נושא E3 2021 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: נושא E3 2021 הרשמי

הודעהעל ידי Death_119 » 30 מאי 2021, 12:06

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:
DrKeo כתב:יש למאשין עכשיו שני צוותים? הרי תמיד היה להם צוות אחד. אלה אם אינדיאנה ג'ונס היה הכרזה מסוג "תראו איזה IP השגנו!" עם צוות קטן שעושה pre-production בזמן שוולפנשטיין 3 כבר בשלבי סיום ויוצא השנה. בכל זאת בחגים וולפשטיין 2 יהיה בן 4. אם זה המצב אז מן הסתם וולפנשטיין יהיה שם. בעצם אולי זאת הסיבה שבת'זדה לא רצו לעשות מסיבה במקור, כי כל מה שיש להם להציג זה סטארפילד ועוד משהו ויש מצב שהעוד משהו הזה הוא וולפנשטיין.

עכשיו בדקתי ואת וולפנשטיין 2 חשפו ב-E3 2017 והוא יצא באוקטובר 2017 כך שיש לזה סיכוי.

שני שוטרים שיתחרו זה בזה בסוף השנה? אין הגיון בקניבליזם. לטעמי רק פורצה והיילו ייצאו השנה. לא יודע אם יש להם שני צוותים, אבל הם בוודאות עובדים על שני משחקים.
וולפנשטיין נשמע הגיוני למרות שאפילו טיזר לא ראינו ממנו, כי הוא בפיתוח לפחות שנתיים וחצי (נחשף בראיון על ידי בת'זדה ב-2018). אם הייתי צריך לנחש - תחילת שנה הבאה כדי למלא את החצי הראשון של 2022 עם Hellblades 2, אולי במקור הם באמת תכננו על השנה ולעשות הפתעה במסיבה שלהם בE3, אבל סיכוי טוב שמיקרוסופט שינתה את המועד המקורי בגלל היילו.

אבל מבחינתי לראות גיימפליי מוולפנשטיין 3 יהיה חתיכת הפתעה חיובית סתם כי לא היה כלום.

ככה גם 2 נחשף, בלי התראה מוקדמת, ככה בבום 4 חודשים לשחרור. ובנוגע ללו״ז, הכל שאלה של האם מיקרוסופט הזיזה את הלו״ז רק בכדי לתאם ללוח יציאות שלה. הרי למשחק היה תאריך יציאה מיועד לפני הרכישה של בת׳זדה, השאלה היא האם מיקרוסופט הזיזה אותו בשביל לא להוציא שני שוטרים בסביבת החגים.

אגב, אני לא חושב שזאת בעיה. דבר ראשון אלה שני משחקים מאוד שונים ובנוסף בהיילו יש פוקוס מולטי מאוד גדול בזמן שבוולפנשטיין אין. חוץ מזה אם זה מפריע למיקרוסופט אז יש להם הרבה צרות עתידיות על הידיים להתחשב בזה שיש להם אלף אולפני שוטרים ואלף אולפני rpg כרגע :)

אל תשכח אולפנים שמפתחים Shooter's RPGs כמו Obsidian :).
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 12:53

היילו ווולפנשטיין לא מתחרים כמעט בכלל אחד בשני. אחד מפוקס מולטי ואחד לחלוטין סינגל, אחד עולם פתוח ואחד מסדרונות, אחד מד"ב על גבול הפנטזיה בחלל והשני סוג-של היסטוריה אלטרנטיבית על כדור הארץ, אחד נגד מפלצות וחייזרים והשני נגד נאצים...

באמת שאני לא רואה הרבה קווים מקבילים חוץ מזה שבשניהם יורים ממבט ראשון.

ובכל מקרה אם זו הבעייה אז למיקרוסופט יהיו מליון בעיות בהמשך, כי עם כ"כ הרבה מפתחים שונים זה בלתי אפשרי לתאם לפי ז'אנר כללי ולרווח, מה גם שהם לא יכלו בשום צורה לתכנן את היציאה של וולפנשטיין גם בגלל שהם לא היו בבעלותם 90% מזמן הפיתוח שלו וגם בגלל שהיילו נדחה ב"הפתעה".
אז סתם לתת להם לשבת על וולפנשטיין עוד כמה חודשים או לחלופין לשחרר אותו מוקדם יותר ועם יותר באגים? חסר הגיון.
בגיימפאס תהיה צפיפות רצינית בעתיד. זה נהדר וההפך מ"בעייה" בעיניי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 13:34

אה, ועכשיו כשאני ליד מחשב:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 13:59

כמובן שאני מסכים עם עניין הקניבליזם שדודי מדבר עליו, זה הפונדימנטלאס של ניהול ושיווק זה הלחם והחמאה של התחום. לא צריך להיות אפילו עילוי בתחום בשביל להגיע לעקרונות האלו.

עם זאת, יש משהו בדבריו של לאסקין, שמייקרוסופט לא היתה הבעלים של בטסדה, עד לאחרונה ויתכן ועדיין לא הושלמה האינטגריצה שמחליטה מי מציג מה ומתי, ויתכן גם שמייקרוסופט לא רוצה לזרוק לפח הדגמת E3 שנעשתה....סביר להניח שבE3 הבאות כשבטסדה כבר תהיה חלק אינטגרלי מהם מייקרוסופט לא תתן לשתי חשיפות כאלה לקרות.
נערך לאחרונה על ידי glass man ב 30 מאי 2021, 14:34, נערך 4 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 מאי 2021, 14:01

לא יודע אם נכון לומר על היילו שהוא מפוקס מולטי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 30 מאי 2021, 14:04

היילו ממש לא מפוקס מולטי,ממש לא. המולטי פופולארי (טוב,היה),כן,אבל הקמפיין הוא הבשר בסופו של דבר ומה שמשנה לרוב,ודוגמא לזה קיבלנו עם הביקורת הקטלנית שהיילו 5 קיבל על הקמפיין שלו,אם המשחק היה מפוקס מולטי, לא יודע כמה הד תקשורתי קמפיין לא מוצלח שלו היה מקבל,לשם השוואה ל-BO3 היה קמפיין מזעזע ומולטי מוצלח,בדומה להיילו 5,אבל אנשים בקושי דיברו על הקמפיין בזמן השיחרור שלו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 14:05

swiss-the-engine כתב:לא יודע אם נכון לומר על היילו שהוא מפוקס מולטי.

זה נכון אם אתה שואל את השאלה הנכונה.

השאלה הנכונה היא מי האנשים הארדקורים של היילו, והתשובה בדר'כ תהיה אנשי המולטי. הסינגל זה סטוץ חד פעמי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 14:16

Laskin כתב:אה, ועכשיו כשאני ליד מחשב:

אולי אני אומר את זה כי אני מחפש בכוח לקנות משחקים לפס5 אבל הפאר קריי הזה נראה הכי טוב מאז 3.הגיבורה הזו שווה...

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 30 מאי 2021, 14:16

בלי לציין את העובדה שההייליט מההיילו החדש זה הקמפיין עולם פתוח שלו. שוב, הם משחקים שונים, ברור שהם לא דומים בדבר, אבל הם כן פונים לאותו קהל (אני דיי בטוח שהקהל שמשחק היילו משחק גם וולפנשטיין). אני לא רואה את ההגיון, אבל כמו שציינתם, יש המון דברים שיכולים להשפיע לכל כיוון (מה עושים עם הצוות בזמן שהמשחק לא יצא כדי לא להפסיד כסף, מה היו התוכניות המקוריות ומי אמר שהן ניתנות לשינוי ועוד...).

דרך אגב, עוד כמה משחקים שנמנענו מלהזכיר - מה קורה עם הריבוט לPerfect dark ומה התוכניות לגבי Fable, אני בטוח שהם רחוקים עוד שנים משחרור, השאלה אם יראו משהו לגביהם, זו גם שאלה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 30 מאי 2021, 14:25

פייבל נמצא בפיתוח מתחילת 2017 בערך,אז אני מקווה שאנחנו בשלב שאפשר להראות ממנו משהו סוף סוף,אבל המסיבה של MS עמוסה גם ככה אז אני שואל את עצמי אם חשיפה שלו לא תידחה לשנה הבאה,יותר בסמוך לשיחרור שלו,כנראה,ב-2023.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 14:40

Death_119 כתב:בלי לציין את העובדה שההייליט מההיילו החדש זה הקמפיין עולם פתוח שלו. שוב, הם משחקים שונים, ברור שהם לא דומים בדבר, אבל הם כן פונים לאותו קהל (אני דיי בטוח שהקהל שמשחק היילו משחק גם וולפנשטיין). אני לא רואה את ההגיון, אבל כמו שציינתם, יש המון דברים שיכולים להשפיע לכל כיוון (מה עושים עם הצוות בזמן שהמשחק לא יצא כדי לא להפסיד כסף, מה היו התוכניות המקוריות ומי אמר שהן ניתנות לשינוי ועוד...).

דרך אגב, עוד כמה משחקים שנמנענו מלהזכיר - מה קורה עם הריבוט לPerfect dark ומה התוכניות לגבי Fable, אני בטוח שהם רחוקים עוד שנים משחרור, השאלה אם יראו משהו לגביהם, זו גם שאלה.

פייבל נשמע כל כך OFF שלא יפתיע אותי אם הוא משחק נובמבר 2024 במקרה הטוב. זה לא מונע להראות ממנו דברים במשך השנים כמובן, אבל אני מניח שאם ראינו טריילר CGI
עד עכשיו, אז שזה כבר לא יקרה בE3 הזה.

יש להם כל כך הרבה עבודה לעשות עם פייבל, זה גם המשחק הראשון שהם מפתחים בסדרה, וגם צריך להביא את המותג הזה שני דורות קדימה זה בטח פרויקט שצריך לשבת עליו הרבה זמן כדי שייצא טוב ומודרני.

על פרפקט דארק... טוב נו אם היינו רואים ממנו הרבה, אי אפשר היה לקרוא לו פרפקט דארק :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 14:51

אני ממש לא חושב שהקהל של היילו זה אותו קהל של וולפנשטיין, בטח שלא הקודמים ועוד יותר לא במשחק הבא כנראה, אלא אם גם הוא יהיה עולם פתוח, ואני בספק גדול אם יהיה.
גם אני בדיעה שפייבל רחוק מאוד אבל מי יודע, אולי (ואף סביר להניח) הם רוצים ומתכננים לעשות 2 משחקים בדור הזה, בנוסף לכמה וכמה DLC מושקעים עבור שניהם, אז הסקייל יהיה מעט קטן יותר וזה יהיה משחק של 2023, אול אפילו כבר קיץ 2023.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2021, 16:03

TLOU2 ו-GOT יצאו בהפרש של חודשיים ושניהם משחקי גוף שלישי סינמטים. לא שאני חושב שהם דומים יותר מדי, אבל גם ולפנשטיין והיילו לא כאלה דומים. אבל באמת שאי אפשר לצפות ממיקרוסופט להתחיל לחלק ככה את הצוותי פיתוח שלהם כי עוד מעט הם יתחילו לפמפם משחקי RPG בכמויות וכנ"ל על שוטרים וזה לא באמת סביר לחשוב שהם לא יוציאו כמה משחקים מאותו ז'אנר באותה שנה. לך תתאם את הקואליציה, ID, 343, היוזמה, קומפולשן, Roundhouse, ארקיין (על כל צוותיה) ומשין גיימס (שני צוותים?) שאיכשהו לא יוציאו בטעות משחק באותו שנה. ובמקביל לך תתאם את פלייגראונד, inxile, אובסידיאן (על המליון צוותים שלה), בת'זדה (על מליון הצוותים שלה), וזינמקס אונליין שלא יוציאו בטעות משחק באותה שנה.

זהו, צריך להתרגל, עם עובי כזה בצד א' אי אפשר לצפות ממיקרוסופט שלא תוציא כמה משחקים מאותו ז'אנר באותה שנה. עקרון שובך היונים וזה :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 16:21

וגם אם תתאם - איך תשמור על זה? הרי כמעט תמיד AAA מקבל דחיה לא קטנה בשיגור, יש באגים בלתי צפויים, או שחותכים איזה מוד שתכננו לבצע כדי לקדם את המצב הראשי, או מוסיפים אחד... אי אפשר לתכנן את זה 3-5 שנים מראש שזה זמן הפיתוח של המשחקים האלה, לרוב.
וזה לא שמשחקים קטנים יותר כל כך הרבה יותר צפויים.
אם זה היה יוצא באותו שבוע אז בטח שאפשר לדחות בשבועיים, אבל לא מעבר... לא מהסיבות האלה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 30 מאי 2021, 16:37

קורי סיפר בזמנו שהתאריך הסופי של GOW הוכרז כל כך קרוב לשיגור לא כי היה כאן מהלך שיווקי, אלא כי הם באמת ידעו על תאריך בערך חודשיים לפני השיגור. וגם אז, הוא אומר, הם היו די לא סגורים על זה שיעמדו בו.
רק שנה שעברה קיבלנו שתי דחיות צמודות לתאריך מצד TLOU 2. אני מניח שזו גם הסיבה שהורייזן עדיין ללא תאריך.
על סייברפאנק כל מה שנוסיף יהיה מיותר..

בקיצור, פיתוח משחק AAA זה משהו בלתי צפוי שאין כל כך נוסחא לדעת כמה זמן ואיך בדיוק לארגן הכל. לצפות שמייקרוסופט תנהל איזה לו"ז מהודק שמתחשב בזאנרים או תתי זאנרים זה מוגזם.
הם מקסימום יגידו למפתחת שרוצה להתחיל משלק חדש שלא יעשו FPS כי יש להם 20 כאלו ב3 השנים הקרובות, נגיד.
אני גם מאמין שגם אם שני המשחקים יהיו מוכנים באותו חודש נניח אז הם יוכלו לדחות משחק אחד בחודש או שניים מטעמים עסקיים, אבל לא יותר מזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2021, 17:02

בכל זאת, דום, וולפנשטיין, היילו, גירס, PD, דיהונורד.. משחקים כל כך שונים. זה באמת משנה אם שניים מהם יצאו באותה שנה? אוקיי, לא יוציאו אותם במרחק שבוע אחד מהשני אבל ממש אין בעיה להוציא אותם באותה שנה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 17:17

תשמעו מפיצות שלא קשורות בינהן מתאמות לא פעם תאריכי יציאה כדי להימנע מקניבליזציה אז המפיצה עצמה בוודאי שמסוגלת לזה ויש אינטרס לתאם.
אני מבין שזה אולי נשמע לא הגיוני לאנשים אבל זו האמת בשטח נרצה או לא נקבל או לא, נחשוב שאני ממציא או לא.

העניין הוא (ובגלל זה זה נראה לאנשים הזוי) שחסרים לנו כל כך הרבה פרטים בשביל "לנחש" את התמונה המלאה שחוץ מ"קניבליזם" יש עוד המון שיקולים שאנחנו לא מודעים אליהם שיכולים לשנות הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 17:28

אתה לגמרי ממציא :)
הן לא מתאמות שום דבר, פשוט אם הן רואות שזה שבוע עמוס אז הן בוחרות לדחות, זה לא עניין של תיאום כי הרי שום מפיצה לא יכולה להתחייב על התאריכים האלה מראש

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 17:32

Laskin כתב:אתה לגמרי ממציא :)
הן לא מתאמות שום דבר, פשוט אם הן רואות שזה שבוע עמוס אז הן בוחרות לדחות, זה לא עניין של תיאום כי הרי שום מפיצה לא יכולה להתחייב על התאריכים האלה מראש

בסדר כפרה אני ממציא :) אתה רוצה ציטוטים או שעוד פעם תגיד לי כמו עם סקוור, איך קראת לCEO שלהם ? "" איזה יפני" :lol:

תודה שפשוט לא מעניין אותך התחום של השיווק וניהול ואתה רוצה כמה שיותר תערוכות מפוצצות עם כמה שיותר משחקים וכל טיעון מבאס על "קהל יעד, קניבליזם" מאיים להרוס לנו את המסיבה ולכן אתה מבטל אותם.

זה לא נורא, כי זה פורום משחקים ולא פורום שיווק אבל יש מציאות לחוד וחלומות לחוד.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 מאי 2021, 17:33

glass man כתב:
swiss-the-engine כתב:לא יודע אם נכון לומר על היילו שהוא מפוקס מולטי.

זה נכון אם אתה שואל את השאלה הנכונה.

השאלה הנכונה היא מי האנשים הארדקורים של היילו, והתשובה בדר'כ תהיה אנשי המולטי. הסינגל זה סטוץ חד פעמי.

אני לא מסכים בכלל בכלל.

פאר קריי באמת נראה טוב לדעתי! נראה שווה דור הבא.

לגבי מה קורי ברלוג אמר... אני די בטוח שאף סטודיו לא ממש יודע מה התאריך יציאה וכאמור כל נושא תאריך היציאה הוא עניין של המפיצה עם השיווק ושאר עניינים לוגיסטיים. הרי משחקים כולם ככולם נראים די זוועה עד הרגעים האחרונים. בגלל זה גם (כידוע לי) יש כל כך הרבה קראנץ בתעשייה הזאת.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 17:47

glass man כתב:

בסדר כפרה אני ממציא :) אתה רוצה ציטוטים או שעוד פעם תגיד לי כמו עם סקוור, איך קראת לCEO שלהם ? "" איזה יפני" :lol:

תודה שפשוט לא מעניין אותך התחום של השיווק וניהול ואתה רוצה כמה שיותר תערוכות מפוצצות עם כמה שיותר משחקים וכל טיעון מבאס על "קהל יעד, קניבליזם" מאיים להרוס לנו את המסיבה ולכן אתה מבטל אותם.

כן, תביא
חוץ מזה שאני למדתי שיווק ופרסום, ואני מנהל חברה של 100 עובדים, אבל אוקיי, אתה מבין הכי בהכל ;)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 17:50

Laskin כתב:
glass man כתב:

כן, תביא
חוץ מזה שאני למדתי שיווק ופרסום, ואני מנהל חברה של 100 עובדים, אבל אוקיי, אתה מבין הכי בהכל ;)

אני אביא אבל מעניין אותי איך תצליח לצאת מזה :)

אף אחד לא זילזל בידע שלך או במה שלמדת או במה שאתה מנהל, אני רק אומר שגם אם למדת אתה כנראה לא מפעיל את הידע שלך בתחום של הגיימינג.
כי איך אמרת פעם? "זה שטויות" אז כנראה שאתה לא לוקח את העניין ברצינות כמו בתחומים אחרים שאתה דן בהם כגון הפוליטיקה שבהם אתה דווקא כן רציני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 17:56

אני לוקח מאוד ברצינות, פשוט זה תלוש מהמציאות, הרי מפיצה לפעמים לא יודעת עד חודש לפני שהמשחק אמור לצאת שהוא ידחה וזה קורה מלא, אולי יותר מאשר שזה לא קורה, אז איך אפשר לתאם ככה??? תסביר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מאי 2021, 18:05

Laskin כתב:אני לוקח מאוד ברצינות, פשוט זה תלוש מהמציאות, הרי מפיצה לפעמים לא יודעת עד חודש לפני שהמשחק אמור לצאת שהוא ידחה וזה קורה מלא, אולי יותר מאשר שזה לא קורה, אז איך אפשר לתאם ככה??? תסביר.

זה נכון, לתכנן משהו כזה שהמשחק שלך יכול להידחות זה כמו לנסות לחזות את מזג האוויר, עדיין יש עקרונות מנחים, ואני מאמין שבגוגל קצר אני אמצא את הדוגמאות שמצאתי בעבר על מפיצה X אומרת למפיצה Y שהמשחק שלה עומד לצאת והוא דומה למשחק שלה...

אם תסתכל בדוגמא שהבאתי לך אז שהCEO של סקוור נמנע מלהוציא בדרך כלל את DQ ואת FF באותה שנה, אתה תראה שבכל זאת למרות העיקרון הזה והחשש מקניבליזם הוא כן הוציא אותם לפעמים באותה שנה (במרווח זמן גדול יחסית באותה שנה) אז כן "קניבליזם" זה לא השיקול העיקרי היחיד, וכן, כמו שאתה אומר אי אפשר לחזות כל דבר שהמשחק שלך

בכלל יכול לא לצאת בתאריך שקבעת. זה לא אומר שמפיצה X לא מנסה לעשות את המקסימום כדי שהכותר שלה יקבל את כל הסייכוים להצלחה. ואם לשתי מפיצות יש אינטרס
משותף שלמשחקים דומים שלהן יהיה מרווח נשימה למכור, אז כן לפעמים הן גם יודיעו אחת לשניה על יציאה קרובה... אבל אוקיי אני אחפש את זה כדי שלא תגיד שחירטתתי.

כל זה, לא מוריד מזה שאתה כנראה מנהל ענק של 100 עובדים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 18:16

הציטוט שהבאת אכן בלתי רלוונטי, כי יופי שהפ רוצים, בפועל יקרה מה שיקרה אז מה אכפת לי מה הוא אומר? הוא הרי לא קובע את זה, מה שקובע זה הבורד והם תמיד תמיד תמיד יבחרו פשוט במה שיותר כלכלי, בהתאם לשנה הכלכלית שלהם והתחזיות האלה, ולא לי זה שהמנכ״ל אמר שהוא מעדיף להמנע מזה.
מפיצות רק יכולות למסות ולתאם את זה בתוך הבית שלהם, לנסות לתאם עם המתחרה זה בלתי אפשרי ב-99% מהמקרים אז גם אם יש נסיונות כאלה, ואני באמת בספק אבל תמיד יש יוצאים מן הכלל - אז שני הצדדים יודעים שזה סתם בזבוז זמן ובסוף הכל ישתנה... אז מיותר, כמו הציטוט ההוא ;)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 31 אורחים