נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 06 נובמבר 2022, 10:47

איזה כיף... אני לא אשחק בו לפני העבודה אבל אני מתכוון לשבת עליו בכל דקה פנויה ברביעי בערב, חמישי בערב, ופחות או יותר כל שישי ושבת, בתקווה שאסיים את הסיפור הראשי ואז אעשה ריצה נוספת של 100% :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2022, 10:55

אני הולך לשבת עליו מלא בשבועות הקרובים. לא צללתי באמת למשחק מאז אלדן רינג. האמת שאני בדיוק על הסף לסיים את ראצ׳ט, היה בא לי קצת דור הבא בכדי להרגע מכל הקרוס ג׳ן המזעזע הזה, אפילו אם ראצ׳ט הוא רק קצה הקרחון. אני משער שאני אסיים אותו עד רביעי, או שאני אנטוש אותו, מה שיגיע קודם :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 נובמבר 2022, 20:29

לא צפיתי מחשש לספויילרים:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 נובמבר 2022, 10:19

כל הקטעים שם הם מה-4-6 שעות הראשונות (את הכל ראיתי כבר... לא חששתי לבדוק כי ראיתי שכתבו את זה איפהשהו גם כן)
אין פה הרבה מה לראות, אגב... טקסטורות חדות יותר, AA נקי מאוד, תמונה כללית חדה בהרבה, זמני טעינה מהירים יותר. זהו :)

והנה מישהו שמקבל חוויה טובה יותר ממני כשאני יושב 2 מטר מ-77 אינץ':

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2022, 11:52

אז טקסטורות 4k זה ההבדל?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 נובמבר 2022, 11:54

DrKeo כתב:אז טקסטורות 4k זה ההבדל?

יש גם עניין LOD מורגש יחסית, צל וכו'... זה נראה פשוט מטושטש מאוד ו-30-45 פריימים בPS4 וחד מאוד וחלק בPS5

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2022, 12:12

איזה עצוב. זה אשכרה הgow הראשון בהסטוריה שלא מרשים טכנית בשום צורה. אני לא מאמין שככה הם סוגרים את הסאגה הנורדית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 נובמבר 2022, 13:08

זה נכון… אבל הוא מאוד מרשים ויזואלית, למרות זאת… בקלות אחד המרשימים שאי פעם שיחקתי. פשוט שנה הבאה זה בסבירות גבוהה מאוד ישתנה

עריכה:
בעצם אסנשן לא היה מרשים מאוד טכנית כשיצא, ובטח שלא gow2 שיצא שכבר היה פס3 בשוק…
בעצם אפשר להגיד שתמיד ובעקביות - המשחק השני שלהם באותו דור לא מרשים טכנית :)
ועדיין, מרשים מאוד לעיניים, יותר ממשחקים שטכנית מרשימים ממנו בהרבה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2022, 15:04

GOW2 היה משחק סופר מרשים טכנית, אנשים לא האמינו שהוא רץ על הפס2. הוא היה זינוק ענק בכל מובן אפשרי, גם בפן הטכני. ופעם אחרונה שבדקתי הוא לא יצא שנתיים לתוך דור הפס3, הוא יצא כשהפס3 אפילו לא שוגרה עדין ברוב העולם. ואסנשן, הוא היה משחק דור קודם כשיצא הדור הקודם. כלומר, התלונה פה היא לא שרגנרוק לא קורע את הפס4 ומנצל אותה עד תום אלה שהפס5 בשוק כבר שנתיים והוא משחק פס4. זה משהו שמעולם לא היה, משחק GOW שהוא לא הטופ של הטופ. אפילו אם אסנשן היה מעפן, הוא היה הטופ של הטופ שהפס3 יכלה להוציא. ורגנרוק? הוא המינימום של המינימום ש הפס5 יכולה להוציא. זה מאכזב קשות, ביוחד כשרואים כמה המשחק טוב וכמה ה״דור קודם״מיות שלו פוגעת בחוויה, לפחות לי.

ואין ספק שהוא מרשים מאוד מבחינת מה שהצליחו לעשות עם הפס4, וגם בכלליות כי התקציב שלו אדיר וסנטה מוניקה מוכשרים בטרוף. אבל לא מעניין אותי מה הם עושים עם פס4 ב-2022, מעניין אותי מה הם עושים עם פס5. אתה מסוגל בכלל לדמיין את רגנרוק שנראה יותר טוב מ-hellblade 2? זאת הייתה חוויה אחרת לגמרי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 נובמבר 2022, 15:30

יש בראגנרוק סט פיסס הזויים, וכבר ב10 שעות כמה מעברי וואן שוט פשוט מדהימים שאין לי מושג איך עשו על הפס4.
כן, הפס5 כנראה לא באמת מתאמצת פה, אבל המשחק עושה דברים מטורפים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2022, 15:38

Stick כתב:יש בראגנרוק סט פיסס הזויים, וכבר ב10 שעות כמה מעברי וואן שוט פשוט מדהימים שאין לי מושג איך עשו על הפס4.
כן, הפס5 כנראה לא באמת מתאמצת פה, אבל המשחק עושה דברים מטורפים.

אין לי ספק, כבר הסצנה עם
ספויילר: הצג
ת׳ור
בשעה הראשונה הייתה מרשימה ממש ביחס לנניח באלדר בתחילת המשחק הקודם. מטורף מה שהם עשו עם הפס4, וזה רק גורם לך לתהות עוד יותר מה היה יוצא מהמשחק הזה אם הוא היה מפותח לפס5 :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 נובמבר 2022, 16:14

כן, אפשר להגיד "מה היה קורה אם" וזה באמת נכון, אבל אני חושב שראגנרוק הוא אחד המשחקים הכי מרשימים, אתה יודע מה? אולי המשחק הכי מרשים (מבחינת "וואו" per minute) ששיחקתי בחיים. אז אפשר לקחת את זה כעלבון לכל הדור הזה עד עכשיו בכללותו, אבל לדעתי ראגנרוק הרבה, הרבה יותר מרשים היום מאשר GOW 2 היה בהשקתו, או אפילו אסנשיין שהיה יפה ויזואלית לזמנו אבל אפילו פחות מרשים מGOW 3.
תתקדם עוד במשחק, יש לו הרבה מה להציע :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 נובמבר 2022, 16:19

בזמנו - היו הרבה משחקים מרשימים יותר מgow2 לדעתי, בוודאי ובוודאי טכנית.
לגבי אסנשן הוא פשוט לא הרשים טכנית בלי קשר לאיזה דור היינו.
אנחנו משווים למה שיש בשק באותו רגע נתון, ומעט משחקים נראים יפים יותר מGoW:R היום, ורובם של סוני עצמה :)
כשאסנשן יצא הוא קודם כל היה פחות מרשים מGOW3 מבחינת אפקט ה״וואו״, היו בו סט פיסז הרבה פחות מרשימים והוא פשוט לא היה מרשים ויזואלית, כשיצא… הוא יצא בשנה של ביושוק אינפיניט, gta v, tlou וכמובן באותה שנה בה השיקו את הפס4…

עכשיו שוב - אני לא טוען שGOW:R מפוצץ ראשים מבחינה טכנית, בדיוק להפך! אבל מבחינה ויזואלית הוא כן, לא פחות ממשחקי GoW אחרים שהיו הנסיון השני שלהם על אותה פלטפורמה ואפילו יותר לפעמים, ולמרות היותו משחק פס4 הוא גם מרשים יותר בעין מכמעט כל משחק אחר בשוק… אז ברר, יש לו בעיקר מזל שהדור התניע מאוחר, אבל זה לא משנה את העובדה שביחס לזמן שהוא יוצא, ביחס למשחקים שיצאו כבר ויוצאים בקרוב - הוא כן מרשים גרפית :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2022, 16:28

ב-2022 לעומת 2007 כדי לעשות משחק שהוא טרוף חושים גרפי צריך תקציב על והמון כישרון. הגענו לנקודה שלא כל אחד עם מנוע עם רשיון לאנריל יכול לעשות את הקרם של הקרם. בסופו של יום אני בטח שנוטידוג על הפס4 יכולה להגיע למשחק מרשים יותר מרוב המפתחות בתעשיה על הפס5 בשנים הראשונות שלה. אז כן, יש בערך 7 מפתחות בתעשיה שמסוגלות לעשות רגנרוק, אז קשה להשוות, ואין עדין אף משחק של החברות הללו בלעדי לדור הבא. אז זה די טראגי שלפחות שתיים מה-7 הללו עושות משחקי פס4 ב-2022.

כלומר, ברור שכקפיצה בתוך אותה פלטפורמה אז GOW:R מרשים. זאת לא הבעיה. הבעיה היא שהוא באותה פלטפורמה כשהפלטפורמה הייתה אמורה למות כבר לפני שנתיים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2022, 16:31

Stick כתב:אז אפשר לקחת את זה כעלבון לכל הדור הזה עד עכשיו בכללותו, אבל לדעתי ראגנרוק הרבה, הרבה יותר מרשים היום מאשר GOW 2 היה בהשקתו

ממש קשה לי להאמין למשפט הזה. GOW2 השפיל משחקי פס3 כשהוא יצאובניגוד לדור הזה אשכרה היו משחקי פס3 על מלא כשהוא יצא. אולי רק איזה 5, אבל היו :)
ושוב, GOW2 יצא כשהפס3 אפילו לא לגמרי שוגרה וכנ״ל אסנשן. רגנרוק יוצא שנתיים לתוך הדור, זאת סיטואציה אחרת לגמרי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 נובמבר 2022, 16:43

אז אנחנו שופטים את GOW 2 כמשחק שמאוד מרשים על הPS2 ולא שופטים את ראגנרוק כמשחק PS4?
בכל מקרה, שניהם בעלי בסיס זהה - סיקוול ישיר מכל הבחינות שיש, ולדעתי ראגנרוק מרים מעל 2018 הרבה יותר ממה שGOW 2 הרים מעל הראשון. אבל תמשיך לשחק ובוא נדבר על זה אחרי שתראה עוד כמה דברים :).

ואם ההשוואה היא לא בקונסולה אלא למצב בשוק, אז GOW 2 יצא באותה שנה כמו אנצ'רטד, ביושוק, COD 4, אססין קריד, ופאקינג קריסיס. אמנם כמה חודשים לפני רובם, אבל כבר ראינו אותם מספיק לפני זה, מה ראינו היום כבר שתכף יוצא ויותר מרשים מראגנרוק? הוא גם יצא שנה אחרי גירס הראשון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2022, 17:40

Stick כתב:אז אנחנו שופטים את GOW 2 כמשחק שמאוד מרשים על הPS2 ולא שופטים את ראגנרוק כמשחק PS4?
בכל מקרה, שניהם בעלי בסיס זהה - סיקוול ישיר מכל הבחינות שיש, ולדעתי ראגנרוק מרים מעל 2018 הרבה יותר ממה שGOW 2 הרים מעל הראשון. אבל תמשיך לשחק ובוא נדבר על זה אחרי שתראה עוד כמה דברים :).

אני לא הולך לשפוט כשאני רק בשעות הראשונות. אבל בחיים לא הייתי מתבלבל בין GOW1 ל-GOW2 על הפס2 גרפית, יש בינהם קפיצה ממש גדולה. אם הייתי מראה לך קטע בסירה ב-2018 וב-R לפני ששחקת בהם ולא היית באמת יודע מי זה מי. שכשGOW2 יצא לא היה לי מושג שהפס2 מסוגלת לעשות את זה. ובנתיים רגנרוק, לפחות איפה שאני נמצא, נראה כמעט בול כמו 2018.

Stick כתב:ואם ההשוואה היא לא בקונסולה אלא למצב בשוק, אז GOW 2 יצא באותה שנה כמו אנצ'רטד, ביושוק, COD 4, אססין קריד, ופאקינג קריסיס. אמנם כמה חודשים לפני רובם, אבל כבר ראינו אותם מספיק לפני זה, מה ראינו היום כבר שתכף יוצא ויותר מרשים מראגנרוק? הוא גם יצא שנה אחרי גירס הראשון.

העובדה שהדור החדש לא מתניעה בדיוק בגלל חברות כמו סנטה מוניקה, היא לא נקודות זכות ל-GOW:R :)
ההבדל בין R ל-2 הוא ש-2 יצא כשהדור עדין לא התחיל, או יותר נכון בדיוק התחיל. GOW:R יוצא שנים אחרי שהפס5 יצאה, ואז יוצאת לו גרסה די פתטית לפס5, מה שהופך את זה לקצת עצוב להתחשב כמה טוב המשחק וגודל ההפסד שסגרו את הסאגה במצב טכנולוגי שכזה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 נובמבר 2022, 22:48

כשאני מדבר על זה שהמשחק הרבה יותר מרשים מ2018, והוא לדעתי *הרבה הרבה הרבה* יותר מרשים ממנו, אני מתכוון שהוא מרשים מבחינת הסיקוונסים ומה שקורה על המסך. מה שראית עד עכשיו זה כלום, אבל גם ממה שראית כבר, יש שלושה מעברי וואן שוט שהם כבר עכשיו יותר ממה ש2018 עשה בשיאו. וכאמור יש לך עוד הרבה מה לראות, וגם אני רק 10 וחצי שעות בפנים...
לדעתי גם גרפית הוא יפה יותר באופן מורגש, לא קיצוני, אבל בהחלט כמו המעבר מGOW 1 ל2 במובן הזה. חכה שתגיע לכמה מהרלמס המתקדמים יותר, הסביבות שם והפירוט בהן הוא משהו ברמה אחרת מ2018, שתמיד הרגיש מאוד סגור ומצומצם בכמות של הדברים שהוא מראה לך על המסך.
אבל זה לא כל כך משנה, אני מסכים שחבל שרגנארוק לא מנצל ב100% את הPS5 ושאפשר לדמיין רק כמה יותר מרשים ממה שיש היום הוא היה. אני לא מזלזל בזה, אני פשוט חושב שלצד זה אי אפשר להגיד שהוא משחק לא מרשים טכנית, כי עובדתית וגם אם מסיבות אחרות, הוא עדיין המשחק הכי מרשים שראיתי רץ מול העיניים מבחינת הסיקוונסים שלו ומה שקורה בהם. גם בהשוואה ל2018 הוא כל כך הרבה יותר מרשים, וגם מול שאר הדברים שכרגע יש בשוק או אפילו שראינו שעתיד לצאת בזמן הקרוב.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 11 נובמבר 2022, 05:46

תלונה קצת איזוטרית אבל אני מוצא את השימוש ב dualsense קצת מאכזב עד עכשיו, בטח ביחס לקסמים שעשו איתו במשחקי צד א׳ אחרים. סנטה מוניקה צריכים לעבור השתלמות אצל Asobi.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 נובמבר 2022, 14:50

לגמרי. סוני עלתה על משהו ממש מגניב עם השלט הזה (כשהוא לא מתקלקל...), וגם אני התאכזבתי לגלות שראגנרוק די מתעלם ממנו בפועל.

בלי ספוילרים, מחשבה והשוואה מאמצע המשחק, כי נראה לי שאני בערך באמצע:
אני מניח שאני לא היחיד שחושב שרגע השיא של 2018, ובכלל אחד מרגעי השיא של הסגנון הנרטיבי הספציפי של סוני, היה סיקוונס החרבות באמצע המשחק. אטראס חולה, קריטוס והשחקן מרגישים בהילות, ואז כל הסיקוונס האיטי והומתח של ללכת להביא את החרבות, על כל הרגש והאלמנטים השונים שהמשחק שם סביב המהלך הזה, בעיקר בשביל שחקנים ששיחקו בטרילוגיה המקורית.
כבר בשלב מוקדם של הסיקוונס הזה אתה מקבל מטרה - ללכת לעולם המתים לראשונה ולהביא את הלב של "שומר הגשר". אין הרבה בוסים שמקבלים הכנה ב2018, אבל השומר הוא אחד מהם. ההייפ נבנה, הסיקוונס מדהים, ואתה מגיע לעולם המתים כדי למצוא אותו. ואז... המשחק קצת מפשל.
הסיקוונס הזה עדיין מדהים, אבל מהרגע שאתה מגיע לעולם המתים, הוא פתאום שלב מאוד סגור וקשה שלא לראות את העיצוב ה'קובייתי' של המשחק הזה. האויבים שם הם רק אל מתים רגילים וכמה נייטמרס, אויבים פשוטים שכבר יצאו מכל החורים בשלב הזה. ואז אתה מגיע אל "שומר הגשר", ו... הוא סתם עוד טרול עם מהלך אחד נוסף. לא אשכח את האכזבה שלי כשראיתי אותו לראשונה.
אני חושב שכל הסיקוונס הזה מתאר בדיוק את מה שאני מרגיש לגבי GOW 2018, שיא העיצוב הנרטיבי של סוני, משחק עם אשכרה משקל רגשי בבימוי, בסיפור, ובגיימפלי. ואז עוד שלב סגור ועוד אויבים ממוחזרים ועוד טרול ועוד דברים שלא ממש ממריאים.
אז ראגנרוק? הוא לא צריך את כל הסט אפ שנעשה ל"שומר הגשר", או טרול מספר 7. הוא זורק עליך בוסים גדולים יותר מכל מה שהיה ב2018 בערך פעם בשעה משלב מסוים, ומשום מקום, חלקם כמעט בג'אמפ סקר מרוב שהם מגיעים משום מקום. כל עולם שאתה מגיע אליו הוא חתיכת שלב פתוח ועצום עם המון, המון מה לעשות, ואויבים ופאזלים ייעודיים בשבילו. וזה נהדר. זה התיקון המושלם לבעיות שלי מ2018.
לא שהמשחק בהכל יותר טוב מ2018, תמונת המראה הזו עובדת כמעט באותה צורה גם מול החלק הראשון והמדהים של סיקוונס החרבות, כי ראגנרוק (בינתיים) לא מגיע למקומות האלה. ויש בו גם כמה סיקוונסים ספציפיים מגניבים, שאני לא חושב שהיה אפשר לוותר עליהם, אבל איך להגיד בעדינות? גם די משעממים. אבל זה דבר שאתייחס אליו יותר כשיגיעו הספוילרים, ובהנחה שלא אשנה את דעתי עד שאסיים את המשחק.

סך הכל? החוזקות שלו שונות מאלו של 2018, אבל אני חושב שאני יותר אוהב את ראגנרוק כמשחק. אני ממש נהנה ממנו.
ואגב, תעשו את הקווסטים הצדדיים הגדולים. מבחינת גיימפלי זה פשוט עוד תוכן כמו הקמפיין הראשי (עם מקומות חדשים, חידות ובוסים ייעודיים, וכו'), ומבחינה עלילתית אלו אומנם סיפורים 'לרוחב', בעיקר רקע ובניית דמויות, אבל הם מצוינים. משמעותית טוב יותר מ2018 בבחינה הזו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 נובמבר 2022, 18:06

איזה מוזר זה לשבת עם המשפחה ולראות פרסומת לGOW בטלוויזיה הישראלית...
כלומר זו פרסמות של באג, אבל אני מפספס משהו? פרסומות בטלוויזיה למשחקים זה דבר שקורה בארץ?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 נובמבר 2022, 18:18

היו כמה פעמים בודדות שראיתי משהו כזה. האחרון שזכור לי היה גירס.. אחד החדשים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 נובמבר 2022, 18:44

יש מצב לאגד את כל שיחות GOW בטופיק ייעודי? מעוניין להגיע עם כמה שפחות מידע לגרסת המחשב העתידית והשיחות מתחילות כבר להתפזר פה ובדיון 'מה אתם משחקים'.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 נובמבר 2022, 20:44

כן, היו פרסומות של גירס 5 בזמנו ונדמה לי שגם לפורצה הורייזן 5 היו. ויש פרסומות של gow גם ברחבי ת״א בלי הסמל של באג, רק פוסטר של המשחק עם הלוגו של פלייסטיישן. אז נראה לי שהפרסומות בתלביזיה הן שיתוף פעולה עם באג. יש מצב שיוזמת את זה ישפאר?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2022, 15:52

Stick כתב:איזה מוזר זה לשבת עם המשפחה ולראות פרסומת לGOW בטלוויזיה הישראלית...
כלומר זו פרסמות של באג, אבל אני מפספס משהו? פרסומות בטלוויזיה למשחקים זה דבר שקורה בארץ?

חשבת שזה מוזר? קבל מה הופיע לי באינסטגראם:
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים