נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

kririn
Sage

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי kririn » 15 אוגוסט 2020, 03:59

Stick כתב:סוני כבר הוכיחו על הפרו שיש להם טכניקות מצוינות כדי לייצר תמונת 4K. זה קרה גם עם משחקי מולטיפלטפורמס בדור הזה או רק מצד א'?
בכל מקרה אם זה באמת יהפוך לעניין וידברו על זה שמשחקי XSX רצים ב4K ומשחקי PS5 לא, אני לא שולל אפילו איזה צוות של סוני שידאג ליישם טכניקות כאלו חיצונית למשחקי AAA גדולים.
אבל בינינו אין באמת כזה הבדל מהותי בזמן משחק בין 4K ל1800P, או אפילו 1440P. אם הכוח של הXSX ילך באמת לכיוון הזה אז בעיניי זה אכן בזבוז. אני חושב שאפילו מייקרוסופט צריכים ליישם באופן אבסולוטי פתרון בסגנון DLSS (או פשוט להשוות את ה1800/1440P של הPS5 אם פתרונות כאלו לא יהיו נפוצים), במקום לזרוק את כל הכוח על 4K אמיתי. שיתנו להבדלי הכוח להתבטא בFPS מהיר יותר, או בפיצ'רים גראפיים טובים יותר שבאמת באים לידי ביטוי בסרטוני השוואה ביוטיוב.

יש לamd מתחרה לdlss ,ואפילו לא תקן סגור
אבל בכל מקרי הבדלי הכח בין הps5 לxsx לא כאלו גדולים
להבדלי רזולוציה כזאת
מין הסתם בסוף זה יהיה על דברים כמו הצללה ברמה נמוכה יותר
ודברים כאלו

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 אוגוסט 2020, 07:48

glass man כתב:
bling כתב:
glass man כתב:לא יודע אחי היקר והאהוב. למה לdusk לשקר בעניין הזה? הוא אף פעם לא היה ידוע כשתול של מייקרוסופט או משהו כזה הוא הכי נטרלי שיש.

והקשרים שלו בקפקום הם באמת הכי חזקים אבל יש לו קשרים גם במפתחות אחרות לא רואה איזה סיבה יש לו להמציא את זה ולשרוף את האמינות של עצמו.

הוא גם אמר אפשרות.. אז יש (אולי?) מצב שהמחיר לא נחקק באבן?

לדעתי לא משנה איזה מחיר סוני תרביץ פה הם ינצחו את הדור אחי.. זה אולי לא יהיה בשיאים של הפס4 אבל יהיה להם ניצחון פה.

מייקרוסופט עושה המון צעדים נכונים שהם פרו הלקוחות ולדעתי גם קוראת את העתיד טוב יותר מסוני. אבל סוני הולכת לפרק את מייק בשביל הארדקור. ובשביל הקאזואלים סוני תמיד היה מותג יותר חזק מהאקסבוקס מחוץ לארצות הברית.

אפילו באנגליה ששם הבוקס מאוד הצליחה למדינה אירופית סוני חזקה פי כמה.

אחי אני לא חושב שהוא משקר בבוטות או שיש לו bias כלשהו, פשוט לא בטוח במהימנות המידע שלו במקרה הזה (ברור שבדברים שקשורים לקאפקום יש לו מאזן מושלם פחות או יותר) יכול להיות שזה משהו שהוא שמע אבל לא בטוח שזה מידע נכון.

הרי גם הוא בעצמו לא מוכן לחתום על זה כוודאי ככה שהוא משאיר לעצמו אפשרות יציאה אז זה רק אומר שזה לא בהכרח נכון או סביר.

בנוגע לסוני יכולה לתמחר בעל מחיר, ראינו מה קרה בדור הפס3 שהגיע אחרי ההצלחה הכי גדולה בתולדות התעשייה עם הפס2, בחיים אסור לזלזל ולהיות שאנן, במובן מסויים עם דור חדש הקלפים נטרפים מחדש ואתה צריך לשכנע שוב את הקהל שאת מאות הדולרים שלהם שוב יוציאו עליך.

אם מייקרוסופט תציע חבילה טובה בהרבה גם מבחינת כוח גם מחיר, גם שירותים שונים ובעתיד גם תצמצם את פער הבלעדיים אז בעיקרון סוני תאבד הרבה market share. אותה אנגליה שאתה רואה אותה עכשיו כסוני לנד היתה פעם ארץ ה 360. מספיק שמייקרוסופט תאכל נתח יפה מהעוגה של סוני וזה כבר ניצחון עבורה גם אם בשקלול הכולל הפס5 תנצח בכמה יחידות. במיוחד אם מייקרוסופט בזכות השירותים השונים שלה תדע למנף את החלק היחסי שלה בשוק לרווחים משמעותיים וגדולים יותר מהתחרות.

בקיצור, רחוק מלהיות סיפור סגור.

אני מניח שלא נשאר לנו הרבה זמן לגלות אם dusk טעה או לא אחי.
כאילו כמה כבר הם ימרחו את עניין המחיר. אני ממש מקווה שהוא טועה כי כל עליה הכי קטנה במחיר יכולה לגרום לי לחכות עם הפס5.

כאילו אתה מכיר אותי אני לא הכי רציונלי בקניות שלי אני יכול להגיד עד ההשקה שלא קונה ולקנות day one אבל לפי שעה כל עליה במחיר תעשה לי את זה מפתה פחות.

אתה צודק כמובן במה שאמרת על קלפים שנטרפים מחדש ולראיה אני שוקל לקנות את האקסבוקס חשבתי שהמשיח יבוא קודם.

אבל עדיין מייק מהוססת מדי לניצחון זה מרגיש כאילו לסוני יש תוכנית להכרעת המלחמה וזה פשוט להמשיך את הפס4 ולפי הוריזון 2 הם כנראה החליטו מוקדם מאוד מה תהיה האסטרטגיה כנראה עוד שדור הפס4 רק התחיל כבר היתה להם מפת דרך עם הפס5.

בעוד שמייקרוסופט ככה נראה לי שירטטה את מפת הקרב שלה כשהם רכשו את הסטודיואים החדשים זה מעט מדי ומאוחר מדי לניצחון בדור הנוכחי.

כן, המחיר והחולשה של הפס5 ימנעו ממנו להיות שידור חוזר של הפס4 אבל הוא בעיני יצליח יותר.

כן במידה וסוני לא תעשה טעויות פטאליות אז הפס5 תצליח יותר אבל זה יכול להיות ניצחון שהוא באיזשהו מקום הפסד אם השווי שוק שלה יפול משמעותית ומייקרוסופט תגדל משמעותית ביחס לאיפה שהיא היתה בדור הזה.

אז בסדר בסוף סוני "תנצח" כשזה מגיע למספר יחידות ופופולריות מבחינת תפוצה (לא הימור מופרך שהפס5 ככל הנראה תהיה הקונסולה הפופולרית בעולם) אבל מה שחשוב זה מה הפער בניצחון הזה וגם כמה כסף בסוף עושים.

מה שכמעט בטוח זה שדור כמו של הפס4 לא יהיה פה, מייקרוסופט באה מוכנה הרבה יותר וסוני כבר פישלה עם הכוח (ומשחקי ההשקה כרגיל) עוד לפני שהתחיל המירוץ אז ברור לי שאת המספרים וההצלחה של הפס4 היא לא תשחזר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 אוגוסט 2020, 11:17

bling כתב:
glass man כתב:
bling כתב:
glass man כתב:לא יודע אחי היקר והאהוב. למה לdusk לשקר בעניין הזה? הוא אף פעם לא היה ידוע כשתול של מייקרוסופט או משהו כזה הוא הכי נטרלי שיש.

והקשרים שלו בקפקום הם באמת הכי חזקים אבל יש לו קשרים גם במפתחות אחרות לא רואה איזה סיבה יש לו להמציא את זה ולשרוף את האמינות של עצמו.

הוא גם אמר אפשרות.. אז יש (אולי?) מצב שהמחיר לא נחקק באבן?

לדעתי לא משנה איזה מחיר סוני תרביץ פה הם ינצחו את הדור אחי.. זה אולי לא יהיה בשיאים של הפס4 אבל יהיה להם ניצחון פה.

מייקרוסופט עושה המון צעדים נכונים שהם פרו הלקוחות ולדעתי גם קוראת את העתיד טוב יותר מסוני. אבל סוני הולכת לפרק את מייק בשביל הארדקור. ובשביל הקאזואלים סוני תמיד היה מותג יותר חזק מהאקסבוקס מחוץ לארצות הברית.

אפילו באנגליה ששם הבוקס מאוד הצליחה למדינה אירופית סוני חזקה פי כמה.

אחי אני לא חושב שהוא משקר בבוטות או שיש לו bias כלשהו, פשוט לא בטוח במהימנות המידע שלו במקרה הזה (ברור שבדברים שקשורים לקאפקום יש לו מאזן מושלם פחות או יותר) יכול להיות שזה משהו שהוא שמע אבל לא בטוח שזה מידע נכון.

הרי גם הוא בעצמו לא מוכן לחתום על זה כוודאי ככה שהוא משאיר לעצמו אפשרות יציאה אז זה רק אומר שזה לא בהכרח נכון או סביר.

בנוגע לסוני יכולה לתמחר בעל מחיר, ראינו מה קרה בדור הפס3 שהגיע אחרי ההצלחה הכי גדולה בתולדות התעשייה עם הפס2, בחיים אסור לזלזל ולהיות שאנן, במובן מסויים עם דור חדש הקלפים נטרפים מחדש ואתה צריך לשכנע שוב את הקהל שאת מאות הדולרים שלהם שוב יוציאו עליך.

אם מייקרוסופט תציע חבילה טובה בהרבה גם מבחינת כוח גם מחיר, גם שירותים שונים ובעתיד גם תצמצם את פער הבלעדיים אז בעיקרון סוני תאבד הרבה market share. אותה אנגליה שאתה רואה אותה עכשיו כסוני לנד היתה פעם ארץ ה 360. מספיק שמייקרוסופט תאכל נתח יפה מהעוגה של סוני וזה כבר ניצחון עבורה גם אם בשקלול הכולל הפס5 תנצח בכמה יחידות. במיוחד אם מייקרוסופט בזכות השירותים השונים שלה תדע למנף את החלק היחסי שלה בשוק לרווחים משמעותיים וגדולים יותר מהתחרות.

בקיצור, רחוק מלהיות סיפור סגור.

אני מניח שלא נשאר לנו הרבה זמן לגלות אם dusk טעה או לא אחי.
כאילו כמה כבר הם ימרחו את עניין המחיר. אני ממש מקווה שהוא טועה כי כל עליה הכי קטנה במחיר יכולה לגרום לי לחכות עם הפס5.

כאילו אתה מכיר אותי אני לא הכי רציונלי בקניות שלי אני יכול להגיד עד ההשקה שלא קונה ולקנות day one אבל לפי שעה כל עליה במחיר תעשה לי את זה מפתה פחות.

אתה צודק כמובן במה שאמרת על קלפים שנטרפים מחדש ולראיה אני שוקל לקנות את האקסבוקס חשבתי שהמשיח יבוא קודם.

אבל עדיין מייק מהוססת מדי לניצחון זה מרגיש כאילו לסוני יש תוכנית להכרעת המלחמה וזה פשוט להמשיך את הפס4 ולפי הוריזון 2 הם כנראה החליטו מוקדם מאוד מה תהיה האסטרטגיה כנראה עוד שדור הפס4 רק התחיל כבר היתה להם מפת דרך עם הפס5.

בעוד שמייקרוסופט ככה נראה לי שירטטה את מפת הקרב שלה כשהם רכשו את הסטודיואים החדשים זה מעט מדי ומאוחר מדי לניצחון בדור הנוכחי.

כן, המחיר והחולשה של הפס5 ימנעו ממנו להיות שידור חוזר של הפס4 אבל הוא בעיני יצליח יותר.

כן במידה וסוני לא תעשה טעויות פטאליות אז הפס5 תצליח יותר אבל זה יכול להיות ניצחון שהוא באיזשהו מקום הפסד אם השווי שוק שלה יפול משמעותית ומייקרוסופט תגדל משמעותית ביחס לאיפה שהיא היתה בדור הזה.

אז בסדר בסוף סוני "תנצח" כשזה מגיע למספר יחידות ופופולריות מבחינת תפוצה (לא הימור מופרך שהפס5 ככל הנראה תהיה הקונסולה הפופולרית בעולם) אבל מה שחשוב זה מה הפער בניצחון הזה וגם כמה כסף בסוף עושים.

מה שכמעט בטוח זה שדור כמו של הפס4 לא יהיה פה, מייקרוסופט באה מוכנה הרבה יותר וסוני כבר פישלה עם הכוח (ומשחקי ההשקה כרגיל) עוד לפני שהתחיל המירוץ אז ברור לי שאת המספרים וההצלחה של הפס4 היא לא תשחזר.

מסכים. לגבי זה שאי אפשר לשחזר. אי אפשר גם לשחזר את הרעב לקונסולות חדשות שהיה ב2013 אחי.

כאן מרוב שהפס4 טובה כולנו לפחות נשחק במשחקים שלה עוד שנה וחצי לפחות. המשחקים של הפס3? גם אם היה BC בפס4 לא הייתי נוגע בהם ב2013..חוץ מThe last of us.

אם סוני תצליח להשיג בלעדיים זמנית מרשימים שאנשים לא יבינו איך הם בכלל השיגו אותם כמו משחק בלעדי מרוקסטאר פפ16 נגיד
שיהיה להם משחק בלעדי ברמה של מטאל גיר סוליד 2 או GTA3.
או פפ10 בשנתיים הראשונות.

אז זה יוכל לנטרל את הפרשי הכוח והמחיר (אם קיים) כי מה עוזר לך אם יש לך אקסבוקס חזק אם סוני נעלה בפנייך משחקים טובים.

זה יהיה כמו דור הפס2 ששחקני הבוקס הזילו ריר ולא יכלו לעשות הרבה עם הקונסולה החזקה שלהם..תוסיף סילנט הייל איכותי.

אבל צריך לחכות ולראות מה באמת רמת האקסקלוסיבים הזו.
אקסקלוסיבי מפלטיניום או איזה nier 2 לא יספיקו לסוני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2020, 11:32

אני לא חושב ש״מה שחשוב זה הפער״... זה לא רלוונטי בכלל.
התעשייה הזו גדלה כל הזמן, ואם בדור הבא סוני ימכרו 140 מליון יחידות ומיקרוסופט 100 מליון - עדיין התעשייה רק הרוויחה וסוני גם כן תרוויח יותר מהדור הזה. ולא, זה לא מנותק לדמיין מצב כזה, יש יותר ויותר אנשים בעולם שיכולים להרשות לעצמם קונסולה, ומה שחשוב לסוני או מיקרוסופט זה לא כמה היא מוכרת ביחס לתחרות אלא פשוט כמה היא מוכרת :)

אני לא מסכים שכנראה לא נראה שידור חוזר, אני דווקא משוכנע שכן נראה. ההשקה של הפס5 חזקה יותר הפעם, ולו רק בזכות ספיידרמן, ואמנם למיקרוסופט יש את יתרון הכח אבל יש גם את החסרון שהכל מגיע למחשב ושאין לה כלום בשנה הראשונה, עד שהיילו יצא, ועד שיצא לסוני יהיו גם בטח את ראצ׳ט, הורייזון וסולס... בקיצור אני לא חושב שאנשים הולכים לשים יותר מדי על עניין יחסי הכוחות שכנראה לא יצליחו לשים לב להבדלים בפועל, ושסוני יהנו כמעט בדיוק כמו בדור הקודם מפתיחה הרבה יותר חזקה, שתוביל למצב שזו קונסולת ברירת המחדל של הדור.

גלאס - לגבי בלעדיים, סוני בטח תמשיך עם הבלעדיות הזמנית למשחקים חשובים, כמו פפ7 רימייק חלק 2, למשל... למישהו אכפת שזו בלעדיות זמנית ושהוא יגיע באיחור של שנה למחשב? משחק כזה מליוני המעריצים שלו רוצים לשחק כשהוא יוצא.
סוני תביא בדור הזה להיטים גדולים יותר מהדור הקודם, בסבירות גבוהה. אין הרבה ספק שנראה למשל 2 משחקי GOW בדור הזה. גם לפחות 2 משחקי ספיידרמן ו-2 משחקים גדולים של גרילה, ונוטי דוג בטח יביאו IP חדש... קשה לי להאמין שבסוף הדור הבא נעשה השוואות ולא נראה של סוני היו יותר משחקי חובה בלעדיים מאשר בדור הנכחי.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 15 אוגוסט 2020, 11:39

אני מוחה על דור הפס2, יש מספיק בלעדיים צד ב וג שניצלו את החומרה של הבוקס המקורית כך שלמי שלא היה שחקן פיסי מובהק לא היו הרבה רגעים דלים, וגם אחרת. בלי להתווכח כמובן עם רוחב היריעה והמגוון של ספריית הפס2 שהיתה משהו יוצא דופן.

בכל מקרה נחכה ונראה, ברור שבלעדיים טובים בדרך כלל ינטרלו הפרשי כוח, השאלה כמה כאלה שהם לא צד א יש בדרך בשנתיים הקרובות ואם סוני תצטרך אותם בכלל, וגם תלוי כמה זמן ייקח לצד א להתניע. בכל מקרה מסכים עם לאסקין, לא יודע אם יהיו יותר משחקי חובה אבל לכל הפחות הם יהיו איכותיים יותר. גם במותגים הקיימים, ספיידרמן בלי עולם יוביסופט? הורייזן עם קווסטים נורמליים? יש מלא פוטנציאל בדור הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2020, 11:58

הדור הזה היה מעולה עבורי, אבל ברור לי שדור הבא נקבל יותר.
עזוב פוטנציאל השיפורים, רק מבחינת הספק: פוליפוני הביאה רק משחק אחד, סנטה מוניקה רק משחק אחד, סאקר פאנץ וגרילה רק משחק אחד (ברור ש-2, אבל משחקי השקה או סמי-השקה מזורזים וממוצעים לא נחשבים ממש:), אינסומניאק משחק אחד ועוד רימייק אחד, נוטי דוג 2.5 משחקים אבל 1.5 מתוכם מסדרה עם נוסחא שקצת מיצתה את עצמה, סוני בנד רק משחק אחד והיה גם נפילה שאני מניח שלא תחזור על עצמה... לכל אלו יש את הפוטנציאל וגם הסבירות להוציא משחק אחד יותר בדור הקרוב, ושהוא יהיה ברמה גבוהה יותר.
כאילו, רק לקבל 2 משחקי ספיידרמן, 2 גאד אוף וור, 2 הורייזון ו-2 טסושימה שווים יותר מהדור הזה, וזה עוד לפני נוטי דוג שאין לנו מושג מה יביאו, וטוב שכך :)
בנוסף, מצד ג׳ בטח נקבל איזה 3 פרקי המשך של פפ7, ובמקביל את פפ16-17 (בטח אחד מהם אונליין), נקבל 2 משחקי ענק של בת׳זדה עם מנוע חדש סוף סוף, אלי גם ביוור תתעורר על עצמה, WB תפציץ בגדול כנראה, יוביסופט לכאורה אמורה לעבור רענון רציני לנוסחא הממוחזרת שלה, משחקי סטאר וורס מתחילים להראות טוב יותר... בקיצור אני סופר אופטימי לגבי הדור הבא, התעשייה מעולם לא הייתה בתקופה טובה יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 אוגוסט 2020, 15:43

לאסקין על האופטימיות והנאיביות שאתה מגלה לפעמים אפשר לכתוב מגילות שלמות. בוא נאמר שאני בספק אם סעיף אחד ממה שאמרת יתגשם (אולי חוץ מ ip חדש לנוטידוג) אבל נחכה ונראה (ונצחק) בעתיד :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 אוגוסט 2020, 15:53

כע... 2 gow, ועוד 2 הורייזן ומשחק מסוני בנד שיהיה טוב, ו 2 טסושימה ו 3 פרקי ff7! לא פחות... קיצר מסכים עם בלינג.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 אוגוסט 2020, 16:18

אני חושב ששני משחקי GOW זה הגיוני לגמרי,זה יסגור את הטרילוגיה הנורדית על הפס5 וגם הזמנים מסתדרים,כי GOW2 בהחלט צפוי לצאת מתישהו בשנתיים הקרובות וזה עדיין ייחשב תחילת הדור,אז בהחלט הגיוני שהם יצליחו לדחוס עוד משחק אחד בהמשך.

אנחנו לא ממש שמים לב לזה,אבל נוטי דוג מפמפמים משחקים בקצב די גבוה: היה להם את הרימאסטר של TLOU בדור הזה שהם פיתחו בעצמם תוך כדי המרה של המנוע שלהם שהיה מבוסס מאוד מאוד עמוק על החומרה של הפס3 לפס4,אנצ'רטד 4 שלמרות כל הבלגן עם הפיתוח שלו יצא מעולה,lost legacy שהיה מצוין ויצא בסך הכל טיפה יותר משנה אחר כך וכמובן TLOU2 עם הסקופ הכי גדול אי פעם בפרוייקט שלהם-הם ייתנו עבודה גם בדור הבא,אין בכלל ספק בזה.

אני חושב שבמקרה של בנד,מדובר בסטודיו קטן ביחס לסטודיואים האחרים של סוני שהפעם האחרונה שהוא פיתח משחק לקונסולה ביתית מאפס הייתה איפשהו בדור הפס1,אז אני מניח שמתקבל על הדעת שלקח להם כל כך הרבה זמן לפתח את Days Gone (ובנוסף,קל לשכוח שהויטה גם היא הייתה חלק מהדור הזה ובנד פיתחו את אחד המשחקים היותר מרשימים עליה ואחרי זה התחילו עבודה על המשך שבוטל) שבנוסף להיותו IP חדש גם הפעם הראשונה שהם עובדים עם UE ועוד על קונסולה ביתית. בקיצור,אני חושב שלא נצטרך לחכות הרבה זמן למשחק הבא שלהם,מה שכנראה יאפשר להם לשחרר עוד משהו אחריו עד סוף הדור.
גם סאקר פאנץ' פיתחה IP חדש שהצליח מסחרית וביקורתית בסך הכל אז הבסיס להמשך כבר מוכן להם.
בהחלט יש מקום לאופטימיות של לאסקין.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 אוגוסט 2020, 16:47

ND בהחלט יפמפמו משחקים בקצב. אני לא משוכנע לגמרי לגבי GOW, כי גם קורי אמר שהוא רוצה לעבוד במקביל על עוד משהו. לגבי סוני בנד - אמרתי את דעתי עוד הרבה לפני ש Days Gone יצא כמו שהוא יצא. גם אם נראה מהם 3 משחקים בדור המתקרב, אני עדיין מאמין שהם יהיו באזור ה C TIER ולא הרבה יותר. אולי 8 נמוך מאוד.

אבל אתה יודע, נחיה ונראה :)
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 אוגוסט 2020, 16:56

אוי ואבוי המחלה של לאסקין מדבקת :(

תרגיש טוב פייג׳.

וברצינות, על הנייר הכל תמיד מסתדר, בגלל זה אופטימיות שכזו היא סוג של אשליה כי היא מסדרת לעצמה את הנתונים לפי הנייר ולא לפי המציאות של מה שקורה בפועל.

בפועל מה שקורה זה שהפקות נהיות גדולות יותר, יקרות יותר ומסובכות יותר ולמרות תהליכי פישוט מסויימים בפיתוח שחומרה/טכנולוגיה חזקה מביאים איתם, בגדול בסך הכל הכולל תהליך הפיתוח מורכב יותר בהרבה.

יהיו דחיות, יהיו ביטולים, יהיו קשיים (עוד משהו שהאופטימיים לא לוקחים בחשבון, מבחינתם ההספק של נוטידוג/סנטה מוניקה/רוקסטדי ואחרות היה פחות גבוה בדור הנוכחי בגלל קשיים בפיתוח או ביטולי פרויקטים והתחלה מאפס ושאר סיפורים, כאילו סטטיסטית לא אפשרי שזה יקרה שוב למפתחת כזאת או אחרת בדור הבא, כאילו הכל ילך חלק לכולם כל הזמן בדור הבא בניגוד למה שקרה בדור הזה, נו אופטימים) וההספק לא יהיה גדול יותר מהדור הנוכחי, במקרה הטוב הם ישמרו על אותה רמה, במקרה הרע והריאלי יותר כמו שאנחנו רואים עם התקדמות הדורות, הוא רק ירד אלא אם ישנו מודל ויפתחו משחקי AAA סינגל של 4 שעות וכל החשיבה סביב הפקות ענק תשתנה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 אוגוסט 2020, 17:26

אולי הגיע הזמן לאגד את כל התחזיות של לאסקין למקום אחד כדי שהוא יוכל לתת דין וחשבון להן.
נערך לאחרונה על ידי Kazz ב 15 אוגוסט 2020, 17:59, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 אוגוסט 2020, 17:30

*להן
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2020, 19:19

בעד!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2020, 19:49

kririn כתב:
יש לamd מתחרה לdlss ,ואפילו לא תקן סגור
אבל בכל מקרי הבדלי הכח בין הps5 לxsx לא כאלו גדולים
להבדלי רזולוציה כזאת
מין הסתם בסוף זה יהיה על דברים כמו הצללה ברמה נמוכה יותר
ודברים כאלו

אין ל-AMD מתחרה ל-DLSS. יש להם אלגוריתם חידוד תמונה שלקוח ישר מפלאגאין של Reshade אבל זה לא עיבוד תמונה על ידי AI. הם בעצם סוג של חידוד תמונה איכותי יותר, הם לא יוצרים פיקסלים חדשים כמו DLSS.

אגב, אני לא אהיה בשוק אם יחשפו עם אמפר את DLSS 3.0 שלא דורש מידע וקטורי מהמנוע. כשזה יקרה DLSS יהפוך לאלגוריתם אלוהי.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2020, 20:47

Klayman כתב:כע... 2 gow, ועוד 2 הורייזן ומשחק מסוני בנד שיהיה טוב, ו 2 טסושימה ו 3 פרקי ff7! לא פחות... קיצר מסכים עם בלינג.

זה באמת נשמע לך כל כך תלוש? הרי את GOW הבא נקבל בתוך שנתיים בערך, מן הסתם תהיה טרילוגיה מוכנה עד סוף הדור הזה, גם אם קורי יעזוב במשחק השני או השלישי בשביל פרוייקט קטן יותר - ברור שמישהו אחר יעשה את זה, והוא יפקח פה ושם.
הורייזון 2 בטח יצא כבר בשנה הבאה או גג תחילת 2022, אין ספק שנקבל מהם עוד משחק בדור הבא וסביר מאוד מאוד שזה יהיה הורייזון 3.
גם 2 ההמשכים של טסושימה מאוד סבירים עם הבסיס שיש להם כרגע, צריך לזכור שסאקר פאנץ׳ חברה די יעילה שגדלה הרבה ועכשיו יש להם את הכותר הבלעדי הכי נמכר ביפן לפס4, אז גם פה אין לי ספק שהם מסוגלים לעשות את זה.
ופיינל פנטזי 7? היוצרים אמרו שהם רוצים לחלק את זה עכשיו ליותר חלקים שיצאו הרבה יותר מהר, אז כן... מקסימום יהיו רק 2 פרקים ולא 3, אבל אני מהמר על 3 בדור הבא.
בעצם הסימן שאלה היחיד פה זה האם בנד יכולים להוציא משחק ״טוב״ :) ואני חושב שכן, כי בעצם כבר כרגע הממוצע שלו אומר ״טוב״, אבל חובת ההוכחה עליהם כי כמובן שלא התכוונתי למשחק של 7, אלא 8 נמוך כזה, וזה עוד לא נעשה על ידם בעשור האחרון :)

עכשיו, כמובן שיש תמיד את הסיכוי שיהיו בעיות בפיתוח וכל זה, אבל על פניו - ככה בטח נראה התכנון של סוני ולשם יחתרו. אני מאמין שלמדו מהנסיון של הדור הזה, או לפחות רוצה להאמין.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 אוגוסט 2020, 21:08

לאסקין למרות האתאיזם שלו הוא הכי יהודי בפורום, אני מדמיין את אבות אבותיו של לאסקין מלפני 2000 שנה מתווכח מה נחשב חילול שבת ומה לא.

עם האופטימיות הלאסקינית צריך לזרום.

אין לי ספק שסוני באה למלחמה בה כל האמצעים כשרים כולל תרגילים מלוכלים של אקסקלוסיביות זמנית ואני מסכים עם לאסקין שאקסקלוסיביות זמנית שקולה לאקסקלוסיביות רגילה.

שאתה מת לשחק במשחק X אקסלוסיביות של שנה נראת לך כמו מאה שנה.

השאלה היא עד כמה סוני פתחה את הארנק וכרגע קשה לדעת.

גם מייקרוסופט באה כמו שאמרתי לדעתי ערוכה לקרב רק הבעיה שהם החליטו על טקטיקת הקרב שלהם מאוחר מדי ככה שהקרב הוכרע מראש.

אני מקווה לראות בלעדיים יותר מרשימים מפפ7 חלק 2 ו3.שזה ברור מאליו שיהיו אצל סוני כי פפ7 מזוהה עם סוני אפילו יותר ממטאל גיר..

אני רוצה לראות בלעדי שיוציא מאיתנו "סוני איבדו את הראש"
אז ברור לי שזה לא יהיה GTa כי אף אחד חוץ מפקודה של טראמפ לא יוכל לגרום לזה לקרות אי אפשר לממן פרויקט כזה אבל אולי משחק AAA ענקי אחר כן.

BIA: כן היו באקסבוקס המקורי כמה פנינים כמו בטסדה ופורטים של דום וHL2 אבל האם זה באמת החזיק את הקהל של הבוקס בזמנו? אני לא יודע ואני שמח שלא הייתי צריך לגלות לבד אחי.
היה לי גיימינג PC ופס2 ככה שחוץ מנינטנדו לא הפסדתי כלום באותו דור.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 15 אוגוסט 2020, 21:31

תלוי מה הקהל הזה חיפש, הספריה לא דגדגה את ההיקף והמגוון של הפס2 אבל זה המקום הטבעי למי שאוהב ז'אנרים ספציפיים (WRPGs, FPS, מירוצים), למעריצי דרימקאסט שהופקרו ובעיקר למי שאוהב את הסגנון של משחקי פיסי שאי אפשר היה לקבל בשום מקום אחר בעולם הקונסולות, זה לא כמו היום. דברים כמו דום 3, פאר קריי, HL2, רידיק, מורווינד, Arx Fatalis, ביוור וכו'. כלומר ברור שמול הפס2 לא היה סיכוי בחיים אבל ב-4 שנים היא הביאה חתיכת ספריה מרשימה לדעתי וגם בסוף סיימה לפני הקיוב. לא משנה את העובדה שזה היה פחות או יותר בלתי אפשרי לעבור את הדור הזה בלי להיות בעלים של פס2 :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 אוגוסט 2020, 23:21

BIA: אולי בדור הפס2 הייתי נער מפונק? אבל מהחוויה האישית שלי לכל החברים שלי היה PC שיכל להריץ את האקסקלוסיבים של הבוקס
ובוא נגיד שלא באתי ממשפחה עשירה :) וגם רובם לא.

אולי אני טועה להשליך את המצב שלי על יתר האנושות אבל בתודעה שלי כל האנושות באותה תקופה יכלה להריץ את הבלעדיים של הבוקס על המחשב שלה :lol:

כאילו אולי היה פלח מסוים מאוד נדיר שאיכשהו שרוף על משחקי PC אבל מתעקש בקנאות לשחק אותם על הקונסולות אבל אלה בטח אנשים נדירים :)

בראש שלי באותה תקופה ראיתי באנשי הבוקס אנשים שרק משחקים היילו וספורט כי לא הצלחתי להבין איך הם מחזיקים מעמד עם הפירורים שלהם. הם אפילו לא קיבלו רזידנט איוול 4. חח.

בכלל כמו שבטח ראית מהחפירות שלי בפורום על הנושא באותה תקופה (וגם היום) אני מסתכל בזלזול על פלטפורמות שאין להן SF או DQ אז כל הכבוד להם.

אבל אם אני זוכר נכון מורויינד רץ יפה על RIVa TNT2 או לכל הפחות על הגייפורס 2 אני כבר לא זוכר על איזה מהם שיחקתי בו הזיכרון שלי בזה התערפל במשך השנים אבל יכולתי לשחק בו.

הגייפורס 3 שלי בכלל כבר אכל הכול בלי מלח.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 אוגוסט 2020, 08:18

אי אפשר היה לחוות את אותו הדור מבלי להיות בעלים של פס2, אקס בוקס או קיוב הן קונסולות משלימות ושתיהן לא ממש חובה כדי לחוות את הדור, רק הפס2 היה ממש חובה, האחרות זה יותר אופציה להעשיר קצת את הספרייה, לא יותר.

מבין 2 האופציות לקונסולה משלימה אני אישית חושב שהקיוב מספקת חוויה משלימה טובה יותר לפס2 מהבוקס, התשובה למה ברורה בדיוק כמו שהיא ברורה בדור הנוכחי, הבלעדיים של נינטנדו כמובן עדיפים מאלו של מייקרוסופט וביחד עם הפס2/פס4 מקבלים מענה שלם יותר למה שאותו הדור הציע (שלם אבל לא מושלם, בשביל מושלם תמיד צריך את כל השחקנים הגדולים מן הסתם, במקרה של דור הבוקס מוותרים על היילייט לא קטן בדמות היילו, אבל אני חושב עדיין שהמאסה של הבלעדיים של הקיוב יותר מהותית)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 אוגוסט 2020, 08:35

מסכים איתכם זה לא סותר את העובדה שיצאו לי העינים מקנאה שראיתי את wind waker את מטרויד פריים או את פייר אמבלם POR..אם הייתי אדם בוגר ב2001 עם הכנסה משלי בוודאי הייתי הולך על קומבו של נינטנדו וסוני.

לא סותר את העובדה שאדם יכול גם היום להישלח לאי בודד עם פס2 ולהנות מהחיים כמו מלך בטח שאז.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 16 אוגוסט 2020, 09:20

ללא ספק קונסולות משלימות, השאלה מי יותר טובה לתקופה (בהינתן שרוצים נטו חווית סינגל) זה עניין של טעם לדעתי, כאמור היא הייתה בעיקר קונסולה לחובבי FPS, משחקי תפקידים מערביים ומירוצים, וכל מי שרצה את הדרימקאסט 2. לא שיחקתי בהרבה מהגדולים של הקיוב אבל אין ספק שיש עליה לא מעט פנינים ואני עדיין משלים את הגדולים עם השנים על הווי/דולפין/מקווה שסוויץ'.

גלאס - זו פחות או היותר הפעם הראשונה שמשחקים כמו שדיברנו עליהם הגיעו לקונסולות בגרסה נורמלית, אז זה לא העניין של קהל שאוהב משחקי פיסי אבל לא משחק על פיסי (אני נוטה להיות כזה בשנים האחרונות...) אלא קהל קונסולות שזכה להכיר אותם ולשחק בהם. כל העניין התחיל מזה שדובר על הבוקס כאילו יתרון הכוח היה חסר משמעות כי לא היו משחקים טובים שניצלו את החומרה, וזה לא מדויק :) לא באמת רציתי להתחיל ויכוחי דור שישי בת'רד פס5.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 אוגוסט 2020, 09:52

חחח BiA יגבר גם אני אוהב לשחק משחקים של PC על קונסולות כי אני אוהב לשכב על הספה חצי מהחיים שלי אז אני לא שופט.

אני רק טוען שאנחנו מיעוט שבמיעוט וכנראה שגם בדור הבוקס היינו מיעוט שבמיעוט.

שנים מהמשחקים שאני הכי חם עליהם בתקופה הקרובה disco Elysium ודספרדוס 3 הם משחקי PC במהות שלהם אני עדיין הולך לחרוש עליהם על הפס4 כמשחקי הפרידה שלי מהקונסולה.

אבל כן לאנשים מוזרים כמונו בטח היה אפיל מסוים לבוקס אם כי במקרה שלי הקיוב היתה מושכת אותי יותר.

ואני אנצל את הבמה לחפור לך להגיע לפייר אמבלם POR מהקיוב כשיגיע הפורט הבלתי נמנע לסוויץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2020, 15:22

2000-2005 בהחלט הייתה תקופה מדהימה. היה לי פס2 מבערך אמצע 2001 וגיימקיוב שיגור. במקביל היה לי מחשב חזק כך שלא ראיתי ממש מטרה באקסבוקס באותה תקופה. יש לפס2 קלאסיקות בכמויות מסחריות אבל האמת? דווקא הגיימקיוב הייתה זאת שפוצצה לי את השכל באותו דור למרות שעדין לא מעט ממשחקי הדור שלי באותה תקופה היו משחקי פס2 כמו sotc או mgs2-3. אבל אין מה להגיד, מטרוייד פריים פשוט היה תוצר של שלמות, ועוד ב-60fps. מי שמע על 60fps בדור ההוא?

אני אפילו לא יודע להסביר את פריים במנחים של היום למי שלא שחק בו בזמן אמיתי. אני משער שהמקביל הוא ז'אנר בלתי אפשרי לגמרי שכולם חשבו שבחיים לא יתחבר שאיכשהו התחבר למשחק מושלם ובו בזמן הוא רץ ב-120FPS ב-4K ונראה כמו HELLBLADE 2. סוג של כל כוכבי הלכת מתישרים, זה היה משחק בלתי אפשרי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 16 אוגוסט 2020, 15:53

שנה הבאה 35 שנה למטרויד, יאללה שיביאו כבר את הטרילוגיה לסוויץ' גם אם פריים 4 משחק של 2023. פעמיים עצרתי בהתחלה של פריים 1 בגלל השמועות האלה...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 218 אורחים