VGA 2021

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: VGA 2021

הודעהעל ידי Stick » 03 ינואר 2022, 14:53

אני מסכים עם קיאו ואני חושב שאתם קצת מפספסים את הנקודה.
לדעתי ראצ'ט (ואגב גם דימון סולס מבחינת הפירוט והרמה הגראפית, למרות שברור שמאחורי הקלעים זה משחק PS3 במורכבות שלו) משחק מאוד מאוד מרשים ויזואלית. יפייפה ממש, יש בו פירוט אדיר, הRT מיושם בצורה מוצלחת, יש אפקטים של פרווה שהם באמת משהו מיוחד ובכלל - משחק סופר יפה ויזואלית, לחלוטין רמה מעל הדור הקודם בכל פרמטר.

אבל הנקודה היא שזה שהוא 4K טבעי ו40FPS או 60FPS, שSSD חלש בהרבה מזה של הPS5 מחזיק אותו, וכל הדברים האלו - הם לא "עוד יותר מרשים", להיפך. אם כבר, זה "עוד יותר מבטיח", לעתיד, למה שנראה ממשחקים שלא עושים את כל הדברים האלה ומשתמשים בכוח לדברים אחרים (לדוגמה, המטריקס). או במילים אחרות - למשחקים שבאמת ישתמשו בכל הכוח של הקונסולה.

אני חושב שגראפית האורדר מחזיק מצוין גם מול משחקי סוף הדור כמו GOW או TLOU 2. כן, הם יפים ממנו, מן הסתם היכולת לנצל טכניקות חדשות השתפרה עם השנים והם גם נעשו בידי צוותים מוכשרים יותר, אבל סך הכל? האורדר לחלוטין נמצא באותה רמה כמוהם.
ראצ'ט? עובדתית זורק הרבה מהכוח שלו על שטויות (ו4K טבעי זו שטות מוחלטת בעולם של היום, 60FPS זו עוד אופציה עם ערך אבל תדמיינו איך יראו אלו שלא יכוונו לשם).
אז כן, הוא נראה מעל GOW וTLOU 2, ואני עדיין בטוח שבסוף הדור הוא יזכר כמשחק קרוס ג'ן שיצא בלעדית על הPS5 יותר מכל דבר אחר. זה מה שהנתונים היבשים מראים.

להשוות 4K טבעי, 60 FPS וRT כמו בספיידרמן לגרסאת הדור הקודם שלו ולקרוא לזה 'קפיצה דורית' זה קצת מגוחך. זו גרסאת הקצה של המשחק הזה, גרסאת הPC אם תרצו, אבל שום דבר מעבר.
זה קצת כמו לקחת את הרימאסטר של GOW 2 שיצא לPS3 ולהשוות אותו לGOW 3 שיצא שנה לאחר מכן... למרות שאחד מהם רץ ב60FPS והשני ב30-40, אחד ב1080P והשני ב720P..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ינואר 2022, 15:03

Stick כתב:אני מסכים עם קיאו ואני חושב שאתם קצת מפספסים את הנקודה.
לדעתי ראצ'ט (ואגב גם דימון סולס מבחינת הפירוט והרמה הגראפית, למרות שברור שמאחורי הקלעים זה משחק PS3 במורכבות שלו) משחק מאוד מאוד מרשים ויזואלית. יפייפה ממש, יש בו פירוט אדיר, הRT מיושם בצורה מוצלחת, יש אפקטים של פרווה שהם באמת משהו מיוחד ובכלל - משחק סופר יפה ויזואלית, לחלוטין רמה מעל הדור הקודם בכל פרמטר.

אין RT ב-DS :!:

אני בהחלט מסכים. ואני חושב שלסקין מפספס שבאורדר היו המון דברים גרפיים שלא היו אפשריים בדור לפני, פשוט אין להם שם שיווקי כמו ל-RT. אני גם חושב שהישום של ראצ׳ט ל-RT הוא ההפך מישום טוב. אני מדבר על זה כבר שלוש שנים, מאז סדרה 2000 ב2018, אבל ברגע ש-RT יהיה חלק מהכלים של המפתחים אז ישתמשו ב-RT ב-40 מקומות שונים במנוע. לעשות אפקט אחד של השתקפות זה בדיוק האנטיתזה של לבנות משחק במיוחד לדור הבא. זאת הסיבה שזה מה שרואים לרוב בפאטצ׳ים של משחקי מחשב למשחקי דור קודם, זה הניצחון הקל. מטרו הוא כרגע הדוגמה היחידה בקונסולות לשימוש בRT מהשורש וכמו שצריך, וגם שם זאת רק ההתחלה. ברגע שבונים את המשחק מאפס ל-RT ובלעדית לחומרה עם RT, אז באמת נראה את המהפכה של ה-RT. כרגע במשחקי פס5 RT הוא סתם אפקט שזורקים על גבי המשחק.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 ינואר 2022, 15:35

DrKeo כתב:אין RT ב-DS :!:

אבל יש טעינה מיידית! זה לחלוטין וללא ספק משחק שבשום קונסטלציה לא יכל לצאת לדור הקודם!
במשחקים שקדמו לו, דארק סולס משהו, הם נאלצו לבנות הכל כעולם רציף עם מעליות ושבילים כדי להסתיר את הטעינה, כל כך דור קודם... מזל שהם טירגטו רק את הדור הבא עם דימון סולס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ינואר 2022, 15:41

Stick כתב:
DrKeo כתב:אין RT ב-DS :!:

אבל יש טעינה מיידית! זה לחלוטין וללא ספק משחק שבשום קונסטלציה לא יכל לצאת לדור הקודם!
במשחקים שקדמו לו, דארק סולס משהו, הם נאלצו לבנות הכל כעולם רציף עם מעליות ושבילים כדי להסתיר את הטעינה, כל כך דור קודם... מזל שהם טירגטו רק את הדור הבא עם דימון סולס.

אני זוכר כששחקתי בדור הבא ב-2016 בדום כשהשלבים נטענו לי מידית על SSD מעפן שאפילו לא היה NVMe :!:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 ינואר 2022, 17:56

אבל העובדה היא שכל התעשייה כולה עוד לא מתקרבת לניצול הזה שאתה מדבר עליו, לעומת 2015 שהיו כמה וכמה חברות כאלה, אז כנראה שיש סיבה, או שילוב של כמה סיבות.
הכי קרוב שיש לך זה דמו טכנולוגי שיצא שנה אחרי שיגור הדור…

אני שוב אגיד את מה שאני טוען עוד לפני תחילת הדור - משחקים ייאלצו לבחור בין RT לבין פירוט סופר מפורט מפוצץ ראשים, או לעבוד על פתרונות יצירתיים… שזה לוקח לא מעט זמן. אני לא חושב שחברות היו יכולות כבר לפני 5 שנים להתחיל פיתוח רציני עבור הדור הבא, אבל זה דיון מעגלי, ואני מעדיף את ראצ׳ט עם הממוצע 88 שלו בכל יום, על פני משחקים מזורזים ומעפנים, גם אם זה אומר שייקח עוד שנה לעומת הדור הקודם, עד שנגיע לניצול שיזכיר יותר 90% מהכח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ינואר 2022, 20:54

Laskin כתב:אבל העובדה היא שכל התעשייה כולה עוד לא מתקרבת לניצול הזה שאתה מדבר עליו, לעומת 2015 שהיו כמה וכמה חברות כאלה, אז כנראה שיש סיבה, או שילוב של כמה סיבות.

מחברות צד ג׳ אי אפשר לצפות לכלום, הן חברות צד ג׳ שלא באו לדחוף חומרה ודוגרי לפני שקונסולה מגיעה לגיל שנתיים לא הייתי מצפה מהן ליותר מדי. אם בא להן הן יכולות לא לשחרר משחקי דור הבא גם עוד ארבע שנים. ועדין, בכל דור קבלנו כמה וכמה כותרים מגדירי דור מהן בשנה השניה של הקונסולה. מחברות צד א׳ הציפיה היא לפוצץ לנו את המוח מ-day one. ואתה יודע מה, יוביסופט ו-WB למשל שמים את כל הכסף שלהם על יחידת המתאבדים ואוואטר (אני די בטוח שהם שני המשחקים הכי גדולים של שתיהן ב-2022, או שאני שוכח משהו?) שהם משחקי דור הבא בלבד וכך גם בת׳זדה עשתה עם סטארפילד שהתחיל פיתוח הרבה לפני שהם נרכשו. כך שאם לפחות 3 חברות צד ג׳ שמו את כל יהבן ב-2022 על הדור הבא, איך הטופ 3 משחקים של סוני ב-2022 הם כולם קרוס ג׳ן?
(וכן, ברור שהביקורת הזאת חלה גם על מיקרוסופט)

Laskin כתב:אני שוב אגיד את מה שאני טוען עוד לפני תחילת הדור - משחקים ייאלצו לבחור בין RT לבין פירוט סופר מפורט מפוצץ ראשים, או לעבוד על פתרונות יצירתיים… שזה לוקח לא מעט זמן. אני לא חושב שחברות היו יכולות כבר לפני 5 שנים להתחיל פיתוח רציני עבור הדור הבא, אבל זה דיון מעגלי, ואני מעדיף את ראצ׳ט עם הממוצע 88 שלו בכל יום, על פני משחקים מזורזים ומעפנים, גם אם זה אומר שייקח עוד שנה לעומת הדור הקודם, עד שנגיע לניצול שיזכיר יותר 90% מהכח.

ואני אגיד שוב מה שאני אומר בכל פעם שאתה אומר את זה, אתה טועה בגדול בנוגע ל-RT. לא הולך להיות AAA ענקי שלא מנצל את ליבות הRT כמו מאנייאק עוד כמה זמן, זה הולך להיות חלק אנטגראלי במנוע. לך תסתכל על הדמו של המטריקס, הוא כל מה שהדור הבא אמור להיות עם כל הפירוט הפסיכי ועדין הוא מנצל את ליבות ה-RT כמו משוגע. הדמו של המטריקס בעצם משתמש בליבות RT יותר ממטרו אוקסודוס, לא רק שכל המערכת התאורה מבוססת ליבות ה-RT כמו באקסודוס, כל ההשתקפויות גם כמו בראצ׳ט. כלומר הדמו הזה גם עושה פירוט דור הבא הזוי, גם עושה מערכת תאורה מלאה מבוססת RT וגם עושה השתקפויות RT, הכל ביחד. הוא ה-RT של ראצ׳ט, ה-RT של מטרו אקסודוס, רמת פירוט הזויה של דור הבא ומסמלץ על ה-CPU כמות מטורפת של אנשים ומכוניות שממשיכה עד האופק. הוא עושה הכל ביחד, כלומר הוא לבד סותר את הטיעון הזה.

מפתחי קונסולות רוצים לנצל את החומרה עד הסוף, אף מפתח עם יכולת טכנית גבוהה ותקציב גבוה לא הולך להשאיר חלקים בסיליקון של הפס5 וה-XSX שוכבים להם ב-idle. אין סיבה להשאיר אותם מושבתים, מדובר בביצועים חינם, למה לעשות את זה? יש לליבות RT המון שימושים, בסופו של יום אתה צריך לדמיין שהם מעבד נפרד לגמרי שמוקדש לחישובי התנגשות, למה להשאיר מעבד חסר מעש? איזו חברה בעלת יכולת ותקציב תעשה דבר כזה? אגב, זאת אחת הסיבות שלדעתי ההפרש בין ה-XSX לפס5 יגדל לאורך הדור, כי ה-XSX מפוצץ סיליקון שמפתחים עדין לא ממש מנצלים. למשל VRS רק נוצל לראשונה בגירס טקטיקס על ה-XSX והכותר AAA המעניין הראשון שהשתמש בו הוא פורצה הורייזן 5. יש ל-XSX עוד המון סיליקון לא מנוצל שמפתחים לאט לאט יתאימו את עצמם אליו, אם הם רק יעברו כבר לפיתוח בלעדי לדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 ינואר 2022, 21:35

איזה ויכוח מוזר על שני משחקים שאף אחד מהם הוא לא שום בנצ'מרק טכנולוגי לכלום, נראים פחות טוב ממשחקים אחרים שיצאו לפניהם עבור אותה החומרה, ובתכלס אפשריים גם על הדור שקדם להם (עם ההתאמות הגרפיות הנדרשות).
אני כבר רגיל לויכוחי קונסולות, אבל זו פעם ראשונה שאני רואה ויכוח פאנבויז בין שני דורות שונים של אותה הקונסולה (+קאז).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 ינואר 2022, 00:49

Laskin כתב:אבל העובדה היא שכל התעשייה כולה עוד לא מתקרבת לניצול הזה שאתה מדבר עליו, לעומת 2015 שהיו כמה וכמה חברות כאלה, אז כנראה שיש סיבה, או שילוב של כמה סיבות.

אני שוב אגיד את מה שאני טוען עוד לפני תחילת הדור - משחקים ייאלצו לבחור בין RT לבין פירוט סופר מפורט מפוצץ ראשים, או לעבוד על פתרונות יצירתיים… שזה לוקח לא מעט זמן. אני לא חושב שחברות היו יכולות כבר לפני 5 שנים להתחיל פיתוח רציני עבור הדור הבא, אבל זה דיון מעגלי, ואני מעדיף את ראצ׳ט עם הממוצע 88 שלו בכל יום, על פני משחקים מזורזים ומעפנים, גם אם זה אומר שייקח עוד שנה לעומת הדור הקודם, עד שנגיע לניצול שיזכיר יותר 90% מהכח.

אולי פספסתי משהו מהדיון הכולל שהיה כאן, אבל 2015 של הדור הקודם היא המקבילה של 2022 בדור הזה, ככה שעוד מוקדם להגיד.
ההבדל העיקרי בין שני הדורות כמו שאני רואה את זה הוא אצל סוני, ולא יודע.. AC יוניטי שיצא ב2014 וזהו? כל השאר היה קרוס ג'ן גם כן אבל אולי אני מפספס עוד איזו דוגמה מהראש.
ההבדל אצל סוני שאני מדבר עליו הוא למשל אנצ'רטד 4, הוא יצא ב2016 והיה בלעדי לדור הבא ודחף לחלוטין את החומרה קדימה מבחינת צד א'.
בדור הזה יש לסוני את הורייזן וGOW, ובכנות הייתי מעדיף ששניהם יהיו משחקי 2023 ובלעדיים לדור הבא על פני 2022 וקרוס ג'ן, כמו שאני שמח שאנצ'רטד 4 לא יצא ב2014/5 והיה קרוס ג'ן, אם מייצרים את הסימטריה הזו.

אולי עוד הבדל מסוים הוא שבדור הקודם היו הרבה משחקים כמו סייברפאנק, כלומר בעבודה שהם קרוס ג'ן עם גרסאות דור קודם לא מתפקדות בכלל.
SOM או WD היו כאלה, נראה שבדור הקודם הקרוס ג'ן היו משחקי ps4 ששונמכו לאחר מכן לגרסאת ps3 צולעת, ובדור הזה משחקי הקרוס ג'ן הם משחקי ps4 שמקבלים עלייה 'משעממת' של רזולוצייה ופריימים לps5.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 10:54

מוקדם להגיד אבל תסכים איתי שסביר מאוד להניח שאין ממש משחקי AAA של 2022 שעוד לא ראינו מהם כלום, נכון?
ומה יש לנו לדור הבא בבלעדיות השנה?
SUICIDE SQUAD - לגמרי נראה כמו משחק שיכול לעבוד על הדור הקודם עם שנמוכים מינוריים
STALKER 2 / DYING LIGHT - כנ"ל.
היחידים שיש להם פוטנציאל להיות באמת מרשימים ויזואלית זה FORSPOKEN שנראה מעפן ומזורז, STARFIELD שעוד לא ראינו ממנו כלום, אולי משחק הארי פוטר הזה שעוד אין לו תאריך אז אני סקפטי שיצא השנה וכנ"ל אווטאר 2, ו-PLAGUE TALE 2.
אני מעריך שגירסת הPS5 של הורייזון וGOW תראה טוב יותר מרובם, בשורה התחתונה. כמובן שבאספקטים מסויימים כמו תאורה או אפקטים אחרים הוא ייראה משמעותית פחות טוב, אבל מבחינת ליטוש ופרטים קטנים ונופים ועוד - אני כן חושב שיש להם סיכוי להיות מרשימים לא פחות ממשחקי הדור הבא ה"אמיתיים" של 2022.
אם אווטאר 2 יצא באמת השנה זה יכול להיות הבדל עצום אבל אני כאמור סקפטי, אז נשארנו כנראה עם סטארפילד, שאנחנו צריכים לראות קודם.

ואני מסכים איתך, בדור הקודם סוני באמת הביאה משהו רציני ל"דור הבא" רק כשאנצ'רטד 4 יצא, וזה היה 3 שנים אחרי שהקונסולה שוגרה, הטענה של נדב ואחרים היא שכבר בחלון השיגור עם משחקים כמו אינפמוס - סוני "הפציצו" בגרפיקה, והטענה שלי היא שאינפמוס לא הפציץ יותר מראצ'ט, למשל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 ינואר 2022, 13:22

זה אולי מוזר על הנייר שלא ראינו עדיין משחקי AAA של 2022 בתצוגות מלאות, אבל בכנות אני חושב שזו פשוט מגמה של כל התעשייה.
לאורך כל הדור הקודם הייתה תופעה מאוד גדולה של טענות וביקורות על שנמוכים, כמובן שהדוגמה הקלאסית היא WD אבל גם הוויצ'ר 3 שדובר כאן או ספיידרמן סבלו מזה מאוד, אפילו היילו שיצא רק לאחרונה סבל מזה.
אני מניח שמפתחים למדו מזה וזו הולכת להיות מגמה שאנחנו למעשה כבר רואים בפועל, משחקים מוכרזים אבל לאחר מכן מוצגים כמו שצריך רק לקראת היציאה שלהם.
לצד זה יש כמובן את הקורונה שאנחנו לא לגמרי יכולים להעריך את ההשפעה שלה, אז מוקדם לקבוע מה יהיה בשנה הקרובה (או מה היה אמור להיות אם הכל ידחה לשנה הבאה בגלל הקורונה..), אבל בכל הקשור לצד ג' זה באמת נראה לי די סימטרי כרגע ביחס לדור הקודם.

לגבי שאר הטענות אני קצת מבולבל מי אמר מה, כנראה שלא עשיתי את כל שיעורי הבית ולא עקבתי אחרי כל הדיון כמו שצריך :).
בסוף אני חושב שזה קצת טריקי כי יש הבדל גדול בין התקרה של כל קונסולה ביחס לזמן היציאה שלה. הPS4 והONE גם יצאו לאחר יותר זמן של 'דור קודם' מהם, בזמן שהPC רץ קדימה, וגם היו משמעותית פחות חזקות וטכנולוגיות ביחס לזמן יציאתן מול הPS5 והSX.

בסוף כשחקן PC לצד קונסולה של סוני בשני המקרים, קילזון ואינפמוס לא הרשימו אותי גראפית כי הרגשתי שכבר ראיתי יפים מהם שנים קודם על הPC. המשחקים הראשונים שהרשימו אותי היו באמת ב2015 - האורדר, ארקהאם נייט, הוויצ'ר 3, ולאחר מכן הגענו כבר למשחקים שהם לגמרי ברמה של שיא הדור עם אנצ'רטד 4 ב2016.
בדור הזה זה לא המצב, גם דימון סולס וגם ראצ'ט מרשימים מאוד בעיניי ברמה הויזואלית (ספיידרמן זו דוגמה שעדיין לא ברורה לי).
אבל, אני כן חושב שיש פה הקבלה די ברורה של דימון סולס מול KZ וראצ'ט מול אינפמוס, פשוט הדור יצא מוקדם יותר והוא טכנולוגי יותר אז 'אותם המשחקים' כביכול מרשימים יותר ביחס לנקודת הזמן שלהם.
הנקודה שלי היא לא שצריך לבוא לסוני בטענות על ראצ'ט ודימון סולס, אלו משחקי השקה והם לחלוטין מה שאתה מכנה "משחקים מזורזים". *עובדתית*, הם לא מנצלים בגרוש את הקונסולות החדשות, משתמשים כמעט רק בGPU וגם שם זורקים המון כוח על שטויות שאנחנו לא נראה משחקים עושים בהמשך. אני לא חושב שאפשר באמת בכלל לדון בזה, זה פשוט המצב עם המשחקים האלו, וזה בסדר.
הטענה שלי לסוני היא שאת המשחקים שצריכים לדחוף קדימה את הטכנולוגיה - הם עשו קרוס ג'ן.
וגם אם הם יהיו יפים ויזואלית זה בסדר גמור אבל זו האנטיתזה ללדחוף את הטכנולוגיה קדימה, מן הסתם. ברור שאם GOW היה דור הבא בלבד הוא היה הופך להיות באנצ'מארק טכני מדהים מכל הבחינות ולא משחק השקה מזורז, בדיוק כמו אנצ'רטד 4. אבל זה לא המצב.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 ינואר 2022, 16:29

רק תנו לזה לשקוע לאסקין עף על ר'אצט כי יש איזה זבוב בפירוט מדהים (שאי אפשר בכלל לראות בגיימפלי, אז מה הועילו חכמים)

די בואו נהיה כנים זה הפתיחת דור הכי מחורבנת טכנית שהיתה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 16:46

כן, אני וכל הצוות של DF… נראה לי שאני בחברה טובה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2022, 16:49

Stick כתב:זה אולי מוזר על הנייר שלא ראינו עדיין משחקי AAA של 2022 בתצוגות מלאות, אבל בכנות אני חושב שזו פשוט מגמה של כל התעשייה.
לאורך כל הדור הקודם הייתה תופעה מאוד גדולה של טענות וביקורות על שנמוכים, כמובן שהדוגמה הקלאסית היא WD אבל גם הוויצ'ר 3 שדובר כאן או ספיידרמן סבלו מזה מאוד, אפילו היילו שיצא רק לאחרונה סבל מזה.
אני מניח שמפתחים למדו מזה וזו הולכת להיות מגמה שאנחנו למעשה כבר רואים בפועל, משחקים מוכרזים אבל לאחר מכן מוצגים כמו שצריך רק לקראת היציאה שלהם.
לצד זה יש כמובן את הקורונה שאנחנו לא לגמרי יכולים להעריך את ההשפעה שלה, אז מוקדם לקבוע מה יהיה בשנה הקרובה (או מה היה אמור להיות אם הכל ידחה לשנה הבאה בגלל הקורונה..), אבל בכל הקשור לצד ג' זה באמת נראה לי די סימטרי כרגע ביחס לדור הקודם.

לגבי שאר הטענות אני קצת מבולבל מי אמר מה, כנראה שלא עשיתי את כל שיעורי הבית ולא עקבתי אחרי כל הדיון כמו שצריך :).
בסוף אני חושב שזה קצת טריקי כי יש הבדל גדול בין התקרה של כל קונסולה ביחס לזמן היציאה שלה. הPS4 והONE גם יצאו לאחר יותר זמן של 'דור קודם' מהם, בזמן שהPC רץ קדימה, וגם היו משמעותית פחות חזקות וטכנולוגיות ביחס לזמן יציאתן מול הPS5 והSX.

בסוף כשחקן PC לצד קונסולה של סוני בשני המקרים, קילזון ואינפמוס לא הרשימו אותי גראפית כי הרגשתי שכבר ראיתי יפים מהם שנים קודם על הPC. המשחקים הראשונים שהרשימו אותי היו באמת ב2015 - האורדר, ארקהאם נייט, הוויצ'ר 3, ולאחר מכן הגענו כבר למשחקים שהם לגמרי ברמה של שיא הדור עם אנצ'רטד 4 ב2016.
בדור הזה זה לא המצב, גם דימון סולס וגם ראצ'ט מרשימים מאוד בעיניי ברמה הויזואלית (ספיידרמן זו דוגמה שעדיין לא ברורה לי).
אבל, אני כן חושב שיש פה הקבלה די ברורה של דימון סולס מול KZ וראצ'ט מול אינפמוס, פשוט הדור יצא מוקדם יותר והוא טכנולוגי יותר אז 'אותם המשחקים' כביכול מרשימים יותר ביחס לנקודת הזמן שלהם.

ההבדל בין הדור הקודם והנוכחי מבחינת ה-PC היא שהמחשב רץ קדימה, ב-2011 קרייטק הרגישו בנוח לעשות את גרסת המחשב של קרייסס 2 עם SSR (נדמה לי שזה היה ה משחק הראשון עם SSR, יצא בפאצ׳ DX11 מתישהו) ושלל טכנולוגיות שהפס3 לא יכלה לעשות והיה ממש הפרש דורי בין המחשב לקונסולות בתקופה של 2011-2013. מבחינת כוח נטו זה נכון גם כיום, ההבדל הוא שב-2011 חברות הרגישו עדין בנוח ליצור גרסה מפלצתית ל-PC ושיהיה הפרש כמעט דורי בזמן שבדור הזה פחות. כלומר קרייסס 2 רץ על המחשב מפלצת שלי ב-2011 בקושי עם כל ההגדרות הכי גבוהות אבל משחקים של 2021 רצים על המחשב שלי בצורה נהדרת. היום אני מריץ את רוב משחקי הקונסולה ב-100fps+, כלומר את Death stranding שחקתי ב-144fps נעול עם DLSS והגדרות גרפיות גבוהות משמעותית משל הפס4.

אז בעצם היה רק אפקט פסיכולוגי בזמנו. הקפיצה של KZ או אינפמס הייתה אדירה מהפס3, פשוט קבלנו דברים במחשב שמציגים גרפיקה דומה. עכשיו זה לא ממש המצב. גרסאות המחשב הן סתם אותו משחק בהגדרות קצת יותר גבוהות, במקרה האופטימלי יש קצת RT וזהו. לא מדובר פה בקרייסס 2-3 או BF3 שעשו לנו הדגמות דור הבא על המחשב.

משחקים כמו רייז או האורדר הראו לנו מה הקונסולות מסוגלות מבחינה גרפית. אולי הם הראו לנו רק 80%, אבל הם לגמרי היו הדגמה של הדור החדש. ראצ׳ט ו-DS? לא ממש, הם בהחלט נראים יותר טוב ממשחק פס4 (לפחות ראצ׳ט, אני עדין חושב ש-DS נראה כמו גרסת PC של משחק פס4). מרגיש כאילו הם מראים לנו בקושי 20% ממה שהן מסוגלות. כלומר, מסתכלים על המטריקס ורואים קפיצה דורית מראצ׳ט, זה כל מה שאתה צריך לדעת, שראצ׳ט לא באמת מיצג את איך כותרים יראו בדור הזה בזמן שרייז או האורדר בהחלט יצגו.

אני כן חושב שהם מאכזבים גרפית, אבל מצד שני זה לא פייר לשים עליהם את כל המשקל של הדגמת הדור החדש. בגלל שסוני ומיקרוסופט לא ממש טרחו לעשות משחקי דור הבא (באופן יחסי לדורות קודמים), לא היו מספיק משחקים שיזרחו וכל המשקל נפל עליהם. ואני בהחלט חושב שזאת תוצאה ישירה של אסטרטגית הקרוס ג׳ן של שתי החברות. תאר לך למשל שהורייזן 5 היה בלעדי לדור הבא, אפילו אם זה היה דוחה אותו ל-2022.

Stick כתב:הנקודה שלי היא לא שצריך לבוא לסוני בטענות על ראצ'ט ודימון סולס, אלו משחקי השקה והם לחלוטין מה שאתה מכנה "משחקים מזורזים". *עובדתית*, הם לא מנצלים בגרוש את הקונסולות החדשות, משתמשים כמעט רק בGPU וגם שם זורקים המון כוח על שטויות שאנחנו לא נראה משחקים עושים בהמשך. אני לא חושב שאפשר באמת בכלל לדון בזה, זה פשוט המצב עם המשחקים האלו, וזה בסדר.
הטענה שלי לסוני היא שאת המשחקים שצריכים לדחוף קדימה את הטכנולוגיה - הם עשו קרוס ג'ן.
וגם אם הם יהיו יפים ויזואלית זה בסדר גמור אבל זו האנטיתזה ללדחוף את הטכנולוגיה קדימה, מן הסתם. ברור שאם GOW היה דור הבא בלבד הוא היה הופך להיות באנצ'מארק טכני מדהים מכל הבחינות ולא משחק השקה מזורז, בדיוק כמו אנצ'רטד 4. אבל זה לא המצב.

בדיוק.

מי שיעשה את הדברים שבאמת מפילים את הלסת זה סטודיואים כמו סנטה מוניקה. בדור הקרוב זה לא רק מי שמסוגל לבנות מנוע מטורף, את זה כל אחד יכול לקנות עם UE5, אלה מי שמסוגל שיהיה לו גם את המנוע וגם את היכולת לבנות משחק עם scope, נכסים וכשרון שיפילו אותנו. העובדה שסנטה מוניקה או גרילה מבוזבזות על משחק קרוס ג׳ן בפאקינג 2022 מזעזע אותי. רק לחשוב על זה שגרילה יתחילו לעבוד על המנוע דור הבא שלהם ב-2022 וסנטה מוניקה ב-2023 הוא כמעט הזיה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2022, 16:50

Laskin כתב:כן, אני וכל הצוות של DF… נראה לי שאני בחברה טובה

הצוות של DF דבר על זה שהוא כנראה המשחק הכי יפה כרגע על הקונסולות דור הבא ואולי היחיד שמשתמש בפיצ׳רים של הדור הבא, שזה די ברור מאליו להתחשב בזה שהוא בערך המשחק AAA היחיד שפותח לדור הבא. זה כמו להגיד לבחורה שהיא הכי יפה בחדר, אבל היא גם הבן אדם היחיד בחדר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 ינואר 2022, 17:20

הייתי אומר שDF יותר דומים לבחור שלא זיין איזה חצי שנה ואז הם אומרים לכל בחורה שהם רואים שהיא הכי יפה בחדר :)
זה המצב שהגענו אליו כאילו הנשים השאירו אותנו לישון בסלון זו האנלוגיה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 17:24

לא, דיברתי ספציפית על עניין הזבוב הזה… עפו עליו, והאמת שאף פעם לא שמתי לב לזבובים האלה בכלל, זה בהחלט משהו מגניב

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 ינואר 2022, 18:49

בקיצור, חלקנו קנינו קונסולת דור הבא ב2900 שקל כדי לראות זבובים....זה מה שכל יושבי הפורום שקנו פס5 (ובלינג בעתיד! ) צריכים להראות לחברים שהם באים! זבובים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2022, 23:28

Laskin כתב:לא, דיברתי ספציפית על עניין הזבוב הזה… עפו עליו, והאמת שאף פעם לא שמתי לב לזבובים האלה בכלל, זה בהחלט משהו מגניב

אין ספק שאפשר לעשות זום לזבוב בphotomode והפירוט נהדר. אבל מתקרבים לדברים אחרים והם לא נראים ככה, זה רק כמה דברים סופר ספציפים שעושים להם קלוזאפ בסרטוני מעבר (ויש ssd אז למה לא לאפשר את המודל של הסרטוני מעבר במשחק). במטריקס לעומת זה נראה מפורט אפילו יותר בכל מודל ומודל, אפילו אם אתה מרחף במצלמה לאיזה גג נידח שהשחקן אפילו לא אמור להגיע אליו. הבדל דורי מראצ׳ט :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 ינואר 2022, 18:14

DrKeo כתב:להתחשב בזה שעניתי לך כבר על כל נקודה ונקודה שכתבת, אני רק אגיד שגם אני יודע במה אתה בוחר, באף אחד כי לא שחקת ולא תשחק באף אחד מהם. על פי ההודעות שלך אני גם יודע שיש לך סטנדרטים ממש נמוכים אם ככה אתה חושב שנראת קפיצה דורית אמיתית, אבל ממש נמוכים.

אל תדאג, ההודעות שלך על ראצ׳ט הולכות להתישן יופי יופי, בו נראה כמה דור הבא הוא מרגיש ב-2024.

שוב, משום מה תפסה במוחך המחשבה שכח וקפיצה דורית זה מתבטאים רק ב eye candy. אחרי שכל הדור הקודם סבל מ CPU חלש, הדור החדש סוף סוף מביא CPU שיכול להריץ משחקים ב 60 FPS ואחלה גרפיקה. זו בשורה של ממש.

בוודאי שראצ'ט יתיישן. זה טבעם של משחקי שנה ראשונה. יחד עם זאת, הדגל שראצ'ט נושא, הקצה של המזלג שהוא מראה, ההבטחה להמשך הדור, השופר בו הוא תוקע - הוא שם בכיס הקטן את האורדר שידע רק לסמן על 'משחקים בפירוט גרפי יותר גדול' ותו לא.

bling כתב:חבל שיוביסופט לא הוציאה גרסת מחודשת של הנסיך הפרסי הראשון רק ב 4K ו 120 פריימים עם RT ללא טעינה בזכות ה SSD וכל הבלאגן, בטח קאז היה עף על זה כתצוגת דור הבא מטורפת. נו בסדר אז חסר קצת פירוט - שמחת זקנתי. זה לא רואה את האורדר ממטר :roll:

פספסת את העובדות שגם ב bare mininum של דור חדש בנוגע לרזולוציות, פיקסלים ופוליגונים הקפיצה של ראצ'ט וספיידי על פני דור הפס4 היא קפיצה יותר גדולה מאשר של האורדר על פני דור הפס3?

DrKeo כתב:ראצ׳ט לא סוחט מהפס5 שום דבר, הוא בקושי מגרד את פני השטח של כל פיצ׳ר של הפס5. הוא אולי משתמש ברובם, אבל בקושי יודע איך. זאת בדיוק הסיבה שהוא רץ ב-4K טבעי ב-40fps+ אפילו שיש לאינסומניאק את אחת ממערכות הריקונסטרקציה הכי טובות בתעשיה, כי הם בקושי גרדו את קצה השטח. וזה אפילו לא ניחוש, כל בנצ׳מארק יראה לך שהם לא באמת מנצלים את הSSD, הGPU או ה-CPU. אם זה היה שיגור רגיל והיו לנו עוד כמה משחקים מפילי לסתות היום או לפחות באופק הקרוב אז המשקל הזה לא היה על הכתפיים של ראצ׳ט והיינו יכולים להתיחס אליו בדיוק כמה שהוא - עוד משחק ראצ׳ט.

ולכן ראצ'ט הוא משחק של שנה ראשונה. כל משחק שכזה מגרד את פני השטח. וזה לזכות הדור הזה שאפשר להגיד שהוא רק מגרד את פני השטח כאשר בדור הקודם הבנו את הפרינציפ של משחקים יפים יותר ותו לא.
וגירוד השטח הזה כבר שם בכיס הקטן את האורדר בתור זעיר אנפין של הדור הבא שמגיע. 60FPS כאופצייה ברת-קיימא לכל משחק על קונסולה ולא נחלת גרסאות מחשב? בשורה. RT בפעם הראשונה? בשורה. SSD בפעם הראשונה לביטול זמני טעינה? בשורה. SSD להזרמת מידע ו assets באופן תקדימי? בשורה. עוד אופציה לקצב רענון למסכי 120HZ? בשורה. VRR כאשר סוני ישכילו להוסיף? בשורה. משחקי AAA שתומכים גם ב 120FPS? בשורה. טכניקות reconstruction מתקדמות שמייתרות הקצאת משאבים ל 4K נייטיב ומנתבות אותם למקום אחר? בשורה. קוויק ריזום אצל מיקרוסופט? בשורה.

איך אפשר בכלל להשוות ל-אורדר שעשה את מה שמצופה ומתבקש מכל משחק דור חדש - להיות יותר יפה ויותר מפורט - אבל שום דבר מעבר? זאת בשורה? זה שימוש לא בנאלי? זה מה שאתם רוצים מדור וחומרה חדשים?

Stick כתב:ראצ'ט? עובדתית זורק הרבה מהכוח שלו על שטויות (ו4K טבעי זו שטות מוחלטת בעולם של היום, 60FPS זו עוד אופציה עם ערך אבל תדמיינו איך יראו אלו שלא יכוונו לשם).
אז כן, הוא נראה מעל GOW וTLOU 2, ואני עדיין בטוח שבסוף הדור הוא יזכר כמשחק קרוס ג'ן שיצא בלעדית על הPS5 יותר מכל דבר אחר. זה מה שהנתונים היבשים מראים.

להשוות 4K טבעי, 60 FPS וRT כמו בספיידרמן לגרסאת הדור הקודם שלו ולקרוא לזה 'קפיצה דורית' זה קצת מגוחך. זו גרסאת הקצה של המשחק הזה, גרסאת הPC אם תרצו, אבל שום דבר מעבר.
זה קצת כמו לקחת את הרימאסטר של GOW 2 שיצא לPS3 ולהשוות אותו לGOW 3 שיצא שנה לאחר מכן... למרות שאחד מהם רץ ב60FPS והשני ב30-40, אחד ב1080P והשני ב720P..

תזכיר למה כל קהילת הפס4 מתפללות שנים לפאטץ' Pro לבלאדבורן? לקרוא ל 60 FPS שטות זו שטות. אתה יודע, האלמנט הכי חשוב למה שמייחד את המדיום הזה. שטף התנועה, חליקות התמונה, קוהרנטיות גרפית, זמני תגובה, responsiveness..
אני מצפה מרוב המשחקים להציע מצב 60FPS. והלוואי שגם הלבלייד 2 יציע אותו כדי שנראה את נדב קורא למצב אחד 'דור הבא' ולמצב השני 'לא דור הבא'.

להשוות 4K טבעי, 60 FPS וRT כמו בספיידרמן לגרסאת הדור הקודם שלו ולקרוא לזה 'קפיצה דורית' זה קצת מגוחך.

אני חייב לצטט את זה שוב לבדו. זה הדבר הכי מגוחך שנכתב פה ע"י מישהו שאינו גלאס.
4K, 60 FPS, זמני טעינה חסרי תקדים, RT חסר תקדים - זה לא קפיצה דורית. אבל האורדר שהקפיצה שלו עובדתית ומספרית נמוכה יותר מראצ'ט - זה כן? חחחחחחח.

--

כמה פעמים אפשר להגיד ש GOW2 נדחה בגלל קורונה ובגלל הניתוחים של המדובב? גם הוא וגם הורייזון וגם GT7 היו כבר זמינים בשוק בלי הנסיבות המיוחדות.
אם רצית את GOW2 כבלעדי לפס5 שגם משתמש בכח באופן לא בנאלי אז לא היית מקבל אותו ב 2022.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 ינואר 2022, 18:43

Kazz כתב:שוב, משום מה תפסה במוחך המחשבה שכח וקפיצה דורית זה מתבטאים רק ב eye candy. אחרי שכל הדור הקודם סבל מ CPU חלש, הדור החדש סוף סוף מביא CPU שיכול להריץ משחקים ב 60 FPS ואחלה גרפיקה. זו בשורה של ממש.

זה לא מדוייק.

Kazz כתב:בוודאי שראצ'ט יתיישן. זה טבעם של משחקי שנה ראשונה. יחד עם זאת, הדגל שראצ'ט נושא, הקצה של המזלג שהוא מראה, ההבטחה להמשך הדור, השופר בו הוא תוקע - הוא שם בכיס הקטן את האורדר שידע רק לסמן על 'משחקים בפירוט גרפי יותר גדול' ותו לא.

זה לא נכון.

Kazz כתב:פספסת את העובדות שגם ב bare mininum של דור חדש בנוגע לרזולוציות, פיקסלים ופוליגונים הקפיצה של ראצ'ט וספיידי על פני דור הפס4 היא קפיצה יותר גדולה מאשר של האורדר על פני דור הפס3?

זה לא נכון.

Kazz כתב:ולכן ראצ'ט הוא משחק של שנה ראשונה. כל משחק שכזה מגרד את פני השטח. וזה לזכות הדור הזה שאפשר להגיד שהוא רק מגרד את פני השטח כאשר בדור הקודם הבנו את הפרינציפ של משחקים יפים יותר ותו לא.
וגירוד השטח הזה כבר שם בכיס הקטן את האורדר בתור זעיר אנפין של הדור הבא שמגיע. 60FPS כאופצייה ברת-קיימא לכל משחק על קונסולה ולא נחלת גרסאות מחשב? בשורה. RT בפעם הראשונה? בשורה. SSD בפעם הראשונה לביטול זמני טעינה? בשורה. SSD להזרמת מידע ו assets באופן תקדימי? בשורה. עוד אופציה לקצב רענון למסכי 120HZ? בשורה. VRR כאשר סוני ישכילו להוסיף? בשורה. משחקי AAA שתומכים גם ב 120FPS? בשורה. טכניקות reconstruction מתקדמות שמייתרות הקצאת משאבים ל 4K נייטיב ומנתבות אותם למקום אחר? בשורה. קוויק ריזום אצל מיקרוסופט? בשורה.

איך אפשר בכלל להשוות ל-אורדר שעשה את מה שמצופה ומתבקש מכל משחק דור חדש - להיות יותר יפה ויותר מפורט - אבל שום דבר מעבר? זאת בשורה? זה שימוש לא בנאלי? זה מה שאתם רוצים מדור וחומרה חדשים?

זה לא נכון.

Kazz כתב:תזכיר למה כל קהילת הפס4 מתפללות שנים לפאטץ' Pro לבלאדבורן

כי יש למשחק בעיות frame pacing נוראיות.

Kazz כתב:אני חייב לצטט את זה שוב לבדו. זה הדבר הכי מגוחך שנכתב פה ע"י מישהו שאינו גלאס.
4K, 60 FPS, זמני טעינה חסרי תקדים, RT חסר תקדים - זה לא קפיצה דורית. אבל האורדר שהקפיצה שלו עובדתית ומספרית נמוכה יותר מראצ'ט - זה כן? חחחחחחח.

שוב, אתה טועה ומדבר שטויות.

Kazz כתב:כמה פעמים אפשר להגיד ש GOW2 נדחה בגלל קורונה ובגלל הניתוחים של המדובב? גם הוא וגם הורייזון וגם GT7 היו כבר זמינים בשוק בלי הנסיבות המיוחדות.
אם רצית את GOW2 כבלעדי לפס5 שגם משתמש בכח באופן לא בנאלי אז לא היית מקבל אותו ב 2022.

אה, אז לא היו לסוני משחקים ל-2022 אני משער? וכמובן ש-GOW נדחה ל-2022 בגלל המדובב, ברור. גם GOW 2018 שהיה אמור לצאת ב-2017 נדחה בגלל זה וגם TLOU2 שהיה אמור לצאת ב-2019 וגם כמעט כל משחק סוני אי פעם כי כמעט כולם נדחים? בולשיט.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 ינואר 2022, 21:36

מה לא נכון? הבאתי פה את המספרים של הקפיצה ברינדור פיקסלים. אתה מתכחש אליהם?

מה האורדר עושה חוץ מעלייה בנאלית בפירוט גרפי?
ראצ'ט מציג את ה paradigm shift שמגיע בדור הזה ונותן לך לטעום ממנו טעימה טעימה למדי.

לא צריך חומרה חדשה כדי לתקן frame pacing במצב 30fps..צריך פאטץ' רגיל. תמיכה ב PRO מיוחלת בשביל 60FPS.

https://twitter.com/iamchrisjudge/statu ... 8385843209 זה פלוס קורונה. אתה אמרת שהקורונה דחתה ב 4 חודשים משחקים אז לשיטתך הורייזון 2 ו GT7 היו יוצאים ב2021.

אז אולי סוני היו בוחרים לשחרר את GOW2 ב 2022 ללא נסיבות מיוחדות מסיבה אסטרטגית או אחרת. בוא נראה מה עוד ייצא השנה חוץ משלושת המשחקים האלה ואני אגיד לך איזה משחקים יהיו לה השנה.
אולי שוב יישענו על שיתוף פעולה עם מפיצות אחרת לבלעדיים בקונסולה כמו דת'לופ. בגזרה הזו אמור להיות להם השנה את גוסטוויר טוקיו, פורספוקן, ואולי FF16.
מבחינת אולפנים פנימיים, נראה. אני מניח ש TLOU Factions ייצא השנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 ינואר 2022, 23:38

מספרית חלק ממה שאמרת נכון, אבל אין לזה שום קשר לדיון מה שהופך את זה לאנשי קש. רצ׳ט יכל לרוץ גם ב8k ב120fps, זה לא מה שעושה משחק דור הבא. לקצב פריימים גבוה ורזולוציה מופרזת קןראים גרסת הpc, לא דור הבא. רזולוציה ו-fps גבוה זה מה שעושים כשהמשחק שלך לא מנצל בשיט את הקונסולה, אז מעלים את ההגדרות הבנאליות ל-11.

כל עוד לא תשחרר את הבולשיט הזה על רזולוציה ו-fps, אתה פשוט לא מתדיין בgood faith.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 ינואר 2022, 00:26

קאז אתה הפסדת את הדיון הזה תתמודד עם זה. אתה מנסה עכשיו להתקפל עם כל מיני "ברור שיהיו משחקים יותר מרשימים בהמשך"

אבל האמת לאמיתה היא שאתה תיארת את ראצט כאילו הוא פאקינג מריו 64, כמשהו פלאי שהגדיר מחדש סטנדרטים.

אז לא רק שראצט הוא לא המריו 64 של הפלטפורמה שלו, הוא אפילו לא הSuper Mario Land של הפלטפורמה שלו.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 06 ינואר 2022, 17:16

DrKeo כתב:מספרית חלק ממה שאמרת נכון, אבל אין לזה שום קשר לדיון מה שהופך את זה לאנשי קש. רצ׳ט יכל לרוץ גם ב8k ב120fps, זה לא מה שעושה משחק דור הבא. לקצב פריימים גבוה ורזולוציה מופרזת קןראים גרסת הpc, לא דור הבא. רזולוציה ו-fps גבוה זה מה שעושים כשהמשחק שלך לא מנצל בשיט את הקונסולה, אז מעלים את ההגדרות הבנאליות ל-11.

כל עוד לא תשחרר את הבולשיט הזה על רזולוציה ו-fps, אתה פשוט לא מתדיין בgood faith.

good faith? היסטרי כשזה מגיע ממישהו שאומר שצריך את הפס4 פרו כדי שבלאדבורן ירוץ ב- 30FPS בלי בעיות frame pacing. ממי שמבטל את המעבר בין עולמות של ראצ'ט כי קיים משהו הרבה יותר קטן, מוגבל ומפורט בטיטאנפול.

אתה מיתמם וכאילו לא מבין כשאומרים שראצ'ט רץ ב 60 FPS הכוונה היא תוך כדי הצגת רמת פירוט גרפיקה שהיא בהבדל דור ממשחק פס4. וכך זה המצב.
אתה זה שמציג טיעוני bad faith ומעמיד אנשי קש כאילו מה שראצ'ט עושה שווה ערך להריץ משחק בן 10 שנים על 8K ו 144HZ.

לקצב פריימים גבוה ורזולוציה מופרזת קוראים גרסת PC? גרסאות PC שבעברך הגדרת כהבדל דורי בין גרסאות הקונסולה? מצויין אם כך. גרסאות PC שהיו נחלת רק מי שהיה מוכן לשלם משמעותית יותר מקונסולה? מצויין אם כך.

60 FPS על משחקי קונסולות זה אחד ה holy grails עבור משחקי ושחקני קונסולות. קצב פריימים גבוה זה אולי הדבר הכי חשוב ומשפיע על חווית המשחק. זה בנאלי זה?
איפה כל משחקי ה AAA בדור הפס3 והפס4 שרצו ב 60FPS?

ראצ'ט והדור החדש מביאים איתם בשורה למפתחים ולשחקנים כאחד שהם לא צריכים יותר להקריב ולוותר על 60 FPS. זה לא או או. אפשר לעשות משחק שימקסם פירוט גרפי ב 30 FPS וגם להציע מצב 60 FPS עם אחלה גרפיקה (וגם בפני עצמה קפיצה מהדור הקודם). סוף סוף יש חומרה שהיא מספיק חזקה ונוחה כדי להשיג את זה. ועל אחת כמה וכמה עם VRR שגם אומרים שאתה לא חייב להיות דבוק על 60FPS כל העת.

זהו אחד ה paradigm shifts שהדור הזה מביא איתו, וראצ'ט נותן טעימה מזה.

משחקים יפים יותר ב 30FPS כמו האורדר זו לא בשורה. זה המתבקש והבנאלי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ינואר 2022, 17:21

Kazz כתב:
DrKeo כתב:מספרית חלק ממה שאמרת נכון, אבל אין לזה שום קשר לדיון מה שהופך את זה לאנשי קש. רצ׳ט יכל לרוץ גם ב8k ב120fps, זה לא מה שעושה משחק דור הבא. לקצב פריימים גבוה ורזולוציה מופרזת קןראים גרסת הpc, לא דור הבא. רזולוציה ו-fps גבוה זה מה שעושים כשהמשחק שלך לא מנצל בשיט את הקונסולה, אז מעלים את ההגדרות הבנאליות ל-11.

good faith? היסטרי כשזה מגיע ממישהו שאומר שצריך את הפס4 פרו כדי שבלאדבורן ירוץ ב- 30FPS בלי בעיות frame pacing. ממי שמבטל את המעבר בין עולמות של ראצ'ט כי קיים משהו הרבה יותר קטן, מוגבל ומפורט בטיטאנפול.

אתה מיתמם וכאילו לא מבין כשאומרים שראצ'ט רץ ב 60 FPS הכוונה היא תוך כדי הצגת רמת פירוט גרפיקה שהיא בהבדל דור ממשחק פס4. וכך זה המצב.
אתה זה שמציג טיעוני bad faith ומעמיד אנשי קש כאילו מה שראצ'ט עושה שווה ערך להריץ משחק בן 10 שנים על 8K ו 144HZ.

לקצב פריימים גבוה ורזולוציה מופרזת קוראים גרסת PC? גרסאות PC שבעברך הגדרת כהבדל דורי בין גרסאות הקונסולה? מצויין אם כך. גרסאות PC שהיו נחלת רק מי שהיה מוכן לשלם משמעותית יותר מקונסולה? מצויין אם כך.

60 FPS על משחקי קונסולות זה אחד ה holy grails עבור משחקי ושחקני קונסולות. קצב פריימים גבוה זה אולי הדבר הכי חשוב ומשפיע על חווית המשחק. זה בנאלי זה?
איפה כל משחקי ה AAA בדור הפס3 והפס4 שרצו ב 60FPS?

ראצ'ט והדור החדש מביאים איתם בשורה למפתחים ולשחקנים כאחד שהם לא צריכים יותר להקריב ולוותר על 60 FPS. זה לא או או. אפשר לעשות משחק שימקסם פירוט גרפי ב 30 FPS וגם להציע מצב 60 FPS עם אחלה גרפיקה (וגם בפני עצמה קפיצה מהדור הקודם). סוף סוף יש חומרה שהיא מספיק חזקה ונוחה כדי להשיג את זה. ועל אחת כמה וכמה עם VRR שגם אומרים שאתה לא חייב להיות דבוק על 60FPS כל העת.

זהו אחד ה paradigm shifts שהדור הזה מביא איתו, וראצ'ט נותן טעימה מזה.

משחקים יפים יותר ב 30FPS כמו האורדר זו לא בשורה. זה המתבקש והבנאלי.

נשמע שאתה מחפש פס4 פרו 2 ולא פס5, נבדוק במלאי אם נשאר לנו אחד כזה. אני פשוט אצא בהנחה שההודעה הזאת לא נכתבה ברצינות, שהיא סוג של סאטירה.

איזה מצחיק זה כשיגיעו משחקי הדור הבא האמיתיים וכולם יהיה sub-4K ב-30fps, נכון קאז? :roll:

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 67 אורחים