נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 13:45

אז יש PS5 PRO בסוף 2024? יש מקורות שטוענים שכן :)

Insider Gaming sources have confirmed that the PS5 Pro is in development and could release with a tentative release date of late 2024.

Insider Gaming previously reported that a new PlayStation 5 with a detachable disc drive is scheduled to release later this year. It's understood that this new model will phase out the current PlayStation 5 to cut down on production and shipping costs. In spite of the widespread reports, this is not the PS5 Pro model.

This is "just the beginning of new hardware coming to PlayStation users this generation", said one source when talking about the detachable disc drive console.

As for what the PS5 specs will entail, details are limited. However, a recently-published patent by PlayStation architect Mark Cerny (spotted by @Onion00048) suggests that Sony Interactive Entertainment is looking to "accelerate" ray tracing performance in video games.

Just like with the PS4 to the PS4 Pro, we can generally guess pretty confidently that the PS5 Pro will have increased visuals, performance, and speeds. But as for leaked details, we'll have to wait until a later date to release those.

Insider Gaming understands that the next generation of the PlayStation, the PS6, is unlikely to release until at least 2028. This would put the current generation console release schedule in line with its predecessors.

אז לפחות לפי המקור של החברה האלה, הפס5 פרו יהיה לא רק בשביל גרפיקה טובה יותר ופריים רייט גבוה יותר במשחקים קיימים, אלא כדי להאיץ את ההכנסה של הRT כסטנדרט... .. אז כנראה שנדב צדק ונראה את הRT כסטנדרט או ברוב המשחקים החל מהדור הזה? (לפחות מהאמצע שלו)?

בגדול, אני מקווה מאוד (ומאמין) שהשמועות האלה נכונות. אני אשדרג כמובן לפרו הזה בסוף 2024 אם הוא יגיע ואני מאוד מקווה שזה באמת יהיה הסטדנרט מהיום והלאה, שבאופן קבוע אנחנו יכולים לצפות לפרו כזה שיביא איתו את כל הטוב הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2023, 13:49

לא הבנתי, איך זה יעזור להפוך את הRT לסטנדרט, אם זה אותם משחקים שיצאו גם לפס5 הרגילה, שלא נדבר על one s… המכנה הנמוך הוא מה שמגביל, וזה לא ישתנה עם קונסולות פרו, רק יאפשר לך אולי לשחק את אותם משחקים ברזולוציה גבוהה יותר או בקצב פריימים מהיר יותר.
או לחילופין - פשוט להפעיל RT במשחק שאין בו בגירסת הפס5 הרגילה, אבל אז זה לא הסטנדרט, אלא תוספת פרימיום, וזה אומר שהמפתחים יאלצו כן לעבוד פעמיים על התאורה וכד.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 14:21

טריגר* תאוריה מהתחת שלי מה הולך לקרות בשנים הקרובות טריגר*

אז אחרי שהבהרתי למעלה שמדובר רק בדעה שלי זה לדעתי מה שהולך לקרות בשנים הקרובות: הS לדעתי יהפוך החל מהאמצע הדור לקונסולת קצה שיותר ויותר מפתחים מרשים לעצמם לדלג עליה או להתעלם ממנה והSeries X והPS5 הרגיל מן הסתם יהפכו לקונסולות הבסיס :)

הרי אין מצב שמייקרוסופט תרשה לסוני לחגוג על הפרו לבד, הם יוציאו פרו משלהם לכל היותר שנה וקצת אחרי סוני בשביל לשמר את יתרון הכוח שלהם ואז מן הסתם אנחנו נראה יותר ויותר RT במשחקים מקיר לקיר גם בPC גם בקונסולות האלו.כנראה שהפס5 הבסיסי והX פשוט יפעילו את המשחקים האלה במצב OFF לRT בשביל לשמר את הפריים רייט שלהם. אבל בסופו של יום כנראה שהחל מסוף 2024 יהיה לך RT כבסיס בכל משחק נורמלי.

מה שמעניין אותי: לאסקין, אם יוצא הפרו אתה משדרג? ובכלל אנשים פה הולכים לשדרג כמוני או לרכב על הקונסולות בסיס האלה עד הסוף?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 מרץ 2023, 14:42

מייקרוסופט יכולים תאורטית לזרוק את הS מתי שבא להם, אבל קח בחשבון שזה יהיה אסון יח"צ מבחינתם. הם הבטיחו שזו קונסולה דור הבא לכל עניין, ובשביל להצדיק נטישה שלה הם צריכים לעבור על מלא למודל שמזכיר יותר את שוק הטלפונים הניידים ולא למודל הקונסולות הקלאסי. ולהצליח לגרום לזה לעבור חלק אצל השחקנים, זה משהו שקשה לי לראות קורה באמצע דור.
רק עכשיו אנחנו רואים בעיות עם BG3 לדוגמה - שהוכרז רשמית לPS5 וכשנשאלו על גרסאת XBOX הם אמרו מפורשות שיש להם כבר גרסאת XBOX כמעט מוכנה, אבל שהם לא מצליחים לגרום למצב הספליט סקרין לעבוד על הS. התוצאה? מייקרוסופט לא נותנים להם לשחרר את הממשחק עם פיצ'ר מרכזי כזה חסר על הS מול הX (בדיוק בגלל שזה יתחיל כדור שלג אצל שאר המפתחות כל כך מוקדם בדור), והמפתחים לא רוצים לשחרר את המשחק בגרסה חסרה על הXBOX.
אז נכון לעכשיו המשחק פשוט לא מקבל גרסאת XBOX ומייקרוסופט לא עושה קולות בינתיים של ויתור על העקרון הזה.

מעבר לזה, כמו שלאסקין אמר, זה לא שמפתחים יבנו את המשחק עם RT כבסיס ואז "פשוט" יכבו אותו בשביל קונסולות הבסיס, הם צריכים ממש לפתח את המצב הרגיל בלי הRT.
או במילים אחרות - RT *כבסיס* יהיה רק ברגע שהמכנה המשותף הנמוך ביותר יפותח עם RT. ובכל מקרה, בדיוק כמו שמפתחות PC תאורטית יכולות תמיד לפתח משחקים הרבה יותר מרשימים מהקונסולות והם לא עושים את זה, מה שמשנה קודם כל הוא איפה רוב הקהל יהיה. ואין שום סיבה להאמין שרוב הקהל יהיה בקונסולות הפרו היקרות יותר שיצאו מאוחר יותר ולא בקונסולות הבסיס.
אבל גם צריך להבין מה זה בכלל "RT כבסיס", ברגע שUE5 לדוגמה כבר עושה דברים בRT, אז מן הסתם המון משחקים יעשו את הדברים האלו בRT.
מה שנראה בקונסולות הפרו זה בדיוק מה שאנחנו רואים בשוק הPC, רזולוציות גבוהות יותר ומצבי ביצועים. לדעתי, זו תשובה ממצוינת לכל אותם אנשים שהתרגלו שקונסולות עושות 60-120FPS בשנתיים האלו. הPS5 תקבל מצב 30FPS והפרו מצבים גבוהים יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2023, 15:08

סטיק כבר ענה אבל לגבי השאלה בסוף - ברור שלא אשדרג לפרו, כי יש לי מחשב ממש חזק וכי אני גם בחיים לא ארכוש פעמיים את אותה קונסולה בשביל שדרוגים כאלה, הרי יהיה את הדור הבא ושם זה ירוץ אפילו עוד יותר טוב, ואין לזה סוף. מיותר לחלוטין.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 16:15

סטיק: אם מייקרוסופט לא תתקפל מהדרישות האלה לגבי הS בעתיד הקרוב הנזק שייגרם להם יהיה די גרנדיוזי הם לא ניצחו את הדור ולכן יהיו חייבים להתגמש. לעשות שריר על מפתחת חצי אינדית כמו larian studios ב2023 זה יכול לעבוד. לנסות להכריח חברה כמו קפקום להוציא לS משחקים ב2025 כשיש קונסולות פרו יהיה קצת יותר קשה. מייקרוסופט לא סגרה את הפער בדור הזה, הם לא ירצו לריב עם מפתחות.

סביר להניח שזה יהיה ג'ונג'ל עם הS שכל מפתחת עושה מה שבראש שלה מי שתרצה תתמוך מי שלא תרצה לא תתמוך והיחידה שאתה תוכל לבנות עליה במאה אחוז שתתמוך תהיה מייקרוסופט עצמה עם הצד א' שלה.

אני לא אומר שאתה תראה את הקונסולה מקבלת 0 משחקים או משהו כזה, אני כן אומר שאתה תראה לא מעט משחקים מדלגים עליה מ2025 הלאה וכולם כולל מייקרוסופט יקבלו את זה בהבנה, יהיו גם לא מעט משחקים שימשיכו לצאת וכמו שאמרתי ג'ונגל.

אבל גם המשחקים שימשיכו לצאת תהיה בטוח שיקבלו 0 יחס מהמפתחים יזחלו בFPS לא שחיק ובכלל זה יהיה ברור דה פאקטו שהS לא רלוונטית.

בנוגע לRT: אני מסכים שאפשר להגיד שמשחק באמת נבנה לRT רק כשגם קונסולות הבסיס נכללות בזה, אבל הכוונה שלי היא אחרת. אני מתכוון לזה שמשחקים יוכלו לקבל פאצ'ים
של RT על הפרו ושסוני תעודד מאוד את המגמה הזו מהמפתחים בעוד הPS5 והX ככל שהן יזדקנו מפתחים ירגישו בנוח לכבות את זה על הפס5 הבסיסי בשביל הביצועים ובשביל לשמור על 30FPS יציב.

לגבי הפריים רייט הגבוהה יותר על הPS5 פרו, ברור. ברור שיהיו מפתחות שכל מה שהן יציעו יהיה 60FPS/120FPS יהיה לך מישמש של הכל מהכל כל מפתחת ומה שחשוב לה ולקהל שלה.... אבל הRT או RT משופר מאוד, הולך להיות פיצ'ר מרכזי בPS5 פרו הזה, זה גם ברור מהשמועה הזו ואחרות שצצו בחודשים האחרונים וזה גם ברור מהפאן השיווקי, כשיש לך מוצר כזה כמו הפרו, צריך איזה גיימיק לשווק להמונים.

אז בשביל הפרו 4K היה הגיימיק? כאן הRT יהיה הגיימיק.

לאסקין: לא יודע איך אתה תוכל לשחק בוולברין וRonin כשאתה יודע ששחקני הפס5 פרו ישחקו בגרסה יפה משלך, אז כן ברור המחשבים שלנו יריצו את זה יותר טוב.. אפילו מהפרו...אבל עד שיגיעו הגרסאות PC האלו תצא לנו הנשמה :)

אבל חפיף זה היופי לדעתי, אנשים כמוני שמשגעת אותם המחשבה שיש מישהו בעולם שמשחק בגרסה יותר יפה משלהם יכולים לקנות את הפרו הזה ואנשים שלא יכולים להישאר עם הבסיס :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2023, 16:28

״אז בשביל הפרו 4K היה הגיימיק? כאן הRT יהיה הגיימיק״

ההבדל ה״קטן״ הוא - שיש RT בפס5 הבסיסית. ומשתמשים בו.
4K לא היה אפשרי על הפס4 הבסיסית, לדעתי לא יכולת לנגן אפילו וידאו מה אפליקציה של יוטיוב ב4k עם פס4 בסיסית.
מה שאתה מציע זה למתג את זה כאילו יש פה משהו שאין בפס5 הבסיסית, וזה אומר לחרבן על פיצ׳ר שקיים והובטח לעשרות מליוני בעלי הפס5 :)

לגבי משחקים שיהיו אצלי פחת יפים - אני יכול להתמודד עם זה. את המשחקים הכי יפים אני גם ככה משחק לרוב יותר מפעם אחת את בלהיטים גדולים ביותר של סוני, אז כשתצא גירסת המחשב אני אשחק באותו משחק בקצב פריימים כפול ועם הרבה יותר פירוט - בריצה השנייה שלי.

אגב, אני גם לא חושב שמפתחים ישמחו כל כך, גם ככה כל משחק מקבל 3 רמות שונות של גרפיקה היום, אם לא 5, אז להכפיל להם את העבודה בהיבט הזה? זה משהו שכמעט ולא היה בדור הקודם, בטח בגירסת הבסיס.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 14 מרץ 2023, 16:32, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 מרץ 2023, 16:28

בוא לא נשכח שהמון משחקים עדיין רצים על GTX 970 למרות שיש RTX 4090 בשוק. יש לS בעיות וממסתמן שהמצב יהיה פחות פשוט ממה שמייקרוסופט קיוותה, אבל בסופו של דבר אם הם יתעקשו על זה אז משחקים ירוצו עליה.
האם אפשר לצפות לפורטים מושלמים? אני פחות חושב, זה כבר באמת תלוי בכמה פוטנציאל מכירה יהיה עליה בעיני המפיצות.
גם לגבי BG3, אני מאמין (אבל באמת שאין לי מושג) שהמשחק בסוף כן יצא על הXBOX ושזה בסך הכל עניין של משאבים ואופטימיזציה. לא מן הנמנע שבתוך מו"מ כזה או אחר מייקרוסופט יתנו יד בעזרת משאבים או צוות טכני כדי לגרום למשחק לעבוד אותו דבר (לפחות על פני השטח שאפשר לשווק) כמו בX ובPS5. אבל הם בטח לא יכולים להתקפל לגבי הS כבר בתחילת 2023 ולתת למשחקים שם להיות ממערב פרוע של פיצ'רי גיימפלי. זה לא קשור לממפתחת. מה גם שBG3 הוא אולי לא GTA, אבל זה משחק בפרופיל לא קטן כל כך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2023, 16:55

https://blog.playstation.com/2023/03/14 ... er-of-ps5/

בלוג פוסט שנשמע כמו חלום, ראיון עם יוצרי הDLC הקרוב של הורייזון
מבטיחים בין היתר שמנצלים את המנוע ועיצוב העולם הרבה יותר טוב כשאין את הפס4 שתחזיק אותם לאחור, וגם שיש סצינה ספציפית שלוקחת המון זכרון ובלתי אפשרית עד היום. זה מעניין.
מניח שזה עדיין לא יהיה ממש מטורף כמו דברים שנראה בהמשך אבל כיף לשמוע שנקבל מהם עולם שנבנה לדר הבא בלבד

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 17:45

סטיק: מייקרוסופט מעלימה עין כרגע מזה שסטרייט פייטר 6 ורזידנט איוול 4 ריימיק מדלגים על האקסבוקס וואן, שילוב של הבנה שהקונסולה היתה החלשה בדורה+ לא הצליחה להחזיק יוזרבייס שהמשיך להשתמש בה עד 2023. אותו דבר יקרה עם הS מייק תשלים עם זה שהיא החלשה בדורה+ תשלים עם הנטישה של משתמשים שיעברו לX/X PRO ולכן תעלים עין גם ממשחקים גדולים שידלגו עליה.

כמובן הכול תאוריה, לא שיש לי איזה מידע אקסקלוסיבי, אני נשבע באמא שלי שאני מכיר כמה מפתחי AAA אבל הם לא משתפים אותי במה שהם יודעים :) ניסיתי פעם לשאול וקיבלתי תשובה בסגנון "אל תשאל שאלות אם אתה לא רוצה לשמוע שקרים" :)

לאסקין: הלוואי היה לי את האיפוק הזה. רק המחשבה שמישהו יוכל לשחק את הבא של נוטי דוג יותר טוב ממני מחרפנת אותי.
בנוגע להוריזן, מסקרן ביותר איך נראה הקרב הזה שהוא לכאורה בלתי אפשרי על הפס4 נחפש את זה כשייצא הDLC.

אני בהחלט מחכה לראות איזו קפיצה גרילה יכולים לעשות עם הוריזן 3 שהוא בלעדי לפס5. לפי דעתי זה הIP הכי מבוזבז שקיים היום, עיצוב אמנותי מהיפים שקיימים, פסקול שמעביר צמרמורת בכל הגוף עם הזמרת הזאת עם הקול האלוהי הזה שלה, העיצובים של המכונות בTier הכי גבוהה שאפשר.... אבל משהו בעלילה ובהרגשה המתה של העולם מונעת מהIP הזה להגיע לגבהים שהוא יכול להגיע אליהם, הלוואי הPS5 יאפשר להם את הקפיצה הזו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 מרץ 2023, 18:03

אז גם אני לא ראיתי את העתיד ואני לא יודע מה יהיה, אבל יש הבדל משמעותי בדוגמה שהבאת, והיא אפילו מחזקת את מה שאני אומר דווקא:
יש הבדל בין לא להוציא משחק לקונסולה מסוימת, שזו החלטה של המפתחת והמפיצה, לבין להוציא את המשחק רק למודל אחד ולא לשני של אותה הקונסולה, שזה משהו שמייקרוסופט (וסוני עם הPS4 והפרו) לא מאפשרת. לראייה - RE4 יוצא לPS4 אבל לא לone X שחזקה ממנה. למה? כי מייקרוסופט לא רוצים הפרדה בין מודלים של אותו הדור.
גרסאת one X נשמעת כמו דבר מובן מאליו אם כבר יש פורט PS4, אבל כנראה שהמאמץ לייצר פורט לone הרגילה לא נשמע משתלם למפיצה. אז הם ויתרו על גרסאת XBOX ONE בכללותה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 18:18

שמע טיעון כזה מקורי לא שמעתי מזמן אני חייב להוריד בפניך את הפוני שלי. :) נשמע סביר. רק תגיד לי אתה מה יותר סביר בעיניך?. מייקרווספט לא רוצה הפרדה בין מודלים של אותו דור ולכן לא מוכנה שRE4 ייצא רק לONE X שחזק ממנה כמו שאתה אומר?. או שיותר הגיוני וסביר שקפקום הם אלה שלא רואים היגיון בלהוציא את RE4 לדגם סופר נישתי כמו הONE X ? :) אני בטוח שנוכל להסכים שזה לא הגיוני כלכלית להוציא משחק כזה לדגם נישתי כזה.

במצב של הX פרו זה יהיה שונה. הSeries X תשאר קונסולה חזקה טכנית לכל אורך הדור אז לא תהיה שום סיבה לנטוש אותה וביחד עם X פרו יהיה להם ביחד מספיק יוזרבייס.

אנחנו נראה בעתיד מה יהיה הכל יכול להיות.

כמובן שיכול להיות מה שאתה אומר שמייקרוסופט תתעקש שתהיה תמיכה בS בשביל הכמה מליונים שרכשו אותה, ברור זה יכול להיות, אבל מייקרוסופט תמרמר עליה כל כך הרבה אנשים. בראש ובראשונה את המפתחים שיוכלו להחליט שהחל מדור הPS6 הם פשוט תומכים במייקרוסופט פחות אם היא מתחילה לחייב אותם לתמוך בדגמים חלשים שכאלה. ב' היא תמרמר הרבה בעלי X וX פרו (נו, כולנו יודעים שיהיה X פרו ). כבר היום ב2023 שהדור עוד לא נתן את ירית הפתיחה שלו יש בעלי X ממורמרים בצדק,על הS הם קנו את הקונסולה החזקה של הדור והS מגבילה אותם שלא באשמתם.

ראינו כבר קונסולות עם יוזרבייס הרבה יותר גדול משל הS ננטשות שהגיע הזמן,לנטוש יש לזה תקדים (ויטה, WII U וכו')

ובסוף? בעיני מייקרוסופט ? היא תמיד יכולה לשווק את הS ב2024 כקונסולת low cost לקאזואלים ולמשפחות, שמה שמעניין אותם זה יותר המבחר העצום של הגיימאפס מאשר משחקי הAAA ונראה שמייקרוסופט כיוונה את הS מראש לייעוד הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2023, 18:25

Laskin כתב:https://blog.playstation.com/2023/03/14/ps5-creators-how-horizon-forbidden-west-burning-shores-will-harness-the-power-of-ps5/

מבטיחים בין היתר שמנצלים את המנוע ועיצוב העולם הרבה יותר טוב כשאין את הפס4 שתחזיק אותם לאחור, וגם שיש סצינה ספציפית שלוקחת המון זכרון ובלתי אפשרית עד היום. זה מעניין.
מניח שזה עדיין לא יהיה ממש מטורף כמו דברים שנראה בהמשך אבל כיף לשמוע שנקבל מהם עולם שנבנה לדר הבא בלבד

לא לא לא לאסקין, זה לא הגיוני מה שאתה אומר פה, לא הגיוני שיש משהו שלא אפשרי על הפס4 והיא מחזיקה את הפס5 מאחור. כנראה התבלבלת בתרגום :!:

בנוגע לויכוח פרו, זה נטו מיתוג. למפתחים יש X יותר כוח, השאלה היא מה הם יעשו איתו. דבר ראשון מעניין אם יהיה שדרוג CPU. אם יהיה שדרוג CPU רציני אז יוכלו למתג אותה כקונסולת "60", כלומר 60 במשחקי 30 ו-120 במשחקי 60.

בצד של הRT, השאלה היא כמה RT יהיה ב״בסיס״, שאני משער שהוא ה-S. למשל אנריל 5 נותן את החופש של RT גם על ה-S, כך שבאנריל 5 אין צורך לעשות גרסת תאורה מיוחדת רק ל-s. באנריל כל מערכת התאורה וההשתקפות מבוססת RT. זה לא ממש RT מלא, זה מן קומבו של מערכות דור קודם שמעושרות ב-RT וכך הופכות לדינמיות לגמרי ולא אפויות. זה אומר שכן מקבלים על הS את כל החופש הנדרש, אבל על קונסולת פרו אפשר להפציץ בעוד RT. ומצד שני, כמו שסטיק אמר ולאריאן לא מצילחים לעשות על הs מסך מפוצל, כנראה בגלל הזיכרון.

אז צריך לחכות ולראות איך החומרה החדשה נראת. היא RDNA3 בכוח של ה7900XT? יש תוספת זיכרון והרבה כוח נוסף לCPU? אולי היא סתם שדרוג של (כמעט) רק הGPU כמו בפס4? קשה לדעת. אם נכיר את החומרה, נדע יותר טוב מה אפשרי.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 מרץ 2023, 18:41

glass man כתב:שמע טיעון כזה מקורי לא שמעתי מזמן אני חייב להוריד בפניך את הפוני שלי. :) נשמע סביר. רק תגיד לי אתה מה יותר סביר בעיניך?. מייקרווספט לא רוצה הפרדה בין מודלים של אותו דור ולכן לא מוכנה שRE4 ייצא רק לONE X שחזק ממנה כמו שאתה אומר?. או שיותר הגיוני וסביר שקפקום הם אלה שלא רואים היגיון בלהוציא את RE4 לדגם סופר נישתי כמו הONE X ? :) אני בטוח שנוכל להסכים שזה לא הגיוני כלכלית להוציא משחק כזה לדגם נישתי כזה.

במצב של הX פרו זה יהיה שונה. הSeries X תשאר קונסולה חזקה טכנית לכל אורך הדור אז לא תהיה שום סיבה לנטוש אותה וביחד עם X פרו יהיה להם ביחד מספיק יוזרבייס.

אנחנו נראה בעתיד מה יהיה הכל יכול להיות.

כמובן שיכול להיות מה שאתה אומר שמייקרוסופט תתעקש שתהיה תמיכה בS בשביל הכמה מליונים שרכשו אותה, ברור זה יכול להיות, אבל מייקרוסופט תמרמר עליה כל כך הרבה אנשים. בראש ובראשונה את המפתחים שיוכלו להחליט שהחל מדור הPS6 הם פשוט תומכים במייקרוסופט פחות אם היא מתחילה לחייב אותם לתמוך בדגמים חלשים שכאלה. ב' היא תמרמר הרבה בעלי X וX פרו (נו, כולנו יודעים שיהיה X פרו ). כבר היום ב2023 שהדור עוד לא נתן את ירית הפתיחה שלו יש בעלי X ממורמרים בצדק,על הS הם קנו את הקונסולה החזקה של הדור והS מגבילה אותם שלא באשמתם.

ראינו כבר קונסולות עם יוזרבייס הרבה יותר גדול משל הS ננטשות שהגיע הזמן,לנטוש יש לזה תקדים (ויטה, WII U וכו')

ובסוף? בעיני מייקרוסופט ? היא תמיד יכולה לשווק את הS ב2024 כקונסולת low cost לקאזואלים ולמשפחות, שמה שמעניין אותם זה יותר המבחר העצום של הגיימאפס מאשר משחקי הAAA ונראה שמייקרוסופט כיוונה את הS מראש לייעוד הזה.

אבל מלכתחילה זה עניין של כדאות כלכלית מבחינת המפיצה, מן הסתם. קאפקום לא הייתה מוציאה את המשחק לPS4 אם היא לא הייתה חושבת שזה מאמץ שישתלם לה, ומן הסתם היא כן הייתה מוציאה אותו גם לone s אם היא הייתה חושבת שזה מאמץ שישתלם לה.
אז כמו שאמרתי, זו בראש ובראשונה החלטה של המפיצה. הם החליטו שמשאבים ומאמץ שילכו לפיתוח פורט xbox one ב2023 זה לא משהו שישתלם להם. אין פה שום דבר מעבר לזה, זו בוודאי לא הוכחה שמייקרוסופט מוכנה לשים בצד מודל אחד של קונסולה ולתמוך במודל השני והחזק עדיין, כי... הם לא עושים את זה.
אני מניח שלפתח פורט one x הוא עניין די פשוט כשהמשחק יוצא לכל הפלטפורמות האלו והone x נמצאת די באמצע של הכוח.

לא שאני חושב שהיה בכי גדול ולחצים מצד קאפקום, די ברור שזו לא הייתה הגרסה המוכרת ביותר של המשחק ואני בספק כמה אנשים היום מחזיקים one x ומשחקים בה קבוע (כלומר הם אמורים להיות הארדקור) ועדיין לא השתדרגו.
אבל השורה התחתונה היא שהקונסולה הבעייתית היא הone s ולא הone x, והמשחק לא יוצא לשניהם. ניסית להגיד שזו דוגמה לזה שמייקרוסופט תדע לשים בצד את הקונסולה החלשה שלה כשיגיע זמנה, אבל איך זה קשור? הone x נראת כמו מחשב גיימינג מפלצתי ליד הps4 הבסיסית שמקבלת את המשחק.

או כמו שאמרתי כמה פעמים כבר - כשההחלטה היא גורפת זו נטו החלטה של המפיצה, לא של מייקרוסופט.
ומהצד השני, BG 3 לא יוצא (בינתיים) על כל קונסולות הxbox למרות שהם בעצמם אומרים שיש להם גרסאת xbox כמעט גמורה. כלומר, מבחינת המפיצה יש גרסאת XSX שמוכנה לצאת עם גרסאת הPS5, זו מייקרוסופט שמונעת אותה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2023, 19:16

גלאס, אני לא רואה מצב שמיקרוסופט תנטוש את הs. זאת גם התאבדות מבחינת אמינות, והיא גם הכרטיס שלה לקונסולת 250$ כשהתחרות במקרה הטוב ב400$.

אני כן רואה מצב שזורקים על הS כמו שזרקו על ה1s בסוף הדור האחרון. כלומר, נניח והפס5 והx עם GI בRT, אז לזרוק על הS אומר שפשוט לא יהיה GI בגרסת הs בכלל. שזה נורא, כן? אבל אם הבסיס משתמשים קטן מספיק וקז׳ואלי מספיק, אז אני יכול לראות את זה קורה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2023, 19:28

Laskin כתב:https://blog.playstation.com/2023/03/14/ps5-creators-how-horizon-forbidden-west-burning-shores-will-harness-the-power-of-ps5/

אגב, גם יושידה בדיוק אמר לקוטאקו שהם היו חייבים את הSSD והזיכרון של הפס5 כדי לעשות את הקרבות טיטאנים בff16. הוא מדבר הרבה על הזיכרון והssd אבל לא שמעתי אותו מציין עדין את הcpu בכלל כך שיש מצב שיהיה למשחק מצב 60.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 19:45

סטיק ונדב: אני מבין מאיפה אתם באים עם ה"היא לא תנטוש את הS" וסטיק אני מסכים שזה כרגע נראה על פניו שמייקרוסופט נלחמת בכל הכוח על זה שיהיה גרסאות S ועומדת על זה וכן יש מצב שהם ימשיכו להילחם על זה בכל הדור בכל מחיר...

אבל כבר ראינו ושמענו על מפתחות שנלחמות בשיינים על זה שמייקרוסופט יורידו את הדרישה המנדטורית הזו לתמיכה בS. יש למשל את המפתח ההוא מ, Bossa Studios שמחק את הציוץ שלו אבל אנשים תיעדו את הציוץ וזה היה זה "Many developers have been sitting in meetings for the past year, desperately trying to get Series S launch requirements dropped.”

ויש לנו את DF ששמעו מהרבה מפתחים שהS הוא קוץ בתחת בשבילם שזה די מילים מכובסות ל"פליז, אלוהים שחררו אותנו מהזין הזה שהוא הS " :)

לא יודע, בהחלט יכול להיות שאתם צודקים פה, ואני סתם רואה מה שאני רוצה לראות כמו שסירבתי להאמין שסטארפיילד ישאר לנצח בלעדי עד שלא היתה לי ברירה להכיר בזה :)
אבל יש פה את המלחמה של המפתחים מאחורי הקלעים שיפסיקו להכריח אותם לתמוך בS לא מעניין אותם לתמוך בזה לא מעניין אותם המכירות האבודות.

אני מסכים שזו תהיה נטישה חסרת תקדים בהיסטוריה של הגיימינג, אבל לדעתי למייקרוסופט יהיה מילוט טוב מהבאקלאש.
1. מייקרוסופט תמיד תוכל לטעון שבעלי הS ידעו שהם קונים קונסולה זולה יותר, ושהיא מעולם לא הסתירה את זה שהיא חלשה יותר וגם תוכל לומר שהיא עומדת במילה שלה כי כל משחקי הצד א' עדיין מחויבים לצאת עליה.
2.למייקרוסופט היום פחות משנה ה"קופסא" שאתה משחק עליה, מצידה אתה יכול לעשות את זה על המחשב על הX על הPRO על הS העיקר שאתה מנוי לגיימפאס, מבחינתה כל עוד יש מנויים של S לגיימפאס זה פחות משנה כמה משחקים יוצאם עליה.
3. מייקרוסופט תמיד יכולה להגיד לבעלי הS שהמשחקים דילגו עליה שהם יכולים לשחק אותם דרך הXbox cloud כן, לנו זה נשמע הזוי כי אצלנו זה שירות מקרטע אבל בשוק החזקק שלהם האמריקאי זה שירות שעובד לא רע בכלל, ואם נינטנדו לא מתביישת לשלוח אנשים לשחק בגרסאות ענן של Kingdom hearts 3 וRE7 ביפן אני לא רואה סיבה למה מייקרוסופט תתבייש לשלוח את בעלי הS האמריקאים לעשות את זה. ואלה שגרים במדינות שאין להן את השירות ענן של מייקרוסופט? ספנסר ישתתף בצערם אבל ישלח אותם לשדרג קונסולה, זה יהיה אחלה בוסט למכירות של הפרו X שאז יהיה זמין לרכישה בכל חור בעולם :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 19:59

DrKeo כתב:

אגב, גם יושידה בדיוק אמר לקוטאקו שהם היו חייבים את הSSD והזיכרון של הפס5 כדי לעשות את הקרבות טיטאנים בff16. הוא מדבר הרבה על הזיכרון והssd אבל לא שמעתי אותו מציין עדין את הcpu בכלל כך שיש מצב שיהיה למשחק מצב 60.

נדב הוא אישר שיהיה מוד "גרפיקה" ומצב "ביצועים" אז כן זה די אישור גדול שיהיה מצב 60FPS :)

אגב נדב: מה באמת AMD יכולים להביא לקונסולות הפרו האלה בסוף 2024 תחילת 2025 ? כאילו לא רק מבחינת RT יש לAMD משהו שמקביל לDLSS או איזה שידרוג מעניין שצפוי להגיע בזמן הזה? הרי כל אחד מהשידרוגים האלה בטח יכול למצוא את עצמו לקונסולות הפרו האלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2023, 09:14

גלאס, מיקרוסופט יכולה לומר שמעכשיו ה-XSS כבר לא מפעילה משחקים חדשים של צד ג', אבל זה אכן יהיה הפרת הבטחה מאוד ברורה ללקוחות שלה, שעדיין כתובה בכל האתרים ובכל הפרסומים - שהXSS מפעילה בדיוק את אותם משחקים שיש על הXSX. ה"מילה" שלהם מעולם לא הוגבלה רק למשחקי צד א'.
לגבי מה AMD יכולה להביא - ובכן... שום דבר מיוחד. כרגע לפחות - אין להם מתחרה ראוי לDLSS2, ואין להם יכולות RT שיאפשרו משהו כמו PATH TRACING אמיתי במשחקים, ש-NVIDIA הולכת להשיק בכל הכח. הם כן יכולים להבטיח יכולות RT נורמליות יותר... נניח בגירסת הפרו בטוח שGT7 יוכל לעמוד בהשתקפויות RT בזמן משחק, וגם לאפשר את זה בגירסת הVR אפילו... אבל זה גם משהו שאפשרי היום, אם רק סוני יביאו כמה מתכנתים מוכשרים של אינסומניאק לביקור קצרצר במשרדי פוליפוני :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2023, 10:36

glass man כתב:אגב נדב: מה באמת AMD יכולים להביא לקונסולות הפרו האלה בסוף 2024 תחילת 2025 ? כאילו לא רק מבחינת RT יש לAMD משהו שמקביל לDLSS או איזה שידרוג מעניין שצפוי להגיע בזמן הזה? הרי כל אחד מהשידרוגים האלה בטח יכול למצוא את עצמו לקונסולות הפרו האלה.

לא באמת ידוע מתי הם יביאו ליבות AI, מי יודע, אולי בRDNA4 ב2024. ובנוגע לRT, הם משתפרים כל הזמן אבל הם עדין דור וחצי מאחורי NV. אם הם ומשיכו בקצב הנוכחי אז לRDNA4 ב2024 יהיו יכולות RT טובות משל סדרה 3000 אז הייתי אומר שזה ממש מעניין בקונסולה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2023, 10:53

גם עם יכולות של סדרה 3000 (ושוב, זה בלי DLSS "נורמלי" אז לא יודע כמה מעניין) - ב-2024 נראה כבר כמה וכמה משחקים עם PATH TRACING, ותצא סדרה 5000...
יהיה להם עדיין מאוד קשה "לפוצץ ראשים", הם ידברו על יכולות RT "מתקדמות" שהם עדיין יהיו 2 דורות כרטיסי מסך מתחת למה שנראה בפועל במשחקים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 מרץ 2023, 11:16

המשחקים עדיין נבנים לפי הסטנדרט של הקונסולות, אז זה לא באמת משנה מה Nvidia יציגו וכמה הכרטיסים שלהם "מרסקים" את הקונסולות. סבבה המשחקים ייראו יותר טוב על המחשב. אחלה.

עדיין הקונסולות הן המכנה המשותף הרחב ביותר, וכל ה Eye candy של Nvidia הוא מגניב, יפה, מדהים וכל מה שתרצו, אבל עובדה שמיקרוסופט וסוני לא מכניסות את המעבדים הגרפיים שלה לקונסולות (כל אחת מסיבותיה היא..).

אז בסוף? כל חזון ה RT כחובה בדור הזה התברר כלא מדויק, ויידחה לדור הבא כנראה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2023, 11:22

הכוונה שלי היא שכבר יש RT בקונסולות, אז עכשיו זה יהיה עוד טיפה RT, אבל זה לא יהיה "הדור הבא" של RT, שהוא PATH TRACING...
כפי שאמרת - RT כברירת מחדל ימתין לדור הבא האמיתי, בדור הזה גירסאות הבסיס עדיין ימשכו אותנו לאחור.
יהיה הרבה הרבה יותר קל למתג את קונסולות הפרו ככאלה שמביאות ביצועים כפולים, מאשר משהו כמו "RT" שלא ממש אומר שום דבר, לרוב קהל היעד.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 מרץ 2023, 11:29

ולרוב המכריע של הגיימרים זה לא כ"כ משנה לדעתי... אני סתם מתכוון שאתם setting yourselves up for a disappointment. גם ב ps6, בסבירות סופר גבוהה, יהיה מעבד גרפי של amd, שמן הסתם לא יציגו את הטכנולוגיות המתקדמות שיהיו ל Nvidia ב bleeding edge והסיבוב ימשיך.

החברות מתנהלות שונה פשוט.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2023, 11:39

אני לא מצפה שמכשיר ב-400 דולר יספק לי ביצועים של מחשב ב-3,000 דולר. זה ברור לי שזה לא יקרה. אבל כן לפעמים יש משחקים שמנצלים את המכשיר מספיק טוב, שהם נראים טוב יותר מכל מה שיש במחשב, או כמעט כל מה שיש במחשב, כך שזה באמת לא משנה כל כך, לפחות בשנים הראשונות.
בעניין הRT יש פה משהו טכנולוגי שמצריך ליבות ייעודיות... אני כן חושב שזה מקרה קצת שונה. ולכן הקונסולות מחזיקות לאחור, בצורה שהרבה הרבה יותר בולטת מהדור הקודם, ורוב הדורות הקודמים. אם הטכנולוגיה של RT הייתה מגיעה רק שנתיים קודם - אני חושב שהיינו בהרבה פחות בעייה היום, מהבחינה הזו.
אני לא בטוח שזו תהיה בעייה ממשית בדור הבא, אלא אם שוב תהיה מהפיכה בתחום כרטיסי המסך, שתצריך ליבות ML או משהו אחר שמשום מה AMD יהיו 2 דורות מאחור בו.
כמו כן - אני אישית לא מאבד תקווה שהקונסולות ילכו עם NVIDIA.

אני מסכים איתך אגב שזה לא כל כך משנה לגיימרים בשורה התחתונה. אבל זה כן משנה למפתחים, לפיתוח, לזמני הפיתוח...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 47 אורחים