נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 19 ינואר 2024, 17:47

50 דולר, דיגיטלי בלבד ובערך 8-10 שעות - נשמע מושלם בשבילי. אולי אפילו פשוט ארכוש אותו במקום לעשות מנוי, מרוב שזה נשמע מעולה :)

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 20 ינואר 2024, 18:08

DrKeo כתב:שוב אתה סותר את עצמך, מצד אחד אומר שמשחקים לא כאלה חשובים ומצד שני אומר למיקרוסופט לעשות את המהלך הכי קיצוני שיכול להיות שעלול להרוג את המותג רק בכדי שיהיו משחקים. אז תחליט, הם סופר חשובים או לא?

וגארבג' טיים זה השנה האחרונה של הדור, לא 5 שנים לפני סוף הדור.

לא סתרתי את עצמי. אמרתי שיש להם חשיבות ויחד עם זאת הם לא חשובים ברמה שאתה מתאר.
אם הם סופר חשובים, אז מתי עדיף לשחרר את המשחקים האלה? בתחילת הדור כשזה 0-0 או כשאתה בפיגור ורודף אחרי המתחרה אחרי הפסדים בדורות קודמים?

אם הקונסולה הבאה יוצאת בנובמבר 2028 למשל, אז כן 2026 והלאה זה גארבג' טיים. אולי גם לפני לפי אורך הפיתוח של המשחקים ומצב המכירות של הקונסולה.
במצב כזה אני אומר שהם צריכים לשבת על המשחקים. מי שקנה SERIES X עד כה, כנראה יקנה את הדבר הבא של מיקרוסופט - לא תהייה הריגה של המותג.

תישב על המשחקים, תעשה פוליש טיפ-טופ לגרסאות ה SERIES X/S, הגרסה לדור החדש תהייה חצי רימייק מבחינה גרפית והמשחק יוצא כ'קרוס-ג'ן' עם שיגור הקונסולה החדשה.
כל מי שקנה את ה SERIES בשביל המשחקים האלה עדיין מקבל אותם, ובמצב הכי טוב שלהם. ומצד שני, יש לך מאסה של משחקים בתקופת השיגור שתדרבן מכירות ועם הסיכוי הכי טוב למשוך את החבל לכיוונך.

וכמו שאמרתי, ועכשיו אנחנו רואים עם PALWORLD, מיקרוסופט צריכים להכות בברזל הזה. כל משחק EA שהם חושבים ורואים שהוא צובר פופולאריות - להבטיח את הגעתו הזריזה ל XBOX. הם צריכים עכשיו לפמפם את PALWORLD ולעשות באנדלים עם SERIES S - יש להם בלעדי לקונסולות שהוא שיחת היום בלי לעשות כמעט כלום.
מיקרוסופט צריכים לפנות לבן-אדם של LETHAL COMPANY ולתת לו כל מה שצריך כדי שהמשחק ייצא על אקסבוקס עוד כמה שבועות.

PALWORD ו LETHAL COMPANY על XBOX יעשו יותר הייפ ובאז לקונסולה ולמכירות שלה מאשר הלבלייד ו AVOWED.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ינואר 2024, 19:26

עד סוף הדור יש נניח לפי הדורות האחרונים - בערך 100 מליון אנשים שעוד ירכשו קונסולה של סוני או של מיקרוסופט, שעדיין לא רכשו.
לפי מה שאתה אומר - עדיף משום מה למיקרוסופט לתת את כל המאה האלה לסוני, שייכנסו לאקוסיסטם שלהם, ואז בסבירות גבוהה יותר - ימשיכו עם סוני בדור הבא.
אני אישית לא מבין את האסטרטגיה הזו… עדיף למיקרוסופט לתת את כל מה שיש לה כדי שאפילו רק 30 מליון מתוכם יעדיפו לקנות את הקונסולה שלהם ואז בדור הבא ימשיכו איתם. אבל זה רק אני.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 20 ינואר 2024, 20:18

InterAl כתב:אובסידיאן היא לא חברת aaa, לא בעבר ולא בהווה, אז לא ברור לי למה מצפים. המשחק מזכיר קצת את dark messiah, וזה די מעניין כי לא היה לו יורש ראוי עד היום. אינדיאנה נראה בינוני. חשבתי שפייבל יועד ל-2024 אבל כנראה שכבר לא. חבל, מיקרוסופט בבעיה.

היא דיי נישתית, אבל היא יצרה אחלה CRPGs בדמות Pillars of Eternity, גם Outer worlds הוא אחלה Fallout clone. פנטימנט הוא גם מעולה כמשחק פרינג'. וKOTOR2 כמובן, ההצלחה הכי גדולה שלהם. אבל כן - הם טובים בCRPG וזהו. האם הם היו מסוגלים לעשות משחק ברמת BG3? כמובן שלא. האם הייתי מעוניין לקבל מהם POE3 במקום Avowed? לחלוטין.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ינואר 2024, 21:06

Hypno כתב:
DrKeo כתב:שוב אתה סותר את עצמך, מצד אחד אומר שמשחקים לא כאלה חשובים ומצד שני אומר למיקרוסופט לעשות את המהלך הכי קיצוני שיכול להיות שעלול להרוג את המותג רק בכדי שיהיו משחקים. אז תחליט, הם סופר חשובים או לא?

וגארבג' טיים זה השנה האחרונה של הדור, לא 5 שנים לפני סוף הדור.

לא סתרתי את עצמי. אמרתי שיש להם חשיבות ויחד עם זאת הם לא חשובים ברמה שאתה מתאר.
אם הם סופר חשובים, אז מתי עדיף לשחרר את המשחקים האלה? בתחילת הדור כשזה 0-0 או כשאתה בפיגור ורודף אחרי המתחרה אחרי הפסדים בדורות קודמים?

אם הקונסולה הבאה יוצאת בנובמבר 2028 למשל, אז כן 2026 והלאה זה גארבג' טיים. אולי גם לפני לפי אורך הפיתוח של המשחקים ומצב המכירות של הקונסולה.
במצב כזה אני אומר שהם צריכים לשבת על המשחקים. מי שקנה SERIES X עד כה, כנראה יקנה את הדבר הבא של מיקרוסופט - לא תהייה הריגה של המותג.

תישב על המשחקים, תעשה פוליש טיפ-טופ לגרסאות ה SERIES X/S, הגרסה לדור החדש תהייה חצי רימייק מבחינה גרפית והמשחק יוצא כ'קרוס-ג'ן' עם שיגור הקונסולה החדשה.
כל מי שקנה את ה SERIES בשביל המשחקים האלה עדיין מקבל אותם, ובמצב הכי טוב שלהם. ומצד שני, יש לך מאסה של משחקים בתקופת השיגור שתדרבן מכירות ועם הסיכוי הכי טוב למשוך את החבל לכיוונך.

וכמו שאמרתי, ועכשיו אנחנו רואים עם PALWORLD, מיקרוסופט צריכים להכות בברזל הזה. כל משחק EA שהם חושבים ורואים שהוא צובר פופולאריות - להבטיח את הגעתו הזריזה ל XBOX. הם צריכים עכשיו לפמפם את PALWORLD ולעשות באנדלים עם SERIES S - יש להם בלעדי לקונסולות שהוא שיחת היום בלי לעשות כמעט כלום.
מיקרוסופט צריכים לפנות לבן-אדם של LETHAL COMPANY ולתת לו כל מה שצריך כדי שהמשחק ייצא על אקסבוקס עוד כמה שבועות.

PALWORD ו LETHAL COMPANY על XBOX יעשו יותר הייפ ובאז לקונסולה ולמכירות שלה מאשר הלבלייד ו AVOWED.

אם מיקרוסופט תהרוג את הדור עכשיו, מי יסמוך עליהם ויקנה את הקונסולה הבאה? ולמה הם צריכים לעשות את זה? יש עוד 5 שנים לדור הנוכחי, זה המון זמן, רק בחגים הבאים, עוד שנה, נגיע לאמצע הדור.

ובנוגע לPalworld, הוא בלעדי לאקסבוקס וזמין כרגע בGP. מה אתה רוצה מהם? יצאו תותחי על. הם זיהו משחק איכותי ותפסו אותו והפכו אותו לkiller app בלעדי. כל הכבוד להם.
We're just normal men. We're just innocent men

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 20 ינואר 2024, 21:33

2026 זה לא עכשיו. מי סמך על מיקרוסופט אחרי ה XB1 וקנה SERIES X? מספיק עם השטויות האלו של שיוך רגשות טינה ואני לא יודע מה.
תוציאו משחקים טובים ורלבנטיים ואנשים יקנו את הקונסולה.

והם לא הורגים. COD יהיה עם אלמטים לטובת XBOX. משחקי דרג ב' ומטה אפשר להמשיך להוציא. דברים בסגנון של הלבלייד. המשחק של היוצרים של we happy few.
וכל הפרוייקטים האלה שלא באמת הולכים לדרבן מכירות קונסולות. את התותחים הכבדים משאירים לתחילת הדור הבא.

ממשיכים לעשות עסקאות גיימפאס עם משחקי צד ג', והכי חשוב נהיים פרואקטיביים בהבאת משחקי EA מהמחשב לקונסולה ולפמפמם אותם. מדובר בבלעדיים לקונסולה שיש להם יותר אימפקט ממרבית צד א' של מיקרוסופט.
זה צריך להיות מפתח באסטרטגיה של מיקרוסופט כל עוד לסוני אין תוכנית מוגדרת להוצאת משחקי EA. לית'ל קומפאני חייב להגיע לXBOX בהקדם האפשרי.
SONS OF THE FOREST חייב להגיע. הם חייבים לגשת לכל משחק שכזה ולסייע בשחרור גרסת XBOX.

הבעיה הכי גדולה בעמדה שלי היא בכלל הקטע של המחשב. כי מצליח למיקרוסופט שם והם בעצם יצטרכו להקפיא את האפיק הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ינואר 2024, 23:50

אז עכשיו עברנו ללהיט הכל ב-2026? מיקרוסופט לא צריכה להקפיא, הם צריכים להתאפס על השיט שלהם. זה אומר להעלות את הרמה של התוכן שיוצא, ולהוציא אותו בקצב טוב. הקצב הטוב כבר התחיל, השנה למשל יש להם לא מעט משחקים. בנוגע לאיכות, נצטרך לחכות ולראות.

ובנוגע לצד ג׳, אני לא בטוח שהבנתי את הקטע עם EA, אולי זה בהקשר למשהו שאני לא מכיר?
עריכה: אה, אוקיי, אתה מדבר על early access, לראשי תיבות EA יש משמעות די ברורה בעולם הגיימינג :)

בכל מקרה, כן, הם צריכים לעבוד קשה שיגיעו. כלומר, יש שמגיעים, תראה את palworld, אבל כמובן שצריך כמה שיותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 ינואר 2024, 13:07

צלילה לעומק של 25 דק ל-Avowed.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ינואר 2024, 17:08

מיקרוסופט מפטרת לא פחות מ-1900 עובדים ממחלקת אקסבוקס. כמעט כל המפוטרים הם מאקטיוויז'ן-בליזארד ועוד קצת מזינמאקס. הם גם מבטלים משחק השרדות שבליזארד עבדו אליו ומעבירים את כל העובדים ל"כמה פרוייקטים מבטיחים שנמצאים בשלב מוקדם". אחרי הפיטורין יהיו באקסבוקס בערך 20K עובדים.

איזו כמות מטורפת של מפוטרים. השאלה היא האם מדובר בשומן שמוכפל בין אקסבוקס לשתי המפיצות או שמדובר ממש בפתחים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 ינואר 2024, 17:24

DrKeo כתב:מיקרוסופט מפטרת 1900 עובדים ממחלקת אקסבוקס.
אחרי הפיטורין יהיו באקסבוקס בערך 20K עובדים.
השאלה היא האם מדובר בשומן

שומן. ונשאר עוד המון שומן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 ינואר 2024, 17:48

20 אלף עובדים, ג׳יזס…
מניח שיש בערך עוד איזה 5-10 אלף מיותרים נוספים, לכל הפחות, והם פשוט לא רוצים לעשות את זה במכה אחת בגלל שזה יראה ממש רע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ינואר 2024, 20:02

omerkot כתב:
DrKeo כתב:מיקרוסופט מפטרת 1900 עובדים ממחלקת אקסבוקס.
אחרי הפיטורין יהיו באקסבוקס בערך 20K עובדים.
השאלה היא האם מדובר בשומן

שומן. ונשאר עוד המון שומן.

כן, ג׳ייסון שרייר אמר שעל פי מה שהוא שמע רוב המפוטרים הם ממחלקות כפולות בין אקסבוקס לאקטיוויז׳ן/בליזארד/זינמאקס כמו מחלקת שיווק וכו׳. אבל נשמע שזה נעשה בבלגן נוראי.

וזה מספנסר:
Together, we’ve set priorities, identified areas of overlap, and ensured that we’re all aligned on the best opportunities for growth

נראה שהרבה מנהלי קהילה של משחקי GAAS פוטרו, למשל המנהלת קהילה של FO76 והמנהל של COD Warzone.

ואמנית VFX אומרת שכל הצוות של אודסי (המשחק השרדות של בליזארד שהתחיל פיתוח ב-2018) פוטר למרות שכל הדיווחים אומרים שרובם פוזרו בין פרוייקטים חדשים שנמצאים בתחילת פיתוח בבליזארד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ינואר 2024, 20:33

ועל פי ג׳ז קורדון מיקרוסופט פטרה את כל הצוות תמיכה של אקטיוויז׳ן בליזארד, מדובר במאות אנשים. עם כמה שזה נוראי להגיד, נשמע שלפחות רוב הפיטורין הם שומן לא מעניין של תמיכה, QA, קשר עם הקהילה או שיווק. למרות שנשמע שהצוות של אודסי נפגע קשה והיו שם אנשים איכותיים, למשל הטוויט של האמנית VFX שהבאתי, היא הייתה אמנית VFX ב-GOW 2018.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 25 ינואר 2024, 23:19

לפי הדיווחים הם גם סוגרים מחלקות שאמונים על עותקים פייזים של משחקי XBOX.
זה יחד עם הריפרש של X שיהיה דיגיטלי בלבד אומר שבדור הבא הקונסולה של מיקרוסופט תתמוך רק במשחקים דיגיטליים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2024, 10:14

ונראה שכן היו פיטורים גם באולפנים, למשל יש דיווחים שפטרו 30 ב-toys for bob. את זה אני לא מבין, כל הקטע של בזבוז המליארדים היה כדי לרכוש כוח פיתוח ועכשיו פשוט מפטרים אותם? הזוי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2024, 19:07

גם הצוות של overwatch נחתך משמעותית. כמישהו עם בערך 2000 שעות במשחק - תהרגו אותו.

נראה שהיו פיטורין בכל האולפנים, ראיתי גם מישהו מטרייארק וגם מישהו מסלדג׳האמר שפוטרו. אבל רוב הפיטורין של מפתחים היו בצוות של אודסי ובצוות של overwatch.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 28 ינואר 2024, 14:50

הם פיטרו איזה 2000 איש על פני 30 חברות, זה לא באמת כזה הרבה. מה גם שהגיימינג היא תעשייה הרבה יותר אכזרית אפילו מזאת של הטק.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ינואר 2024, 16:32

אני מבין טיפה מה שאתה אומר, ובכל זאת - משפט כמו ״תעשייה יותר אכזרית אפילו מזאת של הטק״ נשמע מאוד מנותק מהעולם האמיתי ;)

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 28 ינואר 2024, 20:26

Laskin כתב:אני מבין טיפה מה שאתה אומר, ובכל זאת - משפט כמו ״תעשייה יותר אכזרית אפילו מזאת של הטק״ נשמע מאוד מנותק מהעולם האמיתי ;)

למה מנותק? הן לא תעשיות זהות, תעשיית הגיימנג יותר קרובה לתעשיית הבידור מאשר לטק באופי שלה.
Guy Ulmer בטח ידע יותר טוב מאחר והוא עובד בתעשייה כבר קרוב לעשור.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ינואר 2024, 21:40

הכוונה שלי היא שתעשיית הטק היא לא באמת ״אכזרית״, כשאתה מסתכל על כלל המשק.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 29 ינואר 2024, 07:24

Laskin כתב:הכוונה שלי היא שתעשיית הטק היא לא באמת ״אכזרית״, כשאתה מסתכל על כלל המשק.

הכל יחסי, ברור שהטק סופר אכזרית, אבל יש יותר. גם בטק יש רמות, בעולם של פיתוח הרבה פחות לחוץ לדוגמא מעולמות של מכירות בלא מעט חברות.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ינואר 2024, 07:26

מבחינתי ״אכזרית״ לא יכול להגיע עם המשכורות והתנאים בערך הכי טובים במשק :) זו לא המילה הנכונה… לא בעולם שלנו

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 29 ינואר 2024, 07:41

Laskin כתב:מבחינתי ״אכזרית״ לא יכול להגיע עם המשכורות והתנאים בערך הכי טובים במשק :) זו לא המילה הנכונה… לא בעולם שלנו

תנאים טובים יש גם בנמל אשדוד, אבל בטק אם אתה לא מוכיח ערך אתה נזרק ודיי בקלות אתה יכל לאבד את היכולת להתפרנס. זה משהו שלא קיים בהמון תעשיות בטח בארץ.
גם אין הפרדה בין עבודה לבין החיים שלך, הציפייה היא שתעבוד 24/7 לא מעט מהפעמים, בטח בתרבות העבודה הישראלית, אני תמיד נזכר שפעם היה לי דיון ב-1 בלילה, סיימתי את הדיון והמהנדס האמריקאי אמר לי - "הנה דודי, יום חמישי, תוכל עכשיו להנות מארוחת ערב טובה עם אישתך וכוס יין בצד" וכל מה שקרה בפועל זה שאישתי צעקה עליי ב-11 בלילה שאני אפסיק לשוחח כי אני מעיר את הילדים וכולם רוצים לישון.

זה נשמע כאילו אני מתאר את החריג, רק כי ביום יום פשוט יגררו אותי לדיונים רק עד - 22:00 בלילה ולשאלות עד 23:00.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ינואר 2024, 08:23

תנאים טובים בנמל אשדוד יש ליחסית מעט אנשים שם, הרוב שם עובדי כפיים שעובדים מבוקר עד לילה בחום ובקור… כמובן שהתנאים הכי טובים הם של ה״מקושרים״ במשרות ציבוריות אבל עדיין הטק נמצא בטופ של שרשרת המזון הזו, המון עובדים מהבית, משכורות גבוהות מאוד, אופציות… אז נכון, אין לכולם חוזים ואפשר לפטר בכל רגע אבל זה נכון ל-90% מהמקצועות שאינן ב״בועת הטק״.
ושוב, לא אומר שאין בעיות ודברים שהיו יכולים להיות טוב יותר, אבל זה מאוד מזכיר לי אמריקאים ממוצעים שמתלוננים על יוקר המחייה שלהם, כשב-95% מכדור הארץ התנאים פי כמה וכמה יותר גרועים.
אולי במקסימום תעשיית הטק היא ״קשוחה מבחינת שעות״ אבל היא לא ״אכזרית״

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 29 ינואר 2024, 09:03

Laskin כתב:תנאים טובים בנמל אשדוד יש ליחסית מעט אנשים שם, הרוב שם עובדי כפיים שעובדים מבוקר עד לילה בחום ובקור… כמובן שהתנאים הכי טובים הם של ה״מקושרים״ במשרות ציבוריות אבל עדיין הטק נמצא בטופ של שרשרת המזון הזו, המון עובדים מהבית, משכורות גבוהות מאוד, אופציות… אז נכון, אין לכולם חוזים ואפשר לפטר בכל רגע אבל זה נכון ל-90% מהמקצועות שאינן ב״בועת הטק״.
ושוב, לא אומר שאין בעיות ודברים שהיו יכולים להיות טוב יותר, אבל זה מאוד מזכיר לי אמריקאים ממוצעים שמתלוננים על יוקר המחייה שלהם, כשב-95% מכדור הארץ התנאים פי כמה וכמה יותר גרועים.
אולי במקסימום תעשיית הטק היא ״קשוחה מבחינת שעות״ אבל היא לא ״אכזרית״

אני לא מסכים, העובדה שהמקצוע דורש ממך כל הזמן להתקדם זה ממש לא מובן מאיליו, השקט הנפשי להתנתק מהעבודה ומהמירוץ זה וואחד הטבה, בטח לבריאות הנפשית של העובד. אני זוכר לא פעם תקופות לחוצות שממש משפיעות על ההרגשה שלך ביום יום.

לאורך השנים ההטבות בהייטק נשחקות, כי בהייטק אתה מתקדם מהר בסולם ההטבות ומגיע לרוויה בשלב מסויים בעוד שמבגזר הציבור זה קורה לאט, אבל אתה מגיע בלא מעט מקצועות לאחלה תנאים פשוט לאחר X שנים.

אל תשכח ששליש מהמשק בישראל (עובדי המגזר הציבורי והחברות הממשלתיות) חיי בתנאים של קביעות בעבודה, אין סכנת פיטורים, אין דרישות מקצועיות להשתפר, ניתוק מוחלט בין עבודה לבית ויציבות עד הפנסיה. אני מכיר את זה גם מאישתי וגם עבדתי כסטודנט באלביט (יחד עם נדב) אז אני מכיר את הלך הרוח בעולמות הללו.

בכל מקרה, דיון מעניין, שווה נושא בOT, אבל לא קשור לאקסבוקס :).
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 93 אורחים