נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 03 נובמבר 2022, 07:06

בהמשך לדיון שהיה אתמול עם הPSVR2 וחוסר התמיכה לאחור שלו - 2 משחקים שהוכרזו אתמול לקסדה החדשה הכריזו שמי שכבר רכש את המשחקים האלה לPSVR יקבל שדרוג חינמי:
https://www.pushsquare.com/news/2022/11 ... vr-version
מה שמאשר שרק צריך פאץ׳ וכל המשחקים האלה יעבדו יופי, השאלה רק אם יקחו כסף עבור שדרוג או לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 09:32

יש לי בחשבון איזה 10 משחקי vr שצברתי כולל אסטרובוט ומוס. בקושי יש משחקי vr טובים, העובדה שאי אפשר לשחק אפילו בהיצע הקטן שיש כרגע גובל בהזוי.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 נובמבר 2022, 09:51

למה שתוכל לשחק בהם כרגע? הקסדה יוצאת רק עוד 4 חודשים :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 03 נובמבר 2022, 20:10

סוני שיחררה שתי רצועות מהסאונדטראק של רגנארוק ו...וואו,פשוט מדהים. אל דאגה,אין ספויילרים בכותרת של הוידאו או משהו ואני גם לא ממליץ למי שממש פיוריסט לשמוע אותם,אבל וואו,נראה שבר מקרירי התעלה על עצמו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 20:32

אני רק שומע את הסרטון, הם מראים דברים בוידאו.

אני משער שכל מה שצריך זה את הכותרת של גרסת הטקסט מ-DF:
God of War: Ragnarök on PS5 is like a maxed-out PC port with flawless performance

אין פה הפתעות, זה פורט PC של משחק פס4.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 21:04

בסוף קראתי את הכתבה במקום להסתכן בספויילרים בסרטון, אז אני חושב שהאמ;לק הכי מעניין הוא המצבי ביצועים:
- במצב 4K 30 הוא 4K טבעי כל הזמן.
- במצב 60FPS המשחק רץ ברזולוציה דינאמית שיכולה לרדת עד 1440p אבל הרזולוציה הממוצעת שג׳ון מדד הייתה 1872p. בנוסף יש TAAU שעוזר להעלות את ה-1872p לתמונה שנראת ממש דומה ל-4K.
- במצב ביצועים, מעבר לרזולוציה, יש וויתורים ב-LOD למרחק, ברזולוצית הצל, באיבוד כליל של הפנוברה של הצל (שהוא והלך ונעשה מטושטש ככל שהוא מתרחק ממקור האור), בירידה של איכות הפרווה, בכמה אורות חסרים בסצנות מסויימות וברינדור תאורת שמיים פחות איכותית.
- במצב 30 מקבלים 30 מושלם, במצב 60 מקבלים 60 מושלם. ג׳ון ממליץ למי שיש טלביזיה 60 לשחק במצב 60.
- במצב 40 המשחק רץ ברזולוציה דינאמית שמשחקת בין 1800p ל-4K. הוא נעול לגמרי ל-40.
- במצב ״120״ המשחק רץ ברזולוציה קבועה של 1440p עם TAAU. רוב הזמן הואמשחק בין 80 ל-90.
- ג׳ון אומר שההבדל הגרפי בין המצבים מאוד קטן ולכן ממולץ לשחק במצב 60 או 120, תלוי בטלביזיה.
- זמני טעינה מאפס, כלומר להעלות את המשחק, הם בסביבות ה-10 שניות

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 נובמבר 2022, 21:33

אני מניח שאני אקח ברצינות את ההמלצה של ג'ון לשחק 60FPS כי... זה ג'ון בואו. עדיין האינסטינקט הראשוני שלי, זה לפחות לנסות את המצב 30FPS.
בכל היקר לי, לא רואה סיבה לשחק משחק כזה ב60FPS, זה לא חיקוי DMC, זה לא משחק פלטפורמה, זה לא מירוץ ולא מכות, חיים פעם אחת.

אה והטראק הראשון שהביאו לפה: אורגזמה, מי שלא משחק את המשחק הזה עם אוזניות בלילה פרייאר של החיים שלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 נובמבר 2022, 21:37

אז במצב 60 אין את הירידה באיכות הצל והLOD?
נראה לי שאסתפק בזה המקום לרדת באיכות בשביל 80 פריימים…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 21:39

Laskin כתב:אז במצב 60 אין את הירידה באיכות הצל והLOD?
נראה לי שאסתפק בזה המקום לרדת באיכות בשביל 80 פריימים…

60 ו-120 זהים חוץ מאשר העובדה שב-120 המשחק כמעט כל הזמן על 1440p בזמן שב-60 הוא רוב הזמן על 1860p. האיכות הגרפית הגבוהה קיימת רק במצב 30 ו-40 שהם זהים לגמרי חוץ מאשר הרזולוציה שלפעמים יורדת ל-1800p במצב 40.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 21:43

אגב, המשחק אכן משתמש באזורים מהמשחק הראשון עם מתיחת פנים קלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 נובמבר 2022, 21:46

Called it ;)

המממ עניין הרזולוציה יכול לשחק תפקיד או להיות בלתי מורגש בעליל, אני צריך לראות ולשחק עם כל המצבים, בקיצור
אבל כרגע נוטה ל-40 או 60. פחות בא לי לרדת ל-1440 אם הוא לא מגיע כמעט ל-120 גם ככה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 21:48

אני חושב שבין 60 ל-90 זה מאוד קל - 90. ההתלבטות היחידה שיש לי כרגע היא בין 40 ל-90.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 נובמבר 2022, 21:53

אני חושב שאלך על 40, למרות ההמלצה לשחק במצב הביצועים. זה לא משחק שהFPS חשוב בו, רק נטו התחושה (ו40 לגמרי עובר לי ברמת התחושה), ומצד שני רק לדעת שיש הבדלים, בלי קשר לעובדה שאני מודע ב100% שללא השוואה ישירה אני לא אראה אותם בחיים, זו בדיוק הבעיה שלי - יושב על הנקודה הפסיכולוגית הזו ולא מעבר :).

קיאו, יש גם פרטים על גרסאת הPS4 בכתבה שכבר קראת? סתם מתוך סקרנות, מעניין אותי איך הוא רץ, וכמובן מעניינת אותי השוואה ישירה ומפורטת בין הגרסאות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 22:05

Stick כתב:אני חושב שאלך על 40, למרות ההמלצה לשחק במצב הביצועים. זה לא משחק שהFPS חשוב בו, רק נטו התחושה (ו40 לגמרי עובר לי ברמת התחושה), ומצד שני רק לדעת שיש הבדלים, בלי קשר לעובדה שאני מודע ב100% שללא השוואה ישירה אני לא אראה אותם בחיים, זו בדיוק הבעיה שלי - יושב על הנקודה הפסיכולוגית הזו ולא מעבר :).

קיאו, יש גם פרטים על גרסאת הPS4 בכתבה שכבר קראת? סתם מתוך סקרנות, מעניין אותי איך הוא רץ, וכמובן מעניינת אותי השוואה ישירה ומפורטת בין הגרסאות.

אני חושב שאני אלך גם על מצב 40, אפילו אם רק בגלל ה-fomo. בכל סצנה אני אחשוב שאולי האור שחסר מהלפיד באופק הוא בגלל המצב 120, ואני אתבאס. 40 זה לגמרי מעולה, ככה שחקתי ברוב ראצ׳ט.

בנוגע לפס4, ג׳ון אמר שהם מעלים בקרוב סרטון מוקדש להשוואה אז בסרטון של היום כנראה שלא היה יותר מדי. דווקא הייתה השוואה למשחק של 2018, אבל זה לא אומר יותר מדי כי יכול להיות שהשינויים האלה קיימים גם בגרסת הפס4 של R.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 נובמבר 2022, 22:09

עברתי עכשיו על הביקורות, כמובן שהן נהדרות עם ממוצע כזה. אבל דבר אחד ממש, ממש הפתיע אותי: טענה שאני רואה חוזרת בכמה ביקורות באזורי הציון הנמוכים יותר (כלומר, 90 :)), היא סיפור שנמתך, או במילים אחרות איזו ביקורת אמרה "סיפור של 15 שעות שניסו לדחוף במשחק של 30".
חשוב לציין שגם הביקורות האלה, בכל זאת ציון 90, מהללות עדיין את הדמויות, את הכתיבה, את העולם וגם את הסיפור עצמו כשהוא כן זז, אבל טוענות שיש רגעים מאוד מסוימים שבהם המשחק מרגיש תקוע ולא ממש מתקדם למשך כמה שעות (אגב, בעיה שמאוד הפריע לי עם TLOU 2).
זו בכנות הטענה *האחרונה* שחשבתי שאשמע על המשחק הזה. כלומר, זו הייתה אמורה להיות טרילוגיה, היינו בשוק לגבי איך הם יצליחו לסגור את הסיפור בשני משחקים, והנחתי שאם למשחק תהיה בעיה בולטת ומוסכמת היא שהוא רץ מהר מדי לקו הסיום כדי להספיק הכל. אז לא, הוא בסוף משחק שמוצא את הזמן כדי למרוח את הסיפור שלו מספיק כדי שזה יפריע לכמה מבקרים. בסדר גמור :).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 נובמבר 2022, 22:11

DrKeo כתב:
Stick כתב:אני חושב שאלך על 40, למרות ההמלצה לשחק במצב הביצועים. זה לא משחק שהFPS חשוב בו, רק נטו התחושה (ו40 לגמרי עובר לי ברמת התחושה), ומצד שני רק לדעת שיש הבדלים, בלי קשר לעובדה שאני מודע ב100% שללא השוואה ישירה אני לא אראה אותם בחיים, זו בדיוק הבעיה שלי - יושב על הנקודה הפסיכולוגית הזו ולא מעבר :).

אני חושב שאני אלך גם על מצב 40, אפילו אם רק בגלל ה-fomo. בכל סצנה אני אחשוב שאולי האור שחסר מהלפיד באופק הוא בגלל המצב 120, ואני אתבאס. 40 זה לגמרי מעולה, ככה שחקתי ברוב ראצ׳ט.

חחחח, בדיוק! אני יכול לראות את כל הבאגים הגראפיים שבעולם, וכל עוד אני אהיה במצב הגבוהה ביותר זה לא ממש יפריע לי. אבל אם אני במצב נמוך יותר אני פשוט ארגיש כל הזמן שזה בגלל זה, וארגיש אותם הרבה יותר. איזו פסיכולוגיה דפוקה :).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 נובמבר 2022, 22:20

Stick כתב:אה? מה זה
נשארנו באותה הסאגה בגלל שאנשי חליפות רצו שנשאר על הפס4 ולא כי באמת היה לאיזשהו יוצר להשאיר אותנו בטרילוגיה הזו ולא כי היה להם "רצון עז לסיים את הסיפור"

הם בבירור נמצאים כרגע באמצע הסיפור, כולנו חשבנו בכלל שתהיה טרילוגייה נורדית. כאילו, אתה חושב שאם הם פשוט היו זורקים לפח את כל הבילד אפ שנעשה משחק שלם לת'ור ולאודין, אומרים למעריצים זין על כל השאלות והמסתורין שהאשרנו פתוחים מהמשחק הקודם, ותדמיינו לבד כבר איך ממשיכים הסיפורים הקיימים של פרייה שנשבעה לנקום, של אטראס שמגלה שהוא לוקי, או של הואלקריז (רק על קצה האצבע), מישהו אחד בעולם היה מרוצה?
מה זה "ולא כי היה להם רצון עז לסיים את הסיפור"? בחיי, זה אחד הטייקים ההזויים ששמעתי :). כאילו, יש בערך משחק אחד בכל הדור הזה שהיוצר שלו אמר בכל הזדמנות שהייתה לו שנבנה עם סיפור שלם ומחשבה קדימה, שהם בכוונה השאירו המון דברים פתוחים והמון סט אפים שנבין את החשיבות שלהם רק בהמשך, וזה המשחק שאתה בוחר להגיד עליו את הדבר הזה? :)

אה אז אם היוצר אמר שהוא תכנן סיפור, אז זה אומר שזה נכון? זה PR שאנשי חליפות אמרו לו להגיד :)
אני לא צריך לתת לך דוגמאות שבהם עשיתי בדיוק את מה שהבוס שלי אמר לי למרות תיעובי המוחלט כלפיו, כי אני בטוח שגם לך יש דוגמאות כאלה משלך :)

הסיכוי שיוצר משחקים יעדיף לשרוף עוד 5 שנים מהחיים שלו על טכנולוגיה ישנה רק בשביל לגמור איזה סיפור היא כל כך קטנה, שאני אקנה את זה רק אם אלוהים הולך לשלוח לי את זה בפקס ואתה יודע מה הסיכוי שזה יקרה :)

ההשוואות לקולנוע הן חסרות חשיבות, יוצרי קולנוע הם קודם כל sstoryteller בנשמה הסיפור הוא לב הסרט, במשחקים הגיימפלי הוא הלב במשחקים הלב הוא הגיימפלי, כל מפתח נורמלי יעדיף התחלה חדשה שמאפשרת גיימפלי חדש במקום עלילה נכסים וחומרה שתוקעים אותו על הדור הקודם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 נובמבר 2022, 22:32

לא הייתי מציף את המשפט הזה שוב במקומך... :)
זה עניין של פייסינג, לא שלא היה להם מה לספר. הסיפור ארוך ב50% מהמשחק הקודם לפי הקביעה הזו (שציטטתי מתוך שורת סיכום של ביקורת שלא קראתי, ממשחק שלא שיחקתי, כן?), אז זה לא שהם היו צריכים לעשות אותו "מרוח", אלא שהוא בוצע ככזה.
בכל מקרה, כולם מהללים את הסיפור. הביקורת של גיימספוט למשל טוענת שבסופו של דבר SM הם מספרי הסיפורים הכי טובים בתעשייה ושזה מה שהוא יקח מהמשחק הזה יותר מכל דבר אחר. יש טענות לפייסינג שלו, אבל בוא נשים דברים בפרופורציה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 נובמבר 2022, 22:40

די להיות נאיבי סטיק לא מתאים לך :)
אני בטוח שהסיפור מעולה ואדיר ומה לא אבל רבות מהשאלות שהוא יענה עליהן יכלו להישאר לדמיון שלנו וזה היה נהדר בכל זאת וזה ככל הנראה היה התכנון המקורי אולי עוד 30 שנה נקבל אישור לזה ונחזור לויכוח הזה. :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2022, 22:42

Stick כתב:חחחח, בדיוק! אני יכול לראות את כל הבאגים הגראפיים שבעולם, וכל עוד אני אהיה במצב הגבוהה ביותר זה לא ממש יפריע לי. אבל אם אני במצב נמוך יותר אני פשוט ארגיש כל הזמן שזה בגלל זה, וארגיש אותם הרבה יותר. איזו פסיכולוגיה דפוקה :).

אנחנו קופים, פשוט קופים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 נובמבר 2022, 22:51

בוא נגיד את זה ככה, כדי להאמין שזה לא תוכנן כסאגה נורדית אלא רק כמשחק אחד ואז הבכירים בסוני לחצו עליהם לעשות סיקוול, אתה צריך להאמין שכולם שיקרו מיוזמתם המלאה ועשו את זה כבר ביום שGOW 2018 יצא ולא רק כמסע שיווק לראגנרוק. כלומר, אם נתן דוגמה, אתה מאמין שקורי ישב ומיוזמתו המלאה התרברב בכמה דברים אנחנו נבין רק בהמשך, ובזה שהם שיכתבו את כל התסריט ברגע שהם הבינו שהם כבר כותבים את הסיקוול ולא את הראשון. בלי שמישהו שאל אותו את זה, אלא בעצמו.
בסדר, מה אני יכול להגיד, אולי, אבל יותר קל להאמין לזה שהוא לא שיקר מאשר לזה שכולם שיקרו.
אבל זה רק דבר אחד, אתה גם צריך לצפות לזה שהדעה הרווחת היא שכל השאלות שנשארו פתוחות, אלו שהמעריצים עוסקים בהן מההשקה של 2018 ועד עכשיו, חלקן ממש מרגישות כמו טיזר (למשל מי קרא לנחש, איך הוא הגיע, מה המשמעות של אטראס כלוקי, ת'יר, איפה כל הענקים, מה הסיפור עם הוולאקריז, וכו' וכו', סתם בתוך שנייה בשלוף מהראש ובלי לעבור עדיין על סרטונים שיזכירו לי את המשחק), כל אלו דברים שלאף אחד לא היה אכפת מהם ולא הוכנו כסט אפ לעתיד.
אתה גם יוצא מנקודת הנחה שהרוב לא רצה לדעת מה קורה עוד עם הדמויות שהסיפור שלהן לא הושלם, כמו פרייה, כמו העובדה שת'ור ואודין מחפשים את קריטוס, וכו'.
ואתה גם יוצא מנקודת הנחה שהרוב לא היה מעוניין להגיע לשיא של המיתולוגיה הנורדית, כלומר עזוב אפילו את ראגנרוק עצמו, אתה אומר שאין באמת עניין לפגוש בסאגה נורדית את ת'ור או אודין, אלא אפשר להסתפק בבאלדר כשיא של המיתולוגיה הזו.
לצד זה, כל הביקורות מהללות את הסיפור, ומציינות שוב ושוב שהרבה יותר משזה מרגיש כסיקוול, זה מרגיש כהמשך של אותו סיפור. כמו הנוקמים האחרונים, שר הטבעות או קיל ביל, לדוגמה, ופחות כמו שני סיפורים נפרדים שמתחילים ונגמרים בנפרד אבל מתקיימים באותו עולם.

אז סבבה, אם אתה מסכים עם כל נקודות ההנחה האלו אז אין לי מה להתווכח איתך. לדעתי, אתה האדם היחיד בעולם שחושב ככה. אשכרה היחיד בכל העולם. אבל זו רק דעתי :).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 נובמבר 2022, 22:55

תמימות זה מקסים. זה כל מה שיש לענות למאסה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 נובמבר 2022, 10:15

לא שמתי לב, אבל אתמול פתאום ראיתי שאפשר לעשות PRE-LOAD לGOW:R... אז שתדעו :)
מישהו יודע באיזו שעה ביום רביעי יהיה ניתן לשחק בו?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 נובמבר 2022, 10:39

שלי כבר ירד בחמישי שעבר ואז היה כתוב 5 ימים ו9 שעות(היה לקראת השעה 22:0).לא בדקתי מאז.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2022, 10:45

Laskin כתב:לא שמתי לב, אבל אתמול פתאום ראיתי שאפשר לעשות PRE-LOAD לGOW:R... אז שתדעו :)
מישהו יודע באיזו שעה ביום רביעי יהיה ניתן לשחק בו?

לחשבון אמריקאי לדעתי הוא נפתח ב-7 בבוקר של יום רביעי. אני מתכנן לעשות בו שעה כבר ברביעי בבוקר לפני העבודה :)

אגב, לא הבנתי למה ההורדה היא בערך 25GB כשהמלא על הפס4 הוא 100GB. אני הולך להתקע בבוקר עם הורדה של איזה 80 גיגה? זה יהיה ממש מבאס. למרות שלדעתי זה רק החלק הנדרש להתחיל לשחק.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 57 אורחים