נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 10:23

שוב, גם במקרה של טנגו וגם במקרה של ארקיין מדובר במהלכים שנכפו עליהן מלמעלה... על ארקיין נכפה GAAS ועל טנגו נכפה SHADOW DROP ביום ההכרזה עליו, ובנוסף הוא גם נמכר במחיר ריצפה.
אם הם לא הכניסו כסף - זו אשמת מיקרוסופט שעשו מהלכים משונים. אני כן חושב שהשאדו דרופ הביא לו ציונים טובים בהרבה ממה שמגיע לו אז אולי זה מהלך נכון ביקורתית אבל זה לא מהלך כלכלי חכם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 11:06

Laskin כתב:שוב, גם במקרה של טנגו וגם במקרה של ארקיין מדובר במהלכים שנכפו עליהן מלמעלה... על ארקיין נכפה GAAS ועל טנגו נכפה SHADOW DROP ביום ההכרזה עליו, ובנוסף הוא גם נמכר במחיר ריצפה.
אם הם לא הכניסו כסף - זו אשמת מיקרוסופט שעשו מהלכים משונים. אני כן חושב שהשאדו דרופ הביא לו ציונים טובים בהרבה ממה שמגיע לו אז אולי זה מהלך נכון ביקורתית אבל זה לא מהלך כלכלי חכם.

לגמרי. ואגב, אני שוב אגיד את זה, בזמן אמיתי אהרון גרינברג, פיל ספנסר ושרה בונד אמרו בנפרד ש-HFR היה הצלחה מסחרית.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 11:23

ראיתי עכשיו הערכה שהעלות אחזקה של ארקיין וטנגו יחדיו היא 22 מליון דולר בשנה.

אגב, FUN FACT, ארקיין בדיוק עבדו על מצב OFFLINE ל-REDFALL שהיה אמור לצאת עוד חודש. אני משער שזה כבר לא יקרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 11:36

הם צייצו אתמול שלא יהיו עוד עדכונים לרדפול, אבל שהשרתים ימשיכו לעבוד, אם כי אני משער שלא עוד יותר משנה ככה.
הם גם מפצים אנשים שרכשו איזה סיזן פס שלא קיבלו את מה שהובטח להם עד שנה מהשיגור, כנראה שהם יודעים על זה זמן מה והפסיקו לעבוד שם על עדכונים כבר כמה חודשים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 12:57

בצורה אירונית דווקא העדכון OFFLINE שהם לא יספיקו לסיים הוא מה שהמשחק הזה צריך בכדי לשרוד.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 13:24

ארקיין הפיקו כשלון אחרי כשלון כבר למעלה מעשור. hfr כנראה לא הצליח כמצופה (או לפחות לא מספיק כדי לפצות על הכשלונות האחרים שלהם), ההוכחה לכך היא הסגירה של הסטודיו. אף אחד לא סוגר אולפנים כגחמה סתמית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 13:50

InterAl כתב:ארקיין הפיקו כשלון אחרי כשלון כבר למעלה מעשור. hfr כנראה לא הצליח כמצופה (או לפחות לא מספיק כדי לפצות על הכשלונות האחרים שלהם), ההוכחה לכך היא הסגירה של הסטודיו. אף אחד לא סוגר אולפנים כגחמה סתמית.

הם אמרו במפורש למה סגרו את הסטודיואים, כדי לפנות משאבים לפרנצ'ייזים גדולים.

המשחק האחרון של טנגו היה HFR שהיה הצלחה ביקורתית ועל פי בכירים במיקרוסופט הצלחה מסחרית. ארקיין אוסטין עשו את דיסהונורד 1 (יחד עם ליאון), ואז את PREY שנחשב לאחד המשחקים הכי טובים של דור הפס4. אז כן, REDFALL היה כישלון בכל אספקט אפשרי, אבל אנחנו מכירים את הסיפור מאחורי זה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 14:13

prey, dh2, deathloop, ghostwire, כולם אכזבו במכירות. אני מניח שהציפייה הייתה שהם כן יהיו high impact blockbusters, אבל זה לא קרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 14:24

עברו 3 שנים מאז הרכישה, מה שנכשל היה בעיקר עקב הכפייה של מיקרוסופט לעשות GAAS, או תמחור גרוע, או אפס פרסום וקידום... אבל אני חוזר על עצמי :)
בסופו של יום הם איבדו צוותים מאוד יצירתיים וייחודיים בתעשייה. חבל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 14:29

DEATLOOP ו-HD2 פותחו על ידי לאון, לא על ידי אוסטין, וליאון נשארים פתוחים (הראש של הצוות אמר שליאון "בטוחים") וממשיכים לעבוד על בלייד. החברות הללו עשו משחקים יחודיים וטובים, חלקם לא בדיוק מדהימים אבל אין ספק שרוב האנשים פה יגידו שסגירת שני הצוותים האלה זה אובדן לתעשיה. ועכשיו אתה רואה עובדי מיקרוסופט בהסטריה, יש הרגשה בחברה שלא משנה מה תעשה, אם זה כישלון או הצלחה, יעיפו אותך. יש וייבים ממש רעים באקסבוקס כרגע, אני לא חושב שאקסבוקס היו במצב הזה מאז תקופת דון מטריק.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 15:18

לא יודע מה זה אובדן לתעשייה, זה אובדן לקהל השחקנים ששיחק ואהב את המשחקים שלהם. למרבה הצער, זה לא קהל מספיק גדול. אפילו בפורום הזה, אני מניח בביטחון די גבוה שהרוב לא ממש שיחקו במשחקים שציינתי, וזה אומר די הרבה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 15:22

כשחברות שעושות משחקים יחודיים למדי נסגרות כדי שיהיה "עוד COD" זה אובדן לתעשיה שמבוססת יצירתיות. זה אובדן לשחקנים שאהבו את המשחקים שלהם, זאת מכת PR גדולה למיקרוסופט, וזה אובדן אמון של מפתחים באקסבוקס. יש לזה השלכות מעבר ל"יש עוד 22 מליון דולר בשנה ל-COD".

אגב, אני בספק כמה אנשים פה לא שחקו באף משחק של ארקיין אוסטין. אני בטוחו שלמשל דיהונורד 1 ופריי שוחקו על ידי רוב האנשים פה ומי שלא שחק בזה או זה כנראה שם אותם ברשימת הבושה שלו. אני למשל שחקתי עד הסוף בדיסהונורד 1 ולמרות שלא שחקתי בפריי הוא ברשימות הבושה שלי ותמיד רציתי לחזור אליו. ביחוד ל-DLC עם הירח שקן לוין קרא לו ה-DLC הכי טוב בהסטוריה של הגיימינג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 15:24

זה נכון אינטר, אבל זה מראה במקרה שלהם בעיקר שחסרה הכוונה… או רשיונות. כשהכשרון קיים זה המון. אינסומניאק גם לא ממש מכרו עשרות מיליוני עותקים עד ספיידרמן, תן לצוות איזה זיכיון מגניב והם יפציצו. כמו שעושים בחכמה רבה עם בלייד או אינדיאנה ג׳ונס.

גם משחקי רמדי נניח לא מוכרים כלום בערך, אבל זה יהיה הפסד לתעשייה אם הם יעלמו. אם מישהו רק היה קונה להם את הזכיון של המטריקס לדעתי היינו רואים אותם מתפוצצים :)
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 08 מאי 2024, 15:26, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 15:26

Laskin כתב:זה נכון אינטר, אבל זה מראה במקרה שלהם בעיקר שחסרה הכוונה… או רשיונות. כשהכשרון קיים זה המון. אינסומניאק גם לא ממש מכרו עשרות מיליוני עותקים עד ספיידרמן, תן לצוות איזה זיכיון מגניב והם יפציצו. כמו שעושים בחכמה רבה עם בלייד או אינדיאנה ג׳ונס.

אם יש משחק טוב ואנשים לא קונים אותו, אני יוצא בהנחה שמדובר בבעיית PR ולא בבעיה במפתחת. PREY הוא לא בדיוק הזיה בלתי ניתנת לפיענוח על ידי הקהל הרחב, מדובר באימרסיב שוטר שזה ז'אנר פופולרי למדי. אם הוא משחק טוב בז'אנר שיש לו פוטנציאל להצליח, מדובר נטו בכישלון שיווקי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 15:31

לא דיברתי על dh1, הוא נחשב להצלחה, השאר לא. ואין פה אמנות לשם אמנות. אף מפיצה לא תמשיך לממן משחקים בהפסד רק לשם האמנות וציונים גבוהים ב-mc. אגב, גם prey לא בדיוק כיכב בציונים, גם לא ה-dlc שלו (שהוא מן ספינאוף רוגלייקי נחמד על המשחק הראשי, אבל לדעתי לוין קצת מגזים).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 15:39

חלילה לא בשם האמנות, אבל אם יש כשרון ואין הכוונה נכונה לפעמים האשמה היא בהכוונה ואפשר לעשות עם הצוות הזה להיטים מטורפים וחבל לוותר עליהם…
סוני רכשו את האוסמארק למרות שכמעט כל המשחקים שלהם היו כשלוו מסחרי והם עשו זאת אחרי שראו שגם ריטרנל כשלון מסחרי, מיקרוסופט עשו זאת עם דאבל פיין… אני חושב שפה מדובר בחברות שעוד לא קיבלו הזדמנות רצינית להצליח, והיה צריך לתת להם עוד זמן ולכוון אותם לכיוון שבאמת יכול להצליח כלכלית.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 16:18

נכון, לפעמים, אבל זה היוצא מהכלל ולא הכלל. קשה להאשים מפיצה שסוגרת סטודיו שנכשל פעם אחרי פעם... הסיכוי שיצליח בפעם הבאה תחת הנהלה שונה או הכוונה אחרת הוא כנראה גם לא גדול במיוחד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 16:22

אז במקרה של שתי החברות שדיברתי עליהן - לכל הפחות תנו להם צ׳אנס אמיתי = מבלי לכפות GAAS כמו במקרה של רדפול, ועם טיפה פרסום, תקציב ותאריך יציאה עתידי במקרה של הייפיי ראש.
הם לא באמת קיבלו הזדמנות תחת מיקרוסופט.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 16:26

אבל רדפול ו-hfr לא היו המשחקים היחידים שלהם שאכזבו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 16:37

תחת מיקרוסופט כן.
הם היו תחתם מ-2021, עבדו רק על שניהם בהוראת והכוונת מיקרוסופט. זה לא נחשב צ׳אנס אמיתי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 17:02

אני מניח שמיקרוסופט מלכתחילה לא הייתה ממש מעוניינת בהם. מן סרח עודף בתוך עסקת החבילה של רכישת בת'סדה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 17:26

אז היא שלחה אותם להכשל…? היה עדיף מהיום הראשון למזג אותם עם חברות אחרות בתוך בתסדה. כרגע זה נראה רע מאוד. פיל ספנסר לדעתי גם כן מאוד קרוב להתפטר אם לא הוא יזם את זה ואם כן - הוא באמת צריך לעוף.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 17:45

לא יכלו בגלל יח"צ. למזג או לסגור זה די אותו דבר, גם עכשיו העבירו חלק מהעובדים לצוותים אחרים וגם בעבר עשו את זה עם ליונהד וכו'.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 17:58

סרח עודף בבת'זדה? פיל ספנסר התגאה כל כך בתקופת הרכישה שיש למיקרוסופט סופסוף חברה יפנית. טנגו היו החברה היפנית היחידה בבעלות אקסבוקס ועכשיו אין להם אף חברה יפנית. ככה אני יודע שהדבר הזה עבר מעל הראש של פיל ספנסר, כי להטמיע באקסבוקס כמה שיותר יפן זאת מטרת חייו.

מיקרוסופט היא לא חברת צד ג' (כלומר, יש מצב שהיא עוד מעט תהיה אבל בנתיים היא לא) ושיקולים של מחזיקת פלטפורמה שונים משיקולים של חברת צד ג'. מחזיקת פלטפורמה עושה את הכסף שלה משירותים ומלקחת נתח מצד ג'. מכירות צד א' הן אחלה והכל, אבל הן שבריר מהREVENUE של החברות הללו אלא אם קוראים לך נינטנדו. משחקי צד א' נמצאים שם בשביל להפוך את הקונסולה לאטרקטיבית, לתת לה אישיות ויחודיות משלה לעומת המתחרות. משחקי צד א' הם סוג של העוף בשקל של רמי לוי, הם שם כדי למשוך אותך לסופר, לא כדי לעשות עליהם מליארדים.

המשחקים של טנגו וארקיין הם לא בדיוק משחקים של 350 מליון דולר, לפי הדווחים נראה ששני האולפנים יחד עלו למיקרוסופט 22 מליון דולר בשנה ואפילו אם העלות כפולה מזה עדין מדובר בעלויות של משחק AA גדול או AAA קטן. אנחנו לא אמורים להשוות אותם לגירס 6 שבטח עולה 250 מליון דולר, מדובר בחיה אחרת. משחקים כמו HFR הם בדיוק סוג המשחקים שנותנים אישיות לפלטפורמה, כמו gravity rush או אסטרובוט או TLG. אולי הם לא מוכרים 20 מליון עותקים, אבל בתרבות הפופ של הגיימינג הם תופסים מקום חשוב, ויש להם חשיבות לא קטנה בהגדרה של פלטפורמה. אלה סוג החוויות שגורמת לאנשים להתאהב במותג ולהיות נאמן לו וכמו שאתה יודע נאמנות מותג יכולה להיות שווה מליארדים.

נניח והם לא היו מרוויחים גדולים (למרות ששוב אני אזכיר שבערך כל בכיר באקסבוקס אמר ש-HFR היה הצלחה פיננסית), עדין יש ערך גדול בלהחזיק מפתחות שכאלה. אם הן היו שואבות 350 מליון על כל משחק אז זה היה סיפור אחר, אבל הן לא. טנגו למשל הם 65 אנשים בשכר של יפן, לא של סנטה מוניקה. זאת חברה בגודל של MOON, הם לא בדיוק עול גדול, הסגירה שלהם מפסידה לאקסבוקס הרבה יותר מאשר הכמה מליוני דולרים בודדים שמיקרוסופט תחסוך בשנה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 מאי 2024, 18:01

הקטע שפיל מאוד מושקע ביפן לגמרי סימן שזה מעל הראש שלו.

מאיפה גירס יהיה 250 מיליון? זה נשמע כמו מספר שחצי ממנו מוקדש לפרסום.

22 מיליון מייצג איזה 160 אלף איש שמשלמים מחיר מלא לגיימפאס ךשנה. לא נשמע לי כמו מספרים מבוטלים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים