VGA 2021

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: VGA 2021

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 16:09

Laskin כתב:אההה קבלו ביטול, ראצ'ט לא זכה בטקס של קילי אז זהו, אפשר לסגור את הבסטה...
אגב, אם הלבלייד 2 יוצא בשנה של GOW2 - בסבירות גבוהה הוא גם כן לא ייקח את משחק השנה, אז מה זה אומר, אם משחק קרוס ג'ן ינצח בטקס מסויים את המשחק הכי מתקדם לדור הבא? כלום ושום דבר :)
(אגב, גם לדעתי ITT מנצח את ראצ'ט, הוא משחק מקורי ומעולה, אבל ההפרש לא גדול מאוד, ולראצ'ט ממוצע 88 או כמו שאתה מכנה אותו "בינוני" ולITT ממוצע 89)
אה, ואני לא אומר שראצ'ט איכותי יותר וזהו, אני אומר שמעבר לגרפיקה יש פרמטרים נוספים שהופכים אותו ל"דור הבא", ובינתיים בהם הוא יותר "דור הבא" גם מהלבלייד 2, אלא אם גם הוא משתמש בSSD בצורה חדשנית שמתבטאת גם בגיימפליי, שזה ייתכן, אבל עוד לא ראינו את זה.

ראצ׳ט אולי משתמש ב-SSD בצורה בוטא שקל לך לראות, אבל גם HB2 משתמש בו, פשוט בצורה שאתה לא שם לב אליה. HB2 משתמש בו בשביל שיהיה לך אפס pop-up, הוא מזרים נכסים באיכות מטורפת במהירות מה שדיסק קשיח לא מסוגל לעשות. וכן, זה לגרפיקה ולא לגיימפליי, אבל ל-HB2 יש את אפקט ה-ואו של הדור הבא בזמן שלראצ׳ט אין. כשאני רוצה להראות לחבר שבא אלי את הפס5, ראצ׳ט לא מצליח להרשים יותר מדי אף אחד מהם. בסוף אני מראה להם את TLOU2 כי הוא עדין נראה מרשים יותר. יש לראצ׳ט דברים מרשימים על הנייר, דברים שטכנית הם מרשימים כמו המעבר ל-cutscene מידית מגיימפליי, אבל זה לא משהו שאנשים ״רגילים״ שמים לב אליו. ראצ׳ט נראה יותר קרוב לכותר פס4 מאשר כותר פס5 גרפית, ואני משער שזה משהו שתבין אותו רק אחרי שתשחק במספיק משחקי פס5 ״אמיתיים״. ראצ׳ט הוא ה-״dead rising״ של הדור הזה ואנחנו עדין מחכים ל״גירס״.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 דצמבר 2021, 16:48

שוב - אני לא מתווכח עם זה לשנייה, רק שאני חושב שיותר מרגש שאנחנו נקבל חוויות חדשניות מאשר "אפס פופ-אין" ושימושים גרפיים אחרים, במקרה של הקפיצה הבין-דורית הנכחית.
אבל בכל אופן ראצ'ט יצא בערך שנתיים לפני HB2 כך שזה פחות רלוונטי... עד שהלבלייד 2 יצא - אנחנו כבר נראה הרבה משחקי דור הבא אמיתיים, כך שלא בטוח שהוא יהיה שיחת היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 17:35

Laskin כתב:שוב - אני לא מתווכח עם זה לשנייה, רק שאני חושב שיותר מרגש שאנחנו נקבל חוויות חדשניות מאשר "אפס פופ-אין" ושימושים גרפיים אחרים, במקרה של הקפיצה הבין-דורית הנכחית.
אבל בכל אופן ראצ'ט יצא בערך שנתיים לפני HB2 כך שזה פחות רלוונטי... עד שהלבלייד 2 יצא - אנחנו כבר נראה הרבה משחקי דור הבא אמיתיים, כך שלא בטוח שהוא יהיה שיחת היום.

HB2 הוא רק דוגמה, זה יכל להיות כל משחק דור הבא אמיתי לצורך העניין, למרות שאם הוא יוצא ב-2022 אז הוא יוצא רק שנה אחרי ראצ׳ט ונראה שב-2022 לא הולכות להיות יותר מדי דוגמאות למשחקי דור הבא אמיתיים לצערנו כי סוני עשו opt out מהנושא לגמרי ומיקרוסופט גם כן רק מתחילה להתחמם.

בכל מקרה ראצ׳ט לא מרגיש חדשני, הוא מרגיש גימיקי. זה אחלה שהם מנצלים בצורה כלשהי את ה-SSD בכדי לעשות גימיק, אבל ככה זה מרגיש. כשאני משיל 500$ על קונסולה, אני רוצה את חווית ה״ואו״. ראצ׳ט לא מביא את חווית ה-"ואו״, הוא מרגיש כמו משחק פס4 מחוזק והשימוש שלו ב-SSD משעמם ממש. בכל דור כשקניתי קונסולה קבלתי את חוויית ה-ואו, זה הדור הראשון שבו לא קבלתי אחת כזאת. והעובדה שאני כנראה לא אקבל חוויה כזאת עד שהקונסולה שלי תהיה בת שנתיים זה כבר ממש עצוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 20:03

Kazz כתב:איזה מחלקה של אפיק צריכה לשלם לאיזה מחלקה של אפיק כדי שהדמו הטכנולוגי הזה יהיה זמין בחנות המשחקים של אפיק?

מסתבר שהדמו לא יצא ל-PC מחשש שישתמשו במודלים של קיאנו וקרי אן לדברים.. לא הולמים. זה עניין של licensing.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 דצמבר 2021, 20:14

הפס4 היא קונסולה ששווקה כ FullHD. האורדר רץ ב 1920x800. להשוות את זה לראצ'ט זה בדיחה. כן, האורדר נראה יותר טוב ממשחק פס3. אז? הוא אותו סוג משחק עם השיפורים הסטנדרטיים והמצופים במעבר דור. כ'סנונית' לדור הבא הוא חרא דוגמה כי הוא sub-native.

מאידך יש את ראצ'ט שעושה ריי טרייסינג שזה בלתי אפשרי על הפס4. ראצ'ט רץ ב 4K נייטיב ברמת גרפיקה מצויינת. ראצ'ט משתמש ב SSD באופן שבלתי אפשרי על הפס4 גם בזמני טעינה שאפשר היה לחלום עליהם עד עכשיו וגם כאלמנט במשחקיות. ואולי הכי חשוב: 60 פאקינג FPS באחלה גרפיקה. לא עוד משחק סינמטי ב 30FPS עם ואזלין מרוח, אלא קפיצה מהותית בהגשת המשחק. החזרה של 60 FPS כמילה לא גסה על קונסולות זה אחת הבשורות הכי גדולות שיש לדור הזה להציע (וזה למשל נקודה שספנסר הדגיש לפני שיגור ה series X).

וכן, עוד כמה זמן יהיו משחקים שייגרמו לראצ'ט להחוויר, אבל כ'סנונית' לדור הבא הוא שם בכיס הקטן את האורדר. זה בכלל לא אותה ליגה. זמני טעינה והזרמת מידע, RT, מצב נייטיב 4K, מצב 60 FPS.
להחשיב את האורדר כמייצג טוב יותר לדור שלו כאשר מדובר באותה גברת עם שיפור אדרת ועדיין ברזולוציית sub-native זה בדיחה רעה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 20:19

Kazz כתב:הפס4 היא קונסולה ששווקה כ FullHD. האורדר רץ ב 1920x800. להשוות את זה לראצ'ט זה בדיחה. כן, האורדר נראה יותר טוב ממשחק פס3. אז? הוא אותו סוג משחק עם השיפורים הסטנדרטיים והמצופים במעבר דור. כ'סנונית' לדור הבא הוא חרא דוגמה כי הוא sub-native.

מאידך יש את ראצ'ט שעושה ריי טרייסינג שזה בלתי אפשרי על הפס4. ראצ'ט רץ ב 4K נייטיב ברמת גרפיקה מצויינת. ראצ'ט משתמש ב SSD באופן שבלתי אפשרי על הפס4 גם בזמני טעינה שאפשר היה לחלום עליהם עד עכשיו וגם כאלמנט במשחקיות. ואולי הכי חשוב: 60 פאקינג FPS באחלה גרפיקה. לא עוד משחק סינמטי ב 30FPS עם ואזלין מרוח, אלא קפיצה מהותית בהגשת המשחק. החזרה של 60 FPS כמילה לא גסה על קונסולות זה אחת הבשורות הכי גדולות שיש לדור הזה להציע (וזה למשל נקודה שספנסר הדגיש לפני שיגור ה series X).

וכן, עוד כמה זמן יהיו משחקים שייגרמו לראצ'ט להחוויר, אבל כ'סנונית' לדור הבא הוא שם בכיס הקטן את האורדר. זה בכלל לא אותה ליגה. זמני טעינה והזרמת מידע, RT, מצב נייטיב 4K, מצב 60 FPS.
להחשיב את האורדר כמייצג טוב יותר לדור שלו כאשר מדובר באותה גברת עם שיפור אדרת ועדיין ברזולוציית sub-native זה בדיחה רעה.

קאז, אתה מביך את עצמך, באמת. האורדר הוא גרפית משחק דור הבא שהפיל אנשים לרצפה, הוא בקושי היה אמין שזה אשכרה רץ בזמן אמיתי. אתה פוסל אותו כי הוא רץ ב-900p? זה רציני? אתה סתם עושה טרולינג.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 דצמבר 2021, 20:28

ועדיין כסנונית של הדור החדש אני בוחר בראצ'ט קל. האורדר משתמש בכח בשביל העלאת הפירוט (והקרבת הרזולוציה). ראצ'ט משתמש בכח גם בשביל גרפיקה עם מצב 4K נייטיב, גם 60FPS שזה gamechanger הרבה יותר מ'משחק יותר יפה ב30FPS', גם מיישום אפקטים גרפיים בלתי אפשריים עד כה בדמות RT וגם מציג מהירויות טעינה חסרות תקדים.

--

אפיק יכולים להוציא את הדמו בלי המודלים של המפורסמים. שישחררו רק את החלק של העולם הפתוח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 20:38

Kazz כתב:ועדיין כסנונית של הדור החדש אני בוחר בראצ'ט קל. האורדר משתמש בכח בשביל העלאת הפירוט (והקרבת הרזולוציה). ראצ'ט משתמש בכח גם בשביל גרפיקה עם מצב 4K נייטיב, גם 60FPS שזה gamechanger הרבה יותר מ'משחק יותר יפה ב30FPS', גם מיישום אפקטים גרפיים בלתי אפשריים עד כה בדמות RT וגם מציג מהירויות טעינה חסרות תקדים.

מה זה אומר ״הקרבת רזולוציה״ קאז? 900p זאת עדין רזולוציה כמעט כפולה מהדור לפני. חצי מהמשחקים הכי טובים של הדור לפני לא התקרבו ל-720p המובטח של ה-360/פס3, ככה זה בפיתוח משחקי וידאו קאז. ותן לי לגלות לך סוד, כמעט אף משחק של הדור החדש לא באמת ירוץ ב-4K טבעי. זה בזבוז וזה מטומטם וגם R&C שאתה כל כך מתגאה בו שהוא רץ ב-4K טבעי (וזה שום דבר להתגאות בו, זאת תעודת עניות) לא מתקרב ל-4K טבעי במצב 60fps. הסיבה העיקרית שR&C רץ ב-4K טבעי היא שהוא פשוט לא מנצל את הפס5 כמו שצריך. ה-CPU יושב חסר מעש, ה-SSD משועמם וה-GPU ישן בזמן שראצ׳ט רץ כי הוא לא מנצל את הקונסולה כמעט בכלל. זה B team של אינסומניאק שבטח לא קבל את התקציב המתאים, זאת לא אשמתם, אבל זה בקושי סנונית ראשונה. הוא לגמרי dead rising, גרפיקה של דור קודם בהגדרות אולטרה + כמה פיצ׳רים של הדור החדש רק כי הם יכלו.

ראצ׳ט לא נראה כמו משחק דור הבא. הוא נראה כמו מדרגה אחת מעל משחקי דור נוכחי עם כמה גימיקים של דור הבא. אני לא ״לוקח את ראצ׳ט בכל יום״ כי הוא משתמש ב-SSD כגימיק והוא פשוט לא נראה כמו משחק דור הבא (והוא גם לא משחק טוב במיוחד לדעתי אבל זאת רק דעתי האישית). כשאני מפעיל משחק דור הבא על הקונסולה החדשה שלי אני מצפה ממנו להפיל לי את הלסת. האורדר עושה את זה, ראצ׳ט לא. כן, ברור שראצ׳ט עושה דברים שלא אפשריים בדור הקודם, אבל הם משעממים ומודבקים על המשחק, אני לא אתפלא אם הוא היה משחק דור קודם שהדביקו עליו כמה פיצ׳רים של דור הבא בכדי לנסות לדגים את הפס5.

Kazz כתב:אפיק יכולים להוציא את הדמו בלי המודלים של המפורסמים. שישחררו רק את החלק של העולם הפתוח.

בהחלט יש מצב שיוציאו את החלק של ההסתובבות בעיר הפתוחה למחשב בשלב כלשהו.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 דצמבר 2021, 21:53

ז"א שהפס4 היא קונסולה של 1080p והאורדר רץ ב800p עם פסים שחורים ו 30fps עם ואזלין ו FOV שגורם לך להקיא. המשחק הזה כזה נשכח שסוני לא טרחו להוציא לו פאטץ' לפרו.

ההסתכלות שלך היא משהו שאני מצפה מהדיוט מן השורה שמתלהב מרמת פירוט ואפקטים גרפיים ושוכח את כל השאר האלמנטים של משחק וידאו שהדור החדש צריך להרים.

אתה מתלהב מהאורדר שרץ ב 800p לעומת דור קודם שבקושי גירד 720p אבל אתה לא מניד עפעף כשראצ'ט רץ בנייטיב 4K כשמשחקי הדור הקודם (בגרסת הפרו שלהם) היו ב 1440P או 1620P. וכמובן אם אתה משווה לגרסת הבסיס (שזו השוואה הנכונה שצריך לעשות) אז הרבה יותר נמוך.

מה זה משנה מה הסיבות שזה קורה? גם האורדר 'לא מנצל את הקונסולה' בהשוואה למשחקים מאוחרים יותר. אבל הנה יש לך 4K נייטיב בראצ'ט, בגרדיאנס ובכמה משחקים נוספים.
תעודת עניות שמשחק פס5 רץ בנייטיב 4K? מה אתה רוצה, 8K? החומרה לא מספיק חזקה בשביל 4K60.

אתה מטאטא מתחת לשטיח את ה 60FPS כאילו זה סתם עוד פיצ'ר. זה ה-פיצ'ר שאני מקווה ימשיך הלאה. שלא לדבר על משחקי שגם מציעים 120FPS. זה גולת הכותרת. השפעה מיידית וניכרת על הרגשת המשחק, על המשחקיות, על הרספונסיביות, על תמונה חלקה ומידע לשחקן בכל פריים. זה לבדו עדיף מעוד קפיצה ברמת פירוט ואפקטים.

וגם את זה קיבלת בראצ'ט (וספיידרמן) ב RT פעם ראשונה בקונסולות.
זמני טעינה מיידים זה לא גימיק. זה הבדל של שמיים וארץ. מסוג הדברים שעוד שנה אף אחד לא יבין איך הם סבלו זמני טעינה בדורות קודמים. כאילו באמת.

אז על כל הדברים האלה אתה מוותר בשביל עוד קפיצה ברמת פירוט ואפקטים?

זה כאילו אני מדבר עם בן 14 שמתלהב מהאורדר וMORE GFX ולא מבין את כל השאר הקפיצות שראצ'ט מדגים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 דצמבר 2021, 22:02

)

איך למען השם ראצ'ט הוא "סנונית ראשונה" קאז תהיה מציאותי. מדובר במקבילת הגיימינג ל"סמי הכבאי" והתקציב ודחיפת החומרה בהתאם.המשחק נראה כמו פס4 עם מודים ואפילו לא מודים מרשימים.

האורדר העיף לאנשים את הצורה של החיים שלהם בהשקה. בלוגיסטים גיימינג רצינים שהיו אצלי בחברים בזמנו, גיימרים קאזואלים שמשחקים באטלפילד וחושבים משום מה שהם גיימרים, ושחקני המכות מהטובים באירופה כולם כאחד שיחקו בהאורדר ועפו על הגרפיקה שלו תוך כדי המצאת תירוצים משונים כגון "גלאס, אני משחק בשביל הסיפור, נשבע " (כן בטח)
אפילו אני נשברתי בשלב מסוים, הדבר הזה היה הצעקה האחרונה של זמנו ואם אתה לא יודע את זה זה בגלל שאתה כנראה
תקוע על הPC ולא היה לך פס4 בזמנו.

ראצט למרות מה שלאסקין רוצה לחשוב לא מרגיש קפיצה טכנולוגית בעיני אף אחד, בכל מקום מנשלים אותו מתואר משחק השנה, כלומר מכל מקום שמכבד את עצמו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 23:39

Kazz כתב:ז"א שהפס4 היא קונסולה של 1080p והאורדר רץ ב800p עם פסים שחורים ו 30fps עם ואזלין ו FOV שגורם לך להקיא. המשחק הזה כזה נשכח שסוני לא טרחו להוציא לו פאטץ' לפרו.

ההסתכלות שלך היא משהו שאני מצפה מהדיוט מן השורה שמתלהב מרמת פירוט ואפקטים גרפיים ושוכח את כל השאר האלמנטים של משחק וידאו שהדור החדש צריך להרים.

אתה מתלהב מהאורדר שרץ ב 800p לעומת דור קודם שבקושי גירד 720p אבל אתה לא מניד עפעף כשראצ'ט רץ בנייטיב 4K כשמשחקי הדור הקודם (בגרסת הפרו שלהם) היו ב 1440P או 1620P. וכמובן אם אתה משווה לגרסת הבסיס (שזו השוואה הנכונה שצריך לעשות) אז הרבה יותר נמוך.

האורדר לא רץ ב-800p, הוא רץ ב-800X1920 שזאת רזולוציה גבוהה מ-900p. ההבנה הטכנית שלך בסיסית מדי בשביל לנהל בכלל דיון על זה בכלל, לא נראה לי שאתה אפילו מבין שמשחקי פרו רצו ברוזלוציות נמוכות ממה שהפרו מסוגלת לעשות בגלל רוחב פס הזיכרון, מגבלות זיכרון ומגבלות front-end של ה-GPU של הפרו. הפס5 מסוגלת לעשות ב-4K עולמות מעל הפס4 ב-1080p, כך שזה לא מפתיע שראצ׳ט משחק עם הגדרות גרפיות גבוהות משל משחק פס4. אבל הוא נראה עדין כמו משחק פס4 בהגדרות גרפיות של PC, אולי אפילו טיפה יותר מזה, אבל לא הרבה יותר מזה. הוא לא נראה כמו משחק דור הבא, המטריקס ו-HB2 נראים כמו משחק דור הבא.

אבל הירידה שלי פה היא לא על ראצ׳ט. הבעיה של ראצ׳ט היא שהוא בערך היחיד. בדורות קודמים היינו מקבלים בשנתיים האלה 15 משחקים, אז משחק כמו ראצ׳ט היה נבלע ככוריוז חמוד שעשה כמה הדגמות SSD נחמדות. במעבר דור נורמאלי לא היה לו את המשקל הזה על הכתפיים, המשקל של להיות המשחק הזה שמוביל את הדור הבא. התפקיד הזה נפל עליו כי המעבר דור הזה הוא פתטי.
Kazz כתב:מה זה משנה מה הסיבות שזה קורה? גם האורדר 'לא מנצל את הקונסולה' בהשוואה למשחקים מאוחרים יותר. אבל הנה יש לך 4K נייטיב בראצ'ט, בגרדיאנס ובכמה משחקים נוספים.
תעודת עניות שמשחק פס5 רץ בנייטיב 4K? מה אתה רוצה, 8K? החומרה לא מספיק חזקה בשביל 4K60.

האורדר בהחלט מנצל את הקונסולה יופי. העובדה שראצ׳ט רץ ב-4K טבעי ב-40FPS+ על הפס5 היא תעודת עניות לאינסומניאק. זה מראה לך שנשאר להם כל כך הרבה כוח על השולחן שהמשחק רץ בנייטיב 4K ב-40FPS+. אם הם היו מנצלים אתה קונסולה כמו שצריך, לא היה נשאר להם כל כך הרבה כוח על השולחן. טכנית הם משאירים יותר מ-60% מהכוח של הקונסולה על השולחן וזה נכון לכל רכיב שאתה יכול לחשוב עליו, מה-SSD ועד ה-GPU. לא שזאת קטסטרופה, יש לא מעט משחקים שעושים את זה, אבל על הכתפיים של ראצ׳ט שמת את כל הדור הבא. זה פשוט בה להדגיש שראצ׳ט הוא דוגמה רעה למשחק דור הבא.

Kazz כתב:אתה מטאטא מתחת לשטיח את ה 60FPS כאילו זה סתם עוד פיצ'ר. זה ה-פיצ'ר שאני מקווה ימשיך הלאה. שלא לדבר על משחקי שגם מציעים 120FPS. זה גולת הכותרת. השפעה מיידית וניכרת על הרגשת המשחק, על המשחקיות, על הרספונסיביות, על תמונה חלקה ומידע לשחקן בכל פריים. זה לבדו עדיף מעוד קפיצה ברמת פירוט ואפקטים.

וגם את זה קיבלת בראצ'ט (וספיידרמן) ב RT פעם ראשונה בקונסולות.
זמני טעינה מיידים זה לא גימיק. זה הבדל של שמיים וארץ. מסוג הדברים שעוד שנה אף אחד לא יבין איך הם סבלו זמני טעינה בדורות קודמים. כאילו באמת.

אז על כל הדברים האלה אתה מוותר בשביל עוד קפיצה ברמת פירוט ואפקטים?

זה כאילו אני מדבר עם בן 14 שמתלהב מהאורדר וMORE GFX ולא מבין את כל השאר הקפיצות שראצ'ט מדגים.

אני לא מטאטא מתחת לשולחן 60fps, גם לפס1 היו משחקי 60fps. קצב פריימים לא מגדיר דור הבא. הסיבה שבתחילת הדור הזה כל כך הרבה משחקים רצים ב-60 היא בדיוק תעודת העניות שלו. המשחקים האלה רצים ב-60 כי הם משחקים לא מרשימים במיוחד שלא מנצלים את הדור הבא. המון המשחקים היום רצים ב-4K 60 או לפחות מכוונים לשם והסיבה היא שהם כל כך לא מנצלים את הקונסולות החדשות, שהן מטיסות אותם ב-60/4K. זאת בדיוק הבעיה, שכל עוד הפיתוח לא עובר לבלעדי לדור הבא, הקונסולות האלה הן קונסולות פרו, גרסת האולטרה של משחק פס4. וזאת הסיבה שהדמו של המטריקס ו-hb2 לא רצים ב-60fps, כי הם אשכרה משחקים שמנצלים את הקונסולות.

אני בהחלט רוצה 60fps, אבל בגרסת ה-PC שלי או בקונסולת הפרו. בקונסולת בסיס אני וכל גיימר צריכים לרצות 30 ברזולוציה נמוכה משמעותית מ-4K, כמו בכל דור.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 דצמבר 2021, 07:43

Kazz כתב:הפס4 היא קונסולה ששווקה כ FullHD. האורדר רץ ב 1920x800. להשוות את זה לראצ'ט זה בדיחה. כן, האורדר נראה יותר טוב ממשחק פס3. אז? הוא אותו סוג משחק עם השיפורים הסטנדרטיים והמצופים במעבר דור. כ'סנונית' לדור הבא הוא חרא דוגמה כי הוא sub-native.

איזו ראייה צרה ומגוכחת שנתפסת למספרים יבשים כחזות הכל, לפי התפיסה שלך כבר קיבלנו דור הבא בזכות ה PC עוד ב 2018, הרי היה 4K ואפילו יישומים של רייטרייסינג במשחקי פס4/וואן, יאללה מי צריך דור הבא בכלל.

אתה מתעלם מכל האספקט הטכנולוגי של דור חדש, הדבר הזה שגורם לאדם פשוט מהישוב לאמר וואו, ולא זה לא עוד רזולוציה ופריימרייט.

האורדר רץ על רזולוציה יותר טובה בהרבה מדור קודם ובפריימרייט חלק (להזכירך, 30 יציב כמו ברזל זה משהו שבכלל לא היה בדור הפס3 במשחקי AAA גדולים) עם פרזנטצייה שעשתה עוד צעד לעבר CGI, משחק showcase שהיית שמח להראות לחברים שרוצים לראות מה זה דור חדש. אתה עושה מזה כאילו השיגו גראפיקה מרשימה ב 5 פריימים וברזולוציה של SNES כשהמציאות רחוקה מזה מאוד.

בראצ׳ט יש שימוש גימיקי ב SSD שהוא ממש נחמד אבל הרבה פחות משמעותי מכמות הזומבים על המסך בדד רייזינג על ה 360 ואם שם אף אחד לא חשב לצרוח דור הבא אז בטח שעל כמה רגעים של SSD במשחק ש 99 אחוז משחק (וגם נראה) כמו דור קודם אף אחד לא יתרגש, ובדד רייזינג הכמות זומבים שינתה אתהמשחק בצורה הרבה יותר משמעותית מאשר מה ״שהדור הבא״ הביא לראצ׳ט.

בקיצור, הדור הזה על הפנים מבחינת בשורות טכניות, וזה גם בהשוואה לדור היוצא שגם הוא התניע יחסית לאט, אבל מסתבר שלאט זה עניי8 יחסי כי ביחס לדור הנוכחי הדור הקודם מרגיש כמו איזה התפוצצות טכנולוגית, די מביך.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 דצמבר 2021, 11:14

לול, הגיימיק של דד רייזינג באמת הרגיש הרבה יותר גדול ומשמעותי מהגיימיק של רא'צט ואף אחד לא צעק שהוא דור הבא, באמת בגלל שזה היה ברור שזה סה'כ גיימיק וחוץ מזה לקפקום אין את הPR של סוני שיפמפם שראצט הוא דור הבא :).

וגם איזה אינטרס יש לבעלי פס5 ללכלך על ראצט ולהשמיץ? לנדב יש פאקינג את המשחק בבקלוג אם המשחק היה מרשים אותו הוא היה מסיים אותו ולא זז ממנו ומשחק שוב על קושי יותר גבוה בשביל לקבל עוד מהגרפיקה והSSD.

אני הייתי קונה את זה Day one אם הוא היה מרגיש לי "דור הבא" אין סיבה שלא.
ויש אפילו פעמים שאני נתקל בו פיזית בחנויות ועוברת המחשבה אולי... אבל אין הוא פשוט לא דור הבא וחבל על הכסף.

הדור הבא יהיה אוואטר צטטו אותי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 דצמבר 2021, 11:48

איך, איך הגימיק של פשוט "יותר אוייבים על המסך" יותר משמעותי מאשר להגיע תוך שנייה לשלב/ארץ אחרת לגמרי? אתם משקרים לעצמכם פה...
נדב אף פעם לא אהב את הסדרה, בדומה לאיך שאני לא אהבתי את סדרת DEAD RISING ולא קניתי את המשחק הזה ל-360 כשקניתי אותה, ולא קניתי את THE ORDER, או את אינפמוס לפס4 (ואני מזכיר שאני מאוד מאוד מאוד אהבתי את אינפמוס 1-2). אין שום חידוש באמת ב"עוד אוייבים", בדיוק כמו שאין חידוש בגרפיקה אם זה "עוד פוליגונים ועוד רזולוציה", אלו לא חידושים, אלא שיפורים. יש בהחלט חידוש בשימוש של ראצ'ט בSSD.

ואגב, התגובה לבלינג ולא גלאס, כי גלאס כבר אמר "צטטו אותי" על הגרפיקה של ריטרנל, שהוא הכתיר כדבר הכי גדול שהיה אי פעם בגרפיקה... הוא לא פקטור בדיונים האלה :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 דצמבר 2021, 12:13

חחחח לאסקין.. מלוכה זה דבר זמני.. ריטרנל איבד את כס המלכות ככה זה.

יחי אוואטר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 דצמבר 2021, 12:41

אווטאר באמת הדבר הכי מרשים שראינו עד כה... האמונה שלי שהוא באמת יצא בסוף 2022 היא מעטה, אך קיימת, ולו רק בגלל שהסרט יוצא בסוף 2022, והם ירצו לרכב על הגל הזה, גם אם המשחק ממש לא יהיה מוכן, לצערנו.
בכל אופן מה שראינו ממנו במקרה הטוב ייראה ככה על GTX4090, אני מחכה לחשיפת השנמוך :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 דצמבר 2021, 12:49

bling כתב:

איזו ראייה צרה ומגוכחת שנתפסת למספרים יבשים כחזות הכל, לפי התפיסה שלך כבר קיבלנו דור הבא בזכות ה PC עוד ב 2018, הרי היה 4K ואפילו יישומים של רייטרייסינג במשחקי פס4/וואן, יאללה מי צריך דור הבא בכלל.

והמספרים היבשים שהוא נצמד אליהם אפילו לא נכונים, האורדר רץ ברזולוציה מקבילה ל-930p שזאת רזולוציה יותר גבוה מרוב המשחקים של ה-X1. ואפילו איכות התמונה לא נפגעת כי הירידת רזולוציה היא בגלל הפסים השחורים, כלומר התמונה שאתה כן רואה היא חדה באותה מידה כמו 1080p טבעי. ולווזלין שהוא מדבר אליו? מדובר ב-per pixel motion blur באיכות שרק הדור של הפס4 אפשר, מהסוג שיש במשחקים הכי מרשימים של הדור כמו TLOU2. וכל זה אפילו יותר מצחיק כי המטריקס עושה בדיוק אותו דבר בסרטוני מעבר, הוא שם פסים שחורים וכמובן שיש בו motion blur דומה כי מדובר במשחק מודרני. קאז חיי בסרט קשה, אבל הוא עושה את זה כטרולינג לדעתי, איך בן אדם שפוי יכול להגיד שהאורדר לא נראה כמו קפיצה אדירה, גרפיקת דור הבא ביחס ל-2015 כמובן. להתווכח על זה זה כמו להתווכח איתו על האם השמים כחולים.

Laskin כתב:איך, איך הגימיק של פשוט "יותר אוייבים על המסך" יותר משמעותי מאשר להגיע תוך שנייה לשלב/ארץ אחרת לגמרי? אתם משקרים לעצמכם פה...
נדב אף פעם לא אהב את הסדרה, בדומה לאיך שאני לא אהבתי את סדרת DEAD RISING ולא קניתי את המשחק הזה ל-360 כשקניתי אותה, ולא קניתי את THE ORDER, או את אינפמוס לפס4 (ואני מזכיר שאני מאוד מאוד מאוד אהבתי את אינפמוס 1-2). אין שום חידוש באמת ב"עוד אוייבים", בדיוק כמו שאין חידוש בגרפיקה אם זה "עוד פוליגונים ועוד רזולוציה", אלו לא חידושים, אלא שיפורים. יש בהחלט חידוש בשימוש של ראצ'ט בSSD.

ואגב, התגובה לבלינג ולא גלאס, כי גלאס כבר אמר "צטטו אותי" על הגרפיקה של ריטרנל, שהוא הכתיר כדבר הכי גדול שהיה אי פעם בגרפיקה... הוא לא פקטור בדיונים האלה :)

ברור ש-DR היה הרבה יותר מרשים מראצ׳ט לזמנו. הוא לקח את הגימיק שהוא יכל לעשות עם הדור החדש, מאות זומבים על המסך, ורץ איתו. אז כן, זה לא הרעיון הכי מקורי בעולם, אבל להתחשב בזה שבפס2 זה היה נס אם היו יותר מ-5 אוייבים על המסך, העובדה ש-DR שם מאות וכל הגיימפליי שלו היה מבוסס על המאות הללו הפך אותו לחוויה מאוד יחודית. כששחקתי ב-DR ידעתי שהגרפיקה היא דור קודם ב-720p וטקסטורות חדות, אבל הוא הרגיש כמו משחק שבחיים לא יכל להיות בדור הקודם, כמו חווית דור הבא אמיתית. ראצ׳ט לעומת זאת? כן, זה מגניב לגמרי שיש פורטלים, כבר ראינו את זה במשחקים בדורות קודמים,אבל בראצ׳ט בזכות ה-SSD הגרפיקה גם נשמרת. זה גימיק, זה השימוש הכי בנאלי שאפשר לעשות עם SSD כי בשניה שנושא ה-SSD עלה התגובה הראשונה של כולם הייתה ״פורטלים!״. אבל זה לא באמת משפיע על הגיימפליי, אי אפשר להשתמש בפורטלים בצורה חופשית, ה-SSD משמש רק לאירועים מתוסרטים כך שזה בקלות יכל להיות עניין של זיכרון. אפשר להשיג את זה גם בלי SSD, יש משחקים בפס4 שהשיגו את זה בלי SSD, אבל כמובן שזה עובד ונראה הרבה יותר טוב עם SSD וגם הרבה יותר קל להוציא את זה לפועל בלי SSD. מה שראצ׳ט עושה הוא נחמד מאוד, אבל הוא לא עושה את זה מעניין במיוחד וזה מרגיש מודבק עליו.

מה זה בדיוק אומר שאנחנו משקרים לעצמנו? יש לי את המשחק, הוצאתי עליו 70$ וגם שחקתי בו. אני לא אוהב את הסדרה, אבל אם הוא היה עושה אפקט ״ואו אני משחק בדור הבא״ אז הייתי משחק בו מההתחלה ועד הסוף, מחפש לעבור לשלב הבא רק בכדי לראות מה יש מעבר לפינה. היו לי המון קונסולות שקניתי ביום השיגור, שחקתי בחיי בהמון משחקים מחורבנים רק כי הם הרגישו דור הבא, כי הם עשו משהו שבחיים שלי לא ראיתי. ראצ׳ט לא כזה, אולי הוא עושה כמה דברים חביבים עם ה-SSD, אבל זה לא באמת מעניין במיוחד. בנתיים המטריקס עניין אותי יותר מראצ׳ט והוא פאקינג דמו של 10 דקות ואז סימולטור הליכה. תרצו לקרא לזה שטחי או זונת גרפיקה? תקראו לזה איך שתרצו, למה החיבה הגדולה שלכם לראצ׳ט לא בדיוק מראה על עומק. מדובר במשחק הכי שטחי שיכול להיות שהדביקו לו את השימוש הכי בנאלי של SSD שאפשר לחשוב עליו. ואו, איזה עומק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 דצמבר 2021, 13:34

די נו, דד רייזינג לא הביא שום דבר חדש, כלום... קמאו עשה זאת שנה שלמה לפניו כמשחק השקה, והוא גם היה יפה יותר באופן כללי.
בכל אופן - זו עדיין דוגמא של "עוד מאותו דבר" מה שלא נכון לגבי מה שראצ'ט מביא עם השימוש שלו בSSD. חידוש לעומת שיפור.
השימוש בפורטלים בנאלי? אולי, אבל בטח יותר מקורי מ"במקום 50 - נביא 500!". זו ההגדרה של בנאליות.
וברור שראצ'ט לא משחק של עומק, הוא משחק של "פיו פיו" ואנימציות יפות, תמיד היה ותמיד יהיה... אבל לדעתי הוא ממש מהנה, ועובדה שגם ב-2021 הממוצע שלו הגיע ל-88, זה ברור שמדובר בעניין של דיעה אבל הקונצנזוס הוא שמדובר במשחק טוב מאוד, ואין מקום שלא שיבח אותו ויזואלית, רק פה מזלזלים במשחק הזה ככה. וזה בסדר, עניין של דיעה, אבל קצת תסתכלו על זה בצורה מעט יותר אובייקטיבית ותראו שההשוואה לדד רייזינג היא בדיחה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 דצמבר 2021, 14:25

לא זוכר מה חשבתי על דד רייטינג בזמנו וצודק לאסקין לגבי קמיאו ואני גם לא אעביר דעה מה גימיק ומה לא, אבל! לאסקין לשחק בקניון עם איזה 4 דמויות והכל ריק לגמרי לעומת קניון מלא "כמו בחיים האמיתי ם" זה לדעתי בהחלט דור הבא. בכיוון הפוך משהו, הסרטון הראשון של הבי ריין היה דמות אחת ולגמרי האמא של דור הבא. תלוי במסביב ומה המשחק מנסה להיות.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 דצמבר 2021, 16:01

Laskin כתב:די נו, דד רייזינג לא הביא שום דבר חדש, כלום... קמאו עשה זאת שנה שלמה לפניו כמשחק השקה, והוא גם היה יפה יותר באופן כללי.
בכל אופן - זו עדיין דוגמא של "עוד מאותו דבר" מה שלא נכון לגבי מה שראצ'ט מביא עם השימוש שלו בSSD. חידוש לעומת שיפור.
השימוש בפורטלים בנאלי? אולי, אבל בטח יותר מקורי מ"במקום 50 - נביא 500!". זו ההגדרה של בנאליות.
וברור שראצ'ט לא משחק של עומק, הוא משחק של "פיו פיו" ואנימציות יפות, תמיד היה ותמיד יהיה... אבל לדעתי הוא ממש מהנה, ועובדה שגם ב-2021 הממוצע שלו הגיע ל-88, זה ברור שמדובר בעניין של דיעה אבל הקונצנזוס הוא שמדובר במשחק טוב מאוד, ואין מקום שלא שיבח אותו ויזואלית, רק פה מזלזלים במשחק הזה ככה. וזה בסדר, עניין של דיעה, אבל קצת תסתכלו על זה בצורה מעט יותר אובייקטיבית ותראו שההשוואה לדד רייזינג היא בדיחה.

אה, היה כבר בקמאו? בהחלט, אבל בקמאו זה היה עניין ויזואלי בלבד, דברנו על גיימפליי והקהלים הענקיים ב-DR הגדירו את הגיימפליי. וזה גם היה משהו מאוד דור הבא, כשראית את זה ידעת שזה משהו שבחיים לא היה אפשרי בדור הקודם. ובו בזמן עד שלא הגיע גירס DR לא באמת הרגיש דור הבא אמיתי, יותר משחק דור קודם שהכניס שטיק. בדיוק כמו ראצ׳יט, גם ראצ׳ט לא ממש מרגיש כמו משחק דור הבא אמיתי אבל יש בו שטיק אחד שרוכב על פיצ׳ר של הקונסולות החדשות. ההבדל בין ראצ׳ט ל-DR הוא שאת השטיק של ראצ׳ט עשו כבר בדור הקודם וטוב יותר מראצ׳ט אם אנחנו מדברים על הצד של הגיימפליי ולא הגרפיקה.

אגב, יש לראצ׳ט 88 ול-DR יש 85, תוסיף לשם את אפקט ה״בלעדי לפלייסטיישן״ וקבלת בערך אותו ציון MC. כך שלא ברור לי מה הקונסנזוס פה, יש ל-DR אותה קבלה כמו לראצ׳ט. גם הוא משחק שרוכב על גימיק אחד של הדור הבא, נראה קצת כמו משחק דור קודם מחוזק ויש להם ציונים די דומים. ההבדל העיקרי הוא שב-DR האלמנט גיימפליי שאפשרי רק על ידי הדור הבא היה הרכיב גיימפליי העיקרי שעליו כל המשחק מבוסס בזמן שראצ׳ט הוא סתם עוד משחק רצ׳יט שפה ושם זרקו שם איזה פורטל בשביל האפקט. ומעבר לזה, כל מה שראצ׳ט עושה TF2 עושה כל כך הרבה יותר טוב (מבחינת גיימפליי, כן?), והם היו צריכים לעשות הכל עם הזיכרון של הקונסולות כי לא היה להם SSD.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 דצמבר 2021, 16:12

או, לפחות אתה מודה פה שDR לא באמת הרגיש דור הבא, זה קצת ההפך ממה שניסיתם לטעון פה לפני כמה הודעות :)
וממוצע 85 בשנה שDR יצא זה ממש לא מתקרב ל-88 של היום, זה ממש לא מתקרב.
ראצ׳ט לגמרי משחק עם משחקיות של הדור הקודם (קודם-קודם) אבל הקטע של הפורטלים שולח אותו קדימה ומביא משהו שמעולם לא ראינו במשחקים, גימיק/שטיק/וואטאבר, אבל משהו חדש באמת.
ולא, זה לא מה שקיים בTF2, מה שיש שם יותר דומה למה שקיים בKain

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 דצמבר 2021, 17:03

Laskin כתב:או, לפחות אתה מודה פה שDR לא באמת הרגיש דור הבא, זה קצת ההפך ממה שניסיתם לטעון פה לפני כמה הודעות :)
וממוצע 85 בשנה שDR יצא זה ממש לא מתקרב ל-88 של היום, זה ממש לא מתקרב.

אה? על מה אתה מדבר? הסיבה שהשוותי את ראצ׳ט ו-DR הייתה שהם בול אותו דבר, משחק שנראה כמו משחק דור קודם מחוזק מבחינה טכנית ורוכב על שטיק אחד מאוד בנאלי שמשתמש בפיצ׳ר חזק של הדור החדש. זה בול אותו דבר, DR נראה כמו משחק פס2 על סטרואידים ב-720p ועם שטיק בנאלי של קהלי זומבים גדולים. ראצ׳ט נראה כמו משחק פס4 על סטרואידים ב-4K ועם שטיק של פורטלים. זה ממש אותו דבר, רק שהציון של ראצ׳ט קצת יותר מנופח כי הוא חלק מסדרה אהובה ובלעדי לפלייסטיישן.
Laskin כתב:ראצ׳ט לגמרי משחק עם משחקיות של הדור הקודם (קודם-קודם) אבל הקטע של הפורטלים שולח אותו קדימה ומביא משהו שמעולם לא ראינו במשחקים, גימיק/שטיק/וואטאבר, אבל משהו חדש באמת.
ולא, זה לא מה שקיים בTF2, מה שיש שם יותר דומה למה שקיים בKain

מבחינת גיימפליי מה שיש ב-TF2 מתקדם יותר מבחינת גיימפליי מאשר ראצ׳ט. בראצ׳ט אתה צריך ללכת במפה לנקודה מיוחדת ולתת מכה לקריסטל או שנפתח לך פורטל באירוע מתוסרט. אין לך באמת שליטה על המעבר בין העולמות, הכל מקובע בשבילך בשלב. ב-TF2 אתה עובר חופשי בין שני העולמות בלחיצת כפתור מידית וזה אשכרה חלק מהגיימפליי, אתה קופץ מפלטפורמה, מעלים את הקיר מולך וכו׳. אם אנחנו מדברים על גיימפליי בלבד את TF2 בהחלט מתקדם יותר מראצ׳ט, פשוט בגלל שאין לו SSD הוא בחיים לא יוכל לעשות את זה בגרפיקה ״על מלא״.

מה שה-SSD נותן במקרה הספציפי הזה הוא לנצל את מלא הכוח של הקונסולה וגם לקפץ בין מקומות איך שבא למפתחת. כל ההליך הזה הופך לחסר מאמץ וקל ובו בזמן נותן גישה לכל המשאבים. TF לעומת זאת צריך לעשות ויתורים, במקרה הזה ויתור מאוד גדול על זיכרון ולכן השלב הזה מאוד צר ומצומצם. הוא גם היה כנראה עבודה מאוד קשה למפתחים, אבל ריספון הם גאונים טכנים. אבל מבחינת גיימפליי? TF2 הרבה יותר מתקדם. וזה מה שאנחנו מדברים עליו, נכון? גיימפליי? כי אם זה הנושא, ראצ׳ט מעתיק את TF2 ועושה את זה פחות טוב עם משאבים של הדור הבא. כלומר כן, ראצ׳ט טוען עולם שלם תוך שניה וחצי בעזרת ה-SSD וזה מאוד מרשים טכנית, אבל התוצאה מבחינת גיימפליי נחותה לזאת של TF2. ובו, ברצ׳ט משתמשים בפיצ׳רים האלה של ה-SSD אולי פעם בחצי שעה וכמעט הכל אירועים מתוסרטים, לא ממש בגיימפליי עצמו. זה לא אפוי בעליל. לזכותו של DEAD RISING אפשר להגיד שאולי כל הגיימפליי שלו מושתת על השטיק של הכוח של ה-360, אבל בכל שניה ושניה אתה משחק במשחק שלא אפשרי בשום צורה בקונסולת דור קודם. בכדי להשוות את ראצ׳ט ל-DR רצ׳ט היה צריך לתת לך בכל רגע בגיימפליי משהו שמבוסס על ה-SSD. אולי אם היה ברצ׳ט מעבר בין עולמות בלחיצת כפתור זה היה מרשים יותר, אבל הכל שם מתוסרט רצח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 דצמבר 2021, 17:31

משחקים עשו זאת לפני TF2, זה ממש לא אותו עקרון ואתה גם לא הגעת למקומות אחרים שאתה כן יכול לשלוט בזה בהמשך של ראצ׳ט, מה שמייחד את השימוש בראצ׳ט זה טעינה של עולם אחר לגמרי בצורה כמעט מיידית. כן, גימיק, אבל של הדור הבא, חידוש אמיתי שלא היה קיים לפני כן ומוסיף מאוד לסינמטיות. זו רק טעימה קטנה ממה שיגיע בהמשך אבל זה עדיין משהו חדש.

אגב, מאוד אנקדוטליים אבל נכנסתי הרגע לvg247 ובמקרה זו הכתבה שעכשיו עלתה
https://www.vg247.com/best-of-2021-ratc ... goty-picks
הוא כותב שזה משחק השנה שלו ושרואים שהוא נבנה מאפס לפס5 ושאר דברים כאלה.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 20 דצמבר 2021, 17:52, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 דצמבר 2021, 17:41

אני מסכים עם כל הודעה של קיאו בדיון, גם הדוגמא של TF2 שהביא נראית הרבה יותר מגניבה ומשמעותית לגיימפליי מכל מה שראיתי מראצ'ט.

עזוב לאסקין, הגימיק של ראצ'ט זו טעימה מאוד בסיסית וזה לא מפצה על כך שהמשחק לא נראה ממש דור הבא (זה שהוא יפה זה נכון עובדתית, גם גרסת הפס4 היא בשלב שתהיה יפה גם כשמשחקים יראו כמו פיקסר אבל זה לא אומר שראצ'ט על הפס5 מציג קפיצה גראפית מאוד מרשימה) ושהוא לא יותר דור הבא בשום צורה ביחס ל DR בזמנו שגם עליו אף אחד לא צעק שהוא דור הבא.

אני כן חושב שהגימיק של DR הרבה יותר משמעותי ומהותי לגיימפליי שלו, זה ממש חלק מהזהות של הסדרה, בראצ'ט זה מקסימום תיבול לגיימפליי הקיים שכבר רץ מימי הפס2.

בכל מקרה שניהם רחוקים שנות אור ממשחקי דור הבא אמיתיים ביחס לדור שבהם יצאו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 דצמבר 2021, 19:25

Laskin כתב:משחקים עשו זאת לפני TF2, זה ממש לא אותו עקרון ואתה גם לא הגעת למקומות אחרים שאתה כן יכול לשלוט בזה בהמשך של ראצ׳ט, מה שמייחד את השימוש בראצ׳ט זה טעינה של עולם אחר לגמרי בצורה כמעט מיידית. כן, גימיק, אבל של הדור הבא, חידוש אמיתי שלא היה קיים לפני כן ומוסיף מאוד לסינמטיות. זו רק טעימה קטנה ממה שיגיע בהמשך אבל זה עדיין משהו חדש.

כן, משחקים עשו את זה לפני TF2, בגלל זה לא אמרתי ש-TF2 הוא בנצ׳מארק לדור הבא, רק שהוא עשה את מה שראצ׳ט עשה רק טוב יותר מבחינת גיימפליי. כמובן שראצ׳ט עשה את זה עם גרפיקה הרבה יותר יפה ויותר בקלות בזכות ה-SSD, אבל אנחנו לא מדברים פה על גרפיקה, נכון? אנחנו מדברים על חידושי הגיימפליי מפילי הלסתות של ראצ׳ט, כמו למשל פיצ׳רים של גיימפליי שקיימים כבר חצי עשור ב-TF2 וגם נעשו שם טוב יותר.

ושיהיה ברור, אני מבין ב-100% את מה שעומד מאחורי ראצ׳ט טכנית. העניין הוא שהתוצר הסופי לא ממש מרשים. לא היה משחק עם גיימפליי כמו של DR וברמה שלו בדורות לפני כי בכדי לרנדר 300 זומבים על המסך שהם עם אנטרקציה מלאה וממש ממלאים רחבות שלמות בשלבים צריך כוח של קונסולה ברמה של ה-360. שחקתי דיינסטי ווריירס על הפס2 ועכשיו כשיצא DR הלסת שלי נפלה מהכמות אוייבים. הרגשתי שאני משחק משחק דור הבא. וראצ׳ט? הוא עושה TF פחות טוב מ-TF. כן, מאחורי הקלעים הוא טוען שלב שלם מה-SSD בזמן ש-TF עושה את זה בזיכון, אבל התוצאה הסופית היא גיימפליי זהה אבל איכותי יותר בצד של TF2. אז למה כשחקן אמור להרשים אותי משחק כמו ראצ׳ט שהוא גם לא כזה יפה גרפית (אוקיי, אחד היפים שיש היום בשוק מן הסתם כי הוא בלעדי לדור הבא אבל הוא לא נראה כמו שכותר דור הבא אמור להראות, כמו HB או המטריקס או אוואטר) וגם משתמש ב-SSD מהיר בטרוף וכמויות אדירות של זיכרון להביא גיימפליי נחות ופחות חדשני משל TF2 שיצא ב-2016?

אגב, אם יש לך דוגמה מפילה של ה-SSD מראצ׳ט אתה מוזמן להביא, תתיג אותה בתג ספויילר אם צריך. לי לא אכפת לראות אותה, אם לא נגעתי במשחק מאז יוני כשהוא יצא כנראה שאני גם לא אגע בו.

Laskin כתב:אגב, מאוד אנקדוטליים אבל נכנסתי הרגע לvg247 ובמקרה זו הכתבה שעכשיו עלתה
https://www.vg247.com/best-of-2021-ratc ... goty-picks
הוא כותב שזה משחק השנה שלו ושרואים שהוא נבנה מאפס לפס5 ושאר דברים כאלה.

אה ואו, כתב שלא מבין מהחיים שלו בפן הטכני של משחקי וידאו אמר שרואים שהמשחק נבנה מאפס לפס5? אוקיי, עכשיו יצא שצדקתם, K.O!
שגם חצי מהתעשיה תקרא לו משחק השנה, זה לא באמת משנה, זה לא הופך את השימוש שלו ב-SSD ליותר מגימיק ואת הגרפיקה שלו ליותר מפס4 מחוזק. אני רק רוצה שתזכור את הדיון הזה עוד 2-3 שנים כשראצ׳ט יראה לך כמו משחק פס4.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 32 אורחים