נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 24 דצמבר 2023, 15:27

אתה מתכוון חרבות לייזר או רובה לייזר? כי רובה לייזר בהחלט יכול להיות סופר כיף… וזה נשמע מדהים, אם נכון

וחרבות לאו דווקא חובה למשחק כזה. היו לא מעט משחקים בלי או כמעט בלי.

עריכה:
ראיתי עכשיו ״דיווח״ שג׳ף גראב בדק עם אנשים שיודעים דבר בעניין - והשמועה לדעתו לא נכונה…
לעומת זאת, הם אומרים שכנראה שיש רימאסטר של GoW 1-3
הלוואי ונכון, אני ממש רוצה את זה :) לא אמרו אם בלופוינט או חברה אחרת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 דצמבר 2023, 17:19

התכוונתי לאקדחי לייזר, זה לא כיף בשום משחק. פרוג'ייקטייל איטי שעושה ניצוצות, איזה אנטי-קליימקטי.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 דצמבר 2023, 17:44

לא אהבת את דארק פורסז?!
לדעתי יש פה פוטנציאל אדיר, ואם יש חברה שאני סומך עליה - זו ID

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 דצמבר 2023, 17:45

השמועה על רימאסטר של הטרילוגיה המקורית מאוד מאוד לא מבוססת, ה"מדליף" הוא אדם שבכלל נמצא בסצינה של MS, שהרקורד שלו במקרה הטוב הוא 50:50 ואני באמת מתכוון במקרה הטוב. זה אותו אחד שטען שיש רימאסטר של Gears סטייל MCC בדרך אגב.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 09:33

אני לא מעודכן במיוחד, אבל זכור לי אי שם כשהאקס בוקס יצאה לאוויר בסוף 2020, שדובר על כך שהחברה רכשה הרבה מפתחות משחקים נחשבות, אבל מרגיש לי שאין כלום על הקונסולה למעט צד ג'. וסליחה אם אני קצת פחות מחשיב משחקי מרוצים למיניהם (אני באמת ובתמים שואל את עצמי מי שורף זמן על משחקים כאלה מעבר להתפעמות הראשונית מהגרפיקה).
פלא שהמכירות של הקונסולה ברצפה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 דצמבר 2023, 09:50

התנין כתב:אני לא מעודכן במיוחד, אבל זכור לי אי שם כשהאקס בוקס יצאה לאוויר בסוף 2020, שדובר על כך שהחברה רכשה הרבה מפתחות משחקים נחשבות, אבל מרגיש לי שאין כלום על הקונסולה למעט צד ג'. וסליחה אם אני קצת פחות מחשיב משחקי מרוצים למיניהם (אני באמת ובתמים שואל את עצמי מי שורף זמן על משחקים כאלה מעבר להתפעמות הראשונית מהגרפיקה).
פלא שהמכירות של הקונסולה ברצפה?

בהחלט, אין בלעדיים טובים אין מכירות. כלומר אלה אם אתה מגה מותג, ואקסבוקס לא מגה מותג. אני באמת לא מבין את הראש של מיקרוסופט, כל הקטע הזה שהם מזלזלים בקונספט של בלעדיות לא ברור לי בעליל. GHOSTWIRE, סייקונאטס 2 ו-death loop למשל היו צריכים להיות כולם בלעדיים לאקסבוקס. אם צריך תפרו חוזה מול סוני ושלמו להם את הפיצויים הנדרשים. COD, למה הוא לא בלעדי לאקסבוקס? ההרחבות של דיאבלו, למה הן לא בלעדיות לאקסבוקס? למה מיינקראפט עדין נמכר על פלייסטיישן? תעיפו אותו משם ותשאירו את המשחק רק במובייל / אקסבוקס / מחשב / סוויצ'ר. כמה מכירות פלייסטיישן תאבד אם לא יהיה עליה COD ומיינקראפט?

כמה כסף שלא עושים מלמכור משחקי צד א', זה שום כלום לעומת הכנסות מצד ג'. סוני מגלגלת בסביבות ה-30 מליארד דולר בשנה בזמן שמהדליפה של אינסומניאק למדנו שהם עושים פחות ממליארד דולר בשנה ממשחקי צד א'. זה כלום, פחות מ-3% מההכנסות, גרגר אבק בפורטפוליו. שום דבר לא חשוב כמו למכור כמה שיותר קונסולות, רק ככה מגיעים להכנסות גדולות, זאת אמורה להיות המטרה מס' 1.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 09:56

זה דבר שצפוי להשתנות? מה הקטע לרכוש כ"כ הרבה סטודיואים נחשבים ולהוציא כלום? גם אם זה לוקח זמן, 3 שנים זה לא מספיק כדי לקבל לפחות טעימה?
וזה גם מוזר בהתחשב בכך שזו כבר הקונסולה הרביעית של מייקרוסופט: כלומר יש להם רקע מכובד ואפילו כמה מותגים שנחשבו למוצלחים מאוד (ג'ירס אוף וור, היילו). הם באו לדור הזה כאילו הם הרגע נחתו מהירח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 דצמבר 2023, 10:08

התנין כתב:זה דבר שצפוי להשתנות? מה הקטע לרכוש כ"כ הרבה סטודיואים נחשבים ולהוציא כלום? גם אם זה לוקח זמן, 3 שנים זה לא מספיק כדי לקבל לפחות טעימה?
וזה גם מוזר בהתחשב בכך שזו כבר הקונסולה הרביעית של מייקרוסופט: כלומר יש להם רקע מכובד ואפילו כמה מותגים שנחשבו למוצלחים מאוד (ג'ירס אוף וור, היילו). הם באו לדור הזה כאילו הם הרגע נחתו מהירח.

מה הכוונה טעימה? השנה יצא high fi rush, סטארפילד, פורצה ו-redfall. שלושה מארבעה היו מחברות שהם רכשו. הבעיה האמיתית הייתה האיכות. ואתה צודק, הם לגמרי מרגישיםכאילו הם נחתו מהירח, אולי אם היילו אינפנט היה טוב יותר זה היה נפתר. אבל דוגרי, תסתכל על סוני, המצב שם לא בדיוק להיט. אנחנו בשנה הרביעית של הפס5 וההיצע בלעדיים שלה הכי גרוע בהסטוריה של פלייסטיישן ואפילו כשמערבבים פנימה את המשחקי קרוס ג'ן אי אפשר בדיוק לקרא למצב מזהיר. איפה ה"אנצ'רטד 4" של הפס5? לא רק שלא יצא משחק ברמה ובסדר גודל הזה, אפילו לא הוכרז אחד עדין.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 10:16

גם להוציא "בלעדיים" לקונסולוה ממש במקביל גם ל-PC זה לא בדיוק הצעד הכי נבון.
במצב הקיים יש בתכלס חברה אחת ששולטת בשוק ביד רמה (את נינטנדו אני לא ממש מחשיב כי השוק שלה קצת שונה). אתה לא רואה מצב שאם זה ממשיך ככה, במייקרוסופט יגידו לעצמם למה אנחנו צריכים את זה ויעזבו את העסק?

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 10:28

אגב הסתכלתי בויקיפדיה, וראיתי שגם רשימת האקסלוסיבים של PS5 לא מדהימה, נכון להיום. יש בגדול את ספיידרמן 2, דמון סולס וזהו. אפילו הוריזון שהיו לגביו ציפיות ענק, בסופו של דבר עומד על ממוצעים טובים אך לא מדהימים.
איזה עוד משחקים יש לסוני שגורמים לכולם לרכוש את הקונסולה שלהם?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 דצמבר 2023, 10:31

התנין כתב:גם להוציא "בלעדיים" לקונסולוה ממש במקביל גם ל-PC זה לא בדיוק הצעד הכי נבון.
במצב הקיים יש בתכלס חברה אחת ששולטת בשוק ביד רמה (את נינטנדו אני לא ממש מחשיב כי השוק שלה קצת שונה). אתה לא רואה מצב שאם זה ממשיך ככה, במייקרוסופט יגידו לעצמם למה אנחנו צריכים את זה ויעזבו את העסק?

אני לא רואה את מיקרוסופט מוותרת. הם רק קנו חברה ב-70 מליארד דולר כדי לחזק את העסק, זה אומר שהם מאוד מאמינים באקסבוקס. אני חושב שאסטרטגית המולטי פלטפורם שלהם מטומטמת. GP רעיון טוב, אבל הוא עובד רק כשיש מסה קריטית ובלי למכור מכשירי XS לא תהיה להם מסה קריטית.

מיקרוסופט צריכה לגרום לאקסבוקס לראות אטרקטיבית. יש להם את החומרה, יש להם את הפיצ'רים של ה-OS ויש להם אחלה שירותים. אפשר להגיד שהם מובילים בכל התחומים הללו. אז בסופו של יום הקונסולה שלהם לא מוכרת כי היא אופציונלית, היא לא must have. כדי שהיא כן תהיה must have היא צריכה הרבה בלעדיים טובים שאי אפשר להשיג בשום מקום חוץ מאשר אם יש לך קונסולת XS.
התנין כתב:גם להוציא "בלעדיים" לקונסולוה ממש במקביל גם ל-PC זה לא בדיוק הצעד הכי נבון.

סוני מוכרת כי הם מותג סופר חזק ופופולרי. הם לא באמת הוציאו משחקי על בדור הזה וכל מהלך שהם עשו ב-3 שנים האחרונות היה אנטי צרכני. סוני הפילה את הכדור, ומיקרוסופט לא הייתה שם להרים אותו, אז סוני ממשיכה למחוץ אותם.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 10:44

השאלה החשובה היא האם ממשיכים עם הפצת המשחקים של החברות שבבעלותם על כל הפלטפורומות? כי אם המשחקים שקודם ציינת יצאו גם לסוני, יכול להיות שזה נבע מכך שהם היו כבולים להסכמי עבר ולא מתוך מדיניות עסקית. הרי אם באמת המדיניות שלהם היא מולטי פלטפורם, נשאלת השאלה מדוע הם בכל זאת ממשיכים להוציא משחקים בלעדיים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 דצמבר 2023, 10:52

התנין כתב:אגב הסתכלתי בויקיפדיה, וראיתי שגם רשימת האקסלוסיבים של PS5 לא מדהימה, נכון להיום. יש בגדול את ספיידרמן 2, דמון סולס וזהו. אפילו הוריזון שהיו לגביו ציפיות ענק, בסופו של דבר עומד על ממוצעים טובים אך לא מדהימים.
איזה עוד משחקים יש לסוני שגורמים לכולם לרכוש את הקונסולה שלהם?

אנשים יקנו קונסולה בכל דור כי כשאתה קונה קונסולה אתה לא מסתכל רק על הצד א', אלא גם על הצד ג'. הps5 היא לא קונסולה רק של ספיידרמן 2 ודימון סולס (וריטרנל וכל הקרוס ג'ן), היא גם קונסולה של COD וAC ופיפא וכל משחק שיוצא אליה.
רוב האנשים לא מתחזקים גיימינג PC כל שנתיים אלא קונים קונסולה בכל דור בשביל כל המשחקים שיצאו ומעניינים אותם.
הקונסולה הדומיננטית בהרבה בתחילת הדור הייתה פלייסטישן, ובשביל שאנשים יעברו לאקסבוקס הם צריכים סיבה, אם אין כזאת הם ישארו. כלומר התשובה לשאלה למה הps5 ממשיכה למכור במצב העניינים הקיים בתחילת הדור היא בעיקר כי מייקרוסופט לא נתנה לאנשים סיבה מספיק טובה לעבור, לא הרבה מעבר.

יש ניואנסים כמובן, GP זה משהו שאין אצל סוני ברמה הזאת, XSS זה משהו שאין, ובסוף נמכרות קונסולות אקסבוקס כי יש אנשים שזה מספיק להם. אבל כדי לשנות את הנרטיב הם צריכים בלעדיים, ואז כל שחקן פיפא וCOD ממוצע ידע שיש דברים שרק האקסבוקס יכולה לתת בנוסף לCOD ולפיפא שהם משחקים.

חוץ מזה שאנחנו פה בבועה, עד שהמשחקים האלה לא יוצאים כמעט אף אחד לא יודע כמה כסף מייקרוסופט שילמה או כמה מפתחות יש לה עכשיו שתאורתית יעשו את 2027 לשנה מצוינת. אם כבר אז בינתיים להיפך - גם בלי בלעדיים כרגע אנשים שלא בעניינים מכירים את הפרנצ'ייזים והמפתחות של סוני הרבה יותר טוב מאלו של מייקרוסופט, כי הם הפציצו ממש בדור הPS4. סוני לא הכריזה על אשכרה כלום ובכל זאת אנחנו יודעים פחות או יותר איזה משחקים נקבל במהלך הדור, מייקרוסופט הכריזו על הכל ועדיין אנחנו לא יודעים איזה משחקים ואיזו רמה נקבל.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 11:26

אוקי, אז בהנחה שאין איזו הפצצה מדהימה בדור הזה של סוני בהיבט של משחקי צד א' לעומת מייקרוסופט, אנחנו נשארים עם ההנחה שהדיפולט של מרבית האנשים הוא לרכוש PS5 על פני XBOX בגלל שם המותג (וזה דבר שאני בהחלט נתקל בו, בין השאר מחברים ששואלים אותי למה רכשתי XBOX ולא PS5). ועדיין, חשבתי שהעובדה שהקונסולה של מייקרוסופט היא עדיפה מבחינת חומרה כן מספיקה כדי למשוך אליה יותר רוכשים שיהפכו את התחרות בדור הזה לקצת יותר מאוזנת. דווקא עניינים של "כוח" זה משהו שהציבור כן נחשף אליו. אבל כנראה שבסופו של דבר המותג של סוני כ"כ חזק וזה מספיק לה לקרוע למייקרוסופט את הצורה מכוח האינרציה בלבד, ולא בזכות מדיניות פרו צרכנית או ספריית משחקי צד א' מדהימה. אני מודה שהמעטתי בחשיבות ערכו של "המותג" בסוגיות הללו.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 11:28

DrKeo כתב:

אני לא רואה את מיקרוסופט מוותרת. הם רק קנו חברה ב-70 מליארד דולר כדי לחזק את העסק, זה אומר שהם מאוד מאמינים באקסבוקס. אני חושב שאסטרטגית המולטי פלטפורם שלהם מטומטמת. GP רעיון טוב, אבל הוא עובד רק כשיש מסה קריטית ובלי למכור מכשירי XS לא תהיה להם מסה קריטית.

.

ואולי למעשה הם יותר מאמינים ב-GP כמוצר בפני עצמו (שזמין גם במחשב ובעוד פלטפורמות) מאשר באקסבוקס עצמו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 דצמבר 2023, 11:59

זה שהXSX חזקה יותר לאו דווקא נותן לה יתרון בגלל שיש את הXSS שמחזיקה אותה לאחור ומקשה על מפתחים, ולכן אתה רואה לפעמים משחקים שיוצאים באיחור עליה, ובגלל שהמכירות יחסית. נמוכות - הרבה פעמים פשוט לא משקיעים בגירסת הXSX מספיק כדי שהיא תראה טוב יותר, ב-99% מהמקרים זה רק אומר שהיא נופלת פחות מתחת ל-60 או 30 לעומת הפס5 ויש מקרים שגם גירסת הפס5 נראית או רצה יותר טוב, שוב - כי זו הגירסה ה״ראשית״ עליה מפתחים, כי היא מוכרת הרבה יותר טוב.

דבר שני, גם אם קונסולה חזקה יותר - צריך לזכור שהיא יקרה יותר, לפחות בדור הזה, ואם נניח בצד מבצעים לרגע. אז יש לזה שיקול גדול יותר לעומת החוזק, בקרב יותר אנשים.

דבר שלישי - יש את העניין של האקוסיסטם… יש לך פס4, אז יותר סביר שתלך על פס5 ותוכל לשחק שם את המשחקים שכבר רכשת - בפריימרייט כפול או בהגדרות גבוהות יותר וכו׳, ושלא תאבד אותם.
ושלא נדבר על החברים שיש לך שם, שתרצה להמשיך לשחק איתם ולא כל משחק תומך בקרוספליי.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 13:23

Laskin כתב:זה שהXSX חזקה יותר לאו דווקא נותן לה יתרון בגלל שיש את הXSS שמחזיקה אותה לאחור ומקשה על מפתחים, ולכן אתה רואה לפעמים משחקים שיוצאים באיחור עליה, ובגלל שהמכירות יחסית. נמוכות - הרבה פעמים פשוט לא משקיעים בגירסת הXSX מספיק כדי שהיא תראה טוב יותר, ב-99% מהמקרים זה רק אומר שהיא נופלת פחות מתחת ל-60 או 30 לעומת הפס5 ויש מקרים שגם גירסת הפס5 נראית או רצה יותר טוב, שוב - כי זו הגירסה ה״ראשית״ עליה מפתחים, כי היא מוכרת הרבה יותר טוב.

דבר שני, גם אם קונסולה חזקה יותר - צריך לזכור שהיא יקרה יותר, לפחות בדור הזה, ואם נניח בצד מבצעים לרגע. אז יש לזה שיקול גדול יותר לעומת החוזק, בקרב יותר אנשים.

דבר שלישי - יש את העניין של האקוסיסטם… יש לך פס4, אז יותר סביר שתלך על פס5 ותוכל לשחק שם את המשחקים שכבר רכשת - בפריימרייט כפול או בהגדרות גבוהות יותר וכו׳, ושלא תאבד אותם.
ושלא נדבר על החברים שיש לך שם, שתרצה להמשיך לשחק איתם ולא כל משחק תומך בקרוספליי.

אני חשבתי שה XSS מחזיקה מאחור את כל התעשייה. הרי גרסאות המשחקים ל-PS5 וה-XSX סה"כ דומות מאוד (וזה הגיוני כי למרות החומרה העדיפה של מייקרוסופט, היא לא עד כדי כך עדיפה), אז ההיגיון (שלי לפחות) אומר שאם באמת ה-XSS "מושכת לאחור" את ה-XSX אז היא בהכרח מושכת לאחור את ה-PS5.

לגבי מחיר: שתי הקונסולות הושקו במחיר של 500 דולר, לא? אמנם סוני השיקה גם גרסה דיגיטלית ב-400 דולר, אבל כשאתה מעמיד את שתי הקונסולות הראשיות של החברות, שניחנות בפונקציות דומות, המחיר הוא זהה. אני די בטוח שאפילו את זו של מייקרוסופט אפשר להשיג יותר בזול לעומת ה-PS5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 דצמבר 2023, 13:27

התנין כתב:ואולי למעשה הם יותר מאמינים ב-GP כמוצר בפני עצמו (שזמין גם במחשב ובעוד פלטפורמות) מאשר באקסבוקס עצמו.

יכול להיות, למרות שהאמונה שלהם ב-GP יורדת, בעיקר אחרי שבמשפט עלה שבאקסבוקס המספר מנויים די קפוא (טוב נו, אם לא תמכור קונסולות, איך תמכור GP לצרכני קונסולות?) וברבעון האחרון מנכ"ל מיקרוסופט נתק את מספר המנויים של GP מהבונוס השנתי שלו והחליף את הנתון ב-revenue של אקסבוקס.

אבל כך או כך הרכישה מראה אמונה באקסבוקס, שזה השם הנרדף לגיימינג במיקרוסופט. אז יש להם אמונה בגיימינג והם משקיעים בתחום, זה לא אומר שהם מאמינים בקונסולת האקסבוקס.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 26 דצמבר 2023, 14:50

בלעדיים ופיסי. אולי גם השלט. בתור אחד שמחזיק את שתי הקונסולות, אני מעדיף לקנות לפס5 בגלל השלט הגרוע של ה-xsx שמכאיב לי ביד, מרעיש לסביבה וכופה עליי להחליף בטריות כל כמה שעות. חוץ מזה, יש את הרטט המשופר שהוא לא רע כגימיק שיווקי. יש גם את עניין הביצועים העדיפים לרוב בפס5 (לפחות בהתחלה זה היה המצב). אבל כנראה שאלה סיבות די משניות, הבלעדיים משחקים תפקיד. גם המותג - לא בטוח עד כמה זה פקטור. כבר ראינו את ה-360 מביסה את הפס3 עד שיצאה הסלים וראינו את הקיוב/wiiu קורסות למרות שהן קונסולות נינטנדו. נאמנות למותג אין פה, יש נאמנות לאיכות וערך.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 14:58

דווקא השלט של האקס בוקס הוא אחד הדברים שאני יותר אוהב (המעבר אליו מהשלט של ה-PS4 שהיה לי, הרגיש מאוד טבעי) ולא שמתי לב שהוא בכלל מרעיש. גם את עניין הבטריות פתרתי עם סוללה נטענת של מייקרוסופט שמחזיקה המון המון זמן. לעומת זאת, יש דיווחים רבים על זה שיש בעיות לשלט של ה-PS5: הטריגר נחלש עם הזמן ויש בעיה קשה של דריפט לחלק ניכר מהרוכשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 דצמבר 2023, 15:08

InterAl כתב:בלעדיים ופיסי. אולי גם השלט. בתור אחד שמחזיק את שתי הקונסולות, אני מעדיף לקנות לפס5 בגלל השלט הגרוע של ה-xsx שמכאיב לי ביד, מרעיש לסביבה וכופה עליי להחליף בטריות כל כמה שעות. חוץ מזה, יש את הרטט המשופר שהוא לא רע כגימיק שיווקי. יש גם את עניין הביצועים העדיפים לרוב בפס5 (לפחות בהתחלה זה היה המצב). אבל כנראה שאלה סיבות די משניות, הבלעדיים משחקים תפקיד. גם המותג - לא בטוח עד כמה זה פקטור. כבר ראינו את ה-360 מביסה את הפס3 עד שיצאה הסלים וראינו את הקיוב/wiiu קורסות למרות שהן קונסולות נינטנדו. נאמנות למותג אין פה, יש נאמנות לאיכות וערך.

אני לא חושב שהשלט פאקטור, דווקא השלט של אקסבוקס די מפורסם בנוחות שלו. הם מפגרים בנושא הרטט, אבל מעבר לזה אני חושב שזה בעיקר עניין של טעם. אני גם לא חושב שנושא הבטריות הוא אישו, אני מעדיף את הסוללות באקסבוקס פשוט כי השלט מחזיק לי שבועות בזמן שבפלייסטיישן אני מוצא את עצמי מטעין כל 2-3 ימים ואם אתה לא אוהב סוללות אז יש את הסוללה הנטענת של אקסבוקס.

זה בעיקר מותג ובלעדיים לדעתי. אם היה לאקסבוקס שלל בלעדיים טובים שהיית יכול לשחק רק בקונסולות XS אז אנשים היו קונים אותן. בסוף אנשים קנו 360 בשביל היילו 3, גירס, ME, האורנג' בוקס ביושוק. מיקרוסופט יכולה למנוע מהפס5 את מיינקראפט ו-COD (כלומר, עכשיו כבר פחות עם ההסכם 10 שנים שהם חתמו), בעולם הקז'ואלי זה חתיכת שיקול אם לקנות בכלל פלייסטיישן אם אין לך את COD ומיינקראפט. אני חושב שמיקרוסופט עושה טעות גדולה שהיא מפזרת את ה-IP שלה בכל מקום, וזה כולל DAY ONE במחשב. אני גם חושב שהבלעדיים שלהם היו יכולים להיות ברמת ליטוש גבוהה יותר אם הם היו מתרכזים נטו ב-XS ואת הפורט PC חברה חיצונית כמו איירון גלקסי הייתה עושה שנה מאוחר יותר.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 26 דצמבר 2023, 15:12

אגב, עוד יתרון עצום בעיניי שיש לאקס בוקס זה ה- quick resume. ממה שהבנתי אין לזה מקבילה בפלייסטיישן, ומדובר בכלי לא פחות ממדהים. יהיה לי מאוד קשה להתרגל לעולם שבו הדבר הזה לא קיים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 26 דצמבר 2023, 15:39

גיימפאס, תמיכה בדולבי אטמוס/ויז'ן, storage דיפולטי גדול יותר, xss עם תג מחיר משופר... יש לבוקס כמה יתרונות על פני הפס5 אבל אלה דברים די משניים. המשחקים הם הפקטור המכריע. ולבוקס נכון לעכשיו אין שום דבר שמתחרה בבלעדיים של פס5. שני הבלעדיים הגדולים שלהם, סטארפילד והיילו אינפינט, אכזבו. וכולם ממילא קיימים על הפיסי ולך תדע כמה הפיראטיות שם משפיעה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 דצמבר 2023, 16:00

וראינו את סטארפילד מוכר יותר במחשב מאשר באקסבוקס, זאת תעודת עניות לפלטפורמה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 דצמבר 2023, 19:09

התנין כתב:
Laskin כתב:זה שהXSX חזקה יותר לאו דווקא נותן לה יתרון בגלל שיש את הXSS שמחזיקה אותה לאחור ומקשה על מפתחים, ולכן אתה רואה לפעמים משחקים שיוצאים באיחור עליה, ובגלל שהמכירות יחסית. נמוכות - הרבה פעמים פשוט לא משקיעים בגירסת הXSX מספיק כדי שהיא תראה טוב יותר, ב-99% מהמקרים זה רק אומר שהיא נופלת פחות מתחת ל-60 או 30 לעומת הפס5 ויש מקרים שגם גירסת הפס5 נראית או רצה יותר טוב, שוב - כי זו הגירסה ה״ראשית״ עליה מפתחים, כי היא מוכרת הרבה יותר טוב.

אני חשבתי שה XSS מחזיקה מאחור את כל התעשייה. הרי גרסאות המשחקים ל-PS5 וה-XSX סה"כ דומות מאוד (וזה הגיוני כי למרות החומרה העדיפה של מייקרוסופט, היא לא עד כדי כך עדיפה), אז ההיגיון (שלי לפחות) אומר שאם באמת ה-XSS "מושכת לאחור" את ה-XSX אז היא בהכרח מושכת לאחור את ה-PS5.

לגבי מחיר: שתי הקונסולות הושקו במחיר של 500 דולר, לא? אמנם סוני השיקה גם גרסה דיגיטלית ב-400 דולר, אבל כשאתה מעמיד את שתי הקונסולות הראשיות של החברות, שניחנות בפונקציות דומות, המחיר הוא זהה. אני די בטוח שאפילו את זו של מייקרוסופט אפשר להשיג יותר בזול לעומת ה-PS5.

הXSS לא משפיעה על, למשל - בלעדיים לפס5
היא מחזיקה לאחור גם פורטים של הXSX כי מיקרוסופט מחייבת השקה בו-זמנית של שתי הגרסאות
ושוב, חברות צד ג מפתחות לפס5 ורק אז מתחילות פורט לאקס בוקס, ואז פתאום יש להם בעייה עם זכרון בגירסת הXSS ולכן זה יכול לעכב ולמשוך לאחור את גירסת האקס בוקס

לגבי המחיר - אצל סוני ב-400 דולר אתה לא מקבל קונסולה חלשה יותר, אז בעצם אפשר להתייחס לגירסת ה-500 דולר כ״פינוק״ אופציונלי, זה לא אותו דבר כמו הXSS/X

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים