VGA 2021

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: VGA 2021

הודעהעל ידי Stick » 11 דצמבר 2021, 16:38

הדמו של המטריקס מדהים, אבל אתם קצת מגזימים עם הספקנות שלכם. כלומר הוא מדהים, זה נראה פשוט נהדר, אבל זה לא נראה בלתי אפשרי בשום צורה.
קטעי המעבר הם כמעט פוטו-ריאליסטים לגמרי, אבל למה שזה לא יהיה אפשרי? נראה סך הכל כמו קפיצה טבעית מול איך שאנצ'רטד 4 נניח נראה בקטעי המעבר שלו, מול איך שאנצ'רטד 3 היה נראה על הPS3. ולהגיד שלקטעים האלו אין משמעות זה קצת זלזול, המון מהסט פיסס של ND כוללים בתוכם רגעי מסילה כמו בדמו הזה שנועדו נטו להרשים ויזואלית וטכנית, וקטעי מעבר הם חלק מרכזי בכל AAA גדול בעשור האחרון. בעיקר אצל סוני.
כלומר אני רואה את הדמו הזה וישר אני מדמיין שככה בדיוק נראה המשחק הבא של ND, למען האמת אני מרשה לעצמי להניח שהמשחק (האמיתי) של ND יראה אפילו טוב יותר מהדמו הזה, הם באמת דוחפים דברים לקצה.

ואחרי זה בגיימפלי הכביכול פתוח (שהוא מאוד מוגבל מן הסתם), שוב, זו קפיצה כל כך קיצונית מTLOU 2? באמת אני חושב שמשחקים גדולים במהלך הדור יראו טוב יותר מזה באופן מורגש, בטח ובטח משחקים סינמטיים סגורים מהסוג של ND.
סך הכל יש פה נפילות פריימים די רציניות, ערפל כבד בעיר שמסתיר את הראות כמו שהיה מקובל בדורות קודמים, הדבר היחידי שבאמת מרשים פה הוא כמות והצפיפות של האנשים והמכוניות... וגם זה משהו שנעשה כבר בגרסאת הPC של סייברפאנק שזה משחק קרוס ג'ן (שימו בצד רגע את כל הבעיות הטכניות).
מה, ספיידרמן 2 לא יראה ככה בזמן התנועה בעיר? למה לא? מבחינה גראפית זה נראה פחות או יותר כמו רימאסטר של TLOU 2 רק בעיר פתוחה ועם צפיפות גבוהה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 דצמבר 2021, 16:52

אם מבחינה גראפית הוא נראה בשבילך כמו רימטסטר של TLOU2 אז למה אתה אומר שהדמו נראה מדהים? אם זאת ההתרשמות שלך אז הדמו נראה על הפנים (בעיניך) כי אנחנו בטח רוצים יותר מרימאסטר של TLOU2 כבנצ'מרק לדור הבא.

אגב הקטעי מעבר של אנצ'רטד 3 לא היו בזמן אמת בכלל, של אנצ'רטד 4 כן אבל הם גם הציגו קפיצה משמעותית מהגיימפלי (למרות שהוא לגמרי היה מדהים והרגע הראשון שקיבלתי ממש וואו חזק מהדור החדש), אז אולי מהבחינה הזו יש אינדיקציה של "תראו איך קטע מעבר של הדור הבא נראה אז אפשר להבין שגם הגיימפלי עצמו יקבל וואחד קפיצה" אבל אני לא מסיק מקטעי מעבר את המסקנה (שהרבה מסיקים) של "ככה יראה משחק דור הבא" כי וואלה אני כן שופט בסוף במה אני משחק יותר מאשר מה אני צופה עם כמה שזה מרשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 דצמבר 2021, 17:10

Laskin כתב:נטען שהדמו הראשון של הלבלייד רץ בזמן אמיתי על הקונסולה או משהו שווה כח אליה, לא? ותראה, השנמוך רק במודל שלה, הוא קולוסלי, הפרש של דור ונראה פתאום הרבה יותר קרוב למשחק מהדור הנכחי.
אז יש בהחלט הבדל גדול בין משחק שצריך לחשב מליון דברים במקביל לבין קטע מעבר או דמו טכנולוגי, ובמקרה של הלבלייד עוד מדובר במשחק מסדרון על גבול סרט אינטראקטיבי, אז במשחקים סופר מורכבים אני מאמין שיהיה קשה יותר לפוצץ ראשים.
אבל משחק נגיד של קוואנטיק דרים וגם הלבלייד שהם משחקים מאוד פשוטים ובעצם חצי סרט אינטראקטיבי לדעתי יוכלו באמת להתפרע עם רמת פירוט שלא נראתה.

הדמו הראשוני של הלבלייד היה ״in engine״, נם לא טענו שהוא רץ בזמן אמיתי או על הXSX. המשחק הסופי נראה אחושיליג דור הבא, כמו שדמיינו, אפילו אם סואנה מוארת קצת פחות טוב ממה שראינו בדמו המקורי.

מטריקס הוא לא סתם טק דמו, יש שם עיר שלמה מסומלצת עם דחיסות מטורפת. אתה יכול לנהוג שם, יש פיסיקה למכוניות, יש הולכי רגל שמסומלצים כמו שצריך וכו׳. זה ברמת הסיבוכיות של gta? לא, זה דמו שהרימו חופן אנשים בכמה חודשים. אבל זה כן מראה לך מה הקונסולות מסוגלות.

אני מוכן לעשות איזו התערבות שרק תרצה על זה שכשנהיה בסוף הדור הזה כולנו נחשוב שהדמו של המטריקס הוא ממוצע בקושי, בדיוק כמו שהדמו סמריטן לא מתקרב לtlou2.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 דצמבר 2021, 17:23

bling כתב:אם מבחינה גראפית הוא נראה בשבילך כמו רימטסטר של TLOU2 אז למה אתה אומר שהדמו נראה מדהים? אם זאת ההתרשמות שלך אז הדמו נראה על הפנים (בעיניך) כי אנחנו בטח רוצים יותר מרימאסטר של TLOU2 כבנצ'מרק לדור הבא.

אגב הקטעי מעבר של אנצ'רטד 3 לא היו בזמן אמת בכלל, של אנצ'רטד 4 כן אבל הם גם הציגו קפיצה משמעותית מהגיימפלי (למרות שהוא לגמרי היה מדהים והרגע הראשון שקיבלתי ממש וואו חזק מהדור החדש), אז אולי מהבחינה הזו יש אינדיקציה של "תראו איך קטע מעבר של הדור הבא נראה אז אפשר להבין שגם הגיימפלי עצמו יקבל וואחד קפיצה" אבל אני לא מסיק מקטעי מעבר את המסקנה (שהרבה מסיקים) של "ככה יראה משחק דור הבא" כי וואלה אני כן שופט בסוף במה אני משחק יותר מאשר מה אני צופה עם כמה שזה מרשים.

אמרתי, מה שמדהים בו זה סרטוני המעבר וקטע המסילה (ואני גם טוען שאין מה לזלזל ברגעים האלו ולהגיד שזה 'לא אמיתי', כי ככה יראו חלק מהסט פיסס של ND בזמן הגיימפלי היותר מסילתי, ובלי קשר קטעי מעבר זה אספקט חשוב בגיימינג AAA היום), ומה שמרשים בחלק הפתוח יותר בסוף זה הצפיפות והכמות, זה מאוד מרשים, והמשחק נראה גראפית כמו TLOU 2, או גרסאת הPC התאורתית של TLOU 2, אבל בעולם פתוח עם צפיפות מטורפת. זה מאוד מרשים, בTLOU 2 יש לך 4-5 דמויות על המסך מקסימום...
במילים אחרות, דמיין את ספיידרמן אבל כשהכל בו, מהדמויות ועד למבנים, אובייקטים והמכוניות, הכל נראה כאילו נלקח משלב סגור של TLOU 2, ולצד זה יש צפיפות גדולה פי 3 ממה שכבר היום יש בספיידרמן, זה לא מרשים?

אז הנקרודה שלי היא לא שהדמו לא מרשים, המשפט הראשון שלי היה שהוא מאוד מרשים :). הנקודה שלי היא שאין כאן משהו שנראה, על פניו, בלתי אפשרי או כזה שלא באמת יגיעו אליו במשחקים 'על אמת', זה נראה לי כמו קפיצה דורית לגיטימית ונהדרת.
ולהפך, אני רואה את הדמו הזה רץ על הPS5 שלי ואני באמת משוכנע שמשחקי סוני הגדולים בעוד כמה שנים יראו וירוצו טוב ממנו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 דצמבר 2021, 20:47

אין לי שום דבר נגד קטעי מסילה כאינדיקציה גראפית, אני לא מוריד מערכם בכלל וזה גיימפליי לכל דבר, רק מקטעי קישור למיניהם אני מוריד :)

מסכים שהצפיפות והמחסור בפופ אינס זה דבר סופר מרשים אבל זה כביכול הדברים שציפינו להם מראש עם בוא ה SSD.

בגדול אחרי שראיתי את הניתוח של DF אני חושב שהגיימפליי שראינו בעולם הפתוח (שהוא ללא ספק פחות מרשים בהרבה מקטעי המעבר וקטע המסילה) אני יותר מאמין שיש פה אינדיקציה טובה למה שנראה במשחקי עולם פתוח גדולים בדור הבא, מעניין מאוד מאוד מה רוקסטאר תוציא עם GTA6 אם היא תטרח לעשות אותו מתישהו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 דצמבר 2021, 21:29

DrKeo כתב:
Laskin כתב:נטען שהדמו הראשון של הלבלייד רץ בזמן אמיתי על הקונסולה או משהו שווה כח אליה, לא? ותראה, השנמוך רק במודל שלה, הוא קולוסלי, הפרש של דור ונראה פתאום הרבה יותר קרוב למשחק מהדור הנכחי.
אז יש בהחלט הבדל גדול בין משחק שצריך לחשב מליון דברים במקביל לבין קטע מעבר או דמו טכנולוגי, ובמקרה של הלבלייד עוד מדובר במשחק מסדרון על גבול סרט אינטראקטיבי, אז במשחקים סופר מורכבים אני מאמין שיהיה קשה יותר לפוצץ ראשים.
אבל משחק נגיד של קוואנטיק דרים וגם הלבלייד שהם משחקים מאוד פשוטים ובעצם חצי סרט אינטראקטיבי לדעתי יוכלו באמת להתפרע עם רמת פירוט שלא נראתה.

הדמו הראשוני של הלבלייד היה ״in engine״, נם לא טענו שהוא רץ בזמן אמיתי או על הXSX. המשחק הסופי נראה אחושיליג דור הבא, כמו שדמיינו, אפילו אם סואנה מוארת קצת פחות טוב ממה שראינו בדמו המקורי.

מטריקס הוא לא סתם טק דמו, יש שם עיר שלמה מסומלצת עם דחיסות מטורפת. אתה יכול לנהוג שם, יש פיסיקה למכוניות, יש הולכי רגל שמסומלצים כמו שצריך וכו׳. זה ברמת הסיבוכיות של gta? לא, זה דמו שהרימו חופן אנשים בכמה חודשים. אבל זה כן מראה לך מה הקונסולות מסוגלות.

אני מוכן לעשות איזו התערבות שרק תרצה על זה שכשנהיה בסוף הדור הזה כולנו נחשוב שהדמו של המטריקס הוא ממוצע בקושי, בדיוק כמו שהדמו סמריטן לא מתקרב לtlou2.

אני לא דיברתי על הדמו של המטריקס בכלל, בהודעה שלי.
ואני בהחלט מאמין שיהיו משחקים הרבה יותר יפים מהדמו הזה, במהלך הדור הזה… רק אומר שרמות הפירוט שראינו ב״טק דמו״ של הלבלייד היו רמה מעל, אין מה לעשות, וזה משהו שלא נקבל בגיימפליי בדור הזה לדעתי, למעט, שוב - משחקים סופר מסדרוניים, או בסוף הדור, על גירסאות הפרו בלבד :)
אבל פאק התאורה בקטע עם האש בדמו האחרון הייתה ממש מטריפה אני צפיתי בזה כל כך הרבה פעמים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 דצמבר 2021, 22:40

לדעתי הדמו של המטריקס נראה יותר טוב מtlou2 בגיימפליי בעיר הפתוחה בלי קשר לדחיסות. הכל שם מפורט בצורה הסטרית, אתה מסתכל על רמזור או אבן בקיר של בניין והן מפורטות ברמה הזויה. על גבי זה מוסיפים שהתאורה והGI במטריקס בזמן אמיתי בזמן שבtlou2 הם אפויים מראש וכמובן הדחיסות המטורפת, וזה לגמרי קפיצה דורית מtlou2. ואין לי ספק שהמשחק הגדול שלנוטידוג לפס5 יראה יותר טוב מהדמו הזה בכל אספק אפשרי.

לאסקין, אני לא יודע מה אתה רוצה מהדמו של הלבלייד. ההפרש בין הדמו למה שקבלנו לפני שנתיים מזערי, כמעט אך ורק התאורה על סנואה וגם זה פאקטור להשתנות עד השיגור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 דצמבר 2021, 08:58

חולק עלייך בעניין הזה. הטקסטורות, השיער, הפרצוף… זה נראה הרבה יותר קרוב להלבלייד הראשון מאשר הטק דמו המפורסם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 דצמבר 2021, 13:44

Laskin כתב:חולק עלייך בעניין הזה. הטקסטורות, השיער, הפרצוף… זה נראה הרבה יותר קרוב להלבלייד הראשון מאשר הטק דמו המפורסם

לא באמת צללתי לזה, אבל במבט הראשוני זה נראה לי כמו עניין של תאורה, כאילו בכמה רגעים קריטים בדמו לא היה SSS בפנים של סנואה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 דצמבר 2021, 10:47

bling כתב:אין לי שום דבר נגד קטעי מסילה כאינדיקציה גראפית, אני לא מוריד מערכם בכלל וזה גיימפליי לכל דבר, רק מקטעי קישור למיניהם אני מוריד :)

מסכים שהצפיפות והמחסור בפופ אינס זה דבר סופר מרשים אבל זה כביכול הדברים שציפינו להם מראש עם בוא ה SSD.

בגדול אחרי שראיתי את הניתוח של DF אני חושב שהגיימפליי שראינו בעולם הפתוח (שהוא ללא ספק פחות מרשים בהרבה מקטעי המעבר וקטע המסילה) אני יותר מאמין שיש פה אינדיקציה טובה למה שנראה במשחקי עולם פתוח גדולים בדור הבא, מעניין מאוד מאוד מה רוקסטאר תוציא עם GTA6 אם היא תטרח לעשות אותו מתישהו.

כן, אני לא רואה סיבה למה לפחות משחק אולטרא לינארי בסגנון "האורדר" לא יראה כמו קטעי המסילה לכל אורכו :) כאילו כן זה ידרוש גם שאנריל 5 יעבור שיפורים מטורפים בשביל לרוץ סבבה
וזה גם ידרוש משחק סופר לינארי ומתוסרט אבל טכנית קטעי המסילה הם גיימפלי אמיתי לכל דבר וזה מטורף :)

בנוגע לעולם הפתוח, כן הוא הרבה פחות מרשים מהמסילה, אבל הוא עדיין משפיל בעיני כל משחק לינארי שראינו על הדור הקודם, ובוודאי שמשחקי עולם פתוח בשיאם על הPC כמו סייברפנאק.

כאילו אם אני מתעלם מהדמות הראשית, ומכל ההתנהגויות הדפוקות של הNPCS שאתה רואה אותם עושים אחרי שאתה חורש על הדמו, נטו ההתרשמות מהעיר עצמה ומהמכוניות והתנועה
זה פשוט נראה אמיתי לגמרי שרק הדמות הראשית פשוט שוברת את האמרסיה ומזכירה שזה אחרי הכל משחק מחשב.

לא יודע להגיד מי יקח על עצמו את המאמץ לבנות על אנריל 5 משחק לינארי סופר מתוסרט שיקח את המנוע לקצה אבל זה החלום שלי עכשיו :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 דצמבר 2021, 19:47

נחכה לראות מה יהיה במוצר הסופי. בנתיים Infinite קיבל downgrade בקאטסינס בהשוואה לחשיפה.

וחשוב לזכור, הכל פה מדבר על UE5. כמה משחקי AAA מפותחים כעת על UE? נצטרך לראות מה שאר המנועים יציעו. היילו לא משתמש ב UE, כל משחקי בת'זדה לא ישתמשו ב UE, משחקי EA ברובם לא UE, משחקי יוביסופט לא על UE, לא זוכר אם סוני משתמשים ב UE.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 דצמבר 2021, 20:19

Kazz כתב:נחכה לראות מה יהיה במוצר הסופי. בנתיים Infinite קיבל downgrade בקאטסינס בהשוואה לחשיפה.

וחשוב לזכור, הכל פה מדבר על UE5. כמה משחקי AAA מפותחים כעת על UE? נצטרך לראות מה שאר המנועים יציעו. היילו לא משתמש ב UE, כל משחקי בת'זדה לא ישתמשו ב UE, משחקי EA ברובם לא UE, משחקי יוביסופט לא על UE, לא זוכר אם סוני משתמשים ב UE.

סוני, מיקרוסופט ונינטנדו משתמשים ב-UE. אני בקושי מצליח לחשוב על מפיצה שלא משתמשת ב-UE. זה היה וישאר המנוע הכי פופולרי בתעשיה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 דצמבר 2021, 21:04

כל משחקי בת'סדה כנראה לא ישתמשו ב UE. היילו לא. פורצה לא. פייבל לא. מי משתמש ב UE אצל מיקרוסופט? גירס, הלבלייד ואולי PD?
משחקי EA משתמשים בפרוסבייט. רק respawn משתמשים ב UE.

איזה משחקים של סוני משתמשים ב UE? לא גרילה, לא סנטה מוניקה ולא נוטי דוג משתמשים ב UE.
אותו דבר לגבי יוביסופט.

כמה אולפני פיתוח AAA שידועים בזכות יכולות גרפיות משתמשים ב UE?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 דצמבר 2021, 21:35

Kazz כתב:כל משחקי בת'סדה כנראה לא ישתמשו ב UE. היילו לא. פורצה לא. פייבל לא. מי משתמש ב UE אצל מיקרוסופט? גירס, הלבלייד ואולי PD?
משחקי EA משתמשים בפרוסבייט. רק respawn משתמשים ב UE.

איזה משחקים של סוני משתמשים ב UE? לא גרילה, לא סנטה מוניקה ולא נוטי דוג משתמשים ב UE.
אותו דבר לגבי יוביסופט.

כמה אולפני פיתוח AAA שידועים בזכות יכולות גרפיות משתמשים ב UE?

אני יודע שאתה שונא את אפיק כי.. סיבות, אבל אתה באמת הולך ללכת בקו ״אף אחד לא משתמש ב-UE״? זה באמת הקו שלך? מי במיקרוסופט משתמש ב-UE? זאת שאלה רצינית? אתה מודע לזה שמתוך ה-14 אולפנים שיש להם שהם לא חלק מבת׳זדה 8 משתמשים ב-UE? אפילו חלק מאולפנים של בת׳זדה משתמשים ב-UE למרות שיש להם את id tech זמין בחינם (למשל ארקיין וטנגו). סוני בהחלט משתמש ב-UE, למשל ריטרנל ו-days gone וגם נינטנדו משתמשת ב-UE למשחקים כמו זלדה LA או יושי האחרון.

כאילו, מה הנקודה שלך בכלל? שיש חברות AAA ענקיות שהתקציב שלהן כל כך גדול שיש להן מנוע משלהן? ואו, נכון, צודק קאז :roll:

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 דצמבר 2021, 22:42

הנקודה היא שרוב האולפנים שהאנשים חושבים עליהם כשהם חושבים על משחקים עם גרפיקה מפוצצת לא משתמשים ב UE. האולפנים האלה כנראה לא ישתמשו ב UE למשחקים הבאים שלהם.
זו נקודה ששווה לזכור כשמדברים על Nanite ו Lumen הספציפיים ל UE. צריך לראות איך שאר המנועים עושים את הקפיצה לדור החדש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 דצמבר 2021, 23:51

Kazz כתב:הנקודה היא שרוב האולפנים שהאנשים חושבים עליהם כשהם חושבים על משחקים עם גרפיקה מפוצצת לא משתמשים ב UE. האולפנים האלה כנראה לא ישתמשו ב UE למשחקים הבאים שלהם.
זו נקודה ששווה לזכור כשמדברים על Nanite ו Lumen הספציפיים ל UE. צריך לראות איך שאר המנועים עושים את הקפיצה לדור החדש.

נכון, רוב האולפנים בתעשיה לא משתמשים במנוע אחד, אבל הרבה סטודיואים משתמשים במנוע הזה וזה כולל סטודיואים של AAA מאוד מרשימים כמו הקואליציה או נינג׳ה ת׳יאורי או או רוקסטדי. אבל אם אתה סטודיו שהמנוע הפנימי שלו לא מסוגל לנצח מנוע גנרי שעולה מליון דולר לסטודיו גדול, איזו הצדקה יש למנוע הפנימי שלך?

מה שאנריל הציגו הפך לבנצ׳מארק שצריך לנצח אותו. אני בספק אם חברות כמו נוטידוג לא יצליחו לנצח את הדמו מטריקס. ככה הולכים להראות משחקי הדור הבא, הורייזן או gow הם סתם משחקי קרוס ג׳ן, משחקי פס4 עם קצת lod וטקסטורות חדות. הדור החדש סובל מהקרוס ג׳ן והדמו של UE5 או הגיימפליי של הלבלייד 2 מראים לנו בדיוק כמה. משחקים שנראים ככה כבר היו אמורים לצאת בחגים האלה, בטח ובטח בחגים הבאים, אבל הדור הזה יסבול מקרוס ג׳ן של שנתיים+. זה עצוב, ממש עצוב, ביחוד שמשחקי דור קודם פשוט לא מוכרים שנתיים לתוך הדור הבא ממילא.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 דצמבר 2021, 00:18

קאז, מריחים עד אילת את המלח שלך על זה שהדמו הטכני לא יצא לPC :)
ועל זה אני צריך לומר, מה ציפית, שאפיק תשחרר את הדמו הזה לPC ואז יריצו אותו כל מיני אנשים על מחשבים פח ויהרסו להם את כל הפואנטה של ההדגמה? :)

ומעבר לזה? לומר על האנריל 5 שלא ישתמשו בו.. הימור פראי קאז.. אנחנו סה'כ מדברים על היורש למנוע שנתן את הטון לדור הקודם.
כל המראה של משחקי הדור הקודם= אנריל 4.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 16 דצמבר 2021, 17:33

את הדמו הקודם במדבר אפיק הוציאה למחשב..אז אין שום מונע שהחדש היה יוצא במקביל גם. זה אבסורדי במיוחד כי אפיק צריכה כל דבר שיכול לקדם את EGS.

נדב, הדמו של המטריקס ממחיש כמה ההודעות המתלוננות שלך לגבי הקרוס-ג'ן לא נכונות ושהן הזדקנו מהר מאוד.
תגיד לי, איזה דבר שחיק יצא 13 חודשים אחרי שיגור הפס4 שגרר תגובות נלהבות ממך, מ DF והאינטרנט כמו הרשמים שהדמו הזה מקבל? אני אעזור לך: כלום ושום דבר.
אז איך המעבר של הדור הזה כזה רע כאשר הוא מביא לך הדגמה שחיקה בזמן-אמת על הקונסולה שלך שמגמדת כל מה שקיבלנו בתקופה המקבילה של הפס4??

משחקים שנראים כמו הדמו של UE5 היו צריכים לצאת כבר השנה כאשר...UE5 עדיין לא יצא וזמין? המנוע עדיין בפיתוח. הוא לא ב 1.0. איך משחקים שנראים כמו מטריקס אמורים היו לצאת ב 2021 כאשר המנוע עדיין לא יצא?! למיטב ידיעתי המשחק הראשון שמשתמש ב UE5 הוא סטוקר2 שיוצא באביב. האם הוא נראה כמו המטריקס? לא.
באיזה סרט אתה חי שמשחק UE5 היה יכול לצאת ב 2021?

GOW והורייזון 2 היו יוצאים עד סוף 2021 לכל המאוחר לולא דחיות וקורונה. איך לעזאזל רצית שהם ישתמשו במנוע שעדיין לא באמת שוחרר? מה לעזאזל אתה מעשן?

אתה לא יכול להשתמש בדמו של UE5 כדי לנגח משחקים שלא פותחו ב UE5 ושלא יכלו להיות מפותחים על UE5.

אגב, נתוני המכירות בבלאק פריידי מראים שההחלטה על הקרוס-ג'ן הייתה עוד יותר חכמה בדיעבד בשל המחסור במלאי. קראת את נתון המכירות ב BF של פס5+XSX/S+סוויץ' בהשוואה לפס4, XB1 ו WII U בתקופה המקבילה?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 דצמבר 2021, 18:13

קאז למה לחכות 13 חודש, כבר בהשקה של הדור הקודם יצאו משחקים שגימדו כל מה שיצא דור קודם וזה עוד בדור שגם היה ידוע לשמצה בקרוס ג'ניות נמרחת (בדורות קודמים המעבר בין דור לדור היה פי מיליון יותר מיידי וביחס למה שקורה עכשיו - פי מיליארד) אז לא ברור לי בכלל על מה אתה מדבר.

הסטנדרט הוא שקפיצה דורית משמעותית מקבלים כבר בהשקה ואחרי שנה פלוס כבר מגיע הרגע/משחק שממש מתפוצץ ממנו הראש (מה שמקביל אולי בדור הקודם לאנצ'רטד 4 ושוב, זה גם היה דור שנמרח מבחינת קרוס ג'ניות רק לא כמו הנוכחי) והשנה אפילו את הקפיצה הדורית המשמעותית לא ממש קיבלנו מאף משחק שיצא עד כה.

המטריקס זה בהחלט רגע של מתפוצץ הראש אם זה היה משחק אמיתי בשוק ולא רק טק דמו. מתאר לעצמי שזה עוד יגיע אבל וואלה לוקח פה המווווון זמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 דצמבר 2021, 18:18

Kazz כתב:נדב, הדמו של המטריקס ממחיש כמה ההודעות המתלוננות שלך לגבי הקרוס-ג'ן לא נכונות ושהן הזדקנו מהר מאוד.
תגיד לי, איזה דבר שחיק יצא 13 חודשים אחרי שיגור הפס4 שגרר תגובות נלהבות ממך, מ DF והאינטרנט כמו הרשמים שהדמו הזה מקבל? אני אעזור לך: כלום ושום דבר.
אז איך המעבר של הדור הזה כזה רע כאשר הוא מביא לך הדגמה שחיקה בזמן-אמת על הקונסולה שלך שמגמדת כל מה שקיבלנו בתקופה המקבילה של הפס4??

להפך גוטה, להפך. זה דמו, דמואים מפוצצי מוח ראינו עוד לפני שהדור של הפס4 יצא בכלל, היו דמואים אפילו ספציפית של אנריל שיצאו עוד ב-2012 ו-2011. דמו הוא לא המטרה פה, דמו הוא דמו, אף אחד לא מחפש דמואים שיראו מה הקונסולה מסוגלת לעשות, מחפשים משחקים. סמריטן או אלמנטל של UE4 הראו מה הפס4 יכולה לעשות ומשחקים כמו TLOU2 משפילים את הדמואים הללו. אפילו ארקאם נייט שיצא רק שנה וחצי אחרי תחילת הדור כבר נראה כמו אם לא טוב מהסמריטן.

בדור הקודם היינו במקום אחר לגמרי, בשנה המקבילה ל-2022 היינו נטו בדור הבא עם משחקים שראו לנו יופי איך הדור של הפס4 הולך להיות. חוץ מכמה מקרים יוצאי דופן, 2015 הייתה שנה של דור הבא בכל רמ״י איבריה. בדור הזה 2022 היא עוד שנת קרוס ג׳ן מעפנה, בטח כשאנחנו מדברים על סוני שמבזה את עצמה לגמרי.

Kazz כתב:משחקים שנראים כמו הדמו של UE5 היו צריכים לצאת כבר השנה כאשר...UE5 עדיין לא יצא וזמין? המנוע עדיין בפיתוח. הוא לא ב 1.0. איך משחקים שנראים כמו מטריקס אמורים היו לצאת ב 2021 כאשר המנוע עדיין לא יצא?! למיטב ידיעתי המשחק הראשון שמשתמש ב UE5 הוא סטוקר2 שיוצא באביב. האם הוא נראה כמו המטריקס? לא.
באיזה סרט אתה חי שמשחק UE5 היה יכול לצאת ב 2021?

הבנת הנקרא - משחקים שנראים כמו המטריקס, לא משחקים שרצים על UE5.

Kazz כתב:GOW והורייזון 2 היו יוצאים עד סוף 2021 לכל המאוחר לולא דחיות וקורונה. איך לעזאזל רצית שהם ישתמשו במנוע שעדיין לא באמת שוחרר? מה לעזאזל אתה מעשן?

אתה לא יכול להשתמש בדמו של UE5 כדי לנגח משחקים שלא פותחו ב UE5 ושלא יכלו להיות מפותחים על UE5.

הבנת הנקרא קאז. גם הורייזן 3, 4 או 8 לא ירוצו על אנריל כי יש לגרילה מנוע משלהם. אבל הוא יכל להראות טוב כמו משחק UE5, הוא יכל לשחק כמו משחק דור הבא, כי הוא רץ על הפס5. אבל הוא לא, כי הוא משחק פס4. אין שום סיבה שבלעדי של סוני ירוץ בסוף 2021 על הפס4, בטח ובטח שאין שום סיבה שבלעדי של סוני ירוץ על הפס4 ב-2022.

Kazz כתב:אגב, נתוני המכירות בבלאק פריידי מראים שההחלטה על הקרוס-ג'ן הייתה עוד יותר חכמה בדיעבד בשל המחסור במלאי. קראת את נתון המכירות ב BF של פס5+XSX/S+סוויץ' בהשוואה לפס4, XB1 ו WII U בתקופה המקבילה?

גם BF הקודמים היו קרוס ג׳ן, לא ברור לי מה בדיוק הוכחת פה. EA היא חברת צד ג׳, BF הוא פרנצ׳ייז קז׳ואלי רחב כמו פיפא או COD, מן הסתם חברת צד ג׳ שעושה משחקים למחנה המשותף הנמוך ביותר תוציא את המשחקים שלה קרוס ג׳ן. גם בדור הקודם לקח ל-BF שלוש שנים שלמות עד שהוא עבר לדור הבא. כך או כך בסוף השנה השניה, כלומר 2022, גרסאות הדור הקודם בקושי ימכרו ביחס לגרסאות הדור הבא. זה קורה בכל דור, גרסאות הדור הקודם גוססות בסוף השנה השניה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 דצמבר 2021, 18:18

רק הערה:
שוב הציפיות הבלתי ריאליות של נדב, איך ״משחקים שנראים ככה כבר היו אמורים לצאת״ מסתדר בטיימליין שלך, כשאתה מביא דוגמאות של משחקי אנריל 5? המנוע לא היה מוכן ומשחקים עם פיתוח של 5 שנים לא ידעו לנצל RT כמו שצריך, הם לא יכלו לדעת אפילו ballpark רציני של החומרה שהתחילו לתכנן משחקים כאלה, לבנות מנועם חדשים או להוסיף לקיימים שלהם פיצ׳רים שתלויים במפרט של החומרה העתידית… אז אנחנו כן מקבלים בינתיים ״טעימות״ של הטכנולוגיה ומשחקים ראשוניים בשימוש של SSD, בזמני פיתוח קצרים יותר ו/או צוותים קטנים יותר… טבעי לגמרי, אנחנו כאלה מפונקים לפעמים, באמת :)

עריכה:

אנריל בונים מנועים בראש ובראשונה 95% מהקיום שלהם ואולי גם היום למרות פורטנייט והחנות וכד׳.
לצפות שחברות כמו גרילה או סוני ישקיעו בזה את אותם המשאבים ובאותה ה״דחיפות״ מבחינת זמניים - זה לא נראה לי נכון. אפילו הם, שבמקרה השתמשו במנוע שלהם עם קוג׳ימה…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 דצמבר 2021, 18:42

Laskin כתב:רק הערה:
שוב הציפיות הבלתי ריאליות של נדב, איך ״משחקים שנראים ככה כבר היו אמורים לצאת״ מסתדר בטיימליין שלך, כשאתה מביא דוגמאות של משחקי אנריל 5? המנוע לא היה מוכן ומשחקים עם פיתוח של 5 שנים לא ידעו לנצל RT כמו שצריך, הם לא יכלו לדעת אפילו ballpark רציני של החומרה שהתחילו לתכנן משחקים כאלה, לבנות מנועם חדשים או להוסיף לקיימים שלהם פיצ׳רים שתלויים במפרט של החומרה העתידית… אז אנחנו כן מקבלים בינתיים ״טעימות״ של הטכנולוגיה ומשחקים ראשוניים בשימוש של SSD, בזמני פיתוח קצרים יותר ו/או צוותים קטנים יותר… טבעי לגמרי, אנחנו כאלה מפונקים לפעמים, באמת :)

עריכה:

אנריל בונים מנועים בראש ובראשונה 95% מהקיום שלהם ואולי גם היום למרות פורטנייט והחנות וכד׳.
לצפות שחברות כמו גרילה או סוני ישקיעו בזה את אותם המשאבים ובאותה ה״דחיפות״ מבחינת זמניים - זה לא נראה לי נכון. אפילו הם, שבמקרה השתמשו במנוע שלהם עם קוג׳ימה…

בכל דור קבלת כבר, אין סיבה שבדור הזה לא. פשוט לא הייתה לך אפילו חברה רצינית טכנית אחת שעושה משחק דור הבא בלבד. אני שם לך כסף שאם גרילה היו עושים משחק שיגור, הוא היה משחק תחת אבל נראה כמו המטריקס. לא סביר בעליל שאנחנו נכנסים לשנה השניה של הקונסולה ואין אפילו משחק דור הבא מפוצץ ראשים אחד שיוצא בקרוב.

אתה וקאז משום מה מתבלבלים שוב ושוב כשאתם שואלים איך רציתי שיהיה משחק וUE5 בשוק. לא רציתי משחק UE5 בשוק, רציתי משחק דור הבא אמיתי בשוק. UE5 רק הראה לכם מה הפס5 יכולה לעשות, זה הכל. ככה אמורים להראות משחקי הדור הבא. עכשיו שיש לכם דוגמה ואתם מבינים שהורייזן או GOW הוא משחקי פס4 ולא קרובים אפילו לאיך שאמור להראות משחק פס5, השאלה היא למה חברה כמו סוני מתנהגת כאילו היא EA.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 דצמבר 2021, 19:49

בכל דור בתחילת הדור דחפו עוד טקסטורות ועוד פוליגונים ועוד רזולוציה ועוד אפקטים.
את זה יש לך כבר… מה שאין לך - זה כל עניין הריי טרייסינג ״מהיסוד״, הניצול של הSSD בצורה שטרם ראינו (מלבד ראצ׳ט), ועולמות פתוחים סופר סופר מפורטים ומרשימים, דברים שלקחו בעבר שלוש שנים (ובעבר הרחוק יותר הרבה פחות) והיום 5-7 שנים, הרבה יותר רחוק מהדור הבא ולכן הרבה יותר קשה.

ואני לא התבלבלתי, אני מנסה להבין איך חברות אחרות אמורות להמציא את האפקטים האלה, ביעילות כזו, 5 שנים לפני אנריל, כאילו אם רק היו רוצים אז הם היו יכולים לעשות את זה מוקדם יותר.
וזה לא שיש לנו כבר משחק אנריל 5 סופר מורכב מעבר למסילה או לדמו טכנולוגי, אתה מצפה שמשחק כמו הורייזון היה עושה את זה, שנים לפני כל השאר?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 16 דצמבר 2021, 20:16

זה בדיוק העניין, נדב. 'ראית' tech demo לפס4. ראית. לא שיחקת אותם בזמן אמת על הקונסולה שלך. וכזכור לך UE4 עבר DOWNGRADE ואיבד את אחד האפקטים המרכזים שלו (SVOGI משהו?) כאשר התברר מה באמת החומרה מסוגלת לעשות.

פה קיבלת 13 חודשים אחרי טק דמו מפוצץ.שחיק.אצלך. לא, שום דבר שיצא לפס4 ב13 חודשים הראשונים לא קיבל את התגובות כמו שהטק דמו הזה קיבל. DF לא דיברו בהתרגשות ככה על שום משחק שיצא לפס4 ב13 חודשים הראשונים שלה.

אם אפיק שהעסק שלה זה מנועים ויש להם את המוטיבציה הכי גדולה שהמנוע החדש שלהם יהיה מוכן הכי מהר שאפשר כדי להשתלט על השוק לא הצליחו עדיין לספק אותו, למה אתה חושב שמפיצה כמו EA תצליח יותר ממנה להשמיש מנוע דור הבא למשחק שיוצא ב 2021?
קראת את השמות שעברו על הפיתוח של באטלפילד בגלל הקורונה והעבודה מהבית וריבוי הגרסאות? איך אתה רוצה בדיוק להוסיף לזה מנוע דור הבא שנראה כמו המטריקס?

ראצ'ט וקלאנק כמשחק בלעדי לדור הבא הוא מכובד למדי.

אין סיבה שבדור הזה לא? משחקים שהתחילו פיתוח לפני 4 שנים זה לא סיבה? מגיפה עולמית שדחתה את הלו"ז ו'האריכה' את תקופת הוצאת המשחקים במקביל זה לא סיבה?
מחסור במלאי שאומר שזה ממש מטומטם לעשות משחקים בלעדיים כאשר טכנית הם יכולים לרוץ באופן מניח את הדעת על דור קודם?

כשדיברתי על הנתונים של BF התכוונתי לנתוני NPD של בלאק פריידי וחודש נובמבר כולו. הנתונים הם:

US NPD HW - November video game hardware dollar sales declined 38% when compared to November 2020, to $883 million. November hardware spending fell to its lowest total since November 2016 ($759 million), driven by a lack of available console inventory.

If you want to know how bad the supply situation is:

- The Switch sold less than November last year
- PS5 + Xbox barely = what Switch sold in total
- The PS4, XB1 and Wii U (yes Wii U) sold more in Nov 2014 than Switch + PS5 + Xbox Series in Nov 2021.

מעולם לא הייתה תקופת קרוס-ג'ן מוצדקת יותר מאשר תקופת הקרוס-ג'ן בדור הזה.
ועדיין קיבלת דמו שיחק על הקונסולה שלך מפוצץ ראשים שמגמד את מה שקיבלת בתקופה המקבילה במעבר הדור הקודם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 דצמבר 2021, 20:27

Laskin כתב:בכל דור בתחילת הדור דחפו עוד טקסטורות ועוד פוליגונים ועוד רזולוציה ועוד אפקטים.
את זה יש לך כבר… מה שאין לך - זה כל עניין הריי טרייסינג ״מהיסוד״, הניצול של הSSD בצורה שטרם ראינו (מלבד ראצ׳ט), ועולמות פתוחים סופר סופר מפורטים ומרשימים, דברים שלקחו בעבר שלוש שנים (ובעבר הרחוק יותר הרבה פחות) והיום 5-7 שנים, הרבה יותר רחוק מהדור הבא ולכן הרבה יותר קשה.

ואני לא התבלבלתי, אני מנסה להבין איך חברות אחרות אמורות להמציא את האפקטים האלה, ביעילות כזו, 5 שנים לפני אנריל, כאילו אם רק היו רוצים אז הם היו יכולים לעשות את זה מוקדם יותר.
וזה לא שיש לנו כבר משחק אנריל 5 סופר מורכב מעבר למסילה או לדמו טכנולוגי, אתה מצפה שמשחק כמו הורייזון היה עושה את זה, שנים לפני כל השאר?

עובדתית אין לנו את זה באמת ברמה משמעותית של משהו שמגמד, אפילו ברמה הויזואלית את מה שראינו בדור הקודם עד כה.

בדור של הפס4 והוואן על ההשקה רייז וקילזון משתינים בקשת על כל דבר שיצא לפס4 ול 360. פה אנחנו יותר משנה אחרי התחלת הדור ואין אפילו משחק אחד שעונה להגדרות האלה, לא קיבלנו משהו שחורג מפס4 על סטרואידים מבחינה ויזואלית נטו. לא מדבר על עולמות פתוחים מפורטים בטירוף וכו'

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 84 אורחים