נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

dean
Trainee

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי dean » 17 ספטמבר 2020, 11:26

יהיה בכלל PS5 בארץ באותו התאריך יציאה כמו בחו"ל?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 ספטמבר 2020, 12:15

למה לא? יש ייבוא רשמי, אני לא רואה סיבה שהקונסולה לא תצא באופן סדיר לגמרי ב19 בנובמבר גם בארץ.

אגב, אותו השלב (שלב הטוטוריאל) של דימון סולס רץ בגרסאות הPS3 מול הPS5:

דימון סולס מעולם לא היה משחק מרשים טכנית בשום סטנדרט על הPS3, אבל עדיין מרשים לראות איזו קפיצה שני דורות עושים :).
הם כמובן הגדירו כאן איזה מצב של one hit kill בשביל הסינימטיות, אין לי ספק שהמשחק האמיתי ישוחק קרוב יותר למקורי . אגב, 'מביני עניין' אומרים שיש כאן אויבים עם התקפות מעט חדשות, ושחלק מהmove set של השחקן השתנה כדי להדמות יותר לDS3. כלומר זה בערך הרימייק הכי טוב שהיה אפשר לצפות לו מחברה חיצונית, ובנוסף בונוס ההזמנה מראש הוא נשק חדש שלא היה במשחק המקורי, ככה שאולי הם הלכו ויצרו עוד נשקים?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 ספטמבר 2020, 12:24

הפס5 תהיה בארץ ב19 בנובמבר לפי האתר של סוני middle east היא אחת הטריטוריות שבה הקונסולה תושק בתאריך הזה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 17 ספטמבר 2020, 12:28

בנוסף, לפי עמוד הפייסבוק של PS נראה שישפאר יודיעו על המחירים ויפתחו הזמנות בימים הקרובים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 ספטמבר 2020, 13:01

כמה עולה ייבוא מדובאי? :)

לגבי DS - לא מצליח להביא את עצמי להתלהב ממנו, ואני מדבר מבחינה טכנית בלבד (המשחק גם ככה לא הכי עניין אותי, אבל כן שקלתי אם ילהיב אותי).
נראה "סביר" במקרה הטוב ביותר, עבור משחק PS5, אפילו בתור משחק PS4 הוא לא היה מפוצץ ראשים... אני מבין שזה משחק ישן אבל עדיין.
לגבי הנשקים - אני בטוח שיהיו עוד תוספות מלבד זה, ואפילו אוייבים ובוסים חדשים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 ספטמבר 2020, 13:05

לישפאר יש תחרות חזקה מול מיקרוסופט ישראל
מעניין יהיה לראות את הps5 הרגילה ,תיהיה מתחת ל2500 שקל בארץ

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 ספטמבר 2020, 13:24

399 דולר יכול להיות אפילו 1999 ש"ח בארץ.
אבל אני קצת אופטימי...

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 17 ספטמבר 2020, 13:25

לא יודע אם כדאי בכלל לקנות PS5. סוני הלכה בדרך המטומטמת של מיקרוסופט והחליטה לשחרר משחקים גם על ה PS4. עד שאני לא אראה משחק שהוא בפירוש משחק PS5 בלבד סביר להניח שאני לא אקנה את הקונסולה. תאכלס, אם הסטודיואים של סוני עובדים רק על גרסת ה PS5 והם משאירים את הפורטים ל PS4 למיקור חוץ בלבד בלי להתחשב בשום צורה בחומרה של ה PS4 אז אני מניח שאפשר להבליג על זה. אבל הסיכויים שזה יהיה המצב לא מזהירים.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 17 ספטמבר 2020, 13:28

הטריטוריה שלנו היא טכנית אירופה, אז תכוון יותר ל399 יורו

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 ספטמבר 2020, 13:39

dean כתב:לא יודע אם כדאי בכלל לקנות PS5. סוני הלכה בדרך המטומטמת של מיקרוסופט והחליטה לשחרר משחקים גם על ה PS4. עד שאני לא אראה משחק שהוא בפירוש משחק PS5 בלבד סביר להניח שאני לא אקנה את הקונסולה. תאכלס, אם הסטודיואים של סוני עובדים רק על גרסת ה PS5 והם משאירים את הפורטים ל PS4 למיקור חוץ בלבד בלי להתחשב בשום צורה בחומרה של ה PS4 אז אני מניח שאפשר להבליג על זה. אבל הסיכויים שזה יהיה המצב לא מזהירים.

אבל הסטודיואים האלה גדלו משמעותית, כך שמאוד סביר להניח שהם עובדים על פרוייקט ביניים ומשחק המשך במקביל.
רק השאלה היא האם גם GOW בסירה הזו, או ששם זה באמת משחק ההמשך.
ואני עדיין ממתין להתנצלות קולקטיבית.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 17 ספטמבר 2020, 13:44

אם GOW זה משחק ביניים קרוס ג'ן, זה תענוג מבחינתי. נחכה ונראה.

לגבי המחיר, נראה לי שמשהו בטווח של 2100~ לדיגיטל יהיה גם תחרותי מספיק מול הבוקס בארץ וגם יספק את רוב הצרכנים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 ספטמבר 2020, 14:03

מישהו פרסם את זה:

תמונה
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 ספטמבר 2020, 14:21

אם אלו המחירים הראשוניים, אני בהחלט צופה גם מקומות שימכרו ב-1999 "עגול", עד סוף השנה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 ספטמבר 2020, 15:21

2,100 זה מחיר מצוין לדעתי אם זה אמיתי. אני ממש מקווה שלא יהיו חוסרים לגרסה הזו בהשקה, ועוד יותר שאני לא אתפתה לקנות את הגרסה היקרה יותר במידה שכן.

לגבי המשחקי צד, לאסקין אני מצטער אבל אני ממש לא מסכים איתך לגבי הסליחה הקולקטיבית שאתה מצפה לה :).
ספיידרמן MM הוא אכן משחק צד, ואת ה'סליחה' לגביו אתה כבר קיבלת בזמן אמת! (אגב בהערת צד, אני לגמרי בעניין של הגרסה האולטימטיבית במחיר מלא שכוללת גם גרסאת קרוס ג'ן של המשחק המקורי, אשמח לתת עליו סיבוב נוסף אם הוא יהיה שווה את זה, אשים עין כשידגימו כמו שצריך מה השדרוגים).
אבל הורייזן וGOW? מה בדיוק גורם לך לראות אותם כהוכחה למשחקי צד? זה שאין מספר? אז קודם כל להורייזן כן יש מספר, אמנם השם הרשמי הוא horizon forbidden west אבל בלוגו של המשחק יש בבירור II במרכז. ובכל מקרה זו קפיצה ממש גדולה להסיק את זה רק מהעובדה הזו, גם אם נסתכל על GOW או נניח שהורייזן לא קיבל ספרה... לא יודע, thor ragnarok הוא סרט צד ביקום של מארוול ולא סרט מלא? :) AC V זה משחק צד? אני בטוח שאפשר לשבת ולמנות מאות דוגמאות.

הורייזן הוא כן משחק קרוס ג'ן וזה בעיניי מאוד מפתיע, חשבתי שהסכוי שלו להיות קרוס ג'ן הוא רק בהשקה. אבל הוא נראה לחלוטין כמו משחק מלא והמשך בעולם פתוח חדש, עם קמפיין מלא, מנוע משודרג וכו', המשך מלא לכל דבר, אני באמת לא מצליח לראות שום סימן או סיבה לחשוב אחרת.
על GOW R אנחנו לא יודעים שום דבר לחלוטין אז כמובן ש'תאורתית' הכל יכול להיות, אבל שוב, אני לא רואה שום סיבה לחשוב כרגע שזה המצב. אולי הוא גם משחק RTS ביקום של GOW באותה המדיה, אבל אני לא רואה סיבה לחשוב שה יהיה המצב.
בעיניי זמן הפיתוח הקצר יחסית מרמז יותר על אפשרות שהוא יהיה משחק PS4 (כלומר קרוס ג'ן), מאשר על משחק צד. ואני אומר זמן פיתוח קצר יחסית כי בוא, זה לא שהוא יוצא מהיום למחר, בהנחה שהוא כרגע מיועד לסוף 21 אלו 3 וחצי שנות פיתוח, ואף אחד לא יופתע לראות אותו נדחה לחצי הראשון של 22 כמיטב המסורת, מה שיתן לו לסגור 4 שנות פיתוח מלאות. אני מזכיר לך שאת GOW הם עשו ב5 שנים וזה כולל ביטול IP חדש, בנייה מוחלטת מאפס של המיתולוגיה והעולם, מנוע שלם, בחירת ז'אנר, סגנון, מערכת קרב וכו'. את אנצ'רטד TLL עשו בשנה, כן? זה משחק צד.
אני גם לא חושב שזה מתבקש שהוא יהיה בכלל קרוס ג'ן, אבל זה בהנחה שהמנוע שלהם נבנה מלכתחילה עם הדור הבא בראש, והם לא בונים עכשיו משהו באמת מאפס לדור הבא. וזה לגמרי סביר. בכל הקשור לסיפור אגב, קורי כבר סיפר לא פעם שבמהלך העבודה הנרטיבית על GOW הם באמצע זרקו הכל לפח והתחילו לכתוב מחדש, והסיבה שהוא נותן היא כי הוא הבין שהם "כתבו את התסריט של המשחק הבא". אי אפשר באמת לדעת מה זה אומר מבחינתם, אבל נשמע שלכל הפחות הם לא נגשים לסיקוול הזה מאפס אלא עם ידיעה מראש לאן הוא הולך נרטיבית, וזה כמובן חוסך הרבה זמן.
עם זאת אני אסייג ואומר שהוא כן יכול להיות קרוס ג'ן, אחרי הכל בפעם הקודמת שקורי עשה את GOW 2 הוא יצא לPS2 כחצי שנה אחרי שהPS3 כבר הייתה בשוק, ואפילו לא כקרוס ג'ן. בסופו של דבר זה עבד להם לא רע בכלל בלשון המעטה :), אז אחרי שישנתי על זה אני דווקא יכול להבין אם הם עושים את זה. עדיין אתאכזב, אבל זה כבר לא נורא כמו שחשבתי בתגובה הראשונית.
בכל אופן אני לא רואה שום שביב של סימן שאו GOW R או horizon forbidden west הם 'משחקי צד'.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 17 ספטמבר 2020, 15:26

כן, 3 וחצי שנים לסיקוול מלא זה בהחלט סביר, אבל משהו מריח כמו קרוס ג'ן פוטנציאלי בכל זאת. לא כזה עקבתי אבל קורי כבר לא ליד על החדש, נכון?

בוזמן, אם אלה יהיו המחירים אז הוא סביר לחלוטין לגרסה הדיגיטלית ועל הפנים לזו עם הכונן.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 ספטמבר 2020, 15:27

אין לי בעיה עם 2100 לרק דיגיטל
השאלה הגדולה זה הגרסת בלו רי עם גימפאד 1
פה פרסמו 2 גימפאדים ,ואז המחיר צמח ל2800
מעניין עם זה יהיה 2500 עם גימפאד בודד
או שידחו קופסא כזאת בהשקה בישראל
כי לא מעניין אותי הגרסה רק דיגיטל

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 17 ספטמבר 2020, 15:30

אה לא שמתי לב שדחפו שם עוד דואלסנס. אם כך זה יותר הגיוני.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 ספטמבר 2020, 15:35

BiA כתב:כן, 3 וחצי שנים לסיקוול מלא זה בהחלט סביר, אבל משהו מריח כמו קרוס ג'ן פוטנציאלי בכל זאת. לא כזה עקבתי אבל קורי כבר לא ליד על החדש, נכון?
.

אני לא חושב שדיברו על זה, לפחות לא שאני יודע. אנחנו יודעים שקורי דיבר בהשקה של GOW על כך שהוא מותש ושעכשיו בא לו לעשות פרויקט צד קטן יותר (ולא, לאסקין, זה לא אומר שGOW R הוא פרויקט צד קטן :)), אבל הוא לא היה חד משמעית גם אז ופרויקט כזה מעולם לא הוכרז.
מצד שני לא קשה לראות איך אחרי קצת מנוחה, ועם שכנוע כלכלי של סוני שרוצים לראות אותו שם (בטח אחרי שהמנכלית עזבה), הוא יחזור להגה.
אבל בכל מקרה ככל הידוע לי לא דובר על זה עדיין רשמית, ואולי באמת סביר יותר שהיו אומרים ישר אם הוא היה שם, אבל לא יודע, נאלץ לחכות ולראות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 ספטמבר 2020, 16:29

כן אבל בכל זאת אם מתברר ששניהם לא ההמשכים האמיתיים *לדור הבא* - אני אקח את זה כנצחון שלי ואדרוש התנצלות, גם אם הם מושקעים :)

אגב, אני מנחש שלפחות אחד אם לא שניהם, היה אמור להיות חלון השקה אבל הקורונה (בעיקר) דחתה אותו בכמעט שנה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 ספטמבר 2020, 16:58

מה זה ההמשכים האמיתיים? GOW 2 של הPS2 הוא לא המשך אמיתי?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 ספטמבר 2020, 17:10

סיכום כמו שאני מבין אותו נכון לעכשיו:
- זוכרים שאמרנו לכם ש"אנחנו מאמינים בדורות"? אז סתם שיקרנו לכם: הוריזון הוא משחק קרוס-ג'ן. ספיידרמן הוא קרוס ג'ן. אפילו הילד-שק הוא קרוס ג'ן! חסכנו לכם קנייה של קונסולה חדשה אז תגידו תודה!
- גיים פאס, אבל במקום 150 משחקים כולל כל משחק עתידי שלנו, קבלו 15 משחקים מהדור הקודם.
- טוב. עוד לא סיימתי את ספיידרמן, אז אולי מישהו יכול להגיד לי בלי לספיילר: מתישהו שם נפתח השער הבין-מימדי ומגיעות הדמויות מדסטיני? או שזה קטע שמתחיל רק במיילס מוראלס?
- נראה שחוזה הבלעדיות עם סוני אוסר על אפיק להזכיר את אנריל 5 באירוע של סוני. לכן פורטנייט מוצג על אנריל 4.
- הארי פוטר וחוסר התקציב. נכון שזה לא בדיוק הIP שאמור להיות תצוגת תכלית גרפית, אבל גם כששמים אותו לצד משחקים ותיקים כמו באטמן או LOTR זה לא בדיוק משחק שצועק "דור הבא". בקושי "דור נוכחי"
- "היי, זוכר כמה קקה היה DMC V? אז עכשיו בעטיפה חדשה!"
- טוב. הולי פאקינג שיט, רזידנט אווילג' נראה מעולה. יש סיכוי שזה הנקסט-ג'ן מולטיפלט הראשון שאנחנו רואים? סוף סוף נקודת אור בתצוגה הזו.
- מתחילים להרים משחקים ל-70$, כי בתכלס עבר כבר עשור וחצי והגיע הזמן להתאמה לאינפלציה. גם השלטים 70$, כדי שתרגישו את ההתנגדות גם בארנק ולא רק ברטט.
- עדיין לא תומכים בDolby Atmos, בזמן שמיקרוסופט כבר הכריזה על תמיכה גם ב-Dolby Vision.
- עדיין לא מסבירים איך מארק קרני יסרוק לנו את האוזן. האם צריך מצלמה? (ב-70$?) או שאפשר לשלוח לסוני תמונה מהסמארטפון?
- דמון סולס חלק ב60FPS! דמיינו בלאדבורן שלא מקרטע באמצע הקרב! אמנם נראה כמו משחק דור נוכחי, אבל יהיה אקסלוסיבי לPS5 *

* שקופית סיום: לא באמת אקסלוסיבי. מגיע גם לPC **

** עדכון בדיעבד: סתם. לא באמת מגיע לPC. ***

*** לבינתיים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 ספטמבר 2020, 17:19

Dusk Golem שוב טוען שגרסאת הפס5 של RE8 בעייתית מאוד.
הוא בהחלט נחשב אינסיידר אמין,הוא רמז עוד להכרזה על DMC5 SE,הוא צדק בנוגע למונסטר האנטר לסוויץ' שהוכרז היום,והוא בהחלט לא נסוג מסיילנט היל.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 17 ספטמבר 2020, 17:30

המחירים נחשפו: 2000 ו-2450.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 ספטמבר 2020, 17:35

ישפאר פרסמה את המחירים הרשמיים בעמוד שלה בפייסבוק,והם סבירים לגמרי עד מפתיעים לטובה:
2449₪ לגרסא עם הכונן
1999₪ לגרסאת דיגיטל

ועכשיו להתלבטות שלי בנוגע לדיגיטל:
בעד: 1.קונסולה אסתטית יותר,עם ממדים טיפ טיפה יותר קטנים
2. צריכת החשמל אמורה להיות נמוכה יותר (TDP 340 W עבורה במקום 350W לגרסא הרגילה)
נגד:
1. אני נעול לגמרי ל-PS Store וסוני תקבע עבורי באופן מוחלט כמה אשלם על משחקים
2. התמחור הגבוה יותר של המשחקים לדור הבא פלוס העובדה שהיוזר שלי ישראלי יכולים להוביל לחתיכת זינוק במחיר
3.כל נושא גרסאות האספנים: ככלל,אני בכלל לא קונה גרסאות אספנים,יש לי רק את זו של אנצ'רטד 4,אבל דיגיטל כנראה ייצר בעייתיות בזמינות של חלקן כי בטח יהיו חברות שיספקו דיסקים ואחרות שילכו על קוד וזה סתם מבאס לדעת שאין לי אפילו את האופציה לגרסאות כאלו.

התלבטות :(
אגב,כל הספרייה שלי דיגיטלית ואני מאוד לא רוצה לחזור לעותקים פיזיים,אבל יש כאן פוטנציאל מסוכן לזינוק אמיתי במחיר לסכומים שאני באופן אישי אף פעם לא הוצאתי על משחק.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 17 ספטמבר 2020, 17:39

נראה לי מאוד פשוט בסוף, או שתתחיל לקנות מיוזר אמריקאי או שתלך על הדיסק.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 50 אורחים