נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 06 ספטמבר 2022, 08:56

אני רק רוצה לציין שלדעתי מי שחושב שהרימאסטר מחזיק מספיק טוב בשביל אנשים שלא שיחקו בו מעולם ומתעניינים או כאלו שיתעניינו בקרוב בעקבות הסדרה - קצת מנותק או שהזיכרון שלו בוגד בו או קצת משקר לעצמו… הרימאסטר נראה בדיוק כמו מה שהוא - המשחק המקורי מהפס3 ברזולוציה גבוהה יותר וקצב פריימים טוב יותר.
אבל כל הרקעים, המודלים ובעיקר התאורה - נראים שם מספיק ״לא טוב״ כדי לגרום לאנשים לא לשחק בו או לא להתחבר מספיק לדמויות והאווירה בצורה שזה יפגע בחוויה הכללית.

יש לי חבר שקנה פס4 רק בשביל פפ7 רימייק, הוא מאלה שמשחקים רק משחקים עם סיפור ממש טוב ואני חופר לו על tlou כבר כמה שנים טובות, אבל בגלל איך שהרימאסטר נראה הוא פחות היה בעניין, עכשיו הוא מחפש לקנות פס5 בשביל החלק השני של פפ7 אבל ספציפית עכשיו בגלל הרימייק של tlou… הבעייה היא שהוא גר באירופה (שוויץ) וכרגע אין במלאי ואיפה שיש המכשיר נמכר ב-800 דולר, וזה המצב כבר בערך מאז ההשקה (אם כי יש שיאמרו שאין בכלל ביקוש וכנראה שאין שום סיבה לזה שהוא נמכר במחיר כפול… שום סיבה בכלל)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 ספטמבר 2022, 13:56

bling כתב:
Stick כתב:הוא פח אשפה עד עכשיו (מבחינת קפיצה טכנולוגית, ממש לא רמת משחקים), אני מסכים. אני פשוט חושב שהגישה שלך מאוד 'סופית', סוג של "חרא על הכל", ככה זה מרגיש.
כמו שאמרתי כבר בדיון קודם, אני בטוח שהדור הזה יתפוצץ, בדיוק כמו כל דור קודם. הקפיצה הטכנולוגית פה אדירה, ואני מסכים שבינתיים היא עדיין לא ממומשת, יש לכך מספר סיבות ולאן כולן הן זריקת זין מלאה. דיברנו על זה כבר, לא נכנס לזה עכשיו שוב.

אבל סתם, לא בכוונה לפגוע חלילה ואם כן אז מתנצל, אבל בוא נגיד שבתקופה האחרונה כשאני רואה תגובה שלך, לא משנה באיזה דיון, אני יודע מראש שזה יהיה איזה רנט על חרא גיימינג, חרא דור, חרא מפיצות, לא כיף ולא מרגש, וכו'.
וזה בסדר, אני לא אומר לך מה לחשוב ומה להרגיש, ובטח לא מה להגיד, זכותך לגמרי. אני פשוט לא מתחבר לגישה הזאת.
אבל לא הייתה לי כוונה ללכת לשם, אם כן אז מתנצל.

האמת אני באמת מרגיש ככה עד עכשיו, הדור הזה עד עכשיו משמש על תקן הרימייק של TLOU: לא נחוץ. כל עוד הוא ממשיך בקו הזה ולא הולך עד הסוף אני אמשיך להרגיש ככה. כרגע זה מרגיש כמו פס4 פרו 2 וממש לא ציפיתי שככה הדור יראה בשלב הזה. זה לא רק מה שיצא עד כה אלא גם הדברים העתידיים שהוכרזו וראינו שלא מביאים עדיין רגע דור הבא אמיתי אחד.

אז כן זה עצוב, אולי מה שקרה לתערוכת E3 ובכלל לתערוכות ותצוגות משחקים באופן כללי מסמל את מה שקורה לתעשייה באופן כללי, מרגיש כאילו ימי הזוהר וההייפ חלפו. מקווה שזה באמת עניין זמני.

חחחח אני בטוח שאם סטיק לא היה מקבל אספקה קבועה של משחקי סולס היית רואה take קצת שונה שלו על הדור הזה. למרות שיש לו רשימת משחקי 2023 שהוא שולף בשעת הצורך ;) (חולה עליך סטיק) אנחנו נראה במה הוא ישחק ומה סתם משתמש תחמושת ויכוחים :D

בגדול,99% מהאנשים פה ראו מעברי דורות כל כך גדולים, גם אלה שראו וחוו רק את המעבר בין הפס2 לפס3 לא אמורים להיות מרוצים ממה שאנחנו רואים פה. ובטח לא זקני הפורום שבטח שיחקו על הקומודור 64 או על משהו ישן יותר :)

ההייפ של E3 לא היה מציל את המצב, לא משנה מה מייק וסוני היו מראות ולא משנה כמה הקהל היה צורך, אם כל מה שהם היו חושפים זה TLOU ריימיק אז המצב היה נשאר כשהיה.

כרגע, הדור הוא באמת פס4 פרו 2, אבל לא בגלל שאין כוח לחומרה, יש וכולנו יודעים את זה, פשוט תסתכל בלינג איזה משחקים הם בטופ של Playerbase ממש עכשיו.
fortnite
Fortnite Epic Games -
2.
grand-theft-auto-v
Grand Theft Auto V Rockstar Games 1
3.
call-of-duty-modern-warfarewarzone
Call of Duty: Modern Warfare/Warzone Activision 1
4.
fifa-22
FIFA 22 Electronic Arts 1
5.
fall-guys
Fall Guys Epic Games 3
6.
multiversus
MultiVersus Warner Bros. Games 1
7.
apex-legends
Apex Legends Electronic Arts 1
8.
nba-2k22
NBA 2K22 2K 2
9.
minecraft
Minecraft Mojang Studios -
10.
tony-hawks-pro-skater-12
Tony Hawk's Pro Skater 1+2

כאילו, כולנו יודעים שGTA5 שם לא בגלל הסינגל פלייר שלו, אנשים משחקים מולטיפלייר בעיקר היום ואין לך סיבה להוציא כל כך הרבה משחקים שוברי שיאים גרפיים כשזה המצב.
מה שקורה זה שאנשים משקים 99% מולטיפלייר ומשחקים איזה סינגל AAA פעם בשנה ואז חוזרים ישר לאונליין ואין סיבה להוציא דבר כזה בתחילת הדור יותר, אלא רק כשהאנשים יגיעו בכמויות, וחבל, חבל שהגענו לזמן שהסינגל פלייר הוא כל כך משני ועלוב.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 ספטמבר 2022, 14:09

אספקת סולס קבועה זה משחק אחד מתחילת הדור? כי סקירו יצא בתחילת 2019.
אני דווקא בעיקר משחק משחקי אסטרטגיה בימים האלה, ולצידם יש פשוט פיק מטורף של משחקי AA נהדרים שאני עף על כל אחד ואחד מהם. יש את GOW ממש בקרוב, ואם מה שהיה חסר לי זה משחק עולם פתוח שלא נגמר אז הורייזן תמיד נמצא שם. אם מירוצים אז GT7 או FH5. אם משחקי FPS היו הקטע שלי אז אני מניח שהיילו וCOD מספקים את הסחורה. וזה בלי לדבר על הספרייה האחורית שאיכשהו ממשיכה לגדול לא משנה כמה אני מתאמץ להקטין אותה. עם משחקים מצוינים שיצאו בשנה או שנתיים האחרונות.
עכשיו תגיד שהכל זה PS4 PRO 2, ובסדר, אמרתי שהדור "פח אשפה" עד עכשיו מבחינת הקפיצה הטכנולוגית של המשחקים. אבל ממש לא ברמת המשחקים.
הקפיצה עוד תגיעה, בינתייםיש אחלה משחקים. מבאס? אמת, אבל יש לפחות חצי כוס מלאה וכנראה שאפילו יותר. לא צריך להיות כזה doom and gloom.

פיפא, COD, GTA וכו' תמיד היו בראש הרשימות ותמיד יהיו בראש הרשימות. יש הרבה, *הרבה* יותר קאזואלים מאשר הארדקורס, כמו כל תעשיית הבידור, והמספרים האלה לא מחדשים כלום.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 ספטמבר 2022, 19:46

אבל סטיק כל מה שאתה מציין לא מצריך דור חדש :)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 ספטמבר 2022, 20:39

נו, אי אפשר להפריד טכנולוגית מאיכות משחקים? האיכות גבוהה, הקפיצה הטכנולוגית שקיימת בהם בינתיים לא קיימת כמעט. (אני אומר כמעט רק כי כבר אין מסכי טעינה בהמון משחקים, חוץ מזה לא קיימת בכלל)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 07 ספטמבר 2022, 09:31

כמובן אפשר אבל הדיבור היה בהקשר לדור הבא וזה די מבאס שהכל פרו פרו כזה
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 ספטמבר 2022, 11:08

אני אמרתי:
"הוא פח אשפה עד עכשיו (מבחינת קפיצה טכנולוגית, ממש לא רמת משחקים), אני מסכים.".
אחרי כמה הודעות גלאס אמר בהמשך:
"חחחח אני בטוח שאם סטיק לא היה מקבל אספקה קבועה של משחקי סולס היית רואה take קצת שונה שלו על הדור הזה. למרות שיש לו רשימת משחקי 2023 שהוא שולף בשעת הצורך ;) (חולה עליך סטיק) אנחנו נראה במה הוא ישחק ומה סתם משתמש תחמושת ויכוחים :D".

לזה עניתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 ספטמבר 2022, 12:14

וואו, איזה פיצ'ר מטורף... מי היה מאמין

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2022, 14:15

הייתי בחו״ל ופספסתי פה דיון הכי נדב שיש, אז אני רק אזרוק פה שני סנט מהיר. אני כמובן חושב שהרימיק של TLOU מיותר, אבל אין לי שום בעיה שהוא קיים. הבעיה שלי איתו, ובכלליות הבעיה שלי עם סוני בשנתיים האחרונות, היא שכל דבר בא במקום דבר אחר. אם נוטידוג עובדת על הרימייק הזה ובמקביל על משחק GaaS של TLOU2 אז זה אומר שאיזה 100 עובדים בחברה מתוך 250 עובדים על משהו שהוא לא תוכן סינגל קלאסי שכולנו רוצים מנוטידוג (או לפחות אני רוצה מנוטידוג). אי אפשר להגיד שכוח עבודה גדול שכזה שעובד על GaaS ורימייקים לא משפיע על התפוקה של החברה. על חשבון מה זה בא? אני לא יודע, אבל אני כן יודע שזה בא על חשבון משהו. אז הבעיה שלי עם הרימייק היא לא עם הרימייק עצמו, שסוני יעשו מה שהם רוצים ויגבו כמה שהם רוצים ואם אני לא מעוניין בזה אז אני לא קונה את זה. אבל על חשבון מה הוא הגיע? זה מה שמפריע לי.

הגישה הזאת משליכה על הכל. האם מבאס אותי שמגיע משחק GOW חדש ובשרני שכנראה יהיה מאוד איכותי? ברור שלא, זה כיף לא נורמאלי. אבל מה המשמעות של שחרור המשחק הזה? מה ההשלכות שיוצר המצב שבו רוב סנטה מוניקה עובדת על משחק פס4 עד סוף 2022? כנראה שהעבודה האמיתית על המשחק דור הבא שלהם לא תתחיל עד 2023, אפילו אם עשו כבר pre-production על המשחק הבא אנחנו כנראה נראה משחק ראשון לפס5 מסנטה מוניקה כמעט עשור אחרי GOW 2018, בסוף הדור. אני מאוד שמח על ה-GOW החדש, אבל כשאני חושב על ההשלכות שהוא יוצר בסנטה מוניקה אני מבואס עד עומק נשמתי.

וכן, בלינג צודק, הדור החדש מבאס ברמות. אני לא מרגיש שיש משחק AAA אחד באופק שמרגש אותי כמו משחק חדש של סנטה מוניקה או נוטידוג וזה ככה מ-2020. וכן, זה לגמרי מתקשר לעובדה שהפס5 וה-XSX כבר בנות שנתיים ואיכשהו הדור החדש עדין לא התחיל. כלומר, בואו נהיה כנים, אם TLOU2 היה נראה ומשחק כמו הרימאסטר של TLOU1 לפס4 כולם היו צולבים את נוטידוג וזה היה מוציא אחוז מאוד גדול מההייפ וההנאה שלנו למשחק. אז למה זה כל כך שנוי במחלוקת להגיד בדיוק את אותו דבר על GOW:R?
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 ספטמבר 2022, 15:15

לגבי GOW שמשוחק בדיוק כמו הקודם בוא נחכה את החודשיים האלה כדי להחליט. יש לי תחושה מאיך שהם מדברים עליו ומהחצאי דליפות שכבר יש על המשחק הזה (ולצערי נחשפתי להן) שהוא הולך להיות משהו ממש מיוחד.
לגבי אי הקפיצה הטכנית כמובן שאין ויכוח, זה מבאס ממש. לגבי המשחק הבא שלהם, אנחנו לא באמת יודעים מה חלוקת הכוח שם, כמובן שGOW זו יציאה משמעותית ורוב הסטודיו עבד עליו בשלב כזה או אחר, אבל קורי עובד באופן ישיר על משחק אחר מאז GOW 2018 ואלא אם הוא קיבל 5 שנים לpre-production עם צוות קטן, אני מניח שיהיה להם משהו להוציא לפני הGOW של סוף הדור.

אבל סתם כדי לדבר על GOW קצת כמה שהוא ולא ביחס לקפיצה הדורית, אני התחלתי ממש להתרגש לגביו. בקושי ראינו אותו ומה שכן נמצא ממש בהתחלה. אני חושב ממה ששמעתי עליו, וגם ביחס לזמן הפיתוח שלו מול הקודם, שהוא יהיה בסקייל באמת חסר תקדים.
קורי דיבר בזמנו שכבר עם GOW 2018 ותהליך הריבוט הם למעשה כתבו את כל העולם וגם את הקויים של הסיקוול. הם כבר ידעו פחות או יותר מה יהיה בראגנרוק מהבחינה הזו . הקולות מתוך SM אומרים שבעוד שבעבודה על GOW עם קורי הדגש לכל אורך הפיתוח היה על הנראטיב והחוויה הזו, כשהגיימפלי והמערכות אשכרה נסגרו רק בשלבים המתקדמים של הפיתוח, העבודה בראגנרוק עם אריק וויליאמס היא קודם כל על הגיימפלי והמשחק שכן המון מהבסיס לנארטיב כבר בוצע.
אם נהיה כנים לגמרי, לפחות לדעתי, הגיימפלי ומערכת הקרב של GOW 2018 הם די ממוצעים. החבילה הכוללת והקמפיין עצמו כמובן הרימו את המשחק למשהו מיוחד, אבל תמיד אמרתי שיש להם הרבה מה לשפר מבחינת הגיימפלי. אני מחבר לזה זמן פיתוח כמעט זהה למשחק שהיה ריבוט בעולם חדש ומערכות חדשות, ואם הם באמת שמו דגשים כל הזמן הזה על הדברים הנכונים מצפה לנו פה משהו אדיר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 ספטמבר 2022, 16:05

הסקייל הוא באמת ככל הנראה הדגש הכי משמעותי, יש מצב שכל תשעת העולמות יהיו זמינים ושחלקם יהיו ממש עולמות פתוחים עצומים, אני לא אתפלא בכלל אם לסיים אותו מאה אחוז ייקח למעלה ממאה שעות, או קרוב מאוד לזה.
זה כמובן יכול להיות גם חסרון, אבל אני באמת סומך עליהם בעיניים עצומות, גם בעניין הגיימפליי אם כי אני פחות מתחבר לטענות של סטיק, בתור מישהו שמשחק בו ממש עכשיו ריצה בNG+ אני ממש מתמוגג מהקומבואים ועל הרמה הקשה המערכת די זורחת, עבורי לפחות.
זה עשוי גם להיות אחד ממשחקי הדור, למרות העובדה שהוא משחק קרוס ג׳ן

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2022, 16:23

Stick כתב:לגבי GOW שמשוחק בדיוק כמו הקודם בוא נחכה את החודשיים האלה כדי להחליט. יש לי תחושה מאיך שהם מדברים עליו ומהחצאי דליפות שכבר יש על המשחק הזה (ולצערי נחשפתי להן) שהוא הולך להיות משהו ממש מיוחד.
לגבי אי הקפיצה הטכנית כמובן שאין ויכוח, זה מבאס ממש. לגבי המשחק הבא שלהם, אנחנו לא באמת יודעים מה חלוקת הכוח שם, כמובן שGOW זו יציאה משמעותית ורוב הסטודיו עבד עליו בשלב כזה או אחר, אבל קורי עובד באופן ישיר על משחק אחר מאז GOW 2018 ואלא אם הוא קיבל 5 שנים לpre-production עם צוות קטן, אני מניח שיהיה להם משהו להוציא לפני הGOW של סוף הדור.

אבל סתם כדי לדבר על GOW קצת כמה שהוא ולא ביחס לקפיצה הדורית, אני התחלתי ממש להתרגש לגביו. בקושי ראינו אותו ומה שכן נמצא ממש בהתחלה. אני חושב ממה ששמעתי עליו, וגם ביחס לזמן הפיתוח שלו מול הקודם, שהוא יהיה בסקייל באמת חסר תקדים.
קורי דיבר בזמנו שכבר עם GOW 2018 ותהליך הריבוט הם למעשה כתבו את כל העולם וגם את הקויים של הסיקוול. הם כבר ידעו פחות או יותר מה יהיה בראגנרוק מהבחינה הזו . הקולות מתוך SM אומרים שבעוד שבעבודה על GOW עם קורי הדגש לכל אורך הפיתוח היה על הנראטיב והחוויה הזו, כשהגיימפלי והמערכות אשכרה נסגרו רק בשלבים המתקדמים של הפיתוח, העבודה בראגנרוק עם אריק וויליאמס היא קודם כל על הגיימפלי והמשחק שכן המון מהבסיס לנארטיב כבר בוצע.
אם נהיה כנים לגמרי, לפחות לדעתי, הגיימפלי ומערכת הקרב של GOW 2018 הם די ממוצעים. החבילה הכוללת והקמפיין עצמו כמובן הרימו את המשחק למשהו מיוחד, אבל תמיד אמרתי שיש להם הרבה מה לשפר מבחינת הגיימפלי. אני מחבר לזה זמן פיתוח כמעט זהה למשחק שהיה ריבוט בעולם חדש ומערכות חדשות, ואם הם באמת שמו דגשים כל הזמן הזה על הדברים הנכונים מצפה לנו פה משהו אדיר.

אני חושב שזה נהדר, הלוואי והיה משחק הדור. אבל GOW הוא עדין השחרור השני של GOW על הפס4, לא המשחק הראשון של הפס5. יכול להיות שהוא יהיה קפיצת אנצ׳רטד לאנצ׳רטד 2, שניהם משחקי פס3 בדיוק כמו ששני משחקי GOW הם משחקי פס4, וזה יהיה מאוד מרשים.. בשביל הפס4. פשוט אני לא יודע אם ב-2022 אני מחפש את אנצ׳רטד 2 של הפס4, הרי יש לי כבר כמעט שנתיים פס5.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 ספטמבר 2022, 16:39

נראה לי שהקפיצה תהיה יותר כמו הורייזון להורייזון 2, ופחות אנצ׳רטד הראשון לשני, עם קצת פחות הבדלים בין הדורות (קשה לי להאמין שהצמחייה והאדמה למשל יקבלו שיפור כל כך דרסטי).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 ספטמבר 2022, 17:12

Laskin כתב:הסקייל הוא באמת ככל הנראה הדגש הכי משמעותי, יש מצב שכל תשעת העולמות יהיו זמינים ושחלקם יהיו ממש עולמות פתוחים עצומים, אני לא אתפלא בכלל אם לסיים אותו מאה אחוז ייקח למעלה ממאה שעות, או קרוב מאוד לזה.

אמרו כבר שהקמפיין עצמו יקח אותנו דרך כל תשע העולמות. כלומר לא רק שכולם יהיו שזה די מתבקש במשחק שיסגור את הסאגה הנורדית, להבדיל מהראשון גם הסיפור עצמו יקח אותך דרך כל העולמות וזה לא שחלקם יהיו מיני גיימס כמו בקודם.
אני לא באמת יודע, אבל יש לי תחושה שהם שומרים הרבה הפתעות. הפטיש של ת'ור לדוגמה נראה לי כמו נשק שישחק תפקיד מאוד משמעותי. בכתבה של GI הם אמרו שיהיה שלכל נשק (כלומר התייחסו לגרזן וללהבים) אלמנט שאפשר יהיה להפעיל, וזה יהיה משמעותי במהלך הגיימפלי. אז הלהבים זה אש, הגרזן קרח, הפטיש של ת'ור... חשמל?
הם מסמנים את ת'ור כאנטגוניסט הגדול אבל נראה לי שתהיה פה 'הפתעה' והוא ימות די מוקדם במשחק (אחרי סיקוונס אפי ועצום, כמובן), כשאודין ופריה יהיו באמת מרכז הכובד.
אני אגב ממש לא אופתע גם אם אטראוס יהיה שחיק לאורך חלק משמעותי מהמשחק, עם מערכות גיימפלי אחרות לגמרי. זה מסוג הדברים שנראה לי הם שומרים כהפתעות למשחק.

לגבי מערכת הקרב, גם מעבר לתחושה שלי לגבי המכניקות שאפשר בהחלט לא להיות שותף לה, אני חושב שקצת יותר קשה להתווכח לגבי הגיוון הדי מועט במשחק (ביחס לאורך שלו), מבחינת האויבים ובעיקר מבחינת הבוסים. אלו דברים שאין לי שום ספק שיוכפלו ואף יותר בסיקוול. למעשה זו הקפיצה הכי גדולה ומשמעותית של GOW 2 על הראשון בPS2.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 ספטמבר 2022, 17:50

ברגע שהם חשפו את גרסת האספנים הם די אישרו מבחנתי שתור לא יהיה האנטגוניסט הראשי. בטח נילחם בו בחצי הראשון של המשחק וקרייטוס יקבל את מיולניר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 ספטמבר 2022, 18:26

כן, אבל ״החצי הראשון״ יכול להיות גם אחרי 40 שעות :)
וכן, גיוון באויבים זה משהו מאוד נחוץ, אני משחק כעת וכבר בערך בחצי ויש בערך 10 אוייבים רוב מוחלט של הזמן שמתוכם 5 בערך אותו עקרון… פה יש להם בהחלט משימה שיכולה לתפוס 2 ציפורים במכה אחת, גיוון של האויבים יביא גיוון בגיימפליי אם נאלץ להשתמש יותר במגן ונשקים חדשים ואסטרטגיה מתאימה לכל אחד, ונראה שזה הגיוון.
לגבי האלמנטים - זה בדיוק מה שכתבתי נראה לי פה בעמוד הקודם.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 ספטמבר 2022, 19:09

הם הראו גם דברים חדשים עם הנשקים הקיימים, כמו ה Grappling Hook הדי טרנדי (דום, היילו, הורייזון), אז אני מעריך שזה לא ירגיש בדיוק אותו דבר גם בתחילת המשחק. חוץ מזה הם עשו ריבוט לכל הפרנצ'ייז במשחק הקודם, בשום שלב לא ציפיתי שהם ימציאו אותו מחדש בהמשך שלו, בין אם הוא קרוס ג'ן או בלעדי לדור הבא.
ואני כן בהחלט מצפה לקפיצה בגיון ובכמות של האויבים והבוסים, אחת הנקודות החלשות של המשחק הקודם. וכבר ראינו סוג של רמז לכך אבל אני רוצה שהעולם ירגיש חי יותר, שידחפו כמה hubs עם npcs או יתנו להם לאכלס יותר מקומות לאורך המסע שלנו ולשזור אותם בסייד קווסטים יותר משמעותיים, כי במשחק הראשון העולם הרגיש ריק ואם אנחנו הולכים ל 9 עולמות (ולא בתור מיני גיימס), כולל כאלה שכבר היינו בהם, הם צריכים להצדיק את זה בעוד דרכים מלבד עוד אויבים, לדעתי לפחות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 ספטמבר 2022, 20:01

אוי, לראות hubs מפוצצים בNPCs עם דמויות כתובות היטב, ואז לחוות את ההרס המוחלט והמוות שלהם, בפירוט רב… כן, זה הולך להיות נפלא :)

לגבי כל 9 העולמות - אני לא בטוח שבאמת נקבל 9 סופר גדולים, מניח שרק 3 יהיו ממש עולמות כאלה, אבל גם זה יהיה מטורף.
ובטח יהיו גם 2 עולמות ששוב יהיו בגדול ״משימה אחת גדולה״ עם קצת תוכן צד.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 07 ספטמבר 2022, 22:05

כרגיל מסכים עם קיאו. אי אפשר להתייחס לרימייק כאיזה פרויקט שנוצר בוואקום, הוא בא על חשבון משהו אחר ומילא שה premise עצמו של לעשות רימייק למשחק שבגרסת הרימאסטר עדיין לגמרי סביר למשחק (וסלח לי לאסקין שאני מתייחס לחבר שלך כתופעה מאוד איזוטרית ביחס לכלל) הוא לא בדיוק מפתה, העובדה היא שהם עדיין הם בנו את כל המשחק מחדש על המנוע של ההמשך מה שהצריך לא מעט עבודה שבאה על חשבון התקדמות בפרויקטים שאנחנו באמת רוצים. אני כבר לא יודע איך להתייחס לזה האמת כי אם הם היו הולכים עד הסוף מבחינה גראפית אז מצד אחד היה לזה לפחות ערך טכנולוגי משמעותי עבור הדור הזה אבל מצד שני זה עוד יותר מבזבז משאבים על פרויקט לא נחוץ.

מבחינת GOW2, ברור שהוא יהיה אחד ממשחקי הדור, הקטע היא שאני לא יודע של איזה דור בדיוק, וזה הבאסה בסוף.

אני לא מסכים עם סטיק אגב שהגיימפליי של הראשון ממוצע. אני חושב שהוא מעולה בפני עצמו. סבבה אז כשמשווים אותו למשחקים היפנים אז הוא לא באותה רמת עומק ואיכות אם תרצו אבל זה היה נכון לאורך כל ההיסטוריה עוד מימי הפס2 (וגם דייויד ג׳אפי בזמנו הודה כמובן עם ההומור שלו של DMC מערכת קרב עדיפה), תמיד היפנים יהיו עדיפים ביצירת מערכות קרב על פני המערב וזה לא משנה באיזה סגנון משחק זה בין אם פייטרים או ביט אמ׳אפס או כל מה שמערב מערכת קרב שנשענת על נשק קר (והאמת שאחרי MGS5 הם הוכיחו שגם בגיימפליי מסורתי מערבי הם יכולים להיות בטופ) אז זה לא בדיוק מפתיע אבל גם גוד אוף וורס הישנים היו מאוד כיפיים בפני עצמם וגם האחרון היה עם גיימפליי מאוד מהנה עבור רוב האנשים שלא מחפשים להתמקצע באובססיוביות עם מערכות קרב וקפיצה גדולה בלי קשר עבור הסדרה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 ספטמבר 2022, 22:57

בסדר, אני לא חושב שצריך להגיד שהגיימפלי לא ממוצע רק כי מי שעושים מערכת קרב הרבה יותר מוצלחת ממנו הם יפניים :).
כאיל, סבבה, אולי הם לא יגיעו עד למערכת של סקירו (שלמען ההגינות גם נגיד שהיא מהודקת ומצומצמת יותר מGOW), אבל זה לא אומר שאי אפשר בקלות להסתכל על המערכת ולהצביע על דברים שהם יכולים לשפר. וזה לא שהם התקמצנו בתקציב או זמן פיתוח עם המשחק, ככה שאפשר לצפות מהם לשפר את הדברים פה. כאילו, אם אני יכול לשבת וב10 דקות לציין סתם דברים מהראש שאפשר לשפר, וכבר עשיתי את זה פה בעבר כשדיבנרו על המשחק, אז אני בטוח שהאנשים שעובדים על המנוע הזה כל יום כבר כמעט עשור וזה המקצוע שלהם, בטח יכולים לפחות לראות אפשרויות לשיפור. גם אם אנגלית זו שפת האם שלהם :).
כלומר, ברור שזה סובייקטיבי ברמה מסוימת ושיפורים שאני אציע לא בהכרח יהיו מוסכמים על ידי כולם, אפשר להגיד שהיא לא ממוצעת והיא מצוינת אם זו דעתך, אבל אני לא חושב שאפשר להגיד שהיפנים עושים את זה טוב יותר ובכל זאת אין מה לשפר בGOW.

מעבר לזה פה אנחנו מדברים רק על מערכת הקרב. אני חושב שלטובת ה"פלטפורמינג" שיש במשחק פשוט נתעלם מקיומו, ושכל התנועה בעולם היא מאוד לא מספקת (דיברנו פה וקראנו לזה בזמנו תחושה של "כלוב בלתי נראה" סביב קריטוס, חלק הסכימו וחלק לא). הפזלים סבירים בלבד וגם כן מאוד רפטטיבים מבחינת השימוש שלהם במערכות גיימפלי שונות. מערכות הRPG והLOOT ממש מצומצמות וכל הרעיון של רמה דרך ציוד היא משהו שלא ממש הבנתי ולא ממש אהבתי. כתוצאה מזה החקירה אמנם כיפית בגלל העולם אבל זה לא שאתה באמת מוצא דברים משמעותיים במהלכה. דברים כמו עולם מת לגמרי שמלא בקירות בלתי נראים, גיוון אויבים וכו' אני לא יודע אם אפשר להכניס ישירות ב"גיימפלי" ,אבל זה לבטח נתון לשיפור.
אני יודע שעכשיו כשאני מתרכז רק בדברים הרעים או הנתונים לשיפור בסיקוול שיש במשחק אז כמה פה יקראו את זה כאילו אני מזלזל בו, כבר הייתי בסרט הזה:). אז אדגיש, זה לחלוטין אחד ממשחקי הדור שלי ואת הדברים הטובים שהוא עושה הוא עושה *מדהים*. סתם אני מתרכז רגע בשלילי כי זה הדיון.

עריכה: אה, קפץ לי עכשיו לראש אחרי ששלחתי את ההודעה - אני חושב של SW:JFO, שהוא משחק מערבי, גם כן עם בעיות שאפשר להצביע עליהן ובתקווה ישופרו בסיקוול, יש מערכת קרב (ופלטפורמינג) טובים מGOW 2018. והבמאי שלו הוא אפילו הבמאי של GOW 3 :).

וסתם לגבי הGOW הישנים והגיימפלי שלהם מול התחרות בזמנו, אני חושב לגבי זה שני דברים:
- קודם כל, ברמה הכי בסיסית של מערכת קרב, אני חושב שGOW 3 וכנראה שגם 2 היו טובים יותר כמשחק H&S קלאסי בהשוואה לשאר הזאנר הזה בזמנו, לעומת המקום שאני נותן לGOW 2018 בהשוואה מול משחקים שבבסיס שלהם מערכת הקרב יוצאת מאותו מקום. אגב אולי GOW המקורי באותו מקום, היו חסרים בו המון דברים שנוספו בסיקוולים, וזה בדיוק מה שאני מקווה שיקרה גם הפעם.
- דבר שני, המערכת ההיא הייתה דלה מול התחרות היפנית, אבל קיבלנו דברים חסרי תקדים (בגיימפלי עצמו) כטרייד-אוף. המערכת ההיא נבנתה בצורה מושלמת כדי להעצים גיימפלי אפי וכל הדברים שקרו במשחק ההוא. המערכת של GOW 2018 היא לא כזו. המשחק עדיין אפי וכל העולמות והדברים שקורים שם הם עדיין בשיא של התעשייה (אבל דווקא אפיות של בוסים לא כל כך), אבל זו מערכת שפחות מחמיאה לאפיות ובלאגן על המסך, ויותר לדברים אחרים. דברים שהמשחקים היפניים המדוברים עושים יותר טוב ממה שGOW 2018 עושה. לדוגמה קרבות 1 על 1, לדוגמה אימרסיביות (בתוך מערכת הקרב, לא מדבר עכשיו על המשחק עצמו והחוויה הנראטיבית שGOW נותן לכל אורכו).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ספטמבר 2022, 09:13

לדעתי להחשיב את JEDI כמשחק עם מערכת קרב טובה יותר מGOW זה הוט טייק, אבל אני מניח שזה עניין של טעם :)
זאת אומרת, הקרבות בג'דיי לא רעים או משהו, פשוט הרבה הרבה פחות נהנתי מזו של GOW, יש הרבה פחות מהלכים וקומבואים, זה מרגיש קלאנקי בג'דיי, כמעט אפס גיוון ויש רק נשק אחד... ואני יודע שזה משהו אחר לגמרי אבל מבחינתי לפחות, כמישהו שמעדיף משהו כמו DMC על פני משהו כמו דארק סולס - זו לא תחרות אפילו :D

אה, והנה ג'ים ראיין מתבכיין שבעוד 3 שנים אולי לא יהיה COD על הפלייסטיישן (לדעתי יהיה, עד סוף הדור הנכחי, ורק המשחק הראשון של הדור הבא יהיה בלעדי למיקרוסופט)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 ספטמבר 2022, 14:06

תשמע, אני ממש לא אוהב את הrunic attacks שמופעלות עם קולדאון, זו לדעתי החלטה עיצובית ממש רעה. זה גורם לזה שאם אתה משחק את המשחק בצורה הכי יעילה כל קרב מתחיל ב4 התקפות רוניק, ואז לחכות עד שהם יתמלאו שוב פעם. בקרבות בוס הקשים כמו הוולקארי האחרונה הקרב סתם הופך להיות קומבו של רוניק, לחכות שזה יתמלא שוב (תוך עשיית נזק מועט בינתיים), וחוזר על עצמו ככה עד שאתה מנצח.
אני לא חושב שיש מספיק גיוון ומשקל לקומבואים כדי להצדיק צורת משחק רחבה שמשתמשת בכל המערכת, וזה כי הקומבואים מאוד בסיסיים. את מערכת הרמות של האויבים וההייפר שילד שהם מקבלים כדי לשמור על אתגר אני ממש לא אוהב.
הגרזן מספק סך הכל וזה לא שמשהו באמת גרוע איתו, והזריקה שלו או המכה החזקה על R2 מאוד, מאוד מספקים. אבל הלהבים בעיניי ממש מפוספסים, לא נהנתי לשנייה מהביצוע שלהם במשחק הזה.

עוד דבר שאני לא אוהב זה שהם בחרו בדרך "הישנה" לעשות רמות קושי, כשברמה הקשה עליה שיחקתי האויבים פשוט סופגים המון נזק. זה לא ממש מהנה, בייחוד בתחילת המשחק. גם בג'דיי שיחקתי ברמה הקשה ושם הם הלכו על הגישה המהנה יותר בעיניי - כל ההתקפות, שלך ושל היריב, די קטלניות. גם אתה וגם האויבים מתים מהר כשנפגעים.
קרבות ה1 על 1 יותר מוצלחים בג'דיי בעיניי, לפחות ברמה הקשה. התנועה הרבה יותר זורמת והיכולת להתחמק עם קפיצות בנוסף לגלגולים מרגישה ממש טוב.
השימוש ב'כוח' הוא אמנם לא מושלם כי אפשר לנצל את המערכת הזו, אבל בעיניי הרבה יותר מוצלח מקולדאון. אין רמות שרירותיות לאויבים שקובעים מראש איך יתנהל הקרב.
וכן יש לך שני מובסטס שונים בהתאם לנשק שאתה משתמש בו.

היא כמובן רחוקה ממושלמת, אני לא אטען שהיא מוצלחת בצורה יוצאת דופן. היא קלאנקית, קרבות מול יצורים גדולים ממש לא עובדים, ומערכת ה'כוח' צריכה מתיחת פנים.
במצב שלה היום היא גם כן ממוצעת למדי בהשוואה הרחבה, אבל מוצלחת יותר מזו של GOW לדעתי. וגם כן אחת שאני בטוח שתשתפר משמעותיתבסיקוול.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ספטמבר 2022, 15:21

טוב, קראתי הכל ואני מסכים רק עם הביקורת של הרמה הקשה בתחילת המשחק :)
זה לא משחק סולס אלא h&s בו ממש לא כל אויב רגיל אמור להיות מסוגל להרוג אותך אם אתה לרגע לא מרוכז או מפספס משהו, זה משחק בו אתה משחק אל ואתה אמור ״להשתעשע עם האוכל שלך״, בדיוק כמו שהכותרת של הכתבה בגיימאינפורמר מתארת את מערכת הקרב של משחק ההמשך…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2022, 15:26

Laskin כתב:לדעתי להחשיב את JEDI כמשחק עם מערכת קרב טובה יותר מGOW זה הוט טייק, אבל אני מניח שזה עניין של טעם :)
זאת אומרת, הקרבות בג'דיי לא רעים או משהו, פשוט הרבה הרבה פחות נהנתי מזו של GOW, יש הרבה פחות מהלכים וקומבואים, זה מרגיש קלאנקי בג'דיי, כמעט אפס גיוון ויש רק נשק אחד... ואני יודע שזה משהו אחר לגמרי אבל מבחינתי לפחות, כמישהו שמעדיף משהו כמו DMC על פני משהו כמו דארק סולס - זו לא תחרות אפילו :D

אה, והנה ג'ים ראיין מתבכיין שבעוד 3 שנים אולי לא יהיה COD על הפלייסטיישן (לדעתי יהיה, עד סוף הדור הנכחי, ורק המשחק הראשון של הדור הבא יהיה בלעדי למיקרוסופט)

לדעתי ה-cod הראשון שיתחיל פיתוח תחת מיקרוסופט יהיה בלעדי, כנראה שזה יהיה המשחק של עוד 4 או 5 שנים. ואני חושב ש-warzone יהיה GaaS מולטיפלטפורם, יש למיקרוסופט נטיה להשאיר GaaS של חברות שהם רוכשים כמולטי פלטפורם. אני לא רואה סינגל של COD יוצא לפלייסטיישן 6.

ובנוגע למערכת קרב, אני חושב שסטיק צודק, היא בעיקר המתנה לרונים והיא לא עמוקה מדי. אני חושב שבלי המד קומבו לא הייתי נהנה ממנה יותר מדי, אבל הוא קיים אז אני בהחלט אוהב אותה. היא קצת קלאנקית וכבידה לפעמים אבל בסוף היום היא כיפית למדי אפילו שהיא רפטטיבית מאוד. הייתי אומר אותו דבר על ג׳דיי, אולי נהנתי מזאת של GOW טיפה יותר אבל הן באותו ballpark אצלי בספר ובוסופו של יום שתיהן סוג של חיקוי סולס שנופל מהמקור. אני יכול לגמרי להבין מישהו שיגיד שאחד יותר טוב מהשני ושאחר יגיד שהשני יותר טוב מהראשון.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ספטמבר 2022, 15:45

אני דווקא מאוד אוהב את הקטע של הרונס, ועכשיו בריצה הנכחית שלי אני מחליף ביניהם המון, מה שכמעט ולא בכלל בריצה הראשונה כי רציתי פשוט את זו שעושה נזק הכי גדול ודבקתי בה, ואני מוכרח לציין שממש פספסתי, האנימציות נהדרות והפונקציונליות של המכות האלה מאוד מגוונות - יש כאלו של aoe מסביבך ויש של צורת קונוס או מכה רגילה חזקה או יותר נזק של אלמנטים או פשוט מחזק את כל המכות באותו נשק לשניות הבאות… יש באמת גיוון די עצום של התקפות, ולי זה ממש חשוב, במיוחד במשחקים ארוכים, וזה משהו שלא היה לי בג׳דיי.
אני כן מסכים שזה יכול להפוך את הקרבות לקלים מדי, אבל זה נכון להרבה משחקים בסגנון, שיש בהם קומבואים ממש חזקים שניתן לנצל ולהספים, ובטח הרבה יותר טוב ממשחקי gow הישנים.
אין ספק שמערכת הקרב הרבה פחות טקטית מ״ג׳דיי אבל היא גם הרבה יותר מהנה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 80 אורחים