נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי bling » 31 ינואר 2022, 22:34

רכישה (כנראה?) חכמה מבחינה עסקית אבל ממש מבאסת מבחינתי כשחקן וכחובב סוני. יש כל כך הרבה רכישות הרבה יותר מעניינות שאפשר היה לעשות בכסף הזה.

מה גם, שהם ממשיכים כמפתחת מולטיפלטפורם, זאת אומרת שזה אפילו לא יחזק במיוחד את הפלטפורמה של סוני אלא זה יותר נועד כעוד אפיק הכנסה בדרך להפיכת התעשייה לריכוזית הרבה יותר.

בקיצור, רכישה גדולה אולי מבחינת שם אבל לא מרגשת בעליל. סוני מעפנים, במקום להביא בסכומים האלה רכישות שירגשו את הבייס שלהם (קאפקום, סקוור, רמדי. לא חסר) הם מוציאים אותו על מפתחת גנרית שאמורה לייצר לה להיטי live service. יאק.

אני מסכים עם קיאו שג'ים ראיין הוא אסון לסוני, כבר ההתנהלות שלו עם המולטי פלטפורם שממשיכים עמוק לתוך הדור של הפס5 בניגוד לכל דור של סוני אי פעם הוא סימן רע מאוד לבאות.
אני לא חושב שכרגע בימי האופוריה ניתן להעריך את הנזק שהוא גורם אבל כשהאבק ישקע לכולם יהיה ברור עד כמה הוא היה אסון לחברה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2022, 22:39

bling כתב:רכישה (כנראה?) חכמה מבחינה עסקית אבל ממש מבאסת מבחינתי כשחקן וכחובב סוני. יש כל כך הרבה רכישות הרבה יותר מעניינות שאפשר היה לעשות בכסף הזה.

מה גם, שהם ממשיכים כמפתחת מולטיפלטפורם, זאת אומרת שזה אפילו לא יחזק במיוחד את הפלטפורמה של סוני אלא זה יותר נועד כעוד אפיק הכנסה בדרך להפיכת התעשייה לריכוזית הרבה יותר.

בקיצור, רכישה גדולה אולי מבחינת שם אבל לא מרגשת בעליל. סוני מעפנים, במקום להביא בכסף האלה רכישות שירגשו את הבייס שלהם (קאפקום, סקוור, רמדי. לא חסר) הם מוציאים אותו על מפתחת גנרית שאמורה לייצר לה להיטי live service. יאק.

אני מסכים עם קיאו שג'ים ראיין הוא אסון לסוני, כבר ההתנהלות שלו עם המולטי פלטפורם שממשיכים עמוק לתוך הדור של הפס5 בניגוד לכל דור של סוני אי פעם הוא סימן רע מאוד לבאות.
אני לא חושב שכרגע בימי האופוריה ניתן להעריך את הנזק שהוא גורם אבל כשהאבק ישקע לכולם יהיה ברור עד כמה הוא היה אסון לחברה.

בדיוק, בתקופת הפס2 סוני יכלה להיות כמה מתנשאת שהיא רוצה, אבל בסוף הם הגזימו והפס3 נשך אותם בתחת. עכשיו סוני על גל מטורף, משחקים כמו TLOU2 עדין טריים לנו בראש וכל אותם משחקי ענק מעולים הם גלי הד של תקופת טרום ג׳ים ראיין. ומה נוטידוג עושים היום? משחק live service ורימייק ל-TLOU1 (ואולי גם משחק שלישי, מי יודע). כלומר, מה יהיה ההספק של נוטידוג בדור הזה אם מפזרים את הכוח פיתוח שלהם על כל השיט הזה מעבר למשחק הראשי? משחק אחד? מבאס מוות.

ג׳ים ראיין התחיל להזיז את הספינה לכיוון לא נכון כבר לפני שנה+, התוצאות של זה יגיעו עוד כמה שנים. אולי זה לא נראה ככה כי אנשים נלחמים על פלייסטיישן בחנויות, אבל הם נלחמים על פלייסטיישן 5 בגלל מה שהפס4 הייתה, לא בגלל מה שהפס5 היא. עכשיו השאלה היא איך הפס5 תראה לנו בסוף חייה, מלאה במשחקי live service, מולטי פלטפורם, מיקרוטרנזקשנס, העלאות מחירים והתנהגות דרקונית או שהיא עדין תהיה קונסולת גיימרים ״בשביל הגיימרים״. לפי זה יהיו המכירות של הפס6, וראיין מנווט אותה לכיוון לא טוב.

סאקרפאנצ׳ שוכרים לפרוייקט מולטי:
https://www.gamesradar.com/ghost-of-tsu ... ayer-game/
אינסומניאק שוכרים לפרוייקט מולטי:
https://www.eurogamer.net/articles/2021 ... er-project

נוטידוג עובדים על פאקשנס כבר המון זמן, משקיעים בזה אלוהים-יודע-כמה משאבים. מריחים לאיפה ג׳ים ראיין מנווט את הספינה הזאת.
We're just normal men. We're just innocent men

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 31 ינואר 2022, 22:45

לא הבנתי, אתה כבר יודע מהיום מה התגובה של סוני למהלך של מייקרוסופט מלפני שבועיים, שיהיה לו תוקף בגזרת השוטר הצבאי רק בעוד כמה שנים? (שיגמר ההסכם עם סוני ו COD יהפוך לבלעדי) נו בסדר, אז כל הכבוד. אני חושב אחרת ושזה לא בלתי סביר לחשוב שהם ירצו לפחות לנסות לתת פייט. זה יכול להיות SOCOM ויכול להיות קשקוש אחר, לא מבין מה כל זה רלוונטי.

ושוב, אני לא דיברתי על באנג'י בהקשר הזה.. זה שסוני רוצה מהם live service שזה במקרה בדיוק מה שבאנג'י עושים זה סבבה, אבל זה לא קשור למה שאמרתי.

עריכה - ערכת את ההודעה ועכשיו התגובה שלי לא הגיונית:)
נערך לאחרונה על ידי idan ב 31 ינואר 2022, 22:47, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2022, 22:46

idan כתב:לא הבנתי, אתה כבר יודע מהיום מה התגובה של סוני למהלך של מייקרוסופט מלפני שבועיים, שיהיה לו תוקף בגזרת השוטר הצבאי רק בעוד כמה שנים? (שיגמר ההסכם עם סוני ו COD יהפוך לבלעדי) נו בסדר, אז כל הכבוד. אני חושב אחרת ושזה לא בלתי סביר לחשוב שהם ירצו לפחות לנסות לתת פייט. זה יכול להיות SOCOM ויכול להיות קשקוש אחר, לא מבין מה כל זה רלוונטי.

ושוב, אני לא דיברתי על באנג'י בהקשר הזה.. זה שסוני רוצה מהם live service שזה במקרה בדיוק מה שבאנג'י עושים זה סבבה, אבל זה לא קשור למה שאמרתי.

לא, אני לא יודע, אבל אם סוני תעשה את זה, זה יהיה מאוד טפשי.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 31 ינואר 2022, 23:26

DrKeo כתב:
idan כתב:אבל לא אמרתי שזו תגובה לרכישה של אקטיווזין. ב"שוטר צבאי" לא התכוונתי לדסטני, הוא הרי לא כזה, אלא לאיזה משחק עתידי כלשהו. הרי אי אפשר לדמיין שהם יוותרו על הקהל COD שלהם, שמכניס כל כך הרבה כסף רק מהפלוס, בלי לפחות לנסות לעשות משהו.

סוני מחפשת שירותי live service, לא שוטרים צבאיים. באנג׳י מספקת לה את הפינה הזאת, של השירותים החיים. אני לא בטוח שהם יחפשו את הפינה של השוטרים הצבאיים, כלומר ממתי סוני מפתחת משחקים כתגובה למשחקים של מיקרוסופט? היא לא עשתה את זה מאז קילזון והנסיון ליצור ״היילו קילר״.

ממתי מייקרוסופט קונה את כל התעשייה? לא כל דבר אפשר ללמוד מההיסטוריה, אנחנו בטריטוריה חדשה. משחק כמו COD מייצר שינוי טקטוני ומחייב איזושהוא מענה. אופי התגובה המדוייק פחות משנה, הרי גם COD WARZONE או איך שקוראים לזה היום הוא live service, אבל כך או כך רוב הסיכויים שזה כנראה לא יהיה משהו שמדבר אלי. וזה לא שכל משחק live service רע בעיני, מאנסטר האנטר אחד האהובים עלי בדור האחרון, אבל איכשהו נראה לי שהם ילכו בכיוון קצת אחר בשביל לנסות להילחם על הקהל של COD.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2022, 23:57

idan כתב:ממתי מייקרוסופט קונה את כל התעשייה? לא כל דבר אפשר ללמוד מההיסטוריה, אנחנו בטריטוריה חדשה. משחק כמו COD מייצר שינוי טקטוני ומחייב איזושהוא מענה. אופי התגובה המדוייק פחות משנה, הרי גם COD WARZONE או איך שקוראים לזה היום הוא live service, אבל כך או כך רוב הסיכויים שזה כנראה לא יהיה משהו שמדבר אלי. וזה לא שכל משחק live service רע בעיני, מאנסטר האנטר אחד האהובים עלי בדור האחרון, אבל איכשהו נראה לי שהם ילכו בכיוון קצת אחר בשביל לנסות להילחם על הקהל של COD.

סוני לא ממש חייבת להגיב ל-COD, זה אולי משחק סופר פופולארי אבל פלייסטיישן לא יקום או יפול על COD. הלחם והחמאה שלהם זה ליצור פלטפורמת הארד קור טובה ומשחקי סינגל סופר איכותיים. אם הם יוותרו על זה בכדי להלחם ב-COD או כל לייב סרוויס אחר, הם מקריבים את הלחם והחמאה שלהם לטובת עיקוף בדרך. להתחשב בזה שמאוד קשה להרים משחק מולטי פופולרי ובטח ובטח שמשחק live service פופולרי, זה חתיכת הימור.

אני אגיד לך את האמת, יש לי הרגשה שגם אם מיקרוסופט לא הייתה קונה את כל החברות שהיא קנתה בשנים האחרונות, סוני עדין הייתה הולכת בכיוון הזה של live service ואונליין. ה-DNA של ג׳ים ראיין מרוח על כל הדבר הזה ואנחנו מדברים כבר שנתיים איך הוא הולך לדחוף את סוני לגרידיות ומשחקי אונליין, זה לא שוק גדול וזה היה בקלפים עוד לפני הרכישה של בת׳זדה או אקטיוויז׳ן. זה המסלול של ג׳ים, מיקרוסופט אולי רק מחזקת את הידיים שלו בדרך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2022, 07:13

אני חושב שב רכישה הזו יש לסוני עכשיו גם ״קלף מיקוח״ בעניין המולטיפלטפורם מגד מיקרוסופט… רוצים את דסטיני 3? תביאו את COD. אבל כל ה״מחוייבות למולטיפלטפורם״ שאנחנו שומעים כרגע מבאנג׳י/סוני ומאקטי/מייק זה סתם PR, בעוד 4 שנים הם יעבדו על פרוייקטים בבלעדיות (פלוס מחשב).
הסיבה היחידה שאני שמח על הרכישה הזו היא שמיקרוסופט פתחה פער אדיר עם הרכישה האחרונה ואני הייתי רוצה לראות את הכוחות כמה שיותר צמודים, אחרת אין תחרות.
אה, והעובדה שטנסנט לא רכשו אותם, זה תמיד משמח

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 פברואר 2022, 07:45

לא יודע.. אם כבר אפשר ללמוד משהו מההיסטוריה בנוגע למקרה הזה, הוא שבאנג'י לא באמת מסתדרת עם אלה שהיא נקנית על ידיהם/חותמת איתם על הסכמים (מיקרוסופט+אקטיויז'ן). אז יש מצב שבאנג'י יהיו ''אולפן של סוני'' לכמה שנים ואז שוב ינסו לברוח לעצמאות.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 08:34

Laskin כתב:אני חושב שב רכישה הזו יש לסוני עכשיו גם ״קלף מיקוח״ בעניין המולטיפלטפורם מגד מיקרוסופט… רוצים את דסטיני 3? תביאו את COD. אבל כל ה״מחוייבות למולטיפלטפורם״ שאנחנו שומעים כרגע מבאנג׳י/סוני ומאקטי/מייק זה סתם PR, בעוד 4 שנים הם יעבדו על פרוייקטים בבלעדיות (פלוס מחשב).
הסיבה היחידה שאני שמח על הרכישה הזו היא שמיקרוסופט פתחה פער אדיר עם הרכישה האחרונה ואני הייתי רוצה לראות את הכוחות כמה שיותר צמודים, אחרת אין תחרות.
אה, והעובדה שטנסנט לא רכשו אותם, זה תמיד משמח

אני די בטוח שמול כל האקטיוויז׳ן, בליזארד, בת׳זדה, ודומיהם, למיקרוסופט מעניין את התחת אם דסטיני יצא או לא יצא לאקסבוקס. סוני קנתה את באנג׳י כי ג׳ים ראיין רוצה להכנס חזק ל-live services, אפילו בראיון עם ראיין אחרי הרכישה רואים שזה בערך כל מה שמעניין אותו.

Klayman כתב:לא יודע.. אם כבר אפשר ללמוד משהו מההיסטוריה בנוגע למקרה הזה, הוא שבאנג'י לא באמת מסתדרת עם אלה שהיא נקנית על ידיהם/חותמת איתם על הסכמים (מיקרוסופט+אקטיויז'ן). אז יש מצב שבאנג'י יהיו ''אולפן של סוני'' לכמה שנים ואז שוב ינסו לברוח לעצמאות.

גם נכון, באנג׳י חובבת ״השתחררות״, מעניין מה יעלה בגורל שלה אחרי כמה שנים בסוני.

הנה תמונה של ״הצהרת העצמאות״ שבאנג׳י כתבה וכל הצוות חתם עליה אחרי העזיבה ממיקרוסופט:
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2022, 09:14

ברור שבראש ובראשונה זה היה כדי להכנס לlive services אבל יש עוד סיבות, למשל שהם צריכים שוטר מבט ראשון ממש טוב אחרי שמיקרוסופט רכשה את כמעט כל הצוותים הכי טובים של הז׳אנר בכל העולם, ושברור שזה עניין של זמן עד שCOD יהיה בלעדי, אז זה קלף מיקוח מצויין.
וכן, גם אם זה לא הכרחי עבורם כמו שזה הכרחי עבור סוני - נראה לי שזה בהחלט מעניין את מיקרוסופט, לדסטיני יש מליוני שחקנים מאוד לויאלים, ומי יודע מה יהיה המשחק הבא, אולי סוני יודעים וזה אולי משהו מבטיח מאוד.

לגבי אפשרות של עזיבה של באנג׳י בעתיד - אני לא רואה את סוני משחררים אותם, הכשרונות תמיד יכולים לעזוב ולפתוח סטודיו חדש, אני לא חושב שסוני תתן לסטודיו FPS/LIve Services היחיד שלהם ללכת, בטח לא אחרי הסכום המטורף ששילמו, בטח שלא בעשור הקרוב.

לגבי ג׳ים ראיין - הוא עושה טעויות ללא ספק, אבל בנושא הכניסה live services הוא לדעתי עושה צעד נכון, גם אם זה לא מעניין אותי באופן אישי כגיימר… סוני צריכים משחקים כאפה כי להם עדיין אין שירות סופר מצליח מלבד הפלוס, ואין להפ משחקי מולטי כמעט בכלל. אז אולי נראה שהוא לוקח את זה בכל הכח אבל אני לא חושב שהוא באמת מגזים עם זה. לפחות כרגע.
בנוגע לאסטרטגיה על המחשב - פה אני דווקא מסכים שזה בעיקר שלילי אבל ימים יגידו, יכול להיות שזה יתברר כמהלך נכון, כלכלית.

בתכל׳ס סוני היו צריכים לשלם 3.6 מליארד דולר כדי לקנות את פיל ספנסר, ולקוות שמיקרוסופט ישימו במקומו שוב איזה אהבל שיכניס לשם ״טלוויזיה! הכל במקום אחד!״ ויהרוס את כל מה שפיל בנה. הוא חתיכת נכס :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 פברואר 2022, 09:50

פיל ספנסר נכס גם הרבה בזכות כיסים עמוקים שמייקרוסופט מוכנה לשפוך בדור הזה על גיימינג בניגוד לכל דור אחר בהיסטוריה (שלה או בכלל)

"קל" להיות נכס כשיש אפשרות לרכוש את המפיצות הכי גדולות ויקרות בעשרות מליארדים, למנכלים הקודמים של מייקרוסופט היה הרבה פחות עם מה לעבוד.

משהו ללא ספק השתנה בגישה של מייקרוסופט לגבי גיימינג והחשיבות שהיא מייחסת לו בשנתיים האחרונות, אם פעם זה היה בעיקר מוצר תדמית ויוקרה אבל יחסית נישתי מבחינתה (בערך כמו שטויוטה מייצרת רכב כמו היאריס GR או הסופרה) היום זה מבחינתה Pillar שהיא רואה בו חשיבות מרכזית לחברה, זה כבר לא שעשוע אלא לתפיסתם העתיד הבידורי שלנו והכסף הגדול שלה בעתיד, עם זה באו התקציבים ההזויים שמאפשרים את כל זה.

הרי תמיד אמרנו שאם מייקרוסופט באמת תרצה אז אין לה תחרות, מה שהתחיל מבחינתה כניסוי מעניין שבו היא בדקה את המים ונכנסה אליו עם קצות האצבעות בתקציב אפסי (בסטנדרטים שלה) הפך להיות הדבר הזה שעכשיו היא צוללת אליו עם כל הראש, אז היום הזה הגיע ומייקרוסופט באמת רוצה ולכן אין לה באמת תחרות.

הניסיון של סוני לשחק במגרש הזה עם הרכישה של באנג'י הוא טעות, הכיסים שלה יעלו פשפשים מהר מאוד אם הם ימשיכו במשחק הזה.

לטעמי דווקא אם היו הולכים בכיוון של חיזוק הבייס וההארדקור עם רכישות בהתאם (קאפקום/סקוור/רמדי וכו') והליכה על תדמית ה NEXT GEN בכל הכוח ולהיות הבית של השחקנים האלה אז הם היו יוצרים אלטרנטיבה מעניינת למייקרוסופט שאולי היתה קוץ ממש מעצבן בישבן עבורם.

אני חושב שזו האפשרות היחידה של סוני באמת לשרוד באקלים הזה, להיות סוג של נינטנדו אבל עם תקציב גבוה שגם יכול לרכוש מפתחות /מפיצות ולהשיב פייט אבל בסטנדרטים תקציביים נמוכים (אבל חכמים) הרבה יותר ובכיוון גם אחר שיכול להכיש את היריבה בישבן.

זה לא מה שהם עושים והמאבק אבוד מראש בגישה הזו, לטעמי אם הם לא יתעשתו הם יפלו חזק.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 פברואר 2022, 10:15

bling כתב:פיל ספנסר נכס גם הרבה בזכות כיסים עמוקים שמייקרוסופט מוכנה לשפוך בדור הזה על גיימינג בניגוד לכל דור אחר בהיסטוריה (שלה או בכלל)

"קל" להיות נכס כשיש אפשרות לרכוש את המפיצות הכי גדולות ויקרות בעשרות מליארדים, למנכלים הקודמים של מייקרוסופט היה הרבה פחות עם מה לעבוד.

משהו ללא ספק השתנה בגישה של מייקרוסופט לגבי גיימינג והחשיבות שהיא מייחסת לו בשנתיים האחרונות, אם פעם זה היה בעיקר מוצר תדמית ויוקרה אבל יחסית נישתי מבחינתה (בערך כמו שטויוטה מייצרת רכב כמו היאריס GR או הסופרה) היום זה מבחינתה Pillar שהיא רואה בו חשיבות מרכזית לחברה, זה כבר לא שעשוע אלא לתפיסתם העתיד הבידורי שלנו והכסף הגדול שלה בעתיד, עם זה באו התקציבים ההזויים שמאפשרים את כל זה.

הרי תמיד אמרנו שאם מייקרוסופט באמת תרצה אז אין לה תחרות, מה שהתחיל מבחינתה כניסוי מעניין שבו היא בדקה את המים ונכנסה אליו עם קצות האצבעות בתקציב אפסי (בסטנדרטים שלה) הפך להיות הדבר הזה שעכשיו היא צוללת אליו עם כל הראש, אז היום הזה הגיע ומייקרוסופט באמת רוצה ולכן אין לה באמת תחרות.

מהצד לפחות, זה נראה שפיל ספנסר הוא זה שאחראי על שינוי הגישה של מיקרוסופט לגבי הגיימינג. העובדה שמנכ''ל מיקרוסופט מדבר על גיימינג כאחד מעמודי התווך של החברה, ומעבר לדיבורים, גם אשכרה שם סכומים מטורפים על השולחן, מוכיחה שספנסר הצליח לגרום להנהלה הכי בכירה בחברה לראות בגיימינג תחום ששווה את זה ויחזיר את ההשקעה. הכיסים של מיקרוסופט לא היו פחות עמוקים בתקופת דון מטריק, לצורך העניין, וראינו איזו קונסולה יצאה תחת הידיים שלו.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 פברואר 2022, 10:31

הכיסים היו לא פחות עמוקים אבל התקציב בטוח שכן. אני לא חושב שפיל לבדו שינה את כל העמדה של מייקרוסופט לגבי השוק הזה, יתכן שהם רואים בעצמם את המספרים ואת התנודות שלו, את איך שהוא נתפס היום בקהל (תשווה את איך שהוא נתפס בתקופה של ביל גייטס - כמשהו שרק חנונים ובתולים מתעניינים בו, היום אפילו פה בארץ שהיתה הכי שמרנית ושיפוטית כלפי מי שמשחק זה נתפס כבידור הכי לגיטימי גם אצל הערסים הכי גדולים) ואצל הדורות החדשים של השחקנים, במיוחד בשנתיים האחרונות שהוא התפוצץ בטירוף הזוי עם הקורונה הם הבינו בעצמם שזה לא צחוק, זה פוטנציאל בידורי מטורף שיכול להיות משמעותי ומיינסטרימי לא פחות מנטפליקס וכל פלטפורמת בידור אחרת.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 01 פברואר 2022, 10:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2022, 10:40

מיקרוסופט לא סתם התעוררה יום אחד ואמרה לעצמה שהיא מסכימה להוציא פי 100 ממה שאי פעם הוציאו על התחום, מישהו היה צריך להוביל אותה לשם, ונראה שהמישהו הזה הוא פיל ספנסר. בטח לקורונה וההשפעה המפתיעה והחיובית שלה על תחום הגיימינג היה חלק בזה, אבל שינוי הגישה של מיקרוסופט התחיל עוד (קצת) לפני הקורונה.

אני לא מסכים שהרכישה של באנג'י היא טעות בהכרח, המשחק הבא שלהם יכול להיות גם ה"פורטנייט" הבא, אין לדעת, אבל מה שבטוח זה שהצוותים הקיימים של סוני לא יביאו את הפורטנייט הבא, הם ימשיכו להביא מכה גדולה כשהם יוצאים, אבל כל סטודיו כזה יביא את המכה הזו אחת ל-3-4 שנים בערך, חלקם אולי כל 5 שנים ויותר, מה קורה עם הכסף בין לבין? השירות החדש שיביאו אמור להביא הכנסות מסויימות, אבל גם הוצאות לא קטנות, וייקח זמן לבנות אותו, הם חייבים איזה משחק שיכניס להם הרבה כסף בכל חודש.
העניין שלי עם הרכישה זה שהיא נשמעת לי יקרה מאוד. יש מצב טוב שעד הרכישה של אקטיויז'ן הסכום שדובר עליו היה קטן יותר וברגע שראו באיזה צרות הם - המחיר עלה וסוני פשוט הלכו פה "על כל הקופה" והציעו הצעה גבוהה שתבטיח שלפחות יהיה להם צוות FPS+LIVE SERVICE מהשורה הראשונה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 פברואר 2022, 11:07

זה קצת קשה לבודד את הגורמים לשינוי התפיסה הקיצוני של מייקרוספט, יכול להיות שפיל חלק מרכזי בזה אבל בשורה התחתונה הוא עובד עם תקציבי עתק שלא היו לאף מנכ״ל לעולם בתעשייה, נראה לי זה פחות חוכמה כשאתה בעמדה הזו. להזכירך הוואן עדיין כשלה בסופו של דבר, הפער מהפס4 בכל דור נחשב לתבוסה קשה וכן, מאטריק דפק אותם חזק אבל למרות צעדים טובים שלו את הספינה הזו הוא לא הצליח להציל.

שלא תבין אותי לא לא נכון, אני חושב שהוא מצויין ושהוא אכן עשה מהלכים מעולים, בעיקר הגיימפאס וכל שינוי הגישה שהביא איתו שיצאה מהאזור של ״מלחמת הקונסולות״ ועדיין, מעניין אותי לראות עד כמה היה מצליח עם התקציב של סוני ביחס למנכל אחר של מייקרוסופט שהיה מקבל יד חופשית מבחינה תקציבית כמו שהוא מקבל, פה מדובר באתגר הרבה יותר גדול…

מבחינת באנג׳י, לטעמי זו טעות וזה יגמר עוד כמה שנים כמו שזה נגמר בעבר איתם, ההימור גבוה מאוד מבחינת הסכום ביחס לתמורה, אין שום הבטחה שהם יצליחו לספק את הלהיט הפוטנציאלי הבא ובנוסף, הם בכלל נשארים מולטיפלטפורם בצורה מלאה להבנתי (לא רק מחשב) ככה שזה אפילו לא מחזק את הפלטפורמה של סוני עצמה.

בתקציב הזה אתה מעבה את צד א׳ עם מפלצות כמו קאפקום או סקוור ואז הזמן שאתה מחכה בין ״מכות״ כמו שהגדרת מצטמצם משמעותית, זה לדעתי הכיוון שהיו חייבים ללכת אליו כדי לספק אלטרנטיבה נשכנית ומעצבנת למייקרוסופט עצמה באקלים הנוכחי שהיא מנצחת עם ברוט פורס של כסף.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 פברואר 2022, 11:22

bling כתב:זה קצת קשה לבודד את הגורמים לשינוי התפיסה הקיצוני של מייקרוספט, יכול להיות שפיל חלק מרכזי בזה אבל בשורה התחתונה הוא עובד עם תקציבי עתק שלא היו לאף מנכ״ל לעולם בתעשייה, נראה לי זה פחות חוכמה כשאתה בעמדה הזו. להזכירך הוואן עדיין כשלה בסופו של דבר, הפער מהפס4 בכל דור נחשב לתבוסה קשה וכן, מאטריק דפק אותם חזק אבל למרות צעדים טובים שלו את הספינה הזו הוא לא הצליח להציל.

שלא תבין אותי לא לא נכון, אני חושב שהוא מצויין ושהוא אכן עשה מהלכים מעולים, בעיקר הגיימפאס וכל שינוי הגישה שהביא איתו שיצאה מהאזור של ״מלחמת הקונסולות״ ועדיין, מעניין אותי לראות עד כמה היה מצליח עם התקציב של סוני ביחס למנכל אחר של מייקרוסופט שהיה מקבל יד חופשית מבחינה תקציבית כמו שהוא מקבל, פה מדובר באתגר הרבה יותר גדול…

אבל זאת בדיוק הנקודה לדעתי - הוא ראה שמיקרוסופט לא מצליחה ''לעשות סוני'' גם עם הכסף הגדול שיש לה (Heck, הם הלכו והביאו את קריסטל דיינמיקס לעזור בפיתוח של PD), אז הוא עשה pivot לגיימפאס, רכישת אולפנים/מפיצות והעברה של המשקל אל אזור הענן+מחשב. המהלכים האלה היו מוצלחים סה''כ, ושכנעו את הנהגת החברה. מן הסתם שהוא לא עשה את זה לבדו. יש צוות מטורף שעובד על הדברים האלה, אבל אם הוא היה נכשל, היה קל להגיד ''אההה הנה המנכ''ל הכושל שהוביל אותם לאבדון''. אז גם כשמצליחים, שווה לתת קרדיט. זה שהוא מצליח כשיש לו הרבה כסף לא אומר יותר מדי. לא חסרות דוגמאות לחברות שהיה להן המון כסף ולא הצליחו למנף את זה להצלחה אמיתית.

לגבי באנג'י - כמו שכבר אמרתי, אני לא רואה אותם נשארים בסוני ליותר מ5-6 שנים... זה לא ב DNA שלהם פשוט. מהסיבה הזאת בלבד, לא הייתי הולך על מהלך של רכישה שלהם במקום סוני.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 פברואר 2022, 11:29

גם כשמייקרוסופט עשתה סוני היא לא היתה קרובה לגישה של ה ALL IN שיש לה עכשיו אחרת כבר היתה קונה מפתחות סטייל ״משחקי סוני״ והיא היתה עושה כמו סוני יותר טוב מסוני עצמה עם סכומי הכסף שהיתה זורקת. בסכ״ה היא שיחקה איתה באותו מגרש ובאותם סכומים פחות או יותר.

ברגע שהגענו למצב שהוא קונה את אקטיביז׳ן על שלל גרורותיה ואת בת׳סדה על שלל גרורותיה זה כבר נהיה משחק יחסית קל. אף חברה בהיסטוריה לא יכלה להרשות לעצמה תקציבים כאלה ולאף אחד לא היה כזה כוח בידיים.

עם תקציבים כאלה גם את הדרימקאסט הוא היה יכול להציל.

אז שוב אני כן חושב שהוא מוכשר ומצויין אבל עם הכוח הנוכחי גם מישהו שהוא לא פיל ספנסר שהיה מקבל את הסכומים האלה היה כנראה מנצח את הדור וכובש את התעשייה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2022, 11:34

גם עם תקציבי הענק האלה, היו יכולים לעשות דברים אחרים לגמרי, לרכוש חברות הזויות או בכלל ללכת עוד לכיוון הטלויזיה ולרכוש את הולו או שירות אחר ולנסות להתחרות על תחום "כל הבידור בקופסא אחת" כפי שהתחילו לעשות עם הONE, והפסיקו - בשנייה שפיל נכנס.
בקיצור כיסים עמוקים זה מן הסתם יתרון, עצום, אבל צריך לדעת מה לעשות איתם.

אני די בטוח שאתה טועה לגבי באנג'י, אבל אני מסכים שגם קאפקום וכד' צריכים להיות בצד של סוני כדי ממש לבסס את עצמם. העניין הוא ששום חברה יפנית לא תסכים כרגע להיות בלעדית לסוני בגלל ההכנסות העצומות שלהן מהסוויץ', אז גם שם לא תהיה בלעדיות מוחלטת, לפחות בשנים הראשונות.
לגבי הבלעדיות של באנג'י - ברור לכולנו שזה מה שאומרים כעת, כמו שזה מה שאומרים עם COD... המשחק הבא שלהם יצא גם למחשב, ואולי גם לאקס בוקס (תלוי מה יהיה עם COD), אבל זה שאחריו בטח לא יצא לקונסולות מתחרות.
אני לא מבין איך אתם חושבים שהם הולכים לצאת מהעסקה הענקית הזו עם סוני, זה לא הסכם קטן לכמה שנים ממה שהבנתי אלא רכישה שכדי לצאת ממנה יאלצו לשלם סכום עצום שאין להם, אתם באמת חושבים שיש מצב שסוני לא תגן על עצמה מפני נטישה שלהם? שהם זרקו 3 וחצי מליארד דולר בשביל 5 שנים של בלעדיות בלתי בלעדית?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 11:45

פיל ספנסר הביא חזון מאוד חזק לאקסבוקס, חזון לא מובן מאליו. לקחת את הקונסולה ופחות או יותר לזרוק אותה לפח, להגיד שמעכשיו אנחנו פלטפורמה ולא קונסולה וכמעט כל חומרה תריץ אותנו. בו בזמן לעשות הכל cross play ו-cross buy כך שאתה יכול לגשת להכל בכל מקום. ואז על גבי זה לעשות את xcloud ואת gamepass, הוא בעצם עשה מהפכה בעולם המשחקים והצליח איפה שכל המתחרים (שגם יש להם המון כסף) כמו אמזון או גוגל נכשלו. אתה לא יכול לזלזל בחזון הזה, כל חלק וחלק בחזון מתחבר יחד לפאזל שלם. ממהלכים שנראו כמעט הזויים לפני כמה שנים כמו קרוס buy, להוציא הכל day one במחשב ולהוציא הכל בחינם day one בגיימפס, משתלמים היום. נוצר eco system שבו כל חלק וחלק במנגנון של אקסבוקס מתכתב עם כל השאר. אם אתה חיי בארה״ב אתה יכול לשחק בהיילו במחשב, להמשך למטה בטלביזיה ואז לצאת לאוטובוס ולהמשיך לשחק בטלפון באוטובוס, הכל seemless. אני לא חושב שיש פה ספק שהיה לו חזון חזק.

ואני חושב שזה מה שקרה שם, שפיל הביא מנהיגות מבוססת גיימינג לאקסבוקס, נדלה ראה את זה ולאט לאט נתן לו עוד ועוד צ׳יפים. ב-2017 נדלה שדרג את פיל להיות בכיר במיקרוסופט מה שנתן לו את החופש להתחיל לעשות מהלכים גדולים יותר כמו לקנות אולפנים (ובאמת מ-2017 כל כמה חודשים מיקרוסופט קנו משהו). אולי לפיל יש היום ערימות של כסף לשפוך, אבל זה לא היה המצב לפני 3 שנים ופיל הביא למצב הזה שיש לו זכות לשפוך כספים. זה לא מקרה שבמשך 23 שנים מיקרוסופט משקיעה חצי כוח באקסבוקס, אבל פתאום כשפיל מביא חזון להשתלטות על עולם הבידור עם שירותי מנוי אז היא מוכנה לבזבז עשרות מליארדים. יש סיבה למה זה קרה. וגם המליארדים מבוזבזים בצורה שמחזקת את אקסבוקס. תראה את סטדיה או לונה, אקסבוקס יכלה בקלות להיות השיט הזה אם לא היו מוציאים את הכסף נכון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 11:50

Laskin כתב:אני לא מסכים שהרכישה של באנג'י היא טעות בהכרח, המשחק הבא שלהם יכול להיות גם ה"פורטנייט" הבא, אין לדעת, אבל מה שבטוח זה שהצוותים הקיימים של סוני לא יביאו את הפורטנייט הבא, הם ימשיכו להביא מכה גדולה כשהם יוצאים, אבל כל סטודיו כזה יביא את המכה הזו אחת ל-3-4 שנים בערך, חלקם אולי כל 5 שנים ויותר, מה קורה עם הכסף בין לבין? השירות החדש שיביאו אמור להביא הכנסות מסויימות, אבל גם הוצאות לא קטנות, וייקח זמן לבנות אותו, הם חייבים איזה משחק שיכניס להם הרבה כסף בכל חודש.
העניין שלי עם הרכישה זה שהיא נשמעת לי יקרה מאוד. יש מצב טוב שעד הרכישה של אקטיויז'ן הסכום שדובר עליו היה קטן יותר וברגע שראו באיזה צרות הם - המחיר עלה וסוני פשוט הלכו פה "על כל הקופה" והציעו הצעה גבוהה שתבטיח שלפחות יהיה להם צוות FPS+LIVE SERVICE מהשורה הראשונה.

ה״פורטנייט הבא״ הוא ברק בבקבוק. כבר 3 שנים מחפשים את הפורטנייט הבא ולא מוצאים, אז מה הסיכוי הסטטיסטי שדווקא באנג׳י יעשו אתה פורטנייט הבא? 4 מליארד דולר זה חתיכת סכום לכרטיס לוטו ש״אולי יביא את הפורטנייט הבא״.

אני חושב שזה יותר פשוט מזה. סוני נחשפה לנתוני הכנסות השנתיות של דסטיני, מעכו קצת את המספרים, הבינו שהערך של באנג׳י הוא בסביבת ה-3 מליארד בהתאם להכנסות הללו וקנו אותם בידיעה שהם יהיו דריסת הרגל שלהם ל-live services. וכן, אני לגמרי חושב שג׳ים ראיין הולך all in על live services. בו נגיד שיש עולם שבו יש תצוגת E3 של סוני ואתה רואה את ה-GaaS של נוטידוג, אחריו דסטיני 3, אחריו GaaS של אינסומניאק ואחריו GaaS של סאקר פאנצ׳. כלומר, עובדתית כל האולפנים האלה עובידם על משחקי אונליין, אז זה לא תלוש בכלל מהמציאות. צריך להכיר בזה שזה הכיוון של ג׳ים ראיין. מן הסתם הוא לא יעצור את הפיתוח של TLOU3 או GOW הבא, אבל כנראה שהוא גם לא יבנה יותר מדי IP חדשים שכאלה. בנתיים הוא עדין ״נהנה״ מהירושות של קודמיו, נראה איך יראה פלייסטיישן שהוא נטו ג׳ים ראיין עוד 2-3 שנים, כשכל המשחקים שיוצאים הם המשחקים שהוא אשר את הפיתוח שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2022, 12:00

אני לא מתכוון ספציפית להצלחה זהה לפורטנייט, זה יכול להגיע גם מאיזו מפתחת אינדי כמו שהיה עם רובלוקס או מיינקראפט וכד'.
אבל תכל'ס מתוך משחקי הAAA לפחות - דסטיני 2 הוא אחת ההצלחות היותר גדולות בתחום, וגם דסטיני הראשון היה הצלחה, כך שיש סבירות שגם המשחק הבא שלהם ימשיך את הקו הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 12:01

Laskin כתב:אני לא מתכוון ספציפית להצלחה זהה לפורטנייט, זה יכול להגיע גם מאיזו מפתחת אינדי כמו שהיה עם רובלוקס או מיינקראפט וכד'.
אבל תכל'ס מתוך משחקי הAAA לפחות - דסטיני 2 הוא אחת ההצלחות היותר גדולות בתחום, וגם דסטיני הראשון היה הצלחה, כך שיש סבירות שגם המשחק הבא שלהם ימשיך את הקו הזה.

אין ויכוח פה, בהחלט נכון. עכשיו יש לסוני משחק live service מצליח ביד, וג׳ים ראיין רוצה עוד המון כאלה. ג׳ים מפנה את המפתחות הכי גדולות של סוני לכיוון ה-live service וזה, אממ, מדכא? כלומר, אני לא מזלזל ב-factions, אבל זה מה שאתה רוצה שנוטידוג יבזבזו את הכוח אדם שלהם עליו? מה עם לא לקבל משחק GOW אמיתי לפס5 כי סנטה מוניקה עובדת על משחק GaaS? אם זה יקרה, זה אפוקליפטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2022, 12:08

ברור שאם המשאבים הגדולים באמת ילכו לשם זה יהיה מבאס אבל אני לא חושב שזה באמת הכיוון - ללכת לשם בכל הכח. אני כן חושב שהם יקצו צוותים קטנים לזה, מה שיכול לעכב קצת פרוייקטים גדולים, אבל לא הרבה מעבר.
לגבי אינסומניאק - אני לא יודע אם הכיוון הוא באמת GAAS, אולי זה יותר בשביל מוד קו-אופ בספיידרמן 2? זה למשל יכול להיות משהו נפלא. גם חשבנו שרוקסטדי בדרך לGAAS אבל נראה שזה לא בדיוק הכיוון (עדיין לא ברור אבל לא נראה ככה בכלל).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 12:20

Laskin כתב:ברור שאם המשאבים הגדולים באמת ילכו לשם זה יהיה מבאס אבל אני לא חושב שזה באמת הכיוון - ללכת לשם בכל הכח. אני כן חושב שהם יקצו צוותים קטנים לזה, מה שיכול לעכב קצת פרוייקטים גדולים, אבל לא הרבה מעבר.
לגבי אינסומניאק - אני לא יודע אם הכיוון הוא באמת GAAS, אולי זה יותר בשביל מוד קו-אופ בספיידרמן 2? זה למשל יכול להיות משהו נפלא. גם חשבנו שרוקסטדי בדרך לGAAS אבל נראה שזה לא בדיוק הכיוון (עדיין לא ברור אבל לא נראה ככה בכלל).

לא נשמע כמו מוד לספיידרמן, נשמע כמו משחק חדש לגמרי ועצמאי שהוא משחק אונליין:

וגם בצד של סאקרפאנצ׳ נשמע כמו משחק מולטי עצמאי:
WA. Our talented multiplayer designers create awesome game team experiences, and you’ll be pivotal in bringing that creativity to life in a spectacular multiplayer game

ונוטידוג עובדת על factions כבר שנתיים, מי יודע באיזה גודל צוות. ובנוסף הם עובדים על רימייק של TLOU1 שאף אחד לא בקש. תחשוב כמה רוחב פס זה גונב לנוטידוג, משחק GaaS ורימייק שהם בונים בו בזמן. מתי המשחק פס5 הגדול הראשון שלהם? 2025? 2026? פאק מי.

נראה שג׳ים הוא איש של GaaS ורימייקים, אני מקווה שזה לא יהיה המקרה, אבל זה בהחלט נראה שהוא מנווט את הספינה בכיוון הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2022, 12:52

לפי המודעה שהבאת של אינסומניאק הם מגייסים פה כולה 5 עובדים לפרוייקט מולטי, שזה בהחלט כוח להיות מצב המולטי של ספיידי 2, אבל תכלס אינסומניאק האחרונים שאני דואג לגביהם כי אנחנו יודעים שיש להם 2 משחקים של כנראה 2023 ו-2024 ומה הם.
אפשר לנחש שהם במקביל עובדים גם על 2 משחקי VR לפחות, אופי אחד מהם מולטי בלבד…

לגבי נוטי דוג - הם עובדים על פאקשנס הרבה יותר זמן, זה היה אמור להיות מוד של TLOU2 ואנחנו לא יודעים אם ננטש לגמרי או עבר לאש קטנה תוך כדי פיתוח ומה בדיוק הלך שם, בכל אופן זה גדל למשהו מעבר למה שתוכנן

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 187 אורחים