נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 מרץ 2023, 11:49

קשה לי להאמין ש-MS או סוני יפזלו לנוידיה בדור הבא, שתיהן נכוו ממנה בעבר כל אחת בדרכה. שלא לדבר על הבעיות שזה ייצור עם BC, בעיות שהן עבדו מאוד קשה לפתור עבור הדור הזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 מרץ 2023, 12:00

פייג' כמובן צודק. לא רציתי לפרט יותר מדי, אבל הסבירות שסוני או מיקרוסופט יילכו עם Nvidia שואפת לאפס.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2023, 12:06

אני מסכים אבל כמו שאמרתי - לא מאבד תקווה :)
אתם סתם הייטרים של תקווה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2023, 12:29

Klayman כתב:אז בסוף? כל חזון ה RT כחובה בדור הזה התברר כלא מדויק, ויידחה לדור הבא כנראה.

אני לא חושב שזה נכון. הדור לא התחיל עדין, אנחנו אולי בשנה השלישית אבל כולנו יודעים שהוא עדין לא התחיל. קשה לי להאמין שכשחברות יבנו משחקים רק לפס5 וצפונה, הם ישתמשו בליבות RT רק כאיזה פלפול שמוסיף צל קצת יותר יפה. מנועים יבנו מסביב לזה, זה שם וזה קיים בכל חומרה מ-2020 והלאה וזה מלהיב מפתחים. RT הוא פיתרון להמון בעיות שהדור האחרון יצר עם הזיכרון האסטרונומי בשילוב עם gpu החלש וקשה לי להאמין שמובילים טכנים כמו נניח נוטידוג יעשו טכניקות של פס4 ברזולוציה גבוהה. אנחנו רוצים להתקדם מהדור ההוא, ועדין לא הייתה לנו ההזדמנות.

מפתחים עדין לא מנצלים את הcpu, עדין לא מנצלים את הssd ובטוח שהם עדין לא מנצלים את הליבות rt. אז כמובן קיימת האפשרות שהליבות rt הן חלשות מדי והחזון יכשל. אבל הם עדין לא הועמדו למבחן, עדין לא ראינו משחקים שנבנו מאפס עם rt במחשבה.

ובנוגע לדור הבא, אם ב2023 יש לנו את סייברפאנק ב-60fps ב4k עם path tracing מלא, זאת תהיה בושה אם הפס6 לא תהיה קונסולת path tracing ב2028 או מתי שהיא לא תצא. לדעתי כל התעשיה תתחיל לעבור לכיוון הזה, בקטע ש-RT יהפוך לחלק הכי חשוב בGPU, הבסיס של בארכיטקטורה, במקום ליבות משנה נחמדות.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 מרץ 2023, 12:36

אין בעיה שב2028 יהיה path tracing, אבל לא יהיה את הגביע הקדוש הבא של Nvidia, שיוצג שנתיים-שלוש קודם לכן :).
הלוואי שנראה את הקונסולות הנוכחיות עושות מנועי rt בלבד עם מראות מדהימים וכו', אבל אני מטיל ספק גדול שהקונסולות הבסיס יהיו מסוגלות לזה. משער שנאלץ להמתין איזו שנה שנתיים ולראות מה קורה... :).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2023, 13:05

Klayman כתב:אין בעיה שב2028 יהיה path tracing, אבל לא יהיה את הגביע הקדוש הבא של Nvidia, שיוצג שנתיים-שלוש קודם לכן :).
הלוואי שנראה את הקונסולות הנוכחיות עושות מנועי rt בלבד עם מראות מדהימים וכו', אבל אני מטיל ספק גדול שהקונסולות הבסיס יהיו מסוגלות לזה. משער שנאלץ להמתין איזו שנה שנתיים ולראות מה קורה... :).

כמובן שלא יהיה שם את הטכנולוגיה הבאה של NV, אבל זאת באסה של עוד חצי עשור אז נשמור אותה לאז :!:

ה-2060 כבר בן 4 וחצי שנים, שום דבר לא יקרה אם הוא יהפוך לדרישות מינימום :)
(ולדעתי אנחנו לא רחוקים מדרישות מינימום יותר מחמירות מ2060)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 מרץ 2023, 13:47

DrKeo כתב:
Klayman כתב:אין בעיה שב2028 יהיה path tracing, אבל לא יהיה את הגביע הקדוש הבא של Nvidia, שיוצג שנתיים-שלוש קודם לכן :).

כמובן שלא יהיה שם את הטכנולוגיה הבאה של NV, אבל זאת באסה של עוד חצי עשור אז נשמור אותה לאז :!:

ה-2060 כבר בן 4 וחצי שנים, שום דבר לא יקרה אם הוא יהפוך לדרישות מינימום :)
(ולדעתי אנחנו לא רחוקים מדרישות מינימום יותר מחמירות מ2060)

פשוט בעוד חצי עשור, תגיד "אני לא מאמין שהמשחק הזה מבוסס *רק* path tracing ולא atomic routing "(סתם המצאתי.. אין לי מושג).

דרישות במחשב לא ממש מרשימות אותי, אם יש מה להסתמך על הפורטים האחרונים שראינו.. פשוט איכשהו זה תמיד "הכרטיס הזה מרסק את הקונסולות, פחחחח איכרים". ואז באותה הנשימה:" המשחק שלנו דורש במחשב כרטיס יותר חזק פי 3 מהקונסולה". ברור לי שזה לא באותן הגדרות ואותו fidelity, אבל שוב, הרוב המכריע של הגיימרים לא יודע בכלל מה זה digital foundry, ולא היה שם לב לעולם לרוב ההבדלים.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 מרץ 2023, 14:52

יכולות RT יותר טובות משל סדרת 3000 בקונסולות? חלום :) אז כאילו כן כמו שקליימן אמר זה לא יהיה ברמה של המחשב הכי חזק שיהיה זמן באותם שנים, אבל כאילו זה עדיין יתן שידרוג קטלני גרפי למשחקים.

אני כל כך day one על הפרו הזה מרגע לרגע.

על חזרה לנוודיה ... כמו שאמרו פה גם אני מתקשה לראות את זה קורה בדורות הקרובים, זה משתלם מדי לשמור על התאימות לאחור, אבל אתם יודעים זה רק עניין של זמן עד שכולנו נעבור לעתיד שכולו הזרמה בענן ושיגיעו ימות המשיח האלה, אז יהיה הזדמנות לעבור צד לnvdia כבר לא תהיה משמעות לספרייה שצברת, אתה תשלם מנוי חודשי כמו גיימפאס בשביל גישה כללית גם לסוני וגם למייק וגם לנינטנדו ואז אם נווידיה יביאו את הטכנולוגיה העדיפה, אין סיבה לא לעבור אליהם.

לאסקין: ברור שמייקרוסופט לעולם לא תצא בראש גלי ותגיד "שומעים אנחנו נוטשים את הX " זה אסון תאגידי, גם אין להם סיבה הקונסולה הזו יכולה תמיד לעבור מיתוג כקונסולה לקזואלים/תמיד אפשר להציע אותה כאופציה זולה לגיימרים בהודו/דרום אמריקה/הכנס מדינה נחשלת כאן כרצונך.

אבל הם פשוט יעלימו עין מהג'ונגל שיווצר, מזה שמדי פעם משחקים מדלגים על הS החל מ2025 מזה שGTA6 לא באמת יהיה שחיק בצורה מתקבלת על הדעת על הS וכשישאלו את ספנסר על הדילוגים של משחקים ועל התהו ובהו שנוצר עם הS הוא חייך כדרכו חיוך ספק ערמומי, ספק סימפטי, ויגיד "אני בעד בחירה ואופציות אני לא בעד להכריח מפתחים אנחנו במייקרוסופט בעד בחירה כי אז כולם מנצחים בלה בלה בלה"

:)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2023, 15:15

Klayman כתב:פשוט בעוד חצי עשור, תגיד "אני לא מאמין שהמשחק הזה מבוסס *רק* path tracing ולא atomic routing "(סתם המצאתי.. אין לי מושג).

דרישות במחשב לא ממש מרשימות אותי, אם יש מה להסתמך על הפורטים האחרונים שראינו.. פשוט איכשהו זה תמיד "הכרטיס הזה מרסק את הקונסולות, פחחחח איכרים". ואז באותה הנשימה:" המשחק שלנו דורש במחשב כרטיס יותר חזק פי 3 מהקונסולה". ברור לי שזה לא באותן הגדרות ואותו fidelity, אבל שוב, הרוב המכריע של הגיימרים לא יודע בכלל מה זה digital foundry, ולא היה שם לב לעולם לרוב ההבדלים.

ברגע שאנחנו ב-path tracing, הפאקטור היחידי הוא כמה קרניים יורים לסצנה ובערך זהו. זה אלגוריתם משנות ה-80, הוא הגביע זהב של הגרפיקה הממוחשבת כבר 4 עשורים וככה גם סרטי אנימציה ו-CGI בקולנוע עובדים. הקולנוע והאנימציה עובדים ככה כבר יותר מעשור, הם לא ממש שואפים למשהו אחר, כך שמבחינת מודל אור, אנחנו מגיעים לקצה, כי מדובר בסימולציה של אור. מכאן אפשר רק לעשות את הסמולציה ראליסטית יותר ולעבוד על דברים כמו איכות חומרים, איכות שיידרים, אנימציה וכו׳. יש עוד הרבה לאיפה להתקדם, אבל מבחינת מודל תאורה זה מביא אותנו ל״גביע הקדוש״.

ברור שתמיד יהיה משהו חדש ותמיד שחקני המחשב יצחקו על הקונסולות כי מה שכרטיס מסך של 2000$ ב-2033 עושה כרטיס של קונסולה ב-500$ מ-2028 בחיים לא יעשה. אבל זה כן סוג של ״ואו, אני לא מאמין שהגענו לכאן״ ביום שתהיה קונסולה מבוססת path tracing כי כל מי שלמד גרפיקה ממוחשבת, שומע על היום הזה בעתיד הרחוק שזה יקרה עוד משנות ה-80.

אגב, אני לא חושב שזה בכלל עניין של digital foundry. אני חושב שאם תתן לבן אדם לראות את סייברפאנק עם PT מלא מול גרסת המחשב בהגדרות הכי גבוהות אבל בלי RT בכלל, הוא יראה הבדל ענק. הוא לא ידע מה זה, אבל הוא יגיד מה שכל אדם שאין לו מספיק השכלה בתחום - ואו, איזו גרפיקה יפה.

ובנוגע לדרישות המינימום, יותר דברתי עליהן בהקשר של מפתחים שיודעים שכל מקום שהמשחק שלהם ירוץ עליו יהיו ליבות RT ולכן זה בסדר להשתמש בהן ככלי לכל חלק במנוע. הן יכולות לשמש כמעט לכל דבר, אפילו ל-AI או DOF או סאונד. אז מדובר בכלי מאוד רציני שאפשר להשתמש בו להמון דברים, אפילו אם אין באמת את ה״RTX ON״ הזה שהתרגלנו אליו, כשכל הכוח של ה-RT בקונסולה מושקע בלעשות איזה אפקט אחד נפרד לגמרי. אני מדבר יותר על משהו שדומה לזה שנניח גרילה הסיתו את הרינדור תאורה בקילזון 3 לליבה של ה-Cell, שיש להם כלי שיושב בקונסולה והוא קיים בפחות או יותר כל מקום שבו המשחק ירוץ אי פעם והם משתמשים בו בכדי להשיג ביצועים טובים ולעזור למנוע במקום סתם השתקפות במצב 30fps.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 מרץ 2023, 17:19

הלוואי שהכל נכון:).

לגבי digital foundry וכו' - התכוונתי לזה שרוב שחקני הקונסולה מבסוטים ממש ממה שהם רואים על המסך. במחשב יש גרפיקה טובה יותר? לרוב. האם המחיר הכלכלי והשימושי הוא משהו שרבים מהם יהיו מוכנים לשלם עבור הגרפיקה? לא. האם ההבדלים הם דרסטיים? מעריך שבאחוז קטן מאוד של המשחקים. אם תשים אותם אחד ליד השני? בוודאי שיבדילו( בגדול ), אבל משער שלא היו מוכנים להשכיב עוד 1000$ במינימום כדי לקבל את האיכות הזאת.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2023, 21:33

Klayman כתב:הלוואי שהכל נכון:).

לגבי digital foundry וכו' - התכוונתי לזה שרוב שחקני הקונסולה מבסוטים ממש ממה שהם רואים על המסך. במחשב יש גרפיקה טובה יותר? לרוב. האם המחיר הכלכלי והשימושי הוא משהו שרבים מהם יהיו מוכנים לשלם עבור הגרפיקה? לא. האם ההבדלים הם דרסטיים? מעריך שבאחוז קטן מאוד של המשחקים. אם תשים אותם אחד ליד השני? בוודאי שיבדילו( בגדול ), אבל משער שלא היו מוכנים להשכיב עוד 1000$ במינימום כדי לקבל את האיכות הזאת.

אני חושב שהשאלה הגדולה היא האם נתחיל לראות גרסאות path tracing של משחקי קונסולה בקרוב - כמו סייברפאנק. אם זה יהיה המצב, אז גרסאות המחשב יהיו עם לוק שונה מגרסאות הקונסולה, וזאת תהיה סיטואציה ממש מעניינת שבה גם אנשים שלא עוקבים אחרי DF אולי יתחילו לשים לב (אבל עדין לא ישימו 1000$+..).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 מרץ 2023, 22:26

סרטון מעניין של Modern Vintage Gamer על הPS5 פרו/אקסבוקס XL למי שאין זמן לצפות הוא פחות או יותר אומר, שלדעתו לא יהיה PS5 PRO או אקסבוקס XL/פרו בדור הזה.

הוא אשכרה מפתח משחקים כולל לפס5 והרבה אנשים כולל כאן מעריכים אותו אני חושב שהוא שווה התייחסות כמובן.
בכל מקרה הטיעונים שלו נגד הקונסולות פרו בדור הזה:
1. בתור מפתח הוא מאמין שקונסולות כאלה ביחד עם הSeries s יסבכו מאוד את הפיתוח.
2. טלווזיות 8K לא יהיו מיינסטרים אז אין טעם לדעתו בפרו הזה (WTF ??)
3. הוא מאמין שהקונסולות הנוכחיות מספיק חזקות ושעוד לא ראינו את הכוח שלהן ושלא צריך פרו (WTF ? מה הקשר?)

בכל מקרה, מדגדג לי באצבעות להגיב לו שאני אמנם מכבד אותו אבל זה חתיכת נונסנס :)

מה? הפס 5 פרו לא ישפר את הVR2 לאנשים כמו לאסקין שעפים על הVR ? זה לא יהיה שווה שידרוג?
מה? חייב 8K? ריי טריסינג זה לא מספיק טוב לאנשים?

ההגיון שלו נשמע כמו "אני חושב שהפרו יצא רק בגלל הטלווזיות 4K ובגלל שאין קפיצה בתחום הזה אז בטח אין פרו"

לול, הטלווזיות של 4K לא היו הסיבה לקונסולות הפרו, זה היה גיימיק לעזור למכור אותן. אני מחכה לראות את הכובע שהבחור הזה הולך לאכול עוד שנתיים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מרץ 2023, 22:33

לא צפיתי בסרטון, אבל אם תקשרת טוב את מה שהוא אמר אז אני לא מוצא יותר מדי הגיון בטיעונים הללו. ולא ברור לי איך 8K מתקשר, אני לא חושב שיש אדם אחד שחושב שה-5 פרו תמכר כמכונת 8K.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 מרץ 2023, 22:50

יאפ, והכי מצחיק? איך הוא יכול להגיד שהפס5 מספיק חזקה כשיש משחק כמו ריטרנל שהיא לא יכולה להריץ מעל 1080P בinternal resolution. כאילו ברור שהקונסולות האלה הן חיה רעה לעומת הפס4 וברור שעוד לא ראינו מה הן בכלל מסוגלות לעשות, אבל להגיד שהן כל כך חזקות שהן מספיקות לכל הדור שעל ההתחלה ראינו את המגבלות שלהן? מוזר. ובייחוד מוזר לאדם בקליבר שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מרץ 2023, 23:08

glass man כתב:יאפ, והכי מצחיק? איך הוא יכול להגיד שהפס5 מספיק חזקה כשיש משחק כמו ריטרנל שהיא לא יכולה להריץ מעל 1080P בinternal resolution. כאילו ברור שהקונסולות האלה הן חיה רעה לעומת הפס4 וברור שעוד לא ראינו מה הן בכלל מסוגלות לעשות, אבל להגיד שהן כל כך חזקות שהן מספיקות לכל הדור שעל ההתחלה ראינו את המגבלות שלהן? מוזר. ובייחוד מוזר לאדם בקליבר שלו.

ריטרנל או לא ריטרנל לא רלוונטי. פשוט אין דבר כזה ״יש מספיק כוח״, תמיד אפשר לעשות יותר. כשמשחקים יראו כמו המציאות, אז אפשר להפסיק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 מרץ 2023, 13:22

בדיוק אין סוף לגרפיקה אז למה להסתפק בחומרה של איזה 2070 עד 2029? טירוף, כולנו יודעים שGTA6 יקח את הקונסולת האלה לקצה, למה שלא יהיה פרו שיריץ נורמלי?

הטיעון הכי חזק נגד קונסולות הפרו שאני שומע לפחות, זה שמייקרוסופט כבר עשו קונסולת פרו out of the gate עם הX שזה כאילו הפרו מראש והS היא לכאורה קונסולת הבסיס.
זה הטיעון הכי הגיוני מבין כל השאר, אבל גם את זה אפשר להפריך די בקלות.

אני אישית אצל כל החברים ובני המשפחה שיש להם S כולם משחקים עליה מיינקראפט פורצה או פיפא או גיימפאס כמעט אף אחד מאלה שאני הכרתי לא קנה אותה
בשביל מה שאנחנו מכנים "משחקי הארדקור" אז נכון זה אנקדוטלי לגמרי אבל אני מניח שזה מייצג, אף אחד ממי שאני מכיר לא קנה את הS כקונסולת הבסיס שלו, החברים והמשפחה שקנו אותה או שהם משתמשים בה כקונסולה שניה לפס5 או שהם קאזואלים של החיים, שלא משחקים בכלל משחקי קור.

אז הS היא לא באמת הקונסולת בסיס של מייקרוסופט אז הטיעון הזה עף מהחלון.. המפתחים לא מפתחים בעיקר עליה אלא על הX ומשנמכים אליה וגם אם היא היתה הקונסולת בסיס של מייקרוסופט זה עדיין לא מחייב את סוני לכלום ומייקרוסופט מחוייבת להגיב ברגע שסוני משחררת פרו אז...

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 מרץ 2023, 14:17

זו טענה קצת מוזרה. מתי בדיוק אתה מצפה לראות קונסולות פרו? בטח לא בקרוב, רק עכשיו אפשר סוף סוף להשיג ps5 כמו שצריך בכל העולם.
ברור שתמיד יש עוד כוח, אבל באותה מידה אפשר לשאול למה סוני מוציאים רק קונסולה אחת ב500$ ולא 4 קונסולות ב500-2000$. וגם אז יהיה עוד כוח תאורטי. למה שסוני לא יאפשרו פשוט להחליף איזה חלק של הקונסולה שאתה רוצה, בשביל לקבל ביצועים בהתאם?
אה, כי זו קונסולה ולא pc...
אני לא בא להגיד שלא תהיה קונסולת פרו באיזה 2025-6, וואלה אין לי מושג, אבל אתה מדבר על זה כאילו זה מעבר לפינה. איזו קפיצה כבר הם יכולים לעשות היום ולתמכר את הקונסולה ב500$? כמה נמוך אתה חושב שהם יורידו את המחיר של הps5, שוב כשרק עכשיו אפשר לקנות כמו שצריך, כדי להתאים?

אם אנחנו מסתכלים על הזמן הקרוב אז אני לא מבין למה אתה כל כך נעול שזה יקרה. אני לא רואה את זה קורה, ואם כבר אז יותר סביר שסוני תנסה פה מודל חדש של קונסולות פרימיום במחיר כפול מאשר קונסולות פרו כמו בדור הקודם, וגם זה דבר שמאוד קשה לי לראות קורה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מרץ 2023, 15:00

אם הם הולכים על פרו ב-2024, הם יכולים להביא שדרוג משמעותי. עד אז יהיה כבר RDNA4 על 3nm, בפס5 יש שעטנז בין RDNA1 ו-2 על 7nm. אז בהחלט אפשר לעשות קפיצה סטייל פס4 ל-4 פרו, אני רק לא יודע כמה זה יעלה וכמה הם יורידו את המחיר של הפס5. יש לי הרגשה שהפס5 תהיה לפחות 400$ ב2024, אז בהחלט יש מצב שקונסולת פרו תהיה יותר בסביבות ה600-700 דולר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 מרץ 2023, 15:33

לא נשמע לי סביר, אבל מי יודע.
תאורטית סוני יכולים לעשות הכל, אבל להוציא טיר חדש של קונסולות שרץ בממקביל לPS5 ומתומכר משמעותית גבוה יותר נשמע לי כמו דבר רחוק. שוב, הכל יכול להיות, אבל אלו לא יהיו קונסולות פרו כמו בדור הקודם ובאותה מידה אפשר להגיד שסוני יכולים לעשות גם 3 או 4 או אפילו יותר כאלו במהלך הדור. תמיד יהיה יותר כוח שאפשר להשיג אחרי זמן מסוים ו/או במחיר גבוה יותר, גם כשקונסולות כאלו יגיעו תאורטית ב2024.
בסוף אתה תאבד את המדול של הקונסולות, ואם זה דבר שאתה רואה קורה בעתיד הקרוב אז זה משהו אחר, אבל אני לא רואה את זה קורה. התמכור והכוח של הקונסולות תמיד היה בmid level ואם כבר אז להפך, קונסולות שהצליחו לשבור את הדבר הזה ולהצליח מעל למצופה הן אלו שנכנסו לשם מלמטה ולא מלמעלה, וזה מה שמייקרוסופט ניסו לעשות, וההצלחה שלהם גם ככה מוטלת בספק כרגע.
מתישהו אתה כבר לא פונה לקהל הקונסולות אלא לקהל שמוכן לשלם מאות דולרים יותר על PC שמריץ את אותם המשחקים בהגדרות יותר גבוהות, האם הקהל הזה פתאום יקנה קונסולות חדשות כל הזמן בהמוניו? לא, כי בPC תמיד יהיה יותר כוח. את הPC אתה תמיד יכול להשאיר הכי מעודכן טכנולוגית שאפשר בכל רגע נתון.

לכן הצורה היחידה שבה אני רואה קונסולות פרו הן בדיוק כמו שראינו בדור הקודם: קונסולות שהן אותו הדבר כביכול אבל מנצלות איזו טכנולוגיה חדשה. כל עוד הPS5 תמשיך להיות הבסיס אז הקונסולות בטיר הגבוה יותר אף פעם לא יהיו value for money טוב יותר, להיפך, וכשאתה נכנס לשם אז אתה תמיד תפסיד לPC בכוח ותמיד תפסיד לקונסולה הבסיסית בvalue ובנוחות.
קונסולה שתחליף את הPS5 באותו המחיר זה משהו אחר, אבל זה לא יקרה בקרוב... איזה אינטרס יש להם לעשות את זה כשרק עכשיו הם עומדים בביקוש של הPS5? וגם, מה כבר הקונסולה הזאת תעשה שהקהל הרחב יבין וירצה לשדרג? 4K היה אחלה תירוץ, כי זה משהו שנכנס חזק מאוד למיינסטרים בתקופה הזאת בלי קשר לגיימינג (סרטים, ספורט, סדרות וכו'). ובלי קשר לסוני בעצמה יש אינטרס לדחוף את ה4K כי הם מייצרים גם טלוויזיות ונגנים של 4K מעבר לקונסולות גיימינג, אז יש כאן מהלך יותר הגיוני.
וכן, 4K זה מה שהקונסולות האלו עשו... מה עוד? איזה מצב FPS פתוח שעובד רע בכמה משחקים בודדים? ה4K לא היה גימיק, הוא היה המנה העיקרית וכמעט היחידה. ובכל מקרה סוני הלכה על ביצים כדי לא לשווק את הPS4 הבסיסית כקונסולה חלשה או נחותה, לא, היא עדיין הייתה מדהימה (שיווקית) שעשתה הכל והריצה את המשחקים הכי יפים בשוק, פשוט לצידה הייתה קונסולת 4K למי שיש את הטכנולוגיה, שתומכרה ב400$.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 מרץ 2023, 16:26

חחח סטיק הזכרת לי ויכוח שהיה לי בשבת שעברה על הרפורמה. איזה 10 אנשים תומכי רפורמה עלי ובסוף זה נגמר ב"גלאס, למה אתה כל כך נעול שהדברים ההזויים שאתה אומר שיקרו יקרו לפיד לא יעלה והשמאל לא יעלה שוב בחיים וגם אם כן מי יתן לו לעשות מה שאתה אומר?" ובסוף זה נגמר ב"גלאס, לך תוציא דחוף אישור לגראס רפואי" שיחכו ויראו קיצר.

אבל לעניין הזה: סטיק, להוציא קונסולת פרו זו שבירה בעיניך של "מודל הדורות"? כולם מסכימים שהPS4 והPS4 PRO שייכים לאותו הדור, וזה ימשיך להיות ככה, לא יהיה ג'ונגל של איזה 8-9 דגמי פרו אז מה הבעיה?

למה לא להוציא יכולת פשוט לשדרג חלקים בקונסולות? כי כמו שאמרת אלה עדיין קונסולות, וגם סגה נתנה שיעור מאוד כואב עם ה32X למה שידרוגים שכאלה לא יתקבלו בברכה, לקוח קונסולה רוצה את הנוחות של רכישת קונסולות לחבר ולשחק והפרו לא שובר את זה, מי שקונה פס5 פרו יודע שהוא עדיין בדור הפס5 הוא לא פתאום יכול להפעיל משחקי פס6 על הפרו.

אני נגד מצב שבו בעלי פס5 פרו יוכלו להפעיל משחקי פס6 צריך בעיני הפרדה מוחלטת ומוגדרת בין הדורות, אבל לפי מה שאני רואה גם סוני וגם מייקרוסופט עדיין מאמינות שזה מה שצריך להיות.

אתה צודק שהקונסולות פרו האלה תמיד יפסידו לPC בקטע של הכוח,אבל יש פלח שוק של אנשים כמוני שחייבים לדעת שהם משחקים בגרסה הכי טובה האפשרית, זה מין תסביך כזה.אם GTA6 יהיה בלעדי לתקופה מסוימת לקונסולות עד שייצא לPC איך אנשים כמוני יוכלו לשחק אותו הכי טוב שאפשר? תהיה תקופה מסוימת שרק על קונסולות הפרו תוכל לשחק אותו הכי טוב, אני רוצה GTA6 בהכי הרבה פריימים לשנייה והכי רזולוציה שאני יכול לקבל ותהיה תקופה שרק הפרו יתן לי את זה.

הקהל הרחב לא בהכרח יבין מה האפיל של הפרו, אבל זו לא קונסולה בשבילו מראש. זו קונסולה לאנשים שחייבים שדרוג, ובשביל אותם אנשים יהיה גיימיק של RT משופר.
רוב הארדקור מבינים מה זה RT משופר. אני אמנם לא ידעתי שאפשר להשתמש בRT לעוד דברים חוץ מהתאורה עד שנדב הסביר את זה (ועכשיו אני עוד יותר חושב שהRT המשופר נחוץ :) אבל אפילו הדיוט טכני כמוני, שומע RT משופר ומבין שהמשחקים שלי הולכים להראות הרבה יותר טוב.

על הפס4 פרו? לא יודע מה איתך סטיק,אבל לי יש הרבה משחקים שעובדים על הפס4 פרו/פס5 הרבה יותר טוב ממה שהם עבדו על הPS4.
SF5 למשל עובד עליהן הרבה יותר טוב בלי שקפקום הוציאה פאץ בכלל, וכן אני מדבר מבחינת פריים רייט כמובן :)

היופי בקונסולות פרו כאלה הוא שאתה בתאוריה יכול לקחת משחק כמו SF5 ולשפר אותו דרך brute force בלי פאץ בכלל.
בתאוריה הפס5 פרו הזה יוכל לשפר כל משחק פס 4 או פס5 בספרייה שלך בלי פאץ בכלל למה שמישהו יהיה נגד זה או שהארדקורים לא יבינו את האפיל של זה?

הקזואלים לא יבינו, אבל כל החברים הקזואלים שלי משחקים עדיין על 1080P ומרגישים על גג העולם על הפאקינג S שלהם הם מראש לא היו גם היעד של הפרו. ה4K של הפרו היה גיימיק, אבל גיימיק להארדקור, הקזואלים לא הבינו מה הם צריכים 4K עכשיו ובטח לא כשיצא הPS4 PR0 :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מרץ 2023, 17:33

Stick כתב:לא נשמע לי סביר, אבל מי יודע.
תאורטית סוני יכולים לעשות הכל, אבל להוציא טיר חדש של קונסולות שרץ בממקביל לPS5 ומתומכר משמעותית גבוה יותר נשמע לי כמו דבר רחוק. שוב, הכל יכול להיות, אבל אלו לא יהיו קונסולות פרו כמו בדור הקודם ובאותה מידה אפשר להגיד שסוני יכולים לעשות גם 3 או 4 או אפילו יותר כאלו במהלך הדור. תמיד יהיה יותר כוח שאפשר להשיג אחרי זמן מסוים ו/או במחיר גבוה יותר, גם כשקונסולות כאלו יגיעו תאורטית ב2024.
בסוף אתה תאבד את המדול של הקונסולות, ואם זה דבר שאתה רואה קורה בעתיד הקרוב אז זה משהו אחר, אבל אני לא רואה את זה קורה. התמכור והכוח של הקונסולות תמיד היה בmid level ואם כבר אז להפך, קונסולות שהצליחו לשבור את הדבר הזה ולהצליח מעל למצופה הן אלו שנכנסו לשם מלמטה ולא מלמעלה, וזה מה שמייקרוסופט ניסו לעשות, וההצלחה שלהם גם ככה מוטלת בספק כרגע.
מתישהו אתה כבר לא פונה לקהל הקונסולות אלא לקהל שמוכן לשלם מאות דולרים יותר על PC שמריץ את אותם המשחקים בהגדרות יותר גבוהות, האם הקהל הזה פתאום יקנה קונסולות חדשות כל הזמן בהמוניו? לא, כי בPC תמיד יהיה יותר כוח. את הPC אתה תמיד יכול להשאיר הכי מעודכן טכנולוגית שאפשר בכל רגע נתון.

לכן הצורה היחידה שבה אני רואה קונסולות פרו הן בדיוק כמו שראינו בדור הקודם: קונסולות שהן אותו הדבר כביכול אבל מנצלות איזו טכנולוגיה חדשה. כל עוד הPS5 תמשיך להיות הבסיס אז הקונסולות בטיר הגבוה יותר אף פעם לא יהיו value for money טוב יותר, להיפך, וכשאתה נכנס לשם אז אתה תמיד תפסיד לPC בכוח ותמיד תפסיד לקונסולה הבסיסית בvalue ובנוחות.
קונסולה שתחליף את הPS5 באותו המחיר זה משהו אחר, אבל זה לא יקרה בקרוב... איזה אינטרס יש להם לעשות את זה כשרק עכשיו הם עומדים בביקוש של הPS5? וגם, מה כבר הקונסולה הזאת תעשה שהקהל הרחב יבין וירצה לשדרג? 4K היה אחלה תירוץ, כי זה משהו שנכנס חזק מאוד למיינסטרים בתקופה הזאת בלי קשר לגיימינג (סרטים, ספורט, סדרות וכו'). ובלי קשר לסוני בעצמה יש אינטרס לדחוף את ה4K כי הם מייצרים גם טלוויזיות ונגנים של 4K מעבר לקונסולות גיימינג, אז יש כאן מהלך יותר הגיוני.
וכן, 4K זה מה שהקונסולות האלו עשו... מה עוד? איזה מצב FPS פתוח שעובד רע בכמה משחקים בודדים? ה4K לא היה גימיק, הוא היה המנה העיקרית וכמעט היחידה. ובכל מקרה סוני הלכה על ביצים כדי לא לשווק את הPS4 הבסיסית כקונסולה חלשה או נחותה, לא, היא עדיין הייתה מדהימה (שיווקית) שעשתה הכל והריצה את המשחקים הכי יפים בשוק, פשוט לצידה הייתה קונסולת 4K למי שיש את הטכנולוגיה, שתומכרה ב400$.

סוני יכולה לעשות קונסולה חזקה משמעותית ב-100$. השאלה היא האם אתה חושב שהפרו בדור הקודם הייתה הצלחה או כישלון. אם היא הייתה הצלחה, אז למה לא לעשות כזאת שוב?

בסופו של יום הפרו היא מוצר פרימיום. גם בדור הפס4 היא הייתה מוצר פרימיום. להבנתי הפס5 הולכת לרדת ל-400$ אחרי redesign ללא דיסק קשיח. אני יכול בקלות לראות פס5 פרו ללא כונן ב500$. אני לא חושב שזה שונה מדי מהדור הקודם במבנה. אם סוני תחליט לעשות את זה, זה כבר סיפור אחר.

ובנוגע למיתוג, תמיד אפשר למצא מיתוג. זה כבר תפקיד של מחלקת השיווק :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מרץ 2023, 17:49

יש הרבה סיבות למה היום זה שונה ממה שהיה בפס4:
- בראש ובראשונה מיתון, זה סיכון ענק ללכת על קונסולת ״פרימיום״
- עדיין יש ביקוש עצום לצ׳יפים, לך תדע מה יקרה ב-2024
- בפס4 היה קל למתג עם ״4K״ מילת שיווק שכל סבא שמע וראה, שהתחיל להיות בכל בית טלויזיה כזו, ומדובר במשהו שלא היה אפשרי בפס4 רגילה. כל זה לא תקף לRT ומן הסתם לא יקרה עם 8K ב-2024.
- הדור ״התחיל באמת״ מאוחר מהרגיל
- היו שנתיים של מחסור קונסולות חמור בצד של סוני, שרק עכשיו השתחרר
- עניין ההעמסה של אופטימיזציה על המפתחים שלהם… 3 דרגות גרפיקה ופריימרייט לבסיס, 3 לפרו, 2 לVR… גם אם כן ישכנעו מפתחים - יהיו לזה השלכות
- הקונסולה הרגילה מוכרת ממש טוב ובכלל בעיות הייצור/אספקה זה צפוי להמשיך יותר זמן מהדור קודם

ועדיין, לא שולל אפשרות כזו. פשוט חושב שבדור הזה זה מיותר.
מה כן? גירסה קטנה בהרבה, שקטה וקרה יותר, ועם לפחות 2TB.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מרץ 2023, 18:00

השמועות מדברות על סוף 2024, שזה בייסיקלי שנתיים מהיום. לך תדע איפה נעמוד אז, במחסור צ׳יפים כנראה שלא נהיה להתחשב במיתון.

אגב, הפרו נוצרה לרווחים, לא לפילונטרופיה. היא עלתה 100$ יותר אבל ההבדל הכמעט יחיד היה הצ׳יפ, עלה ליצר אותה רק כמה עשרות דולרים יותר מהקונסולה הבסיסית. כלומר סוני רוצה להרוויח יותר על כל פרו מאשר הקונסולה הבסיסית. אז תמריץ להוציא פרו תמיד יש.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 מרץ 2023, 19:13

לאסקין:

הדור התחיל מאוחר מהרגיל, אבל איך זה היה בפס4? היו מלא משחקי פס3 עד שהגיע הפרו והיה אפשר לספור על יד אחת את משחקי הפס4 האמיתים.
כן היה לך את המכשף 3 לפני הפרו ואת באטמן וזהו בערך? והמכשף 3? היה שם בדרך נס רחמים שקיבלנו מההשגחה העליונה, רק בגלל שCDPR בדרך כלל מכוונת לPC חזקים אז הרווחנו משחק "דור הבא"
אפשר בהחלט לומר שדור הPS4 התחיל באמת סמוך להשקת הפרו לדעתי וזה גם מה שיקרה הפעם לדעתי.

אני חושב לפחות שזה יהיה דפוס, הדור מתחיל להתניע באמצע הדור ומוציאים פרו לרכוב על הגל.

על עניין המעמסה הטכנית..... היום מפתחים מתמודדים עם בעיות שיידרים בPC ואנחנו לא רואים מפתחים מתבכיינים ואומרים "לא נוציא לPC עד שתיפתר בעיית השיידרים"
אז למה שהם יבכו על זה שנוספה להם עוד 2 קונסולות? :)

מעבר לכל זה יש לנו את ההצהרה הרשמית והסיבה הרשמית שלהם לפס4 פרו (אם זה PR או חרטה או אמת זה כבר כל אחד שיחליט לעצמו) אבל אם אנחנו קונים את ההצהרות הרשמיות: סוני טוענים שהם זיהו שבעלי קונסולות מסוימים עוברים לקראת אמצע הדור לPC וקונסולת הפרו נועדה לשמר אותם באקוסיסטם של סוני, אם זו הסיבה שלהם? אז זה לא השתנה בדור הזה ולא ישתנה לעולם :) תמיד יהיו בעלי פלייסטישן שיעברו לPC אלא אם כן תציע להם איזה עלה תאנה של פרו. אז תמיד צריך לעשות משהו בנוגע לזה.
בדור הפס3 פס2 פס1 קונסולות כאלה פשוט לא היו ראליות בגלל הקפיצה בין יצרנית חומרה אחת לאחרת.

מעבר לזה? אפשר להניח בוודאות שסוני ומייק רצו כל השנים לעשות קונסולות פרו כמו שנינטנדו עושה בניידות, אבל זה שהם לא יכלו להציע BC וזה שהם קפצו מיצרנית ליצרנית בכל דור די הוציא את העוקץ מקונסולות משודרגות כאלה. מה הטעם בקונסולה משודרגת אם אני לא יכול לראות לאן היא לוקחת משחקי פס4 ? או משחקים שקניתי בדורות קודמים?

עכשיו עם המעבר לארכיטקטורה סטנדרטית וחוזה כנראה מאוד ארוך טווח עם AMD אין סיבה לא לעשות פרו יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2023, 14:42

השחקן שמשחק את ונום בספיידרמן 2 פלט שהמשחק יוצא בספטמבר. הוא כתב את זה בטוויטר כתגובה למישהו שאמר שהוא לא יכול לחכות כבר למשחק (הטוויט כבר נמחק):
Looks like September! Massive publicity coming in August. Commercials start dropping in August so I'm told. Hold on to your ... and hold breath! Gonna be necessary

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 44 אורחים