משחקי השנה שלכם - 2021

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

משחקי השנה שלכם - 2021

הודעהעל ידי swym » 03 ינואר 2022, 22:31

לא ידעתי אם כדאי להכניס את זה ל"במה אתם משחקים", או דווקא לדיון הסיילים והמבצעים (כי יש על המשחק דיל מצוין עכשיו בEpic), אבל בתכלס החלטתי שכדאי לפתוח לכבוד זה דיון נפרד על משחקי השנה שלכם ל-2021 (לקול זעקת ה"גוועלד" של כל מי שמסתמך על ממוצעי מטהקריטיק).

אז משחק האינדי Inscryption הוא ללא ספק משחק השנה שלי. זה מן הסתם רק מתוך המשחקים שבכלל הספקתי לנסות השנה, רשימה מצומצמת שלא כוללת (עדיין) משחקים כמו Deathloop, Halo Infinite, It Takes Two, Returnal, Hitman 3, RE VII, Psychonauts 2, Wildermyth, The Forgotten City ורבים וטובים אחרים שעדיין בבקלוג.
המשחק יצא רק בחודש אוקטובר, ואמנם הפסיד כמה מועמדויות פה ושם בVGA או ב-Steam Awards, אבל מצד שני הוא גם זכה לטייטל ה-GOTY באתרים כמו RPG, פוליגון, Screen Rant ואחרים. לא ראיתי שום אזכור קודם בפורום הקטן והמצומצם שלנו, אבל בסטים כנראה שגם אוהבים אותו, עם מעל 40,000 ביקורות ומינון של 96% חיוביות - ככה שלפחות אני לא לבד פה.

זה מסוג המשחקים שאומרים עליהם "עדיף להיכנס אליהם בלי לדעת שום דבר", אבל במינימום כדאי לציין שהמשחק הוא בחציו rougelike deckbuilder ובחציו משחק אימה/escape the room (שני ז'אנרים שבחיים לא ציפיתי לראות יחד) ומיועד גם לאנשים שלא אוהבים אף אחד מהם. תוסיפו לזה הרבה mindfuck והרבה מטא מבית היוצר של Pony Island ו-The Hex (אבל טוב משמעותית משניהם) ותקבלו את הכיוון הכללי.

זמין רק לPC בסטים ובאפיק - ובשתי החנויות הוא ב-20% הנחה בימים הקרובים. ולשמחתו של קאז, על ההנחה הזו אפיק מסבסדת עכשיו קופון של 10$ (רק עד ה-6 לחודש) ככה שבשורה התחתונה אפשר לקנות אותו במחיר מצחיק של 25 ש"ח. סך הכל דיל לא רע בשביל המשחק הכי טוב של 2021:
https://www.epicgames.com/store/en-US/p ... ion-6b29ab

מוזמנים להמליץ גם על משחקי השנה שלכם בתגובות, ואז לנסות בעצמכם את Inscryption כדי שתבינו איפה טעיתם.

Stick
Veteran

Re: משחקי השנה שלכם - 2021

הודעהעל ידי Stick » 03 ינואר 2022, 22:41

האמת שגם אני לא שיחקתי בהרבה מהמועמדים הקלאסיים של השנה, שזו בעצם כל רשימת הבקלוג שלך גם כן.
אבל פשוט אף אחד מהם לא מושך אותי יותר מדי, אני בטוח שבכמה מהם עוד אשחק וכנראה גם אוהב, אבל זו שנה חלשה שכזו.

עם זאת שני משחקים שכן ראוי להזכיר בעיניי הם ריטרנל וdeath door. ריטרנל הוא משחק השנה שלי אני מניח, דיברנו עליו כאן כבר לא מעט אז אין מה להוסיף, אני מניח שבשנה רגילה הוא היה יותר 'הפתעת השנה' שלי מאשר 'משחק השנה', אבל סך הכל משחק מצוין שמאוד מאוד נהנתי ממנו.
death door קטן ממנו בהרבה אבל גם נתן לי זמן נהדר לכל אורכו, בעיקר בזכות העיצוב המעגלי המצוין של השלבים שלו.
הוא יצא לאחרונה גם לפלייסטישן, מאוד מומלץ.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 ינואר 2022, 08:34

גיא, דרך מתוחכמת להמליץ על Inscryption. בדרך כלל קשה לי להתמודד עם הRNG של משחקי deckbuilder הוא תמיד דופק אותי, אבל יאלה ננסה כי עפת עליו וכי אני מעריך מקוריות
כזו במשחקים.

משחק השנה שלי? אם אנחנו חייבים להיצמד ל2021 אז זה חייב להיות SMT5 (לא ציפיתם למשהו אחר מיפנולוג, נכון? ) למה? כי אם משחק JRPG היה יכול להיות חלק מהבחינה הפסיכומטרית, אז SMT5 היה חלק ממנה, מעל 50 שעות בפנים ואני לא קרוב למצות אותו הוא לוקח אותי לקצה.

אם היה אפשר לרמות ולהביא משחקים שלא יצאו ב2021? (אני ארמה) הייתי בוחר בthe messenger משחק דמוי נינג'ה ג'איידן 8BIT הומריסטי קורע מצחוק שהופך בשלב מסוים למשחק 16BIT החב'רה האלה מוכשרים פצצות :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 ינואר 2022, 09:06

אני חושב שHalo Infinite היה המשחק היחיד ששיחקתי השנה אז...היילו אינפיניט? :)
ברצינות,עבורי לפחות זה היה קאמבק מפואר לסדרה,לפחות כשזה מגיע לקמפיין טוב,והגיימפליי היה פשוט...sublime,הרבה אלמנטים חדשים שחששתי מהם שהתחברו בצורה כמעט מושלמת בסופו של דבר לגיימפליי הקלאסי של היילו והיו מסוג התוספות שלא ידעתי אפילו שאני רוצה. אני גם מתחבר לטענות על level design ממוחזר ומשעמם לפרקים,זו באמת נקודה חלשה בקמפיין הזה שהם צריכים לטפל בה הלאה,והייתי גם שמח ל-biomes שונים,מניח שזה יגיע בהמשך.
מאוד חששתי מהרעיון להפוך את היילו למשחק סרוויס,אבל אם 343i יפמפמו קמפיינים איכותיים כמו זה אחת לשנה,אני בעד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 11:23

אני התחלתי את INSCRYPTION והוא ממש מקורי ומגניב, אבל לא בטוח כמה אני באמת נהנה עדיין... אעדכן
מאוד אהבתי את ראצ'ט, כידוע.
אני מתקרב לסוף של הנוקמים... אז לא יכול לדרג עדיין
KENA היה חמוד, לא יותר
לצערי ההרחבה של OUTER WILDS רצה כל כך גרוע אצלי שאני לא מצליח להנות ממנה כמו שצריך, אני די בטוח שזה היה משחק השנה שלי אם הייתי מצליח, זה ייאלץ לחכות למחשב הבא :(
אז המשחק ה"רגיל" שלי השנה הוא IT TAKES TWO! משחק נהדר, שיחקתי עם אשתי והיה ממש כיף

אבל בהפרש גדול, משחק השנה שלי הוא... ELEVEN TABLE TENNIS לקווסט 2 :)
כן, פאקינג פינג פונג מנצח את כולם :) בכלל, הקווסט 2 זה משהו שאני שם על הראש בכל יום למשך בערך שעתיים בממוצע וכל מה שחוויתי עליו השנה שם בכיס הקטן הרבה מאוד מחוויות הAAA הטובות ביותר שאי פעם שיחקתי.
במקרה של הפינג פונג הזה - פשוט סימולציה כמעט מושלמת למשחק האמיתי עם יתרון מאוד מאוד בולט - לא צריך ללכת ולהרים כדורים אף פעם :P
אני כבר שחקן פינג פונג לא רע בכלל בזכות הדבר הזה, רוב הזמן אני בטופ 10 השחקנים שמשחקים באותו הרגע, אם לא בטופ 5, ועדיין יש לי עוד המון ללמוד ולהשתפר.
ממתין למבצע של RE4 כדי לנסות אותו, אומרים שהוא הכי טוב שיש בקווסט מבחינת "משחקים אמיתיים" אבל באמת שהקווסט מציע הרבה מעבר לזה, זו חוויה מדהימה וסופר חברתית, אפילו סתם לשבת ולשחק פוקר בשולחן עם אנשים מכל העולם זו חוויה נהדרת שתמיד כיף לחזור אליה.

בסוף השנה הנכחית אני מקווה כבר להיות אחרי הגביע הקדוש של תחום ה-VR מבחינתי - HL ALYX.
ומי יודע, אולי באמת תצא היורשת של הקווסט 2 ואוכל לשחק בו ברמת פירוט, FOV, שליטה ורזולוציה שאף אחד עדיין לא חווה, ואז גם די בטוח שיהיה לGOW חתיכת אתגר כדי לזכות בתואר משחק השנה שלי.
יאללה, ש-NVIDIA יכריזו כבר על סדרה 4000, אני אעשה הזמנה מוקדמת, כבר לא אכפת לי כמה יעלה המחשב הבא שלי, אני לא יכול לחכות יותר :(

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 04 ינואר 2022, 14:25

Halo infinity ללא ספק, לא סיימתי עדיין, אבל ממשיך ונהנה מכל רגע.
אם להתייחס רק למשחקים שיצאו השנה: גם Returnal היה מדהים (אלמלא היילו הייתי בוחר בו בקלות) וPsyconauts 2 מאוד הפתיע אותי לטובה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2022, 14:42

Laskin כתב:אני התחלתי את INSCRYPTION והוא ממש מקורי ומגניב, אבל לא בטוח כמה אני באמת נהנה עדיין... אעדכן
מאוד אהבתי את ראצ'ט, כידוע.
אני מתקרב לסוף של הנוקמים... אז לא יכול לדרג עדיין
KENA היה חמוד, לא יותר
לצערי ההרחבה של OUTER WILDS רצה כל כך גרוע אצלי שאני לא מצליח להנות ממנה כמו שצריך, אני די בטוח שזה היה משחק השנה שלי אם הייתי מצליח, זה ייאלץ לחכות למחשב הבא :(
אז המשחק ה"רגיל" שלי השנה הוא IT TAKES TWO! משחק נהדר, שיחקתי עם אשתי והיה ממש כיף

אבל בהפרש גדול, משחק השנה שלי הוא... ELEVEN TABLE TENNIS לקווסט 2 :)
כן, פאקינג פינג פונג מנצח את כולם :) בכלל, הקווסט 2 זה משהו שאני שם על הראש בכל יום למשך בערך שעתיים בממוצע וכל מה שחוויתי עליו השנה שם בכיס הקטן הרבה מאוד מחוויות הAAA הטובות ביותר שאי פעם שיחקתי.
במקרה של הפינג פונג הזה - פשוט סימולציה כמעט מושלמת למשחק האמיתי עם יתרון מאוד מאוד בולט - לא צריך ללכת ולהרים כדורים אף פעם :P
אני כבר שחקן פינג פונג לא רע בכלל בזכות הדבר הזה, רוב הזמן אני בטופ 10 השחקנים שמשחקים באותו הרגע, אם לא בטופ 5, ועדיין יש לי עוד המון ללמוד ולהשתפר.
ממתין למבצע של RE4 כדי לנסות אותו, אומרים שהוא הכי טוב שיש בקווסט מבחינת "משחקים אמיתיים" אבל באמת שהקווסט מציע הרבה מעבר לזה, זו חוויה מדהימה וסופר חברתית, אפילו סתם לשבת ולשחק פוקר בשולחן עם אנשים מכל העולם זו חוויה נהדרת שתמיד כיף לחזור אליה.

בסוף השנה הנכחית אני מקווה כבר להיות אחרי הגביע הקדוש של תחום ה-VR מבחינתי - HL ALYX.
ומי יודע, אולי באמת תצא היורשת של הקווסט 2 ואוכל לשחק בו ברמת פירוט, FOV, שליטה ורזולוציה שאף אחד עדיין לא חווה, ואז גם די בטוח שיהיה לGOW חתיכת אתגר כדי לזכות בתואר משחק השנה שלי.
יאללה, ש-NVIDIA יכריזו כבר על סדרה 4000, אני אעשה הזמנה מוקדמת, כבר לא אכפת לי כמה יעלה המחשב הבא שלי, אני לא יכול לחכות יותר :(

איך אתה מנסה להכתיר כמשחק השנה משחק שלא יצא בשנה המדוברת :idea:

השנה שחקתי המון משחקים, לא מעט מהם משנים קודמות כמו GOW או TLOU או ספיידרמן. יש יותר מדי משחקים שעדין לא הספקתי לשחק כמו RE8, היילו אינפנט (כי אני עדין באמצע 4), סייקונאטס 2 או דת׳לופ. כרגע משחק השנה שלי הוא ריטרנל.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 15:00

למה? it takes two כן יצא השנה ;)
אבל כן, קניתי כמו 90% ממי שיש לו קווסט 2 את המכשיר בשנה האחרונה והמשחק פינג פונג לדעתי היה עדיין בבטא שנה שעברה ו-90% ממי שיש לו את המשחק רכש אותו השנה… מבחינתי זה לגמרי משחק של 2021

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 04 ינואר 2022, 15:05

לא הספקתי לסיים/לשחק בכל או רוב המועמדים, אבל בינתיים לפחות - AOE4. בעיקר בגלל המולטיפלייר. הקמפיין גם נחמד, אבל המשחק ממש זורח במולטי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 ינואר 2022, 16:13

מפתיע שאנשים אשכרה יושבים לשחק AOE4 במולטי, כאילו אני יודע שAOE2 הוא אחד המשוחקים בסטים אבל חשבתי שחוץ ממנו רוב הז'אנר RTS כבר מת, אם אפשר למצוא משחקים מהר בAOE4 הייתי רוצה לנסות את המולטי.

יהיה גם נחמד להתחרות מתישהו אינטר אם יבוא לך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2022, 16:55

Laskin כתב:למה? it takes two כן יצא השנה ;)
אבל כן, קניתי כמו 90% ממי שיש לו קווסט 2 את המכשיר בשנה האחרונה והמשחק פינג פונג לדעתי היה עדיין בבטא שנה שעברה ו-90% ממי שיש לו את המשחק רכש אותו השנה… מבחינתי זה לגמרי משחק של 2021

אולי שכחתי לכתוב את זה אבל התיחסתי לאלכס, שהיה משחק השנה שלי ב-2020 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 17:18

אה כן, זה הולך להיות משחק השנה של 2022 :)
סתם האמת שאני לא בטוח שהוא אפילו יהיה משחק הVR הכי טוב של השנה, אני סתם לא יכל לחכות כבר :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2022, 17:22

Laskin כתב:אה כן, זה הולך להיות משחק השנה של 2022 :)
סתם האמת שאני לא בטוח שהוא אפילו יהיה משחק הVR הכי טוב של שנה הבאה, אני סתם לא יכל לחכות כבר :(

להתחשב בזה שאנחנו כבר ב-2022 ולא הוכרז אף AAA מעניין ל-VR אומרת שכנראה גם השנה הוא יהיה ה-AAA הכי מושקע וטוב. להגיד את האמת, יש לי הרגשה שהוא יהיה ה-AAA הכי מושקע ל-VR גם ב-2023 ו-2024.. :/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 17:25

כן, לגמרי שכחתי שאנחנו ב-2022 וערכתי :)
ואני די בטוח שאתה טועה, ושבחלון השיגור של הקסדה הבאה של מטא יהיו משחקים מטורפים ובעיקר פורטים של משחקים שיהיו אפשריים בזכות כח עיבוד פי כמה וכמה וכמה ממה שיש כעת וכלים הרבה יותר טובים לעשות את הפורטים האלה… אה, ומפורטים של משחקים שעובדים עליהם היום גם לPSVR2
אבל גם כמה משחקים מקוריים, שיתנו פייט לאלכס אולי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 04 ינואר 2022, 17:34

glass man כתב:מפתיע שאנשים אשכרה יושבים לשחק AOE4 במולטי, כאילו אני יודע שAOE2 הוא אחד המשוחקים בסטים אבל חשבתי שחוץ ממנו רוב הז'אנר RTS כבר מת, אם אפשר למצוא משחקים מהר בAOE4 הייתי רוצה לנסות את המולטי.

יהיה גם נחמד להתחרות מתישהו אינטר אם יבוא לך.

הז׳אנר די מת, זה נכון, אבל למצוא משחקים אין בעיה. תוך דקה-שתיים מקסימום אני מוצא משחק. אגב, גם במשחקים ישנים יותר (SC2/WC3/SupCom...) אין בעיה למצוא. גם לא מעט pros מ-WC3/SC2 עברו ל-AOE4.

וכן, המשחק ממש כיף ומרענן, והקצב שלו מהיר יותר מ-AOE2. אם תרצה לשחק מתישהו, בכיף... שיחקתי אותו ב-GP אבל שוקל לקנות אותו לסטים בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 ינואר 2022, 17:58

DrKeo כתב:
Laskin כתב:למה? it takes two כן יצא השנה ;)

אולי שכחתי לכתוב את זה אבל התיחסתי לאלכס, שהיה משחק השנה שלי ב-2020 :)

נראה לי שאני בערך באמצע שלו - הוא פשוט משחק מעולה. יש לו שני מינוסים עיקריים : 1. מסכי הטעינה בו בלתי נסבלים. 2. אין שום Melee Damage.. שזה הזוי לגמרי במשחק עם פיזיקה מדהימה שכזאת. זה ממש פוגם לי במשחקיות, שכפתאום באים לי רובוטים מעופפים כאלה ואני חייב לירות בהם, במקום להוריד עליהם כיסא/קרש/לום.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 ינואר 2022, 18:27

לאסקין, מה יהיה, , השבחים לפינג פונג מזכירים לי את החיפרות של רונן על Meteos לדיאס ואתה יודע איפה זה נגמר. איפה הלאסקין שרעב לAAA תקנה כבר רזי 4 למכשיר הזה כדי שיהיו רשמים טובים ושיהיה לי תירוץ לקנות גם קסדה.

נ.ב אם יש leaderboard עולמי לטניס הזה אני קונה אותו אתמול :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2022, 19:39

אני עדיין רעב לזה, פשוט שום דבר שיצא השנה לא מתקרב, זו לא אשמתי אלא אשמת השנה האיומה הזאת.

יש בהחלט לידרבורד עולמי, ולא קנית אותו אתמול אז…

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 04 ינואר 2022, 23:41

אני מזמן לא משחק לפי שנת יציאה אז הכל מעורבב לי מבחינת תאריך יציאה
אבל ללא ספק המשחק הכי טוב שעברתי השנה ,היה " כמו דרקון "
הוא לא לכל אחד ,אבל מאוד נהניתי מימנו
מטרויד היה טוב ,אבל לא מספיק טוב וגם עדין לא עברתי אותו
את דטרויד עם זכור לי נכון עברתי בשנה הקודמת
עברתי כל מיני משחקים השנה ," כמו דרקון " ,זכור לי כהכי טוב

אבל לא היה לי השנה משחק עם אפקט " wow "
וגם יש משחקים שאולי טובים מאוד אבל לא הגעתי אליהם עדין
דוגמת הילו 6 ופרוזה האחרונים

אני מעריך שיצא כבר זלדה botw 2 ,הוא כניראה יהיה משחק השנה שלי לאותה שנה ,הוא הכי מצופה מבחינתי
אבל לא ידוע מתי יצא בכלל

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 ינואר 2022, 09:15

קרירין, מה למען השם אתה עושה עם החיים שלך? תשחק ביקאוזה 0 בהקדם. תתכונן להתאהב במאג'ימה הגבר, ואז תבין מה זה משחק טוב.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 ינואר 2022, 06:42

עברתי את יאקוזה 0 מזמן

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 מרץ 2022, 09:51

ועכשיו Inscryption לקח את פרס משחק השנה גם בטקס של הIGF (יחד עם עוד שלושה פרסים) וגם בGame Developer Choice Awards.
https://techraptor.net/gaming/news/insc ... vs-and-igf
הצבעתי לו בתכלס בשתי התחרויות, אבל זה עדיין מפתיע. לא חושב שהיה אי פעם משחק שזכה בשני הפרסים האלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מרץ 2022, 10:56

אני הגעתי בו די רחוק, אבל ברגע שהמשחק התחיל להראות כמו משחק גיימבוי היה לי קשה להמשיך, זה היה מגניב בהתחלה לראות את השינוי וכמוכן מפתיע, אבל פשוט לא התחשק לי להמשיך.
מה שכן, מאוד נהנתי עד לחלק הזה. מאוד מאוד.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 אפריל 2022, 20:42

הוא חוזר למצב משחק יותר קלאסי (אבל גם עם טוויסט) בחלק השלישי, והסך הכל של העלילה בהחלט מצדיק להמשיך. משחק זהב.

וכן, בתכלס החלק הראשון הוא עדיין ההילייט, והדבר שכל אחד חייב לעצמו לנסות, בעוד החלק השני הוא בהחלט החלש ביותר - אבל זה עדיין מאד מרשים לראות איך אפשר לקחת משחק מאד ספציפי, ועם קצת שינויים לנוסחה להפוך אותו למשהו אחר לגמרי.
זה גם סופר מרשים איך הוא בנה בעצם 4 מערכות כללים שונות של קלפים, ועדיין אפשר לשחק בכל אחת מול כל אחת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2022, 10:17

זה ממש מרשים, אבל עבורי זה פשוט היה יותר מדי ועכשיו אני בקושי זוכר את החוקים. חבל… אבל עדיין אזכור את המשחק הזה בצורה מאוד חיובית ואני אשחק גם במשחק הבא שלהם, בוודאות.

באותו נושא - Slay the Spire, מגיע לפלוס היום. שיחקתי בו במחשב בעבר אצל חבר אבל אף פעם לא צללתי אליו כמו שצריך, מצפה לעשות זאת החל מהערב.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים