נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 מאי 2022, 16:33

וואלה לא יודע.. אני אישית אוהב הרבה איני והרוב המוח שאני מכיר לא מגיע
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מאי 2022, 16:47

Laskin כתב:קשה לי לחשוב עכשיו מהראש על משחק אינדי בעשור האחרון שקיבל כתבות וטריילרים באתרים הגדולים שלא הגיע בשלב זה או אחר לאחד השירותים, זה אשכרה כמעט כולם. חלקם הגיעו באיחור אופנתי אבל הרבה מהם הגיעו בשנה שיצאו, וחלק לא מבוטל גם יצא ביום הראשון לגיימפאס.

אז משחקי אינדי לא מוכרים יותר כי אנחנו יודעים שבשלב כלשהו הם יגיעו לאפיק, פס+ או גיימפס?
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מאי 2022, 17:16

מה זה ״לא מוכרים יותר״…? נשמע כאילו לא מוכרים בכלל.
אני לא יודע את הנתונים, כי אין לי נתונים על כל משחקי האינדי ומה היה מאז השירותים האלה לעומת לפני, אני רק אומר שזה בהחלט הגיוני שמשחקים מסויימים ימכרו הרבה פחות מבעבר בגלל זה, ושזו טענה שעולה הרבה, מפי הרבה אנשים, ועכשיו גם מאחד ה״ראשים״ של אקס בוקס, לשעבר, כך שזה אולי לא כל כך מנותק מהמציאות כמו שאתם עושים מזה.
וכמו שאמרתי - זה בהחלט אחד מהשיקולים שלי לפני רכישת/יציאת משחק, אז אלא אם אני היחיד בעולם… זה לכל הפחות שווה דיון :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 מאי 2022, 18:24

טוב נכנסתי בכלל ללינק כי לחפש נתוני משחקי איני אני כנראה לא אעשה.

מי שמרואיין הוא בכלל אד פרייס שלמיטב זכרוני לא באקס בוקס ים של זמן ככה שהדעה שלו בנושא שקולה לדעה של כל אחד מאיתנו.

אה ובוא לא נשכח שזה קוטאקטו האולטרה סופר שמאלני אז עוד כותרת "הקטנים נדפק ים בגלל הגדולים" אז גרגר מלח זה סטנדרט
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מאי 2022, 19:02

מסכים עם הכל, ולא סובל את קוטאקו, אבל זה לא המקום היחיד שכותב על זה או שהצביע על כך, והראיון לא היה איתם בכלל…
הדיעה שלו קצת יותר משנה מ״כל אחד מאיתנו״ כי הוא ככל הנראה מכיר מספרים ויש לו קשרים עם מפתחים, אבל כמובן שזה לא אומר שהדיעה שלו נכונה בהכרח

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מאי 2022, 19:33

אד פריז הוא איש חומרה שעזב את מיקרוסופט לפני 20 שנים. אז כמו שסוויס אמר, הדיעה שלו שווה בערך כמו שלנו בנושא. איכשהו כל מי שמודאג בנושא לא מכיר את המספרים האמיתיים.

אה, ובושה עליך לאסקין שגרמת לי להכנס לראשונה לקוטאקו מאז שהם פרסמו את המניפסטו של החמאס לפני שנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מאי 2022, 19:58

באמת משתדל שלא להביא לינקים לשם אבל זה מה שהיה לי באותו רגע :)

ואני לא חושב שבגלל שהוא ״איש חומרה״ זה משנה הרבה, הוא בתוך הארגון ובטח יודע כמה וכמה וכמה דברים שאנחנו לא, אלא אם הוא היה אחד שמתמקד רק בתחום שלו ולא מעניין אותו מה קורה מסביבו, שזה גם יכול להיות אני מניח
אגב לפי ויקיפדיה הוא היה “ vice president of game publishing at Microsoft” והיה אחד המובילים ברכישת באנג׳י ורייר, ואחר כל המשיך ועסק בתוכנה… מצד שני - הוא גם ייעץ ל-Ouya אז שכחו מהכל :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מאי 2022, 20:30

Laskin כתב:באמת משתדל שלא להביא לינקים לשם אבל זה מה שהיה לי באותו רגע :)

ואני לא חושב שבגלל שהוא ״איש חומרה״ זה משנה הרבה, הוא בתוך הארגון ובטח יודע כמה וכמה וכמה דברים שאנחנו לא, אלא אם הוא היה אחד שמתמקד רק בתחום שלו ולא מעניין אותו מה קורה מסביבו, שזה גם יכול להיות אני מניח
אגב לפי ויקיפדיה הוא היה “ vice president of game publishing at Microsoft” והיה אחד המובילים ברכישת באנג׳י ורייר, ואחר כל המשיך ועסק בתוכנה… מצד שני - הוא גם ייעץ ל-Ouya אז שכחו מהכל :)

מה זה אומר שהוא בתוך הארגון? הוא עזב ב2004, איך הוא רלוונטי היום בקונטקס של ״בתוך הארגון״? כלומר, הרבה כבוד לאדון פריז והכל, אבל הוא באמת לא רלוונטי כבר שני עשורים :)

בכל מקרה, אני לא חושב שיש לנו את הכלים להעריך איך גיימפאס ישפיע על אינדים קטנים עוד 8 שנים. אבל בנתיים נראה שזאת לא באמת בעיה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מאי 2022, 20:48

כמובן שלא מחייב, אבל בן אדם שדי היה מפתח בהקמת חטיבת האקס בוקס והמכשיר המקורי - כנראה בעל קשרים ויודע דברים שאנחנו לא, מעצם ההיכרות שלו והקולגות וכו׳… ואולי לא, אבל יומרני בעיניי להצהיר שהוא ואנחנו בעלי אותו ידע, גם אם זה לא בלתי אפשרי לחלוטין

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מאי 2022, 21:37

Laskin כתב:כמובן שלא מחייב, אבל בן אדם שדי היה מפתח בהקמת חטיבת האקס בוקס והמכשיר המקורי - כנראה בעל קשרים ויודע דברים שאנחנו לא, מעצם ההיכרות שלו והקולגות וכו׳… ואולי לא, אבל יומרני בעיניי להצהיר שהוא ואנחנו בעלי אותו ידע, גם אם זה לא בלתי אפשרי לחלוטין

כשהוא עבד באקסבוקס רוב האנשים בתעשיה היום עוד היו בבית ספר. זה לא אדם שעזב לפני שנתיים.

אבל עזוב אותו שניה, מיקרוסופט טוענת שאנשים שמנויים לגיימפאס מוציאים יותר על משחקים, לא פחות. איך זה מתישר עם התאוריה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מאי 2022, 21:59

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 מאי 2022, 22:40

Laskin כתב:ברור שכצרכן אני מעדיף את המודל הזה, מדובר פה על ההשלכות על מפתחי אינדי.

ואתה לאו דווקא מדד לרוב האנושות, גם אני לא אמתין למשחק אינדי שאני *ממש* מצפה לו, אבל משחק של 8 שרק מעניין אותי ובעבר הייתי ״זורק״ עליו 10-20 דולר? היום אני אמתין כנראה, בין היתר בגלל ההיצע הרב אבל בעיקר כי המשחקים בטווח המחיר הזה צפויים להגיע לשירותים האלה, ודי מהר, אז אחרי זמן מה זה כבר נכנס לתודעה של עוד ועוד אנשים ואז רוכשים הרבה פחות אינדיז, כמגמה.
האם זה כבר קורה? לא יודע, וקשה מאוד לבדוק את זה בגלל כמות משחקי האינדיז והשירותים, אבל זה חשש שקיים אצלי ומסתבר שאצל עוד ועוד אנשים בתעשייה, שצריך לחשוב עליו.

ואתה כן מדד לרוב האנושות? בינתיים נראה שכמות ואיכות משחקי האינדי רק עולה - אז אני לא יודע למה אתה מתעקש להצטרף למקהלת ה FUD הזאת. לא מתאים לך לאסקין. במיוחד לא כשאין בדל של ראייה שיש ממה לדאוג בכלל.. כלומר כן, יש את הבחור הזה שלפני 20 שנה היה באקסבוקס.. אבל ואללה לפני 20 שנה - לא רק שלא היה גיימפאס, גם אף אחד לא חשב בכיוון הזה, המשחקים נמכרו בעיקר בצורה פיזית, ואני אפילו חושב שנטפליקס עוד שלחה דיסקים לאנשים. אז לא, הידע שלו כנראה לא ממש רלוונטי לימינו אנו. מה שמצחיק, זה שאתה ממשיך להתעלם גם מכך שמפתחים מקבל תשלום נאה מאוד ממיקרוסופט על כניסה לגיימפאס. שמעתי את המפתח של Nobody Saves The World, שיצא לא מזמן בגיימפאס בשיגור שלו, אומר שהכסף שהם קיבלו ממיקרוסופט עבור הכניסה ישר לשירות כיסה להם חלק נכבד מאווד מעלויות הפיתוח. ואז הם הוציאו אותו לסוויצ', שבוא, היא ממלכת האינדי האמיתית ומשחק שיוצא לשם במקביל לכל פלטפורמה אחרת, עושה סכומים הזויים, ועשו עוד קופה, ואני משוכנע שגם ב PS4/5 וכו' יכניסו עוד. אז נכון, זו דוגמא אחת, אבל יש עוד. בינתיים לא ראיתי אפילו דוגמא אחת שהבאת לאיזה אינדי מסכן שהמשחק שלו יצא בגיימפאס ועכשיו הוא רעב ללחם/סגר את הסטודיו.

https://www.techradar.com/news/xbox-gam ... al-with-it

יכול לעיין בכתבה הזאת. היא מלאה בנתונים, שאומנם מגיעים ממיקרוסופט, אבל לפחות יש על מה לדבר.. לא על FUD חסר תועלת של ''כן, אבל תסתכלו לשם, הנה גיימפאס הגדולה והרעה שבאה לקחת את הסוכריות מהידיים של האינדיז''...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מאי 2022, 23:35

הסיבה שאני חושש מזה היא בגלל שאני מרגיש שזה משנה את הרגלי הרכישה שלי, ואין לי גיימפאס כרגע.
וברור שאני לא מדד לגיימר הממוצע אבל אולי בעניין הזה כן? או שאני מקדים קצת וזו תהיה בעייה אמיתית רק בעתיד, כשכמעט כל הגיימרים יהיו מנויים והשירותים יהיו עוד יותר גדולים ומשמעותיים.
או שלא :)

ואחלה תגובה של הצוות לקוטאקו.
בגלל הדחיות יש מצב שאנשים באמת מבטלים, אבל הם בכתבה סתם הביאו אנשים רנדומליים בטוויטר שמתבאסים מהמחסור של AAA וזה מגוחך ונקודתי. גם כאן - צריך לגבות בנתונים, ולא בטוח שמיקרוסופט יחשפו נתונים ברגע של ירידה רגעית, וכולנו יודעים שהם הולכים להפציץ בAAA החל משנה הבאה, אז פה לפחות - אני לא שותף לחששות.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 מאי 2022, 23:50

כמה משחק אינדי מוכר בפלטפורמות העיקריות שלי (לרוב המחשב וסוויצ') לא רלוונטי לסוגיה. כמו גם כמה מיקרוסופט משלמים מראש למשחקי גיימפאס.
הסוגיה היא אם ובכמה ההיכללות בגיימפאס (או ההשערה/ציפייה שייכלל בעתיד) פוגעת במכירות הרגילות של המשחק על ה XBOX.

מפתחי אינדי בפרט צריכים להתמקד בטיפוח קהל מעריצים ורוכשים. סכומי lump sum שהם מקבלים בשביל גיימפאס או כל שירות אחר זה טוב לזמן הקצר אבל לא ככה מבטיחים את העתיד של האולפן שלך. מתישהו הברז ייסגר או הכסף יילך למפתחים גדולים יותר.
כמו שאנחנו רואים עם EGS ומשחקי האינדי שם, לקבל תשלום מראש ולהיכשל בחנות ולא להצליח לייצר מספיק רוכשים שיגיעו לסף העותקים שממנו תתחיל לראות כסף זה לא אסטרטגיה לטווח ארוך.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 מאי 2022, 02:10

דווקא אינדי הכי זוכה מהפרסום חינמי שהיכללות בגיימפאס נותן. אפילו אם נחשוד בנתונים של מיק על עליות בבזבוזים על הבוקס אז זה בכל זאת רק פלטפורמה אחת מיני רבות שבהם נמכר משחק אינדי כזה או אחר.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 10:06

Laskin כתב:הסיבה שאני חושש מזה היא בגלל שאני מרגיש שזה משנה את הרגלי הרכישה שלי, ואין לי גיימפאס כרגע.
וברור שאני לא מדד לגיימר הממוצע אבל אולי בעניין הזה כן? או שאני מקדים קצת וזו תהיה בעייה אמיתית רק בעתיד, כשכמעט כל הגיימרים יהיו מנויים והשירותים יהיו עוד יותר גדולים ומשמעותיים.
או שלא :)

ואחלה תגובה של הצוות לקוטאקו.
בגלל הדחיות יש מצב שאנשים באמת מבטלים, אבל הם בכתבה סתם הביאו אנשים רנדומליים בטוויטר שמתבאסים מהמחסור של AAA וזה מגוחך ונקודתי. גם כאן - צריך לגבות בנתונים, ולא בטוח שמיקרוסופט יחשפו נתונים ברגע של ירידה רגעית, וכולנו יודעים שהם הולכים להפציץ בAAA החל משנה הבאה, אז פה לפחות - אני לא שותף לחששות.

אתה לא חושב שזה אירוני שנקודת היחס היא הרגלי הרכישה שלך שהדחיינות שלהם ידועה בתור בדיחה חוזרת בפורום כבר שנים? :idea:

Kazz כתב:כמה משחק אינדי מוכר בפלטפורמות העיקריות שלי (לרוב המחשב וסוויצ') לא רלוונטי לסוגיה. כמו גם כמה מיקרוסופט משלמים מראש למשחקי גיימפאס.
הסוגיה היא אם ובכמה ההיכללות בגיימפאס (או ההשערה/ציפייה שייכלל בעתיד) פוגעת במכירות הרגילות של המשחק על ה XBOX.

מפתחי אינדי בפרט צריכים להתמקד בטיפוח קהל מעריצים ורוכשים. סכומי lump sum שהם מקבלים בשביל גיימפאס או כל שירות אחר זה טוב לזמן הקצר אבל לא ככה מבטיחים את העתיד של האולפן שלך. מתישהו הברז ייסגר או הכסף יילך למפתחים גדולים יותר.
כמו שאנחנו רואים עם EGS ומשחקי האינדי שם, לקבל תשלום מראש ולהיכשל בחנות ולא להצליח לייצר מספיק רוכשים שיגיעו לסף העותקים שממנו תתחיל לראות כסף זה לא אסטרטגיה לטווח ארוך.

אם כבר להפך, הרי הקרב הכי גדול של אינדי הוא PR. מליון משחקי אינדי עוברים מתחת לרדאר ולהיות על הרדאר של שחקנים זאת המתנה הכי גדולה שיכולה להיות למשחק אינדי. להיות בגיימפאס זה חתיכת PR אדיר. אז אפילו אם לא היו מוכרים עותק אחד בודד מעבר לגיימפאס על האקסבוקס (מה שהוא כמובן לא נכון), רק הכסף שמקבלים מגיימפאס שלרוב פחות או יותר מכסה את הפיתוח לאינידם בשילוב עם המכירות שיווצרו על פלטפורמות אחרות כמו סטים, סוויצ׳ ופלייסטיישן בעקבות ה-PR נשמע כמו גן עדן לאינדי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 10:18

לא, אני לא חושב שזה אירוני כי אני דחיתי רק 2 משחקים בערך והם הטופ של הטכנולוגיה בגלל שלי אין את הטכנולוגיה הזו עדיין :)

לגבי הכסף שהם מקבלים מגיימפאס - אין לנו מספיק נתונים, או כמעט בכלל, אז אני לא יודע למה אתה קובע שזה לרוב מכסה, אנחנו לא באמת יודעים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 11:40

Laskin כתב:לא, אני לא חושב שזה אירוני כי אני דחיתי רק 2 משחקים בערך והם הטופ של הטכנולוגיה בגלל שלי אין את הטכנולוגיה הזו עדיין :)

יוווווו זה כל כך לא נכון, אתה דוחה הכל, זאת הבדיחה!

Laskin כתב:לגבי הכסף שהם מקבלים מגיימפאס - אין לנו מספיק נתונים, או כמעט בכלל, אז אני לא יודע למה אתה קובע שזה לרוב מכסה, אנחנו לא באמת יודעים.

אז נניח שזה לא מכסה פיתוח אפילו של משחק אחד בודד, וזה עדין לא משנה את הרוח של מה שכתבתי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 11:57

אבל…. אני לא דוחה הכל, משחקים שממש חשובים לי אני אשחק ביום הראשון שהם יוצאים ויהי מה! גם אם זה אומר להתפשר על איכות, ואוכל/שינה :)
משחקים שלא חשובים לי כמעט בכלל, כמו קונטרול - אני אדחה כדי שלפחות אהנה מהיופי כמו שצריך אם לא אתחבר לשאר שם, כמו שלא התחברתי לשאר שם ברוב המשחקים שלהם.

ובטח שזה משנה, קצת… אפ זה לא. אמת מכסה נשארו עם היח״צ, שלא תמיד מזיז למכירות. יכול לעזור על הנייר, בטח, אבל אם אנשים לא יוציאו את הארנק אז זה לא רלוונטי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 12:00

Laskin כתב:ובטח שזה משנה, קצת… אפ זה לא. אמת מכסה נשארו עם היח״צ, שלא תמיד מזיז למכירות. יכול לעזור על הנייר, בטח, אבל אם אנשים לא יוציאו את הארנק אז זה לא רלוונטי.

אם אתה בגיימפאס אז אתה מקבל יח״צ אדיר. לא רק הפרסומים, זה גם מליוני אנשים שמשחקים במשחק שלך ואז מדברים עליו אונליין, מדברים עליו עם חברים ואנשים ברשימת החברים רואים שהם משחקים בו כרגע. למשחק אינדי אין יח״צ טוב מזה. הוא לא עזר? אז כנראה ששום דבר לא היה עוזר ממילא. לא כל משחק מצליח, משחקים יכולים להכשל בשוק החופשי וגם בגיימפאס, אין פה שום דבר חדש.

אני לא חושב שהשאלה היא הצלחה של משחקים שנמצאים בגיימפאס, כי לפי הנתונים שמיקרוסופט מפרסמת ולפי ההגיון הבריא כנראה שמדובר בדבר מאוד חיובי. השאלה היא מה קורה למשחקים שלא נמצאים בגיימפאס.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מאי 2022, 12:11

לאסקין, קל מאוד למצוא כתבות שמצביעות על נתונים חיוביים מאוד על גיימפאס. מן הסתם שמפתחים לא נותנים סכומים, כי זה מוגן ב nda, אבל תריץ חיפוש מאוד פשוט בגוגל של developers on game pass ותראה כמה כתבות מעניינות עם נתונים.

כמה הם מרוויחים? לא יודע, אבל כמו שאמרתי, שמעתי את המפתח של nobody saves the world שאמר שהעסקה עזרה להם מאוווד במימון של המשחק (אמר את זה בראיון בפודקסט ששמעתי).

נדב, אל תבלבל אותו עם נתונים, הוא איכשהו נקלע למערבולת הפצת fud ועכשיו כל מה שקשור ל גיימפאס הפך להיות רע ורעיל. לאסקין אתה בטוח שלא פרצו לך לחשבון?
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 מאי 2022, 12:17

בסדר גם סך הכל (בהנחה שיש nda) אז יש הגיון שנמצא יותר pr חיובי מאשר שלילי גם אם זה לא באמת מייצג נאמנה את ה pool של מפתחים שסגרו עסקה עם גיימפאס. לדבר חיובי פחות סיכוי שתאגיד ענק ייפול עליך מאשר שתדבר שלילי.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 12:20

ואם הוא לא עזר בגלל שאנשים אומרים לעצמם שהוא בחינם אז אין סיבה לרכוש כי הוא יחזור בעתיד? אז אולי לדעתך מעטים מאוד אומרים את זה כעת, ולדעתי מעטים פחות, אבל זו מנטליות שמשתרשת לדעתי, בגלל עצם הקיום של השירותים האלה, מה שלא היה בעבר הלא-רחוק.

וכן, אפשר לשאול את זה על משחקים שלא נמצאים בגיימפאס, ואפשר גם לשאול מה יקרה כשיהיו 50-60 מליון מנויים של השירות הזה, משמע כמעט כל מי שיקנה אקס בוקס בדור הזה, והאם מיקרוסופט לא תשתמש בכח שלה כדי להכריח משחקים להשאר שם יותר זמן, ובעבור הרבה פחות כסף, רק כדי שיהיו שם, ויקבלו את היחצ הזה.

זו רק ההתחלה של ההשפעה של השירותים האלה.
קליימן - אני *ממש* לא טוען שהמצב כיום איום ונורא ושלילי בהכרח, אני רק מעלה פה תחושה שאני שותף לה, והלוואי והיא תשאר רק אצלי ואצל מעטים אחרים… אבל גם לקח קצת זמן עד שהסרטים היחידים בערך שמצליחים היום בקולנוע הם סרטי מארוול ושות׳, בגלל סטרימינג בעיקר. אנשים פחות ממהרים להוציא כסף כשהם יודעים שמצידנו יקבלו את זה ב״חינם״.
אל תהפוך אותי ל״אל תבלבל אותו עם עובדות״, אתה פשוט מפרש את הדברים שלי לא נכון. כשיהיו יותר נתונים (וזה יגיע) ולא רק מה שמגיע מהם אז נוכל לדבר על ״עובדות״, כרגע מה שיש זה מעט מדי מתוך התמונה המלאה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מאי 2022, 12:31

ואללה לא יודע... תראה את Devolver, לא חושב שהם מפיצה פראיירית, והיא הוציאה השנה שני משחקים ל Gamepass day one והביאה גם לא מעט מה back catalog שלה לשירות.

אני מסתכל בסוף תכלס. אני רואה הרבה מאוד אינדי בפלטפורמה, וכן, אנחנו לא יודעים כמה מהם מרוצים מאוד, כמה כועסים וכמה לא יעבדו עם מיקרוסופט בחיים יותר, אבל על פניו, זה נראה שהשירות מצליח ומפתחות באות אליו מרצונן החופשי.

לאסקין - הקולנוע גוסס כי במשך שנים נתן חוויה תת רמה. הקורונה שמה בו כדור מאוד רציני, ואני אישית שמח על כך. הוא לא נשכח שפעם, כדי לקנות טלוויזיה טובה וגדולה עם מערכת סאונד רצינית, היית צריך לקחת הלוואה רצינית, והיום אלה מוצרים שהם באמת לא רחוקים מהישג ידה של משפחה עובדת ממוצעת (בסדר, לא כולם יקנו oled של סוני או lg). טלוויזיות גדולות הן הרבה יותר זולות היום מאשר פעם.
אישית, אני לא אוהב ללכת לקולנוע בימינו. אין לי עצבים. תן לי לראות את הסרט בבית, מוכן לשלם על כך אפילו אם יש דרך. יש לי טלוויזיה סבבה, מערכת סאונד סבבה, אני יכול לעצור את הסרט כשבא לי, אני יכול לאכול מה שבא לי, לדבר ואפילו להירדם ולא להתבאס על הכסף של הכרטיס. מבחינתי שכל אולפן ייצור פורטל שבו אפשר לצפות בסרטים שלו בתשלום של רכישה/השכרה, שיהיה קל למצוא בחיפוש זריז. סורי, אין לי ממש סבלנות לנוסטלגיה, זו צורה די משעממת לחיות בה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 13:19

Laskin כתב:ואם הוא לא עזר בגלל שאנשים אומרים לעצמם שהוא בחינם אז אין סיבה לרכוש כי הוא יחזור בעתיד? אז אולי לדעתך מעטים מאוד אומרים את זה כעת, ולדעתי מעטים פחות, אבל זו מנטליות שמשתרשת לדעתי, בגלל עצם הקיום של השירותים האלה, מה שלא היה בעבר הלא-רחוק.

וכן, אפשר לשאול את זה על משחקים שלא נמצאים בגיימפאס, ואפשר גם לשאול מה יקרה כשיהיו 50-60 מליון מנויים של השירות הזה, משמע כמעט כל מי שיקנה אקס בוקס בדור הזה, והאם מיקרוסופט לא תשתמש בכח שלה כדי להכריח משחקים להשאר שם יותר זמן, ובעבור הרבה פחות כסף, רק כדי שיהיו שם, ויקבלו את היחצ הזה.

זו רק ההתחלה של ההשפעה של השירותים האלה.
קליימן - אני *ממש* לא טוען שהמצב כיום איום ונורא ושלילי בהכרח, אני רק מעלה פה תחושה שאני שותף לה, והלוואי והיא תשאר רק אצלי ואצל מעטים אחרים… אבל גם לקח קצת זמן עד שהסרטים היחידים בערך שמצליחים היום בקולנוע הם סרטי מארוול ושות׳, בגלל סטרימינג בעיקר. אנשים פחות ממהרים להוציא כסף כשהם יודעים שמצידנו יקבלו את זה ב״חינם״.
אל תהפוך אותי ל״אל תבלבל אותו עם עובדות״, אתה פשוט מפרש את הדברים שלי לא נכון. כשיהיו יותר נתונים (וזה יגיע) ולא רק מה שמגיע מהם אז נוכל לדבר על ״עובדות״, כרגע מה שיש זה מעט מדי מתוך התמונה המלאה.

אם יהיו 60 מליון מנויים, מיקרוסופט תשלם יותר לכל משחק שמצטרף. למשחק אינדי, אפילו אם רק תכסה את עלות הפיתוח, זה כבר נצחון ענקי. כלומר אתה יוצא מהשער בלי חובות וכל מכירה על פלטרפומה כלשהי היא רווח נקי. ועל גבי זה תוסיף את החשיפה וה-PR שהמשחק שלך מקבל, מה שכנראה יגדיל את המכירות שלך משמעותית בפלטפורמות האחרות (ולפי מיקרוסופט גם על האקסבוקס עצמה). כלומר, אני רואה פה win win למפתחת.

הטיעון שאף אחד לא יקנה את המשחק יותר לדעתי לא מחזיק מים. לא רק כי הוא סותר את הנתונים של מיקרוסופט אלה כי גיימפאס לא זמין על הסוויטצ׳ או הפס5 (וגם ב-PC ובאקסבוקס יש עשרות מליונים שלא מנויים) כך שאם המשחק שלך מולטי פלטפורם, במקרה הכי גרוע הכנסת כסף ממיקרוסופט על גיימפאס וקבלת ערימות של PR שיעזרו לך בפלטפורמות האחרות. האמת שיכול להיות שאפילו בלי שמיקרוסופט תשלם להם שקל זה משתלם בשביל ה-PR בלבד.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים