נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 13:30

קליימן - לגבי הקולנוע אני מאה אחוז איתך, ואני אלך רק לסרטי תלת מימד שממש מעניינים אותי, משמע גג פעם בשנה :)

נדב - יכול להיות שזה שווה את זה, ויכול להיות שלא. אני חושב שאתה ממהר לשלול אפשרות של פגיעה במשחקים מסויימים, אני לא אומר שזה מה שקורה, אלא שזה יכול להיות… ולגבי אם מיקרוסופט תגדל ותשלם דווקא יותר - נחכה ונראה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 13:37

Laskin כתב:קליימן - לגבי הקולנוע אני מאה אחוז איתך, ואני אלך רק לסרטי תלת מימד שממש מעניינים אותי, משמע גג פעם בשנה :)

נדב - יכול להיות שזה שווה את זה, ויכול להיות שלא. אני חושב שאתה ממהר לשלול אפשרות של פגיעה במשחקים מסויימים, אני לא אומר שזה מה שקורה, אלא שזה יכול להיות… ולגבי אם מיקרוסופט תגדל ותשלם דווקא יותר - נחכה ונראה.

אתה יכול להסביר את הלוגיקה של הפגיעה?

כלומר, בו נתחיל מזה: משחק X יוצא לאקסבוקס, פלייסטיישן, מחשב וסוויטצ׳ וכמובן שהוא day one בגיימפאס. אז נניח לרגע הנחה שעל פי מיקרוסופט היא לא נכונה - שהמשחק מוכר 0 עותקים על אקסבוקס. כלומר המפתחת החליפה את כל המכירות שלה על אקסבוקס לטובת התשלום של גיימפאס. אוקיי, אז מהנקודה הזאת, איך העובדה שהמשחק בגיימפאס תשפיע שלילית על המכירות בסטים, פלייסטיישן או סוויטצ׳?
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 14:01

בפלייסטיישן פלוס מקבלים כיום משחקים בחינם ויותר נפוץ שזה דווקא קורה עם אינדיז, ועכשיו הם יוצאים בשירות חדש שיתמקד גם הוא ככל הנראה במשחקי אינדי יותר מאשר AAA
מכירות הסוויץ׳ כנראה בפוטנציאל הפגיעה הכי נמוך. כרגע.
לגבי סטים - יש את אפיק שמציע מדי שבוע, אז יש את זה… ואם לא אז מחכים למבצעים, למי שיש גיימפאס או שירות דומה הרבה יותר קל לחכות.

אני ממש לא מפנה אצבע מאשימה על מיקרוסופט, זו מגמה שיכולה להיות נכונה כשיהיו עוד ועוד שירותים כאלה… גם פעם לרובם היה רק נטפליקס והיום יש את אמאזון ואפל ודיסני וHBO ועוד ועוד… פחות רוכשים פרטנית סרטים וסדרות בכסף, ובמשחקים זה שונה כי זה לא מימון מלא מראש, לטוב ולרע (נניח, עכשיו נטפליקס ביטלו הפקות רבות שהיו באמצע והותירו צוותים ללא מימון וללא מפיצה, זה כנראה לא יקרה עם משחקי אינדי)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 14:31

Laskin כתב:בפלייסטיישן פלוס מקבלים כיום משחקים בחינם ויותר נפוץ שזה דווקא קורה עם אינדיז, ועכשיו הם יוצאים בשירות חדש שיתמקד גם הוא ככל הנראה במשחקי אינדי יותר מאשר AAA
מכירות הסוויץ׳ כנראה בפוטנציאל הפגיעה הכי נמוך. כרגע.
לגבי סטים - יש את אפיק שמציע מדי שבוע, אז יש את זה… ואם לא אז מחכים למבצעים, למי שיש גיימפאס או שירות דומה הרבה יותר קל לחכות.

אני ממש לא מפנה אצבע מאשימה על מיקרוסופט, זו מגמה שיכולה להיות נכונה כשיהיו עוד ועוד שירותים כאלה… גם פעם לרובם היה רק נטפליקס והיום יש את אמאזון ואפל ודיסני וHBO ועוד ועוד… פחות רוכשים פרטנית סרטים וסדרות בכסף, ובמשחקים זה שונה כי זה לא מימון מלא מראש, לטוב ולרע (נניח, עכשיו נטפליקס ביטלו הפקות רבות שהיו באמצע והותירו צוותים ללא מימון וללא מפיצה, זה כנראה לא יקרה עם משחקי אינדי)

אבל שום דבר מזה לא מבוסס מידע אמיתי. אפיק מחלקת משחקים כבר שנתיים וחצי, שמעת על פגיעה במכירות של אינדים בגלל זה? כי אני לא שמעתי. ומה הקשר בין גיימפאס לפלייסטיישן או נינטנדו או סטים? אז אם נבודד לרגע את גיימפאס, כי מסתבר שאתה מדבר על כל שירות שנותן משחקים כלשהו, אז נסכים שמחוץ לאקוסיסטם של אקסבוקס נוכחות של משחק בגיימפאס לא רק שלא תזיק, כנראה גם תועיל בזכות ה-PR. אם אנחנו יכולים להסכים לזה, אז אתה לוקח אותנו מכאן לעולם דיסטופי שבו בכל הפלטפורומות יש ״גיימפאס״ משלהן? על זה אתה מדבר? על עתיד דמיוני שכזה שבו כל הפלטפורמות על מנויי day one שכאלה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 16:27

חחחח אתה מדבר על זה כאילו מדובר בעתיד של עוד מליון שנה בכוכב אחר… זה מה שקורה, וזה ממש לא מחייב day1… הרי לפני שהיו חנויות דיגיטליות משחק שמר על הערך שלו שנים לאחר יציאתו בהרבה מקרים, היום זה נכון אולי רק למשחקי נינטנדו שהם מפיצים בעצמם, כל השאר יורדים ב-50% בדרך כלל אחרי חודשיים וחצי :)
כל השירותים האלה יכולים לשנות לגמרי את הרגלי הקנייה של רוב הגיימרים, ולדעתי זה גם בדיוק מה שיקרה, וחד משמעית פחות ירכשו ישירות ויותר יעשו מנויים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 17:58

Laskin כתב:חחחח אתה מדבר על זה כאילו מדובר בעתיד של עוד מליון שנה בכוכב אחר… זה מה שקורה, וזה ממש לא מחייב day1… הרי לפני שהיו חנויות דיגיטליות משחק שמר על הערך שלו שנים לאחר יציאתו בהרבה מקרים, היום זה נכון אולי רק למשחקי נינטנדו שהם מפיצים בעצמם, כל השאר יורדים ב-50% בדרך כלל אחרי חודשיים וחצי :)
כל השירותים האלה יכולים לשנות לגמרי את הרגלי הקנייה של רוב הגיימרים, ולדעתי זה גם בדיוק מה שיקרה, וחד משמעית פחות ירכשו ישירות ויותר יעשו מנויים.

אתה לא יודע אם זה באמת העתיד של התעשיה. נינטנדו כנראה לעולם לא תעשה את זה, בשוק המחשב כבר יש גיימפאס ולא נראה שזה משפיע עליו יותר מדי. סוני כנראה המועמדת הכי טובה לעשות שירות שכזה אבל כמו שנראה עכשיו הם לא ממש מתכוונים ללכת all in כמו מיקרוסופט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 20:00

אני לא יודע, ברור, זה העתיד! :) אני רק יודע שלא היו שירותים כאלה בכלל לפני שנים בודדות ועכשיו חצי מהחנויות הכי משמעותיות בתעשייה מציעות שירותים כאלה או אחרים, סוני מחריגה כ״כלל״ רק משחקי צד א׳ מה-all-in הזה, אני משוכנע ש״אינדיז״ ומשחקי צד ג׳ יגיעו לשם day 1 וזה כבר קורה הרי עם הפלוס מדי חודש, שנחשב גם כן שירות, גם אם הוא מצומצם בהרבה. לא כולם חייבים להיות בדיוק כמו גיימפאס, יש גישות שונות אבל העניין הוא שאנשים לדעתי כן מתחילים להבין את זה ושזה הכי יפגע במכירות הישירות של משחקים סטודיואים קטנים יותר, שאיתם לרוב הרבה יותר קל להמתין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 20:35

Laskin כתב:אני לא יודע, ברור, זה העתיד! :) אני רק יודע שלא היו שירותים כאלה בכלל לפני שנים בודדות ועכשיו חצי מהחנויות הכי משמעותיות בתעשייה מציעות שירותים כאלה או אחרים, סוני מחריגה כ״כלל״ רק משחקי צד א׳ מה-all-in הזה, אני משוכנע ש״אינדיז״ ומשחקי צד ג׳ יגיעו לשם day 1 וזה כבר קורה הרי עם הפלוס מדי חודש, שנחשב גם כן שירות, גם אם הוא מצומצם בהרבה. לא כולם חייבים להיות בדיוק כמו גיימפאס, יש גישות שונות אבל העניין הוא שאנשים לדעתי כן מתחילים להבין את זה ושזה הכי יפגע במכירות הישירות של משחקים סטודיואים קטנים יותר, שאיתם לרוב הרבה יותר קל להמתין.

אבל זה העניין, שזה קיים שנים. גיימפאס קיים שנים, השירות העתיק ההוא של gamestop היה קיים עוד לפני איזה עשור, פלייסטיישן פלוס קיים כבר עשור, אפיק מחלקת משחקים כבר שנתיים וחצי וכו׳. אפילו בשנות ה90 העליזות חברות ענק כמו בלוקבאסטר הציעו שירותי השכרה של משחקים שזה פחות או יותר הגיימפאס של אז. ועדין, עם כל השירותים הללו, נראה שהתעשיה בריאה. ויותר מזה, לפי הנתונים של מיקרוסופט (שאמורים להיות אמיתיים כי אלה נתונים למשקיעים) נראה שהשירות דווקא מטיב עם כל האקו-סיסטם של אקסבוקס.

אגב, ספציפית לגבי נושא ״אני אחכה״, זה גם היה קיים מאז ומתמיד. כמה משחקים יש לך שיושבים ב-wish list כבר שנים? לי יש המון. תמיד יש את המשחקים שאתה מוכן להוציא עליהם 60$, המשחקים שאתה תקנה כשיגיעו ל-50% מחיר והמשחקים שלא תגע בהם עד שלא יהיו במבצע של 4$. המצב עכשיו לא ממש שונה. כלומר, יש לי גיימפאס, יש לי פס+ ויש לי חשבון בחנות של אפיק ועדין אני מוצא את עצמי פועל בדיוק אותו דבר. יש משחקים שאני קונה day one, יש משחקים שאני מחכה להנחה מסויימת ויש משחקים שאני לא אקנה עד שהם יהיו 5$. והשירותים כמו אפיק או פלוס או גיימפאס? כשמשחק שאני רוצה מגיע לשם אני מרגיש שזכיתי בלוטו, אבל להמתין ליום שבו הוא הוא אולי יגיע לשירות? אני פשוט לא רואה את זה, אנשים לא פועלים ככה. לחכות להנחה של 50% זה משהו שאתה יודע שיקרה, כלומר אלה אם זה משחק נינטנדו אתה יודע שבשנה הקרובה תוכל לקנות את המשחק הזה. אבל לחכות שהוא יגיע לאיזה שירות? זה כמו עינוי סיני, אתה לא יכול לדעת אם זה יקח 3 חודשים, 3 שנים או לעולם לא יקרה. כלומר, אתה רוצה לשחק במשחק הזה, לא? אז תחכה שני דורות עד שתקבל אותו בחינם בשירות שאתה כבר מנוי אליו? אנשים פשוט לא עובדים ככה, אף אחד לא דוחה לזמן לא ידוע מוצר שהוא רוצה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מאי 2022, 21:23

כל מה שנדב אמר. פשוט מילה במילה. וחוצמזה, לאסקין, אתה לא כזה איש כלכלה חופשית שמאמין שהשוק יודע הכי טוב מה טוב לו? :)

אני חושב שאתה באמת סתם רואה שחורות בקטע הזה, ואני לא מצליח באמת להבין למה. נתתי את הדוגמא של Devolver קודם. היא לא מפיצה פראיירית בשום צורה, והיא עובדת רק עם סטודיואים קטנים/אינדי. עובדה שהיא בחרה לשים שני Day One בגיימפאס ולהביא הרבה מהקטלוג שלה לשירות. מה זה, מטוב ליבם? אתה באמת חושב שהחברות האלו מפסידות כסף על העסקאות עם מיקרוסופט, ואז ממשיכות לעשות אותן כי אין להן שום ברירה אחרת או משהו?

אגב, המחיר שמיקרוסופט תצטרך לשלם על משחק בגיימפאס יטפס בוודאות ככל שהשירות יגדל. כך קרה לנטפליקס בדיוק. ככל שכמות המשתמשים הלכה וגדלה, ספקיות התוכן הבינו שלא כדאי לשחרר אותו במחירים זולים יחסית.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 22:50

לדיבולבר כבר יש שם וכח מיקוח כלשהו, הם לא ״אינדיז״ כבר כמו לפני כמה שנים :)
וברור שאני איש שהשוק החופשי ובלהבלהבלה, זה לא קשור, אני לא ״רואה שחורות״, יכול להיות שכרגע המצב מופרך, ומשחקים ב-70 דולר זה דבר הזוי שבעתיד נצחק עליו אפילו ולא מאמין ששילמנו כל כך הרבה, בדומה לסרטים כיום, כמעט. השוק בהחלט יעשה מה שטוב לו ובעיקר לצרכן, אם לא יפריעו לו, אבל זה לא בהכרח מבטיח שיש מקום לכולם להצליח ואולי היום אנחנו בנקודה עם הכי הרבה פיתוחי אינדיז שנראה, מי אמר שזה רע כל כך? כנ״ל על מספר המפיצות שנרכשות או מחפשות שירכשו אותן, אני רק אומר שכן - יש שינויים בכל התעשייה וכמעט לכל שינוי רציני יש השלכות, ואחד השינויים הכי גדולים יכול להיות השירותים האלה שישנו הרגלי צריכה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 מאי 2022, 06:12

עזוב קשקשת לאסקין, מה התכלס? שיהיו שינויים בתעשייה? בוודאי שיהיו... האם הם יהיו טובים או לא? מי יודע? האם יש לדעתי מה לדאוג מאפוקליפסת אינדיז? לא. רחוק מזה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 מאי 2022, 00:32

DrKeo כתב:אם כבר להפך, הרי הקרב הכי גדול של אינדי הוא PR. מליון משחקי אינדי עוברים מתחת לרדאר ולהיות על הרדאר של שחקנים זאת המתנה הכי גדולה שיכולה להיות למשחק אינדי. להיות בגיימפאס זה חתיכת PR אדיר. אז אפילו אם לא היו מוכרים עותק אחד בודד מעבר לגיימפאס על האקסבוקס (מה שהוא כמובן לא נכון), רק הכסף שמקבלים מגיימפאס שלרוב פחות או יותר מכסה את הפיתוח לאינידם בשילוב עם המכירות שיווצרו על פלטפורמות אחרות כמו סטים, סוויצ׳ ופלייסטיישן בעקבות ה-PR נשמע כמו גן עדן לאינדי.

ופחות מגן עדן למכירת עותקים על ה XBOX מה שיוביל לנתח שוק קטן יותר של XBOX במשחקים האלה והיחלשות בתמיכה של אינדיז ב XBOX. ראה ערך FURI.
ברגע שהמפתחת תקבל את ה breakout hit שלה גם בעזרת הגיימפאס היא לא תצטרך עסקה כזו למשחק הבא כי הם כבר ביססו את הקהל שלהם בפלטפורמות האחרות.
למשתמשי הגיימפאס כנראה תהייה ציפייה שגם המשחק השני יגיע לגיימפאס במהרה והמכירות שם ייפגעו.

אני גם לא חושב שרוב האנשים עם גיימפאס משחקים משחק אינדי כי זה משחק ממפתחת שהם מכירים ושהם חיכו לו X שנים. הם משחקים באינדי גם כדי לשנות אווירה ממשחקי AAA. לשחק במשהו שונה שעושה משהו מאוד ספציפי. גישה של 'אני מנוי בגיימאפס. לא בא לי משחק של 50 שעות עכשיו. איזה משחקי אינדי מדוברים מהשנתיים האחרונות יש פה'.

וכמובן שיהיו את אלה שעסוקים במשחקי AAA שנמצאים במינוי מכדי להתעניין מאינדי שנמצא במינוי מכדי להתעניין מאינדי שיצא עכשיו ועולה $20 צפונה.

וכמובן שאין לנו מושג ואין ערבות שמיקרוסופט תמשיך להציע עסקות לאינדיז באותה צורה ושהמשחק שלך יעלה בגורל.

ויותר חשוב: אסור למפתח אינדי להשתית את העסק שלו על תשלומים ממחזיקת פלטפורמה. זו מחשבה לטווח קצר. הדאגה והמאמץ של מפתחי אינדי זה לבסס קהילה וקהל צרכנים שיקנה עותקים של המשחק שלך וימשיך איתך הלאה למשחקים הבאים, כאשר כבר לא יהיה את רשת הביטחון של התשלום מראש.

דוגמה חיה ומהדהדת לכך היא EGS: מדובר בחנות שהיא שיממון עבור מכירת משחקי אינדיז. משחקים לא מוכרים שם. מי שקיבל תשלום מראש לא ראה כסף ממשתמשים שכן קנו עותקים כי לא היו מספיק כאלה שייכסו את התשלום שאפיק נתנה. ראינו גם את הנתון מהשבוע הראשון של lets build a zoo.

למה שמשתמשי EGS יקנו משחקי אינדי בכמות משמעותית כאשר אפיק מרעיפה עליהם משחקים חינמיים כל שני וחמישי, AAA ואינדיז?

EGS זה תרחיש הבלהות עבור השתרשות גייפאס בקרב שחקני ה XBOX. זה כנראה לא יהיה קיצוני כמו עם EGS אבל אי אפשר לבטל את האפשרות שתהיה פגיעה משמעותית בקנייה ישירה של משחקי אינדיז על ה XBOX.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מאי 2022, 19:02

יש משהו מבוסס בהודעה שלך? אתה לוקח את השנאה שלך לחנות של אפיק והמצאת הנתונים הרגילה עליה ומשליך על אקסבוקס משום מה אפילו שאין שם קשר בין השניים.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2022, 01:07

החנות של אפיק זה הדבר הכי קרוב שיש לגיימפאס מבחינת 'הנה אספקת משחקים בלתי נגמרת בחינם/מחיר נמוך'.
החנות של אפיק היא עובדתית כישלון שלא מצליחה להפוך את המשתמשים שלה לרוכשים בכמות משמעותית. הנתונים שאפיק מפרסמים כל שנה הם מפדחים.
החנות של אפיק היא כישלון גם למשחקי אינדיז כי ראינו מספרים של משחקים שכאלה מההדלפות מהמשפט נגד אפל. ראינו שהמשחקים האלה מוכרים כמות נמוכה מאוד של עותקים בחנות, והכסף לא מגיע למפתחת כי המכירות לא החזירו את המקדמה ששולמה. ראינו מפתחי אינדי מגיבים על מכירות איומות בחנות. ואנחנו לא רואים מפתחים שמדברים על הצלחה בחנות. אנחנו גם רואים משחקי אינדי שממשיכים לא להגיע לחנות של אפיק (למשל V RISING מהחודש הזה שכבר מכר חצי מיליון עותקים בסטים).

אז הנה הביסוס שלך. זה שאתה מתכחש ומטאטא את הנתונים הקיימים זו לא בעיה שלי.

אז מבחינת גיימפאס, קיימת האפשרות שכפי שאנשים לא קונים משחקי אינדיז ב EGS כי הם מקבלים מלא משחקים בחינם, כך יכול לקרות עם ה XBOX כאשר מכירות ישירות של משחקים יצטמצמו כי לאנשים יש מינוי ויש להם מלא מה לשחק. זה כנראה לא יהיה בקיצוניות שזה קורה עם EGS אבל כן יש פה פתח לפגיעה משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2022, 14:37

Kazz כתב:החנות של אפיק זה הדבר הכי קרוב שיש לגיימפאס מבחינת 'הנה אספקת משחקים בלתי נגמרת בחינם/מחיר נמוך'.
החנות של אפיק היא עובדתית כישלון שלא מצליחה להפוך את המשתמשים שלה לרוכשים בכמות משמעותית. הנתונים שאפיק מפרסמים כל שנה הם מפדחים.
החנות של אפיק היא כישלון גם למשחקי אינדיז כי ראינו מספרים של משחקים שכאלה מההדלפות מהמשפט נגד אפל. ראינו שהמשחקים האלה מוכרים כמות נמוכה מאוד של עותקים בחנות, והכסף לא מגיע למפתחת כי המכירות לא החזירו את המקדמה ששולמה. ראינו מפתחי אינדי מגיבים על מכירות איומות בחנות. ואנחנו לא רואים מפתחים שמדברים על הצלחה בחנות. אנחנו גם רואים משחקי אינדי שממשיכים לא להגיע לחנות של אפיק (למשל V RISING מהחודש הזה שכבר מכר חצי מיליון עותקים בסטים).

אז הנה הביסוס שלך. זה שאתה מתכחש ומטאטא את הנתונים הקיימים זו לא בעיה שלי.

אז מבחינת גיימפאס, קיימת האפשרות שכפי שאנשים לא קונים משחקי אינדיז ב EGS כי הם מקבלים מלא משחקים בחינם, כך יכול לקרות עם ה XBOX כאשר מכירות ישירות של משחקים יצטמצמו כי לאנשים יש מינוי ויש להם מלא מה לשחק. זה כנראה לא יהיה בקיצוניות שזה קורה עם EGS אבל כן יש פה פתח לפגיעה משמעותית.

כן, סתם לוקח את השנאה העצובה שלך לאפיק ומשליך. שום קשר בין מה שאמרת לגיימפאס ואוסף של הנחות לא מבוססות.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2022, 16:05

אוסף של עובדות. עובדות שאומנם אינן נוחות לך, אבל עובדות.

אבל לפחות אתה מסכים ש EGS זה הדבר הכי קרוב לגיימפאס שממנו יהיה אפשר ללמוד כאשר מתישהו תכיר בעובדות לגבי EGS?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2022, 16:26

Kazz כתב:אוסף של עובדות. עובדות שאומנם אינן נוחות לך, אבל עובדות.

אבל לפחות אתה מסכים ש EGS זה הדבר הכי קרוב לגיימפאס שממנו יהיה אפשר ללמוד כאשר מתישהו תכיר בעובדות לגבי EGS?

נניח ״משחקי אינדי לא מוכרים בEGS״ זאת לא עובדה, זאת המצאה שלך. ומה הקשר בין EGS שמחלקת משחקים לבין גיימפאס שהוא שירות בתשלום? באמת שאין קשר. אתה ממציא ״עובדה״ על EGS, אז אתה משליך אותה על גיימפאס שאין לה קשר בכלל לEGS. זאת עוגת שכבות של דיסאינפורמציה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2022, 17:43

הקשר הוא שהדבר הכי קרוב שאפשר להקביל את גיימפאס אליו הוא EGS. אתה מחפש דוגמה של 1:1? אין דבר כזה.

אז אם מסתכלים על EGS והמציאות שם של מכירת משחקים, אפשר לנסות לשער איזו השלכות יכולות להיות לגיימפאס על מכירת משחקי אינדי על ה XBOX.
כמו שאמרתי בעצמי זה לא יהיה בול אותו תרחיש ואותן תוצאות אבל אי אפשר להגיד שחששות לגבי גיימפאס הן מונפצות כאשר אנחנו רואים מה קורה עם EGS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2022, 19:03

Kazz כתב:הקשר הוא שהדבר הכי קרוב שאפשר להקביל את גיימפאס אליו הוא EGS. אתה מחפש דוגמה של 1:1? אין דבר כזה.

אז אם מסתכלים על EGS והמציאות שם של מכירת משחקים, אפשר לנסות לשער איזו השלכות יכולות להיות לגיימפאס על מכירת משחקי אינדי על ה XBOX.
כמו שאמרתי בעצמי זה לא יהיה בול אותו תרחיש ואותן תוצאות אבל אי אפשר להגיד שחששות לגבי גיימפאס הן מונפצות כאשר אנחנו רואים מה קורה עם EGS.

רק שאתה לא יודע מה קורה מבחינת מכירות ואינדים בEGS, אתה גם לא יודע כמה הם מרוצים פיננסית חוץ מהעובדה שלרוב הם מספרים כמה הם מרוצים פיננסית. ומעבר לזה, הקשר בין EGS לגיימפאס די תלוש. באחת הקהל מרוכז מחשב והשניה מרוכז קונסולה, אחת היא פלטפורמה שמנסה לבנות את עצמה כשהשניה פלטפורמה מבוססת, אחת מחלקת משחקים חינם כל כמה זמן בתקווה למשוך לקוחות והשניה היא ספריה ענקית של מאות משחקים בתשלום סטייל נטפליקס, אחת מביאה לרוב אינדים קטנים או משחקי AAA ישנים בזמן שהשניה מביאה משחקי AAA שחלקם עדין עולים 60$.

כלומר, אם אתה מחפש דימוי ממש קרוב - חלוקת משחקים ללקוחות משלמים - אז קיים אחד כבר כמעט עשור בשם פלייסטיישן פלוס.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2022, 21:46

אני יודע מה קורה עם EGS כי יש עדויות ישירות (סך מכירות שנתי בחנות נמוך להחריד, נתוני מכירות של משחקי אינדי שדלפו מהמשפט, תגובות של מפתחים פה ושם) וכי יש עדויות בעקיפין (אין חגיגות של סיפורי הצלחה והתגאות במכירות, מלא משחקי אינדי שלא משוגרים בחנות).

הרעיון זה אותו רעיון: פלטפורמה שנותנת שירות כלשהו שיש בו פוטנציאל להעיב על המכירות הישירות באותה פלטפורמה. כל מה שציינת זה דברים שיכולים לשנות את מידת ההשפעה (למשל זה שגיימפאס נותן משחקי AAA חדשים זה טיעון להגדלת פוטנציאל ההשפעה השלילית על מכירות משחקי אינדי ב XBOX).

הנקודה זה לא להגיד שדין גיימפאס כדין EGS אלא להגיד שזה לא חסר שחר לחשוש שגיימפאס ייפגע במכירות הישירות של משחקי אינדי על XBOX.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2022, 00:02

Kazz כתב:אני יודע מה קורה עם EGS כי יש עדויות ישירות (סך מכירות שנתי בחנות נמוך להחריד, נתוני מכירות של משחקי אינדי שדלפו מהמשפט, תגובות של מפתחים פה ושם) וכי יש עדויות בעקיפין (אין חגיגות של סיפורי הצלחה והתגאות במכירות, מלא משחקי אינדי שלא משוגרים בחנות).

הרעיון זה אותו רעיון: פלטפורמה שנותנת שירות כלשהו שיש בו פוטנציאל להעיב על המכירות הישירות באותה פלטפורמה. כל מה שציינת זה דברים שיכולים לשנות את מידת ההשפעה (למשל זה שגיימפאס נותן משחקי AAA חדשים זה טיעון להגדלת פוטנציאל ההשפעה השלילית על מכירות משחקי אינדי ב XBOX).

הנקודה זה לא להגיד שדין גיימפאס כדין EGS אלא להגיד שזה לא חסר שחר לחשוש שגיימפאס ייפגע במכירות הישירות של משחקי אינדי על XBOX.

הבעיה היא ההנחה הבסיסת. סטים היא מונופול, יש לה נתח שוק אדיר שכל המתחרות שלה יחד לא מצליחו להגיע גם לשליש מהגודל שלה. אז בהשוואה לסטים אפיק היא קטנטנה, שבריר מסטים. אז איך אתה יכול בכלל להסיק מסקנות לגבי השפעה של חלוקה של משחקים לביצועים של משחקי אינדי.

בעצם, כשחושבים על זה, מדובר בהנחה ממש לא סבירה. הרי אפיק היא לא חומרה סגורה כמו פלייסטיישן, היא סתם חנות, קליינט חינאמי. כלומר כל מי שיש לו חשבון אפיק ומוריד בה משחקים חינמים, יש לו גם חשבון סטים. אז על פי ההגיון שלך, אם המשחקים החינמים של אפיק פוגעים במכירות של אינדים, אז החינמים של אפיק אמורים לפגוע במכירות אינדים לכל רוחב המחשב, כולל בסטים.

וכמובן שמעבר לזה אין שום בסיס לטיעון שאינדים ״נכשלים באפיק״. בסופו של יום כל מה שיש לך זה סכום טוטאלי של כמה מפתחים הכניסו באפיק, אבל אין לך מושג על החלוקה. אולי בלעדיים עושים שם ערימה ולא בלעדיים לא עושים כלום? אולי דווקא בלעדיים לא עושים כלום ולא בלעדיים מצליחים? וכמובן שלצפות שמשחק יצליח באפיק כמו בסטים, מונופול בוטא, זאת לא ציפיה סבירה. אי אפשר לצפות שמשחק ימכור אותו דבר כמו המונופול ששולט בשוק.

אז אין באמת אנלוגיה סבירה בין אפיק לגיימפאס וגם אין באמת נתונים שמראים שמשחקים מצליחים או נכשלים באפיק. אז האנלוגיה הזאת לא ממש עובדת בשני רבדים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 29 מאי 2022, 08:24

אני זוכר פעם מלא כתבות עם טענות כמו של קאז לגבי המחשב וסטים כשסטים התחילו עם ההנחות ההיסטריות שהשוק לא ראה בחיים.. ועוד במחשב הפרוץ!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2022, 08:40

swiss-the-engine כתב:אני זוכר פעם מלא כתבות עם טענות כמו של קאז לגבי המחשב וסטים כשסטים התחילו עם ההנחות ההיסטריות שהשוק לא ראה בחיים.. ועוד במחשב הפרוץ!

לגמרי נכון, בכל פעם שמישהו עושה משהו שמרגיש טוב מדי בכדי להיות אמיתי אז מגיעות כל כתבות הdoom & gloom על איך שוק המשחקים יפגע בגלל זה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 29 מאי 2022, 12:36

swiss-the-engine כתב:אני זוכר פעם מלא כתבות עם טענות כמו של קאז לגבי המחשב וסטים כשסטים התחילו עם ההנחות ההיסטריות שהשוק לא ראה בחיים.. ועוד במחשב הפרוץ!

אני זוכר שהמנהל בסטים דיבר על זה
שהמשחקים הפרוצים ,זה בגלל שהמחיר לא נוח לחלק מהלקוחות
ועובדתית זה לרוב נכון

ספיוטיפי / אפל מיוזיק/ יוטיוב פרימיום וכו
די השמידו את ההפצת מוזיקה הפרוצה
אומנם זה עדין קיים ,אבל בארצות עם כלכלה בינונית ומעלה
הרוב יעדיפו לעשות מנוי זול מליתעסק עם זה

נופליקס / דיסני פלוס וכו ,עשו אותו הדבר לסרטים וסדרות
אומנם שם התחילו יותר מידי שירותים שונים ,מה שיכול להחזיר פירטיות ,אבל עדין הרבה פחות פירטיות מבעבר
כי למה ליתעסק עם זה עם זה כלול בשרות זול ?

גימפאס אותו הדבר במשחקים למרות שזה רק ההתחלה
לxbox one / ps4 / סוויץ ,אומנם גם ככה קשה לפרוץ
אבל זה הרחיק לקוחות שזה יקר להם מידי
חלקם הלכו לחנויות יד שניה ,חלקם לא קנו בכלל דור קודם

בxss + גימפאס ,יש להם קונסולה זולה + יותר מ100 משחקים על ההתחלה ,כולל את fifa 2021
לאחרונה המלצתי למישהו שאני מכיר לילדים שלו

זה כבר האדם השלישי שקונה xss + גימפאס

כן אני מזהיר אותם לא להכניס ויזה ולבטל את החידוש מנוי אוטומטי
( שהילדים לא יקנו משחקים וקוסמטיקה בכסף אמיתי )
אבל בגדול זה מה שאני חושב מצמצם פירטיות

קחו לדוגמה מדינה כמו ברזיל ,שחוקי היבוא שם של משחקי ווידאו
מגבילים מאוד כבר עשרות שנים ,ויקר שם קונסולות
אז הxss ,אולי נמכרת שם מאוד יקר ( אני מנחש )
אבל אחרי זה יכולים למכור להם גימפאס בזול ,ורק על הגימפאס
יהיו המיסים ולא על כל משחק ומשחק

זאת מדינה מוצפת פירטיות ,שירותים כאלו יחלישו פירטיות

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2022, 18:30

באיחור אופנתי בגלל הדחיה של הסרט בשנתיים:

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר