נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 05 אוקטובר 2021, 17:31

סוני העלתה את מחירי המשחקים ל70$ בטענה שעלות הפיתוח עלתה משמעותית. אני חושב שזו טענה שאפשר בסוף לקבל אותה, אבל כולנו חושבים על עלויות הפיתוח הפסיכיות של משחקים כמו GOW או TLOU... כשסוני לוקחים משחק קיים, מפתחים לו רימייק בשנתיים וחצי ומוכרים מיליון וחצי יחידות ב70$ (וכמובן שזה יגדל), במקום להוציא רימאסטר ב15$, זה כנראה רווח מאוד נקי מבחנתם :).

אולי הוא יכל למכור יותר תאורתית אבל אני גם חושב שזה בכלל לא נתון רע. המון אנשים פוסלים את משחקי סולס, המון אנשים יחכו עם רימייק (כל רימייק) לירידת מחיר, ההשוואה לדארק סולס 3 לא באמת במקום כי זה משחק שיש עליו כבר מבצעים הזויים ושנמכר על פלטפורמות עם הרבה יותר שחקנים. איזה רימייק כבר לדעתך היה מוכר יותר כבלעדי השקה על הPS5?
מכל הפרנצייזים של סוני אני באמת חושב שאף אחד. אולי רק רימייקים של GOW המקוריים, אבל גם שם יש בטח נסיון למנוע בלבול בקהל הרחב מול הריבוט, וזו גם כן בטוח יותר השקעה לעשות רימייק למשחק סינימטי (ומה, עושים רימייק רק לראשון בלי השני?)
אבל באמת, ג'ק ודקסטר היה מוכר יותר ויותר מהר? אינפמוס? רסיסטנס? לא יודע, מה כבר האופציות לרימייק בסדר הגודל של דימון סולס (כלומר שכבת צבע) שהיה מוכר יותר?

מחוץ מצד א' יש כמובן אופציות, mgs כמובן יעשה יותר רעש, אבל אנחנו גם לא יודעים אם הסכם עם קונאמי בכלל ריאלי, עד כמה זה יהיה משתלם לסוני יותר אם זה יהיה ריאלי, ובכל מקרה זו הפקה הרבה יותר מסובכת מדימון סולס.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 אוקטובר 2021, 17:55

לאסקין: BB אולי לא מכר הכי טוב, אבל עדיין יש אותו לעשרות מליוני אנשים, לכל החברים שלי יש אותו כי הם קיבלו אותו בפלוס ב2018 ומי שלא, הוא קיבל אותו כבר שקנה פס5.
מה אנשים שהפסיקו לשחק בBB אחרי הCleric Beast פתאום ימשיכו לשחק את כל המשחק בגלל שהפעם שמו להם גרפיקה יותר נוצצת? :) לא הכרתי אנשים כאלה.

מי שעף לו הסכך מריימיק של BB אלה שחקני PC שמעריצים סולס והם גומרים עכשיו מהמחשבה שהם אולי לא צריכים לקנות PS4/PS5 בשבילו/אנשים שעפו על BB ומשחקים אותו כל שנה והם גם היו ממשיכים לשחק אותו כל שנה גם בלי הריימיק.

כל השאר? ZZZZZ :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2021, 18:31

idan כתב:לדעתי יש לך אג'נדה בלתי מתפשרת נגד הרימייק הזה ותגייס כל טיעון, הגיוני יותר או פחות, למענה :)

אבל ברצינות אתה מדבר על המכירות כל החיים של משחק דארק סולס חדש שקיים על שלושה פלטפורומות כבר 5 שנים ובוודאי הגיע למחירי זנות, מול רימייק של משחק פס3 ב 70$ אחרי פחות משנה. אני לא חושב שזו השוואה טובה או כזאת שמוכיחה שהמכירות של דימון סולס לא מספקות בשלב הזה, אולי להפך. לדעתי זה ש 10% מכל בעלי הפס5 קנו אותו זה מספר טוב, תעשה חישוב על דארק סולס 3 או בלאדבורן על הפס4 ותגיע למספר נמוך בהרבה. אגב, פוטנציאל מכירות מירבי זה כנראה לא מה שמנחה את סוני בכל מה שקשור לרימייקים של בלופוינט, אחרת SOTC בוודאי לא היה בא בחשבון. אתה גם שוכח שיש פיפא, יש נבא, יש קוד, יש AC. יש כמה וכמה משחקים אחרים של סוני. אתה יוצא מנקודת הנחה שכל מי שקונה קונסולה חדשה עושה את זה מהסיבות שלך, וזה כנראה לא נכון.

בדרך כלל למשחקי שיגור מצליחים יש attach rate גבוה בהרבה מ-1 מ-10. DS3 חצה את ה3 מליון תוך כמה שבועות. שליש מהאנשים ששחקו במשחק לא עברו את הבוס הראשון. זה לא בדיוק נשמע הצלחה מסחררת.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2021, 18:43

Stick כתב:סוני העלתה את מחירי המשחקים ל70$ בטענה שעלות הפיתוח עלתה משמעותית. אני חושב שזו טענה שאפשר בסוף לקבל אותה, אבל כולנו חושבים על עלויות הפיתוח הפסיכיות של משחקים כמו GOW או TLOU... כשסוני לוקחים משחק קיים, מפתחים לו רימייק בשנתיים וחצי ומוכרים מיליון וחצי יחידות ב70$ (וכמובן שזה יגדל), במקום להוציא רימאסטר ב15$, זה כנראה רווח מאוד נקי מבחנתם :).

אולי הוא יכל למכור יותר תאורתית אבל אני גם חושב שזה בכלל לא נתון רע. המון אנשים פוסלים את משחקי סולס, המון אנשים יחכו עם רימייק (כל רימייק) לירידת מחיר, ההשוואה לדארק סולס 3 לא באמת במקום כי זה משחק שיש עליו כבר מבצעים הזויים ושנמכר על פלטפורמות עם הרבה יותר שחקנים. איזה רימייק כבר לדעתך היה מוכר יותר כבלעדי השקה על הPS5?
מכל הפרנצייזים של סוני אני באמת חושב שאף אחד. אולי רק רימייקים של GOW המקוריים, אבל גם שם יש בטח נסיון למנוע בלבול בקהל הרחב מול הריבוט, וזו גם כן בטוח יותר השקעה לעשות רימייק למשחק סינימטי (ומה, עושים רימייק רק לראשון בלי השני?)
אבל באמת, ג'ק ודקסטר היה מוכר יותר ויותר מהר? אינפמוס? רסיסטנס? לא יודע, מה כבר האופציות לרימייק בסדר הגודל של דימון סולס (כלומר שכבת צבע) שהיה מוכר יותר?

מחוץ מצד א' יש כמובן אופציות, mgs כמובן יעשה יותר רעש, אבל אנחנו גם לא יודעים אם הסכם עם קונאמי בכלל ריאלי, עד כמה זה יהיה משתלם לסוני יותר אם זה יהיה ריאלי, ובכל מקרה זו הפקה הרבה יותר מסובכת מדימון סולס.

החוסר הגיון ב-DS כפרוייקט רימייק הוא בכמה וכמה שכבות. כותר (יחסית) נישתי, משחק לא אפוי עד הסוף שצריך לא מעט עבודה להיות בסטנדרט מודרני, משחק שהיה סוג של אבטיפוס כשכבר לפני שנים יצאו המשחקים המלוטשים שיורשים אותו וכו׳, אתה מכיר את הטיעונים הללו.

רימאסטר ב70$ הוא בהחלט מכניס יותר מרימאסטר ב20$, זה בטוח. אבל זה חל על כל רימאסטר שהם היו עושים, אז השאלה למה דווקא זה. קשה לי לחשוב על רימאסטר למשחק גדול של סוני שהיה מוכר פחות ממנו, זה כותר שיגור לקהל שבוי. כותרי שיגור לא מעניינים במיוחד מוכרים יותר טוב מ1:10. בטח ובטח כש-30% מהשחקנים לא טרחו לעבור את הבוס הראשון מה שמרמז שיש לא מעט אנשים שקנו אותו בקטע של ״טוב נו ננסה״.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 05 אוקטובר 2021, 19:10

- גבוה בהרבה יש למשחקים כמו BOTW, לא למשחקים בסדר גודל של רימייק למשחק פס3 חשוב אבל די נישתי, שיש לו מחסום כניסה (אנשים כמו לאסקין לא יקנו את דימון סולס האבטיפוס בדיוק כמו שהם לא יקנו את המשחק FROM הכי חדש), שרוב הקהל של המותג "סולס" הגדול יותר נמצא על פלטפורומות אחרות בכלל, והוא שוגר על קונסולה שאשכרה יש לה גם צד ג'.

- 3 מיליון ל DS3 זה על שלושה פלטפורומות, כאשר לפי כל הנתונים שאני מכיר ה PC אחראי לקרוב לחצי מהמכירות של משחקי דארק סולס היסטורית. זה אשכרה לא מוכיח מה שאתה חושב שזה מוכיח, אתה פשוט משכנע אותי שהמכירות של דימון סולס מוצלחות יותר ממה שאני חושב שהם.

- השליש מהאנשים שלא עברו את הבוס הראשון זה לא יוצא מן הכלל לפי הנתונים שאתה הבאת, וזה כנראה גבוה יותר כי אלה בדיוק האנשים שקנו אותו כי הוא משחק שיגור יפה שקיבל ציונים גבוהים ולא הבינו למה הם נכנסו. כלומר,אם כבר זה מוכיח שמדובר במשחק שיגור מוצלח מבחינת סוני, מכרה אותו גם לאנשים שלא היו אמורים לקנות אותו. בהמשך יגיעו גם קהלים אחרים, זה הרי מופרך להניח שכל מעריץ של FROM או משחקי תפקידים או זונות גרפיקה כבר קנו קונסולה. או סתם אנשים שלא קונים משחקים במחיר מלא.

נתונים סטטיסטיים שולים בצד, מדובר במשחק עם ממוצע ציונים של 92%, אתה יכול לחשוב שסוני קנו את כל המבקרים או מה שזה לא יהיה, אבל זאת השורה התחתונה. ולפי המצגות שהם עורכים למשקיעים שלהם מדובר במשהו שמאוד חשוב להם (כנראה הדרך שלהם למכור את הקונסולה כיוקרתית). לדעתי זה יותר קרוב להום ראן מאשר הכישלון שאתה מתאר.. סוני בוודאי מסכימים איתי בהתחשב בכך שהם רכשו את הסטודיו וכבר מדביקים לו פרוייקטים שאפתניים יותר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 אוקטובר 2021, 19:17

קיאו, אני באמת חושב שבכל הקשור לצד א' של סוני, אין שום משחק שהיה מוכר יותר ממה שדימון סולס מכר. תחשוב על זה, אין פה איזו רשימה מאוד מרשימה של משחקים.
בנוסף זה כן משחק שיכול להזיז כמה קונסולות להבדיל מהאחרים, לפחות ברמה התאורתית ובעתיד כי גם ככה הכל סולד אאוט כבר שנה. כלומר למשחק כמו ג'ק ודקסטר או אינפמוס שהיו יכולים לקבל רימייק במקום אין מעריצים שהם לא שחקני סוני גם ככה. לסולס? המון. זה בעצם מותג צד א' של סוני שפונה לשוק שיוצא במידה מסוימת מהקהל השבוי של סוני.
לצד זה זו גם סדרה שכל מי שלא שיחק לא מפסיק לשמוע שהוא כבר "חייב לנסות", אז איזו תקופה טובה יותר יש מאשר בצורת של השקת קונסולה שיש לך?
ובנוסף, מסתמן לפחות, סוני רוצים לייצר תוכן סולס (וBB זה סולס) משלהם וזו לגמרי החלטה הגיונית כי יש להם את הפרנצ'ייז וFS כנראה לא מעוניינים, משום מה הם בחרו בבלופוינט לעניין הזה, שכן זה קצת מוזר... אבל אם זה המצב אז רימייק לדימון סולס רק עוד יותר הגיוני.

מבחינת כמה זה רימייק שבאמת היינו צריכים לקבל אני מסכים איתך ואתה יודע את זה, כל הדיבורים על למה דימון סולס ב2020 נכונים ואני אומר את זה כמעריץ סולס שסך הכל נהנה ואהב גם את הרימייק, אבל הכל נכון.
אבל מבחינה כלכלית? מבחינת מכירות, הזזה פוטנציאלית של קונסולות מתי שזה בכלל יהיה רלוונטי, ומבחינת יציאות עתידיות שמסתמן שסוני לגמרי בכיוון הזה, אני מבין לחלוטין למה זה הרימייק שנבחר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 אוקטובר 2021, 12:55

אין התנגדות מהצד שלי,סוף סוף חדשות טובות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 אוקטובר 2021, 13:32

אני לא התחברתי בכלל לסדרה הזו, אז לא ממש מזיז לי… בטח רימאסטרים ל-4k/60 או 120, או משהו.
קשה לי להאמין שיביאו משחק חדש ומושקע בסדרה הדי כושלת הזו

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 06 אוקטובר 2021, 17:33

טוב, אחרי כמה ניסיונות כושלים הצלחתי להתארגן על פס5 מ KSP (טלגרם). 3200 עבור קונסולה עם דיסק, שלט נוסף, פיפא22 ומיילס מוראלס. לא מדהים, אבל בשוק הנוכחי גם לא נורא. המלאי נגמר תוך 5 דקות.

בעיקרון רציתי קונסולה דיגיטלית, גם כי אני כבר לא ממש קונה פיזי וגם כי היא פחות מכוערת, אבל עושה רושם שאת אלה אפילו יותר קשה למצוא מיבואן רשמי וכבר התחיל להישבר לי הזין ממעקב אחרי קבוצות טלגרם וואטסאפ' אז לקחתי מה שיש, למרות שאני כנראה בכלל לא ישחק בה בחודש הקרוב, אבל העיקר להיות בראש שקט ולסגור עניין. סה"כ בשביל באנדל לא דחפו לי שום דבר שאני לא רוצה, גם אם כנראה לא הייתי קונה את ספיידרמן ופיפא במחיר מלא של הארץ, אבל בקטנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2021, 19:24

idan כתב:- גבוה בהרבה יש למשחקים כמו BOTW, לא למשחקים בסדר גודל של רימייק למשחק פס3 חשוב אבל די נישתי, שיש לו מחסום כניסה (אנשים כמו לאסקין לא יקנו את דימון סולס האבטיפוס בדיוק כמו שהם לא יקנו את המשחק FROM הכי חדש), שרוב הקהל של המותג "סולס" הגדול יותר נמצא על פלטפורומות אחרות בכלל, והוא שוגר על קונסולה שאשכרה יש לה גם צד ג'.

1:10 זה לא גבוה במיוחד, זה די נמוך לכותר שיגור בכלליות, לא רק מול BOTW. תראה למשל את ה-360, שם היו משחקים עם attach rate הרבה יותר טוב, למשל קמאו, PD:Z או DR. הרי PDZ חצה את המליון יחידות בתקופת זמן דומה לזו של DS אבל היו פחות מחצי מכשירי 360 בעולם לעומת הפס5 בתקופה המקבילה. וזה שהוא די נישתי, כן, זאת בדיוק הנקודה שלי , אפילו בקרב שחקני סולס הוא כנראה הבחירה הכי פחות מעניינת לרימייק.

idan כתב:- 3 מיליון ל DS3 זה על שלושה פלטפורומות, כאשר לפי כל הנתונים שאני מכיר ה PC אחראי לקרוב לחצי מהמכירות של משחקי דארק סולס היסטורית. זה אשכרה לא מוכיח מה שאתה חושב שזה מוכיח, אתה פשוט משכנע אותי שהמכירות של דימון סולס מוצלחות יותר ממה שאני חושב שהם.

זה נכון, זה על שלוש פלטפורמות, אבל אנחנו מדברים פה על איזה פי 2+ מכירות תוך שבועות כשהיה ל-DS כמעט שנה, זה הפרש מכירות מאוד גדול. אבל אני מרוצה שאני משכנע אותך במשהו :)

idan כתב:- השליש מהאנשים שלא עברו את הבוס הראשון זה לא יוצא מן הכלל לפי הנתונים שאתה הבאת, וזה כנראה גבוה יותר כי אלה בדיוק האנשים שקנו אותו כי הוא משחק שיגור יפה שקיבל ציונים גבוהים ולא הבינו למה הם נכנסו. כלומר,אם כבר זה מוכיח שמדובר במשחק שיגור מוצלח מבחינת סוני, מכרה אותו גם לאנשים שלא היו אמורים לקנות אותו. בהמשך יגיעו גם קהלים אחרים, זה הרי מופרך להניח שכל מעריץ של FROM או משחקי תפקידים או זונות גרפיקה כבר קנו קונסולה. או סתם אנשים שלא קונים משחקים במחיר מלא.

שליש שלא עברו את הבוס הראשון זה נתון סופר חריג. הנתון של DS המקורי היה 18%, בערך חצי, וזה משחק שאנשים לא ידעו למה הם נכנסים כי אף אחד לא ידע עדין מה זה משחק סולס. סוני בהחלט מכרה אותו לאנשים שלא היו אמורים לקנות אותו, מכרה בריבוע כי 30% זאת סטטיסטיקה ממש גבוה, אלה אנשים שבעצם לא נגעו במשחק. ומה זה אומר? DS היה איזו אטרקציה ענקית? לא ממש, הוא פשוט בלעדי בשיגור, הם תמיד מוכרים נהדר כי עם קונסולה חדשה רוצים משחק חדש ואיזה חצי מליון איש נפלו בפח הזה. סוני יכלו להפיל אותם בפח עם כל משחק, לא רק DS, ההבדל הוא שעם משחק אחר הקז׳ואלי יותר שקנה אותו אולי אשכרה היה נהנה. כלומר, זאת המטרה של חברה שעושה משחקי וידאו? להפיל אנשים בפח בכדי למכור עוד כמה עותקים כי מדובר בשיגור? שלא ישחקו במשחק שלהם?

idan כתב:נתונים סטטיסטיים שולים בצד, מדובר במשחק עם ממוצע ציונים של 92%, אתה יכול לחשוב שסוני קנו את כל המבקרים או מה שזה לא יהיה, אבל זאת השורה התחתונה. ולפי המצגות שהם עורכים למשקיעים שלהם מדובר במשהו שמאוד חשוב להם (כנראה הדרך שלהם למכור את הקונסולה כיוקרתית). לדעתי זה יותר קרוב להום ראן מאשר הכישלון שאתה מתאר.. סוני בוודאי מסכימים איתי בהתחשב בכך שהם רכשו את הסטודיו וכבר מדביקים לו פרוייקטים שאפתניים יותר.

אני לא חושב שסוני קנו את המבקרים, אבל אני חושב שאפילו אם לא שחקת דקה במשחק, תוכל להסכים שמשחק שנשאר 100% אותו דבר וקבל שכבת צבע חדשה, זה לא בדיוק סביר שהוא יקבל את אותו ציון כמו המקורי שיצא לפני 12 שנים ובטח שלא יקבל ציון הזוי כמו 92% שזה גבוה יותר מהמקורי. זאת הזיה, הזיה לא ברורה.

אני ממש לא קורא ל-DS כישלון, אני קורה לו יצור מוזר ובחירה מוזרה.

Stick כתב:קיאו, אני באמת חושב שבכל הקשור לצד א' של סוני, אין שום משחק שהיה מוכר יותר ממה שדימון סולס מכר. תחשוב על זה, אין פה איזו רשימה מאוד מרשימה של משחקים.
בנוסף זה כן משחק שיכול להזיז כמה קונסולות להבדיל מהאחרים, לפחות ברמה התאורתית ובעתיד כי גם ככה הכל סולד אאוט כבר שנה. כלומר למשחק כמו ג'ק ודקסטר או אינפמוס שהיו יכולים לקבל רימייק במקום אין מעריצים שהם לא שחקני סוני גם ככה. לסולס? המון. זה בעצם מותג צד א' של סוני שפונה לשוק שיוצא במידה מסוימת מהקהל השבוי של סוני.
לצד זה זו גם סדרה שכל מי שלא שיחק לא מפסיק לשמוע שהוא כבר "חייב לנסות", אז איזו תקופה טובה יותר יש מאשר בצורת של השקת קונסולה שיש לך?
ובנוסף, מסתמן לפחות, סוני רוצים לייצר תוכן סולס (וBB זה סולס) משלהם וזו לגמרי החלטה הגיונית כי יש להם את הפרנצ'ייז וFS כנראה לא מעוניינים, משום מה הם בחרו בבלופוינט לעניין הזה, שכן זה קצת מוזר... אבל אם זה המצב אז רימייק לדימון סולס רק עוד יותר הגיוני.

מבחינת כמה זה רימייק שבאמת היינו צריכים לקבל אני מסכים איתך ואתה יודע את זה, כל הדיבורים על למה דימון סולס ב2020 נכונים ואני אומר את זה כמעריץ סולס שסך הכל נהנה ואהב גם את הרימייק, אבל הכל נכון.
אבל מבחינה כלכלית? מבחינת מכירות, הזזה פוטנציאלית של קונסולות מתי שזה בכלל יהיה רלוונטי, ומבחינת יציאות עתידיות שמסתמן שסוני לגמרי בכיוון הזה, אני מבין לחלוטין למה זה הרימייק שנבחר.

סתם ככה מהקצה של הראש שלי, נניח GOW שלשלאות אולימפוס יכל להיות בחירה טובה בהרבה לדעתי. הוא הרבה יותר מיינסטרימי, רוב השחקנים לא שחקו בו, הוא יצא לקונסולה חלשה והוא כל כך הרבה יותר מלוטש מ-DS אם אנחנו יוצאים בהנחה שבלופויינט לא נוגעים במשחק מעבר לגרפיקה.

idan כתב:טוב, הצלחתי להתארגן על פס5 מ KSP (טלגרם). 3200 עבור קונסולה עם דיסק, שלט נוסף, פיפא22 ומיילס מוראלס. לא מדהים, אבל בשוק הנוכחי גם לא נורא.

בעיקרון רציתי קונסולה דיגיטלית, גם כי אני כבר לא ממש קונה פיזי וגם כי היא פחות מכוערת, אבל עושה רושם שאת אלה אפילו יותר קשה למצוא מיבואן רשמי וכבר התחיל להישבר לי הזין ממעקב אחרי קבוצות טלגרם וואטסאפ' אז לקחתי מה שיש, למרות שאני כנראה בכלל לא ישחק בה בחודש הקרוב, אבל העיקר להיות בראש שקט ולסגור עניין. סה"כ בשביל באנדל לא דחפו לי שום דבר שאני לא רוצה, גם אם כנראה לא הייתי קונה את ספיידרמן ופיפא במחיר מלא של הארץ, אבל בקטנה.

תתחדש!
המחיר שלהם סבבה לגמרי באופן יחסי לארץ. זה בעצם הקונסולה במחיר הרשמי יחד עם שלט, פיפ״א ומיילס ב-750 שקלים נוספים. לא נורא מדי, זה כמעט המחיר שהיית משלם אם היית קונה את כל הדברים הללו בארץ במחיר הרשמי (אני משער שלא היית קונה, אבל במצב של היום בולעים את הצפרדע).

אגב, נראה שהמצב של הפס5 מתחיל להרגע. ב-DF אמרו שהחוסרים בסיליקון טיפה נרגעים ואפילו המחירים התחילו לרדת טיפה בארץ. רק לפני שבועיים פס5 דיגיטלית הייתה צפונית ל-3000 שקלים, שלשום היא הייתה 2900 והיום כבר 2850. כנראה שהמלאים משתפרים או שהביקוש יורד אבל משהו טוב קורה פה. אני לא יודע מה יהיה עוד חודש, אבל הכיוון נראה חיובי. מצד שני סוני אמרה שהחוסר יהיה גם שנה הבאה אז אולי זה סתם רגעי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 אוקטובר 2021, 19:45

יש עוד רימייקים שלא חידשו הרבה יותר ממה שהרימייק של DS עשה, וקיבלו יותר מהמקורי… למשל RE2 שגירסת 2019 שלו קיבלה בערך 3 נקודות יותר מהמקור.
רימייקים מספקים מאוד מבקרים אם הם מושקעים מספיק

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 אוקטובר 2021, 21:42

תתחדש עידן, זה דיל לא רע בכלל. במרכז אני מכיר אנשים ששילמו פי כמה מזה ובלי שלט נוסף :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2021, 22:47

Laskin כתב:יש עוד רימייקים שלא חידשו הרבה יותר ממה שהרימייק של DS עשה, וקיבלו יותר מהמקורי… למשל RE2 שגירסת 2019 שלו קיבלה בערך 3 נקודות יותר מהמקור.

RE2 הוא משחק חדש לגמרי, הוא אולי מבוסס על המשחק המקורי אבל כל דבר בו נבנה מאפס. הוא משחק עם מערכות גיימפליי של 2019, לא של 1998, הוא משחק חדש. DS הוא פורט עם גרפיקה יפה, זהו. יש לא מעט משחקים מהסוג שלו, נניח דיאבלו 2 החדש, היילו אנברסרי או הטרילוגיה של קראש. אלה משחקים שממש מריצים את המקור מאחורי הקלעים, בדרך כלל גם יש להם כפתור שמחליף לגרפיקה הישנה כדי לראות את ההבדל. קח את היילו כדוגמה, המקור הוא 97% והרימייק הוא 82%. בול המקרה של DS, הוא יצא 10 שנים אחרי המקור, משחק זהה לגמרי אבל עם גרפיקה מודרנית של ה-360. קצת יותר סביר למשחק בן עשור עם שכבת גרפיקה יפה, לא?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 06 אוקטובר 2021, 23:05

אתה לא יודע כמה דימון סולס מכר אחרי שלושה שבועות ואתה לא יודע כמה גרסת הפס4 של דארק סולס3 מכרה אחרי שנה. הרי הבום הגדול במכירות הוא תמיד בשיגור, שנינו יודעים את זה, אחר כך מכירות מצטברות לאט יותר ובעיקר בסיילים. בוא נבדוק שוב מכירות אחרי שדימון סולס יעלה 30$ ו 20$ ופחות מכך. בכל אופן, אני באמת לא חושב שזה מלמד על הפרש גדול אם בכלל, בוודאי בהתחשב בפער בבסיס המשתמשים של הפס4, אקס בוקס ו PC ביחס ל פס5 ב 2021 או העובדה שגרסת הפס4 אחראית למשהו באיזור ה 30% מהמכירות בערך (למרות שדארק סולס 3 ברמת העיקרון כן אמור למכור יותר מרימייק לדימון סולס בהגיון שלי, ולא נראה לי שזה אמור להפתיע מישהו)

והמטרה לא אמורה להיות "להפיל בפח אנשים" אני מניח, אבל חשבתי שדיברנו ביזנס.. זאת הרי הייתה הטענה שלך, לא שלי, אותי לא מעניינת השורה התחתונה של סוני ולא טענתי שרימייק לדימון סולס הכרחי דווקא בגלל שהוא יהיה שובר קופות הכי גדול. אבל אתה יודע את כל זה, כמו שאתה יודע שהוא ימכור או כבר מכר יותר מ SOTC או בוודאי מ ICO שרצית (אתה פשוט חושב שהם יותר ראויים לרימייק מסיבות לא מסחריות, אולי כמו שמישהו בסוני חשב על דימון סולס).
סה"כ בתקופה שהם מאשרים משחקי מארוול על ימין ועל שמאל ומוציאים משחקי קרוס ג'ן ב 2022, אני שמח שהשיקול המסחרי זה לא הדבר היחידי שתמיד מנחה אותם בכל מצב, למרות שבמקרה הזה אני גם לא בדיוק רואה מועמדים ריאליים שבוודאות היו מוכרים פי שתיים ופי שלוש. כך או כך אני באמת חושב שהוא מכר יפה.. בלאדבורן להשוואה מכר 2 מיליון בחצי שנה על בסיס משתמשים כפול והוא היה הבלעדי החמישי הכי נמכר של סוני נכון ל 2019, כאשר כל מי שרצה לקנות קונסולה עבורו יכל לעשות את זה בכל זמן נתון ובמחיר עלות, בניגוד להיום. גם היה לו בערך פי עשר יותר הייפ מן הסתם.

והרי גם לפי תיאוריית המכירות כמדד הבלעדי להצלחה הם לא היו אמורים בכלל לפלרטט היום עם רימייקים והמשכים לבלאדבורן בזמן שהם מבטלים המשך ל days gone שלפי טבלת הבלעדיים הכי רווחים לפס4 נמצא רק מקום אחד מתחתיו חצי שנה בלבד מהיציאה שלו (כלומר היום מאוד סביר להניח שהוא עבר אותו). אבל אנחנו יודעים בוודאות שזה לא המדד הבלעדי עבור סוני, לפי המצגות שלהם הם מכוונים ל MC גבוה, זו אשכרה מטרה מוצהרת שלהם ומדד להצלחה.
אבל כך או כך לדעתי הפער בנינו תמיד יהיה טמון בעובדה שאתה מעריך את דימון סולס הרבה פחות ממני, שזה בסדר גמור, אבל לדעתי קצת קשה לך לנתק את הדעה האישית שלך עליו מהתוצאות שלו בשטח. בעיני בסופו של דבר הוא נתן להם משחק "יוקרתי" עם ציונים גבוהים שהם יכולים להתהדר בו, מכירות יפות בתנאים לא פשוטים עם צפי לצמיחה, ופניה לקהלים מאוד ספציפיים שזה כנראה חשוב יותר היום מאשר בעבר, כאשר אשכרה יש להם תחרות אמיתית וכזו שיש לה כמה נישות איכות משלה.

וכבר דיברנו על זה אבל זה לא יוצא דופן שמשחק יקבל אותו ציון אם הוא התיישן טוב והרימייק שלו איכותי, למשל המשחק הקודם שבלופוינט עבדה עליו. הרי אנחנו כבר יותר משנה מדברים און אנד אוף על הפרוייקט הבא שלה ולא של רימייקים אחרים בדיוק בגלל שהם הכי טובים במה שהם עושים. אבל יש גם דוגמאות קיצוניות יותר לרימייקים למשחקי גיימבוי של נינטנדו שמגרדים את התשעים, או דונקי קונג טרופיקל פריז האגדי שמקבל 3 נקודות יותר על ה switch מאשר על ה wii u, סתם ככה, בלי סיבה, למרות שזה אותו משחק בהפרש של ארבע שנים. לא חושב ש MC זה מדע מדויק אבל זה שדימון סולס קיבל 3 נקודות עודפות על הציון המקורי בגלל שמדובר ברימייק סופר מרשים לסדרה מאוד אהובה שאף פעם לא הייתה בקצה הגרפי (ובוודאי דימוו סולס, שאפילו על 30 fps לא הצליח לשמור) אז נו, מילא, זה לא הדבר הכי מופרך ששמעתי במדיום כל כך ויזואלי, אבל זה בעיקר לא מהותי וגם לא באמת הויכוח, הרי הטענה שלך זה שבכלל מדובר במשחק של 7 ככה שאתה באופוזיציה למבקרים כך או כך. אבל זה לא העניין, זכותך לחשוב אחרת, אני רק אמרתי שזה המצב בשורה התחתונה.. שום טיעון לא ישנה את העובדה שהבחירה של סוני בדימון סולס הייתה מאוד מוצלחת מבחינה ביקורתית והדיון הרי הוא על האם הרימייק היה מוצלח עבורם, זה לא משנה אם אתה חושב שזה מוצדק או לא מוצדק.

ותודה!
אני מאמין שעם המזל שלי עד שאני ממש ישב עם טלויזיה חדשה וישחק בפס5 אפשר יהיה לקנות דיגיטלי ב 2000 שקל חחח.. אבל בסדר, אני מרגיש טוב עם זה שהורדתי את הקוף מהגב ואחרי שאני יחליף לקונסולה פאנלים שחורים אני גם יתבאס פחות על הבליטה המוזרה שלה. עכשיו אני רגוע עד ל 4XXX של נוידיה בתקווה שיגיע בזמן לסטארפילד, אם עד אז השוק עדיין לא יחזור לשפיות אני קונה אקס בוקס וסוגר עניין. מי בכלל צריך RT :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2021, 23:49

בנוגע למכירות, אני משער שנחכה ונראה. אבל בו נגיד שכנראה נסכים שרימייק של chains of olympus היה מוכר יותר כמשחק GOW שרוב האנשים לא שחקו, לא? אז כנראה שפיננסית הוא היה משתלם יותר.

ואם נדבר על המשחק עצמו, זה שדונקי קונג נמצא באותה סירה אומר שגם הציונים של דונקי קונג הם גם בזיון, לא ש-DS פתור מזה. כלומר, פשוט להסתכל על זה לוגית, זה 1:1 אותו משחק בן שני דורות רק עשור מאוחר יותר במדיום שמדלג בצעדי ענק כל שנה, עד כדי כך שלשחק משחקים בני 3 מרגיש לאנשים מיושן. אז אם המשחק הזה לא היה משחק של 9+ ב-2009, איך הוא משחק של 9+ ב-2020? מן הסתם זה לא סביר. זה לא סביר לדונקי קונג וזה לא סביר ל-DS. לא זה עד כדי כך מפריע לי שיש לו 92 ב-MC, אבל כן מפריע לי כשאומרים פה בדיונים ״הוא משחק של 92״. וואללה, הוא לא, בכל הגדרה לוגית הוא לא. כלומר, הוא ליטרלי משחק זהה למשחק ב-2009. וכן, אני חושב שהוא משחק של 7 בימנו, אולי הוא היה פורץ דרך ב-2009 אבל ב-2020 הוא לגמרי משחק של 7. אפשר להתווכח על זה וזה עניין של דיעה, אבל להפוך בדיעבד משחק של 8+ מ-2009 למשחק של 9+ ב-2020 זה קצת מגוחך בעיניי, משחקים לא משתבחים עם השנים, הם נרקבים.

בנוגע להשוואה ל-days gone, כנראה שההוצא הכספית עליו הייתה פי כמה מונים מאשר DS, כך שזה לגמרי מובן למה כישלון של אחד היא גזר דין כשהשני לא. רימייקים הם כסף חינם, הוצאה כספית מאוד קטנה, מעריצים שבטוח יקנו אותם, מה עוד מפיצה צריכה בחיים? סוני מתה על רימאסטרים ורימייקים, אין חברה שמוציאה כמות כזאת של רימאסטרים ורימייקים. זה בהחלט מובן למה סוני מתרכזת בזה, למה היא קנתה את בלופויינט וניקסס. התהיה למה דווקא DS מתחלקת לשני חלקים, הראשונה היא למה הוא כמשחק והשניה היא פיננסית. עם הצד הפיננסי אין לי ויכוח גדול מדי, אני לא חושב שהוא היה הצלחה גדולה מדי ככותר שיגור אבל הוא גם נישתי וכל שאר הדברים שציינת אז מן הסתם לא היה צפי למכירות אסטרונומיות. אבל החלק השני יותר מעניין, כי למה לעשות ל-DS רימייק, למה להתרכז דווקא בו. ועוד פרנצ׳ייז מת שלא נראה שיש לפרום שום עניין בלגעת בו שוב. זה פשוט מוזר, אולי בלופויינט נורא רצו לעשות לו רימייק כי הם מעריצים וסוני זרמה איתם, אבל זאת בחירה מאוד מוזרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 אוקטובר 2021, 07:28

טוב, זה בטח יהיה שוק גדול אבל…
יש מצב שAgent בוטל!
https://screenrant.com/rockstar-games-a ... confirmed/

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 אוקטובר 2021, 09:11

DrKeo כתב:בנוגע למכירות, אני משער שנחכה ונראה. אבל בו נגיד שכנראה נסכים שרימייק של chains of olympus היה מוכר יותר כמשחק GOW שרוב האנשים לא שחקו, לא? אז כנראה שפיננסית הוא היה משתלם יותר.

ואם נדבר על המשחק עצמו, זה שדונקי קונג נמצא באותה סירה אומר שגם הציונים של דונקי קונג הם גם בזיון, לא ש-DS פתור מזה. כלומר, פשוט להסתכל על זה לוגית, זה 1:1 אותו משחק בן שני דורות רק עשור מאוחר יותר במדיום שמדלג בצעדי ענק כל שנה, עד כדי כך שלשחק משחקים בני 3 מרגיש לאנשים מיושן. אז אם המשחק הזה לא היה משחק של 9+ ב-2009, איך הוא משחק של 9+ ב-2020? מן הסתם זה לא סביר. זה לא סביר לדונקי קונג וזה לא סביר ל-DS. לא זה עד כדי כך מפריע לי שיש לו 92 ב-MC, אבל כן מפריע לי כשאומרים פה בדיונים ״הוא משחק של 92״. וואללה, הוא לא, בכל הגדרה לוגית הוא לא. כלומר, הוא ליטרלי משחק זהה למשחק ב-2009. וכן, אני חושב שהוא משחק של 7 בימנו, אולי הוא היה פורץ דרך ב-2009 אבל ב-2020 הוא לגמרי משחק של 7. אפשר להתווכח על זה וזה עניין של דיעה, אבל להפוך בדיעבד משחק של 8+ מ-2009 למשחק של 9+ ב-2020 זה קצת מגוחך בעיניי, משחקים לא משתבחים עם השנים, הם נרקבים.

בנוגע להשוואה ל-days gone, כנראה שההוצא הכספית עליו הייתה פי כמה מונים מאשר DS, כך שזה לגמרי מובן למה כישלון של אחד היא גזר דין כשהשני לא. רימייקים הם כסף חינם, הוצאה כספית מאוד קטנה, מעריצים שבטוח יקנו אותם, מה עוד מפיצה צריכה בחיים? סוני מתה על רימאסטרים ורימייקים, אין חברה שמוציאה כמות כזאת של רימאסטרים ורימייקים. זה בהחלט מובן למה סוני מתרכזת בזה, למה היא קנתה את בלופויינט וניקסס. התהיה למה דווקא DS מתחלקת לשני חלקים, הראשונה היא למה הוא כמשחק והשניה היא פיננסית. עם הצד הפיננסי אין לי ויכוח גדול מדי, אני לא חושב שהוא היה הצלחה גדולה מדי ככותר שיגור אבל הוא גם נישתי וכל שאר הדברים שציינת אז מן הסתם לא היה צפי למכירות אסטרונומיות. אבל החלק השני יותר מעניין, כי למה לעשות ל-DS רימייק, למה להתרכז דווקא בו. ועוד פרנצ׳ייז מת שלא נראה שיש לפרום שום עניין בלגעת בו שוב. זה פשוט מוזר, אולי בלופויינט נורא רצו לעשות לו רימייק כי הם מעריצים וסוני זרמה איתם, אבל זאת בחירה מאוד מוזרה.

אין כאן לוגיקה וזה גם לא ביזיון, פשוט יש יותר מידי משתנים. הנקודה היא שלא מדובר במדע מדויק כך שאפילו אותו משחק על פלטפורמה אחרת יכול לקבל ציון יותר או פחות טוב, הרי זה אפילו לא אותם מבקרים רוב הזמן, בטח לא במרחק זמן של שנים, וגם ככה יש כל כך הרבה משתנים חיצוניים שיכולים להשפיע על הביקורת שלהם, כך שזה מיותר בכלל לנסות לנתח את זה כאשר מדובר בנקודות בודדות. ובכלל, לא התקדמנו מאז שנת 93? איך יכול להיות שרימייק גרפי ל link's awakening שווה את הציון שלו אחרי יותר מ 25 שנה? אולי כי ערך של משחקים לא תמיד מתאפיין רק בהתקדמות לינארית ובסוף מדובר גם באומנות. וגם אם אתה לא מסכים איתי לגבי האיכויות של דימון סולס, אי אפשר לטעון שזה ליטרלי אותו משחק כאשר הם הרימו אותו להיות פי מאה יותר מרשים וויזואלית במדיום שבניגוד למה שאתה אומר, ההתקדמות הכי גדולה שלו בעשור האחרון היא בעיקר גרפית.

אבל למה אני צריך לשכנע אותך.. אתה מוזמן לתת הסבר אלטרנטיבי למה המציאות היא מה שהיא, כי גם אם זה מפריע לך, הוא כן משחק של 92! חחחח מה לעשות, אתה רוצה שנתעלם מעובדות בדיון על מידת ההצלחה שלו בגלל שאתה לא מסכים עם הציון שהמבקרים נתנו לו? אז אני בוחר להאמין שהוא מכר 7 מיליון עותקים, סבבה?
אתה יכול לחשוב שהוא משחק בינוני לחלוטין שלא ראוי לציון שלו מן הסתם, אבל אם מתיימרים לנתח את ההצלחה של הפרוייקט מבחינת סוני אז צריך להתייחס לנתונים הקיימים, איך שהם, גם אם לא אוהבים אותם. ויש הרבה סיבות למה הקיום שלו לא מוזר, גם ביחס לתוצאה הסופית, גם בהסתכלות על הפרוייקט הקודם שלהם ואולי גם הפרוייקטים העתידיים שלהם, גם כערך מוסף וגיוון לקטלוג שלהם, גם ביחס לאלטרנטיבות. ממש ממש לא מוזר, הייתי אומר אפילו הגיוני לחלוטין. גם קצת צפוי. אבל אין טעם לנמק, זה סתם למחזר דיונים ישנים שהיו רלוונטים לפני שידענו מה יצא ממנו, היום יש לנו כבר קבלות ושכל אחד יפרש אותם איך שהוא מבין.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 אוקטובר 2021, 09:43

DrKeo כתב:
Laskin כתב:יש עוד רימייקים שלא חידשו הרבה יותר ממה שהרימייק של DS עשה, וקיבלו יותר מהמקורי… למשל RE2 שגירסת 2019 שלו קיבלה בערך 3 נקודות יותר מהמקור.

RE2 הוא משחק חדש לגמרי, הוא אולי מבוסס על המשחק המקורי אבל כל דבר בו נבנה מאפס. הוא משחק עם מערכות גיימפליי של 2019, לא של 1998, הוא משחק חדש. DS הוא פורט עם גרפיקה יפה, זהו. יש לא מעט משחקים מהסוג שלו, נניח דיאבלו 2 החדש, היילו אנברסרי או הטרילוגיה של קראש. אלה משחקים שממש מריצים את המקור מאחורי הקלעים, בדרך כלל גם יש להם כפתור שמחליף לגרפיקה הישנה כדי לראות את ההבדל. קח את היילו כדוגמה, המקור הוא 97% והרימייק הוא 82%. בול המקרה של DS, הוא יצא 10 שנים אחרי המקור, משחק זהה לגמרי אבל עם גרפיקה מודרנית של ה-360. קצת יותר סביר למשחק בן עשור עם שכבת גרפיקה יפה, לא?

נדב, הריימיק קיבל 92 כי הוא מקבל נקודות גם על כמה טוב הוא "מחדש" משחק יש מלא ריימיקים "ששכבת הצבע" לא מרגישה שיפור משמעותי, או ריימיקים שאפילו הורסים את המקור, פה הם עשו ריימיק הכי טוב שיש על זה ה92.

כנראה ששכבת הצבע של Halo לא הרגישה כמו שכבת צבע יפה מספיק.

פה קיבלנו גם שכבת צבע מהממת וגם תיקון של הבאגים... Halo זמין עשורים על המחשב ושם שיפרו אותו גרפית לא פחות ממה שמייקרוסופט עשו ואולי אפילו יותר לכן גם שכבת הצבע שלו פחות מלהיבה, DS היה תקוע על פלטפורמה שלא מאפשרת לעשות לו מוד גרפי ושיפורים גרפים וגם אי אפשר היה לשחק אותו דרך BC על הפס5 ככה שהוא לא יכל לקבל שיפור דרך Brute Force כל אלה העלו את הציון שלו.

אני אישית מסכים איתך שהמשחק ב"ליבה" שלו הוא לא משחק של 9 אבל אי אפשר לשפוט אותו לפי המקורי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אוקטובר 2021, 12:32

idan כתב:אין כאן לוגיקה וזה גם לא ביזיון, פשוט יש יותר מידי משתנים. הנקודה היא שלא מדובר במדע מדויק כך שאפילו אותו משחק על פלטפורמה אחרת יכול לקבל ציון יותר או פחות טוב, הרי זה אפילו לא אותם מבקרים רוב הזמן, בטח לא במרחק זמן של שנים, וגם ככה יש כל כך הרבה משתנים חיצוניים שיכולים להשפיע על הביקורת שלהם, כך שזה מיותר בכלל לנסות לנתח את זה כאשר מדובר בנקודות בודדות. ובכלל, לא התקדמנו מאז שנת 93? איך יכול להיות שרימייק גרפי ל link's awakening שווה את הציון שלו אחרי יותר מ 25 שנה? אולי כי ערך של משחקים לא תמיד מתאפיין רק בהתקדמות לינארית ובסוף מדובר גם באומנות. וגם אם אתה לא מסכים איתי לגבי האיכויות של דימון סולס, אי אפשר לטעון שזה ליטרלי אותו משחק כאשר הם הרימו אותו להיות פי מאה יותר מרשים וויזואלית במדיום שבניגוד למה שאתה אומר, ההתקדמות הכי גדולה שלו בעשור האחרון היא בעיקר גרפית.

אבל למה אני צריך לשכנע אותך.. אתה מוזמן לתת הסבר אלטרנטיבי למה המציאות היא מה שהיא, כי גם אם זה מפריע לך, הוא כן משחק של 92! חחחח מה לעשות, אתה רוצה שנתעלם מעובדות בדיון על מידת ההצלחה שלו בגלל שאתה לא מסכים עם הציון שהמבקרים נתנו לו? אז אני בוחר להאמין שהוא מכר 7 מיליון עותקים, סבבה?
אתה יכול לחשוב שהוא משחק בינוני לחלוטין שלא ראוי לציון שלו מן הסתם, אבל אם מתיימרים לנתח את ההצלחה של הפרוייקט מבחינת סוני אז צריך להתייחס לנתונים הקיימים, איך שהם, גם אם לא אוהבים אותם. ויש הרבה סיבות למה הקיום שלו לא מוזר, גם ביחס לתוצאה הסופית, גם בהסתכלות על הפרוייקט הקודם שלהם ואולי גם הפרוייקטים העתידיים שלהם, גם כערך מוסף וגיוון לקטלוג שלהם, גם ביחס לאלטרנטיבות. ממש ממש לא מוזר, הייתי אומר אפילו הגיוני לחלוטין. גם קצת צפוי. אבל אין טעם לנמק, זה סתם למחזר דיונים ישנים שהיו רלוונטים לפני שידענו מה יצא ממנו, היום יש לנו כבר קבלות ושכל אחד יפרש אותם איך שהוא מבין.

יש הבדל בין משחק רנדומאלי שמקבל ציון ומישהו מאיתנו לא מסכים איתו למשחק הזה. סדרת DS עברה pass דרך המבקרים המון פעמים. כל אותם משחקים עברו את מסכת הביקורות ואף אחד מהם לא הצליח להגיע ל-92, וזה כולל DS המקורי שהוא ליטרלי אותו משחק. יש לך נקודות השוואה כמעט מדעיות ובשום מדד המשחק הזה לא אמור להיות 92. אז כן, בסוף מדובר בשכלול ציונים של איזה 80 אנשים ששחקו בו כך שזה לא בדיוק מדע מדוייק. אבל אם זה לא מדע מדוייק, אז צריך להכיר בלמה יש למשחק הזה 92. כמו GTA4 בזמנו, מדובר בנטו הייפ שיגור או משהו בסגנון, זאת בועה מזוייפת. משחק לא מלוטש, לא גמור ומיושן לא אמור לעמוד כתף אל כתף עם הקרם שיגיע בדור הזה.

עזוב את זה שאני חושב שלא מגיע למשחק הזה ב-2021 אפילו לעבור את ה80 כי הוא מלא בדברים שבחיים לא היו עוברים מסך כיום, עזוב את זה, עכשיו אני מדבר ספציפית על ה-92 שהוא קבל. אני לא היחידי ששחק בו, אני יודע שסטיק שחק בו ואני משער שיש פה עוד אנשים ששחקו פה. יש כן מישהו ששחק בו וחושב שמגיע למשחק הזה 92? להיות המשחק FS שמדורג הכי גבוה בהסטוריה? אני מרגיש שאני חיי בעולם מקביל, כשהמשחק סולס אולי הכי גרוע מכל משחקי הסולס, משחק לא מלוטש, מלא צ׳ז עם בעיות עיצוב שלבים מאוד קשות והרגשה מאוד חזקה של משחק בן עשור וחצי איכשהו מוכרז כמאסטרפיס של FS. סטיק, אתה חושב שמגיע למשחק הזה 92? איזה ציון היית נותן לו אם היית מבקר? לא יודע, אולי אני חייב בבועה.

glass man כתב:נדב, הריימיק קיבל 92 כי הוא מקבל נקודות גם על כמה טוב הוא "מחדש" משחק יש מלא ריימיקים "ששכבת הצבע" לא מרגישה שיפור משמעותי, או ריימיקים שאפילו הורסים את המקור, פה הם עשו ריימיק הכי טוב שיש על זה ה92.

פה קיבלנו גם שכבת צבע מהממת וגם תיקון של הבאגים... Halo זמין עשורים על המחשב ושם שיפרו אותו גרפית לא פחות ממה שמייקרוסופט עשו ואולי אפילו יותר לכן גם שכבת הצבע שלו פחות מלהיבה, DS היה תקוע על פלטפורמה שלא מאפשרת לעשות לו מוד גרפי ושיפורים גרפים וגם אי אפשר היה לשחק אותו דרך BC על הפס5 ככה שהוא לא יכל לקבל שיפור דרך Brute Force כל אלה העלו את הציון שלו.

אני אישית מסכים איתך שהמשחק ב"ליבה" שלו הוא לא משחק של 9 אבל אי אפשר לשפוט אותו לפי המקורי.

אה, אז ככה עולים מ-89 ב-2009 ל-92 ב-2020, עם משחק מיושן, קלאנקי שהnovelty שלו דעך כבר מזמן כי יצא כבר המון משחקים כאלה.. אבל הגרפיקה יפה, כן?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 אוקטובר 2021, 14:04

DrKeo כתב:
idan כתב:אין כאן לוגיקה וזה גם לא ביזיון, פשוט יש יותר מידי משתנים. הנקודה היא שלא מדובר במדע מדויק כך שאפילו אותו משחק על פלטפורמה אחרת יכול לקבל ציון יותר או פחות טוב, הרי זה אפילו לא אותם מבקרים רוב הזמן, בטח לא במרחק זמן של שנים, וגם ככה יש כל כך הרבה משתנים חיצוניים שיכולים להשפיע על הביקורת שלהם, כך שזה מיותר בכלל לנסות לנתח את זה כאשר מדובר בנקודות בודדות. ובכלל, לא התקדמנו מאז שנת 93? איך יכול להיות שרימייק גרפי ל link's awakening שווה את הציון שלו אחרי יותר מ 25 שנה? אולי כי ערך של משחקים לא תמיד מתאפיין רק בהתקדמות לינארית ובסוף מדובר גם באומנות. וגם אם אתה לא מסכים איתי לגבי האיכויות של דימון סולס, אי אפשר לטעון שזה ליטרלי אותו משחק כאשר הם הרימו אותו להיות פי מאה יותר מרשים וויזואלית במדיום שבניגוד למה שאתה אומר, ההתקדמות הכי גדולה שלו בעשור האחרון היא בעיקר גרפית.

יש הבדל בין משחק רנדומאלי שמקבל ציון ומישהו מאיתנו לא מסכים איתו למשחק הזה. סדרת DS עברה pass דרך המבקרים המון פעמים. כל אותם משחקים עברו את מסכת הביקורות ואף אחד מהם לא הצליח להגיע ל-92, וזה כולל DS המקורי שהוא ליטרלי אותו משחק. יש לך נקודות השוואה כמעט מדעיות ובשום מדד המשחק הזה לא אמור להיות 92. אז כן, בסוף מדובר בשכלול ציונים של איזה 80 אנשים ששחקו בו כך שזה לא בדיוק מדע מדוייק. אבל אם זה לא מדע מדוייק, אז צריך להכיר בלמה יש למשחק הזה 92. כמו GTA4 בזמנו, מדובר בנטו הייפ שיגור או משהו בסגנון, זאת בועה מזוייפת. משחק לא מלוטש, לא גמור ומיושן לא אמור לעמוד כתף אל כתף עם הקרם שיגיע בדור הזה.

עזוב את זה שאני חושב שלא מגיע למשחק הזה ב-2021 אפילו לעבור את ה80 כי הוא מלא בדברים שבחיים לא היו עוברים מסך כיום, עזוב את זה, עכשיו אני מדבר ספציפית על ה-92 שהוא קבל. אני לא היחידי ששחק בו, אני יודע שסטיק שחק בו ואני משער שיש פה עוד אנשים ששחקו פה. יש כן מישהו ששחק בו וחושב שמגיע למשחק הזה 92? להיות המשחק FS שמדורג הכי גבוה בהסטוריה? אני מרגיש שאני חיי בעולם מקביל, כשהמשחק סולס אולי הכי גרוע מכל משחקי הסולס, משחק לא מלוטש, מלא צ׳ז עם בעיות עיצוב שלבים מאוד קשות והרגשה מאוד חזקה של משחק בן עשור וחצי איכשהו מוכרז כמאסטרפיס של FS. סטיק, אתה חושב שמגיע למשחק הזה 92? איזה ציון היית נותן לו אם היית מבקר? לא יודע, אולי אני חייב בבועה.

glass man כתב:נדב, הריימיק קיבל 92 כי הוא מקבל נקודות גם על כמה טוב הוא "מחדש" משחק יש מלא ריימיקים "ששכבת הצבע" לא מרגישה שיפור משמעותי, או ריימיקים שאפילו הורסים את המקור, פה הם עשו ריימיק הכי טוב שיש על זה ה92.

אה, אז ככה עולים מ-89 ב-2009 ל-92 ב-2020, עם משחק מיושן, קלאנקי שהnovelty שלו דעך כבר מזמן כי יצא כבר המון משחקים כאלה.. אבל הגרפיקה יפה, כן?

אבל נדב הוא כבר במקור היה משחק של 89. כלומר משחק שנושק ל90 שלא מן הנמנע בכלל שאם הוא לא היה מבוגבג ואם היתה לו גרפיקה טובה ב2009 סביר מאוד להניח שגם אז היה עובר את ה90. פשוט יש אנשים כמוני וכמוך שחשובים שהוא התיישן לגמרי אבל יש גם אנשים שחושבים שהוא לא התיישן בכלל מבחינה עיצובית אלא רק טכנית.

יש לי חבר שהוא SF הארדקור ברמות שגורמות לי להראות כמו חובבן ובמקרה הוא גם Die Hard של דימון סולס, וכל פעם שאני מנסה לטעון שBB וDS1 הרבה הרבה יותר טובים מDS הוא אומר שאני מדבר שטויות והמבנה עולם של DS הרבה יותר טוב משל BB וDS1 ושרק אנשים בלי סבלנות יעדיפו את BB על DS.

לך תתווכח עם אחד כזה :) הרוב רואים בDS קלאסיקה על זמנית שלעולם לא תרד מגדולתה.. אנשים פשוט לא רואים ככה את HALO 1 נרצה או לא.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 אוקטובר 2021, 23:14

לשיטתי DS1 אמור היה לקבל ציון גבוה מ DS2. גם DS3 אמור היה לקבל ציון גבוה ממנו. זו לא רק דעתי האישית, יש קונצנזוס די מובהק בנושא בקרב שחקנים. ועדיין, ככל ששווה להתאבסס על נקודות בודדות, המבקרים באותו זמן נתון חשבו אחרת. הם גם חשבו שהבוסט הטכנולוגי של דימון סולס שווה ציונים גבוהים ויצרו לשיטתך אנומליה מקוממת. אבל עד שאחד המשחקים האחרים של FS לא יקבל טיפול זהה, לעולם לא תדע אם הם באמת חושבים שהוא טוב יותר במגרש שווה. יעני אולי דארק סולס, בהינתן טיפול דומה, יקבל ממוצע של 95? אולי, אני לפחות בהחלט חושב שהוא יהיה שווה את זה.

אבל לצורך העניין נגיד שהצלחת לשכנע אותי לקבל את הנחות היסוד שלך בקשר לאיכות שלו, כמו גם הצורך להעריך אותו לפי איזה אלגוריתם מוזר, בו משחק וידיאו זה משהו שאי אפשר לבקר בפני עצמו, תמיד צריך פרספקטיבה היסטורית בשביל למדוד אותו והוא גם לא יכול לשמור על הערך שלו לאורך זמן, בוודאי לא להגדיל אותו, גם אם הוא משפר דרמטית את האספקט הכי חלש במשחק מצויין שעומד במבחן הזמן ומציב סטנדרט חדש שמעולם לא היה בשום משחק אחר של FS.
אבל סבבה, על אף כל זה הוא עדיין הצליח לעורר הייפ שיגור, יצר בועה בקרב למעלה ממאה מבקרים וזכה לציונים גבוהים בהרבה ממה שמגיע לו, אז לפחות מהבחינה הזאת עדיין קשה לערער על הבחירה בו, הם זיהו בו משהו שיעבוד עבורם וכך היה. ואם ליצירה המקורית של FS מתחת למנוע יש פחות קשר לעניין, כי סיכמנו שהיא כבר לא ממש טובה ב 2020, אז כנראה שהקרדיט מגיע לבלופוינט ולעבודה יוצאת הדופן שהם עשו עליו. ככה שאיך שלא תנער את זה אתה עדיין תגיע לאותה שורה תחתונה, אז אני לא מצליח להבין את ההתעקשות על העניין הזה בקונטקסט של השיחה הנוכחית, כאילו זה משנה משהו למידת ההצלחה שלו.. הרי שסוני הכינה מצגת למשקיעים שלה לא מזמן ושמה את המשחקי שיגור של הפס5 מול המשחקי שיגור של הפס4 עם הציון MC שלהם, לא הייתה שום כוכבית מתחת לדימון סולס שאומרת * דארק סולס1 עשה את זה טוב יותר. * הוא רק רימייק. * יש לו את הFashion Souls הכי חלש בסדרה:)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 אוקטובר 2021, 00:21

לשאלתך קיאו מה הציון שהייתי נותן לדימון סולס, כמובן שקצת מצחיק לשלוף עכשיו מספר מהתחת אבל בשביל העקרון, אני חושב שהייתי נותן לו איזה 85.
כלומר כן, אני לא מסכים במידה מצוינת עם הממוצע 92 שלו, בעולם שבו GOW הוא 94 או דברים כאלו. מצד שני אני לא מסכים עם רוב מוחלט מהממוצעים, מן הסתם, גם לכאלו שהמספר נמצא מעל או מתחת לרמה שלהם לפי דעתי האישית, אז לפחות בהסתכלות כללית באמת דימון סולס נמצא דווקא עם המשחקים שיחסית באזור מבחנתי לכל הפחות...
בכל מקרה כן, אני מניח שהייתי נותן לו 85 בעיקר כי יש בו בעיות שאני חושב שהן אמיתיות, וכי אני יודע מה FS כבר עשו בהמשך ובכל קרב בוס מבאס זה ישב לי בראש. לצורך הדיון אני כמעט בטוח שלרימייק זהה של דארק סולס 1 הייתי נותן 100 עגול, למרות הבעיות (האמיתיות בהחלט) שיש לו בחצי השני, ולמרות שמערכת הקרב של 3 טובה יותר.
כלומר נטו מהסתכלות על כמה הרימייק הזה היה מרשים, הן ויזואלית ואווירתית ואני לא יודע מה, מעבר לדימון סולס של 2009 כמשחק, התרשמתי יותר ממך. תוסיף לזה את העובדה שדימון סולס של 2009 הוא לדעתי עדיין אחלה משחק היום למרות כל הבעיות האמיתיות שלו... וכן, זו חבילה שאני מבסוט עליה בסופו של דבר וגם אמרתי את זה בזמן אמת.

ואגב, אני לחלוטין חושב שדימון סולס 2020 יותר טוב כמשחק מדימון סולס 2009. כלומר, הייתי נותן לו ציון יותר גבוהה באופן חד משמעי.
החבילה באמת הרשימה אותי ויזואלית, אומנותית ואוורתית, זה באמת משחק הסולס בערכי ההפקה הגבוהים ביותר שנעשו אי פעם, ובפער. האם הוא המשחק סולס הכי טוב שנעשה? לא. האם הוא הכי רע? אפילו רק מבין משחקי FS לא, אז בטח שלא מבין כל התת זאנר.
בסוף את הדברים המיוחדים שהרימייק הזה עושה, ואלו דברים שהמקורי לא עשה, הוא עושה בצורה יוצאת דופן ביחס לכל מה שאפשר להשוות אליו מתוך FS ומבחוץ. לצד זה דימון סולס כמשחק הוא עדיין משחק טוב, וכמה דברים שהוא עושה הם עדיין דוגמה לרמה המאוד גבוהה שFS ידעו לעשות באופן רציף יותר בעתיד. לצד זה הדברים הרעים שהוא עושה, בסדר, גורמים לו להראות היום כמו סולס-לייק עם חוסר איזון וכמה אלמנטים חורקים. כמו שאמרתי - 85 לדעתי, בהחלט משחק השקה מצוין.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 אוקטובר 2021, 00:30

אני אחדד ואגיד שאני חושב שאתה מנהל פה שני דיונים שונים:
לשאלה עד כמה רימייק זהה של דארק סולס 1 או 3 או BB היה טוב יותר מהרימייק הזה, התשובה היא די הרבה ככל הנראה.
לשאלה האם הרימייק הזה שקיבלנו ב2020 והוא הדבר היחיד שאפשר לשפוט במציאות, הוא קודם כל משחק טוב ושנית האם הוא משחק סולס עם ייחוד בפני עצמו שעושה דברים 'הכי טוב' שאין בשום מקום אחר בסדרה, התשובה היא כן חד משמעי.

האם סך הכל לדעתי כחבילה זה משחק הסולס הכי טוב? לא, למרות שיש לו את הממוצע הכי גבוהה (ואחריו ds2, אז...). מצד שני הוא ב2020 משחק טוב שכן עומד מול שאר הסדרה בזכות היתרונות הייחודים לו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2021, 00:38

idan כתב:לשיטתי DS1 אמור היה לקבל ציון גבוה מ DS2. גם DS3 אמור היה לקבל ציון גבוה ממנו. זו לא רק דעתי האישית, יש קונצנזוס די מובהק בנושא בקרב שחקנים. ועדיין, ככל ששווה להתאבסס על נקודות בודדות, המבקרים באותו זמן נתון חשבו אחרת. הם גם חשבו שהבוסט הטכנולוגי של דימון סולס שווה ציונים גבוהים ויצרו לשיטתך אנומליה מקוממת. אבל עד שאחד המשחקים האחרים של FS לא יקבל טיפול זהה, לעולם לא תדע אם הם באמת חושבים שהוא טוב יותר במגרש שווה. יעני אולי דארק סולס, בהינתן טיפול דומה, יקבל ממוצע של 95? אולי, אני לפחות בהחלט חושב שהוא יהיה שווה את זה.

אבל לצורך העניין נגיד שהצלחת לשכנע אותי לקבל את הנחות היסוד שלך בקשר לאיכות שלו, כמו גם הצורך להעריך אותו לפי איזה אלגוריתם מוזר, בו משחק וידיאו זה משהו שאי אפשר לבקר בפני עצמו, תמיד צריך פרספקטיבה היסטורית בשביל למדוד אותו והוא גם לא יכול לשמור על הערך שלו לאורך זמן, בוודאי לא להגדיל אותו, גם אם הוא משפר דרמטית את האספקט הכי חלש במשחק מצויין שעומד במבחן הזמן ומציב סטנדרט חדש שמעולם לא היה בשום משחק אחר של FS.
אבל סבבה, על אף כל זה הוא עדיין הצליח לעורר הייפ שיגור, יצר בועה בקרב למעלה ממאה מבקרים וזכה לציונים גבוהים בהרבה ממה שמגיע לו, אז לפחות מהבחינה הזאת עדיין קשה לערער על הבחירה בו, הם זיהו בו משהו שיעבוד עבורם וכך היה. ואם ליצירה המקורית של FS מתחת למנוע יש פחות קשר לעניין, כי סיכמנו שהיא כבר לא ממש טובה ב 2020, אז כנראה שהקרדיט מגיע לבלופוינט ולעבודה יוצאת הדופן שהם עשו עליו. ככה שאיך שלא תנער את זה אתה עדיין תגיע לאותה שורה תחתונה, אז אני לא מצליח להבין את ההתעקשות על העניין הזה בקונטקסט של השיחה הנוכחית, כאילו זה משנה משהו למידת ההצלחה שלו.. הרי שסוני הכינה מצגת למשקיעים שלה לא מזמן ושמה את המשחקי שיגור של הפס5 מול המשחקי שיגור של הפס4 עם הציון MC שלהם, לא הייתה שום כוכבית מתחת לדימון סולס שאומרת * דארק סולס1 עשה את זה טוב יותר. * הוא רק רימייק. * יש לו את הFashion Souls הכי חלש בסדרה:)

אני לא מתווכח כלל שהוא הצליח ליצור את בועת ההייפ אצל המבקרים, אני אפילו טוען את זה בעצמי. השאלה היא איזה משחק של סוני שבלופויינט היו עושים לו רימייק לא היה יוצר בועת הייפ אצל מבקרים? רימייק לChains of Olympus לא היה עושה בועת הייפ? רימייק לג׳ק ודקסטר שנראה כמו ראצ׳ט החדש לא היה מיצר בועת הייפ? רימייק ל-ICO לא היה מיצר בועת הייפ? כלומר דמיין לך רימייק ל-chains of olympus בגרפיקה שעולה על זאת של GOW 2018, כמה רעש זה היה עושה? לדעתי הרבה יותר מ-DS.

אני סה״כ חושב ש-DS ספציפית הוא בחירה מוזרה לרימייק. כל הכבוד לסוני שהצליחו ליצור סביבות בועת הייפ והמכירות שלו הן סבירות לגמרי להתחשב שהוא הכותר שיגור הבלעדי היחיד של הפס5, אבל מכל העשרות בלעדיים שיצאו לפלייסטיישן ב-25 שנים האחרונות DS הוא לא בדיוק היה ברשימת המשחקים שאמורים לקבל רימייק גרפי מלא לדעתי. כשבלופויינט סיימו עם SOTC לא בדיוק שמעת את האינטרנט רותח ומבעבע לרימייק של DS. למען האמת, אני לא זוכר שום דבר על דרישה לרימייק הזה, אבל אני כן זוכר כמה וכמה הרמות גבה כשהתחילו השמועות. אפילו היו כמה ״אין מצב״ פה בפורום.

Stick כתב:לשאלתך קיאו מה הציון שהייתי נותן לדימון סולס, כמובן שקצת מצחיק לשלוף עכשיו מספר מהתחת אבל בשביל העקרון, אני חושב שהייתי נותן לו איזה 85.
כלומר כן, אני לא מסכים במידה מצוינת עם הממוצע 92 שלו, בעולם שבו GOW הוא 94 או דברים כאלו. מצד שני אני לא מסכים עם רוב מוחלט מהממוצעים, מן הסתם, גם לכאלו שהמספר נמצא מעל או מתחת לרמה שלהם לפי דעתי האישית, אז לפחות בהסתכלות כללית באמת דימון סולס נמצא דווקא עם המשחקים שיחסית באזור מבחנתי לכל הפחות...
בכל מקרה כן, אני מניח שהייתי נותן לו 85 בעיקר כי יש בו בעיות שאני חושב שהן אמיתיות, וכי אני יודע מה FS כבר עשו בהמשך ובכל קרב בוס מבאס זה ישב לי בראש. לצורך הדיון אני כמעט בטוח שלרימייק זהה של דארק סולס 1 הייתי נותן 100 עגול, למרות הבעיות (האמיתיות בהחלט) שיש לו בחצי השני, ולמרות שמערכת הקרב של 3 טובה יותר.
כלומר נטו מהסתכלות על כמה הרימייק הזה היה מרשים, הן ויזואלית ואווירתית ואני לא יודע מה, מעבר לדימון סולס של 2009 כמשחק, התרשמתי יותר ממך. תוסיף לזה את העובדה שדימון סולס של 2009 הוא לדעתי עדיין אחלה משחק היום למרות כל הבעיות האמיתיות שלו... וכן, זו חבילה שאני מבסוט עליה בסופו של דבר וגם אמרתי את זה בזמן אמת.

ואגב, אני לחלוטין חושב שדימון סולס 2020 יותר טוב כמשחק מדימון סולס 2009. כלומר, הייתי נותן לו ציון יותר גבוהה באופן חד משמעי.
החבילה באמת הרשימה אותי ויזואלית, אומנותית ואוורתית, זה באמת משחק הסולס בערכי ההפקה הגבוהים ביותר שנעשו אי פעם, ובפער. האם הוא המשחק סולס הכי טוב שנעשה? לא. האם הוא הכי רע? אפילו רק מבין משחקי FS לא, אז בטח שלא מבין כל התת זאנר.
בסוף את הדברים המיוחדים שהרימייק הזה עושה, ואלו דברים שהמקורי לא עשה, הוא עושה בצורה יוצאת דופן ביחס לכל מה שאפשר להשוות אליו מתוך FS ומבחוץ. לצד זה דימון סולס כמשחק הוא עדיין משחק טוב, וכמה דברים שהוא עושה הם עדיין דוגמה לרמה המאוד גבוהה שFS ידעו לעשות באופן רציף יותר בעתיד. לצד זה הדברים הרעים שהוא עושה, בסדר, גורמים לו להראות היום כמו סולס-לייק עם חוסר איזון וכמה אלמנטים חורקים. כמו שאמרתי - 85 לדעתי, בהחלט משחק השקה מצוין.

85 בהחלט יכול להתאים לו, אישית הייתי נותן לו פחות אבל אני פחות קנאי למשחקי סולס והבוסים, הצ׳יז ועיצוב השלבים ממש הטרידו אותי.אני לא כל כך בטוח מה בלופויינט הוסיפו למשחק, חוץ מעניין הגלגול ליותר מ-4 כיוונים וזמני טעינה מהירים (כי SSD) לא שמתי לב לשום תוספת, אני בספק כמה מבקרים שמו לב. בסוף זה משחק מ-2009, חלקים מסויימים בו מחזיקים טוב ב-2020, חלקים אחרים פחות. פשוט נראה שהביקורות של המשחק קצת שכחו את החלקים של הפחות, GTA4 סטייל.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 אוקטובר 2021, 02:01

אני יודע שאתה לא מתווכח, חזרתי על דברים שאמרת. לשאלתך, אם אתה מתכוון להייפ שמתרגם לאותו שיא ביקורתי אז לא, לא, אולי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־ 119 אורחים