נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2024, 11:22

Laskin כתב:רוב העולם לא ישחק בענן בשנים הקרובות, כי אין לרוב העולם חוות שרתים מספיק קרובה כדי לספק את זה בצורה מספיק טובה.
אנשים עדיין רוצים לרכוש משחקים ולהיות הבעלים שלהם, למרות שכמובן יש עם זה בעיות חדשות שנוצרו בעידן הדיגיטלי... לא מאמין שאני אומר את זה, אבל מזל שיש פיראטים שבזכותם עדיין יהיה ניתן לשחק בעתיד במשחקים שיורדים מהחנויות לתמיד (אני מסתכל עליך, SPEC OPS THE LINE).
אם מיקרוסופט לא יוציאו בכלל חומרה - זו תהיה טעות בעיניי... הם יאבדו ככה המון מנויים לדעתי, שבמקום לסמוך על שירות הענן שלהם - יקנו PS6 ויעשו שם מנוי EXTRA...
ואבוי לנו, סוני בלי תחרות בתחום הזה. לא רוצה לדמיין את זה אפילו :)

כיוון מאוד מדכא לדעתי, שוק הקונסולות צריך תחרות. נינטנדו הלכה לכיוון אחר, מיקרוסופט כנראה הולכת לנטוש את האקסבוקס וסוני נשארת לבד. וכולנו יודעים איך סוני מתנהגת כשהיא לבד בפסגה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2024, 12:23

זה יהיה נורא. הם חייבים להשאר אפילו רק כאופציה למי שאין לו אפשרות לקבל את הענן בצורה שחיקה כמו שצריך, ויש עשרות מליוני גיימרים כאלה.
אני מאמין שזה גם מה שיקרה... בנוסף הם גם יאבדו לדעתי את היתרון של שלטים למחשב כדיפולט, והם עושים על זה בטח גם כן לא מעט כסף.
קשה לי להאמין שהם באמת יוצאים משוק הקונסולות, לא בדור הקרוב לפחות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2024, 14:23

הם לא באמת יוצאים משוק הקונסולות, גם יש להם תוכניות ידועות לדור הבא כך שיש לנו עוד לפחות עשור של חומרות אקסבוקס. אבל הכיוון הנוכחי יהרוג את החומרה שלהם לאט לאט (אם הוא באמת מה שאנחנו חושבים שהוא).

איזה בן אדם עם חצי שכל יקנה קונסולה שחצי מהבלעדיים שלה יוצאים לפס5 במקום פס5? אותו מחיר, brand חזק פי כמה, המון בלעדיים איכותיים של פלייסטיישן וגם הבלעדיים של אקסבוקס. שכנעתם, נקנה כולנו פלייסטיישן.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 04 פברואר 2024, 15:40

עברנו את אותו תהליך עם וידאו, למה שזה לא יקרה לגיימינג? לא אמרתי מחר בבוקר, אבל בעוד חמש שנים זה כזה מדע בידיוני? לטעמי הדור הבא זה הדור האחרון האמיתי של קונסולה פיסית. עוד 10 שנים זה יגמר סופית.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2024, 16:21

תלוי בטכנולוגיה, ותיאורטית הכל יכול לקרות, אבל אנשים לדעתי ימשיכו לקנות קונסולות ויצאו קונסולות גם בדור שאחרי הדור הבא, משמע אני מוכן להמר שיהיה פלייסטיישן 7 אלא אם יהיה אסון גלובלי מטורף שלא יאפשר את זה משום מה.
אם מציאות מדומה גם הולכת לתפוס יותר ויותר אז בכלל אין מצב לשחק דרך ענן ולא לחטוף בחילות, כי כל דיליי מורגש שם פי כמה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2024, 16:54

Death_119 כתב:עברנו את אותו תהליך עם וידאו, למה שזה לא יקרה לגיימינג? לא אמרתי מחר בבוקר, אבל בעוד חמש שנים זה כזה מדע בידיוני? לטעמי הדור הבא זה הדור האחרון האמיתי של קונסולה פיסית. עוד 10 שנים זה יגמר סופית.

וידאו לא תלוי במרחק שלך מהשרת. אולי לגרמני שישב 400 קילומטר מהשרת תהיה חוויה נהדרת, אבל לך במזרח התיכון פחות. אלא אם מיקרוסופט תפתח כבר את החוות אז'ור בצפון שהיא מבטיח כבר עשור וגם אז לא בטוח שיהיו של להבים של אקסבוקס.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 04 פברואר 2024, 18:07

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:עברנו את אותו תהליך עם וידאו, למה שזה לא יקרה לגיימינג? לא אמרתי מחר בבוקר, אבל בעוד חמש שנים זה כזה מדע בידיוני? לטעמי הדור הבא זה הדור האחרון האמיתי של קונסולה פיסית. עוד 10 שנים זה יגמר סופית.

וידאו לא תלוי במרחק שלך מהשרת. אולי לגרמני שישב 400 קילומטר מהשרת תהיה חוויה נהדרת, אבל לך במזרח התיכון פחות. אלא אם מיקרוסופט תפתח כבר את החוות אז'ור בצפון שהיא מבטיח כבר עשור וגם אז לא בטוח שיהיו של להבים של אקסבוקס.

האזור של Israel Central נפתח כבר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2024, 18:12

Death_119 כתב:האזור של Israel Central נפתח כבר.

או ואו, אתה צודק, פתחו אותו באוקטובר. אפילו לא ראיתי הכרזה על זה, אולי הם לא רצו לעשות רעש עם ישראל בזמן המלחמה? אני רואה שאין בו להבים של אקסבוקס עדין, אז הוא לא משרת את xcloud. ברגע שהוא ישרת תהיה לנו אחת מחוויות הxcloud הכי טובות בעולם :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2024, 22:05

ג׳ז קורדון אומר שהוא שמע מחלק מהמקורות שלו שחלק מהמשחקים של אקסבוקס מולטי פלטפורם, אבל מקורות אחרים שלו טוענים שכל המשחקים יהיו מולטי פלטפורם. בקיצור, מפיצת צד ג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2024, 22:47

טוב, לפחות אינדיאנה ג׳ונס ימכור טוב :)
גם הלבלייד יכול לעשות איזה 6-8 מליון יחידות על הפס5 כשהוא עולה 40 דולר, אני לא חושב שהם יבכו על זה בעתיד בטווח הקצר…
השאלה היא באמת מה זה יעשה להם בהמשך

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2024, 23:12

Laskin כתב:השאלה היא באמת מה זה יעשה להם בהמשך

אם כל הבלעדיים יוצאים לפלייסטיישן - ימחוק את הקונסולה. הייתי אומר שהם ישארו בסוף כרק store front, אבל יש להם את ה-store front הכי גרוע ב-PC כיום.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 04 פברואר 2024, 23:26

לא חושב שזה יהיה גורף.

מיקרוסופט מפסידים את הדור - אז למה לא לעשות כסף ממשחקי דרג ב' ומטה? ולתת להם הזדמנות להתפתח כפרנצ'ייז בזכות המכירות על קונסולות פופולאריות בהרבה מה XBOX?
כנ"ל למשחקי GAAS שהם כבר בשנה המי-יודע-כמה שלהם בשוק ולא מוכרים קונסולה לאף אחד. למה לא לעשות הרבה יותר כסף?

ואז בתחילת הדור הבא הם יכולים להגיד 'טוב, מפסיקים לעתיד הקרוב הוצאות לקונסולות אחרות' ואז אולי מישהו שהתאהב בהיי פיי ראש על הפס5, ירצה להיות שם DAY1 כשההמשך יוצא בלעדי בקונסולות על ה XBOX.

זה פשוט מאוד. לא מבין מה קשה להבין בזה.

ולהיפך, כשלמיקרוסופט אין תקווה/אשלייה שמשחק X או Y יעשו את ההבדל ויזניקו את החומרה, הם יצטרכו לעשות מוצר יותר טוב וקורץ בכל תחום.
כשהקונסולה שלך יותר זולה, יותר חזקה ואונליין חינם - למה שאנשים לא יקנו את הקונסולה?

--

מעניין יהיה לראות את מכירות ה XBOX בינואר-פברואר אחרי PALWORLD

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2024, 01:13

עכשיו סטארפילד כנראה יוצא לפלייסטיישן 5, על פי הדווחים סוג של complete addition אחרי שתצא ההרחבה Shattered Space. וכך גם אינדיאנה ג'ונס "כמה חודשים אחרי השיגור" על פי THE VERGE. סוני מחכה שנתיים עד שהיא מביאה משחקים ל-PC, מיקרוסופט לא מחכה אפילו שנה לפני שהיא מביאה משחקים לפס5. על פי ג'ז קורדון והחבר'ה של XBOXERA הרשימה של המשחקים שהולכים לצאת לפס5 מאוד ארוכה וחלקם "מפתיעים". מפתיעים אומר לי גירס, היילו ופורצה, אבל זה סתם ניחוש שלי. הברנד של אקסבוקס הולך לחטוף מכה כל כך חזקה, אם הם עושים את זה כדאי שהם ילכו all in כי הם צריכים להכיר בזה שהחומרה של אקסבוקס הולכת לגסוס.
https://www.theverge.com/2024/2/4/24057 ... s5-release

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 פברואר 2024, 06:43

אני חושב שמה שכתבתי לפני כמה שבועות יתממש:
אם אתה רוצה לקבל את החבילה הכי משתלמת - תקנה אקס בוקס, ותוכל לקבל את כל המשחקים שלהם במנוי גיימפאס, אם אתה רוצה לקנות את המשחקים שלהם - תקנה פלייסטיישן ותשלם עליהם מחיר מלא. הם הולכים להיות אופציית הBudget, ויש לזה שוק מסוים.
הם כנראה הגיעו למסקנה שנכון לעכשיו אין להם סיכוי להתחרות בפלייסטיישן, אז עדיף למצוץ את המירב ולמכור כמה שיותר תוכנה, ואולי באמת בעתיד יחזרו בהם, כשיהיו להם כמה וכמה ״פייבלים״.
סוני בטח מאושרת מאוד, הם הולכים לעשות הרבה מאוד כסף על 30% של היילו, גירס, אינדיאנה ג׳ונס, הלבלייד וסטארפילד בשנה הקרובה, זה גם יציל אותם משנה מאוד גרועה מבחינת משחקי צד א' ביחס למיקרוסופט, ומיקרוסופט הולכת לעשות מן הסתם גם כן לא מעט מה-70% שלהם. הם בטח גם כן לא יבכו יותר מדי… המהלך הוא תבוסתני, אבל לפעמים אתה צריך לעשות את המירב שאתה יכול לעשות עם מה שיש לך.
אני שוב חוזר על מה שאמרתי מזמן - לדעתי גיימפאס פשוט לא רווחי ואפילו הפסדי מאוד, כרגע. מנכ״ל מיקרוסופט לא רוצה לראות את החטיבה שעבורה השקיע 75 מליארד דולר על רכישה בודדת מפסידה, אולי הוא טועה בטווח הארוך אבל מי יודע מה התכניות לעתיד…

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 05 פברואר 2024, 10:10

מה לעזאזל קורה שם במיקרוסופט? פיל ספנסר החליט להתאבד מסחרית סופית? אני פשוט לא מצליח להבין את הרציונל מאחורי ההחלטה הזו. ההסבר היחיד שיש לי הוא שגיימפאס לא מספיק sustainable כדי לאפשר פיתוח כותרי AAA כמו סטארפילד או אינדיאנה ג׳ונס אבל אם זה המצב וMS מתכוונת ללכת בדרכה של סגה ולהיות third party, למה לעזאזל לשמור על עסקי החומרה שלה? למה להמשיך לפתח את הדור הבא? איזה צרכן שפוי ירצה לרכוש קונסולה מהם כשיש לו פלוס מינוס את כל הקטלוג שלה על סוני פלוס תוכן צד א׳ של סוני?

מה לעזאזל מייקרוסופט.

בהתחשב בזה שגם סוני פוזלת בשנים האחרונות לכיוון הפיסי, אני באמת חושב שהשילוב הכי נכון לעתיד יהיה פיסי+ סוויץ׳ 2.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 פברואר 2024, 10:37

כן, כמו שאמרתי פה מליון פעם - אין ספק בעיניי שהסכומים שהם מוציאים על כל המפתחות שלהם זה לא משהו שהם יכולים להמשיך לקיים כשהם מחלקים את המשחקים שלהם בעלות של משחק וחצי בשנה, והם צריכים מאסה אדירה של מנויים כדי שזה יהיה בר-קיימא.
החומרה שלה לא מפסידה בפני עצמה, והרבה מאוד ממי שרוכש אותה - עושה מנוי גיימפאס, אז יש להם בהחלט אינטרס להמשיך לייצר ולמכרו קונסולות.
כמו שאמרתי - הם הולכים להיות אופציית ה"BUDGET" למי שרוצה קונסולה (שזה רוב המיינסטרים) ולא לדאוג לגבי רכישת משחקים, שזו עלות די גדולה.
לא חסרים צרכנים כאלה, ובתור אבא ל-3 ילדים - אני מבין את זה, לרכוש לכל ילד משחק חדש פעם בכמה חודשים זו הוצאה של מאות דולרים בשנה.
שוב, כשחברים קז'ואלים שלי שואלים אותי מה לקנות - אני ממליץ להם XBOX בדיוק בגלל זה.
ב-1,000 ש"ח בערך יש להם קונסולה עם אלפי משחקים במנוי שנתי שעולה כמו משחק וחצי.
כן, יש לסוני את ה-PLUS EXTRA אבל זה לא משתווה לגיימפאס, בינתיים, ובעתיד אני מנחש שהמצב של הגיימפאס יהיה הרבה יותר טוב, אחרי כל הרכישות שלהם.

נכון, יהיו מי שיעבור לפלייסטיישן בגלל המהלך הזה, אבל כולם או רובם יעשו את זה? לא.
מי שירצה קונסולה זולה משמעותית לא יעשה זאת, מי שירצה לשחק DAY1 את כל המשחקים שלהם בעלות מינימלית לא יעשה זאת, והכסף שהם יעשו מהמשחקים הגדולים שלהם בקונסולה של סוני לדעתי יהיה גדול יותר בהרבה ממה שהם יפסידו במהלך, לפחות במהלך הדור הזה.
אני באמת חושב שהיילו, סדרת פורצה הורייזון, הלבלייד 2, אינדיאנה ג'ונס, פייבל וכו' - יכולים למכור כל אחד איזה 10 מיליון יחידות על הפלייסטיישן במהלך הדור הזה. מה שנכון ל CALL OF DUTY נכון גם לגבי שאר הלהיטים שלהם.

לגבי זה שסוני פוזלת למחשב - אני מסכים, אני מאוד מתפתה לוותר בדור הבא על קונסולה של סוני ולעשות מחשב+SWITCH 2, אבל אני יודע שברגע שיצא GOW הבא או TLOU3 ושאר הלהיטים של סוני - אני לא בטוח שאני אצליח להמתין שנתיים שלמות עד שיגיעו אליי למחשב.
אני ארצה לעשות זאת בתאוריה, אבל בפועל - יהיה קשה. שלא נדבר על GTA7

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2024, 10:47

Laskin כתב:אני חושב שמה שכתבתי לפני כמה שבועות יתממש:
אם אתה רוצה לקבל את החבילה הכי משתלמת - תקנה אקס בוקס, ותוכל לקבל את כל המשחקים שלהם במנוי גיימפאס, אם אתה רוצה לקנות את המשחקים שלהם - תקנה פלייסטיישן ותשלם עליהם מחיר מלא. הם הולכים להיות אופציית הBudget, ויש לזה שוק מסוים.
הם כנראה הגיעו למסקנה שנכון לעכשיו אין להם סיכוי להתחרות בפלייסטיישן, אז עדיף למצוץ את המירב ולמכור כמה שיותר תוכנה, ואולי באמת בעתיד יחזרו בהם, כשיהיו להם כמה וכמה ״פייבלים״.
סוני בטח מאושרת מאוד, הם הולכים לעשות הרבה מאוד כסף על 30% של היילו, גירס, אינדיאנה ג׳ונס, הלבלייד וסטארפילד בשנה הקרובה, זה גם יציל אותם משנה מאוד גרועה מבחינת משחקי צד א' ביחס למיקרוסופט, ומיקרוסופט הולכת לעשות מן הסתם גם כן לא מעט מה-70% שלהם. הם בטח גם כן לא יבכו יותר מדי… המהלך הוא תבוסתני, אבל לפעמים אתה צריך לעשות את המירב שאתה יכול לעשות עם מה שיש לך.
אני שוב חוזר על מה שאמרתי מזמן - לדעתי גיימפאס פשוט לא רווחי ואפילו הפסדי מאוד, כרגע. מנכ״ל מיקרוסופט לא רוצה לראות את החטיבה שעבורה השקיע 75 מליארד דולר על רכישה בודדת מפסידה, אולי הוא טועה בטווח הארוך אבל מי יודע מה התכניות לעתיד…

לא ממש הבנתי לאיזה שוק הם הולכים לפנות אליו שהם לא פונים אליו היום. הרי כבר היום אתה יכול לקנות אקסבוקס עם GP, זה לא משתנה, שום דבר לא מתווסף או משתפר. ההבדל היחיד הוא שהחומרה שלהם הפכה ללא רלוונטית בשום צורה, החומרה תמות. הרי סוני קורעת אותם כיום, כדי שאקסבוקס תתרומם הם צריכים לשכנע אנשים לקנות את הקונסולה. איך משכנעים? כל משחקי צד ג', בלעדיים טובים מצד א', שירותים, פיצ'רים ומחיר נמוך. ומה מיקרוסופט עושה? לוקחת את אחד הנדבכים הכי חשובים במשוואה הזאת והורגת אותו, אין יותר בלעדיים לאקסבוקס. זה אומר שנתח שוק מסויים הולך לנטוש אותם. אז החומרה לא מוכרת טוב, ועכשיו היא תמכור אפילו פחות טוב.

אולי זה המהלך, להפוך לחברת צד ג' שיש לה חנות ב-PC כמו ש-EA הייתה לפני כמה שנים בימי הזוהר של ORIGIN. אבל אם זאת לא המטרה - מיקרוסופט חתמה על צו המוות של אקסבוקס כחומרה.

Uncle Pey'j כתב:מה לעזאזל קורה שם במיקרוסופט? פיל ספנסר החליט להתאבד מסחרית סופית? אני פשוט לא מצליח להבין את הרציונל מאחורי ההחלטה הזו. ההסבר היחיד שיש לי הוא שגיימפאס לא מספיק sustainable כדי לאפשר פיתוח כותרי AAA כמו סטארפילד או אינדיאנה ג׳ונס אבל אם זה המצב וMS מתכוונת ללכת בדרכה של סגה ולהיות third party, למה לעזאזל לשמור על עסקי החומרה שלה? למה להמשיך לפתח את הדור הבא? איזה צרכן שפוי ירצה לרכוש קונסולה מהם כשיש לו פלוס מינוס את כל הקטלוג שלה על סוני פלוס תוכן צד א׳ של סוני?

מה לעזאזל מייקרוסופט.

בהתחשב בזה שגם סוני פוזלת בשנים האחרונות לכיוון הפיסי, אני באמת חושב שהשילוב הכי נכון לעתיד יהיה פיסי+ סוויץ׳ 2.

לא ברור, הם בייסיקלי רוצחים את ה-echo system שלהם. זה לדעתי נדלה, מאוד תואם למהלכים שלו עם אז'ור, אופיס, One drive וכו'. החזון של נדלה תמיד היה "לרוץ על הכל, כולל התחרות". ליטרלי המהלך הראשון שלו כמנכ"ל מיקרוסופט היה להביא את OFFICE לכל המכשירים של אפל.

אני לא יודע מה ה-endgame שלהם, אבל אקסבוקס צריכים להגיד לנו מה ה-endgame שלהם ומהר כי המותג שלהם קורס בשבוע האחרון. הפאנבואים הכי גדולים של אקסבוקס, אנשים ממש פתטים כמו timedog או klobrille שמעריציים מותג עד דם בצורה הכי עיוורת שיש, מתהפכים עליהם ופחות או יותר הרימו ידיים. אקסבוקס בסיוט PR כרגע, ואם ספנסר לא יעלה איזה סרטון בזמן הקרוב זה לא יהיה טוב.

מה שהם עושים כרגע זה או החזון חזון מטורף או עיוורון טוטאלי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2024, 11:00

Laskin כתב:כן, כמו שאמרתי פה מליון פעם - אין ספק בעיניי שהסכומים שהם מוציאים על כל המפתחות שלהם זה לא משהו שהם יכולים להמשיך לקיים כשהם מחלקים את המשחקים שלהם בעלות של משחק וחצי בשנה, והם צריכים מאסה אדירה של מנויים כדי שזה יהיה בר-קיימא.
החומרה שלה לא מפסידה בפני עצמה, והרבה מאוד ממי שרוכש אותה - עושה מנוי גיימפאס, אז יש להם בהחלט אינטרס להמשיך לייצר ולמכרו קונסולות.
כמו שאמרתי - הם הולכים להיות אופציית ה"BUDGET" למי שרוצה קונסולה (שזה רוב המיינסטרים) ולא לדאוג לגבי רכישת משחקים, שזו עלות די גדולה.
לא חסרים צרכנים כאלה, ובתור אבא ל-3 ילדים - אני מבין את זה, לרכוש לכל ילד משחק חדש פעם בכמה חודשים זו הוצאה של מאות דולרים בשנה.
שוב, כשחברים קז'ואלים שלי שואלים אותי מה לקנות - אני ממליץ להם XBOX בדיוק בגלל זה.
ב-1,000 ש"ח בערך יש להם קונסולה עם אלפי משחקים במנוי שנתי שעולה כמו משחק וחצי.
כן, יש לסוני את ה-PLUS EXTRA אבל זה לא משתווה לגיימפאס, בינתיים, ובעתיד אני מנחש שהמצב של הגיימפאס יהיה הרבה יותר טוב, אחרי כל הרכישות שלהם.

נכון, יהיו מי שיעבור לפלייסטיישן בגלל המהלך הזה, אבל כולם או רובם יעשו את זה? לא.
מי שירצה קונסולה זולה משמעותית לא יעשה זאת, מי שירצה לשחק DAY1 את כל המשחקים שלהם בעלות מינימלית לא יעשה זאת, והכסף שהם יעשו מהמשחקים הגדולים שלהם בקונסולה של סוני לדעתי יהיה גדול יותר בהרבה ממה שהם יפסידו במהלך, לפחות במהלך הדור הזה.
אני באמת חושב שהיילו, סדרת פורצה הורייזון, הלבלייד 2, אינדיאנה ג'ונס, פייבל וכו' - יכולים למכור כל אחד איזה 10 מיליון יחידות על הפלייסטיישן במהלך הדור הזה. מה שנכון ל CALL OF DUTY נכון גם לגבי שאר הלהיטים שלהם.

לגבי זה שסוני פוזלת למחשב - אני מסכים, אני מאוד מתפתה לוותר בדור הבא על קונסולה של סוני ולעשות מחשב+SWITCH 2, אבל אני יודע שברגע שיצא GOW הבא או TLOU3 ושאר הלהיטים של סוני - אני לא בטוח שאני אצליח להמתין שנתיים שלמות עד שיגיעו אליי למחשב.
אני ארצה לעשות זאת בתאוריה, אבל בפועל - יהיה קשה. שלא נדבר על GTA7

מיקרוסופט גורמת לשבר אדיר עם הלקוחות שלה. ברגע שהיא הולכת לצד ג', אנשים כבר לא בטוחים שהיא תמשיך ליצור חומרה, מיקרוסופט מערערת את הבטחון ברצינות שלה. אם מיקרוסופט לא ממשיכה ליצור חומרה, מה יקרה לספריה שהם בנו על הקונסולה? מי רוצה לשפוך כסף לתוך echo system גוסס? מי שמתרגש לאינדיאנה ג'ונס, HB2, פורצה הורייזן הבא ודום הבא כבר לא יקנה אקסבוקס. בשביל מה? הם ממילא יצאו שניה אחרי זה לפלייסטיישן. הם אפילו לא עושים צינון של כמה שנים, הם משחררים את המשחקים ממש שניה אחרי גרסת האקסבוקס. סטארפילד יצא בערך שנה אחרי היציאה, אינדיאנה ג'ונס חודשים. צריך להיות דביל אמיתי בכדי לקנות אקסבוקס כי אתה לא רוצה לחכות 4-5 חודשים לאינדיאנה ג'ונס ובו בזמן להנות מכל הבלעדיים של סוני.

כל מה שישאר מהחומרה של אקסבוקס זה רכישות של XSS לבני 9 עם GP. זה שוק מאוד קטן ואם אקסבוקס הייתה באסטרטגיה הזאת מהשיגור של הקונסולה, אני בספק אם הם היו במכירות של ה-WIIU.

ואני רק אספר אנקדוטה קטנה על עצמי, לפני כמה חודשים כמעט קניתי XSS יד שניה בגלל Rare replay. אי אפשר להשיג את המשחק בשום מקום ויש שם כמה משחקים שאני מאוד רוצה. אז לא הייתי קונה XSX ב-2000 שקל בשביל rare replay, אבל כן הייתי מוכן להוציא כמה מאות. אם היו שם 8 בלעדיים שאני ממש רוצה אז ברור שהייתי קונה XSX, אני גיימר ואני רוצה לשחק במשחקים האלה. זה הכוח של בלעדיים, אם מישהו ממש רוצה אותם, הוא יסתכל על הקונסולה שלך כרכישה פוטנציאלית. זה לא הפאקטור היחיד, אבל הוא אחד הגדולים ומיקרוסופט מאבדת אותו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2024, 11:11

ואגב, אם GP לא רווחי, שיהרגו אותו. ניסו אסטרטגיה, היא נראתה מאוד חיובית, אבל היא מבוססת על מסה קריטית ומיקרוסופט לא הצליחו להשיג מסה קריטית. ועכשיו הוא גם יוצר להם בעיה, אנשים שמשתמשים ב-GP אבל לא קונים משחקים הם עם אפס מחוייבות ל-echo system. זה אומר שמחר הם יכולים למכור את האקסבוקס שלהם ולעבור לפלייסטיישן ללא השלכות וזה מוריד את רמת הנאמנות שלה לקוחות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 פברואר 2024, 11:49

נכון, כבר עכשיו מיקרוסופט היא אופציית ה"תקציב", אבל אין עדיין באמת מספיק משחקים ממש טובים שיוצאים בתדירות מספיק טובה.
זה אמור להשתנות בעתיד הקרוב, וכשזה ישתנה - יהיה יותר קל למשוך אנשים שאין להם תקציב גדול לרכוש את הקונסולה שלהם ולא לחסוך לפלייסטיישן ולשלם על כל משחק כמעט מחיר של מנוי שנתי של גיימפאס...
אני לא רואה אותם נוטשים את הקונסולות, אולי אחרי הדור הבא אם הענן באמת יוכל לספק חוויה טובה.
אני לא יודע איך מתחלקים המנויים שלהם, אבל אני חושב שיש יותר בקונסולות מאשר במחשב, אז לנטוש קונסולות אומר להפסיד איזה 15+ מליון מנויים שיש כרגע, ובטח יהיו עוד כמה מליונים עד סוף הדור, תלוי איך המשחקים העתידיים שלהם באמת יצאו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2024, 12:11

כן, אין מספיק משחקים טובים שיוצאים בתדירות גבוהה מספיק, זאת הסיבה שאקסבוקס לא מוכרת כמו שהם היו רוצים למכור. אם היו משחקים, הם היו מוכרים טוב יותר. עכשיו שכל המשחקים שלהם (לכאורה) מגיעים לפלייסטיישן, המכירות של הקונסולה הולכים לרדת משמעותית. השאלה היא כמה הן ירדו, ובאיזה שלב המכירות של הקונסולה הופכות את היצור שלה ללא משתלם, כמו שקרה ל-WIIU או הדרימקאסט. אני חושב שאקסבוקס ימשיכו ליצר קונסולות, פשוט המכירות שלהם יהיו ממש מביכות. כרגע הם במסלול למכור בערך 70-60 מליון יחידות לאורך כל הדור, אם השמועות בלעדיות נכונות זה כבר לא יקרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 פברואר 2024, 12:48

לדעתי רוב מוחלט של מי שרכש XSS לא היה פוטנציאל גדול מדי לרכישת PS5 במקום... מי שרכש XSX - אז כן, אבל גם הרבה מהם בונים על גיימפאס בעיקר, נניח חצי מהם.
עכשיו צריך לנחש האם יהיו יותר מכירות XSS ואלו שרוצים XSX לגיימפאס מאשר עד כה, והאם ההפרש שהם מאבדים בעקבות המהלך היה מכניס להם יותר או פחות ממה שימכרו משחקים על הPS5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2024, 13:10

Laskin כתב:לדעתי רוב מוחלט של מי שרכש XSS לא היה פוטנציאל גדול מדי לרכישת PS5 במקום... מי שרכש XSX - אז כן, אבל גם הרבה מהם בונים על גיימפאס בעיקר, נניח חצי מהם.
עכשיו צריך לנחש האם יהיו יותר מכירות XSS ואלו שרוצים XSX לגיימפאס מאשר עד כה, והאם ההפרש שהם מאבדים בעקבות המהלך היה מכניס להם יותר או פחות ממה שימכרו משחקים על הPS5.

בו נעשה משחק מחשבה.
1) אקסבוקס מפסיקה להוציא משחקים למחשב או לכל מקום אחר, עוברת לבלעדיות מלאה לקונסולות XS. פורצה הורייזן, דום, אינדיאנה ג'ונס, COD, דיאבלו, גירס, סייקונאטס.. הכל משחקי XSX בלבד.
2) פלייסטיישן מוציאים את כל המשחקים שלהם DAY ONE למחשב ואחרי חצי שנה גם ל-XSX.

אתה קונה קונסולה או נשאר ב-PC? ואם אתה רוצה לקנות קונסולה, תקנה פלייסטיישן 5 או XSX? אני יודע מה התשובה שלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 פברואר 2024, 13:30

ברור שאני במצב הזה נשאר עם מחשב, וקונה אקס בוקס עמוק לתוך הדור כדי לשחק הכל ברצף תוך 4 חודשים מקסימום בגיימפאס ואז מבטל את המנוי עד ששוב יהיו מספיק משחקים ממש טובים.
משמע, על אנשים כמוני - אקס-בוקס לא ירוויחו קרוב למספיק כדי להצדיק את עשרות אלפי המפתחים שהם מחזיקים ועשרות או מאות המשחקים שהם מפתחים במקביל, כי הגיימפאס לא בר קיימא :)
הבעייה היא הגיימפאס, לא שום דבר אחר.
ולהחזיר את הגלגל אחורה יהיה ממש קשה מבחינת תדמית.
אפשרי, אבל קשה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2024, 13:38

Laskin כתב:ברור שאני במצב הזה נשאר עם מחשב, וקונה אקס בוקס עמוק לתוך הדור כדי לשחק הכל ברצף תוך 4 חודשים מקסימום בגיימפאס ואז מבטל את המנוי עד ששוב יהיו מספיק משחקים ממש טובים.
משמע, על אנשים כמוני - אקס-בוקס לא ירוויחו קרוב למספיק כדי להצדיק את עשרות אלפי המפתחים שהם מחזיקים ועשרות או מאות המשחקים שהם מפתחים במקביל, כי הגיימפאס לא בר קיימא :)
הבעייה היא הגיימפאס, לא שום דבר אחר.
ולהחזיר את הגלגל אחורה יהיה ממש קשה מבחינת תדמית.
אפשרי, אבל קשה.

אז לא היית קונה פס5 וכן היית קונה XSX. הנה התשובה שלך למה האסטרטגיה שלהם רעה ולמה ה-XS לא מוכרת כמו הפס5 ולמה עכשיו היא תמכור אפילו פחות.

בלעדיות ו-GP הם שני נושאים נפרדים לגמרי. אבל אם כבר העלתה אותו אז אני אציין שאתה חיה נדירה. האדם הממוצע לא קונה מנוי, שואב תוכן מהר מהר ואז מבטל. כל הרעיון במודל של GP או של נטפליקס הוא שתוכן ימשיך לזרום כל הזמן, אז אתה תשאר לנצח מנוי. אם היה יוצא משחק גדול ואיכותי ועוד כמה משחקים קטנים וטובים כל חודשיים לא היית מבטל. הכוח הפיננסי של GP מגיע ממספרים גדולים, אם מיקרוסופט לא מסוגלת להגיע למספרים האלה אז המודל שלו לא בר קיימה והם צריכים או לבטל אותו או לעשות אותו יותר דומה לפלוס של סוני.

אגב, אם אני זוכר נכון, השארת את GP פעיל במשך כמעט שנה כשאמרת שאתה הולך להפעיל אותו לחודש. לא?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 32 אורחים