איזה משחק לדעתכם עשה לכם את הדור הזה של הקונסולות?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

איזה משחק לדעתכם עשה לכם את הדור הזה של הקונסולות?

הודעהעל ידי matangt8 » 24 אפריל 2013, 22:44

דור הקונסולות השמיני צועד בצעדי ענק אל תחילתו וזה אומר שתם לו עוד דור של קונסולות שרוב פה חושבים שהוא תם ממזמן. אז המטרה של הדיון הזה היא להסביר איזה משחק אתם חושבים שהכי נהנתם ממנו בדור הזה ומדוע.

אני אתחיל:
המשחק שאני הכי נהנתי ממנו היה InFamous 2.
נכון זה לא המשחק הכי יפה שיש לPS3 להציע אבל המשחק הראשון לטעמי חידש לי את חווית המשחקיות ואת זה שאפשר בעצם לעשות כמעט הכל (כמו לירות מכל מצב שאפשר) אבל המשחק השני הוסיף לדעתי סיפור הרבה יותר טוב וחידד עוד יותר את המשחקיות. זה המשחק שאני הכי נהנתי בדור הזה.

עוד משחקים שעשו לי את הדור(אבל לא כמו אינפיימוס 2):
MAX PAYNE 3,FAR CRY 3,MASS EFFECT 2 וGRAN TURISMO 5
תמונה

MagmaJet
Trainee

Re: איזה משחק לדעתכם עשה לכם את הדור הזה של הקונסולות?

הודעהעל ידי MagmaJet » 24 אפריל 2013, 22:51

קשה לי להחליט.. יש הרבה
אני מניח שהמשחקים שעשו את הדור זה Bioshock 1 (לא שיחקתי ב2 ובחדש)
Mass Effect
Elder Scrolls IV Oblivion
Fallout 3
Super Mario Galaxy

לדעתי בת'סהדה התעלתה בדור הזה בזמן שרוב החברות כמו אקטיוויז'ן נהיו יותר גרועים
אני מניח שגם ND למרות שלא שיחקתי בUC

ומקווה שיזדמן לי לשחק בשאר המשחקים שיצאו לאחרונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 24 אפריל 2013, 23:03

ללא ספק גירס אוף וור

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 24 אפריל 2013, 23:07

אני אלך על פוקימון יהלום שבגללו קניתי DS, מה שגרם לי לאהוב את נינטנדו, מה שגרם לי לקנות ווי, מה שגרם לי להרשם לויגיימס.
במשחק עצמו דווקא לא כל כך שיחקתי.

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 24 אפריל 2013, 23:26

פאק, התקלת אותי, קשה נורא.
ההתלבטות שלי היא בין FO3, סדרת מאס אפקט, סדרת ביושוק וסדרת גירס.
אני באמת לא יודע מה לענות לך. אני חושב שבסינון הסופי זה או FO3 או סדרת גירס אבל בין שניהם אני באמת לא מסוגל להחליט.
זה היה דור מדהים ולבחור רק משחק אחד זה באמת כמו לבחור ילד מועדף.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 אפריל 2013, 00:17

גירס הראשון הגיע מאוד מוקדם בחיים של הדור הנוכחי ובמידה רבה הגדיר את הדרך קדימה עם גרפיקה מרשימה, סינגל קצר ואונליין איכותי ומשוכלל.
אף אחד לא הזכיר את אנצ'ארטד? קצת טומב ריידר, קצת גירס אבל התוצאה, באופן עקבי, היתה משחקים מעולים ברמת ביצוע מופתית.
אמנם הם צצו בסוף ימי הPS2 אבל משחקי הגיטר הירו/רוק באנד טיפסו, הרימו וזיקקו את בשורת הקז'ואל החזירי, זו שמוכרת חתיכות פלסטיק במאות דולרים ובדרך מליוני קונסולות שנחוצות על מנת להריץ אותם. המשחקים היו לרוב טובים, ממכרים, עם אונליין מהנה ובשיאם הושפרצו עלינו מכל עבר בקצב מבהיל עד הגדשת הסאה וההעלמות המהירה. המשחקים האלה הצליחו לזקק את הטוב, הרע והמכוער בדור הנוכחי באריזה אחת, יקרה במיוחד...

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 25 אפריל 2013, 00:45

omerkot כתב:גירס הראשון הגיע מאוד מוקדם בחיים של הדור הנוכחי ובמידה רבה הגדיר את הדרך קדימה עם גרפיקה מרשימה, סינגל קצר ואונליין איכותי ומשוכלל.
אף אחד לא הזכיר את אנצ'ארטד? קצת טומב ריידר, קצת גירס אבל התוצאה, באופן עקבי, היתה משחקים מעולים ברמת ביצוע מופתית.
אמנם הם צצו בסוף ימי הPS2 אבל משחקי הגיטר הירו/רוק באנד טיפסו, הרימו וזיקקו את בשורת הקז'ואל החזירי, זו שמוכרת חתיכות פלסטיק במאות דולרים ובדרך מליוני קונסולות שנחוצות על מנת להריץ אותם. המשחקים היו לרוב טובים, ממכרים, עם אונליין מהנה ובשיאם הושפרצו עלינו מכל עבר בקצב מבהיל עד הגדשת הסאה וההעלמות המהירה. המשחקים האלה הצליחו לזקק את הטוב, הרע והמכוער בדור הנוכחי באריזה אחת, יקרה במיוחד...

כמובן שגם לאנצ'רטד וטומב ריידר מקום מכובד ברשימה ואלא משחקים שנעשו עם תשומת לב מטורפת לפרטים.
אני זוכר שכשהיינו משחקים יחד בלייב היית כל הזמן אומר שהמולטי של גירס 1 הכי טוב בסדרה ושל השאר נחותים ממנו, אפשר פעם אחת תשובה למה? השינוי בנזק של הנאשר? ;)
אני חושב שממש לקראת סוף הדור צריך לעשות סדרת סקרים בפורום ונעניק את פרס voxel הזהב בקטגוריות שונות. יכול להיות מגניב.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אפריל 2013, 00:55

אם שואלים אותי מה המשחקים שהגדירו את הדור הזה אז הייתי אומר גירס 1, אנצ'רטד 2 וברייד.
גירס נתן את הטון של הגיימפליי גוף שלישי עם המכסות שהלך מאוד חזק לאורך כל הדור (לא נכנס שוב לויכוח מי המציא את זה, אבל אין ויכוח שגירס הוא זה שהפך את זה למיינסטרים פופולרי), אנצ'רטד הפך את כל הדור הזה לתסרוט אחד גדול וברייד היה סמן ראשון לעולם האינדי שגדל והתפתח למשהו מעבר למשחקי ארקייד מפגרים.

אם שואלים אותי מה המשחק הכי טוב בדור הזה אז הייתי אומר ביושוק אינפנט.
We're just normal men. We're just innocent men

Megalomaniac
Trainee

הודעהעל ידי Megalomaniac » 25 אפריל 2013, 03:39

בדור הזה קמו מלא מותגים חדשים שלא היו בדור הקודם ככה שקשה מאוד להחליט.
אבל באמת המשחק הכי מוצלח ששיחקתי בדור הזה ובכלל בחיים שלי זה אנצ'רטד 2.

כמובן שגם סדרת מאס אפקט.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 25 אפריל 2013, 07:20

DrKeo כתב:אם שואלים אותי מה המשחקים שהגדירו את הדור הזה אז הייתי אומר גירס 1, אנצ'רטד 2 וברייד.
גירס נתן את הטון של הגיימפליי גוף שלישי עם המכסות שהלך מאוד חזק לאורך כל הדור (לא נכנס שוב לויכוח מי המציא את זה, אבל אין ויכוח שגירס הוא זה שהפך את זה למיינסטרים פופולרי), אנצ'רטד הפך את כל הדור הזה לתסרוט אחד גדול וברייד היה סמן ראשון לעולם האינדי שגדל והתפתח למשהו מעבר למשחקי ארקייד מפגרים.

אם שואלים אותי מה המשחק הכי טוב בדור הזה אז הייתי אומר ביושוק אינפנט.

ציפיתי שלפחות תזכיר את פורטל...
תמונה

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 25 אפריל 2013, 08:51

הסדרה שהכי הדהימה אותי בדור הזה היא סדרת Uncharted. קשה לי לבחור בין 2 ל3 אבל אני מניח ש2 בגלל שהוא הזה שהתחיל בסדרה לקחת כל כך רחוק את הרגעים המדהימים המתוסרטים האלה שלא ראיתי בשום מקום אחר. עוד משחקים מעולים נוספים בדור הזה אפשר לציין את bioshock infinite, red dead redemption, dead space, littlebigplanet, heavy rain
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 אפריל 2013, 09:26

SHAPIRA500 כתב:אני זוכר שכשהיינו משחקים יחד בלייב היית כל הזמן אומר שהמולטי של גירס 1 הכי טוב בסדרה ושל השאר נחותים ממנו, אפשר פעם אחת תשובה למה? השינוי בנזק של הנאשר? ;)

לא, הבעיה העיקרית שלי היתה ההכנסה של matchmaking לגירס 2 והלאה...
חוסר היכולת לבחור שרת לפי פינג וחוסר היכולת להמשיך לשחק עם אנשים שמצאת והיה לך נחמד לשחק איתם פגעה לי מאוד בהנאה מהאונליין.
בשנים הראשונות גם היה לזה מרכיב סוציאלי של שיחות עם אנשים מכל העולם תוך כדי משחק אבל מרגע שהמערכת הוצפה במליוני טרולים מחוללי רעש ובעיקר מרגע שנכנס הקטע של הparty לדשבורד ואנשים התגודדו בקבוצות סגורות של חברים אז זה גם פגע לי בחוויה.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 25 אפריל 2013, 13:30

Super Mario Galaxy.

זה, ללא ספק, המשחק הטוב ביותר ששיחקתי בו אי פעם. הגאוניות, השלבים, המוזיקה, השליטה - הכל! הכל היה פשוט מושלם. המשחק הזה תמיד נמצא אצלי במקום הראשון.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 אפריל 2013, 14:38

הכוונה פה היא רק לסדרות משחקים שהתחילו בדור הזה, או למשחקים בכלל?
אם רק כאלו שהתחילו בדור הזה, אז ביושוק 1+3, ברייד, גירס 2 ו-Red Dead Redemption. אם גם למשחקים מסדרות שהיו קיימות קודם, אז היילו 3, COD:MW, שני משחקי The Elder Scrolls, ו-GTA IV.

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 25 אפריל 2013, 14:56

swym כתב:הכוונה פה היא רק לסדרות משחקים שהתחילו בדור הזה, או למשחקים בכלל?
אם רק כאלו שהתחילו בדור הזה, אז ביושוק 1+3, ברייד, גירס 2 ו-Red Dead Redemption. אם גם למשחקים מסדרות שהיו קיימות קודם, אז היילו 3, COD:MW, שני משחקי The Elder Scrolls, ו-GTA IV.

גם סדרת רד דד לא החלה בדור הזה.
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Dead_Revolver
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 אפריל 2013, 15:50

תכננתי לפתוח דיון דומה, כי גם אני חשבתי על זה קצת לאחרונה.

המשחקים שהגדירו עבורי את הדור הנוכחי היו Mass Effect וAssassin's Creed, כאשר המשחק המשפיע ביותר על הדור, היה Gears of War.
היו משחקים טובים יותר. היו משחקים יפים יותר והיו משחקים פופולאריים יותר, אבל לא היו משחקים משמעותיים יותר.

בנוגע לME - מדובר בסדרה שלקחה את הנוסחא של ביו-וור כמה צעדים קדימה והצליחה לרתק עם הסיפור שלה ועם עולם המשחק שלה כמה מיליונים. מעטים מאוד המשחקים שגרמו לך להרגיש כל כך מחובר, לכל כך הרבה דמויות, בטח ובטח לאורך סדרה שלמה, שכל אחד ממשחקיה הוא בן כמה עשרות שעות משחק.
לקח דור שלם לספר את הסיפור שלה. בשבילי, היא היתה חלק מהדור כולו וליוותה אותי מתחילתו ועד סופו.

בנוגע לAC - לדעתי, בעתיד, היא תיהייה הסדרה שתגדיר את מה שנראה בדור הבא. היא הסדרה שהקדימה את זמנה והצליחה לעשות משהו, שאף אחד לא הצליח לשחזר, עם המשאבים המוגבלים של הדור הנוכחי. אין שום דבר שדומה לה היום. אין שום דבר שהצליח לבנות עולמות משחק כל כך מורכבים. עד הדור הבא, אני לא חושב שמישהו יצליח גם לשחזר את הדברים האלו. חלק מכמה שהמשחקים האלו היו מדהימים, היה כמה שהם מתקדמים מבחינה טכנית. מערכת האנימציה שחישבה בזמן אמת איך כל אנימציה צריכה להראות תהפוך למאוד פופולארית, גם בגלל כמה שהיא עובדת טוב וגם בגלל כמה שהיא חסכונית, לעומת מערכות תפיסת תנועה שבהם משתמשים משחקים אחרים, שהצליחו להגיע לאותה רמה.

בנוגע לגירס - אני חושב שאפשר לראות בבירור את ההשפעה הענפה שלו על הדור הנוכחי. הוא הפך את ז'אנר הTPS ואת רעיון המחסות לפופולאריים ואינספור משחקים מצליחים אחרים לקחו ממנו השראה ולמדו ממנו.

עוד משחקים חשובים:
ברייד, שהיה ראש החץ שהביא את תעשיית האינדי המצליחה מהPC לקונסולות ואפשר לרבים מהיוצרים למצוא קהל חדש ולהתפרנס בכבוד.
COD, שההצלחה שלו גרמה לכל מפיצה גדולה שהיא לא אקטיוויז'ן לרייר ולנסות לשחזר אותה.
ביושוק, שהמשחק הראשון שלו הגיע בתחילת דור ה"סינגל-פלייר מת" וסגר את דור ה"סינגל-פלייר מת", עם שניים מהמשחקים הטובים ביותר שאי פעם נוצרו ולאף אחד מהם לא היה רכיב מולטי-פלייר.

עוד משחקים אהובים:
GTA IV, RDR, אנצ'רטד, FIFA, לימבו, קראקדאון, גוד אוף וור, סקיירים, פולאאוט.

התופעה שכולם מתלוננים עליה כרעה חולה של הדור הזה, אבל היתה מאז ומתמיד:
רימייקים ואוספים של משחקים ישנים.

התופעה שהתפוצצה בדור הזה בפופולאריות ותהווה פאקטור הרבה יותר משמעותי בדור הבא:
ראנדומליות במשחקים שהם לא דיאבלו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 אפריל 2013, 16:02

SHAPIRA500 כתב:גם סדרת רד דד לא החלה בדור הזה.
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Dead_Revolver

צודק.
מצד שני, הקשר למשחק המקורי די לא קיים. כבר יותר נכון לקשר בין ביושוק לסיסטם שוק 2. :)

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 25 אפריל 2013, 16:50

swym כתב:הכוונה פה היא רק לסדרות משחקים שהתחילו בדור הזה, או למשחקים בכלל?

זה לא ממש משנה עם זה משחק שהמשחק הקודם שלו יצא דור קודם. העיקר שזה המשחק שהכי נהנת ממנו בדור הזה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
vorse3
Minion

הודעהעל ידי vorse3 » 25 אפריל 2013, 17:07

Witcher 2 כמובן.
בנוסף אליו יש גם את Dark Souls המופתי, ביושוק 1 ואינפנייט הנהדרים, פורטל 2 הנפלא, FO3 וRDR המצויינים. אלה פחות או יותר ה-משחקים של הדור מבחינתי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 25 אפריל 2013, 18:38

אני כמובן חייב לציין את טרילוגיית ME.
אהבתי מאוד את סדרת AC (אולי כי היסטוריה זה גם התחום שלי, אז יותר מאחרים, אני מאלה שעצרו והתבוננו במבנים, תלבושות ועוד...)
גירס שהכניס אותי למעשה לדור הזה (רק כשהוא יצא אמרתי "אני חייב את המשחק הזה!!!")
תמונה

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 25 אפריל 2013, 22:08

bozeman כתב:אני כמובן חייב לציין את טרילוגיית ME.
אהבתי מאוד את סדרת AC (אולי כי היסטוריה זה גם התחום שלי, אז יותר מאחרים, אני מאלה שעצרו והתבוננו במבנים, תלבושות ועוד...)
גירס שהכניס אותי למעשה לדור הזה (רק כשהוא יצא אמרתי "אני חייב את המשחק הזה!!!")

אני מסכים איתך לגבי ME. שיחקתי בכל 4 המשחקים (כולל משחק הIOS) וזאת סדרה פשוט מדהימה. לטעמי ME2 היה המשחק הכי טוב בסדרה וME3 בניגוד לכל אלה שמתלוננים שהוא היה משחק רע,אני מאוד אהבתי אותו אבל 2 עדיין לדעתי טוב יותר. לגבי גירס,שיחקתי בכל 3 המשחקים שנוצרו ע"י אפיק וגם סדרה מעולה. למרות שכבר אין לי אקס בוקס,שמחתי מאוד לשחק ולראות את הדרה הזאת ואני עדיין לא חושב שיש שוטר שיכול להשתוות עליו בפלאטפורמה אחרת. גם לא אנצ'רטד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 26 אפריל 2013, 09:13

יש כמה משחקים כאלו שהיו הhighlight של הדור הזה מבחינתי.
במקום גבוה ברשימה נמצא uncharted 2,אין מה לעשות,המשחק הזה היה לגמרי ה mgs2 של הפס3,הרגע הזה של ה holy shit!! עכשיו באמת הגיע הדור הבא.
אין ספק שהוא אחד ממגדירי הדור הזה,אולי גם לרעה,אבל ברור לי שבזמנו ב 2009 כששיחקתי במשחק לראשונה הלסת שלי היתה שמוטה וזה היה הדבר הכי טוב אי פעם.

עוד משחק שנמצא גבוה אצלי זה Batman arkham city,החזון הכמעט מלא של הפנטזיה שלי למשחק באטמן (החזון המלא יהיה אפשרי אולי רק בדור הבא עם הגיימפליי של באטמן בעיר פתוחה אמיתית ומושקעת בגות'הם,בגלל זה קצת התאכזבתי מעוד באטמן לפס3 שמוציאים השנה),נוגע בשלמות וכנראה המשחק המהנה והמגוון ביותר ששיחקתי בדור הזה,כ"כ הרבה פעילויות כיפיות ודינאמיות שרובן עשויות נהדר,מי יודע כמה שעות בזבזתי על הרידלר.

עוד משחקים שנצרבו לי בזיכרון מהדור:
Deus ex human revolution,משחק אדיר,מזכיר את דיסהונורד מבחינת עיצוב השלבים אבל הרבה יותר מעניין ומגוון ממנו.
portal 2 המבריק.
heavy rain- לא מהמשחקים הטובים במיוחד,כתיבה ועלילה רעה למשחק שכולו מתבסס על כך,אבל לא יודע למה הדבר הזה והחוויה שהוא העביר לי נצרבו לי חזק חזק בראש,כ"כ הרבה מגרעות אבל חוויה סוחפת וכיפית בטירוף.
cod 4- אין מה לעשות,משחק מגדיר דור ואולי החוויה הראשונה האמיתית של דור חדש,היה ענק בזמנו לפני שחלבו לו את הצורה,המשימת צלפים הסינמטית שלו בצ'רנוביל היתה highlight שלבדה הצדיקה את הקנייה של המשחק.
היום עם כל הסינמטיות שקוד ומשחקים כמו אנצ'רטד דחפו המשימה הזו בטח נראית כמו הדבר הכי שחוק ובנאלי בעולם אבל לזמנו זה היה מטורף.
Dead space 2-חרא של דור מבחינת survival horror,מזל שהיה את DS2 שעוד טיפונת פיצה על זה,משחק האימה הטוב ביותר בהפרש ניכר אבל כנראה שה SPOT הזה יפנה את מקומו לפרויקט של בת'סדה ומיקאמי בשנה הבאה...

באינדי אפשר להזכיר את Limbo שגרם אפילו לי לתת צ׳אנס למשחקים הללו,ועוד קניתי את המשחק על סמך הדמו,לאלו שחושבים שדמואים לא מניעים מכירות.
למרות שמבחינת משחקים יחסית קטנים הכי הרבה נהניתי מbeyond good and evil שפספסתי דור קודם אבל אני מנחש שהוא לא נחשב :)

גם מTR דיסהונורד וכו' נהנתי אבל אלו היו הכוכבים מבחינתי ואלו שאני כנראה הכי אזכור מהדור הזה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 אפריל 2013, 22:23

המשחקים שהכי אהבתי בדור הזה הם היילו 3, ME הראשון ואנצ'רטד 2.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אפריל 2013, 01:17

bozeman כתב:ציפיתי שלפחות תזכיר את פורטל...

אני דברתי על המשחקים הכי משפיעים בדור הזה ולדעתי פורטל לא השפיע על כלום. הוא משחק אדיר, גאוני ואחד המשחקים האהובים עלי אי פעם אבל אני לא ראיתי מעצבי משחקים גונבים ממנו משהו חוץ מאשר מפתחי אינדי שניסו לגנוב ממנו יותר מדי (כמו למשל CUBE).
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 28 אפריל 2013, 03:05

Death_119 כתב:המשחקים שהכי אהבתי בדור הזה הם היילו 3, ME הראשון ואנצ'רטד 2.

אפשר לשאול אם אהבת משהוא בהיילו 3 חוץ מאונליין? כי אני זוכר שהקמפיין שלו הוא אחד הגרועים ששיחקתי בחיי.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 93 אורחים