נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Fanta » 03 אוקטובר 2022, 17:40

דיווח על פריצת הPS5 - ראיתי את זה בפייסבוק לא מכיר את האתר, כמה זה אמין?

https://gamepro.co.il/2022/10/the-ps5-h ... ccyGeMLt9I

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 אוקטובר 2022, 18:20

זו ההתחלה. זה תמיד מתחיל ככה.
בכל מקרה הפיראטיות בקונסולות של סוני מאז דור הפס3 היא כזו מסובכת למשתמש הקצה שההשפעה של זה על סוני תהיה אפסית גם אם זה יתפתח לפיראטיות של ממש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוקטובר 2022, 18:56

הפס5 כבר נפרצה מזמן, קוראים לזה ה-PC :)
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 04 אוקטובר 2022, 09:35

דרך אגב לא יודע עם כבר פרסמו פה
היצור החדש של המעבד המשולב של הps5
ירד בננומטר אחד

זה אותו מעבד ואותם ביצועים ,רק קטן יותר פיזית מצריך קצת פחות חשמל וקצת פחות קירור

אני מעריך שזה יגיע גם לxss/ xsx ,כי זה אותה משפחה של מעבדים משולבים
לגימר רגיל אין לזה משמעות כרגע ,סוני לא הקטינו את המארז בגרסה עם המעבד החדש ,והps5 די שקט כבר מההתחלה

אבל טוענים שאולי זה יאפשר לamd ליצר יותר מעבדים כאלו
אין לי הרבה מושג בתהליך היצור ,חוץ מהבסיס של הבסיס
דוגמת צורך בניקיון ברמה הגבוה ביותר דברים כאלו

אבל ניראה אולי בעתיד יגמר המחסור ביצור ps5

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2022, 10:54

kririn כתב:דרך אגב לא יודע עם כבר פרסמו פה
היצור החדש של המעבד המשולב של הps5
ירד בננומטר אחד

זה אותו מעבד ואותם ביצועים ,רק קטן יותר פיזית מצריך קצת פחות חשמל וקצת פחות קירור

אני מעריך שזה יגיע גם לxss/ xsx ,כי זה אותה משפחה של מעבדים משולבים
לגימר רגיל אין לזה משמעות כרגע ,סוני לא הקטינו את המארז בגרסה עם המעבד החדש ,והps5 די שקט כבר מההתחלה

אבל טוענים שאולי זה יאפשר לamd ליצר יותר מעבדים כאלו
אין לי הרבה מושג בתהליך היצור ,חוץ מהבסיס של הבסיס
דוגמת צורך בניקיון ברמה הגבוה ביותר דברים כאלו

אבל ניראה אולי בעתיד יגמר המחסור ביצור ps5

DrKeo כתב:מסתבר שהדגם החדש של הפס5 שהתחיל להמכר לא מזמן עבר מ7n להליך 6n. מדובר בהליכים תואמים, מה שבדרך כלל לא קורה, ולכן אפשר לעבור מ7n ל6n עם אפס מאמץ. לא חשבתי שבדור הזה נראה ירידה מ7n, אבל tsmc מנסים להמיר את כל הלקוחות 7n ל6n בכדי להגע ל-100% מפסי היצור שמבוססי הליך euv. כך שיש מצב שהם מביאים ללקוחות כמו סוני את ה6n במחיר דומה בכדי להפטר מכל הליכי ה-7nm כליל.

תמונה

השיפור מ7n ל6n מביא 18% שיפור בצריכה. הצ׳יפ גם התכווץ קלות מ-300mm^2 ל-260mm^2. אם מוסיפים לזה את ההקטנה של ספק הכוח וההיט-סינק של הפס5, אולי יש מצב שנראה פס5 סלים שנה הבאה. היא כנראה לא תהיה קטנטנה, אבל שיפור משמעותי מהפס5.

לא חשבתי שנראה ירידה לסלים בדור הזה, אבל 6n הוא סוג של ברכה. tsmc עושקת את כולם בגלל מחסור הצ׳יפים, הם בדיוק העלו מחירים לכל השותפות, אז זכינו מההפקר והעובדה שהם רוצים להרוג את ה7n.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2022, 20:10

הרמן הולסט פחות או יותר אומר שהכל יגיע למחשב, זאת המטרה של nixxes, אבל תהיה לפחות שנה בין כל משחק פס5 וגרסת המחשב שלו חוץ מאשר משחקי GaaS שיצאו באותו יום.

אז מה גלאס, רק משחקי פס4 יגיעו למחשב כי זה דור קודם? :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 אוקטובר 2022, 21:00

חחחחח אני חוזר בי נדב חוזר בי :). סוני פשוט מתייחסים אלינו כמו לזונות שלהם אין מילה אחרת..
כנראה שלא רציתי להאמין שהמצב הולך להידרדר יותר ממה שהוא כבר היה, ראיין הזה נחש מתחש לקש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוקטובר 2022, 22:24

לא הבנתי איך זה בדיוק משפיע לרעה עלינו… אני אישית לא אקנה יותר קונסולה שלהם, אחסוך את ה-2000-3000 שח אחת לדור, ואהנה מהמשחקים שלהם בגרפיקה טובה יותר. תתרגלו רק לחבר את המחשב לטלויזיה ;) תכלס עד הדור הבא אולי זה יתאפשר אלחוטית ללא פשרות.
מי שאין לו כסף/מקום/עניין במחשב גיימינג יוכל לקנות את הקונסולה שלהם אחת לשבע שנים ושום דבר לא השתנה מבחינתו.
בואו רק נקווה שבדור הבא גם לא תהיה המתנה של ״לפחות שנה״ עד שזה יגיע למחשב, ואז בכלל לא תהיה שום התלבטות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 04 אוקטובר 2022, 22:39

שהכיוון של התעשייה זה מנוים ולא בעלות של הרוכשים
מה אתם מצפים בדיוק ? שוק התוכנה באופן כללי הולך לכיוון הזה

אין היום אפשרות לקנות פוטושופ חדש כבעלים
רק מנוי ,יחד עם עוד תוכנות של אדובי

Ms אופיס למרות שטכנית עוד אפשר לרכוש גרסאות כרכוש
מה שms מפמפמת זה מנוי ,והחבילה זמינה גם דרך דפדפן
ככה שאפשר להפעיל אותה מכל דפדפן סביר ,לא חיבים להתקין
ככה שמערכות הפעלה לא תומכות רשמית דוגמת לינוקס
אפשר להתחבר לחשבון אונלין ולהפעיל משם

זה נותן לms ,מגוון לקוחות עצום ,בלי להשקיע בהתאמות
בכל חומרה מוזרה או מיליון מערכות הפעלה

שירים היום מופצים במנוים כבג שנים
סרטים וסדרות ,במשחקים אנחנו עדין בהתחלה ,כי זה תהליך מורכב יותר ,אבל זה הכיוון
ולתת פורטים לpc ,שהps4-ps5 גם ככה חומרתית הם pc
רק מערכת הפעלה סגורה של סוני ,זה יאפשר לסוני בעתיד להרחיב את השרות מנוי שלה לpc ,שהיום בpc קיים רק בהזרמה

Ms גם פעלה ככה ,בהתחלה התחילה לחזור לתמוך בpc
אחרי שדי נטשה אותו מבחינת משחקים בxbox og + x360
בxbox one התחילה לחזור ,ושהגיע לגיימפאס בכלל הפציצה

המודל של למכור קונסולה בהפסד ,ליצר בילעדים גדולים למשוך קונים
ושהרווח הגדול מגיע מתמלוגים על כל משחק שנמכר לקונסולה
כבר כמה שנים טובות בתהליך החלפה

וזה מנוי חודשי + dlc בתשלום + מיקרו תשלומים
היצרניות לא רוצות שמשפחה בלי הרבה כסף תקנה משחקים יד שניה
ולא רוצות מנוים שקונים רק fifa פעם בשנתים ומשחקים רק בזה
זה הפסדי להם

במנוי שעם הזמן המחיר גם יעלה ,יש לחברות הכנסה קבועה
ואנשים פחות שמים לב להוצאות קטנות לחודש
הרבה לא יודעים לחשב כמה זה עולה שנתי

סתם לדוגמה 10 דולר חודשי ,זה כמו 2 משחקים חדשים גדולים דור קודם בשנה, אנחנו אולי גימרים וקונים הרבה משחקים
אבל המון לקוחות ממש לא ככה
והסכומים רק יעלו עם הזמן ,שהחברות יצליחו לנטוש את המדיה הפיזית

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2022, 22:56

Laskin כתב:לא הבנתי איך זה בדיוק משפיע לרעה עלינו… אני אישית לא אקנה יותר קונסולה שלהם, אחסוך את ה-2000-3000 שח אחת לדור, ואהנה מהמשחקים שלהם בגרפיקה טובה יותר. תתרגלו רק לחבר את המחשב לטלויזיה ;) תכלס עד הדור הבא אולי זה יתאפשר אלחוטית ללא פשרות.
מי שאין לו כסף/מקום/עניין במחשב גיימינג יוכל לקנות את הקונסולה שלהם אחת לשבע שנים ושום דבר לא השתנה מבחינתו.
בואו רק נקווה שבדור הבא גם לא תהיה המתנה של ״לפחות שנה״ עד שזה יגיע למחשב, ואז בכלל לא תהיה שום התלבטות.

זה לא רע, אני פשוט לא אקנה פלייסטיישן יותר :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 אוקטובר 2022, 22:59

זה לא עניין של "למה לצפות" קרירן פשוט עכשיו לסוני יש פחות מוטיבציה להשקיע, כשיש עוד מקורות הכנסה. אם תסתכל למשל על סגה, ההידרדות שלהם התחילה כשהם הוציאו צד א' שלהם למחשב, אבל למה הם בכלל עשו את זה? הא! כי היה להם בוחטה כסף מהארקייד, הוא עוד לא נפל אז הם זרקו זין על הצד א'

סוני יכולה לעבור עכשיו בדיוק את אותו תהליך איטי של גסיסה, משחקים פחות חדשנים בגרפיקה, פחות חדשניים בטכנולוגיה, פחות אמיצים בסיפור, פחות מנסים לדחוף את הקצה של המדיום. כי יש עוד מקור הכנסה להישען עליו. זה הפחד.

לנו כלקוחות אין מה להפסיד בטווח הקצר בטווח הארוך כולנו נפסיד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2022, 23:08

קרירין, זה בדיוק ההפך ממה שמיקרוסופט עושה. אם אני לא קונה פלייסטיישן, אין לי אף מנוי של סוני לעשות. העובדה שהם דוחפים אותי מהפלייסטיישן למחשב אומר שהם גם מפסידים את המנוי פלוס שלי וגם מפסידים את ה30% על כל הוצאה שאני עושה בpsn (כמו למשל פיפא שקניתי ב70$ לפני שבוע).

המנויים של מיקרוסופט זמינים בכל מקום, אין לי אקסבוקס אבל עדין יש לי גיימפאס. מיקרוסופט שמה הכל על גיימפאס, לא על אקסבוקס. סוני לעומת זאת שמה הכל על זה שתקנה את הקונסולה שלהם כי 99% מההכנסות שלהם קשורות לקונסולה בצורה כזו או אחרת. ולכן הצעד הזה תמוה. כלומר, אלה אם סוני רואה את העתיד שלה בGaaS ואז הצעד הזה הגיוני. זה גם יהיה המוות של סוני as we know it.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 04 אוקטובר 2022, 23:22

רק שה-pc הוא לא תחליף מושלם לקונסולה, לא במחיר ולא בחוויה (מעטים מחברים לטלוויזיה). אפשר להבין תאורטית את סוני, הבעיה שהמספרים שלהם עד כה על הפיסי לא גבוהים מספיק כדי להצדיק ויתור על בלעדיות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2022, 00:42

InterAl כתב:רק שה-pc הוא לא תחליף מושלם לקונסולה, לא במחיר ולא בחוויה (מעטים מחברים לטלוויזיה). אפשר להבין תאורטית את סוני, הבעיה שהמספרים שלהם עד כה על הפיסי לא גבוהים מספיק כדי להצדיק ויתור על בלעדיות.

וזאת פחות או יותר הנקודה. הרי מי שמשחק משחקי סוני במחשב זה לא האדם הממוצע, זה השחקן היחסית קורי. המכירות שלהם במחשב סבירות מינוס, אז זה לא שהמשחקים האלה מיצרים יותר מדי כסף ביחס לכמעט 30 מליארד דולר שפלייסטיישן מכניסה שנתית, הם בליפ ברדאר. אבל אותו קהל יחסית קטן כמוני או כמו לאסקין שיוסט למחשב ולא יקנה פלייסטיישן יפסיד להם מאות אם לא אלפי דולרים פר שחקן.

7 שנים של פלוס במחירי מבצע זה 300$ בדור. עד סוף הדור יהיו לי עשרות משחקים בספריה (כבר יש לי 20+ משחקים שקניתי) שיהיו שווים מעל לאלף דולר לסוני. בסופו של יום ללקוח כמוני או כמו לאסקין יפסיד להם הכנסה של אלפי דולרים בדור. וזה בשביל מה? כמה עותקים ב17$ בסטים? הרי אם אני לאמאקנה פלייסטיישן אז אני גג אקנה איזה 4-5 בלעדיים של סוני בסטים וזהו, שבריר ההכנסה מאשר אם הייתי בעלים של פס5.

מה אני אגיד, זה משתלם לי אז לבריאות להם. אבל נראה מאוד ברור שסוני הולכת על כל הקופה עם GaaS וזה כיוון מאוד אפל לאחת ממובילות התעשיה.

אתה לגמרי צודק שזה לא ישפיע להם על מכירות הקונסולה יותר מדי, בסוף הקהל במחשב של הדברים האלה הוא לא גדול במיוחד. אבל כששמים על המוזניים מכירה של כמה עותקים בסטים מול איבוד שחקני סופר הארד קור בזבזנים ו״הוזלה״ של המותג.. אני לא רואה איך זה שווה להם.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 אוקטובר 2022, 09:04

DrKeo כתב:קרירין, זה בדיוק ההפך ממה שמיקרוסופט עושה. אם אני לא קונה פלייסטיישן, אין לי אף מנוי של סוני לעשות. העובדה שהם דוחפים אותי מהפלייסטיישן למחשב אומר שהם גם מפסידים את המנוי פלוס שלי וגם מפסידים את ה30% על כל הוצאה שאני עושה בpsn (כמו למשל פיפא שקניתי ב70$ לפני שבוע).

המנויים של מיקרוסופט זמינים בכל מקום, אין לי אקסבוקס אבל עדין יש לי גיימפאס. מיקרוסופט שמה הכל על גיימפאס, לא על אקסבוקס. סוני לעומת זאת שמה הכל על זה שתקנה את הקונסולה שלהם כי 99% מההכנסות שלהם קשורות לקונסולה בצורה כזו או אחרת. ולכן הצעד הזה תמוה. כלומר, אלה אם סוני רואה את העתיד שלה בGaaS ואז הצעד הזה הגיוני. זה גם יהיה המוות של סוני as we know it.

בישראל אתה צודק ,אבל במדינות מסוימות
השרות הזרמה ל pc שלהם ,קיים כבר כמה שנים
פשוט כרגע בניגוד לms ,אין להם שרות נלווה של לשחק בpc לא דרך הענן ,אבל זה כי עדין אין להם מספיק משחקים בספריה לpc
ואני כן חושב שהם בדרך לשם

שms עשו את המעבר ,הם התחילו להגיד לצוותים לפתח במקביל לקונסולה וpc ביחד ,סוני עדין לא שם אבל מתקרבת לשם
והפורטים היום יחסית פשוטים ומהירים

זה לא כמו לעשות פורט של דום לd3o ( חפשו ביוטיוב ראיון עם המפתחת מאוד מעניין )
החומרה בימנו חומרת pc לכל דבר ועניין ,רק הזיכרון המאוחד במקום
Ddr או lpddr או איך שקוראים לזיכרון לסמארטפונים
הם בחרו בgddr ,אבל זה לא צריך הרבה עבודה למפתחת הפורט

אני לא יודע עם win יכולה לרוץ על gddr בלי עדכון או משהו
לא מומחה בזיכרונות נדיפים או בכלל אכסון
אבל עם היה אפשרי לתקוע בps5
Ddr4 ,והיו פותחים את הbios או uefi ,זה חומרה שתריץ win

בעניין התוכנה ,אני מעריך שסוני משתמשים באופן gl וולקן למשחקים
וזה זמין לwin ,ככה שהפורטים צריכים להיות מאוד פשוטים

המשחקים הישנים יותר ,אלו שלא קיבלו פורט
רצים על אמולטורים ברקע- ככה שזה רק להעביר את האמולטורים לpc

כן יש את העניין של לתמוך במקלדת ועכבר למשחקים שלא תוכננו לזה מראש ,ולאפשר הגדרות גרפיות שונות
ולעבוד עם Amd / הנווידה / אינטל ,שהgpu שלהם יתמכו טוב במשחקי סוני מבחינת דריברים ( כל מפתחת גדולה לpc עושה את זה )

אבל בגדול בסוף לסוני תיהיה ספריה מוכנה והם יהיו כמו ms
ויהיה מנוי גם לpc שלא כולל רק סטרימינג

גם עניין הבילעדיות ,כבר כמה שנים הסטרימינג זמין לpc
עם בילעדים של סוני

ואני חושב שזה הכיוון של סוני ומיקרוסופט
שכרגע נינטנדו לא ניראה לי גיבשו אסטרטגיה כלכלית ברורה עדין

נינטנדו לא מוציאה משחקים לפלטפורמות מתחרות
יש להם שרות מנוי אבל צולע מאוד וכרגע רק למשחקי ראטרו
נינטנדו עשתה הסכמים להוציא משחקים לסמארטפונים וטאבלטים
אבל זה לא בדיוק הם
זה חברות חיצוניות שנינטנדו מקבלים רק תמלוגים

והמשחקים מרגישים ככה עם כל המיקרו תשלומים והשטויות האלו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2022, 10:53

חתיכת התקף ADD קרירין :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 אוקטובר 2022, 11:54

כולנו פה יודעים שהקומבו הכי טוב זה נינטנדו+PC גם ככה.אין שום הצדקה להישאר אצל סוני בדור הבא.
ואני אומר את זה בתור הבן אדם שהכי שונא שמשחקים לא עובדים לו רק כי משחק תורן מעדיף את הכרטיס הגרפי של נבידיה על AMD, הנוחות הנהדרת של הקונסולות לא שווה
את כל אובדן האקסקלוסיבים שסוני איבדה בדור הזה.

אז אולי זה לא ישפיע על הקהל הרחב, אבל אנחנו לא הקהל הרחב.

קאז בהחלט יכול להתחיל לנאום את נאום הניצחון שלו לפחות בגזרה הזו :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 אוקטובר 2022, 12:30

DrKeo כתב:
וזאת פחות או יותר הנקודה. הרי מי שמשחק משחקי סוני במחשב זה לא האדם הממוצע, זה השחקן היחסית קורי. המכירות שלהם במחשב סבירות מינוס, אז זה לא שהמשחקים האלה מיצרים יותר מדי כסף ביחס לכמעט 30 מליארד דולר שפלייסטיישן מכניסה שנתית, הם בליפ ברדאר. אבל אותו קהל יחסית קטן כמוני או כמו לאסקין שיוסט למחשב ולא יקנה פלייסטיישן יפסיד להם מאות אם לא אלפי דולרים פר שחקן.

7 שנים של פלוס במחירי מבצע זה 300$ בדור. עד סוף הדור יהיו לי עשרות משחקים בספריה (כבר יש לי 20+ משחקים שקניתי) שיהיו שווים מעל לאלף דולר לסוני. בסופו של יום ללקוח כמוני או כמו לאסקין יפסיד להם הכנסה של אלפי דולרים בדור. וזה בשביל מה? כמה עותקים ב17$ בסטים? הרי אם אני לאמאקנה פלייסטיישן אז אני גג אקנה איזה 4-5 בלעדיים של סוני בסטים וזהו, שבריר ההכנסה מאשר אם הייתי בעלים של פס5.

מה אני אגיד, זה משתלם לי אז לבריאות להם. אבל נראה מאוד ברור שסוני הולכת על כל הקופה עם GaaS וזה כיוון מאוד אפל לאחת ממובילות התעשיה.

אתה לגמרי צודק שזה לא ישפיע להם על מכירות הקונסולה יותר מדי, בסוף הקהל במחשב של הדברים האלה הוא לא גדול במיוחד. אבל כששמים על המוזניים מכירה של כמה עותקים בסטים מול איבוד שחקני סופר הארד קור בזבזנים ו״הוזלה״ של המותג.. אני לא רואה איך זה שווה להם.

300 מיליון דולר עד מרץ 22 ומשם זה רק הולך להתעצם כאשר יגיעו משחקי לייב סרוויס ומשחקים שהם לא בני 3 שנים.

אין הגיון בטיעון שלך. אדם שמגדיר את עצמו כשחקן מחשב בלעדי או עיקרי לא ישחק משחקי צד ג' בפלייסטיישן. עד היום השחקנים האלה היו בסופו של דבר קונים קונסולה כדי לשחק את הבלעדי שקורץ להם וזהו. את משחקי הצד ג' הם משחקים איפה שהם תמיד שיחקו ומהסיבות שהובילו אותם להיות שחקני PC עיקריים מלכתחילה.

אז לשחקנים האלה לא אכפת ממשחקי צד ג' עם מנוי פס פלוס, ובגלל שהם משחקים בפלטפורמה שאונליין הוא חינם הם לא הולכים לעשות מינוי פס פלוס ולהתחיל לשלם על מולטיפלייר.

אז למה לעזאזל שחקן מחשב יעשה מנוי לפלייסטיישן? את הכסף הזה הוא יכול לשים על גיימפאס במחשב ולהנות ממשחקים חדשים בשיגור..

ומספיק לדבר כבר כמו executive מ 2001. גרסאות מחשב מוכרות ראש בראש עם גרסאות פס4, ובמשחקים מסויימים יותר (דארק סולס). לסוני יש המון מה להרוויח ובסיכון מזערי וזניח.

---

החלטה מצויינת ומתבקשת של סוני. פשוט אי אפשר להמשיך להתעלם ולהתכחש לגודל שוק המחשב ועל ה overlap הקטן עם שחקני קונסולות. מרווח השנה יאפשר לפנאטים של פלייסטיישן להירגע, עד שהם יבינו שזה win-win בשבילם כי זה יותר כסף להפקות של סוני.

אנחנו פסע ממשחקי XBOX ופלייסטיישן זמינים דרך הענן כדבר שבשגרה, ואנשים עדיין מתפחלצים על אי-בלעדיות לחומרה.
זה גם תמיד מצחיק לקרוא תריסרי סיבות של אנשים בטופיקים של 'למה אתם לא משחקים על המחשב' ואחר כך תגובות doom & gloom כי סיבה אחת נהייתה פחות רלוונטית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2022, 14:19

300 מליון דולר זה 1% מההכנסות של סוני השנה - בליפ בראדר. וכנראה שה300 מליון דולר האלה הולכים להפסיד הרבה יותר מזה לאורך הדור על איבוד שחקני מחשב שיש להם היום פלייסטיישן כמו חצי מהפורום הזה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 אוקטובר 2022, 16:12

300 מיליון דולר בנקודת ההתחלה של היוזמה.
הפורום הזה לא דוגמה כלום וה overlap שאתה מדבר עליו הוא זה ש'יתגלה' כבליפ בראדר. כפי שזה התגלה עבור הקונסולה של מיקרוסופט שמוכרת מצויין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2022, 16:56

Kazz כתב:300 מיליון דולר בנקודת ההתחלה של היוזמה.
הפורום הזה לא דוגמה כלום וה overlap שאתה מדבר עליו הוא זה ש'יתגלה' כבליפ בראדר. כפי שזה התגלה עבור הקונסולה של מיקרוסופט שמוכרת מצויין.

300 מליון אלה הכנסות תחזית שרובם זה GaaS, המחשב מכניס לסוני שבריר האחוז מההכנסות שלה. לפגוע במותג שלך ולאבד שחקני סופר הארדקור בשביל כמה שקלים על המחשב זאת אסטרטגיה רעה.

וכן, אתה הולך לראות מספרים יפים של סוני במחשב בשנים הקרובות, אבל זה הכל יהיה GaaS, לא GOW או אנצ'רטד. DS, DG, GOW והורייזן יחדיו בקושי עשו 100 מליון דולר ואלה כל התותחים הכי כבדים של סוני. לשחרר משחקי סינגל על המחשב זאת החלטה די טפשית מצד סוני שתכניס להם אולי 100 מליון דולר בשנה ובמקביל תפסיד להם סכום לא ידוע מנוטשי פס5 ותפגע באקסקלוסיביות של המותג.

ומיקרוסופט לא רלוונטית לדיון הזה בכלל, הם עובדים באסטרטגיה אחרת לגמרי. בניגוד לסוני מבחינתם שחקן PC ושחקן אקסבוקס הם אותו דבר.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 אוקטובר 2022, 17:30

עד כמה שאני זוכר ה 300 מיליון לא כללו הכנסות של דסטיני. אין פגיעה במותג כפי שהחששות על הפגיעה במותג של XBOX נמוגו. לא מאבדים שחקני 'סופר הארדקור' כי השחקנים האלה לא קיימים. שחקן 'סופר הארדקור' של פלייסטיישן ימשיך לקנות את הקונסולה. שחקן 'סופר הארדקור' של מחשב היה בכל מקרה קונה רק בלעדיים על הקונסולה.

אי אפשר לקרוא למשחקי סינגל בני 3+ שנים 'תותחים כבדים'. תמתין שמשחקים חדשים יותר ייצאו. זה מצחיק שאתה חושב ששום דבר לא הולך להשתנות מנקודת הזמן הזו.
רגנרוק, הורייזון 2 גם יעשו רק 100 מיליון?

DS לא נכלל פה כי הוא מופץ ע"י 505 במחשב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2022, 19:28

Kazz כתב:עד כמה שאני זוכר ה 300 מיליון לא כללו הכנסות של דסטיני. אין פגיעה במותג כפי שהחששות על הפגיעה במותג של XBOX נמוגו. לא מאבדים שחקני 'סופר הארדקור' כי השחקנים האלה לא קיימים. שחקן 'סופר הארדקור' של פלייסטיישן ימשיך לקנות את הקונסולה. שחקן 'סופר הארדקור' של מחשב היה בכל מקרה קונה רק בלעדיים על הקונסולה.

אי אפשר לקרוא למשחקי סינגל בני 3+ שנים 'תותחים כבדים'. תמתין שמשחקים חדשים יותר ייצאו. זה מצחיק שאתה חושב ששום דבר לא הולך להשתנות מנקודת הזמן הזו.
רגנרוק, הורייזון 2 גם יעשו רק 100 מיליון?

DS לא נכלל פה כי הוא מופץ ע"י 505 במחשב.

שחקן סופר הארדקור של פלייסטיישן שיש לו גם מחשב יפסיק לקנות פלייסטיישן. אתה אומר שהם לא קיימים בזמן שאתה מדבר עם אחד? רק פה בפורום יש לך כמה, אז איך הם לא קיימים?

סוני כך או כך אמרה שהם לא מתכוונים להוציא משחקים בני פחות משנה למחשב שהם לא GaaS, אז לקבל משחקים באיחור זה הסטנרט למחשב. אני לא רואה סיבה שרגנרוק יבצע טוב משמעותית מgow 2017 חוץ מאשר גידול תעשיה קלאסי רגיל של כמה אחוזים.

בסופו של יום נראה שמפלצת כמו רגנרוק שווה לסוני איזה 30-40 מליון דולר על המחשב. זה סכום זעום בכדי לזהם את המותג גיימינג הכי מצליח בעולם שכל הזוהר שלו מבוסס סביב בלעדיות של AAA ענקיים. אז המותג הזה מתחיל להתרחק מסינגל פלייר לטובת GaaS ומוותר על הבלעדיות? הזיה בעיניי. זה בדיוק כמו שנינטנדו תתחיל להוציא את המשחקים שלה למחשב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2022, 19:36

הרמן הולסט אמר אקסיוס שיש לפלייסטיישן 12 משחקי GaaS בפיתוח כרגע. אושר.

We're also diversifying now. And we have stood up 12 projects in total in the live ops multiplayer space.”

ועוד קצת כיף, חלק מהמשחקים האלה הם בפיתוח של חברות פנימיות של סוני שאנחנו רגילים לסינגל מהן. כלומר הם אשכרה מסיטים חברות סינגל כמו גרילה לפתח משחקי GaaS:
They’ll come from newly acquired teams such as Haven Studios, partners such as Firewalk and even Sony’s internal teams that are best known for single-player games, Hulst says.

הוא כמובן גם אומר שהם ממשיכים לעשות משחקי סינגל.

אה, והם רוצים להמשיך לעשות משחקי פס4 בשנים הקרובות:
We certainly don’t want to forget the millions of active players on PS4, and we want to ensure there are great games for them as well,” Hulst says. “We’re evaluating it on a case-by-case basis.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 אוקטובר 2022, 21:41

אפשר כבר להתחיל להמר מה הולך לצאת לפס4 :) אני כבר הימרתי על ספיידרמן 2, אבל גם ה"ריימיק" של TLOU1 אפשרי,אני הולך להיות סופר מופתע אם ספיידרמן הIP הכי גדול של מארוול הולך להינעל על הפס5, כבר ברור שוולברין הוא ההילייט, מבחינת חווית דור הבא.

הלוואי ואני טועה, אבל סוני לא בדיוק ידועה במשחקי אינדי מה נשאר להם מבחינה ריאליסטית להוציא לפס4, אם לא כותרים גדולים שמתוכננים לצאת עד 2024.
מצב בזבל. GOT 2 כנראה יוצא רחוק מדי, וכשיגיע הפס4 בטח תהיה כבר פחות רלוונטית. והמשחק הבא של Housemarque נשמע יותר מדי מוקדם בפיתוח מכדי להגיע בזמן לפס4...אז כן נשארנו במקרה עם הIP הכי גדול של מארוול..שמכר עשרות מליונים על הפס4 ממש איכפת למארוול או לסוני מה"דור הבא"

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 188 אורחים