נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Shlomix
Warrior

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Shlomix » 24 ספטמבר 2020, 22:20

InterAl כתב:קיאו ובוזמן - הכל זה פונקציה של מחיר, ואני מדבר רק על המחיר. 7.5 מיליארד זה טירוף איך שלא מסתכלים על זה. אם משחק AAA ממוצע עולה היום 20-100 מיליון דולר פיתוח, ז"א שבמחיר של 7.5 מיליארד אפשר לפתח 375-75 משחקי AAA. זה הזוי. העסקה הזאת לא הגיונית, יכלו פשוט לפתוח סטודיואים חדשים מאפס, למשוך את כוח האדם של בת'סדה או מי שהם רק רוצים עם משכורות מטורפות, ועדיין להישאר עם מיליארדים של עודף בכיס.

זה אפשרי, אבל היה לוקח שנים ארוכות, וגם בסיכון הרבה יותר גבוה.
חלק מהמחיר הגבוה זה פונקציה של המיידיות. פה הם מקבלים כמה וכמה סטודיואים כמעט מוכנים לידיים ברגע שהעסקה תושלם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2020, 10:57

הנה לאסקין, יש לך אישור שמשחקי צד א׳ לא יעזבו את GP:
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 ספטמבר 2020, 11:28

זה שעדיף שמיקרוסופט תקנה אולפנים כי היא מציעה במשחקים בהכי הרבה מקומות לא אומר שאוטומטית צריך להריע לקנייה של מפיצה גדולה ומצליחה.
אותו דבר לגבי הגב הכלכלי שהיא יכולה לתת. אז בואו שנינטנדו תקנה את יוביסופט, סוני את TAKE2, אמזון את קפקום וגוגל את EA והכל יהיה נהדר.

למיקרוסופט עכשיו יש יותר מדי אולפני RPG והם ייצטרכו לגוון את סוג המשחקים שהאולפנים האלה עושים. לאף אחד לא יהיה אכפת ממשחק RPG בגוף ראשון/שלישי של inexile עכשיו כשיש את בת'סדה. ואם המשחקים ישוחררו בסימוכין, אתם יודעים לאן ילך הזרקור והתקציב הפרסומי. עדיף שכל אולפן יתמקד בתת-ז'אנר אחר כמו RPG איזומטרי, משחק דמוי דיאבלו, משחקי RPG ל VR, ואולי גם משחקים בז'אנרים אחרים לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2020, 11:38

Kazz כתב:זה שעדיף שמיקרוסופט תקנה אולפנים כי היא מציעה במשחקים בהכי הרבה מקומות לא אומר שאוטומטית צריך להריע לקנייה של מפיצה גדולה ומצליחה.
אותו דבר לגבי הגב הכלכלי שהיא יכולה לתת. אז בואו שנינטנדו תקנה את יוביסופט, סוני את TAKE2, אמזון את קפקום וגוגל את EA והכל יהיה נהדר.

למיקרוסופט עכשיו יש יותר מדי אולפני RPG והם ייצטרכו לגוון את סוג המשחקים שהאולפנים האלה עושים. לאף אחד לא יהיה אכפת ממשחק RPG בגוף ראשון/שלישי של inexile עכשיו כשיש את בת'סדה. ואם המשחקים ישוחררו בסימוכין, אתם יודעים לאן ילך הזרקור והתקציב הפרסומי. עדיף שכל אולפן יתמקד בתת-ז'אנר אחר כמו RPG איזומטרי, משחק דמוי דיאבלו, משחקי RPG ל VR, ואולי גם משחקים בז'אנרים אחרים לגמרי.

אז אני משער שסוני עושה רק משחק אקשן הרפתקאות אחד בגוף שלישי, נכון?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 ספטמבר 2020, 12:17

לא מבין את הטענה הזו:
"לאף אחד לא יהיה אכפת ממשחק RPG בגוף ראשון/שלישי של inexile עכשיו כשיש את בת'סדה."
זה כמעט ולא אותו קהל יעד, ולפי מה שאתה טוען פה - לאף אחד פה לא אמור להיות אכפת ממשחקים שהם לא AAA מטורפים, וזה פשוט לא נכון. אנשים רוכשים בהמוניהם משחקים קטנים יותר, או בהפקה הרבה יותר מצומצמת, ולפעמים הם מקבלים שבחים הרבה יותר גדולים מהמשחקים הכי גדולים בתעשייה, וגם מוכרים מעולה. העובדה שעכשיו 2 החברות האלה תחת אותה מטרייה לא אומרת שאנשים יפסיקו להתעניין בקטנה יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2020, 12:48

הנה, המשחקים של בת׳סדה מתחילים להגיע לGP:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2020, 14:54

מיקרוסופט עושה לסוני ב2020 מה שסוני עשתה למיקרוסופט ב2013:

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 ספטמבר 2020, 15:05

זה לא מדהים כמו מה ששו יושידה עשה עם אדם בויס ב-E3 2013,אבל זה בהחלט מעיד על השינוי הענק ש-MS עברה ב-7 שנים שעברו מאז.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 ספטמבר 2020, 15:05

וואה וואה אם לא הייתי בטוח שsf6 הולך לסוני הייתי ככ על האקסבוקס בדור הזה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 ספטמבר 2020, 15:33

גלאס נראה לי סיכוי טוב שסטריט פייטר הבא יגיע גם לאקס בוקס, לא חושב שקאפקום תרצה עוד דור של בלעדיות.

והעקיצה של סוני בזמנו עם הסרטון ווידאו ההוא על הבמה הכי גדולה בעולם מן הסתם היתה יותר מוצלחת והרבה יותר משמעותית ועם פי מיליון יותר אימפקט לעומת איזה ציוץ שנון אבל עדיין, זה ציוץ שנון ועקיצה מעולה של מייקרוסופט :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 ספטמבר 2020, 15:51

יכול להיות אחי אבל מייקרוסופט וקפקום לא יכולות לכפות על סוני לעשות קרוס פליי בין הפלטפורמות אז תמיד עדיף לי לקנות את הקונסולה שהמשחק יהיה הכי פעיל בה.

מלבד זאת יש לי תחושת בטן שרק ראינו את קצה הקרחון של סוני כם פפ16 ושעוד צפויות לנו רעידות אדמה מסוני

מעבר לזה? קשה להכחיש שהאקסבוקס תהיה קונסולה פנטסטית .. הובהר שסטארפיילד לא יהיה על הפס5 וגם אם זה יהיה ככה רק לשנה שנתיים אז זה וואו ענקי.

האקסבוקס מפתה מאוד מספיק בשביל שאקנה את הפס5 כקונסולת סטריט 6/ DQ12 ואת האקסבוקס לכל השאר

כאילו המחיר 2100 בארץ? זה אומר באילת אפילו פחות לא?

עם כמה שהליינאפ חרא אולי אתפתה שנה הבאה ואת הפס5 ב2022 שסטריט 6 יוכרז.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 ספטמבר 2020, 17:43

Uncle Pey'j כתב:זה לא מדהים כמו מה ששו יושידה עשה עם אדם בויס ב-E3 2013,אבל זה בהחלט מעיד על השינוי הענק ש-MS עברה ב-7 שנים שעברו מאז.

ההודעה הזאת מזכירה לי את ההודעה של נדב על השיווק ו"הנה מיק קקה מפגרים... הנה הם טובים..." וחוזר חלילה. :geek:
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 26 ספטמבר 2020, 15:22

אני מניח שמשבוע הבא כבר נתחיל לראות hands on previews רציניות על ה-XSX בהתחשב בכך שללא מעט מהאתרים ומהיוטיוברים הגדולים יש כבר את הקונסולה בבתים (אפילו ג'ף גראב קיבל אחת).
בינתיים הנה וידאו רשמים על הקונטרולר החדש והכרטיס זיכרון ( :) ) הסופר דופר יקר של MS:

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 ספטמבר 2020, 15:46

InterAl כתב:7.5 מיליארד לחברה שהוציאה את פולאאוט 76, אחד המשחקים הגרועים של השנים האחרונות? נשמע מופרז, ולמיקרוסופט יש היסטוריה של רכישות גרועות במחיר מופרז. איזה IP יש להם חוץ מדום (האחרון מכר סבבה, אבל לא קרוב בכלל לליגה של הגדולים)? dishonored, prey, evil within, wolfenstein, rage? היציאות האחרונות של כולם היו אסונות מסחריים... אז נשארנו עם פולאאוט (שתי היציאות האחרונות עשו עבודה טובה בלהכתים את המותג) ואלדר סקרולס שלא שמענו ממנו כבר כמעט עשור והעבודה על 6 בקושי החלה. על זה לשרוף 7.5 מיליארד? פשוט טעות, מחיר מופרז לגמרי.

הבחירה בפולאאוט 76... מעניינת. זה כמו שמיקרוסופט תקנה את קאפקום ואתה תספר איך זו החברה שהוציאה את Umbrella Corps, או שהיא תקנה את יוביסופט ואתה תספר איך זו החברה שהוציאה את Might & Magic: Chess Royale, או שהיא תקנה את ואלב ואתה תספר איך זו החברה שהוציאה את Artifact. אני מניח שברור לך שזה לא פולאאוט 76 שעליו מיקרוסופט שילמה 7.5 מיליארד דולר...

כתבתי כבר קודם מה מיקרוסופט מקבלת בעסקת החבילה (מלבד פולאאוט 76, כבודו במקומו מונח), אבל אם אתה עדיין חושב שזה מחיר מופרז, אתה מוזמן לבדוק את CDProjekt: חברה במיצוב יחסית דומה אבל עם פורטפוליו משחקים קצת יותר צנוע (שלמעשה אפילו לא מבוססים על פרנצייזים שהיא מחזיקה בהם) ואיכשהו שווי השוק שלה חצה לא מזמן את ה-10 מיליארד דולר.
או שאתה יכול לברר איך הלך הIPO של יוניטי, חברה שעיקר הביזנס שלה הוא מנוע משחקים, וצמחה תוך שבוע מהנפקה של 12 מיליארד דולר לשווי שוק של 24 מיליארד דולר.
או לראות מה משחק אחד כמו פורטנייט יכול לעשות לחברה, ואיך אפיק כחברה פרטית ממשיכה לטפס בסולם ההשקעות ומוערכת היום ביותר מ-17 מיליארד דולר.
או להיזכר איך מיקרוסופט עצמה קנתה את מוג'נג בשביל משחק בודד ב2.5 מיליארד דולר.
לאור כל החברות שמסביב אני חושב שאם כבר, הערך שחברה כמו בתסדה מביאה למיקרוסופט תומחר בחסר. ואם העסקה של מיקרוסופט היא באמת מופרזת, זה אומר שכל השוק נמצא בבועה.

bling כתב:סיכום מעולה ומדוייק חוץ מהקטע של הדאונפליי של הירידה ברמה של בת׳סדה עצמה הדור, זה לא עניין רק שירד ההספק ביחס לדור הקודם אלא זו גם האיכות עצמה שנפלה די חזק. ההשוואה מול רוקסטאר מחמיאה לה כאן בגדול כי רוקסטאר (למרות חילוקי הדיעות) ייצרה משחק של 9 גבוה ולעומת זאת בת׳סדה... נו אתה יודע.
גם לאמר שרייר בשיאה לא התקרבה לקליבר של בת׳סדה זה נו באמת שכזה.

בכל מה שנוגע לאיכות, זה נראה שאנשים שכחו שFallout 4 הוא עדיין משחק של 87. נכון שזה לא ה-97 של RDR2 (מצד שני, אין אף משחק אחר על הOne או על הPS4 עם ציון 97, אקלוסיבי או לא) - אבל זו לא בדיוק "קריסה" אלא ממש ברף של שני ה-Fallout הקודמים. 87 זה בול אותו הציון כמו ספיידרמן, ולא שמעתי תלונות על האיכות של אינסומניאק כשסוני רכשה אותם.

וסך הכל זה די מדוייק שרייר באמת לא התקרבה בשיאה לקליבר של בתסדה (כנראה גם לא לקליבר של ID לבדה בתקופת שיא הפופולאריות של דום ו-Quake):
- שיא הפופולאריות של רייר הוא 8 מליון עותקים ל-Goldeneye, אבל זה משחק שמבוסס על סרט ומותג סופר מצליח, ונמכר ככה בין היתר בזכות מכונת ההפצה המשומנת של נינטנדו.
- שיא הפופולאריות של בתשדה הוא 30 מליון עותקים לסקיירים (וזה היה ב-2016, מאז יצאו עוד כמה פורטים וגרסאות למשחק...), על בסיס הIP שהיא בנתה ועל בסיס מערך ההפצה שלה. כשזה מגיע לערך של חברות, זו אפילו לא אותה הליגה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 26 ספטמבר 2020, 21:10

וכמה פולאאוט 3 קיבל? יותר... וכמה סקיירים? הרבה יותר. 87 בתחילת הדור כשכולם רעבים כבר למשחק בת׳סדה של הדור הבא ושאין כלום לשחק זה ממש מאכזב. צריך לזכור שיש קונטקסט להכל, בשלב יותר מאוחר של הדור היה מקבל אפילו נמוך יותר אבל גם בזכות עצמו ביחס לציפיות זה ציון מאכזב יחסית (כמו שנוטי דוג תוציא משחק עם ציון כזה)

ואני חושב שאם אתה משווה את האיכויות והיומרות של בת׳סדה עם אינסומניאק אז אתה נותן פה מחמאה ענקית לאינסומניאק, או עלבון די גדול לבת׳סדה, תחליט אתה :)

אינסומניאק אחלה מפתחת שאחרי ספיידרמן במיוחד שווה כל שקל שעלתה, אבל מפה ועד מה שבת׳סדה מסמלת יש פה שמיים וארץ.

בנוגע להשוואה מול רייר, השוואה לא הוגנת כי המספרים אז היו בהרבה יותר קטנים באופן כללי. בלי קשר דיברתי על מדד חמקמק שנקא ״איכות״, ברור לי שמבחינת פופולריות רייר לא התקרבה למספרים של הרבה מפתחות נחותות ממנה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 ספטמבר 2020, 21:26

אני חושב שאי אפשר להקטין מרייר לרגע הסטנדרטים שהם קבעו בשוק ה3D שבאותם שנים היה כמו "גילוי האש" בתעשייה הזו.

אבל בואו, איך אפשר בכלל להגיד שבטסדה לא שווה 7 מליארד הם חברה שמזכירה את סקוור משנות ה90 עד ה2000.

אריה שישן הוא עדיין אריה סקוור הוכיחו לנו שהם untouchable עם הריימיק של פפ7 לא משנה כמה כשלונות היו ובטסדה לדעתי תזכיר בענק כמה היא אדירה בשנים שיבואו.

אני לא חושב שמשחקי הfallout האחרונים הם עדות לכוחה וכישרונה הם אפילו לא התאמצו להביא פה דברים איכותים .

שימו לב לפרישה של אנסל מהתעשייה... מיאמוטו כבר לא עושה משחקים... טוד האוורד מבטסדה? לא רק שהוא לא נראה בדרך לפרישה זה נראה שאפילו עוד לא הגיע לשיאו.
נערך לאחרונה על ידי glass man ב 26 ספטמבר 2020, 21:54, נערך 2 פעמים בסך הכל.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 26 ספטמבר 2020, 21:52

glass man כתב:אני חושב שאי אפשר להקטין מרייר לרגע הסטנדרטים שהם קבעו בשוק ה3D שבאותם שנים היה כמו "גילוי האש" בתעשייה הזו.

אבל בואו, איך אפשר בכלל להגיד שבטסדה לא שווה 7 מליארד הם חברה שמזכירה את סקוור משנות ה90 עד ה2000.

אריה שישן הוא עדיין אריה סקוור הוכיחו לנו שהם untouchable עם הריימיק של פפ7 לא משנה כמה כשלונות היו ובטסדה לדעתי תזכיר בענק כמה היא אדירה בשנים שיבואו.

אני לא חושב שמשחקי הfallout האחרונים הם עדות לכוחה וכישרונה הם אפילו לא התאמצו להביא פה דברים איכותים.

אתה מדבר על אריה שהחליפו לו את הראש
הניהול של בטסדה בשנים האחרונות ,היה יותר לכיוון עסקי
פחות לכיוון איכות
אז כן דום 2016 היה מפתיע לטובה ,אבל את סדרת פלאוט
הם לקחו לכיוון של " משחקים כשירות " ,ובצורה לטעמי ממש מגעילה
לך תיראה איזה דברים מגעילים הם עשו לנסות להרוויח מפלאוט האחרון

יש להם את אלדד סקרול אונלין ,שאני לא יודע עם איכותי או לא
אבל תיראה כמה זמן עבר מההשקה המקורית של סקרים
ועדין אין אלדד סקרול חדש
וסקרים במקור פותח לדור הקודם ,הפקת ענק יחסית לתקופה
אבל דור קודם ,אנחנו עוד טיפונת בדור חדש

עכשיו להגיד שאין להם זיכיונות וציוד וכו שלא שווים 7+ מיליארד ?
אין לי מושג אני לא איש עסקים ולא רואה חשבון
העניין שהמיליארדים האלו זה לא המספר הסופי
יש הוצאות על עובדים / משרדים / ספקים וכו וכו

ואני די בטוח שms תשלח מנהלים שלה ליפטר
מעובדים שהיא לא צריכה יותר ,ותפנה הרבה מהמשרדים
וזה כדי להוריד חלק מהעלויות להחזיק חברה כזאת

לדוגמה מחלקת שיווק ,לms יש משלה
מחלקת כספים וכו וכו

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 ספטמבר 2020, 22:15

שמע קרירין אף אחד לא יגיד שפולאאוט האחרונים היו איזה יהלום.
אבל אפשר להגיד בפה מלא שהפס4/וואן היו קטנות על החזון של בטסדה אז מה אתה עושה במצב כזה? אתה מוציא משחקים בשביל להישאר בתודעה ולייצר לך הכנסה ורווח.

בעבר שבטסדה היו בראש ובראשונה מפתחי PC הם יכלו להתעלם מהקונסולות ולעשות איזה משחק שאפתני שבא להם.

מ2006 והלאה אין שום סיכוי שהם ידלגו על הקונסולות.. אז מוצאים משחקים שמתאימים לחומרה הקיימת.

אין לי צל של ספק שסטארפילד וES הבא יעשו בית ספר לכל התעשייה זה היה מראש הצעד הבא של בטסדה הקונסולות פשוט לא איפשרו את זה.

אם אנחנו מדברים עליה כמפיצה מיקרוסופט בכלל הפכה את עצמה מבעלת פלטפורמה "נחמדה" לבעלת פלטפורמה שאי אפשר להתעלם ממנה דרך בטסדה לבד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ספטמבר 2020, 02:33

באמת אין מה להשוות את בת'זדה לרייר, בת'זדה מעולם לא התקרבה אליהם באיכות :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ספטמבר 2020, 02:54

הבמאי של מנג'ר 2021:

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 ספטמבר 2020, 03:08

glass man כתב:שמע קרירין אף אחד לא יגיד שפולאאוט האחרונים היו איזה יהלום.
אבל אפשר להגיד בפה מלא שהפס4/וואן היו קטנות על החזון של בטסדה אז מה אתה עושה במצב כזה? אתה מוציא משחקים בשביל להישאר בתודעה ולייצר לך הכנסה ורווח.

בעבר שבטסדה היו בראש ובראשונה מפתחי PC הם יכלו להתעלם מהקונסולות ולעשות איזה משחק שאפתני שבא להם.

מ2006 והלאה אין שום סיכוי שהם ידלגו על הקונסולות.. אז מוצאים משחקים שמתאימים לחומרה הקיימת.

אין לי צל של ספק שסטארפילד וES הבא יעשו בית ספר לכל התעשייה זה היה מראש הצעד הבא של בטסדה הקונסולות פשוט לא איפשרו את זה.

אם אנחנו מדברים עליה כמפיצה מיקרוסופט בכלל הפכה את עצמה מבעלת פלטפורמה "נחמדה" לבעלת פלטפורמה שאי אפשר להתעלם ממנה דרך בטסדה לבד.

אבל מתי יגיע es הבא ?
אולי es אונלין עושה להם מספיק כסף ,כי מאז סקרים
לא שמענו על es6
אני גם לא יודע לאיזה כיוון ms תלך ,יקר ולוקח הרבה זמן לפתח es
מודרני ,השאלה עם לms יש את הסבלנות לחכות לזה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 27 ספטמבר 2020, 03:20

אחרי סטארפילד. הם מפותחים במקביל לפי בטסדה עצמה.כרגע הפול גז הוא מן הסתם על סטארפילד ויש כמה וכמה צוותים שעוזרים להם בפיתוח.

זה נראה לי יותר מקרה שהם רוצים לתת לטוד האוורד לעשות את הpassion project שלו (שגם ככה בטח בדרך להיות משחק מדהים)
מאשר לשחוק אותו על ES בלי הפסקה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ספטמבר 2020, 03:54

דליפה מסטארפילד:
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 ספטמבר 2020, 12:43

swym כתב:
InterAl כתב:7.5 מיליארד לחברה שהוציאה את פולאאוט 76, אחד המשחקים הגרועים של השנים האחרונות? נשמע מופרז, ולמיקרוסופט יש היסטוריה של רכישות גרועות במחיר מופרז. איזה IP יש להם חוץ מדום (האחרון מכר סבבה, אבל לא קרוב בכלל לליגה של הגדולים)? dishonored, prey, evil within, wolfenstein, rage? היציאות האחרונות של כולם היו אסונות מסחריים... אז נשארנו עם פולאאוט (שתי היציאות האחרונות עשו עבודה טובה בלהכתים את המותג) ואלדר סקרולס שלא שמענו ממנו כבר כמעט עשור והעבודה על 6 בקושי החלה. על זה לשרוף 7.5 מיליארד? פשוט טעות, מחיר מופרז לגמרי.

הבחירה בפולאאוט 76... מעניינת. זה כמו שמיקרוסופט תקנה את קאפקום ואתה תספר איך זו החברה שהוציאה את Umbrella Corps, או שהיא תקנה את יוביסופט ואתה תספר איך זו החברה שהוציאה את Might & Magic: Chess Royale, או שהיא תקנה את ואלב ואתה תספר איך זו החברה שהוציאה את Artifact. אני מניח שברור לך שזה לא פולאאוט 76 שעליו מיקרוסופט שילמה 7.5 מיליארד דולר...

כתבתי כבר קודם מה מיקרוסופט מקבלת בעסקת החבילה (מלבד פולאאוט 76, כבודו במקומו מונח), אבל אם אתה עדיין חושב שזה מחיר מופרז, אתה מוזמן לבדוק את CDProjekt: חברה במיצוב יחסית דומה אבל עם פורטפוליו משחקים קצת יותר צנוע (שלמעשה אפילו לא מבוססים על פרנצייזים שהיא מחזיקה בהם) ואיכשהו שווי השוק שלה חצה לא מזמן את ה-10 מיליארד דולר.
או שאתה יכול לברר איך הלך הIPO של יוניטי, חברה שעיקר הביזנס שלה הוא מנוע משחקים, וצמחה תוך שבוע מהנפקה של 12 מיליארד דולר לשווי שוק של 24 מיליארד דולר.
או לראות מה משחק אחד כמו פורטנייט יכול לעשות לחברה, ואיך אפיק כחברה פרטית ממשיכה לטפס בסולם ההשקעות ומוערכת היום ביותר מ-17 מיליארד דולר.
או להיזכר איך מיקרוסופט עצמה קנתה את מוג'נג בשביל משחק בודד ב2.5 מיליארד דולר.
לאור כל החברות שמסביב אני חושב שאם כבר, הערך שחברה כמו בתסדה מביאה למיקרוסופט תומחר בחסר. ואם העסקה של מיקרוסופט היא באמת מופרזת, זה אומר שכל השוק נמצא בבועה.

הבחירה בפולאאוט 76 מתבקשת, כי זה המשחק הגדול האחרון שהם הוציאו. המשחק הנחשב האחרון שהם הוציאו היה לפני 9 שנים, אז מי יודע מה היכולת שלהם היום אחרי שראינו את 76? you're only as good as your last game...
ההשוואה לפורטנייט או מיינקראפט לא ממש רלוונטית, אלה חיות אחרות לגמרי.
לגבי CDPR, זאת השוואה רלוונטית יותר, אבל היא נסחרת במכפיל 160, פי כמה מהממוצע בתעשייה. המנייה עלתה פי 4 מאז החשיפה של סייברפאנק, כך שנראה חודש הבא מה יקרה למחיר המניה. סיכוי לא מבוטל שהוא יצנח (גם אם המשחק ימכור טוב).

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 ספטמבר 2020, 13:29

Cdpr גם נמצאת לפחות רובה בפולין
זה אומר שפיתוח משחקים שם הרבה יותר זול
מהרבה חברות אחרות בתעשיה

עניין של כח אדם / משרדים וכו

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים