נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 פברואר 2021, 18:34

אתה יכול באותה מידה להמר שהיילו אינפיניט יגיע לפס5 בעוד שנתיים אם ככה.. :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 פברואר 2021, 18:44

לא! ואני מהמר על כל הנקודות פה :) היילו גירס ורייר בלעדיים לתמיד סטארפילד 2023 או 2024 בפס5 תלוי מתי הוא יוצא השנה או שנה הבאה וTES6 בטח יקבל גירסת קרוס ג'ן עם הפס6 :)

אבל עזוב את זה העיקר שנראה כבר משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 פברואר 2021, 19:04

זה נחמד לחשוב שמשחקים שספציפית מעניינים אותך, יצאו לקונסולה שאתה רוצה קנות :)

אין הבדל בין משחקי בת'זדה להיילו, שניהם IP ששייכים למיקרוסופט והם יכולים לעשות בהם כרצונם. אני יכול להבין הגיון מסויים בלהגיד ש-X הכרז כבר לקונסולות האחרות אז אולי MS תחליט לשחרר אותו להן עדין (נניח סטארפילד). אבל מה שלא הוכרז עדין? האמת? אני לא רואה שום סיכוי שזה יגיע לפס5.

כלומר למה ל-MS להוציא משחק שלא הובטח לקונסולה אחרת (ציבורית/שיווקית או תחת הסכם כלשהו שבת'זדה עשו) לא בלעדית? ולפני שאתה עונה לזה, נסה לחשוב קודם אם התשובה שלך חלה גם על היילו או GOW.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 פברואר 2021, 23:57

נדב מאיפה המיתוס שסטארפילד הוכרז לPS5 ? הוא לא הוכרז היתה ציפיה מובנת מאליה שהוא יגיע לPS5 לפני הרכישה של בטסדה שהוא יגיע לPS5 ודלף שסוני היתה מעוניינת בלהפוך אותו בלעדי לPS5 אבל בשום מקום הוא לא הוכרז לPS5. אז לא ברור לי למה דווקא סטארפילד "הוכרז וזה בסדר שיגיע לPS5" אתה באמת חושב שבגלל שזה דלף שסטארפילד נשקל כבלעדי לPS5 אז מייקרוסופט תרגיש צורך לכבד את זה ולהוציא אותו לPS5 ?

מהסיבה הפשוטה הזו, אם סטארפילד יגיע לפס5 אז הוא יגיע מתוך האידיאולוגיה של מייקרוסופט. אני לא יודע איך אנשים עוד מטילים בזה ספק אחרי כל כך הרבה רמזים מספנסר וטוד האוורד.

ספנסר: המשחקים של בטסדה יגיעו קודם לאקסבוקס ויהיו הכי טוב על האקסבוקס
האוורד: לא משנה אם אתם משחקים את המשחקים שלנו על פלאפון, טאבלט, אקסבוקס, בענן, או קונסולה אחרת.

האם אחרי שתי ההערות האלה עוד יכול להיות ספק? ספנסר והאוורד פשוט עושים הכל חוץ מלהודות בזה, ישירות ואל תתפלא אם גם אחרי האירוע במרץ הם ישארו אניגמטים בעניין, ויתחילו לזמר על יציאה לPS5 רק אחרי שכל משחק של בטסדה ימצא את קהל הבוקס שלו.

לי לא משנה אם זה יגיע לפס5 כי כמו שאתה רואה עם הסוויץ והמשחק טקטיקה של סקוור כשאני רוצה לשחק במשחק אקסקלוסיבי אני לא פשוט יושב ומחכה עד שהוא יגיע לפלטפורמה שלי, אני פשוט קונה את הפלטפורמה שהוא נמצא עליה :) חיים רק פעם אחת ואני לא רואה טעם להתמרמר על מכשיר פלסטיק שעולה 2000 שקל :) אני פשוט מביא אותו וזהו.

אני חושב שאתה קצת ממעיט במה ששנתיים של בלעדיות עושה למשחק. YAKUZA 0 ניר אוטומטה, כולם היו בלעדיים לפס4 בערך שנה אולי קצת יותר, והם עדיין נצרבו בתודעה
כאקסקלוסיבים לפס4. אני שיחקתי ביקאוזה 0 בחודש ההשקה שלו, למה שיהיה איכפת לי אם אחרי שנה יצא לפלטפורמה אחרת? העיקר שמתי שהוא עניין אותי הדרך היחידה לשחק בו במערב היתה פס4 זה לא עוזר לי הרבה אם אחרי שנה וקצת הוא היה זמן בפלטפורמות אחרות.

על אותו משקל אנשים שרוצים את סטארפילד וTES6 או אינדיאנה ג'ונס את רובם זה לא מעניין אם אחרי שנתיים הוא יגיע לפס5 כי אנשים בדרך כלל רוצים לשחק במשחק כשהוא חם חדש ולוהט, ואם כשהוא חם חדש ולוהט הוא אקסקלוסיבי לפלטפורמה X אז זה מה שהכי קובע וזו הפלטפורמה שהוא יהיה מזוהה איתה רוב החיים שלו.

כל הקטע של HALO וגירס, רק מראים נדב שאתה עוד לא מוכן מעכל עד הסוף את החזון של מייקרוסופט לעתיד של התחביב שלנו. אתה קצת שבוי בקונספט הנינטנדואי/סוני שבו כל האקסקלוסיבים שפותחו על ידי צד א'/ב' נשארים אקסקלוסיבים

לא שקשה לי להאשים אותך זה המודל שהראו לנו מעל 20 שנה אבל הנוף משתנה נדב. מייקרוסופט וסוני הן לא היריביות שהן היו פעם יש איריבות מאיימות יותר שמיקרוסופט צריכה לנצח.

וכל הקטע של HALO וגירס? זה לא אומר כלום, נדב HALO הוא האקסבוקס, כמו שמריו הוא הלב של נינטנדו. HALO 5 עדיין לא על הPC גם שמייקרוסופט מחוייבת לPC לא פחותת מאשר לאקסבוקס ואולי יותר.

יש מותגים שתמיד ישארו אצל מייקרוסופט כי הם הBrand של האקסבוקס. תסתכל על פייג' שיש לו בוקס, מה הוא משחק עליו? הוא שחקן היילו די רציני.
לא אומר שכל הקהל של הבוקס משחק היילו אבל לרובם יש אהבה למותג.

אז כן, היילו הבא יגיע לPC אבל זה עדיין מותג אקסבוקס בראש ובראשונה ונולד ככזה.

התפקיד של בטסדה הוא לנפח את הליינאפ של הגיימפאס, ולדאוג שבמשך שנתיים הגיימפאס יהיה דיל סופר משתלם כל פעם שהם מוציאים משחק חדש. וזה לגמרי הופך אותם לשווים את המליארדים, כשהמטרה שלך זה להגיע ל50M מנויי גיימפאס בדור.

גירס, זה אמנם צד ג' שהפך לצד א' אבל זה IP שנולד על הבוקס, מזוהה עם הבוקס ואף פעם לא היה על הפלייסטישן ומייקרוסופט פתחה במיוחד צוות כדי לפמפם משחקים בסדרה שימשיכו להיות מזוהים עם הבוקס. אין בכלל מקום לשאלה למה הם לא יהיו על הפלייסטישן כי אם הם יהיו על הפלייסטישן/נינטנדו אז אין לאקסבוקס זהות במרחב הקונסולות.

יש דברים שהם יותר מדי חשובים לbrand recognition ולא משנה איך תהפוך את זה בטסדה, היא לא חלק מה
brand recognition

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 פברואר 2021, 00:10

אני חושב שאתה לא מעכל עדיין גלאס,אתה לא מעכל שזנימקס שייכת ל-MS,על כל מה שמשתמע מכך,וכן,זה כולל גם הפיכה של מותגים שלא "נולדו" על הבוקס (ואגב,גם הלבלייד לא נולד על הבוקס ונחש מה? ההמשך לא יוצא לפס5,Grounded לא נולד על הבוקס ולא יראה שיחרור על הפס5,the outer worlds קיבל גרסאת פס וההמשך לא יראה שיחרור על אצל סוני) למותגים אקסקלוסיבייים לאקוסיסטם של הבוקס- קונסולה,פיסי (כולל סטים) וענן. פלייסטיישן היא לא חלק מהאקוסיסטם הזו,ולכן בסבירות מאוד גבוהה,המשחקים של זנימקס (למעט אלו שיש להם כבר יוזר בייס מבוסס על הפס4 כמו ESO וכו',מקרי מיינקראפט בקיצור) לא הולכים להיות שם יותר,MS תכבד את החוזים האקסקלוסיביים לGhostwire Tokyo ו-Deathloop וכאן זה ייגמר,MS לא שופכת פאקינג 7.5 מיליארד דולר על מפיצה כדי להשאיר את הסטטוס קוו כפי שהוא,אני באמת לא מבין איך אפשר לחשוב אחרת,היא יכלה פשוט לסגור חוזי גיימפאס עם בת'סדה אם זה היה המצב.

הכיוון של MS דווקא מאוד ברור- להפוך לספקית תוכן ולייצר user engagement גבוה על הפלטפורמות שבהן היא נמצאת בנוכחות חזקה,בין השאר בגלל שהיא לא יכולה לייצר מכירות של 20 מיליון עותקים לאקסקלוסיביים כמו שסוני מצליחה פעם אחר פעם,אז היא מנסה לתקוף מכיוון אחר,וזה כמובן הדבר הכי חכם שהם יכולים לעשות,הם לא יכולים לנצח את סוני ורטיקאלית אז הולכים רוחבית.

בקיצור,כל הטיעון הזה של "הם יהיו על הפס5 כי הם לא מותגים שנולדו על הבוקס" פשוט מגוחך כי,וואלה,MS רכשה את זנימקס,כל ה-IPs של זנימקס עכשיו שייכים לה,היא רשאית לעשות איתם מה שהיא רוצה ותראה איזה קטע,במקרה ל-MS יש בעיית אקסקלוסיבים קשה שהיא לא מצליחה לפתור שנים על שנים,אתה באמת חושב שהיא פשוט תשחרר את ES6 על הפס5? אם אני מתייחס רגע לרעיון שלך של אקסקלוסיביות זמנית,גם זה לא צפוי להחזיק,כי תהיה בטוח שברגע שאנשים יקלטו את הדפוס של שחרור גיימפאס+שנתיים לגרסאת הפס5,הם ועוד איך יחכו,הרוב המוחלט לא מחזיק שתי קונסולות או פיסי חזק וקונוסולה,ואני לא חושב שיש למישהו ספק שהפס5 הולכת למכור יותר מהבוקס גם בדור הזה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 00:47

Uncle Pey'j כתב:אני חושב שאתה לא מעכל עדיין גלאס,אתה לא מעכל שזנימקס שייכת ל-MS,על כל מה שמשתמע מכך,וכן,זה כולל גם הפיכה של מותגים שלא "נולדו" על הבוקס (ואגב,גם הלבלייד לא נולד על הבוקס ונחש מה? ההמשך לא יוצא לפס5,Grounded לא נולד על הבוקס ולא יראה שיחרור על הפס5,the outer worlds קיבל גרסאת פס וההמשך לא יראה שיחרור על אצל סוני) למותגים אקסקלוסיבייים לאקוסיסטם של הבוקס- קונסולה,פיסי (כולל סטים) וענן. פלייסטיישן היא לא חלק מהאקוסיסטם הזו,ולכן בסבירות מאוד גבוהה,המשחקים של זנימקס (למעט אלו שיש להם כבר יוזר בייס מבוסס על הפס4 כמו ESO וכו',מקרי מיינקראפט בקיצור) לא הולכים להיות שם יותר,MS תכבד את החוזים האקסקלוסיביים לGhostwire Tokyo ו-Deathloop וכאן זה ייגמר,MS לא שופכת פאקינג 7.5 מיליארד דולר על מפיצה כדי להשאיר את הסטטוס קוו כפי שהוא,אני באמת לא מבין איך אפשר לחשוב אחרת,היא יכלה פשוט לסגור חוזי גיימפאס עם בת'סדה אם זה היה המצב.

הכיוון של MS דווקא מאוד ברור- להפוך לספקית תוכן ולייצר user engagement גבוה על הפלטפורמות שבהן היא נמצאת בנוכחות חזקה,בין השאר בגלל שהיא לא יכולה לייצר מכירות של 20 מיליון עותקים לאקסקלוסיביים כמו שסוני מצליחה פעם אחר פעם,אז היא מנסה לתקוף מכיוון אחר,וזה כמובן הדבר הכי חכם שהם יכולים לעשות,הם לא יכולים לנצח את סוני ורטיקאלית אז הולכים רוחבית.

בקיצור,כל הטיעון הזה של "הם יהיו על הפס5 כי הם לא מותגים שנולדו על הבוקס" פשוט מגוחך כי,וואלה,MS רכשה את זנימקס,כל ה-IPs של זנימקס עכשיו שייכים לה,היא רשאית לעשות איתם מה שהיא רוצה ותראה איזה קטע,במקרה ל-MS יש בעיית אקסקלוסיבים קשה שהיא לא מצליחה לפתור שנים על שנים,אתה באמת חושב שהיא פשוט תשחרר את ES6 על הפס5? אם אני מתייחס רגע לרעיון שלך של אקסקלוסיביות זמנית,גם זה לא צפוי להחזיק,כי תהיה בטוח שברגע שאנשים יקלטו את הדפוס של שחרור גיימפאס+שנתיים לגרסאת הפס5,הם ועוד איך יחכו,הרוב המוחלט לא מחזיק שתי קונסולות או פיסי חזק וקונוסולה,ואני לא חושב שיש למישהו ספק שהפס5 הולכת למכור יותר מהבוקס גם בדור הזה.

מה שאני רוצה ך ולשכנע אותך ואת נדב, זה שספנסר וטוד הראו את כוונותיהם.

תתנתק רגע מגלאס= משתמש רנדומלי. ותסתכל על שתי ההצהרות
ספנסר: המשחקים של בטסדה יגיעו ראשונים לאקסבוקס ויהיו הכי טובים עליה.
טוד האוורד: לא משנה לנו איפה אתם משחקים כולל קונסולה אחרת.

תתנתק רגע מהדיון שלנו שכח ממני ושאל את עצמך למה שהם יגידו דבר כזה? מה זה בא לשרת? מה המטרה של זה? והאם יכול להיות שאנשים בכירים יזרקו סתם דברים כאלה לאוויר.

אז ההסבר שלך היה בפעם הקודמת "כדי לא לעצבן את קהל הבוקס" , זה נראה לך יכול להסביר את ההצהרות האלה? ארגוני ענק מפחדים לעצבן כמה פאנבויז שיסלחו ברגע שיראו ציונים טובים והייפ?

אנחנו אמנם תמיד נחשוב אחרת, כי צורת המחשבה שלך היא שעושה אותך מי שאתה וצורת המחשבה שלי היא שעושה אותי מי שאני ואת נדב מי שהוא וזה כל היופי שבחיים.

אבל עדיין עם כל זה תסתכל על ההצהרות האלה ותראה שהסיבה ההגיונית (לפחות לדעתי הצנועה) לומר אותן משני בכירים כאלה, היא שהם פשוט יודעים שהם הולכים להוציא
את המשחקים האלה לPS5 אז הם בוחרים להבליט את הצדדים הטובים של הבלעדיות הזמנית... ספנסר אומר... כן יגיע לפס5 אבל איפה יהיה הכי טוב ואיפה יהיה ראשון? אקסבוקס!

וטוד לובש כאן את תדמית ה"אני בשביל הגיימרים, לי לא איכפת איפה אתם משחקים"

אז כן ברור שיכול להיות שאני טועה פה בענק (פרפקט דארק מישהו?) אבל אם יש משהו שפרפקט דארק לימד אותי, זה שהבנתי יותר טוב את האסטרטגיה של מייקרוסופט עכשיו :)

אני גם חייב להתייחס לאחד מהטיעונים שלך "ס,כל ה-IPs של זנימקס עכשיו שייכים לה,היא רשאית לעשות איתם מה שהיא רוצה ותראה איזה קטע,במקרה ל-MS יש בעיית אקסקלוסיבים קשה שהיא לא מצליחה לפתור שנים על שנים,אתה באמת חושב שהיא פשוט תשחרר את ES6 על הפס5? "

כן, היא רשאית לעשות עם הIP שלה מה שהיא רוצה ברור הם שלה עכשיו, אבל פייג מאיפה אנחנו יודעים שמה שמייקרוסופט רוצה לעשות איתם זה לנעול אותם על הPC/אקסבוקס? אנחנו לא יודעים, כי ההצהרה שיש לנו היא שהם יהיו "ראשונים על האקסבוקס" לא אקסקלוסיבים לתמיד לאקסבוקס.

אז כן, אתה אומר שזה בשביל לפתור את בעיית האקסקלוסיבים ארוכת השנים. אם לא היה גיימפאס הייתי מסכים איתך ב100% כי בעולם של לפני גיימפאס האקסקלוסיבים הקבועים היו הדרך הטובה ביותר למשוך משתמשים.

גיימפאס, שינה הכל. עכשיו הערך של בטסדה הוא לא האקסקלוסיביות הקבועה אלא זה שהמשחקים שלהם יגיעו קודם כל לגיימפאס, במשך שנים. תחשוב על זה רגע אחי.
המשחקים המפוצצים של בטסדה יגיעו קודם כל לגיימפאס במחיר שכלול כבר במנוי בלי שום תוספת ורק אחרי שהם ייתישנו הם יגיעו גם אצל סוני.

זה לא נשמע לך שווה רצח את המחיר של הגיימפאס? זה לא אוטומטית מעלה את הערך שלו בעיניך? במיוחד שהאקסבוקס היא החזקה מהשתיים והם ירוצו עליה הכי טוב גם ככה?

זה ערך מטורף למייקרוסופט, ולגיימפאס.

בגלל זה אישית לא הסתדר לי למה יש פרפקט דארק, כי לא הבנתי בכלל כמה גיימפאס הוא לב העניין במייקרוסופט :) גיימפאס הוא ההסבר היחיד למה למייקרוסופט להחיות
מותג שהוא Fan favorite לא רווחי שמגשים להארדקור כמו נדב את כל הפנטזיות משנות ה2000. כי כמשחק של 60$ דולר פרפקט דארק אולי היה מתרסק או מוכר בצורה בינונית... אבל עם גיימפאס? משחק כזה שיוצא בשלבים אפיזודים כמו היטמן? בוסט אדיר לשירות.

גיימפאס, הוא החלק בפאזל שמחבר את כל האסטרטגיה של מייקרוסופט למשהו קוהרנטי והגיוני :)

אני גם לא אומר שעכשיו כל משחק של מייקרוסופט יגיע לסוני. פייבל לא הגיע אף פעם ולא יגיע אף פעם. הIP של החברות הקטנות כמו אובסידיאן גם כנראה לא יגיעו.
אבל משחקים עם פוטנציאל מכירות מוכח כמו של בטסדה? לדעתי אין שאלה.

תסתכלו גם על הערך המוסף. בן אדם שישחק בסטארפילד בסוני 5 ב2024 יכול להגיד לעצמו "איזה נעל, יצאתי מה פספסתי את המשחק הזה שנתיים" ויכול להחליט שבדור הבא הוא עם הבוקס בשביל לשחק day one.

ולסיום... פפ16 אם משחק כזה בלעדיי שנתיים למרות שפוטנציאל המכירות שלו אפסי וסוני יכלו לנעול אותו לפס5 מרוב שאין לו פוטנציאל מכירות על הPC/XBOX
(יכלו להציע לסקוור הנחה משמעותית בCUT של ה30% נגיד או לממן את כל השיווק AKA פפ7 המקורי)

אז למה שמייקרוסופט תמנע ממשחקים של בטסדה שיש להם פוטנציאל מכירות הרבה יותר ענק על הפס5. רק כי היא קנתה את בטסדה? זה פשוט לא תופס. זה יותר מדי כסף שנשאר על השולחן בלי שום רווח למייקרוסופט והם לא בעסק הזה, בשביל לנצח מלחמות פורומים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 01:38

ספנסר והאוורד לא הראו את הכוונות שלהם, להפך, ספנסר אמר במפורש שהם לא צריכים להוציא את המשחקים של בת׳זדה מולטיפלטפורם. אגב, אתה יודע מה עוד לא נולד על האקסבוקס? היילו, killer instinct, באנג׳ו, הלבלייד, פרפקט דארק ועוד. אני משער שאתה מצפה שהם כולם יצאו לפס5?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 02:28

DrKeo כתב:ספנסר והאוורד לא הראו את הכוונות שלהם, להפך, ספנסר אמר במפורש שהם לא צריכים להוציא את המשחקים של בת׳זדה מולטיפלטפורם. אגב, אתה יודע מה עוד לא נולד על האקסבוקס? היילו, killer instinct, באנג׳ו, הלבלייד, פרפקט דארק ועוד. אני משער שאתה מצפה שהם כולם יצאו לפס5?

אבל למה זה חייב להיות כזה שחור או לבן אחי? למה לא יכול להיות שכל מקרה פשוט לגופו :)? מה אם המשחקים של בטסדה יגיעו זה אומר שKI חייב להגיע?
הIP של רייר נרכשו בתקופת הבוקס המקורית וכמו כל מה שנולד על הבוקס המקורית הם ישארו כחלק ממותג הבוקס לנצח.

אני בוחן כל מקרה באופן פרטני. הרי חייבת להיות אסטרטגיה הגיונית לדברים, זה לא יכול להיות שCEO רצינים לוקחים החלטות כאלה בהטלת קוביה :) אז כן הלבלייד נולד על הפלייסטישן אבל הוא ממלא נישה סינמטית/נוטדוגית אצל מייקרוסופט אז למה לשים אותו בפלייסטישן? זו דווקא דוגמא הכי טובה ל"הם קנו את נינג'ה תאורי בשביל הבלעדיות"

היילבלייד הוא מספיק נישתי כדי שמייקרוסופט תספוג את אובדן המכירות שלו על הפס5 אבל הוא מספיק,מסובב ראשים אצל הארדקור כמונו ששווה לשים אותו בבלעדי, קל לראות את הצורך בבלעדיות נצחית שלו :)

KI ? אנשים כמוני מתים עליו אבל לשחרר אותו על הפלייסטישן רק יגרום לו להיקבר תחת מותגים גדולים יותר בהרבה שלא מגיעים לאקסבוקס כמו גילטי גיר (שמדלג קבוע על הבוקס)
בעוד על הבוקס הוא ממלא נישה נחוצה דווקא כי הבוקס לא מקבל את כל משחקי המכות, עולים לי לפחות 3 מותגים גדולים נוספים שהבוקס לא קיבל בדור הזה.

באנג'ו ? מעבר לזה שהוא נרכש בתקופת הדור הראשון של הבוקס והפך למזוהה עם מייקרוסופט מאז הN64 הוא הולך להעשיר מאוד את ספריית הילדים בגיימפאס גם כאן משתלם להפסיד כמה מכירות על הפס5/סוויץ בשביל שחנן/לאסקין/אתה/שאר ההורים יראו שיש תוכן לילדים על האקסבוקס :)

מרץ מתקרב, אם אני הולך לאכול את הכובע ובטסדה הולכת להישאר בלעדית נצחית אז מתישהו נדע את זה :)

אבל לדעתי מייקרוסופט הולכת להתחמק מזה באלגנטיות ולא להזכיר את הנושא, או אם כבר להזכיר את הנושא לומר בצורה עמומה על חלק מהמשחקים שיגיעו לפלטפורמה אחרת מתישהו, באופן שיהיה אפשר לפרש, על ידי הפאנבייס שמדובר בPC.

אין מה לספנסר להודות בפה מלא שמשחקים שעוד לא יצאו לגיימפאס יגיעו לפס5, כמו במקרה טומב ריידר הוא ישתדל לשמור על עמימות כמה שיותר גדולה :)

נדב, היילו אולי לא התחיל פיתוח על הבוקס, אבל שנינו יודעים שהבוקס נבנתה סביבו הוא יצא לראשונה עליה, סיים פיתוח עליה, וכל הצבע הירוק של הבוקס, מבוסס על היילו, ומנסה לעורר קונוטציות של היילו.

מה זה משנה אם משחק לא התחיל פיתוח על הבוקס, אם בזמן אמת אנשים שיחקו אותו פעם ראשונה בחיים על הבוקס המקורית?

ריימן הראשון התחיל בכלל את הפיתוח שלו כמשחק סופר נינטנדו, מי מכיר את הגרסא הזה או שמע עליה עד כמה שנים? רוב האנשים בעולם שיחקו את ריימן על היגואר/PC
סאטורן/PS1 ואלה הפלטפורמות שהם מזהים עם המשחק, כנל היילו.

אתה פשוט לא רוצה לוותר על מלחמת הקונסולות כפי שהתרגלנו אליה, שבה היה זהות מובחנת מאוד לכל קונסולה ולכל קונסולה היה את האקסקלוסיבים שלה :)
אבל מייקרוסופט לא רוצה לשחק את המשחק הזה יותר נדב :)

כמובן אולי אני טועה ותוכל להריץ על ההודעה הזו בדיחות עד 2026 בכל פעם שאני אצא באיזושהי הצהרה גרנדיוזית :)
אבל פשוט אין שום הגיון כלכלי עסקי בשמירת הבלעדיות לבטסדה, חוץ מלנצח מלחמות בERA ושנינו יודעים שמייקרוסופט לא משחקת את המשחק הזה.

היילו וגירס ופייבל ורייר חייבים להישאר על האקסבוקס! אם תוציא גם אותם לסוני, אז הפכת את קונסולות האקסבוקס למכשיר גיימפאס נטו בלי שום ייחוד. האקסבוקס חייב לשמור לעצמו ייחוד גם מהPC וגם מקונסולות אחרות והיילו וגירס ורייר ופייבל וכל מה שנולד/עבר לבוקס המקורי הוא חלק מזה.

אני יכול לתת עוד דוגמא. קח את פייג שאוהב היילו. האם פייג יכול להיות בטוח שהHALO הבא אחרי infinite יגיע לPC ?
99% שכן, אבל תמיד יכול להיות שהוא ילדג על הPC כמו HALO 5. אבל האם פייג יכול להיות בטוח שההיילו אחרי infinite יגיע לאקסבוקס? בזה הוא יכול להיות בטוח גם עוד 10 שנים או עד שיפסיקו לייצר קונסולות רגילות :)

וזה הערך של הבוקס, לא רק כמובן אבל חלק מזה. ברור שיש אנשים שבוחרים בבוקס מסיבות אחרות לגמרי אבל HALO הוא סיבה מרכזית ואין שום הגיון בלשים אותו על הPS5.
זה בערך כמו לשים את GOW או משחק של נוטידוג על הבוקס. או את מריו על הפס5.

לטעמי דווקא סטארפיילד הוא המשחק אצל בטסדה שיכול להיות עם הבלעדיות הכי ארוכה על הבוקס,כי הוא משחק חדש ונסיוני שלא ברור כמה הוא באמת שואב ממשחקי בטסדה הקודמים.

אבל שוב אם פפ16 שיכל בקלות להיות בלעדי נצחי לפס5 יגיע לבוקס למה שבטסדה תנעל על הבוקס? נכון לסוני אין רצון/יכולת לקנות את סקוור אבל לקנות בלעדי כמו פפ? מעולם לא היתה בעיה עבורם.

לפי דעתי מייקרוסופט ידעה מההתחלה שפפ16 בלעדי לשנתיים וסוני יודעת מראש שבטסדה בלעדית בכל משחק לשנתיים ויש בינהן הסכם לא כתוב, שלא לדבר על זה מפורשות :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 03:52

Uncle Pey'j כתב:

,כי תהיה בטוח שברגע שאנשים יקלטו את הדפוס של שחרור גיימפאס+שנתיים לגרסאת הפס5,הם ועוד איך יחכו,הרוב המוחלט לא מחזיק שתי קונסולות או פיסי חזק וקונוסולה,ואני לא חושב שיש למישהו ספק שהפס5 הולכת למכור יותר מהבוקס גם בדור הזה.

אני רוצה להתייחס גם לזה. גם אם אנשים יקלטו את הדפוס של "בלעדיות רק לשנתיים" הם ימשיכו להשקיע בגיימפאס בגלל הFallacy effect שגורם לאנשים להמשיך להשקיע כספית ברגע שהם התחילו לשלם לגיימפאס. כאילו בקיצור, ברגע שמייקרוסופט תגרום לאנשים לשלם לגיימפאס כמה שנים,חלק ענק מהם עלול להמשיך לשלם לגיימפאס כדי להצדיק בעיני עצמם את הכסף שבוזבז על השירות עד כה. והם עלולים לראות בחזרה לאקוסיסטם של סוני הוצאה גדולה בהרבה :)

מעבר לזה, אני ממש מתקשה להאמין שמייקרוסופט תולה תקוות שבטסדה תנצח לה את המלחמה עם סוני, הם פשוט רוצים משחקי AAA מושקעים DAY ONE בפלטפורמה שלהם, כאלה שלאסקין לא יוכל לגמור תוך חודש בשירות ולהתנתק :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2021, 07:49

נו, אז ייקח לי חודשיים, ואז אתנתק...

אין שום הגיון מאחורי זה, הם השקיעו הון וזה כמובן בתמורה לבלעדיות מוחלטת, או לפחות כדי למנוע מהמשחקים האלה להגיע למתחרה הישירה (אז אולי גם ישחררו בסטים/אפיק אחרי זמן מה).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 10:21

כן...אבל אז הם יביאו משחק אחר שאתה מעוניין בו ובלי שתרגיש כבר תהיה מעוניין בעוד משחקים בקטלוג של גיימפאס, ויש סיכוי שבגלל שכבר שילמת לכמה חודשים תגיד "יאללה אני אעשה כבר לשנה שלמה" ומהשנה השלמה לשנתיים שלמות וכו' :)

לא אומר שזה בהכרח מה שיקרה כי זה ידוע שאתה עושה רק מה שבא לך חחחח אבל מייקרוסופט לא מכירים את האופי הלאסקיני, הם מכוונים ללקוח מצוי :D :D
לרוב הלקוחות יותר משתללם לעשות גיימפס, מאשר היה לקנות PS5 עם 70$ של סטארפיילד. פה אתה גם לא משלם 70$ על סטארפילד גם מקבל אותו day one גם משחק בגרסה הדפינטיבית שלו וגם מקבל גישה לקטלוג גדול של משחקים אחרים/להמשך שלו.

מבחינת הערך הכספי שבטסדה מביאה למייקרוסופט, הרכישה היתה כדאית גם אם הם יגיעו לפס5 לדעתי וגם אם לא :)

אתמול בFGC מישהו אמר לי "כן גלאס אבל מה איכפת למייקרוסופט לאבד כמה מליונים במכירות של הPS5 " אז כל מה שיש לי להגיד לזה? שא' כסף זה כסף ב' כשאתה עושה משחק free to play או נותן דמו למשחק, הרעיון הוא שהדמו או גרסת הfree to play ישכנעו אותך שהמשחק טוב ושווה ושכבר אחרי שתסיים את הדמו תחליט לזרוק 60 דולר.

אז גם כאן, לשים משחקים של בטסדה על הפס5 זה פרסומת לגיימפאס, שמטרתה להגיד לבעלי הפס5 "תראו מה אתם מפסידים כי אתם אצל סוני, אצלנו יהיה לכם את זה day one "
אם לא יתנו לבעלי הפס5 טעימה ממה שהם מפסידים איך הם ידעו שהם מפסידים משהו טוב?

הרי מייקרוסופט לא חיה בסרט שסוני תסכים לשים את גיימפאס, על הPS5 אז איך הם יכולים לפתות אנשים לגיימפאס? המשחקים של בטסדה שיהיו טעימה למה שמחכה בשירות.

יותר מזה, לפי דעתי יש הסכם לא כתוב בין מייקרוסופט לסוני שפפ16 מגיע לאקסבוקס אחרי שנתיים/בלעדיים אחרים שסוני בטח שריינה שאנחנו לא יודעים עליהם ובתמורה אליהם
מייקרוסופט תוציא את בטסדה לPS5 אבל נראה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 11:24

אתה סתם ממציא תירוצים לכל משחק בכדי לבנות תאוריה לא מבוססת. משחקי בת'זדה שייכים למיקרוסופט בדיוק כמו ש-PD שייך להם. הם תמיד חופשיים לשחרר משחקים מסויימים מולטי פלטפורם והם גם עושים את זה פה ושם, בעצם גם סוני הוציאה את HZD למחשב כך שגם סוני חופשיה לעשות את זה, אבל רוב ה-IP שחברות כמו סוני או MS מחזיקות לעולם לא מגיע לתחרות. אתה יודע למה? כי בלעדיים זה מה שגורם לאנשים לקנות קונסולה או להרשם לשירות.

אפשר להשאיר את סטארפילד בלעדי רק שנתיים לבוקס? וואללה, לגמרי אפשרי. גם אפשר להוציא אותו בלעדית לפס5, אפשר להוציא אותו בלעדית ל-XSX וגם אפשר לשחרר אותו במקביל לכל הפלטפורמות. אגב, זה גם אפשרי ל-GOW רגנרוק ול-BOTW, אז למה סוני ונינטנדו לא מוציאות אותם ל-XSX? למה סטארפילד כן אבל היילו, GOW וזלדה לא? אני משער שאין לך באמת הסבר, כי לא קיים כזה. זה סתם משאלת לב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2021, 11:40

סוני עשתה הסכם בלתי חתום עם מיקרוסופט על פפ16 או משחק אחר. אתה מדבר פה על תקדים שלא היה ולא נברא, רק מהראש שלך...
סוני באסה לסקוור בהצעה לבלעדיות זמנית תמורת כסף. אולי גם בלעדיות לא-זמנית, מי יודע, הם בטח רצו להגיע לשם אבל המחיר יקר מדי ולא רלוונטי עבור רוב הלקוחות אז סגרו על שנה או שנתיים, לא משנה. עכשיו, לדעתך הם יכלו לקבל 5 שנים או "לתמיד" אבל התפשרו רק כדי לקבל ממיקרוסופט עסקה הזויה, בעל-פה (!!), שהם בתמורה יביאו, אם יעמדו במילה שלהם, אולי, משחק ששייך להם בדיוק כמו שGOW שייך לסוני, אחרי שנתיים? אתה מבין כמה זה תלוש? :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 פברואר 2021, 12:22

הטיעון הזה של לשים משחקי בת'סדה על הפס5 כדי להראות להם מה הם מפסידים בגיימפאס...אני..אני פשוט לא מבין את זה- אוקיי,לפי הלוגיקה הזו סוני צריכה מחר לשחרר את GOW2018 על הבוקס להראות לחבר'ה שם מה הם מפסידים לפני שרגנארוק יוצא..לא.
כל מיני תיאוריות כמו זה שפיל ספנסר וג'ים ריאן נפגשו באיזו סמטה חשוכה כדי לסגור את האקסקלוסיביות הזמנית של FF אצל סוני..די נו זה לא ספר של ג'ון לה קארה, בסופו של יום סקוור מחליטה על הסדרה הזו ואם יש אקסקלוסיביות זמנית ל-FF16 (וייתכן מאוד שיש,אם כי אני חייב לציין שהמצב של FF על הבוקס כרגע לא ברור כי השמועות מדברות על כך ש-FF7R בכלל לא מגיע לבוקס,רק לפס5 ולפיסי) היא בטח לא הוחלטה בשיחה בין הקברניטים של MS וסוני.

כמו שציינת,אין מצב לגיימפאס על הפס5,אז MS מתמקדת בלמשוך לקוחות על ידי תמחור שווה ותוכן אקסקלוסיבי שנמצא על הפלטפורמות שלה (סטים זה סוג של קרקע נייטרלית),מה הטעם לשחרר משחק ענק כמו ES6 שצפוי להיות מפוקס סינגל על הפס5 שנתיים קדימה מהבוקס,כשהפס5 גם ככה כנראה תשלוט במכירות? לתת לה עוד בוסט? להראות לאנשים שאין באמת ערך לגיימפאס כי הם יכולים להינות עכשיו מ-GOW,TLOU והורייזון ועוד שנתיים גם מ-ES6 ופולאאוט הבא? זה בדיוק כמו שנטפליקס תשחרר איזה להיט ישן שלה על דיסני +? למה שהם יעשו דבר כזה? התוכן הזה אמור לחזק את הקטלוג שלה שנים על שנים קדימה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 14:00

DrKeo כתב:אתה סתם ממציא תירוצים לכל משחק בכדי לבנות תאוריה לא מבוססת. משחקי בת'זדה שייכים למיקרוסופט בדיוק כמו ש-PD שייך להם. הם תמיד חופשיים לשחרר משחקים מסויימים מולטי פלטפורם והם גם עושים את זה פה ושם, בעצם גם סוני הוציאה את HZD למחשב כך שגם סוני חופשיה לעשות את זה, אבל רוב ה-IP שחברות כמו סוני או MS מחזיקות לעולם לא מגיע לתחרות. אתה יודע למה? כי בלעדיים זה מה שגורם לאנשים לקנות קונסולה או להרשם לשירות.

אפשר להשאיר את סטארפילד בלעדי רק שנתיים לבוקס? וואללה, לגמרי אפשרי. גם אפשר להוציא אותו בלעדית לפס5, אפשר להוציא אותו בלעדית ל-XSX וגם אפשר לשחרר אותו במקביל לכל הפלטפורמות. אגב, זה גם אפשרי ל-GOW רגנרוק ול-BOTW, אז למה סוני ונינטנדו לא מוציאות אותם ל-XSX? למה סטארפילד כן אבל היילו, GOW וזלדה לא? אני משער שאין לך באמת הסבר, כי לא קיים כזה. זה סתם משאלת לב.

אבל התירוץ הוא לא שלי נדב התירוץ הוא שלכם (בנתיים) אתה אומר שאם סטארפילד ייצא לPS5 זה בגלל שהוא הוכרז לPS5 איפה הוא הוכרז? זה תירוץ ללמה סטארפילד יהיה על הפס5, ושTES6 יהיה עוד תירוץ וגם עליו נגיד שכבר עכשיו הוא פותח לפס5 ולאינדיאנה ג'ונס נגיד שזה חד פעמי כי יש קהל לUncharted על הפס5 שמיקרוסופט רוצה לנצל?
על כל משחק של בטסדה שיגיע לפס5 נוציא עכשיו תירוץ מיוחד למה הוא מקבל פטור אצל ספנסר ויוצא לפס5?

כי לשם הטיעון הזה הולך. בעוד שההסברים שלי פשוט מראים למה משחקים מסוימים חייבים להישאר על הבוקס לתמיד, אתה לא יכול לשחוק את המותג של הבוקס עד עפר ולשים הכל אצל סוני.

אחרת איך ספנסר, יוכל להסתכל לקהל הבוקס בעינים? הוא לא יוכל אפילו לאנשי חליפות יש מנימום כבוד.תסתכל למשל על DQ12 אוקיי? יש מצב שהוא יגיע לאקסבוקס הבאה כי DQ11
הגיע. אבל אם הוא לא יגיע ולא יהיה לי קונסולה של נינטנדו/סוני, האם אני יכול להגיד שסקוור בגדו בהסכם הלא כתוב בין מעריצים כמוני לבינה? אני ממש לא אוכל להגיד את זה כי סקוור אף פעם לא הבטיחו לי שDQ יהיה על הבוקס DQ11 הוא בונוס, ההסכם הלא כתוב הוא שהסדרה מגיעה לנינטנדו/סוני וכולם בפאנבייס מודעים לזה.

על אותו משקל ההסכם ה"לא כתוב"בין מייקרוסופט למעריצי הבוקס, הוא שהיילו נשאר בלעדי, פייבל נשאר בלעדי רייר נשארים בלעדים. מה שכחתם איך פיטר מולינו ומייקרוסופט בנו את פייבל כאחד מהסיסטר סלרים של הבוקס המקורית? היו שקראו לו בזמנו הזלדה של מייקרוסופט.

בטסדה היא אמנם יותר פרו מייקרוסופט ממנה שהיא פרו סוני, כמו שסקוור יותר פרו סוני ממיקרוסופט אבל בשום מקום הבוקס לא הפך לבית האמיתי של מעריצי בטסדה, הבית האמיתי של מעריצי בטסדה ישאר הPC ומייקרוסופט לא נראת בכלל בקטע לשנות את הסטטוס קוו הזה.

אז ישר במרץ שספנסר יסרב להודות שסטארפילד מגיע לPS5 ישר נגיד שהוא לא יגיע? ספנסר רוצה להתיש פה כמה שיותר אנשים כמו שעם טומב ריידר הוא לא מיהר להודות
שטומב ריידר יגיע לפס4, והיתה יכולת לנעול אותו לתמיד כי הם השתתפו גם במימון המשחק וגם בשיווק שלו וזה מאומת על ידי בכירים בסקוור.אז אם ספנסר לא חשב לנעול את טומב ריידר למה שהוא ינעל את בטסדה.

כן פייג' מסכים איתך שלסקוור יש את המילה האחרונה עם פיינל פנטזי זה ברור,אבל הם אף פעם לא התנגדו לבלעדיות של פפ לסוני ששם רוב הפאנבייס, עוד קצת כסף מסוני והם היו מסכימים לזה, לדעתי סוני לא מעוניינת בבלעדיות נצחית כי היא הגיעה להבנות עם מייקרוסופט.

כן זה נשמע קונספרטיבי, כן זה נשמע סיפור מהתחת, אבל אתם שוכחים שסקוור בעצמם יכולים להיות המתווכים בסיפור הזה,(על פפ16), ובכלל שסוני עכשיו היא הרבה יותר אמריקאית מפעם
ואנחנו כבר רואים שיתופי פעולה שלהם עם מייקרוסופט לא יפתיע אותי אם יש תקשורת ישירה בינהם.

שימו לב איך רייאן אמר "אני לא יודע אם סטארפילד יגיע לפס5" זה לא שקוף שהוא בעצם אמר "אני יודע אם הוא יגיע לפס5 אבל בגלל שאני אחד שמכבד הסכמים אני לא אגיד מה שאני יודע?"

אנשים באמת מאמינים שלא היו דיונים בין מייקרוסופט לסוני לגבי מה קורה עם הבלעדיות של GhostWire טוקיו? ואם כבר דובר על זה למה שלא ידובר על סטארפילד פפ16 ושאר בלעדיים זמנית שאנחנו לא יודעים עליהם?

אנשים באמת מאמינים שסוני ומייקרוסופט אמרו יאללה מכבדים הסכמים בלי שהיה שום דיון על הבלעדיים? לדעתי זה לא הולך ככה.

אז כן מייקרוסופט יכולה להיות מחויבת על פי חוקי משפט לכבד הסכמים שנחתמו בחוזה, אבל למייקרוסוט יש את כל הכסף שבעולם לשלם לסוני ולבטל את הסכם הבלעדיות של GhostWire טוקיו ולהביא אקסקלוסיבי לבוקס,למה שהם לא ירצו אקסקלוסיבי יפני כזה לבוקס? כנראה שדיברו עם סוני והם הגיעו לאיזשהו הסכם שבמהלכו מייקרוסופט תכבד הסכמים שנחתמו וסוני תתפשר על בלעדיות זמנית וגם מייקרוסופט, ומייקרוסופט ממש לא נגד לשים משחקים של צוותים שנרכשו על ידה בפס4 כמו שראינו בדור הזה.

הדבר היחיד שלא ראינו את מייקרוסופט עושה בנתיים זה לשים אצל סוני מותגים שנוצרו/נרכשו בתקופת האקסבוקס המקורית, וכנראה שזה ימשך ככה לעד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 14:08

כל מחזיקת פלטפורמה שאי פעם קנתה חברה עשתה את זה בשביל לקבל אותה כמפתחת בלעדית לפלטפורמה שלה. אולי מיינקארפט הוא יוצא דופן כי הוא כבר היה קיים בכל מקום, אבל גם במקרה הזה המשחקים של מיינקראפט שיצאו מאוחר יותר יצאו בלעדית למיקרוסופט (למשל דאנג'נס). כלומר כשחברות קונות מפתחות, הן עושות את זה בשביל לקבל את המשחקים שלהן בלעדית.

ובגלל שזה המצב, חובת ההוכחה עליך שמיקרוסופט הולכת לשחרר את המשחקים של בת'זדה מולטי פלטפורם אחרת אלה סתם מילים ריקות של תקווה. להגיד "ES6 יעשה יותר כסף כמולטי פלטפורם" זה לא באמת נכון וגם אם זה היה נכון, נראה שאף מחזיקת פלטפורמה לא מסכימה עם הטענה הזאת כי הן משאירות את המשחקים שלהן בלעדיים. הכל אפשרי כי בסוף MS עושה מה שבא לה, אבל סטטיסטית כנראה שבת'זדה תהיה בלעדית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2021, 14:59

ברור שכרגע אין עדיין במח של אנשים בת׳זדה = מיקרוסופט, כמו שלא היה פעם עם פפ = סוני. עד שפתאום זה היה, ומאז זה ככה :) אז עכשיו מיקרוסופט קנו אותם, אז זה מובן לכל אחד שאחרי ההתחייבויות החתומות שלהם - שהכל יהיה בלעדי למיקרוסופט. אז בעוד חמש שנים לכל גיימר בעולם כן יהיה את הקישור האוטומטי הזה בראש - בת׳סדה = מיקרוסופט. פשוט, לא?

ולגבי דיונים על הסכמים שכבר נחתמו - לא, זה לא קורה. יש הסכמים מול החברה המפתחת, איי שום סיבה לדון על כך עם המתחרה, ויותר מזה - זה גם יכול להיות לא חוקי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 15:04

בת'זדה אפילו לא שייכת למיקרוסופט עדין, יש עוד חצי שנה עד שזה יקרה. אחרי שנראה משחקים של בת'זדה יוצאים בלעדית ל-XSX ולמחשב עם הלוגו של אולפני מיקרוסופט בהתחלה, שיהיו בהם סקינים של המאסטרצ'יף וכל מני דברים שקשורים ל-GAMEPASS, אולי זה יתחיל להשתרש. כלומר, מי חבר את RARE בכלל למיקרוסופט כשהיא נקנתה? ואת באנג'י? אף אחד. הדברים האלה לוקחים זמן, אבל בסוף זה משתרש.

ואגב, צריך להפריך את הדבר הזה אחד ולתמיד, בת'זדה מולטי פלטפורם לא שווה יותר כסף מבת'זדה בלעדית.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 15:05

DrKeo כתב:כל מחזיקת פלטפורמה שאי פעם קנתה חברה עשתה את זה בשביל לקבל אותה כמפתחת בלעדית לפלטפורמה שלה. אולי מיינקארפט הוא יוצא דופן כי הוא כבר היה קיים בכל מקום, אבל גם במקרה הזה המשחקים של מיינקראפט שיצאו מאוחר יותר יצאו בלעדית למיקרוסופט (למשל דאנג'נס). כלומר כשחברות קונות מפתחות, הן עושות את זה בשביל לקבל את המשחקים שלהן בלעדית.

ובגלל שזה המצב, חובת ההוכחה עליך שמיקרוסופט הולכת לשחרר את המשחקים של בת'זדה מולטי פלטפורם אחרת אלה סתם מילים ריקות של תקווה. להגיד "ES6 יעשה יותר כסף כמולטי פלטפורם" זה לא באמת נכון וגם אם זה היה נכון, נראה שאף מחזיקת פלטפורמה לא מסכימה עם הטענה הזאת כי הן משאירות את המשחקים שלהן בלעדיים. הכל אפשרי כי בסוף MS עושה מה שבא לה, אבל סטטיסטית כנראה שבת'זדה תהיה בלעדית.

אבל נדב גם לך יש חובת הוכחה. אתה "חייב" להוכיח מה הכוונה של ספנסר: משחקי בטסדה יגיעו קודם לאקסבוקס ויהיו הכי טובים עליה.
האם אתה יכול להציע הסבר אלטרנטיבי להצהרה הזו שהיא לא פס5? לאיזה קונסולה המשחקים של בטסדה יגיעו אחרי שהם יגיעו לאקסבוקס? לסוויץ שבטח לא יכולה להריץ את רובם המוחלט? לפיסי? מה בטסדה תבגוד בבעלי הPC ויוציאו את סטארפילד שנה לאקסבוקס ורק אחרי שנה לPC ב2021/2022 שעדיין לא יהיו מספיק בעלי Series x ? מה בטסדה ככה יבעטו בביצים של הקהל הPC הכי נאמן שלהם? בושה להם אם כך, ולא רק שזה בושה עבורם, חבל על הכסף שנשאר על השולחן.

ברור שזה לא סביר, ברור שזה גם לא הכוונה לטאבלטים וטלפונים בענן כי אף אדם שפוי לא מחכה לשחק סטארפילד על הפלאפון שלו עם מקשים וירטואלים.

אז נשארת השאלה, מהי הפלטפורמה הנוספת שהמשחקים של בטסדה יגיעו אליה? וזה יכול להיות רק סוני.

ואם תאמר "מאיפה לך שיש פלטפורמה נוספת בכלל" אם לא היתה עוד פלטפורמה היתה ספנסר לא היה אומר "יגיעו קודם לאקסבוקס" כי אם זה בלעדי נצחי לאקסבוקס, למה פשוט לא להצהיר את זה?
למה להזכיר "קודם?" אם זה בלעדי נצחי לבוקס? זה לא מתחבר למשהו קוהרנטי.

למה לספנסר להגיד ואני מצטט "As for third-party platforms, Spencer said, “We’ll take other consoles on a case-by-case basis.”
מה זה כל מקרה לגופו? מה ספנסר, חושב שאנחנו בני 3, שהוא צריך להסביר לנו שמיינקרפט יהיה אצל סוני? מה ספנסר צריך להמחיש לנו שהוא אחד שמכבד הסכמים שנחתמו?
case by case זה שקוף ש"בטסדה יגיעו, אבל אל תחשבו שבגלל זה כל הצד א' של מייקרוסופט יגיע"

והנה הCEO של מייקרוסופט בעניין הזה אחרי הרכישה
When we talk about our content we want our content to be broadly available.”
איך אתה משיג את זה שהתוכן שלך יהיה זמין לקהל רחב ככל האפשר? בין השאר בלשים אותו על פלטפורמה משמעותית כמו הפס5.

ושים לב שאף פעם לא שמענו התבטאות כזו על היילו או פייבל או פורצה, אף פעם לא שמענו את מייקרוסופט אומרים "אנחנו רוצים את היילו בכל מקום" אף פעם לא היתה רמיזה
שהוא יכול להגיד לפלייסטישן כולל גירס, אז אם אין שום ציפיה שהוא יגיע למה שישימו אותו ? ספנסר מעולם לא בנה צייפיה.

ככה גם משחק כמו הבלעדי היפני .. של בטסדה למה שמייקרוסופט פשוט לא תשלם לסוני סכום בשביל לבטל את הסכם הבלעדיות עליו? זה בטח כסף קטן למייקרוסופט
משחק כזה לא יכול לעלות הרבה כסף וככה גם ההסכם עליו.

אבל כנראה שלמייקרוסופט יש אינטרס להמשיך להביא משחקים לפס5 אז יש לה אינטרס להמשיך להשקיע בקהל הפס5.

כל מה שאני יכול להגיד, זה שכמו שאני לא עיכלתי כמה גיימפאס הוא העיקר אצל מייקרוסופט עכשיו אתם לא מעכלים את זה :)
מייקרוסופט חייבת שיהיה בגיימפאס תוכן אפי של 300 שעות, היא חייבת קמפיינים של FPS מושקעים, היא חייבת משחקי אימה היא חייבת גיוון ותוכן איכותי והיא חייבת חברה שיודעת לעשות את העבודה כמו שצריך כמו בטסדה, כדי להימנע מביטולים כמו סקילבאנוד או פרישת מוחות כמו שראינו שקרה לאחרונה ביוזמה...

היא חייבת יציבות ובטסדה נותנת את היציבות הזו כי האוורד והשאר יודעים לעשות את העבודה הם משלימים את מה שחסר במייקרוסופט ועוד רכישות בעתיד יביאו עוד אלמנטים שחסרים בגיימפאס.

זה לא משנה אם בטסדה תגיע אחרי שנתיים לפס5 העיקר שאתה תוקע בעלי PS5 עם FOMO שנתיים אה ומי שבטסדה לא מזיזה לו? אז אינדיאנה ג'ונס יעשה לו FOMO :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 15:07

אין לספנסר שום כוונה, ספנסר עדין לא הבעלים של בת'זדה בכלל והוא מתעסק בעיקר ב-PR כרגע. אם ספנסר הולך להוציא משחקים של בת'זדה לקונסולות אחרות הוא היה אומר לך את זה במפורש כי זה רק PR טוב. מהלך עסקי מטמטם ברמות וקצר רואי אבל מהלך שמוריד את הPR הרע שהיה להם לפני כמה חודשים. ספנסר יגיד לך באמת מה הכוונה שלו כשהם יכריזו על משחקים חדשים של ת'זדה ובת'זדה כבר תהיה בידיהם. אם FOMO זה מה שמניע חברות אז איפה GOW או מריו על ה-XSX?

ואה, כן, אני רק מזכיר לך ש-73% מהמכירות של סקיירים בתקופת השיגור היו על האקסבוקס וה-PC. המטרה של מיקרוסופט היא לא שה-27% הנותרים יקנו את המשחק על הפס5, המטרה שלהם היא שהם ירצו את ES6 כל כך שהם יעשו מנוי ל-GP.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 15:26

Laskin כתב:ברור שכרגע אין עדיין במח של אנשים בת׳זדה = מיקרוסופט, כמו שלא היה פעם עם פפ = סוני. עד שפתאום זה היה, ומאז זה ככה :) אז עכשיו מיקרוסופט קנו אותם, אז זה מובן לכל אחד שאחרי ההתחייבויות החתומות שלהם - שהכל יהיה בלעדי למיקרוסופט. אז בעוד חמש שנים לכל גיימר בעולם כן יהיה את הקישור האוטומטי הזה בראש - בת׳סדה = מיקרוסופט. פשוט, לא?

ולגבי דיונים על הסכמים שכבר נחתמו - לא, זה לא קורה. יש הסכמים מול החברה המפתחת, איי שום סיבה לדון על כך עם המתחרה, ויותר מזה - זה גם יכול להיות לא חוקי.

אבל למה שסקוור בעצמם לא יהיו יד בעניין? מה איכפת להם, סוני משלמת להם על בלעדיות זמנית ואחכ הם עוד מוציאים לאקסבוקס.. מה רע? סקוור תמיד היו זונה לכל המרבה במחיר זה ככה 20 שנה כבר :) ברור שסוני לא תדבר על בלעדי נגיד של רוקסטאר עם מייקרוסופט אלא תדבר עם רוקסטאר ומייקרוסופט.

רוצה הוכחה שדברים כאלה קורים? ספנסר רמז שכשהוא היה צריך להחליט אם לממן את SF5 או לממן KI הוא בחר בKI בין אם הוא ידע שסוני כבר מממנים SF5 ובחר לממן את KI בתגובה או שהוא פשוט סירב לממן את SF5 ומימן את KI שלוש החברות המעורבות, קפקום, סוני, ומייקרוסופט ידעו כל הזמן מה קורה אצל השניה, רק ככה אפשר להבין את מה שקרה ואת ההצהרות של כולם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 16:16

DrKeo כתב:אין לספנסר שום כוונה, ספנסר עדין לא הבעלים של בת'זדה בכלל והוא מתעסק בעיקר ב-PR כרגע. אם ספנסר הולך להוציא משחקים של בת'זדה לקונסולות אחרות הוא היה אומר לך את זה במפורש כי זה רק PR טוב. מהלך עסקי מטמטם ברמות וקצר רואי אבל מהלך שמוריד את הPR הרע שהיה להם לפני כמה חודשים. ספנסר יגיד לך באמת מה הכוונה שלו כשהם יכריזו על משחקים חדשים של ת'זדה ובת'זדה כבר תהיה בידיהם. אם FOMO זה מה שמניע חברות אז איפה GOW או מריו על ה-XSX?

ואה, כן, אני רק מזכיר לך ש-73% מהמכירות של סקיירים בתקופת השיגור היו על האקסבוקס וה-PC. המטרה של מיקרוסופט היא לא שה-27% הנותרים יקנו את המשחק על הפס5, המטרה שלהם היא שהם ירצו את ES6 כל כך שהם יעשו מנוי ל-GP.

אבל נדב, אתה פשוט לא מעכל את הסדר העולמי החדש של מייקרוסופט :) עם הגיימפאס :) הGP הוא העיקר. רק אנשים מעטים כל כך אוהבים את בטסדה שהם יקנו אקסבוקס/PC על ההשקה. תזכור שסקיירים עם הנתונים שהבאת ועם זה שהיה לו באג שובר משחק עשה 6M על הPS3.למה לוותר על 6M לקוחות? יש משחקים צד א' של מייקרוסופט שלא מגיעים למכירות האלה.

הכל סובב אצלם עכשיו לגבי מה שיתן לGP להראות הנטפליקס הכי משתלם לגיימינג. המטרה היא לא לחסום את בטסדה, מהPS5 אלא לגרום לPS5 להיראות כמו דיל עלוב בהשוואה לגיימפאס.

בזמן שבעלי PS5 יוכלו לקנות את סטארפילד definitive edition ב70 דולר מנופחים ב2023-2024 או ב50$ אם מייקרוסופט יהיו ממש מתחשבים עדיין זה נראה מגוחך שבגיימפאס אתה מקבל את המשחק עצמו כולל עוד ספריה ענקית שרק תגדל ב2024.

ואיך מביאים אנשים כמוני וכמוך שמשחקים מלא במשחק אחד? אתה בOW ואני בSF5 זה פשוט מאוד. גלאס? מביאים לו סטארפילד הוא יקנה את זה על עיוור בלי לדעת מה הוא קונה כי ...בטסדה... נדב? אפשר לפתות אותו עם הילבלייד 2 מה סתם הבאנו אותו בלעדי? פייג' נזיז אותו מהיילו 5 עם איזה אינדיאנה ג'ונס.

בלינג? אם הוא כבר לא מהרהר על מחשבות של לקנות בוקס, אפשר לשבור אותו עם מספיק אקסקלוסיבים סינמטיים ומשחקי אימה טובים של מיקאמי שהם בבעלות בטסדה.

ויש אנשים כמו סטיק כמוך ועידן וכו' שיש להם PC ואין שום בעיה להביא אותם לגיימפאס בקלות כי כבר הם לא צריכים לקנות שום פלטפורמה בשביל להיכנס לגיימפאס.

אני קניתי לאחיינים שלי PS4 בגלל שיש לי משהו כמו 500 משחקים לפס4 לא כולל הפלוס אז חשבתי שהם יעופו על זה. אבל מה ? הם עדיין באים אלי בתלונות שלחברים שלהם באקסבוקס יש זה וזה וזה ואני מנחש שלחברים יש גיימפאס, אז אני מוצא את עצמי קונה להם בפס4 דברים שבגיימפאס היו בחינם.

על אותו משקל בזמן שאתה קונה לבן שלך את ספיידרמן ומתחיל לבנות ספריה בשבילו על הפס5 גיימפאס כבר יציע לו עד 2024 מלא תוכן מותאם אליו.

זה המשחק שמייקרוסופט משחקים לדעתי וכל הצהרה שלהם תומכת בזה.

הם יודעים שקהל הארדקור רוצה RPG של 400 שעות, כמו שיש אנשים שרוצים סדרה עם 12 עונות. הם יודעים שהם הולכים להציע הרבה חוויות מולטיפלייר בצד א' אז הם צריכים מפיצה כמו בטסדה שתתן חתיכת בוסט לסינגל פלייר.

בשביל גיימרים שלא ישברו וישארו על הפס5 ואין להם פיסי? מקסימום יוציאו להם אחרי שנתיים את הבלעדיים. זו האסטרטגיה :) כמו שאני רואה אותה.
הם ישחקו במשחקים של בטסדה אחרי כולם, כמו שמשאירים לך פיצה במקרר, כן זו עדיין פיצה אבל היא הרבה פחות שווה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 16:48

איך ES6 על הפס5 יגרום לאנשים להיות מנויים של GP? הם ממילא קנו פס5, הם ממילא קונים משחקים על הפס5, אז עכשיו הם צריכים להוציא כסף על XSX ועל מנוי בכדי.. לקבל משחקים שממילא יש להם על הפס5? WHAT? כלומר, באיזה יקום סוני מכריזה "כל המשחקים שלנו מגיעים לאקסבוקס" ושחקני האקסבוקס אומרים לעצמם "באמת? ואו, אני קונה פס5!".

אתה סתם שופך פה תאוריות לא מבוססות שהמצאת, זה לא הכיוון החדש של MS שאני אמור להבין, זאת סתם המצאה. MS לא הוציאה אף משחק צד א' גדול למכשיר של סוני בשביל "FOMO" ואין שום סיבה שבת'סדה יהיו שונים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 17:00

DrKeo כתב:איך ES6 על הפס5 יגרום לאנשים להיות מנויים של GP? הם ממילא קנו פס5, הם ממילא קונים משחקים על הפס5, אז עכשיו הם צריכים להוציא כסף על XSX ועל מנוי בכדי.. לקבל משחקים שממילא יש להם על הפס5? WHAT? כלומר, באיזה יקום סוני מכריזה "כל המשחקים שלנו מגיעים לאקסבוקס" ושחקני האקסבוקס אומרים לעצמם "באמת? ואו, אני קונה פס5!".

אתה סתם שופך פה תאוריות לא מבוססות שהמצאת, זה לא הכיוון החדש של MS שאני אמור להבין, זאת סתם המצאה. MS לא הוציאה אף משחק צד א' גדול למכשיר של סוני בשביל "FOMO" ואין שום סיבה שבת'סדה יהיו שונים.

אז נסכים שלא להסכים עד מרץ? :) עוד לא הבאת לי הסבר משכנע למה שספנסר יגיד "המשחקים מגיעים קודם לאקסבוקס" לא הסברת לאיזו פלטפורמה הם יגיעו אחרי האקסבוקס.
מה הם לא יהיו day one בPC ? מה הם מקבלים פורטים למגסון?

את כל הדיון אפשר לסכם ככה, אתם תקועים עדיין במנטליות הישנה, של סוני ונינטנדו, שבה כל אחד מביא את האקסקלוסיבים שלו ואתה אמור לקנות לפי מה שמושך אותך.

סאטיה נאדלה,שינה את כיוון הספינה במייקרוסופט והם מזמן לא שם. בפעם האחרונה שמייקרוסופט שיחקה את המשחק של האקסקלוסיבים זה היה ב360 וזה כבר לא מעניין אותם כי זה הוכח כלא אפקטיבי.

נדב,אתה בסדר עם לשחק GOW. שלוש שנים אחרי היציאה, אז מה הבעיה יש אנשים עם PS5 שיהיו בסדר גמור עם לשחק סטארפילד וTES6 אחרי שנתיים.
מה ההבדל? מי שממש רוצה את בטסדה יצטרך לבלוע את הצפרדע ולקנות בוקס/לעשות מנוי בPC.

איך אני מביא תאוריות לא מבוססות שהמצאתי... כשכל התאוריה שלי מבוססת על מה שאמרו טוד וספנסר
"בטסדה יגיעו קודם לאקסבוקס
"לא משנה לנו איפה אתם משחקים כולל קונסולה אחרת, או טאבלט"א

אז עכשיו יגידו לי שטוד דיבר על הסוויץ? come on.

אני מבסס את התאוריה שלי על הצהרות של שני האנשים עם הכי הרבה מילה בעניין לאן בטסדה תגיע. בעוד אתם שבויים בקונספט הישן של הבלעדיות.... וכל הטיעון הוא...

"אז למה להוציא 7 מליארד דולר"

למה מתעלמים מזה שמשחקי בטסדה יהיו כמו תה קפה שהתקרר עד שיגיע לפס5? זה העניין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 17:16

המשחקים של בת'זדה יגיעו ל-PC ולאקסבוקס, כלומר ל-GP. זה מה שכל חברה עשתה כשהיא קנתה מפתחת או מפיצה, זה גם מה ש-MS תעשה. תמיד יש סיכוי מסויים שזה לא נכון, כי אני לא מיקרווספט אז מן הסתם אני לא יודע אם הם מתכננים משהו לגמרי הזוי. אבל כן, אם יקרה משהו אחר, זה יהיה הזוי.

למה להוציא 7 מליארד? כדי לבסס את GP כמנוי אטרקטיבי עם בלעדיים שיעזרו ל-MS להגיע לכמה עשרות מליוני מנויים. זה שווה הרבה יותר מ7 מליארד, הרבה יותר.

אגב, GOW הוא תה שהתקרר, לא? הוא כבר בן 3, למה הוא לא יוצא ל-XSX? מה עם U4? הוא כבר תה קפוא, כמעט בן 6. איפה U4 ל-XSX?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 38 אורחים