נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 08 ספטמבר 2022, 15:49

Laskin כתב:טוב, קראתי הכל ואני מסכים רק עם הביקורת של הרמה הקשה בתחילת המשחק :)
זה לא משחק סולס אלא h&s בו ממש לא כל אויב רגיל אמור להיות מסוגל להרוג אותך אם אתה לרגע לא מרוכז או מפספס משהו, זה משחק בו אתה משחק אל ואתה אמור ״להשתעשע עם האוכל שלך״, בדיוק כמו שהכותרת של הכתבה בגיימאינפורמר מתארת את מערכת הקרב של משחק ההמשך…

אבל גם אם אני מתייחס רק ל'תחושת האל', זה לא באמת המצב כי האויבים סופגים נזק כמו טנקים. ואז אתה מגיע לאיזה אויב עם מד חיים סגול שיש לו הייפר ארמור לכל דבר שתעשה ו, כן, ממש תחושה של אל :).
זה שזה לא משחק סולס זה סבבה, אבל אני אוהב אתגר במשחקים. לשחק את המשחק על איזי בלי צורך להשתמש בשבריר מהמערכת שיש פה רק כדי להרגיש חזק זה לא פתרון מבחנתי, אבל רמת קושי שבה הנזק שאתה מקבל נשארת כמו ברמה הקשה נניח, אבל הנזק שאתה עושה עדיין מרגיש טוב וגבוהה, ובבקשה להוריד את ההייפר ארמור המזעזע הזה, ואז הייתה לך את התחושה שאתה מדבר עליה שאתה משחק אל.
כרגע זה לא ממש קיים במשחק.

אמנם GOW מנסה למכור את התחושה הזו שאתה מדבר עליה, אבל אני מרגיש הרבה, הרבה יותר חזק במשחקים כמו nioh לדוגמה, שם אני אשכרה יכול להרוג אויבים בשניות ולבצע קומבואים ושילובים מטורפים של התקפות (על ידי סקיל, ולא על ידי כפתור שנטען בקולדאון). וזהנ למרות שזה 'משחק סולס' מאתגר שבו אם לא תהיה מרוכז לרגע אחד אתה יכול למות. הצד השני של המטבע לא חייב להיות נוכח בGOW, אבל לפחות שהצד הראשון יהיה בשיא של התעשייה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 08 ספטמבר 2022, 21:33

קראתי פה על הרבה דאגה לזמן היקר של אנשי נוטי דוג שנשרף על הרימייק. אנחנו מודעים לעובדה שרוב העבודה עליו בכלל היתה של הסטודיו החדש Visual Arts, נכון?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2022, 23:57

swym כתב:קראתי פה על הרבה דאגה לזמן היקר של אנשי נוטי דוג שנשרף על הרימייק. אנחנו מודעים לעובדה שרוב העבודה עליו בכלל היתה של הסטודיו החדש Visual Arts, נכון?

זה לא ממש נכון. הם התחילו את הפרוייקט ב-2019 אבל לא ממש הספיקו לעבוד עליו יותר מדי כי כל החברה נשאבה לתפקיד סטודיו תומך בפיתוח של TLOU2. רק אחרי שסיימו את TLOU2 באמצע 2020 הפרוייקט תפס תאוצה אבל תחת המטריה של נוטידוג ועד סוף 2020 כבר עבדו עליו עשרות עובדים של נוטידוג בזמן ש-VASG התפוררו ומי שנשאר שוב היה רק כסטודיו תומך.

נוטידוג עבדה על part 1 במשך שנתיים עם עשרות חברי צוות, לפחות לפי שרייר. אז מה זה משנה שגם VASG עבדו על המשחק בעצימות כזו או אחרת? עשרות עובדי נוטידוג עבדו עליו שנתיים, זה חתיכת כמות של שעות אדם של נוטידוג, לא כזה רחוק מנניח TLL.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 ספטמבר 2022, 23:59

לול ממתי האמת הזיזה לגיא את הביצה כשהוא רוצה להפיץ קצת חארטות? :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2022, 00:17

הפס5 כבר נמכרת בארץ ב2550₪, זה 50₪ מהמחיר הרשמי. והיא במלאי בכל החנויות, בלי באנדל. זהו, המחסור בסופו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 ספטמבר 2022, 00:39

Stick כתב:אספקת סולס קבועה זה משחק אחד מתחילת הדור? כי סקירו יצא בתחילת 2019.
אני דווקא בעיקר משחק משחקי אסטרטגיה בימים האלה, ולצידם יש פשוט פיק מטורף של משחקי AA נהדרים שאני עף על כל אחד ואחד מהם. יש את GOW ממש בקרוב, ואם מה שהיה חסר לי זה משחק עולם פתוח שלא נגמר אז הורייזן תמיד נמצא שם. אם מירוצים אז GT7 או FH5. אם משחקי FPS היו הקטע שלי אז אני מניח שהיילו וCOD מספקים את הסחורה. וזה בלי לדבר על הספרייה האחורית שאיכשהו ממשיכה לגדול לא משנה כמה אני מתאמץ להקטין אותה. עם משחקים מצוינים שיצאו בשנה או שנתיים האחרונות.
עכשיו תגיד שהכל זה PS4 PRO 2, ובסדר, אמרתי שהדור "פח אשפה" עד עכשיו מבחינת הקפיצה הטכנולוגית של המשחקים. אבל ממש לא ברמת המשחקים.
הקפיצה עוד תגיעה, בינתייםיש אחלה משחקים. מבאס? אמת, אבל יש לפחות חצי כוס מלאה וכנראה שאפילו יותר. לא צריך להיות כזה doom and gloom.

פיפא, COD, GTA וכו' תמיד היו בראש הרשימות ותמיד יהיו בראש הרשימות. יש הרבה, *הרבה* יותר קאזואלים מאשר הארדקורס, כמו כל תעשיית הבידור, והמספרים האלה לא מחדשים כלום.

בוא נגיד ככה סטיק מבחינת סולס/סולס לייק אתה הולך לקבל צלחת מלאה בנתיים בדור הזה. הוא רק התחיל וכבר קיבלת לך אלדן רינג,וריימיק של demon's souls ואתה כבר יודע שWo Long: Fallen Dynasty החדש של טים נינג'ה יהיה לטעמך וסוג של "סקירו לייק" שכזה :) וזה בלי להזכיר שאנחנו יודעים שFROM כבר עובדים במרץ על המשחק הבא.
בקיצור אם הייתי אתה גם אני לא הייתי מתלונן על הדור :)

אבל מה יש לבחור כמו בלינג להתלהב ממנו? הוא לא משחק את המשחקים האלה. לפי מה שאתה אומר אף אחד מאיתנו לא היה צריך לרצות משחק מפיל לסתות על הפס3 כי הדגם הראשוני בא עם BC על הפס2, אז למה צריך משחק מפיל לסתות ? שאנשים היו מסתכלים על חצי הכוס המלאה ומשחקים משחקי PS2 בBC :)

אני מבין את הטיעון של "האיכות טובה, ואני מסתכל על האיכות שאנחנו מקבלים" סבבה זה מובן וזכותך, אבל איכות אף פעם לא היתה חסרה במדיום הזה ולכולנו יש בקלוג איכותי שיקח לנו עשרות שנים לסיים, אז לאף אחד טכנית אין יובש אמיתי של משחקים איכותים אבל זה לא מה שמחפשים בדור חדש.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2022, 07:03

כמו שגלאס אמר, איכות, במיוחד כשיש משחקי אינדי ו AA כמעט תמיד יש, בטח שנתיים אחרי התחלת דור חדש, בקלוג של משחקים טובים אצל אנשים קיים עוד מאמצע הדור של הפס4 עד עצם היום הזה והוא כנראה לא יסתיים לעולם עד שיצאו לפנסיה ויוכלו באמת לשבת נטו עליו. כל הדברים האלה טובים ויפים אבל לא בשביל זה נרשמנו לדור חדש ולא היינו צריכים דור חדש.

אם לא מקבלים את הדברים שעושים דור חדש למה שהוא אז אפשר לזרוק אותו לפח, היה עדיף כבר להמשיך עם הפס4 והפרו עוד שנתיים ולבינתיים לקבל חומרה חזקה יותר של הדור החדש שיצא בסוף 2022 ואולי על הדרך בגלל שדור הפס4 יצא לכולם מהחורים כבר בשלב הזה של סוף 22 (בדומה לדור הפס3 וה 360 שהאריכו את הביקור שלהם עד כדי מיאוס) היינו אשכרה גם מקבלים משחקים שמנצלים בצורה משמעותית את החומרה במקום הדבר הזה שקיבלנו עד כה.

מה שמשגע במיוחד זה שאין אפילו משהו באופק להתרגש ממנו טכנולוגית, משהו שראינו ממנו כבר הצצה והוא באמת וואו, הכי קרוב לזה זה משחק של טים נינג׳ה שמבחינתי אף פעם לא היתה באמת בחוג החנית הטכנית. כאילו היא סבבה לא יותר מזה אבל כרגע היא היחידה שעשתה איזשהי קפיצה משמעותית מהדור הקודם מול כל ענקיות הטככנולוגיה והתוכנה בצד א׳ וג׳. מצב הזוי שאני לא זוכר בחיים בשלב כזה של הדור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2022, 08:08

DrKeo כתב:הפס5 כבר נמכרת בארץ ב2550₪, זה 50₪ מהמחיר הרשמי. והיא במלאי בכל החנויות, בלי באנדל. זהו, המחסור בסופו.

כנס רגע לחנויות באירופה, שם המכשיר סביב ה-700-800 יורו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2022, 12:53

Laskin כתב:
DrKeo כתב:הפס5 כבר נמכרת בארץ ב2550₪, זה 50₪ מהמחיר הרשמי. והיא במלאי בכל החנויות, בלי באנדל. זהו, המחסור בסופו.

כנס רגע לחנויות באירופה, שם המכשיר סביב ה-700-800 יורו

אני לא יודע מה המצב באירופה, אבל בארה״ב המצב גם נרגע. יש את החבילה של פס5 + הורייזן ב550$ בכל מקום. המלאים באים והולכים אבל כמו בארץ, אתה רואה חנות מקבלת מלאי והוא נשאר ימים לעומת לפני שנה שהוא היה נעלם תוך דקות. עכשיו בebay יש המון מכשירים בbuy me now, חדשים מהנילון, ב550$ עד 650$ שזה כלום לעומת ה1000$+ שהיה לפני שנה. גם בebay אנגליה יש המון מכשירים בסביבות ה530 פאונד שזה לא רחוק מדי מהמחיר הרשמי של 480 פאונד.

בקיצור, זה מתנרמל. אולי יקח עוד כמה חודשים עד שתוכל להכנס לוולמארט ולקנות מכשיר ב499$, אבל אנחנו בסוף של הטרוף.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2022, 18:11

בארה״ב אכן המצב השתפר, אם כי קשה ללכת לחנות ופשוט לראות אחת, אז ייקח עוד זמן. באירופה פשוט אין… ומה שיש נמכר במחיר כמעט כפול או קצת יותר מכפול.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 09 ספטמבר 2022, 19:54

משעשע שאנשים ממשיכים להתעלם מזמני טעינה ו 60+ FPS כאילו זה לא חלק מהחבילה שהדור הבא מספק. איזה הסתכלות צרה ושגויה על כח שמנוצל רק בשביל eye candy.

אגב, אני חשבתי שכולם פה, ובמיוחד נדב, השתגעו על הגרפיקה של המשחק AAA הראשון שהוכרז לקונסולות דור הבא בעת ההכרזה על הסירייס X. הלו מדובר בהלבלייד 2.
אז התוצר הראשון של קונסולות דור הבא הוציא ממכם וואו כבר ב 2019. וראיתי שהרבה אנשים פה גם התלהבו מהמשחק הסיני המדובר, וגם זה היה לפני שנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2022, 23:47

Kazz כתב:משעשע שאנשים ממשיכים להתעלם מזמני טעינה ו 60+ FPS כאילו זה לא חלק מהחבילה שהדור הבא מספק. איזה הסתכלות צרה ושגויה על כח שמנוצל רק בשביל eye candy.

חבוב, שחקתי בקרייסס 2 ב-2011 עם SSD ו-60FPS. בעצם שחקתי משחקי 60FPS לפני פאקינג 30 שנים.

קצב פריימים, רזולוציה או זמן טעינה הם לא משהו שמגדיר דור. מדובר בסתם נתונים טכנים יבשים. כלומר, אתה הולך להסיבר לנו שספיידרמן רימאסטר הוא דור הבא אבל ספיידרמן 2 הוא לא דור הבא כי הוא רץ ברזולוציה נמוכה יותר וב-30FPS שנה הבאה? אם כבר 60FPS ורזולוצית 4K הם תעודת עניות, לא הצטיינות. הסיבה שהכל 60FPS עכשיו היא כי אף אחד לא מנצל את הקונסולות, אז מה אתה חושב שקורה כשמריצים משחקי פס4 על הפס5? הם רצים ב-4K וב-60FPS. יופי, משחקי פס3 יכולים לרוץ גם ב-8K ב-120FPS, אז אני משער שמשחקי פס3 אפילו יותר דור הבא, נכון?

Kazz כתב:אגב, אני חשבתי שכולם פה, ובמיוחד נדב, השתגעו על הגרפיקה של המשחק AAA הראשון שהוכרז לקונסולות דור הבא בעת ההכרזה על הסירייס X. הלו מדובר בהלבלייד 2.
אז התוצר הראשון של קונסולות דור הבא הוציא ממכם וואו כבר ב 2019. וראיתי שהרבה אנשים פה גם התלהבו מהמשחק הסיני המדובר, וגם זה היה לפני שנים.

זה לא היה בזמן אמיתי לצערנו, ולא המשחק הזה או המשחק הזה יצא כך שמה זה משנה? אנחנו נכנסים לשנה השלישית של הקונסולות ואין משחק דור הבא אמיתי אחד לרפואה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 10 ספטמבר 2022, 01:10

DrKeo כתב:
קרייסס 2 ב-2011 עם SSD ו-60FPS. בעצם שחקתי משחקי 60FPS לפני פאקינג 30 שנים.

קצב פריימים, רזולוציה או זמן טעינה הם לא משהו שמגדיר דור. מדובר בסתם נתונים טכנים יבשים. כלומר, אתה הולך להסיבר לנו שספיידרמן רימאסטר הוא דור הבא אבל ספיידרמן 2 הוא לא דור הבא כי הוא רץ ברזולוציה נמוכה יותר וב-30FPS שנה הבאה? אם כבר 60FPS ורזולוצית 4K הם תעודת עניות, לא הצטיינות. הסיבה שהכל 60FPS עכשיו היא כי אף אחד לא מנצל את הקונסולות, אז מה אתה חושב שקורה כשמריצים משחקי פס4 על הפס5? הם רצים ב-4K וב-60FPS. יופי, משחקי פס3 יכולים לרוץ גם ב-8K ב-120FPS, אז אני משער שמשחקי פס3 אפילו יותר דור הבא, נכון?

בוודאי שקצב פריימים, רזולוציה וזמני טעינה (ו-קוויק ריזום) מגדירים דור. הם מהפקטורים החשובים בחוויה של השחקן. בגלל זה לפס3 ו ה360 קראו דור ה HD. בגלל זה הדגש של הדור הקודם היה ה 1080P של הפס4 לעומת ה XBONE שהריצה את המשחקים ב 720 עד 900P.

מה שאתה כאילו לא מבין זה שהדור החדש מביא את כל החידושים חסרי התקדים בקונסולות בנוסף לקפיצה באיכות הגרפקית, בפיקסלים ופוליגונים כמצופה כמובן מאליו מכל דור חדש. 60 FPS היא לא מילה גסה וכדי שמשחק ירוץ ככה על קונסולות הוא כבר לא צריך לעשות ויתורים גדולים.
ספיידרמן 2 קרוב לוודאי יציע מצב 60FPS וכנראה גם 40FPS. וכשהוא ירוץ ב 60 FPS אתה לא תקרא לו משחק דור קודם בהשוואה למצב 30FPS.

להשתמש במשאבים של הדור החדש כדי לשחק את אותם משחקים, באותה דרך ובאותה קונפיגורציה רק עם פירוט ויז'ואלי יותר מרשים זה yawn.
זה יגיע וזה יהיה אחלה וזה יהיה yawn. אני ממשיך לצחוק מזה שפורום של לכאורה מביני עניין מחפשים רק את ה eye candy בדור החדש ולא שום דבר אחר.

DrKeo כתב:זה לא היה בזמן אמיתי לצערנו, ולא המשחק הזה או המשחק הזה יצא כך שמה זה משנה? אנחנו נכנסים לשנה השלישית של הקונסולות ואין משחק דור הבא אמיתי אחד לרפואה.

לא ידעת את זה אז והתלהבת מזה עד השמיים. לזכרוני גם ההדגמה השנייה שהמשחק קיבל הייתה טובה מהבחינה הזו.
המשחק לא יצא? זה מחזיר אותנו לנקודה שאתה מסרב להפנים: מעבר הדור הזה הוא ייחודי ולא ניתן להשוות אותו ואת לוחות הזמנים לדורות אחרים. הפקות נדחו ונדחו וכך יצא שמשחקים בלעדיים לדור הבא מגיעים מאוחר יותר (לא שהמשחקים הכן בלעדיים הרשימו אותך).

ולנוכח החידושים ושינוי הפרדיגמה שהדור הזה טומן בחובו, מפתחים יצטרכו יותר זמן כדי באמת לעצב ולתכנת משחקים שמשתמשים ביכולות החומרה במלוא תפארתן.......
לא שאני חושב שמרבית מפתחי ה AAA יכולים לעשות את זה. אבל משום מה אנשים פה חושבים ש COD או סטאר וורס בלעדיים לדור הבא הולכים להציג יצירתיות או אקספרימנטציה במכניקות ובמשחקיות, כאשר בתכלס זה הולך להיות אותו מתכון אבל יפה יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2022, 02:23

Kazz כתב:בוודאי שקצב פריימים, רזולוציה וזמני טעינה (ו-קוויק ריזום) מגדירים דור. הם מהפקטורים החשובים בחוויה של השחקן. בגלל זה לפס3 ו ה360 קראו דור ה HD. בגלל זה הדגש של הדור הקודם היה ה 1080P של הפס4 לעומת ה XBONE שהריצה את המשחקים ב 720 עד 900P.

מה שאתה כאילו לא מבין זה שהדור החדש מביא את כל החידושים חסרי התקדים בקונסולות בנוסף לקפיצה באיכות הגרפקית, בפיקסלים ופוליגונים כמצופה כמובן מאליו מכל דור חדש. 60 FPS היא לא מילה גסה וכדי שמשחק ירוץ ככה על קונסולות הוא כבר לא צריך לעשות ויתורים גדולים.
ספיידרמן 2 קרוב לוודאי יציע מצב 60FPS וכנראה גם 40FPS. וכשהוא ירוץ ב 60 FPS אתה לא תקרא לו משחק דור קודם בהשוואה למצב 30FPS.

להשתמש במשאבים של הדור החדש כדי לשחק את אותם משחקים, באותה דרך ובאותה קונפיגורציה רק עם פירוט ויז'ואלי יותר מרשים זה yawn.
זה יגיע וזה יהיה אחלה וזה יהיה yawn. אני ממשיך לצחוק מזה שפורום של לכאורה מביני עניין מחפשים רק את ה eye candy בדור החדש ולא שום דבר אחר.

כן, צודק, אני לא מבין את החידושים שהדור הבא מביא :roll:
60FPS קיים במשחקים משחר הקונסולות, זה לא דור הבא, זאת החלטה עיצובית/טכנית של המפתחת. ובנוגע לרזולוציה, גירס הוא לא דור הבא כי הוא רץ ב-720P, הוא 720P בנוסף לזה שהוא דור הבא. בדיוק כמו שאלן וייק הוא דור הבא למרות שהוא רץ באיזה 500P.

בסופו של יום הטיעון שלך לא מחזיק מים, כי כשיגיעו משחקי דור הבא אמיתיים, הם לא ירוצו ב-4K טבעי או ב-60FPS, חוץ מאשר כמה ספציפים בדיוק כמו בכל דור.

Kazz כתב:לא ידעת את זה אז והתלהבת מזה עד השמיים. לזכרוני גם ההדגמה השנייה שהמשחק קיבל הייתה טובה מהבחינה הזו.
המשחק לא יצא? זה מחזיר אותנו לנקודה שאתה מסרב להפנים: מעבר הדור הזה הוא ייחודי ולא ניתן להשוות אותו ואת לוחות הזמנים לדורות אחרים. הפקות נדחו ונדחו וכך יצא שמשחקים בלעדיים לדור הבא מגיעים מאוחר יותר (לא שהמשחקים הכן בלעדיים הרשימו אותך).

ולנוכח החידושים ושינוי הפרדיגמה שהדור הזה טומן בחובו, מפתחים יצטרכו יותר זמן כדי באמת לעצב ולתכנת משחקים שמשתמשים ביכולות החומרה במלוא תפארתן.......
לא שאני חושב שמרבית מפתחי ה AAA יכולים לעשות את זה. אבל משום מה אנשים פה חושבים ש COD או סטאר וורס בלעדיים לדור הבא הולכים להציג יצירתיות או אקספרימנטציה במכניקות ובמשחקיות, כאשר בתכלס זה הולך להיות אותו מתכון אבל יפה יותר.

כן, התלהבתי, גם מההדגמה השניה התלהבתי. מאוד מרשים. רק חבל שהמשחקים האלה לא יצאו.

אתה לא מפנים שהסיבה היחידה שאין עדין משחקי דור הבא היא עסקית ועסקית בלבד ושיש למפתחות כמו סנטה מוניקה ערכת פיתוח של הפס5 כבר 3+ שנים וספק מטרה כבר 5+ שנים. ובנוסף שני הדורות הם X86, כלומר זה מעבר הדור הכי קל בהסטוריה של הקונסולות (אם נתעלם מנינטנדו). כל מה שאתה אומר => ההפך הוא המציאות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 ספטמבר 2022, 21:03

DrKeo כתב:
swym כתב:קראתי פה על הרבה דאגה לזמן היקר של אנשי נוטי דוג שנשרף על הרימייק. אנחנו מודעים לעובדה שרוב העבודה עליו בכלל היתה של הסטודיו החדש Visual Arts, נכון?

זה לא ממש נכון. הם התחילו את הפרוייקט ב-2019 אבל לא ממש הספיקו לעבוד עליו יותר מדי כי כל החברה נשאבה לתפקיד סטודיו תומך בפיתוח של TLOU2. רק אחרי שסיימו את TLOU2 באמצע 2020 הפרוייקט תפס תאוצה אבל תחת המטריה של נוטידוג ועד סוף 2020 כבר עבדו עליו עשרות עובדים של נוטידוג בזמן ש-VASG התפוררו ומי שנשאר שוב היה רק כסטודיו תומך.

נוטידוג עבדה על part 1 במשך שנתיים עם עשרות חברי צוות, לפחות לפי שרייר. אז מה זה משנה שגם VASG עבדו על המשחק בעצימות כזו או אחרת? עשרות עובדי נוטידוג עבדו עליו שנתיים, זה חתיכת כמות של שעות אדם של נוטידוג, לא כזה רחוק מנניח TLL.

קראת מה כתבתי? רוב העבודה, לא כל העבודה.
הרי גם אם אתה הולך לפי שרייר, הוא אמר בעצמו שכמה עשרות עובדי נוטי דוג הצטרפו לפרויקט פשוט בגלל שלא היה להם מה לעשות באותה התקופה שאחרי TLOU2.
המשחק הבא שלהם היה ב pre-production עדיין, והיתה להם בעיית pipeline כך שגם ככה לא היה מה לעשות עם כל האנשים - כך שהעבירו לפרויקט בדיוק את מי שלא היה צריך לפרויקט אחר.

VASG התחילו את הפרויקט עוד לפני 2019, ובשורה התחתונה הם ולא נוטי דוג נתנו את הרוב הגדול של כח האדם ושעות העבודה על הרימייק.
הם גם ממש לא התפוררו אחר כך, ככה שלא ברור לי מאיפה הבאת את זה. אתה אולי מתכוון לזה שכמה קודקודים עזבו בגלל ענייני פוליטיקה ארגונית? זה לא משהו חריג בתעשייה, ועדיין יש שם מעל 200 אנשים (+הם מגייסים עוד).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2022, 23:44

swym כתב:
DrKeo כתב:

קראת מה כתבתי? רוב העבודה, לא כל העבודה.
הרי גם אם אתה הולך לפי שרייר, הוא אמר בעצמו שכמה עשרות עובדי נוטי דוג הצטרפו לפרויקט פשוט בגלל שלא היה להם מה לעשות באותה התקופה שאחרי TLOU2.
המשחק הבא שלהם היה ב pre-production עדיין, והיתה להם בעיית pipeline כך שגם ככה לא היה מה לעשות עם כל האנשים - כך שהעבירו לפרויקט בדיוק את מי שלא היה צריך לפרויקט אחר.

VASG התחילו את הפרויקט עוד לפני 2019, ובשורה התחתונה הם ולא נוטי דוג נתנו את הרוב הגדול של כח האדם ושעות העבודה על הרימייק.
הם גם ממש לא התפוררו אחר כך, ככה שלא ברור לי מאיפה הבאת את זה. אתה אולי מתכוון לזה שכמה קודקודים עזבו בגלל ענייני פוליטיקה ארגונית? זה לא משהו חריג בתעשייה, ועדיין יש שם מעל 200 אנשים (+הם מגייסים עוד).

על פי שרייר הם התחילו לעשות preproduction אבל רק כמה חודשים מאוחר יותר משכו אותם לעזור עם tlou2 עד אמצע 2020. ואז, כשסופסוף סיימו אותו והם יכלו לחזור לרימייק, נוטידוג גנבו להם את הפרוייקט והם הפכו שוב לסטודיו תמיכה.

כלומר, הם הובילו בקושי שנה על הפרוייקט לפני שנוטידוג לקחו להם אותו ונוטידוג הובילו אותו שנתיים. אז לא רק שמשתמע מהדברים של שרייר שנוטידוג הובילה את רוב הפרוייקט, הוא ציין מספרית שעבדו עליו ״dozens״ עובדי נוטידוג.

אז כן, עשרות עובדי נוטידוג לשנתיים הם בהחלט משאבים רציניים, סדר גודל של TLL. תוסיף לזה את המשאבים של The GaaS of Us וקבלת כמות לא סבירה של עובדי נוטידוג שלא עובדים על משחק סינגל AAA שובר מוחות. אז אין לנו זכות להתבאס?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 ספטמבר 2022, 00:14

VASG לא התפוררו,אבל הניסיון שלהם להפוך לסטודיו מהשורה שמפתח full fledged titles נכשל,והם חזרו להיות סטודיו תמיכה,סטודיו תמיכה קריטי,אבל עדיין סטודיו תמיכה.
אני בטוח שאף אחד בנוטי דוג לעולם לא יודה בזה בפומבי,אבל ברור שהפרויקט הזה הוא ירושה שהם לא ביקשו וספק אם מישהו שם באמת רצה לעבוד על זה- נעשתה יותר מדי עבודה עליו כדי לבטל אותו,אבל היה צורך להחליף ידיים מסיבות כאלה ואחרות (לפי השמועות בזמנו,VASG היו אובר באדג'ט בקטע מפחיד) ונוטי דוג הם סוסי עבודה שנותנים תפוקה מובטחת,וכאן עוד מדובר ב-IP היקר ביותר שלהם.
בשורה התחתונה,יצא להם רימייק/רימאסטר מעולה,לא מבין איך אפשר להתכחש לזה,זה פשוט פרוייקט שאף אחד לא באמת רצה,לא הקהל ולא המפתחת,זה לא מפריע לו להיות מוצלח בכל אופן במקרה הזה.
אני מתאר לעצמי שהצוות הזה יתקפל לתוך הצוות של ה-IP החדש,או המשחק GaaS ביקום של TLOU,שלדעתי לפחות הולך להיות גם המשך עלילתי לעולם בצורה כזו או אחרת,ND עדיין ידחפו אותו בתור "חוויה נרטיבית".

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2022, 00:49

Uncle Pey'j כתב:VASG לא התפוררו,אבל הניסיון שלהם להפוך לסטודיו מהשורה שמפתח full fledged titles נכשל,והם חזרו להיות סטודיו תמיכה,סטודיו תמיכה קריטי,אבל עדיין סטודיו תמיכה.
אני בטוח שאף אחד בנוטי דוג לעולם לא יודה בזה בפומבי,אבל ברור שהפרויקט הזה הוא ירושה שהם לא ביקשו וספק אם מישהו שם באמת רצה לעבוד על זה- נעשתה יותר מדי עבודה עליו כדי לבטל אותו,אבל היה צורך להחליף ידיים מסיבות כאלה ואחרות (לפי השמועות בזמנו,VASG היו אובר באדג'ט בקטע מפחיד) ונוטי דוג הם סוסי עבודה שנותנים תפוקה מובטחת,וכאן עוד מדובר ב-IP היקר ביותר שלהם.
בשורה התחתונה,יצא להם רימייק/רימאסטר מעולה,לא מבין איך אפשר להתכחש לזה,זה פשוט פרוייקט שאף אחד לא באמת רצה,לא הקהל ולא המפתחת,זה לא מפריע לו להיות מוצלח בכל אופן במקרה הזה.
אני מתאר לעצמי שהצוות הזה יתקפל לתוך הצוות של ה-IP החדש,או המשחק GaaS ביקום של TLOU,שלדעתי לפחות הולך להיות גם המשך עלילתי לעולם בצורה כזו או אחרת,ND עדיין ידחפו אותו בתור "חוויה נרטיבית".

אולי VASG לא התפוררו במובן שהסטודיו לא קיים יותר, הם הם בהחלט התפוררו במובן שהכישרונות העיקריים עזבו, המשחק המקורי שלהם בוטל, הרימייק של tlou נלקח מהידיים שלהם והם חזרו להיות סטודיו תמיכה. אם זאת לא התפוררות אז מה היא התפוררות :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 ספטמבר 2022, 21:27

DrKeo כתב:
60FPS קיים במשחקים משחר הקונסולות, זה לא דור הבא, זאת החלטה עיצובית/טכנית של המפתחת. ובנוגע לרזולוציה, גירס הוא לא דור הבא כי הוא רץ ב-720P, הוא 720P בנוסף לזה שהוא דור הבא. בדיוק כמו שאלן וייק הוא דור הבא למרות שהוא רץ באיזה 500P.

בסופו של יום הטיעון שלך לא מחזיק מים, כי כשיגיעו משחקי דור הבא אמיתיים, הם לא ירוצו ב-4K טבעי או ב-60FPS, חוץ מאשר כמה ספציפים בדיוק כמו בכל דור.

כן, התלהבתי, גם מההדגמה השניה התלהבתי. מאוד מרשים. רק חבל שהמשחקים האלה לא יצאו.

אתה לא מפנים שהסיבה היחידה שאין עדין משחקי דור הבא היא עסקית ועסקית בלבד ושיש למפתחות כמו סנטה מוניקה ערכת פיתוח של הפס5 כבר 3+ שנים וספק מטרה כבר 5+ שנים. ובנוסף שני הדורות הם X86, כלומר זה מעבר הדור הכי קל בהסטוריה של הקונסולות (אם נתעלם מנינטנדו). כל מה שאתה אומר => ההפך הוא המציאות.

ספורים משחקי AAA שבוחרים ב 60FPS כי הבחירה באה בויתורים לא קטנים. בדור החדש זה לא כך. מה שאתה כאילו לא מבין זה שהדור החדש מאפשר 60FPS בקלות יחסית כאשר כל שאר מרכיבי הגרפיקה איכותיים ומשדרים קפיצת דור. יש סיבה שספנסר כל הזמן מההכרזה על הקונסולה הדגיש שהוא הכי מתרגש מהמעבד ומהאפשרות ש 60 FPS יהפוך לדבר שבשגרה במשחקי AAA על הקונסולות (שלא נדבר על משחקי עולם פתוח). בדורות האחרונים 60FPS בסכנת הכחדה.

אני מאמין שכל משחקי צד א' יציעו מצב 60FPS.

המשחקים לא יצאו? אז אולי, רק אולי, תתחיל להיפתח לאפשרות שהאמירות שלך לא נכונות? שהלוח הזמנים שאתה מכתיב לא מתאים לדור הנוכחי? אולי באמת הפקות נדחו באופן משמעותי? אולי בעצם כדי לנצל את החומרה באופן שיימצא יאה בעינך צריך זמני פיתוח יותר ארוכים?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 ספטמבר 2022, 22:18

קאז מה נסגר מה דור חדש אין עדיין משחקים על מה אתה מדבר?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 ספטמבר 2022, 22:27

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

ספורים משחקי AAA שבוחרים ב 60FPS כי הבחירה באה בויתורים לא קטנים. בדור החדש זה לא כך. מה שאתה כאילו לא מבין זה שהדור החדש מאפשר 60FPS בקלות יחסית כאשר כל שאר מרכיבי הגרפיקה איכותיים ומשדרים קפיצת דור. יש סיבה שספנסר כל הזמן מההכרזה על הקונסולה הדגיש שהוא הכי מתרגש מהמעבד ומהאפשרות ש 60 FPS יהפוך לדבר שבשגרה במשחקי AAA על הקונסולות (שלא נדבר על משחקי עולם פתוח). בדורות האחרונים 60FPS בסכנת הכחדה.

המשחקים לא יצאו? אז אולי, רק אולי, תתחיל להיפתח לאפשרות שהאמירות שלך לא נכונות? שהלוח הזמנים שאתה מכתיב לא מתאים לדור הנוכחי? אולי באמת הפקות נדחו באופן משמעותי? אולי בעצם כדי לנצל את החומרה באופן שיימצא יאה בעינך צריך זמני פיתוח יותר ארוכים?

קשקוש, גם בדור הפס4 אפשר היה לייצר גראפיקה סבבה לגמרי עם IQ מצויין ו 60 פריימים ועדיין מפתחות בסוף ניסו לפרוץ גבולות ולהציב רף חדש ולא אמרו לעצמם בוא נישאר על 60 זה נראה לי בסדר כבר.

עם הפס4 פרו והאקס וואן איקס יכולת כבר לקבל משחקים בגראפיקה של אותו הדור (שהיא לכל הדיעות גראפיקה מצויינת) עם הפריימרייט הקדוש שלך. אז למה בכלל הוצאנו דור חדש תגיד? כדי להעלות גירה טכנית כשהמשתנה העיקרי זה שהמספרים גדלו מבלי שום יחס או עניין למהות עצמה שזה להתקרב בעוד צעד לפוטוריאליזם או לפיזיקה/אפקטים/עולמות פתוחים/ פירוט וכו׳ שלא נראו לעולם?

במקרה כזה תקרא לפס5 ״פס4 פרו 2״ והנה סגרת עניין, נעלה גירה טכנולוגית ונשחק באותה הטכנולוגיה שרצה כבר עשור עוד מעט רק עם מספרים גדולים יותר כמו 4K ו 100FPS. התפיסה שאתה מציג בכל פעם כשמעלים את האכזבה המובנת מאליו מהרמה הטכנית שקיבלנו עד כה מהדור (אכזבה שכל הפורום בערך שותף לה כולל אלו שהכי אופטימיים ונהנים מהדור הנוכחי) היא אחת המטופשות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2022, 22:43

Kazz כתב:ספורים משחקי AAA שבוחרים ב 60FPS כי הבחירה באה בויתורים לא קטנים. בדור החדש זה לא כך. מה שאתה כאילו לא מבין זה שהדור החדש מאפשר 60FPS בקלות יחסית כאשר כל שאר מרכיבי הגרפיקה איכותיים ומשדרים קפיצת דור. יש סיבה שספנסר כל הזמן מההכרזה על הקונסולה הדגיש שהוא הכי מתרגש מהמעבד ומהאפשרות ש 60 FPS יהפוך לדבר שבשגרה במשחקי AAA על הקונסולות (שלא נדבר על משחקי עולם פתוח). בדורות האחרונים 60FPS בסכנת הכחדה.

כרגע הכל 60 כי הכל משחקי פס4, מן הסתם הפס5 מריצה משחקי פס4 ב-60FPS, זה נכון גם על משחקי פס2 על הפס3 וכדומה. הפס5 לא שונה מדורות קודמים, אם מפתחת מחליטה לשים את יהבה ב-60FPS אז המשחק שלה ירוץ ב-60, כמו נניח COD או פיפ״א. רוב המפתחות מעדיפות מעבד ו-GPU ב-30 כי זה מאפשר להן לעשות יותר, ובפס5 המצב לא יהיה שונה ורוב משחקי ה-AAA יהיו 30. אני בטוח שיהיו משחקי 60, כמו בכל דור, ואולי אפילו יותר משחקי 60 מבדור הקודם כי זה פשוט קל יותר, אבל עדין רוב המשחקים יהיו 30 כמו בכל דור.

ובנוגע למשחקים, אין פה בעיה של זמני פיתוח, יש פה בעיה של השקעה של מפתחות במשחקי דור קודם במקום במשחקי דור הבא. אם כבר להפך, זמני הפיתוח בדור הזה צריכים להתקצר, לא להתארך, בזכות דברים כמו ה-SSD שפותר אחוז לא מבוטל של בעיות פיתוח, RT שהופך איטרציות לסופר מהירות ומעבד חזק יחסית שפותר את רוב המגבלות של המשחק הממוצע על הדור הקודם. שלא נדבר על זה שהדור הנוכחי הוא X86 כמו הקודם כך שזה היה אמור להיות המעבר הדורי הכי קל אי פעם.

בסופו של יום אם מפתחות היו מפתחות משחקים לדור הבא אבל הפיתוח היה נמשך ונמשך אז פשוט היה יובש קיצוני בלי משחקים. אבל זה לא מה שקורה. מה שקורה הוא שמפיצות מטרגטות את הפס4 שנתיים לתוך הדור, שלא נדבר על זה שאנחנו נכנסים עוד חודשיים לשנה השלישית.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 ספטמבר 2022, 22:49

קונסולות הביניים בדור הקודם אכן היו אבן דרך והראו שאפשר לעשות את הבלתי יאומן ולתת למשחקי ולשחקני קונסלות בחירה איך לשחק את המשחק. זאת אחת הסיבות שאני מאמין שהאפשרות לשחק ב 60FPS הולכת להישאר במשחקי AAA.

למה הוצאנו דור חדש? כדי לעשות עוד עליית מדרגה. דה. הפעם גם במצב 60 FPS משחקי דור הבא יראו עליית מדרגה מובהקת מהדור הקודם.
תפסיקו להיות מפונקים לעזאזל. הקפיצה שאתם רוצים תגיע במוקדם או במאוחר. שחררו כבר. אני מת לראות ממה אתם הולכים להתלהב ואיזה משחקיות עבשה עדיין תהיה במשחקים האלה.

בנתיים תהנה מ'הגירה הטכנולוגית' של זמני טעינה שואפים לאפס, אפקטי RT לראשונה בעולם הקונסולות, VRR, מצבי 40FPS ו120 FPS חסרי תקדים ומבורכים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 ספטמבר 2022, 23:10

Kazz כתב:קונסולות הביניים בדור הקודם אכן היו אבן דרך והראו שאפשר לעשות את הבלתי יאומן ולתת למשחקי ולשחקני קונסלות בחירה איך לשחק את המשחק. זאת אחת הסיבות שאני מאמין שהאפשרות לשחק ב 60FPS הולכת להישאר במשחקי AAA.

למה הוצאנו דור חדש? כדי לעשות עוד עליית מדרגה. דה. הפעם גם במצב 60 FPS משחקי דור הבא יראו עליית מדרגה מובהקת מהדור הקודם.
תפסיקו להיות מפונקים לעזאזל. הקפיצה שאתם רוצים תגיע במוקדם או במאוחר. שחררו כבר. אני מת לראות ממה אתם הולכים להתלהב ואיזה משחקיות עבשה עדיין תהיה במשחקים האלה.

בנתיים תהנה מ'הגירה הטכנולוגית' של זמני טעינה שואפים לאפס, אפקטי RT לראשונה בעולם הקונסולות, VRR, מצבי 40FPS ו120 FPS חסרי תקדים ומבורכים.

אז קאז אתה מאמין שהמשחק הבא של נוטי דוג/GOT 2 כל אלה יהיו 60FPS? אתה באמת מאמין לזה? פשוט המצאת לעצמך תסריט שהמפתחים התחילו להעדיף 60FPS.
בוא תתחייב על הדברים האלה אם אתה כל כך מאמין בהם :) בוא תתחייב פה שלדעתך המשחק הבא של נוטי דוג יהיה 60FPS ונראה אם אתה מסוגל לעשות double down על השטות הזו :)

ומה הקטע של הפס5 פרו? הפס5 פרו לא ישנה כלום, כמו שנדב כבר אמר יהיו משחקי 60FPS כי זה מה שהמפתחת רוצה, אתה לא תראה את מורטאל קומבאט יוצא ב30FPS אף פעם, אז מה הוכחת פה בדיוק? הפס5 יאפשר לחלק מהמשחקים הפחות אינטנסיבים לרוץ על 60FPS אבל ממש לא לכולם לא מבין על סמך מה הכרזת שזה יהיה הדור הראשון מאז המגה דרייב שישים את ה60FPS על חוד החנית.

בוא'נה אפילו על המגה דרייב והדור שלו שהכל כמעט היה 60FPS אפילו שם לא הכל היה 60FPS שאיזו מפתחת רצתה לסחוט כוח, שיחקת פעם פיפא על המגה דרייב קאז? מניח שלא כנראה שהתחלת על הפיסי, היית רואה שהם לא 60FPS בדור עם הכי הרבה משחקי 60FPS.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 ספטמבר 2022, 23:16

כן כמו הסרטון אנצרטד המפוברק שאמור היה לרוץ ב60 fps. מה נסגר איתך קאז מה זה לחכות? בוא נחכה לסוף הדור ועד אז נקבל דור קודם ב120 fps 4k קבוע. וואוו. ומה הקשר משחקיות עבשה? לא משנה מה ינצלו אבל שינצלו. כמו שבלינג כתב בכמה הודעות לפני כן, כבר עדיף שהיינו מקבלים קונסולה עם 2 טרה וכרטיס מסך ומעבד יותר מתקדמים. מה אתה קונה סופר קאר להניע אותה חזק חזק במחסן?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים