נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 21:08

ובכל זאת אם נגיד BB ייצא ב2022 לPC או ב2023 או ב2024 שיחקת בו במקרה הכי נמוך 5 שנים לפני שחקני הPC או יותר מזה. זה לא שווה את המחיר של הקונסולות? :)
כאילו אני מבין אותכם אם מישהו נגיד חושב שאקסקלוסיבי הוא "נחמד" ולא "חובה" וזה בסדר, גמור, אבל אם יש מישהו שחושב שאקסקלוסיבי מסויים הוא "חובה" עבורו והוא ממש רוצה, אז הוא קצת מעניש את עצמו אם הוא מחכה לגרסת PC דפינטיבית שתגיע במועד לא ידוע, לא?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 פברואר 2021, 21:21

גם אני, אם תגיד לי שכל המשחקים הכי גדולים של סוני בסוף יגיעו למחשב - לא ארכוש פלייסטיישן יותר.
כן, אולי אדפוק עם הספוילרים, אבל אני פשוט אתייחס למשחקים של בוני בתור יצירות שפשוט צריך לחכות 4 שנים כדי לשחק אותן, ואז אשתדל להמנע ממידע עליהם כמה שאצליח.
זה מחיר שבשלב הזה בחיים שלי אני מוכן לשלם אותו :)
גם ככה המחשב שלי מחובר בסלון, אין לי שום צורך או רצון בעוד מכשיר, אני עושה את זה כבר 2 דורות רק בגלל הבלעדיים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2021, 21:28

תשמע גלאס זה דיבור די כללי ואני מניח שכל מקרה לגופו. לא רק באשר לאיזה משחק זה, אלא מתי הוא יוצא, המצב האישי שלי באותו רגע, כמה ממשיכים לחפור עליו באינטרנט גם אם הצלחתי להמנע מקנייה בהשקה, ועוד אינסוף דברים.
או במילים אחרות - אני לא יודע להגיד.
בכל מקרה אני כן אקנה PS5 ככה או ככה, גם בשביל ה2-3 בלעדיים כמו GOW שיהיה לי קשה להתאפק איתם, וגם כי מכונת משחקים שמחוברת לסלון עם כמה שלטים זה אידיאלי בהרבה לאירוח חברים, דבר שאני עושה לא מעט. אז השאלה מבחנתי היא לא האם אקנה, אלא עם איזה משחקים אחכה לPC.
כנראה שאם BB היה יוצא כשהיה לי PS4 הייתי קונה אותו בהשקה, בעצם בכל מקרה קניתי אותו לPS4 ישר כשהיה לי ולא המתנתי לפורט PC ספק דמיוני (ואני ממש לא בטוח שאחד כזה יגיע. זה מנוע שכבר קיים בPC בדיוק כמו הורייזן וDG, ולא שמענו עליו כלום. ההבדל ביניהם הוא שכבר יש קהילת סולס ענקית בPC, הם לא צריכים לשחק בBB כדי לדעת מה הוא ומי מהם שיעבור לסוני בשביל משחק סולס כבר עשה את זה).

אז אישית אני לא כמו קיאו, קונסולה של סוני אני אקנה בכל מקרה. כי אני מושקע בפרנצייזים שלה כבר כמה דורות וכי זה מצוין לאירוח חברים. האם אקנה את כל הבלעדיים day one אם תתחיל להווצר ההרגשה שהם מגיעים בסוף בגרסאות משודרגות לPC? לא.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 פברואר 2021, 21:31

סטיק,פורט לפיסי לבלדבורן יגיע בסבירות מאוד גבוהה,סוני לא עיוורת לביקוש המטורף שיש למשחק הזה שנים על שנים בקרב שחקני הפיסי,שבוא נאמר את האמת,שם נמצא הגרעין הקשה של שחקני הסולס. המשחק יגיע,השאלה היא רק מתי,והיו כבר שמועות עליו בעבר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 21:32

אבל לאסקין, נדב, סטיק, אתם יודעים שזה לא הרוב, נכון? :) הרוב רוצים לשחק במשחק שעושה להם את זה מתי שהוא עושה להם את זה.
ברור שלא כל משחק "ישן" מאבד מערכו שהוא הופך לישן, משחקים שיהפכו לקלאסיקיות יהיו טובים גם בעוד 20 שנה, אבל הרבה מהאקסקלוסיבים של 2015 לא ירשימו את כל האנשים ב2024.

הרבה מהמשחקים עדיין תלויים בטכנולוגיה שלהם כדי להרשים, וכשהם כבר לא שיא הטכנולוגיה לא כולם מתיישנים טוב באותה מידה :)

אני מכבד את הבחירה שלכם ואפילו קצת מקנא בכם כי הייתי רוצה את האיפוק הזה שיעזור לי להמתין עם סטארפילד :)

שימו לב גם שסוני מתחילה עם האקסקלוסיבים ה"פרווה" שלה "הוריזון (חחח סלח לי לאסקין מחילה) Days gone וה"בשר" האמיתי כנראה יגיע ממש מאוחר, אם נגיד GOW
מגיע ב2026 לPC זה כמעט עשור מהיציאה שלו, מי יחכה עשור למשחק? לא כל משחק יהיה שווה את זה :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2021, 21:39

אני לא חושב שמישהו פה אמר את המילה "הרוב" עד שהעלת אותה.
לרוב האנשים אין PC גיימינג, בטח לא אחד שחזק מהPS5.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 פברואר 2021, 21:40

אני חושב שתראה את GOW לפיסי הרבה,הרבה לפני 2026...אני אפילו אהמר על סוף השנה הזו/תחילת שנה הבאה,לפני היציאה של רגנארוק.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 פברואר 2021, 21:46

אני רק רוצה להוסיף שאם יש דבר אחד שכן מעצבן אותי ביוזמה הזו של סוני לשחרר משחקים על הפיסי,היא שלפחות על סמך הורייזון,היא מזניחה את הגרסא המקורית- הורייזון היום על הפיסי רץ ב-60fps,native 4k ועם LOD ואפקטים טובים יותר משמעותית מגרסאת הפס4 פרו,וסוני,שהפלייסטיישן הייתה ותישאר הפלטפורמה המרכזית שלה,סבבה עם זה,והם לא צריכים להיות. לא ייתכן שאנשים מקבלים גרסא דפניטיבית של משחק דגל של סוני בפלטפורמה שהיא לא של סוני,אני כן מצפה מהם לשחרר פאטץ' להורייזון ו-DG שיביא אותם לרמה של גרסאות הפיסי,הפס5 לגמרי מסוגל לזה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 21:47

Stick כתב:תשמע גלאס זה דיבור די כללי ואני מניח שכל מקרה לגופו. לא רק באשר לאיזה משחק זה, אלא מתי הוא יוצא, המצב האישי שלי באותו רגע, כמה ממשיכים לחפור עליו באינטרנט גם אם הצלחתי להמנע מקנייה בהשקה, ועוד אינסוף דברים.
או במילים אחרות - אני לא יודע להגיד.
בכל מקרה אני כן אקנה PS5 ככה או ככה, גם בשביל ה2-3 בלעדיים כמו GOW שיהיה לי קשה להתאפק איתם, וגם כי מכונת משחקים שמחוברת לסלון עם כמה שלטים זה אידיאלי בהרבה לאירוח חברים, דבר שאני עושה לא מעט. אז השאלה מבחנתי היא לא האם אקנה, אלא עם איזה משחקים אחכה לPC.
כנראה שאם BB היה יוצא כשהיה לי PS4 הייתי קונה אותו בהשקה, בעצם בכל מקרה קניתי אותו לPS4 ישר כשהיה לי ולא המתנתי לפורט PC ספק דמיוני (ואני ממש לא בטוח שאחד כזה יגיע. זה מנוע שכבר קיים בPC בדיוק כמו הורייזן וDG, ולא שמענו עליו כלום. ההבדל ביניהם הוא שכבר יש קהילת סולס ענקית בPC, הם לא צריכים לשחק בBB כדי לדעת מה הוא ומי מהם שיעבור לסוני בשביל משחק סולס כבר עשה את זה).

אז אישית אני לא כמו קיאו, קונסולה של סוני אני אקנה בכל מקרה. כי אני מושקע בפרנצייזים שלה כבר כמה דורות וכי זה מצוין לאירוח חברים. האם אקנה את כל הבלעדיים day one אם תתחיל להווצר ההרגשה שהם מגיעים בסוף בגרסאות משודרגות לPC? לא.

אבל זה בדיוק הקטע, אתה לעולם לא תדע מה כן מגיע לPC ומה לא, הגיוני מאוד שחלק מהאקסקלוסיבים של הPS4 כמו 13 sentinels ישארו לעד אקסקלוסיבים לפס4, גם אם הרוב המוחלט יגיע, ואתה גם לעולם לא תדע אם בדור X דווקא המשחק שמעניין אותך הוא זה שישאר אקסקלוסיבי לקונסולה.

לשבת ולחכות לפורט כשמשחק שאתה רוצה לשחק כאן ועכשיו, זה חבל.נגיד אמרתי שלדעתי כנראה TLG יגיע לPC אני מבסס את זה על זה שאם לסוני לא איכפת לתת את TLG מתנה בפס5 אז גם לא יהיה איכפת לה להרוויח קצת כסף עליו בPC וגם Days gone ברשימה החינמית הזו...

אבל אין לי באמת ודאות שזה מה שיקרה, והוא יכול גם להישאר לנצח כמשחק PS4 ואז מי שישב ויחכה לו עשר שנים סתם מפסיד...

אני מניח שבסופו של דבר הכל זו שאלה של "כמה אתה רוצה לשחק באקסקלוסיבי מסוים" אם אתה ממש ממש רוצה, אז חבל לחכות. אם אתה חושב ש"וואלה נחמד אם היה לי אבל לא דחוף" אז כן משתלם לחכות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2021, 21:51

בסדר אתה מדבר כאילו קיאו לא קנה רק אתמול PS5. אנחנו מדברים על מצב תיאורתי שבו ברור מאליו שכל משחק PS יוצא כמה שנים אחר כך לPC. אולי זו תהיה המגמה שתתחיל ותתגבש במהלך הדור הזה, אבל עם כל הכבוד להורייזן וDG, אנחנו עדיין רחוקים משם.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 פברואר 2021, 21:52

דווקא 13 sentinels בכלל לא אקסקלוסיבי אמיתי של סוני,Vanillaware הן מסוג המפתחות סטייל Atlus שיש להן לויאליות קצת מפגרת לדעתי לסוני,הן ישתחררו מזה בסופו של דבר,מספיק לראות את ההצלחה הפסיכית של פרסונה 4 גולדן על הפיסי כדי להבין שזה הכיוון.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 22:02

אבל זה מצב תיאורטי עם אפס היתכנות שיתקיים במציאות. (לדעתי) סוני לעולם לא תתן לכל אקסקלוסיבי להגיע לPC המטרה היא לעשות פרסומת לPS5 ולהמשכים שלו.
על אותו משקל שמייקרוסופט תעשה פרסומת לגיימפאס עם בטסדה אבל לנצח תשאיר לה כמה אקסקלוסיבים לבוקס.

אם אנחנו מדברים נטו על המצב התיאורטי שכל אקסקלוסיבי מגיע לPC אחרי X שנים? אז סוני יכולה לכבות את האור גם מבחינתי, וכולנו יכולים לעבור לPC אבל בגלל שאני יודע שיש לזה אפס היתכנות במציאות ושזה מצב עמום ואני לעולם לא אדע מתי משחק מגיע לPC ואם בכלל... וסוני אוהבת את המצב הזה של האי ודאות...
אז אין מה לסמוך על זה :)

ולגבי 13 Sentinels אני מאוד בספק אם יעזוב אי פעם את הפס4...בוא נאמר ככה כל יום שאני משחק בו אני בהלם לא רק שהוא עזב את יפן אלא שהוא בכלל קיבל אור ירוק בתקופתנו :) אבל מקווה בשביל המפתחים והגיימרים :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 22:16

Uncle Pey'j כתב:אני חושב שתראה את GOW לפיסי הרבה,הרבה לפני 2026...אני אפילו אהמר על סוף השנה הזו/תחילת שנה הבאה,לפני היציאה של רגנארוק.

אני קצת בספק אם הוא יגיע כל כך מוקדם "יחסית" יש לי תחושה שעד שיירגע ההייפ מרגנארוק סוני תרצה לשמור את הPS4/PS5 כפלטפורמות היחידות שאפשר לשחק עליהן את משחקי GOW ה"חדשים" וכשירגע ההייפ מהם סביבות 2024 אפשר יהיה להתחיל לשמוע לחשושים על פורט.

אבל לך תדע אחי... הכל אפשרי.. למרות שאני מנהל רשתות ההשכלה שלי באה מתחום הניהול והכלכלה ולכן אני רואה את כל העולם דרך המשקפיים האלה של אינטרסים כלכלים :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 פברואר 2021, 23:33

אני מתייחס לדפוסים,סוני שיחררה את הורייזון לפיסי הרבה לפני שההמשך מוכן,בין השאר כדי לייצר קהלים חדשים ולהרחיב את בסיס הלקוחות שלה,חלקם כנראה גם ירכשו פס5 כדי לא לפספס את ההמשך,מה שמתחבר למדיניות העמימות שלה לגבי האם משחק יגיע או לא יגיע לפיסי,כדי לא לגרום לאנשים פשוט להמתין לגרסאת הפיסי כמו שלאסקין סטיק וקיאו אמרו שיעשו,ובצדק.
על פי הדפוס הזה,GOW כנראה ישוחרר לפיסי לפני שרגנארוק יגיע,מהסיבות שציינתי,ובתור אחד שטוען שהוא רואה את העולם הזה דרך אינטרסים כלכליים,אני מניח שאתה יכול להבחין בזה.
הטענה שלך ש-GOW2018 הוא משחק "חדש" לא תקפה,כי DG יציא שנה אחריו והוא מגיע לפיסי,אלו לא משחקים שנחשבים חדשים עבור סוני.
אני לא חושב שיש לזה קשר להייפ שנרגע או לא נרגע,אנשים "נרגעו" מ-GOW2018 כי בקרוב הוא חוגג 3 שנים,והם מחכים לרגנארוק כי,לא יודע,אנשים מחכים לאקסקלוסיביים איכותיים מסוני?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 23:53

Uncle Pey'j כתב:אני מתייחס לדפוסים,סוני שיחררה את הורייזון לפיסי הרבה לפני שההמשך מוכן,בין השאר כדי לייצר קהלים חדשים ולהרחיב את בסיס הלקוחות שלה,חלקם כנראה גם ירכשו פס5 כדי לא לפספס את ההמשך,מה שמתחבר למדיניות העמימות שלה לגבי האם משחק יגיע או לא יגיע לפיסי,כדי לא לגרום לאנשים פשוט להמתין לגרסאת הפיסי כמו שלאסקין סטיק וקיאו אמרו שיעשו,ובצדק.
על פי הדפוס הזה,GOW כנראה ישוחרר לפיסי לפני שרגנארוק יגיע,מהסיבות שציינתי,ובתור אחד שטוען שהוא רואה את העולם הזה דרך אינטרסים כלכליים,אני מניח שאתה יכול להבחין בזה.
הטענה שלך ש-GOW2018 הוא משחק "חדש" לא תקפה,כי DG יציא שנה אחריו והוא מגיע לפיסי,אלו לא משחקים שנחשבים חדשים עבור סוני.
אני לא חושב שיש לזה קשר להייפ שנרגע או לא נרגע,אנשים "נרגעו" מ-GOW2018 כי בקרוב הוא חוגג 3 שנים,והם מחכים לרגנארוק כי,לא יודע,אנשים מחכים לאקסקלוסיביים איכותיים מסוני?

כמובן שיש היגיון כלכלי מאחורי הטענה שלך שGOW ישוחרר לפני רגנארוק, ריין בעצמו אמר שהוא מתכנן להביא עוד משחקים לPC אחרי days gone ושזו רק ההתחלה.
שחרור של GOW לפיסי לפני רגנארוק יתן בוסט למכירות של רגנארוק על שתי הפלטפורמות ולפס5 אבל לטעמי לשחרר את GOW כל כך מוקדם, יפגע במכירות של כל האקסקלוסיבים שרייאן חושב לשחרר לPC.

כלומר, למה הוא מתחיל עם הוריזון וdays gone ? כי אם הוא היה מתחיל עם GOW אז GOW היה מאפיל על המכירות של שניהם וגונב הייפ.

הדבר הכי טוב שרייאן (לדעתי) יכול לעשות אם הוא רוצה למקסם את הרווחים שלו.

זה להתחיל להוציא את האקסקלוסיבים הפחות "נחשקים " ראשונים כדי שיעופו עליהם קודם ולשמור את המשחקים ה"גרנדיוזים" שלו לאחר כך.כלומר אני חושב שפורטים של
Until Dawn ואיינפמס SS יגיעו קודם כי הם "פחות חמים ופחות טובים" ואז שווה לתת להם למכור קודם, ולשמור משחקים "עם הייפ" כמו Uncharted 4 וGOW לתקופה מאוחרת יותר אחרי שהפורטים האלה יעשו את המכירות שלהם, וכמובן שאני חושב שגם TLG וBB יבואו קודם לGOW :)

שים לב כמובן שאמרתי Uncharted 4 כן? אני לא חושב שאם Uncharted 5 קיים הוא יגיע לPC בעשור הזה, ואם כן אז רק לקראת סופו :)

הקטע של ההייפ שנרגע, הוא כזה... בגלל שאלה משחקים חמים GOW2018 ורגנארוק שווה לשמור את שניהם ביחד כסיבה לקנות גם PS4 (כן יש כאלה חחח) וגם פס5.
ואחרי שסוני ירגישו שהם מיצו את כל פוטנציאל המכירות של GOW אפשר יהיה להוציא אותו לפיסי.

אין ספק שרייאן יש לו השקפה כלכלית אחרת מקודמיו בתפקיד, אני לא חושב שאני אגזים אם אגיד שהוא כנראה פחות מאמין שמשחק צריך אקסקלוסיבי "לנצח" ושהוא יותר בקטע של בלעדיות זמנית, זה ברור.

אבל גם הוא ירצה למשוך את היציאה של הפורטים לאורך הרבה שנים. אם הוא יתחיל עם המשחקים הכי מפוצצים שלו, כמו GOW הוא יהרוג את ההייפ, למשחקים החלשים יותר.
נערך לאחרונה על ידי glass man ב 24 פברואר 2021, 00:11, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 פברואר 2021, 00:07

אני חושב שהפורטים של סוני לפיסי הם בעיקר הדרך של סוני לפנות לקהל שעד היום לא היה שלהם,ולשכנע אותו על ידי אקסקלוסיביים מהדור הקודם לרכוש את הפס5 ולהנות מההמשכים שלהם.
בהקשר הזה,אני לא רואה היתכנות לפורטים של אינפמוס או Until Dawn פשוט כי לסוני בסבירות מאוד גבוהה אין המשכים אליהם בפיתוח,אז גם אם נראה פורטים שלהם מתישהו, הם לא יהיו בעדיפות גבוהה אצלה כי אין להם מה לקדם.
DG מגיע לפיסי כי ברור לכולם שבנד עובדת על המשך פס5,הורייזון הגיע לפיסי וכמה חודשים אחר כך הוכרז ההמשך בלעדית על הפס5,לא צריך להיות גאון כדי להבין למה סוני עושה את זה- המשחקים האלו מיצו את פוטנציאל המכירות שלהם על הקונסולה,אז סוני משתמשת בהם ככלי שיווק מושלם להמשכים שלהם,ועל הדרך עושה קצת דמי כיס משחקני הפיסי.
העניין הזה של "להרוג הייפ" זה לא אינטרס כלכלי ,אני מוצא את זה טיפה ילדותי כי אני לא חושב שסוני או כל מפתחת אחרת מתנהלת ככה, וגם אם כן (דוגמא לא רעה שאני יכול לחשוב עליה היא נינטנדו והשיחרור של Skyward Sword ב-60$ לסוויץ',כשלפי אינסיידרים היא מתכננת חבילה כפולה של WWHD ו-TP HD מה-Wii U ב-60$,כאן מובן למה הם משחררים את SS קודם).
אם אני לוקח רגע את דרימס,משחק שלא בדיוק התפוצץ על הפס4,שיחרור על הפיסי יכול לעשות לו רק טוב כי הוא כמו כפפה ליד על הפלטפורמה הזו,וסוני תראה סטרים ענק של תוכן חדש שיגיע אליו,שגם שחקני הקונסולה יהנו ממנו,מה שכנראה גם יתורגם למכירות.
לגבי בלאדבורן,אומנם (כנראה) אין המשך אבל הביקוש אליו מטורף,אנשים מתחננים לפורט שנים על שנים,אז ברור שסוני תרצה לשחרר אותו על הפיסי,המכירות יהיו כנראה מטורפות.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 24 פברואר 2021, 00:12

State of Play בין חמישי לשישי בחצות.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 פברואר 2021, 00:16

איזה כיף,אני בדיוק בטח אקבל את כל הכיף של הסייד אפקטס של החיסון השני,לפחות יהיה לי משהו להעביר איתו את הזמן חוץ מרחמים עצמיים :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2021, 00:33

אין שום סתירה בין מה שאתה אמרת על "המשכים לבין מה שאני אמרתי. סוני יכולה באותה נשימה להיות מעוניינת בלהדליק שחקן PC על DAYS GONE 2 בזה שהיא תוציא את DAYS GONE 1 לפיסי. ובאותה נשימה היא יכולה לחשוב שעדיף להתחיל עם המשחקים ה"חלשים יותר, כשהברזל שלהם עוד חם" משחק כמו Uncharted 4 יתקבל בצרחות של התלהבות על הPC לא משנה מתי הם יוציאו אותו כנ'ל GOW :)

Days gone ב2024 בהצלחה להם לעניין מישהו לרכוש אותו גם עם המשך :) כלומר אני מנסה להגיד גם מה שאתה אומר וגם מה שאני אומר יכולים להסתדר ביחד ולהתחבר ואין פה שום סתירה.

זה לא עניין ילדותי לטעמי. זה עניין של ביקוש והיצע... אם הם יודעים שלהייפ כלפי days gone יש תאריך תפוגה,וביקוש נמוך הוא ייצא קודם, כשהברזל עליו עוד חם.
משחק כמו GOW ישאר לוהט הרבה מאוד זמן והוא כנראה מהאקסקלוסיבים של הPS4 שיזכרו כקלאסיקה גם ב2030 :)

דריימס בהחלט יכול להיות להיט על הPC הוא ירגיש יותר בבית על הפיסי מאשר בPS5 אבל משהו אומר לי שהם עדיין רואים בו כותר שמייחד את הפס4/5 ושזה עדיין לא הזמן להוציא אותו לPS5 ולמה? כי הוא לא חלק מהPS קולקשן שהם חילקו לPS5 בפלוס. אם הם היו חושבים שהוא מיצה את המכירות שלו, הגיוני שהוא היה מחולק לפס5 בחינם.

שים לב שאינפמוס SS למשל, גם כן חולק כבר בפלוס במתנה לפס5 כמו גם UD.אני לגמרי רואה את דרימס מגיע לPC פשוט מאוחר יותר.

כאילו ברור שלאף אחד פה אין כדור בדולח, כן? התאוריה שלי היא מה שאני הייתי עושה אם הייתי הCEO בסוני,או מה שאני כותב ששואלים אותי בחו'ל מה שאני חושב לגבי זה :)
ברור שיש מצב שרייאן חושב אחרת וכמוך שאין טעם לחכות.

אבל הוא נראה לי אחד כזה שמרני שרוצה לחלוב מכל אקסקלוסיבי את פוטנציאל המכירות שלו על הפיסי טוב טוב לפני שהוא מגיע לתותחים הגדולים.

הייפ זה גם לא רק המכירות עצמן. אם הוא יגיד מחר שGOW יוצא לPC לפני רגנארוק ויגיד שנגיד גם איינפמס SS הוא יגרום לזה שבאתרים כמו ERA ידברו ממש הרבה על GOW
בהתלהבות לקראת הפורט והפורט של איינפמס ידחק לפינה כי הוא נראה עלוב בהשוואה.

אבל אם הוא יתן לפורט של איינפמס SS את הבמה לפני GOW. אז קודם כל ביום שהוא מכריז עלל הפורט של איינפמס SS הוא שובר את האינטרנט, כל רשת הגיימינג תהיה
בדיבורים על הפורט ואיינפימס והוא יקבל את כל הפוקוס... פוקוס שהוא לא היה מקבל אם GOW היה יוצא קודם או אם ההכרזה היתה יוצאת באותו זמן.

SS הוא באמת דוגמא ממש טובה, חשיפת גיימפלי מBOTW2 או מפורטים של משחקים נחשקים יותר, היתה גונבת את הפוקוס מהפורט של SS זה לא שלא היה לנינטנדו, גיימפלי מוכן מBOTW2 להראות :) זה פשוט לא כלכלי להראות אותו :)

בקיצור אני מסכים, כמובן שהשחרור של DG2 כמו של הוריזון מרמז על המשך... אבל לא חושב שזה סותר בכלל את העניין של "להוציא קודם את החלשים"

כמו שאמרתי כבר אז, אני תמיד חשבתי שהוריזון 2 וGOW רגנארוק לא יצאו באותה שנה, לא בגלל הקורונה... פשוט בגלל שGOW רגנארוק יאפיל על הוריזון 2 בכל יום :)
ואני פשוט לא חושב שGOW או ספיידרמן יכולים להאפיל אחד על השני כי שניהם IP ענקיים שפונים לקהלים די שונים :)

הוריזן וGOW פונים די לאותו קהל רק שGOW הרבה יותר גדול ממנו :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 פברואר 2021, 00:42

אני לא חושב שג'ים ריאן שמרן כמו שעשית ממנו,אנחנו מדברים פה על המנכל הראשון של SIE שמשחרר משחקי צד א' מהשורה הראשונה של WWS לפיסי,מה שמרני פה בדיוק?
לגבי דרימס,זה כן משחק שאני רואה אותו משוחרר לפיסי בקרוב כי הוא משחק שמונע על ידי בסיס המשתמשים שלו,אם אין פעילות המשחק ימות,ואל תטעה,עם כמה שמה ש-MM בנו שם מטורף ומדהים,המשחק די מת,שיחרור על הפיסי בהחלט יכול לסייע לו,ואם סוני ממתינה איתו שנים קדימה הם מסתכנים בשיחרור משחק שיהיה פשוט לא רלוונטי,אותו "ברזל חם" שאתה מדבר עליו. בהקשר של דרימס,אני דווקא לא חושב שסוני חושבת שהוא מיצה את פוטנציאל המכירות שלו על הפס5,מדובר כאן במשחק די ייחודי ששיחרור על הפיסי יכול להוביל לבוסט מכירות גם על הקונסולות כי כאמור,הוא מונע user generated content ואם יש כזה באופן קבוע,גם אנשים שיש להם רק פס4/5 ישימו לב אליו יותר,כי יש להם תוכן חדש וקבוע.

אני ממש לא מסכים איתך שהקהל של GOW שונה מהקהל של ספיידרמן,אני חושב שזה ב-ד-י-ו-ק אותו קהל,זה הקטע של סוני,המשחקים שלה ברובם המוחלט פונים לסוג אחד מסוים של קהל,לטוב ולרע.

אני גם לא מסכים איתך ששיחרור של פורטים צריך להיות מדורג לפי רמת ההייפ או האיכות שלהם ,זה בטח לא חובה, ואפשר בהחלט לשחרר משחק גדול כמו GOW לפיסי,להמתין כמה חודשים קדימה או שנה או וואטאבר ואז לשחרר משחק חלבי יחסית כמו אינפמוס, מה רע פה? הצורה שבה אתה תופס את זה היא שאנשים לא יקבלו את זה שאינפמוס יגיע אחרי GOW כי הוא פחות מוצלח ממנו וזה פשוט..לא יודע,לא נראה לי הגיוני,אני מבין את הטענה שלך,אבל היא פשוט לא משהו ישים בתעשייה הזו,לא באמת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2021, 01:27

אז אני אחלק את זה כדי שיהיה לי קל לענות

הקהל של ספיידרמן מול הקהל של GOW: ספיידרמן מושך גם לא מעט קהל קאזואלי, קהל די ענקי מכל הגילאים והמינים של האנשים.הקהל של GOW ענקי גם הוא, אבל זה בעיקר
הארדקור גיימרס אמנם, חלק ענק מהארדקור גיימרס, אבל זה בדיוק אותו קהל שהוריזון 2 פונה אליו. הוריזון לא מנסה לפנות גם לחברה שלך שבטח גם היא אוהבת ספיידרמן :) או לקרוב המשפחה הלא גיימרי שלך שגם בטח אוהב ספיידרמן :)

הוריזון 2 מנסה לפנות בעיקר לאנשים כמוני וכמוך הארדקור שב1 בלילה מנהלים דיון מכירות בפורום :) ולכן הוא בתחרות ישירה עם GOW ובגלל שמדובר פה באותה חברה, אין להם עניין שהמשחקים יאכלו אחד את השני כי GOW יאכל את הוריזון 2 בלי מלח בהכל בMC ובמכירות :)

יש פה גם את העניין השולי הזה שכנראה הוריזון 2 התחיל פיתוח מוקדם יותר והוא מוכן יותר אבל זה לא הדיל ברייקר לדעתי. כי הסקאלה הבטח קטנה יותר של רגנארוק יכלה לאזן.

ברור שאתה צודק בזה שיש חפיפה מסוימת בין הקהל של ספיידרמן לGOW כי וואלה יש הרבה גיימרים שאוהבים קומיקס ואוהבים את ספיידרמן וגם אוהבים את GOW...אבל כולם אוהבים את ספיידרמן אז זה ברור :) (לפחות מי שנורמלי)

שמע הטיעון שלך על דריימס הוא חזק,אני לא אומר שלא הרי זה ברור שזה יהיה דבר מאוד מועיל לשחרר אותו לPC אבל שמע אחי זה משחק Evergreen כזה כמו אנימל קרוסינג.
הכוונה היא שגם אם הוא ימשיך למכור קצת על הפס4/פס5 הוא ימכור הרבה לאורך שנים.

זה נראה לי מוקדם לחשוב עליו לPC כי הוא ימצא קהל בPC בכל יום, גם אם הוא ימות על הפס5 כמו שאמרת והם יוציאו אותו רק ב2024 לפיסי עדיין ברגע שהוא יגיע לPC
הוא יתעורר לחיים מחדש, כי קהילת הPC תעוף עליו בכל מקרה, זו קהילה של יצירת מודים הם עדיין עושים מודים מושקעים לסקיירים שיצא בכלל ב2011 זמן זה לא שיקול על הפיסי.

על הקטע של האיכות: שמע, אם משחק כלשהו יושב על ממוצע 50 בMC אבל מכר 30 מליון עותקים? אז כן שווה להוציא אותו יותר מהר מGOW לPC למרות שהוא מוערך פחות כי הוא פשוט מוכר כמו לחמניות חמות.

אבל ברגע שיש לך משחק כמו GOW שגם מכר כמו להיט היסטרי וגם המעמד שלו הולך ומתייצב כקלאסיקה, אז אין שום מניעה לחכות איתו. הגיוני שהיו עוד שיקולים בהוצאה של הוריזון וDG לפיסי ההמשכים שאמרת, האופי היוביסופטי שלהם, שדי מוכר טוב על המחשב, וכו'

אבל עדיין כלכלית? הגיוני יותר למכור משחקים "פחות לוהטים" קודם. מה תנסה למכור קודם, חלב עם תאריך תפוגה של 27/2 או חלב עם תאריך תפוגה במרץ? :)
בהכרזה של נגיד איינפמס לפני GOW למחשב... הם יעשו חתיכת רווח על משחק מ2014. בעוד שאם הם יוציאו את איינפימס אחרי GOW אנשים יגידו... "מי צריך את המשחק המעפן הזה אחרי ששיחקתי בGOW.. אם סוני רוצים לעניין אותי שיוציאו משחקי PS5!!!! למחשב"

כאילו יציאה מוקדמת מדי של GOW אפילו עלול ליצור ציפיות מוגזמות מדי מקהל הPC וגישה של "מגיע לי" :) קיצור זה לא משתלם.

אז כן יש את האינטרס שאמרת, על פורט של GOW שיתן בוסט לפס5... אבל האינטרס של הבוסט לפס5 קטן לעומת האינטרס הכלכלי של למכור את כל האקסקלוסיבים שיש להם בקנה :)

במיוחד שהפס5 כרגע הוא HOT ITEM והוא לא בדיוק צריך עזרה, בלמכור את עצמו :)

כמו שראית עם פרפקט דארק, הדעות שלי לא תמיד קולעות למציאות, כי תמיד יהיה איזשהו שיקול כלכלי שלא לקחתי בחשבון (נגיד גיימפאס) אז אני בשום אופן לא מנסה להגיד שהדברים האלה הם איזושהי תורה מסיני רחוק מזה.. אבל אם אנחנו מתעסקים ב...אם יש הגיון כלכלי בלחכות עם פורט של GOW ולהעדיף עליו פורטים של משחקים "פחות חמים" לדעתי לפחות התשובה היא בהחלט, כן :)

יהיה מעניין אחי בוא נחכה ונראה.

השמרנות של רייאן? אתה צודק הייתי קשה איתו הוא די נועז בדברים מסוימים כמו שאמרת, אבל מצד שני ההנהגה שלו שמרנית, משחקי הPS5 שנחשפו עד עכשיו הם Safe bet
וברור שרובם המוחלט עוד קיבל אור ירוק עוד לפני שלקח על עצמו את התפקיד בכלל אבל גם אז הוא היה בכיר ובכלל יש משהו מאוד שמרני באיך שהוא מדבר על משחקים ואיך שהוא משווק את הפס5 השיווק של הפס4 היה הרבה יותר נועז.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2021, 02:10

BiA כתב:State of Play בין חמישי לשישי בחצות.

מקווה שנראה משהו מהוריזון 2 כי הם היו ממש שקטים לגביו, מעניין מה גרילה יכולה לעשות כדי להפוך אותו ליותר מעניין מהקודם.
מקווה שנראה את הגיימפלי מתחת למים כי זה מה שמדאיג, אותי גיימפלי מתחת למים זה כזה שיט רוב הזמן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 פברואר 2021, 06:14

glass man כתב:
bling כתב:לטעמי טעות מה שסוני עושה עם הוצאות ה PC האלה, בשביל מספר נמוך יחסית של מכירות/כסף התדמית הבלעדית של הפלטפורמה שלהם נפגעת חזק, בסוף זה מחלחל וזה נותן לאנשים תחושה שלא חייבים עוד פלייסטיישן בשביל בלעדיים, קצת סבלנות וזה יגיע למחשב.

אבל איך זה פוגע? אם עכשיו TLG יגיע למחשב באיחור של שש שנים למי איכפת ? רוב האנשים שרצו לשחק בו כבר עשו את זה.
הוריזון הגיע למחשב. כן מי שבקטע של לשחק משחקים שהם כבר חדשות ישנות שיחכה... וגם יהיה בספק, מה יגיע ומתי יגיע :) זה המון כסף שהולך לצד א'
זה מבורך לסוני ובעקיפין גם לנו.

כמו שאתה מבין זה עניין של שינוי תפיסה, ברגע שאתה משחרר חופשי התפיסה שיש לאנשים כלפי הפלטפורמה שלך משתנה והאטרקטיביות יורדת. מה גם שיש לא מעט אנשים כמו שאתה רואה פה שאין להם בעיה לחכות אבל ברגע שאתה אומר שלא יגיע ולא יהיה הם יקנו.

סוני זו לא מייקרוסופט, היא לא נשענת על שירותים ומנויים ומחשב זה לא מקביל לעוד פלטפורמה עבור השירותים שלה, יש לה חשיבות עליונה בלהזיז כמה שיותר קונסולות וחלק מהאפיל שמזיז קונסולות עבורה זה עניין הבלעדיות הזו. הכסף הפעוט באופן יחסי שמגיע מהוצאות מאוחרות מהמחשב ממש לא שווה את ערעור המעמד הזה לטעמי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 פברואר 2021, 07:13

glass man כתב:

מקווה שנראה משהו מהוריזון 2 כי הם היו ממש שקטים לגביו, מעניין מה גרילה יכולה לעשות כדי להפוך אותו ליותר מעניין מהקודם.
מקווה שנראה את הגיימפלי מתחת למים כי זה מה שמדאיג, אותי גיימפלי מתחת למים זה כזה שיט רוב הזמן.

גם אני מקווה אבל נראה לי שיתמקדו בראצ׳ט כי הכריזו בדיוק שראצ׳ט של 2016 יהיה חינמי להורדה לכולם מה-1 במרץ עד ה-1 באפריל (לא צריך אפילו ללוס ממה שהבנתי), הם גם בטח יראו עוד קצת מReturnal שיוצא באפריל, וסביר להניח שגם יציגו שוב כל מני אינדיז, כמו Stray

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 24 פברואר 2021, 10:44

glass man כתב:

לכתוב לו עלילה וקווסטים נורמליים? גרילה השקיעה בבניית העולם ושכחה מהסיפור.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים