נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 27 אפריל 2023, 19:27

MS עשתה כמה טעויות מאוד קריטיות בדור הזה, אני יודע שטחנו את הנושא כאן למוות אבל אני לא יכול להתנער מהמחשבה שיש לזה קשר הדוק למצב שלהם כרגע מבחינת
היצע צד א':
1. הקיום של ה-XSS- טעות, טעות ועוד פעם טעות. קיאו, שמעתי את כל ההסברים הטכניים שאני פחות בקיא בהם ממך למה לפחות בתיאוריה היא לא הייתה אמורה להוות מכשול אבל פה ושם נשמעים קולות על הבעייתיות בפיתוח אליה, ואלו קולות שאני מאמין שנשמע יותר ויותר בקרוב כשהקונסולות מהדור הקודם יישארו מאחור סוף סוף.
אני לא חושב שזה מקרי שלמרות שה-XSX חזקה יותר חומרתית מהפס5, אין לה יתרון ברור במשחקי צד ג', לדעתי זה לא רק בעיות API, מפתחים פשוט לא בעניין להקצות משאבים לפיתוח לשתי הפלטפורמות האלה, הם זורקים את המשחק בגרסא מסורסת על ה-XSS ומשהו מזה מחלחל למעלה ל-XSX. שוב, תיאוריה, אבל כזו שבעיניי לפחות יש לה אחיזה מסוימת במציאות בהתחשב בכל מיני פירורים ש-DF פיזרו פה ושם בפודקאסטים שלהם.

2. MS בחרו למצב את גיימפאס כמנוע צמיחה העיקרי שלהם, וזה כנראה פשוט לא כדאי כלכלית עבורם לשפוך את הסכומים שסוני שופכת על צד א' שלה עם מודל כזה.
אפשר להפריך את הטיעון הזה עם משחק כמו סטארפילד, אבל לדעתי לפחות הסיבה העיקרית שהסקופ שלו כל כך ענק היא בגלל שהוא פשוט התחיל פיתוח הרבה לפני הרכישה של MS את זנימקס והיה בשלב מתקדם מספיק כדי ש-MS תסכים "לספוג" את העלויות ולשחרר אותו As is בגיימפאס.
כמו שאני רואה את זה, צד א' של MS הם סוג של סרטי נטפליקס יקרים בזמן שאלו של סוני הם בלוקבאסטרים שעבורם הולכים לקולנוע. גישות שונות, ברור לגמרי מה עובד כאן מסחרית לפחות בגיימינג.
אני חושב שגם משחקים נוצצים גרפית כמו הלבלייד 2 לא יהיו בסקופ של AAA מהסיבה הזו.

3. MS הפסיקה עם הרבה יוזמות של רצון טוב כמו תוכנית ה-BC שלהם כשאין להם שום אלטרנטיבה אחרת להציע, בטח כשזה מגיע ללהוריד קונסולות מהמדפים.

אם MS רוצה לצאת מהמצב איכסה הזה שאקס בוקס נמצאת בו כרגע הם באמת צריכים תוכנית רב-שלבית בעיניי, כשחלק מהשלבים האלה בכלל לא קשורים לצד א' שלה, כמו להוריד את מגבלת האונליין בתשלום עם החיסול המתבקש של לייב גולד שהיה צריך לקרות כבר לפני שנים. צעדים מהסוג הזה ישדרו רצון טוב, יאחדו את האקוסיסטם שלה עוד יותר ויתנו איזשהו אדג' לקונסולות שלה לעומת סוני.

השלב הבא יהיה קצת יותר שנוי במחלוקת, אבל אני חושב ש-MS צריכים לבנות מחדש את 343i, להמשיך את הפיתוח העיקרי של הסדרה שם ולהישאר עם Slipspace, כן.
כשהיילו חולה, אקס בוקס חולה :) היום, אחרי כל הפאטצ'ים והטונינג, אני יכול לומר בוודאות שיש ל-343i בסיס טוב עם אינפיניט, זה היילו עם הלופ גיימפליי הכי refined בהיסטוריה של הפרנצ'ייז בעיניי, שילוב מושלם של legacy Halo ו-H5 ביחד עם הפורג' הכי מושקע בסדרה בפער, והוא עדיין בבטא. יש שם פוטנציאל אדיר, צריך תוכן, ומהר. ולא להזניח את הסינגל, היילו מונע מ-lore איכותי ו-lore איכותי לא מוצאים במולטי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2023, 19:41

1) בנוגע לקיום של ה-XSS, אנחנו לא נסכים. אבל אני כן חושב שהם עשו טעות גדולה עם הזיכרון. ובנוגע ללמה פחות רואים את היתרון כוח של ה-XSX, יש לזה המון סיבות, אחת מהן היא שעדין לא הגענו לפיתוח לדור הבא בלבד שאמור להגדיל משמעותית את הפער בין ה-XSX לפס5. ויש עוד סיבות, אני לא חושב שה-S היא אחת מהן. אפשר לראות שעבור רוב החברות מפתחות ל-S כ-after thought.

2) כל צד א׳ של סוני יחדיו מכניס בערך מליארד בשנה. זה סכום של-GP אמור להיות מאוד קל להכניס. בכלליות צד א׳ הוא לא ממש מנוע צמיחה והכנסה לסוני, הוא קיים שם כדי למשוך אנשים ל-ecosystem שלהם. אני כן רוצה להאמין שמיקרוסופט הולכת להשקיע במשחקים את מה שסוני משקיעה בצד א׳, ואני חושב שזה גם קורה. כלומר, נניח פורצה החדש, רק להחזיק את T10 במשך שש שנים זה כבר חתיכת תקציב רציני. וכנ״ל אפשר להגיד על רוב המשחקים שלהם כמו נניח גירס 6 שכבר חצה את ה-3 שנים פיתוח שזה יותר מכל משחק גירס אחר והוא אפילו לא הוכרז.

3) אני לא יודע אם המגבלות אונליין הן מה שמחזיקות את מיקרוסופט מאחור. כרגע יש להם קונסולה מרשימה יותר וחזקה יותר וגם מערכת הפעלה טובה יותר. מה שחסר הוא המשחקים, אז צד א׳ זה לגמרי מה שחסר להם, לדעתי לפחות.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2023, 22:19

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 אפריל 2023, 05:43

DrKeo כתב:אני לא יודע אם יש או אין למיקרוסופט משחקים שמעיפים את המוח - כלום לא ממש יצא עדין. PD מעיף את המוח? גירס 6 מעיף את המוח? דום הבא מעיף את המוח? אולי, אין לי מושג, לא ראיתי אותם עדין. יש הרגשה כזאת שכל דבר שמיקרוסופט מכריזה הוא סוג של vaporware.

אני יודע שסטארפילד אמור להיות הענק הראשון שלהם, אבל אני מרגיש שדווקא הלבלייד 2 הוא אבן הבוחן האמיתית של מיקרוסופט. מה שהם עושים עם נינג׳ה ת׳אורי והלבלייד הוא מה שהם עושים עם רוב הצוותים שלהם היום. הם נתנו לנינג׳ה ת׳אורי תקציב גדול, הם נותנים להם הרבה זמן והם נותנים להם חופש אומנותי. הוא הוכרז מוקדם מדי (כמו רוב המשחקים של מיקרוסופט לאחרונה), הוא מרגיש כמו משחק שבחיים לא יצא (כמו רוב המשחקים של מיקרוסופט לאחרונה) והוא התחיל פיתוח תחת המטריה של מיקרוסופט - כלומר הוא לא שארית מימים שמקדימים את הרכישה.

אז מבחינתי, HB2 הוא המבחן. אם הוא מצליח, אז המודל של מיקרוסופט יעבוד, הוא פשוט לוקח שנים. ואם לא, אז וואללה, ממש מבאס.

כן התחושת vaporware הזו באמת אופפת את הכל אבל זה גם משהו שילך ויסתדר עם השנים לדעתי. כל הvaporware האלה נוצרו כי מייקרוסופט היתה חייבת שיהיה לה במה לנפנף כשסוני ונינטנדו מראים את האנצ'רטידים והזלדות, עכשיו זה נגמר, כי אף אחד יותר לא ישאל "יש למייקרוסופוט אקסקלוסיבים?" אנשים יידעו שדום 6 TES הבא, . אלה האקסקלוסיבים שיגיעו בוודאות, ובוודאות גמורה לא יהיו vaporware כמו שהם יודעים שגירס והיילו חדשים יגיעו בוודאות גמורה. לא יהיה יותר צורך להכריז על משחק כמו פרפקט דארק או Everwild כשהם עוד בשלב הקונספט ארט :) והם יוכלו להיות מוכרזים שיש גיימפלי אמיתי להראות :)

הבעיה עם הלבלייד 2 לדעתי הצנועה לפחות, היא שאמנם הוא התחיל עם מייקרוסופט, אבל הוא המשך לIP מוצלח מהדור הקודם.כאילו כמה זה כבר קשה לא לפקשש משחק המשך, כשיש לך את הצוות המקורי עובד על ההמשך? ואחרי שהמשחק הראשון כבר קבע את השבלונה של הסדרה וקל להרחיב אותה בהמשך? במילים אחרות אני מנסה להגיד שאני אהיה רגוע אחרי שאני אראה את נינג'ה תאורי מפתחת אצל מייקרוסופט IP חדש מאפס ושנראה שבאמת מייקרוסופט תורמת לפיתוח שלו מבחינת תקציב.

אין לי ספק שמייקרוסופט רוצים להשקיע המון בנינג'ה תאורי אני די בטוח שנינג'ה תאורי נקנו בשביל למלא את המשבצת של "משחקים סינמטים סטייל סוני" אז ברור לי שמייקרוסופט רוצה להשקיע בהם ולהביא אותם למצב שהם ה"נוטי דוג" שלהם. פשוט כידוע יכולת הביצוע של זה בשטח זה מה שמדאיג אותי אבל יש סיבות טובות לאופטימיות עם נינג'ה תאורי ומייקרוסופט, בעיקר בגלל שכמעט אף צוות אחר של מייק לא הולך על אותה נישה סינמטית של סוני :).

באמת שלדעתי הרוב של המשחקים יהיה טוב. פרפקט דארק יהיה מעולה לאנשים כמוך נדב שבאמת מכירים את המותג ולא רק בעיקר גדלו על המיתוסים סביבו, טנגו יביאו תוכן בסגנון יפני/JRPG שכל כך חסר למייקרוסופט, אינדיאנה ג'ונס יהיה משחק מעולה וכו' בסוף כל הדברים האלה יסתדרו.

הבעיה לפחות לדעתי ברמה הכי גדולה, היא שמייקרוסופט קצת נתקעו בנישה של "משחקים לגיימרים" ברור שהארדקור כמוך הולך לרייר על פרפקט דארק חדש שיעשה כבוד למשחק הישן, וברור שהארדקור כמוני הולך למחוא כפיים על החייאה של סקיילבאונד שכנראה תתרחש יום אחד. זה ברור שהארדקור אחר כמו לאסקין הולך להיות מרוצה
מהחוויות הסינמטיות של נינג'ה תאורי סטייל סוני... השאלה היא מה יש למייקרוסופט שיפרוץ החוצה ויהפוך ללהיטי ענק. זוכר איך ב2004 ראינו את כל העולם ואשתו באטרף בהשקה של halo 2?
יכולת לחשוב בזמנו שזה כמעט איזה דיאבלו חדש שיוצא או משהו.

כיום למייקרוסופט יש בעיקר את דום, ואת TES וסטארפיילד שהם שם ענק כזה.. ואני מניח שזו בדיוק היתה המטרה של הרכישה של אקטי... להוסיף עוד שמות ענק כדי שהפלטפורמה תעניין לא רק את ההארדקור אלא גם את הבן אדם הממוצע :) אולי הם ינסו רכישות אחרות שימלאו את החלל הזה של הרכישה שנכשלה אבל כרגע? הם בסכנה להישאר נישה לגיימרים אם המצב הזה לא יתוקן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אפריל 2023, 11:35

כשאתה מסתכל על מה שיש להם במחסנית, הם בתאוריה אמורים לשים עכשיו את סוני בכיס חוץ מאשר השחרור הדו-דורי של נוטידוג וסנטה מוניקה. יש להם כל כך הרבה צוותים שזה אפילו לא מצחיק. קצת קשה להבין איך הם הצליחו להגיע לתקופת יובש כל כל ארוכה עם כמות צוותים שכזו. אפשר לעשות רשימה ארוכה של כל הצוותים שלהם ורובם בלי שום דבר בחוץ ב3+ שנים האחרונות.

ההסבר היחיד שאני יכול לספק לזה הוא שהם נתנו צ׳ק פתוח מבחינת זמנים לרוב הצוותים החדשים ואם כל משחק מקבל אקסטרה 2-3 שנים של פיתוח אז נוצר יובש של שנים. אני מקווה שזה ישתלם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אפריל 2023, 15:22

DrKeo כתב:

מה שהכי בולט לי פה זה הפריימרייט שנראה… 30?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 אפריל 2023, 21:26

DrKeo כתב:כשאתה מסתכל על מה שיש להם במחסנית, הם בתאוריה אמורים לשים עכשיו את סוני בכיס חוץ מאשר השחרור הדו-דורי של נוטידוג וסנטה מוניקה. יש להם כל כך הרבה צוותים שזה אפילו לא מצחיק. קצת קשה להבין איך הם הצליחו להגיע לתקופת יובש כל כל ארוכה עם כמות צוותים שכזו. אפשר לעשות רשימה ארוכה של כל הצוותים שלהם ורובם בלי שום דבר בחוץ ב3+ שנים האחרונות.

ההסבר היחיד שאני יכול לספק לזה הוא שהם נתנו צ׳ק פתוח מבחינת זמנים לרוב הצוותים החדשים ואם כל משחק מקבל אקסטרה 2-3 שנים של פיתוח אז נוצר יובש של שנים. אני מקווה שזה ישתלם.

זה סביר בהחלט, שהם לא לחוצים על זמנים פשוט, מספיק להם שהם הראו מה יש בקנה.

לפי סקילבאונד? (וכן אני מסכים שהאשמה היא גם על פלטיניום אין פה ספק בכלל) הם פשוט לא יודעים לנהל פיתוח של משחקי AAA.... כל הקטע זה שיהיה לgame director
איזה game producer שידבר בשבילו עם ההנהלה הגבוהה וידע להסביר שהצוות צריך עוד זמן עוד תקציב, ושיש בעיות ושידע לדבר בשביל הצוות עם אנשי החליפות.

עכשיו יש להם בחור כזה עם האוורד, אז המצב יכול להשתפר דרסטית בטווח הארוך קודם לא היה להם כי ספנסר הוא לא באמת הבחור הזה כמו שראינו.

מייקרוסופט יכולים לעשות אמאזון כמה שבא להם ולכתוב צ'ק פתוח ולהביא את הכישרונות הכי חזקים אבל אם לא יהיה שם מישהו כמו יושידה שידע להגיד לאנשים כמו סנטה מוניקה יש לכם בעיה בGOW ולעזור להם אז זה לא ילך.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 מאי 2023, 03:58

בונאה חבר'ה, המצב של האקסבוקס נראה רע מאז שרדפול יצא. בכל מקום יש סרטונים על זה שהמצב של האקסבוקס על הפנים, ובכל מקום יש נושא בסגנון
"היית שורד אם היה לך רק אקסבוקס?" וכאלה.כל כך הרבה מעריצי אקסבוקס גם מאוכזבים מהיילו האחרון ועכשיו כל התסכול הזה יוצא ברשת.

נכון שהם מגזימים, אבל אתם מתארים לכם מצב שסטארפיילד יוצא, והציונים שלו פחות מ90 בMC ? אם אנשים מגיבים ככה על רדפול, אנשים יהיו בהיסטריה אם גם סטארפיילד איכשהו יהיה משחק של 8 כזה.אם איכשהו ייצא שסטארפיילד הוא באמת איזה NMS בתקציב של AAA אני לא יודע איך מייקרוסופט תקום מזה.

מצרף סרטון כזה, אבל יש עשרות או מאות כאלה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2023, 08:48

רק לפני חודשיים יצא hi fi rush שכל התעשיה השתפכה עליו, עוד 4 חודשים יוצא סטארפילד וחודש+ אחריו פורצה. אנשים אוהבים להיות דרמטים אחרי כישלון, ועוד אחד של המשחק הכי פחות מצופה של מיקרוסופט השנה.

וכן, השנתיים הראשונות של אקסבוקס היו פשוט תחת אחד גדול. מזוויע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2023, 09:08

כן, זה באמת מאז ומתמיד היה הכותר הכי מצופה, אז התגובות הדרמטיות חסרות פרופורציות.
ב-11 ביוני תהיה תצוגה מאוד מקיפה של סטארפילד, אני מקווה שלא ייאכזב. הוא ופורצה בפיתוח אינסופי, אני משוכנע שהמצב יהיה טוב בהרבה עד סוף השנה.

אגב, ראיתי אתמול שPLANET OF LANA יוצא בסוף החודש! 23 למאי, ליתר דיוק. ואם אינני טועה הוא גם כן בגיימפאס. הוא נראה מעולה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 מאי 2023, 12:53

אני מקווה מאוד שזה נכון, היו שמועות שסטארפיילד הרי במצב לא טוב ושהוא כולו בבאלגן אחד גדול, וכבר ראינו שמייקרוסופט לא דחתה את רדפול ונתנה לו לצאת במצב הקטסטרופלי שלו, יכול להיות שהם ישחררו גם את סטארפיילד במצב קטסטרופלי בלי לתת לו את הזמן שהוא צריך, באסה של החיים אני כל כך רוצה לראות את בטסדה חוזרים לשלוט אם זה לא יקרה הפעם, זה יהיה כזה באסה (וגם סתם בזבזתי כסף )

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2023, 13:25

רדפול נדחה, הוא היה אמור לצאת לפני כמעט שנה... תאר לעצמך באיזה מצב
לדעתי אין כמעט מצב שסטארפילד לא יהיה מפוצץ בבאגים כי הוא משחק ענק בקטע אחר, אבל יש באגים ויש באגים, ויש מצב טכני ויש מצב טכני...
אני אישית לא יודע רק איך הוא ירוץ על הXSS...
אם ג'דיי רץ ב-720P בערך *על הפס5* - מה יהיה עם סטארפילד על XSS?
(וכן, אני יודע שזה לא הוגן לשוות אבל רק רציתי לציין שג'דיי מתחת לכל ביקורת בעניין הזה... איזה באסה! מת להתחיל כבר)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 מאי 2023, 13:35

ג'דיי רץ ממש אחלה על הPS5. כן זה משחק גדול מאוד שהושק הרגע ולא פותח על ידי סנטה מוניקה, יש קצת באגים, אבל שום דבר רציני שאני נתקלתי בו על הPS5. בכלל, בשעתיים ששיחקתי בfallen order החודש נתקלתי ביותר באגים מאשר ב12 שעות בsurvivor עכשיו.
מבחינת ביצועים הוא לא מושלם, אבל הבעיות שלו הן לא גמגומים תכופים או בעיות ביצועים שאתה ממש מרגיש לאורך כל הישיבה, אלא איזה שני מקומות שנתקלתי בהם עד עכשיו שמשלבים יותר מדי אפקטים. זה אולי מרשים בסרטוני ביצועים כי זה באמתת נראה רע, אבל אלו מקומות שרצתי דרכם בערך 15 שניות במצטבר עד עכשיו.
וג'דיי לא באמת רץ ב720P, יש FSR 2 ל4K. כן, זה לא DLSS 2, אבל זה לחלוטין מספיק טוב ובטח שבישיבה מול קונסולה במקום מול מחשב.

מצב הPC שלו נוראי, וזה גורם לכל באג שהגיוני לראות בהשקת AAA על הקונסולות לתתפוס כותרות. תאמין לי, הוא במצב בסדר גמור על הPS5 כרגע מהנסיון שלי. ו-וואו, הוא משחק כל כך טוב :). אכתוב עליו כאן כשאסיים אותו, אבל ככל שאני מתקדם הרשמים הסופר חיוביים שלי לא משתנים, הם רק מתחזקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2023, 13:53

לעשות FSR2 מ-720P או 824P במקרה הטוב, ל-4K - זה משהו שאפילו עם DLSS2 לא ייראה משהו, וזה מאוד רחוק מלהיות DLSS2.
זה ממש לא משחק שמצדיק ירידה כל כך גדולה ברזולוציה, ועוד לא לרוץ באמת יציב לגמרי, בלשון המעטה.
וכן, אני יודע שסה"כ הוא נראה ורץ סבבה על הPS5 (במיוחד אחרי הפאצ'ים החדשים), אבל זה עדיין מביך בעיניי. בחיים לא חשבתי שזו תהיה הרזולוציה שלו.

ואני מקנא בך :) גם כי זה לדעתך מספיק טוב, כנראה עניין של מרחק מהטלויזיה אצלך לעומתי או משהו, ובעיקר בגלל שאתה אשכרה משחק בו.
אני מ-מ-ש מת להתחיל לשחק. לא יכול לתאר עד כמה.
אני פשוט יודע שיש מצב טוב מאוד שזה עניין של שבועיים מהיום ואשחק בו ב-120 פריימים 4K עם RT, בתנאי שיוסיפו DLSS.
אם היה במצב טכני קצת יותר טוב על הPS5 הייתי קונה כבר.
בעיקר מתבאס בגלל הסיפור שאני רוצה לחוות, שמעתי שהוא *מעולה* מחברים שכבר סיימו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 מאי 2023, 14:07

זו באמת שאלה טובה איך סטארפיילד יעבוד על הS הרי בסרטון שראינו זה ברור שהמשחק מודגם על הX או על איזה מחשב שהוא קירוב שלו, ועדיין היה מדובר ב30FPS די מגמגם
זה בולט שאפילו לX או מחשב סביר יהיה קשה עם המשחק, אז הS ? לא אתפלא אם יהיו ירידות לאזור ה27FPS או פשוט אפשרויות גרפיקה נמוכות ומחרידות שמוציאות מהמשחק את כל היופי שלו.

אני מקווה שספטמבר כבר יגיע ויהיו תשובות לכל השאלות האלה, אני הולך לקחת את זה קשה מאוד אם סטארפיילד יקבל פחות מממוצע של 94.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 מאי 2023, 14:17

Laskin כתב:לעשות FSR2 מ-720P או 824P במקרה הטוב, ל-4K - זה משהו שאפילו עם DLSS2 לא ייראה משהו, וזה מאוד רחוק מלהיות DLSS2.
זה ממש לא משחק שמצדיק ירידה כל כך גדולה ברזולוציה, ועוד לא לרוץ באמת יציב לגמרי, בלשון המעטה.
וכן, אני יודע שסה"כ הוא נראה ורץ סבבה על הPS5 (במיוחד אחרי הפאצ'ים החדשים), אבל זה עדיין מביך בעיניי. בחיים לא חשבתי שזו תהיה הרזולוציה שלו.

ואני מקנא בך :) גם כי זה לדעתך מספיק טוב, כנראה עניין של מרחק מהטלויזיה אצלך לעומתי או משהו, ובעיקר בגלל שאתה אשכרה משחק בו.
אני מ-מ-ש מת להתחיל לשחק. לא יכול לתאר עד כמה.
אני פשוט יודע שיש מצב טוב מאוד שזה עניין של שבועיים מהיום ואשחק בו ב-120 פריימים 4K עם RT, בתנאי שיוסיפו DLSS.
אם היה במצב טכני קצת יותר טוב על הPS5 הייתי קונה כבר.
בעיקר מתבאס בגלל הסיפור שאני רוצה לחוות, שמעתי שהוא *מעולה* מחברים שכבר סיימו.

לא הייתי בונה על גרסאת הPC במקומך, לא בכלל ובוודאי שלא בזמן הקרוב. בה אומנם לא שיחקתי, אבל נראה שהמצב שם ממש בעייתי וכרגע אי אפשר לנעול על 60 עם 4090 בהגדרות הנמוכות ביותר. זו לא אופטימיזציה, זה פורט שבור. אולי הגרסה הזאת עוד תתוקן בעתיד, אבל זה בטח לא יקרה בעתיד הקרוב.

אבל על גרסאת הPS5 אני מדבר מנסיון, יש לFSR 2 תופעות לוואי והן קיימות כאן, הייתי אומר גם שאני דווקא יחסית רגיש לתופעות האלו (את DLSS 1 בזמנו פשוט לא הייתי מסוגל להפעיל בגלל הבעיות שהיו), אבל באמת שזה לא משהו קיצוני שפוגע בחוויה. אגב, לפי DF הרזולוציה הבסיסיתת ל4K היא 972p בקיצון אחד ל 1242p בקיצון השני, זה מצב הביצועים שבונה ל1440P מ720P, אבל המצב הזה בכל מקרה לא באמת עובד (אני מעדיף בהרבה 30 נעול ויציב עם פריים פייסינג מושלם מאשר מצב 40-60 שרץ בצורה חופשית וסובל מקריעות מסך. בעצם הקריעות מסך זה בעיקר מה שהפריע לי, זה ממש מציק לי). המשחק נראה נהדר, הוא ממש ממש יפה ותשמע, יש סיקוונסים אפים במשחק הזה שמזכירים שסטיג היה הבמאי של GOW 3, לא פחות.

בכל מקרה במקומך הייתי מוותר על גרסאת הPC (או לפחות מבין שלא תקבל אותה בשנה הקרובה, אם בכלל) ופשוט מקבל את המשחק כמו שהוא על הPS5. האם זה מצב מושלם? לא, אבל בסדר, המשחק שווה את זה וזה מה שהוא. אני לא ממליץ על המשחק הזה סתם במצב הנוכחי, הוא באמת סופר מוצלח, הפתיע אותי מאוד בכמה גדול וכמה אפי הוא הופך להיות, ואתה אחד שאני יודע שרוצה ומאוד ציפה למשחק הזה. אין לי ספק שאתה מאוד תהנה מכל מה שהם עשו פה, ובסך הכל צריך לבלוע מצב טכני סביר, אבל ממש ממש לא שבור או פוגע בחוויה בצורה מהותית.
אם הייתי חושב שהוא במצב כזה שבקרוב יהיה שיפור מהותי אני גם הייתי מחכה, אבל אני בספק אם הוא במצב ששיפור כזה הוא בכלל ריאלי, ובטוח שזה לא יהיה בחודש - חודשיים הקרובים בכל מקרה. אבל זו דעתי, תעשה מה שאתה רוצה, אני נהנה ממנו :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2023, 14:55

אין משחק שאני לא אעדיף לשחק במצב ביצועים, אם קיים…
אני ל-30 לא חוזר אלא אם אין שום אופציה אחרת, ואני מניח שזה יגיע במשחקי קונסולות מאוד בקרוב, ואם הגרפיקה תצדיק זאת אני אנשוך שפתיים

ואני לא חושב שאתה צודק
EA זה לא FS, הם מסוגלים לתקן אותו, ולא נראה לי שזה ייקח חצי שנה
מקווה שאני לא טועה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 מאי 2023, 15:09

אני פשוט חושב שהשאלה היא מה זה לתקן. אולי מצב הביצועים יכול להיות קצת פחות מגומגם והקריעות מסך זו באמת בעיה שאני מצפה שתסתדר, אבל אתה עדיין תשאר עם אותה הרזולוציה אני מאמין, וכנראה ש60 נעול לא תקבל שם אלא אם הם יחליטו להוריד את הפירוט הגרפי, או את הRT (או את הרזולוציה אפילו עוד יותר).
30 נעול עם פריים פייסינג טוב וMB מוצלח זה באמת לא כזה גרוע, מתרגלים תוך שתי דקות ולא שמים לב לזה, אבל בסדר, לא חושב שיש מה להתווכח פה :).
הנקודה שלי היא פשוט שזה המשחק, אז בעוד חודש יהיו קצת פחות באגים (זו לא באמת בעיה כרגע במשחק מהנסיון שלי), יהיו קצת פחות גמגומים במצב הביצועים... זה לא שיש משהו באמת שבור שצריך "לתקן" בגרסאת הPS5, ככה המשחק וצריך לקבל את זה או לא לקבל את זה, קצת יותר פוליש יגיע עם הפאצ'ים אבל יש גבול כמה זה ישתנה, המשחק מרגיש לי ככזה שעובד כמו שהוא תוכנן על הPS5 באופן כללי. גם DF בגדול מדברים על זה - אולי שאפתנות יתר מצד ריספוון למה שהם יכלו לבצע ריאלית, אבל הם מציגים את זה כטרייד אוף ולא כמשהו שבור שתכף יתוקן.
אז השאלה היא האם הוא שווה את זה כמשחק או לא, לדעתי חד משמעית כן.

לגבי הPC, פה המצב אחר לגמרי. זה לא אלדן רינג, זה ארקהאם נייט ואולי אפילו גרוע יותר. אני לא רואה שום סרט שהגרסה הזאת מתוקנת בחודשים הקרובים כמו שהיא נראת כרגע, וגם אם לEA יש את המוטיבציה לתקן אותה, זה יקח זמן.
אבל אני לא באמת יודע, זה מה שנראה לי...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 מאי 2023, 16:07

אפשר לפתוח התערבות - "תוך כמה זמן לאסקין משחק בגרסת pc יציבה, טובה ב 4k, 120fps עם rt?"

:)
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2023, 16:34

מי יודע, אולי ישחררו מצב 40fps.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2023, 16:42

גם על 60 אני מוכן ״להתפשר״ ;)
אני ממש לא רוצה לשחק במשחק הזה ב-30 פריימים, יש משחקים שאני אסכים לרדת לזנות כזו, בוודאי, אני לא חושב שהמשחק הזה מצדיק את זה. וגם אם אחכה חצי שנה - נו מילא.
אני חושב שהביקורות בסטים ואולי גם המכירות (כי ראיתי הבוקר ידיעה שאמאזון הורידה 10$ כבר בגירסה הפיזית) אולי משקפות את המצב העגום, ואני רוצה לקוות שEA על זה. אם כי למשל דד ספייס לא תוקן עדיין עד כמה שידוע לי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 מאי 2023, 16:46

פיל ספנסר הגיע להתארח בפודקאסט של KF ודיבר בין היתר על החסימה של ה-CMD, האכזבה מ-RedFall והמצב הנוכחי באקס בוקס כרגע.
ממליץ מאוד מאוד להקשיב, הוא לא מתחמק מאחריות ודי רואים עליו שהוא מדוכדך מהשבועיים האלה שעברו על החטיבה. אני כן מעריך אותו על הנכונות לדבר דווקא כשהמצב די מסריח, וחלק מחברי הפודקאסט שם לא הקלו עליו עם השאלות (תודה לאל, גרג מילר לא שם אז לא צריך לסבול את הבולשיט הצווחני שלו) והתשובות היו מאוד כנות, לטוב ולרע.

אני חושב שהנקודה הכי מעניינת שאני לוקח מהריאיון הזה היא אחרי שפיל נשאל אילו לקחים הם יכולים להפיק מהכישלון של RedFall והתשובה שלו הייתה שיש להם נטייה, לאחר רכישות של סטודיואים, שלא להתערב יותר מדי במשחקים שכבר נמצאים בפיתוח טרם הרכישה או אפילו כאלו שבשלבי קונספט, ויכול להיות שהם צריכים לשנות את זה במידה מסוימת, כשזה כמובן בהקשר ישיר למה שקרה עם RedFall.
אני חושב שזה בלתי נמנע שזנימקס תחדל להתקיים כאיזה סוג של יחידה עסקית נפרדת, והסטודיואים שלה יוטמעו תחת המטרייה של XGS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2023, 17:56

Uncle Pey'j כתב:פיל ספנסר הגיע להתארח בפודקאסט של KF ודיבר בין היתר על החסימה של ה-CMD, האכזבה מ-RedFall והמצב הנוכחי באקס בוקס כרגע.
ממליץ מאוד מאוד להקשיב, הוא לא מתחמק מאחריות ודי רואים עליו שהוא מדוכדך מהשבועיים האלה שעברו על החטיבה. אני כן מעריך אותו על הנכונות לדבר דווקא כשהמצב די מסריח, וחלק מחברי הפודקאסט שם לא הקלו עליו עם השאלות (תודה לאל, גרג מילר לא שם אז לא צריך לסבול את הבולשיט הצווחני שלו) והתשובות היו מאוד כנות, לטוב ולרע.

אני חושב שהנקודה הכי מעניינת שאני לוקח מהריאיון הזה היא אחרי שפיל נשאל אילו לקחים הם יכולים להפיק מהכישלון של RedFall והתשובה שלו הייתה שיש להם נטייה, לאחר רכישות של סטודיואים, שלא להתערב יותר מדי במשחקים שכבר נמצאים בפיתוח טרם הרכישה או אפילו כאלו שבשלבי קונספט, ויכול להיות שהם צריכים לשנות את זה במידה מסוימת, כשזה כמובן בהקשר ישיר למה שקרה עם RedFall.
אני חושב שזה בלתי נמנע שזנימקס תחדל להתקיים כאיזה סוג של יחידה עסקית נפרדת, והסטודיואים שלה יוטמעו תחת המטרייה של XGS.

האמת שזה ממש מעניין הקטע על redfall ואיך הוא דבר על זה שהסטודיו היה בעצמאות מוחלטת, עד כדי כך עצמאי שהסטודיו לא ממש הבין שהם יכולים להשתמש במגה משאבים של מיקרוסופט; למשל צוותי QA חיצוניים או התיעצות עם ארכיטקטים מרחבי אקסבוקס. כלומר, רק תחשבו שהם היו מבקשים מהקואליציה כמה פגישות לפני שנה. המומחחים הכי גדולים בתעשיה לאנריל היו זמינים להם שנתיים שלמות והם פשוט לא נצלו אותם.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 מאי 2023, 18:12

בדיוק, הזוי בעיניי שאין ל-MS מקבילה רשמית ל-ICE Team של סוני.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 מאי 2023, 22:56

לא צפיתי בהכל עדיין כי אין זמן, אבל מישהו בGAF ציטט את זה מהסרטון וזה נראה לי דווקא הדבר הכי מעניין:
We're not in the business of out-consoling Sony or out-consoling Nintendo. There isn't really a great solution or win for us, and I know that will upset a ton of people, but it's just the truth of the matter.

When you're third place in the console marketplace, and the top two players are as strong as they are, and have, in certain cases, a very discrete focus on doing deals and other things that make being Xbox hard for us, as a team.

I see commentary that if you just build great games, everything would turn around. It's just not true that if we go off and build great games, all of a sudden you're going to see console share shift in some dramatic way. We lost the worst generation to lose in the Xbox One generation, where everybody built their digital library of games. So when you go, and you're building on Xbox, we want our Xbox community to feel awesome. But this idea that if we just focused more on great games on our console, that somehow we're going to win the console race, I think doesn't really lay to the reality of most people.

There is no world where Starfield is an 11 out of 10 and people start selling their PS5. That's not going to happen." -- Phil Spencer

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 86 אורחים