נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 18 אפריל 2024, 12:02

כל עוד משחקים מותקנים מקומית ולא רצים נטו מהענן. לוקח?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2024, 12:30

Klayman כתב:לא תהיה חנות של סוני במחשב. מוכן לשים התערבות של 100 נקודות:).

אולי כן, אולי לא, זאת נטו החלטה ניהולית ועוד שניה מגיע מנהל חדש.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אפריל 2024, 12:48

זו עלות מינימלית מאוד להחזיק חנות שכזו לדעתי, בטח בהתחשב בזה שכבר יש להם חנות על הפלייסטיישן, גם אם לא יקנו ממנה הרבה אנשים לדעתי זה יהיה שווה את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2024, 12:51

זאת בייסיקלי עלות אפסית כי הם כבר מחזיקים את כל התשתית בשביל הפלייסטיישן. בדיוק כמו שיש היום ב-PSN גרסת פס4 ופס5 לכל משחק, תהיה גרסת ה-PC ובערך זהו, יש להם חנות במחשב. אם יהיה שם CROSS BUY ו-CROSS PLAY אז יהיו להם כמה מליוני משתמשים DAY ONE.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אפריל 2024, 13:04

לא אפסית לגמרי כי צריך לתמוך בה ובמחשבים שונים ומשונים ולתקן באגים וכו וזו כן תהיה תוכנה חדשה, אבל הרבה ממנה לא, ואני אגב אהיה מוכן לשלם איזה 10 דולר אפילו כדי שהמשחקים שכבר יש לי ירוצו שם, ואפילו מעבר במקרה של טוריזמו אם זה יעביר לי את השמירה… אוכל לשחק אולי עם הקווסט ככה, חלום

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2024, 15:32

Laskin כתב:לא אפסית לגמרי כי צריך לתמוך בה ובמחשבים שונים ומשונים ולתקן באגים וכו וזו כן תהיה תוכנה חדשה, אבל הרבה ממנה לא, ואני אגב אהיה מוכן לשלם איזה 10 דולר אפילו כדי שהמשחקים שכבר יש לי ירוצו שם, ואפילו מעבר במקרה של טוריזמו אם זה יעביר לי את השמירה… אוכל לשחק אולי עם הקווסט ככה, חלום

הייתי צריך להגיד מינימאלית, לא אפסית :)
וכן, סוני בהחלט יכולה לגבות כמה שקלים פר משחק עבור cross buy ולעשות ככה עוד קופה קטנה. אני למשל תוך רגע הייתי מעביר חלק מהמשחקים בספרית פס5 שלי למחשב עבור תג מחיר הגיוני. הם גם יכולים לקשר בין cross buy לבין ה-special addition.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 אפריל 2024, 17:15

החברה שיצרה הבדל בין גרסאות פס4 ו 5 במחיר( וניסתה בכל הכח להשכיח מכולם שהורייזן הובטח כ"קרוס ביי" בין הגרסאות), שמוכרת משחקים בני שנתיים ושלוש ויותר במחיר מלא על המחשב - היא תיתן לכם קרוס ביי בכמה שקלים... אה הא.. בסדר..

שיהיה בהצלחה עם זה. אני משאיר את ההימור שלי. כל עוד יש התקנה מקומית של משחקים - אין חנות של סוני במחשב. אלא אם לסוני בא המון כאב ראש/לעג וכו'.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2024, 17:46

הם נותנים לקנות שדרוגים לפס5 ב10$, למה שהם לא יעשו את זה לגרסת ה-PC? הרי זאת ההגדרה של דאבל דיפינג, כל מי שישלם להם 10$ יהיה לקוח שכבר קנה את המשחק. זה כסף טהור, בלי להוציא שקל על פיתוח, חמדנות סוני קלאסית.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 אפריל 2024, 20:37

נחיה ונראה... עדיף לקבל 50-70 דולר בסטים ואפיק מאשר 10 של שדרוג day one. אפילו עדיף לקבל 20-30 "במבצע".. מאשר 10. זה אחלה דאבל דיפינג, בלי כאב ראש של חנות משלך ובלי עצבים של כנופיית ה"לא סטים לא קונה" העצומה.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אפריל 2024, 21:47

הם ימשיכו למכור בסטים ואפיק, ובמקביל יפתחו חנות שתפנה יותר ללקוחות הקונסולה, ושם ימכרו את האופציה לשדרוג למי שכבר רכש בפלייסטיישן או במחיר מלא למי שלא רכש… איך זה יגרום להם ללעג? איזה כאב ראש?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 אפריל 2024, 22:09

לא יודע מה נתח השוק שיש לו גם פלייסטיישן וגם מחשב מאוד חזק, וגם מוכן ורוצה לשחק/לרכוש כל משחק יותר מפעם אחת, אבל נראה לי שהוא קטן ממה שנראה לכם.
בכל מקרה, עדיף לה הרבה יותר היום, כשמשתמשים שעונים לנתח השוק לעיל, קונים את הפורט בדאבל דיפינג ב50-70 דולר בשיגור או ב20-30 דולר בהנחה אח''כ, מאשר לתת שדרוג ב-10$ Flat fee כל הזמן. אם החנות תתמקד נטו בשדרוגי 10$, אין לה זכות קיום. אם המטרה שלה היא למכור במחיר מלא, אבל לא בלעדית, אין לה זכות קיום, כי תראה איך אפיק זורקת מאות מיליוני דולרים בשנה ולא מתרוממת מספיק מעל סטים. אם היא תהיה בלעדית לפורטים של סוני, היא תזכה ללעג, עצבים וקריאות חרם מקהל ה''לא סטים לא קונה''. אבל מה אני מבין? כמו שאמרתי, נחיה ונראה..
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2024, 23:42

Klayman כתב:נחיה ונראה... עדיף לקבל 50-70 דולר בסטים ואפיק מאשר 10 של שדרוג day one. אפילו עדיף לקבל 20-30 "במבצע".. מאשר 10. זה אחלה דאבל דיפינג, בלי כאב ראש של חנות משלך ובלי עצבים של כנופיית ה"לא סטים לא קונה" העצומה.

Klayman כתב:לא יודע מה נתח השוק שיש לו גם פלייסטיישן וגם מחשב מאוד חזק, וגם מוכן ורוצה לשחק/לרכוש כל משחק יותר מפעם אחת, אבל נראה לי שהוא קטן ממה שנראה לכם.
בכל מקרה, עדיף לה הרבה יותר היום, כשמשתמשים שעונים לנתח השוק לעיל, קונים את הפורט בדאבל דיפינג ב50-70 דולר בשיגור או ב20-30 דולר בהנחה אח''כ, מאשר לתת שדרוג ב-10$ Flat fee כל הזמן. אם החנות תתמקד נטו בשדרוגי 10$, אין לה זכות קיום. אם המטרה שלה היא למכור במחיר מלא, אבל לא בלעדית, אין לה זכות קיום, כי תראה איך אפיק זורקת מאות מיליוני דולרים בשנה ולא מתרוממת מספיק מעל סטים. אם היא תהיה בלעדית לפורטים של סוני, היא תזכה ללעג, עצבים וקריאות חרם מקהל ה''לא סטים לא קונה''. אבל מה אני מבין? כמו שאמרתי, נחיה ונראה..

למה שזה יהיה על חשבון מכירות בסטים? אם יש לבן אדם עותק על הפס5 הוא כנראה לא קונה עותק נוסף בסטים, אבל כן יש סיכוי למכור לו בנוסף את גרסת המחשב בכמה דולרים. מדובר בנטו רווח, להוציא כמה שקלים מאנשים שלא יקנו עותק נוסף במחיר מלא. וכמובן ששחקן שקונה את המשחק המלא בחנות שלהם יכניס להם 43% יותר מאשר עותק בסטים.

להתחשב בזה שיש להם כבר היום כל מה שצריך לחנות מצויינת במחשב וזה כולל כל המערכות החשובות (wish list, רשימת חברים, דירוג, ספריה וכו׳) ואפילו שרתים, לפתוח חנות במחשב היא השקעה מינימאלית. אפילו לא צריך להפסיק להוציא לסטים, כל מכירה שבמקרה תקרה בחנות שלהם תהיה רווח נקי.

אני בטוח שיש כמה עשרות מליוני שחקני פלייסטיישן עם מחשב. אני משער שרובם יורידו את הקליינט ולא מעט ישילו פה ושם כמה שקלים על לקבל את גרסת המחשב בחנות. נשמע כמו מליוני דולרים שרק מחכים שיקטפו אותם. ואם מישהו כבר קונה בחנות שלהם במקום בסטים, הם גם עושים 43% יותר כסף עליו וגם גורמים לשחקן להתחייב קצת לeco system שלהם. זה win win בהשקעה סופר מינימאלית.

נתת כמה אופציות, אבל דלגת על האופציה שהם ממשיכים להוציא לסטים כמו היום, אבל בחנות שלהם יש cross progression עם הפס4/5, טרופיז וקרוס פליי עם רשימת החברים הקיימת בpsn. למה שמישהו יקנה את GT7 למחשב כשיש לו עותק פס5 אם כל ההתקדמות שלו מתאפסת, רשימת החברים שלו לא רלוונטית, הוא צריך להשיל שוב 70$ ואפילו trophies הוא לא ירוויח. אבל אם כל אלה נשמרים והוא יכול לשחק גם במחשב שלו ב-10$? לי זה נשמע אטרקטיבי. אפילו למשחקים ששחקתי בחלקם כמו ספיידרמן וכשיצאה גרסת המחשב הייתי שמח להמשיך את הקמפיים ב144fps עם RT. זאת גם הזדמנות טובה לNG+.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אפריל 2024, 23:48

הם גם יכולים לאפשר את ההטבה רק למנויי אקסטרא ומעלה או משהו ואז בכלל הכל משתלם :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2024, 23:55

Laskin כתב:הם גם יכולים לאפשר את ההטבה רק למנויי אקסטרא ומעלה או משהו ואז בכלל הכל משתלם :)

בהחלט רעיון טוב, קרוס ביי בחינם למי שיש tier מסויים של PSN. בדומה לאיך שמיקרוסופט נותנת קרןס game pass למי שקונה את אולטימייט.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 אפריל 2024, 02:25

יאללה, בואו נעשה את זה מעניין. תוך כמה זמן החנות ה כ"כ ברורה מאליה הזאת למחשב מגיעה? הרי לפי מה שאתם אומרים, צריך להיות אידיוט כדי לא לפתוח אותה.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 אפריל 2024, 11:54

חברות לפעמים בהחלט עושות טעויות ולוקח להן זמן או שזה לא קורה בכלל, לדעתי האישית זה כבר היה צריך לקרות ממזמן… אם אני חייב לנחש, אולי תחילת שנה הבאה אחרי שיצא הפרו, אולי בכלל בתחילת הדור הבא, אין סיבה שיהיה תאריך מיוחד אני פשוט באמת חושב שמדובר בכסף על השולחן

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 אפריל 2024, 12:06

הם כבר הביאו את הטרופיז ורשימת החברים לאוברליי החדש, שירוץ תוך כדי משחק בסטים. אם חנות הייתה בקנה או בתכנון, הם לא היו עושים את זה. בוא נגיד ככה-האם תוך שלוש שנים לדעתכם יש חנות?
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 אפריל 2024, 15:11

אלא אם הם טיפשים - כן

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 19 אפריל 2024, 15:25

קליינט כן, בלעדיות לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אפריל 2024, 20:55

אני חושב שחנות היא no brainer, אבל זה לא אומר שסוני תעשה אחת.

אבל תראה את הקליינט החדש שלהם שרץ בתוך המשחקים, ליטרלי רק צריכים להוסיף טאב חמישי שנקרא ״חנות״ וטאב שישי שנקרא ״ספריה״ והם סיימו :)
IMG_9103.jpeg
IMG_9103.jpeg (226.73 KiB) נצפה 120 פעמים

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אפריל 2024, 02:47

בגלל שהאוברליי כ"כ מקיף, וירוץ דרך סטים, אין צפי לחנות.

ושאלתי שאלה פשוטה שלאסקין וקאזז ענו עליה. האם תהיה חנות נפרדת תוך 3 שנים?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2024, 11:36

עניתי לך, אין לי מושג, למה שיהיה לי מושג מה התוכניות הפנימיות של סוני? אבל אם כופים עלי סתם לשלוף התחת, הייתי אומר שכן יהיה קליינט במחשב.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אפריל 2024, 12:30

סורי אם הרגשת שאני ''כופה'' עליך משהו.. פשוט התנהלה פה שיחה, שבה דיברת מאוד בביטחון על משהו. אז רציתי את דעתך בצורה יותר ברורה מ''אולי הם יעשו את זה ואולי לא''. ברור שאף אחד מאיתנו לא יודע את התוכניות הפנימיות של סוני. אנחנו גם לא יודעים את התוכניות הפנימיות של אף חברה אחרת (נגיד NVIDIA), ועדיין מדברים על מהלכים שהן עושות, יעשו ומוצרים שאנחנו חוזים/שמועות וכו'.. וגם לא יודעים מה יהיה ממוצע ציונים של משחקים ועדיין מהמרים על כך.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2024, 17:23

אמרתי שזה מאוד קל לעשות, וזה גם נשמע רווחי, אבל לך תדע אם סוני תעשה את זה או לא. לרוב אנחנו מדברים על מה חברות צריכות לעשות, לא מנחשים מה הן יעשו. אם אתה שואל אותי אם אני חושב שהם צריכים לעשות את זה אז התשובה היא כן, לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אפריל 2024, 20:47

DrKeo כתב:אמרתי שזה מאוד קל לעשות, וזה גם נשמע רווחי, אבל לך תדע אם סוני תעשה את זה או לא. לרוב אנחנו מדברים על מה חברות צריכות לעשות, לא מנחשים מה הן יעשו. אם אתה שואל אותי אם אני חושב שהם צריכים לעשות את זה אז התשובה היא כן, לגמרי.

Klayman will remember that.
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים