משחקי 2023

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: משחקי 2023

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2023, 12:16

מי התנפל? פאקינג מי התנפל? טוב שאריק לא שיחק אותה הדאלי לאמה על חשבוני.נזכר שבא לו להיות האמא תרזה של ווקסלים בדיוק כשאני בסביבה.

אני מכיר את נדב איזה כמעט 20 דרך וויגמס מעולם לא היה לי חיכוך עם הבן אדם, אממה? אריק נזכר שבא לו לשחק אותה הפאקינג דלאי לאמה על חשבוני, לעשות לי נו נו באצבע על מה שכתבתי לקרירין לחמם עלי את כל העסק, ואז הוא גם נזכר להגיד לי "גלאס כפרה אני לא משחק אותה מוסרי עליך גם אני צחקתי על קרירין פעם" חחחחחחחחחחח
יש יותר להתנפל מזה להביא עלי את האדמין ואז להגיד לי "אז מה אם הבאתי עליך את האדמין עליך אני גם צחקתי"

מה גם שגם עם קרירין יש לי היסטוריה ארוכה והיה ראוי לפחות שיגיד שהוא נפגע לפני שמתנפלים עלי ואומרים עלי שאני בא לפגוע בו. מעניין איפה הייתם כשהיה פה טרול שכיוון אלי אישית לא זכור לי שאז מישהו נזכר להיות דלאי לאמא או האמא תרזה, אלא אני בעצמי עצרתי את זה, והמנהלים כשהם ראו שאני לא מתכוון לשתוק לאותו טרול וזה פשוט יגרום למלחמה בלתי פוסקת הם החליטו למחוק הכל.

אף אחד לא היה חייב גם לעמוד לצידי עם אותו טרול, כן ? אבל לשחק אותה הדאלי למה על חשבוני עם כל הדברים שנאמרים פה?

עזוב גם את הצביעות של שרון, מתייחס אלי בשרשור הפוליטיקה ומתי שבאים אליו בביקורת "החלטתי להתעלם מגלאס תקופה" גבר לפחות תהיה גברי וקבל את הביקורת שמעבירים עליך.

לאסקין, אני לא אמרתי לאף אחד "פלא שהילדים שלך לא מדברים איתך" בוא לא נסחף מה שירד איתי לפסים אישים ירדתי איתו לפסים אישים ואתה יכול לבדוק את זה.
מי שדיבר לגופו של עניין דיברתי איתו לגופו של עניין.

לא נורא, החלטתם מה שבא לכם שלי מעירים, ועלי מתנשאים ומה ששרון עשה מקובל בלי אזהרה? קיבלתי הפורום הוא של נדב לא שלי, וההחלטה היא ביידים שלו לא בשלי, אני החלטתי שלא מתאים לי, אם ככה העניין מתנהל, שאחד יכול לכתוב מה שבא לו באיזה טון שבא לו וזה מתקבל בחיוכים כאלה :-) והשני מקבל אזהרות..

אבל לפחות אל תזכירו אותי בשום צורה אם זה מה שבא לכם, אני נכנסתי כי תתפלא יש פה אנשים שאני לפעמים מדבר איתם בהודעות פרטיות ואני רוצה להשאיר להם אפשרות ליצור קשר אם בא להם.

פשוט היה באסה לגלות שהמדיניות היא "שאדם X מדבר נאפשר 100% חופש ביטוי, שגלאס מדבר נזכור להפעיל יד קשה"

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2023, 12:59

אתה באמת חושב שמישהו חימם את נדב פה? כשקראתי את ההודעה שלך ישר אמרתי לעצמי "WTF?"
ונראה שאתה עדיין לא מבין את ההבדל...
זה לא אמא תרזה להבין שזו ירידה לפסים אישיים ולצחוק על החיים והפרנסה של בן אדם בקטע נמוך מאוד, גם אם לא התכוונת לפגוע וגם אם לא פגעת - זו חציית גבול משונה מאוד.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2023, 13:17

אמרתי בפירוש מי חימם לדעתי לא אמרתי שאתה עשית את זה.

חציית גבול? חציית גבול זה עם אדם שמודיע לך שאם תדבר איתו בסגנון X שלא מקובל עליו הוא במקרה הטוב לא ידבר איתך ובמקרה הרע יתלונן עליך למנהלים/יבקש שימחקו את ההודעות שלך/יחסמו אותך. עם אדם שאתה מדבר איתו כמעט כל הזמן (כמוני וקרירין) ובשיח שלנו יש הרבה פעמים דברים שגולשים להקטנות הדדיות ואף אחד מאיתנו לא עושה עניין מזה, לבוא לקבוע בשם קרירין שהוא נפגע ואז גם להטיף לי על זה, זה לא רק ניסיון לצאת מוסרי מעלי, זה גם סוג של פטרוניזם כי בעצם מי שעושה את זה אומר שהוא מבין יותר טוב מקרירין מה הוא מרגיש.

אם קרירין היה אומר: "גלאס, פוגע בי מה שאמרת" מראה סימנים שזה מזיז לו בכלל אז היה מקום להזדעזע. ככה לפחות כל בן אדם סביר יראה את זה.
אבל שיהיה אחי שיהיה.

ראיתי פה כל כך הרבה דברים בוקסלים שתואמים בדיוק את ההגדרה שלך ל"חציית גבול משונה מאוד" והכל התקבל בחיוכים מאוזן לאוזן.
אבל בגלל שאני לא אמא תרזה של אף אחד ואני לא הדאלי לאמה, אני לא מתכוון לציין איזה מקרים.

היו שני מקרים שהפריעו לי וזה היה שקאז ננעל על נדב, אז זה לא היה בערכים שלי לשתוק על מה שהרגשתי שהוא לא הוגן על בן אדם שתכלס טורח שיהיה פה מקום לכתוב לכולם. ועל בלינג כי אני מכיר את הבן אדם מלא זמן ואני יודע כמה הבן אדם הזה זהב ולא יכול לפגוע בזבוב בטח לא בכוונה של רוע כמו שראיתי שהודבקה לו, אבל שיהיה, הבנתי כבר שהצדק לא ייעשה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2023, 14:17

אף אחד לא "הביא" אותי עליך או חמם אותי, אתה הבאת אותי עליך עם ההערה הזאת לקרירין.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2023, 14:19

לא אמרתי שאמרת שאני חיממתי, שאלתי אם אתה חושב באמת שמישהו היה צריך לחמם אותו כדי שיפנה אלייך או יזהיר אותך, כאילו מה שכתבת לא הדליק נורה פה לכל אחד שקרא את זה, כי מדובר בהחלט בירידה לפסים אישיים "בלתי קונבנציונליים".
אבל בקיצור הבנתי אותך, כולם לא בסדר ואתה קורבן שנטפלים אליו...

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2023, 14:32

חלילה נדב לא לקחתי לך את הזכות להחליט לבד.
אני אומר שאריק תרם הרבה לכדור השלג המתגלגל וניפח את זה מעבר לכל פרופורציה, לכן גם לדעתי הוא הרגיש צורך לסייג את מה שאמר לדעתי הוא הבין שהוא קצת נסחף.

בכל מקרה. כל מה שביקשתי מלאסקין ואולי מאחרים שקוראים פשוט לא להזכיר אותי בואו נצא גברים.

אני משתמש בכינוי הזה של Glassman בFGC העולמי והישראלי להרבה דברים וכבר קרה לי (ודווקא היה סופר מחמיא) שאנשים פנו אלי דווקא בגלל ההודעות בפורום, אז מבחינתי ההודעות בפורום מוסיפות לי הרבה כבוד ואני בהחלט גאה בכל פוסט שכתבתי פה ובשבילי זה גאווה אם הם ישארו, אבל לא בא לי להיות רונן הבא של הפורום גם כי זה נזק וגם כי לא באמת עשיתי פה משהו למישהו שמצדיק את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2023, 15:25

אני לא ראיתי את ההודעה של אריק כשכתבתי את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 דצמבר 2023, 13:43

לפי מה שמבקרים אומרים בטוויטר, נראה שהוא נוסחת יוביסופט קלאסית (בעעע) אבל יפיפה גרפית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 דצמבר 2023, 15:21

אני מנחש שבהחלט אשחק בו, בהמשך… אחכה למבצע סביב 50 דולר
אני אישית מאוד אוהב את העולם שיצר קאמרון והעובדה שהוא כל כך יפה רק מדרבנת אותי עוד יותר
אבל קודם - סייברפאנק. אתמול המשכתי אותו עוד קצת, עם הפאץ׳ האחרון

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 06 דצמבר 2023, 22:39

צפיתי בכמה ביקורות עליו, הוא פשוט נראה כמו פאר קריי פרימל עם גראפיקה וסביבה שנראים הרבה הרבה יותר טוב. הגיימפליי נראה משעמם אפילו בשביל משחק יוביסופט טיפוסי.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2023, 14:52

זכור לי שיש פה כמה חובבי לגו...
אז יש עכשיו לגו בפורטנייט, והוא נראה ממש מגניב!
אפילו יש הרס ממש יפה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 דצמבר 2023, 20:30

המשחק the day before עשה קצת רעש בשבוע האחרון… מדובר במשחק שהיה בו משהו ״פישי״, הוא נראה טוב מדי ושאפתני מדי עבור המפתחים שלו, ולמרות זאת אנשים רבים חיכו לו, וקיוו שיהיה הDayZ החדש.
אז הוא יצא לפני שבוע והוא התחיל עם מספר די גדול של משתמשים בסטים, וירד ב-90% אחרי 4 ימים, כי הוא כמובן היה חתול בשק עם מליון באגים וכמעט אפס ממה שהוא הבטיח לעשות.

היום, רק שבוע בדיוק אחרי יציאתו - החברה הכריזה שהם סוגרים את הבאסטה וסוגרים את הסטודיו.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 דצמבר 2023, 08:29

Laskin כתב:זכור לי שיש פה כמה חובבי לגו...
אז יש עכשיו לגו בפורטנייט, והוא נראה ממש מגניב!
אפילו יש הרס ממש יפה

כן, חוויתי דרך הבן שלי שמשחק בזה כל היום עם חברים. חביב.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 דצמבר 2023, 09:06

זה לגמרי משחק בפני עצמו, כמעט כמו מיינקראפט בעולם של לגו, מושקע מאוד.
במקביל הם גם הוציאו מירוץ מכוניות שעשו אותו החבר׳ה של רוקט ליג - גם כן מושקע מאוד ויכול היה להיות משחק בפני עצמו עם עוד קצת תוכן.

פורטנייט מנסה לעשות מהמשחק ממש פלטפורמה בסגנון של Roblox והם עושים את זה ממש, ממש טוב. הילדה שלי משחקת רובלוקס והוא ממש מעפן לעומת מה שיש היום בפורטנייט. כל הכבוד להם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 דצמבר 2023, 09:19

כמו שאני אומר כבר הרבה זמן, צוקרברג ושות' חיים בסרט קשה, יש רק metaverse אחד וזה פורטנייט.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 14 דצמבר 2023, 23:36

למי שלא שם לב, The Finals 1.0 יצא ומסתמן כהצלחה. עוד משחק GAAS ממפתחת אינדי במשחק הבכורה שלה.
אני כמובן כבר לא מזכיר את Lethal Company שסחף את הרשת בחודש האחרון.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 דצמבר 2023, 00:36

כשחברות אנונימיות עושות דברים מקוריים ומביאות סיפור הצלחה משום מקום - זה משמח מאוד, כי זה לא בא על חשבון המשחקים שאנחנו אוהבים ומצפים מהן, לעומת זאת כשחברה כמו רוקסטדי מבזבזת עשור על פיתוח של חיקוי של אותם סיפורי הצלחה בנסיון לעשות כסף ממשהו שאין להם באמת נסיון או תשוקה אמיתית לפתח - זו טרגדיה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 דצמבר 2023, 02:37

מבחינתנו זאת טרגדיה, אבל מבחינה עסקית זה טמטום לא לשים את הכשרונות הגדולים על הפרויקטים עם פוטנציאל הרווח הגדול ביותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2023, 03:09

InterAl כתב:מבחינתנו זאת טרגדיה, אבל מבחינה עסקית זה טמטום לא לשים את הכשרונות הגדולים על הפרויקטים עם פוטנציאל הרווח הגדול ביותר.

אני לא יודע אם זה טמטום. לעשות חוויות סינגל טובות ולעשות חוויות מולטי טובות זה skillset שונה מאוד. קריסטל דינמיקס, נוטידוג, ורוקסטדי הן שלוש חברות מאוד מוכשרות במשחקי סינגל פלייר, יש לחלקן קצת נסיון מולטי אבל אין ויכוח שהן חברות סינגל במהותן. שלושתן ניסו, שלושתן נכשלו. העובדה שיש לך מפתחת סינגל מוכשרת לא אומר שיצא לך משחק gaas מצליח. בעצם כשחושבים על זה כמה חברות AAA איכותיות ניסו והצליחו? מעט מאוד.

לעשות משחק gaas זה high risk / high reward ואני לא חושב שזה מובן מאליו. מדובר הרפתקאה שיכולה להביא לסוף של אולפן וכבר ראינו שההצלחה לא מובטחת.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 דצמבר 2023, 04:15

אני לא חושב שזה כזה שונה. היסטורית מולטי וסינגל באו בחבילה אחת באותו משחק, וחברות כמו אפיק, באנג'י, בליזארד, iw, ריספון, רליק, רוקסטאר ועוד - ידעו לייצר את שני הרכיבים באיכות גבוהה. אז כן, אולי לייצר מפות מולטי זה לא ממש gaas, אבל זה גם לא מאוד רחוק משם. במולטי יש אולי שיעור כשלונות גבוה יותר, אבל לא חושב שזה בגלל שמפתחת סינגל "לא יודעת" לפתח מולטי. לי לפחות די ברור שלמפתחת סינגל איכותית יש יותר סיכוי להצליח ממפתחת מולטי בינונית (כמה כאלה יש?)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2023, 11:10

InterAl כתב:אני לא חושב שזה כזה שונה. היסטורית מולטי וסינגל באו בחבילה אחת באותו משחק, וחברות כמו אפיק, באנג'י, בליזארד, iw, ריספון, רליק, רוקסטאר ועוד - ידעו לייצר את שני הרכיבים באיכות גבוהה. אז כן, אולי לייצר מפות מולטי זה לא ממש gaas, אבל זה גם לא מאוד רחוק משם. במולטי יש אולי שיעור כשלונות גבוה יותר, אבל לא חושב שזה בגלל שמפתחת סינגל "לא יודעת" לפתח מולטי. לי לפחות די ברור שלמפתחת סינגל איכותית יש יותר סיכוי להצליח ממפתחת מולטי בינונית (כמה כאלה יש?)

אני חושב שההבדל בין היום לפעם הוא שלפני 15 שנים הצוות מולטי היה קטן משמעותית מהצוות סינגל והסיכון היה נמוך. כמעט לכל משחק סינגל דחפו מולטי וההשפעה על הפיתוח הייתה נמוכה באופן יחסי. בעולם ה-GAAS זה כבר סיפור אחר לגמרי, עלות פיתווח של משחק GAAS היא אסטרונומית. נוטידוג אמרו שהם צריכים להשקיע את כל הכוח של האולפן כדי להצליח לפתח ולתחזק את פאקשנס ובמקום הם יעבדו על שני משחקי סינגל במקביל. המשחק GAAS שלהם ליטרלי לקח מאמץ של שני משחקי נוטידוג, ו-TLOU2 עלה יותר מ-200 מליון.

ובנוגע לאיכות ביחס למפתחי סינגל טובים, אני חושב שבתקופה שהיה לכל משחק סנגל גם רכיב מולטי לא הייתה קורלציה בין איכות המולטי והסינגל. היו משחקים שהיה להם מולטי טוב וסינגל מחורבן, היו שהיה להם סינגל טוב ומולטי מחורבן, והיו משחקים שהיה להם גם סינגל וגם מולטי טוב. אפילו ספציפית נוטידוג שמאוד רלוונטית לדיון היו עושים רכיבי מולטי למשחקי אנצ'רטד ו-TLOU ובזמן שהסינגל היה מאסטרפיס מגדיר תעשיה, המולטי היה לכל היותר חביב. רוב האנשים אפילו לא יודעים שהיה ל-TLOU1 מולטי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 דצמבר 2023, 14:23

זה עניין של פוקוס לדעתי. לנוטי דוג יש את היכולת לייצר מולטי טוב, זה פשוט לא היה הפוקוס של uc ו-tlou. חושב שגם היסטורית זה היה המצב. חברות שהשקיעו באמת במולטי יצרו מולטי טוב. זה לא אומר שהוא הצליח, כי להצליח במולטי (קהילה גדולה שמשחקת לאורך זמן) - זה קשה יותר מלפתח משחק סינגל שמוכר כמה שמוכר וזהו. אבל יש פה פקטורים אחרים שלא בהכרח קשורים לאיכות נטו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2023, 16:10

InterAl כתב:זה עניין של פוקוס לדעתי. לנוטי דוג יש את היכולת לייצר מולטי טוב, זה פשוט לא היה הפוקוס של uc ו-tlou. חושב שגם היסטורית זה היה המצב. חברות שהשקיעו באמת במולטי יצרו מולטי טוב. זה לא אומר שהוא הצליח, כי להצליח במולטי (קהילה גדולה שמשחקת לאורך זמן) - זה קשה יותר מלפתח משחק סינגל שמוכר כמה שמוכר וזהו. אבל יש פה פקטורים אחרים שלא בהכרח קשורים לאיכות נטו.

אני חושב שאתה בהחלט צודק, אבל בכדי לעשות GAAS הם צריכים להפנות את כל המשאבים של הסטודיו לGAAS, והמשמעות של זה היא כנראה לאבד את רוב הכישרון לאורך שנות הפיתוח כי אנשים שהולכים לעבוד בנוטידוג הם שם בכדי לעשות משחקי סינגל מתוסרטים, לא בכדי לפתח GAAS. הם גם עלולים לאבד את ניל דרוקמן בדיוק כמו שרוקסטדי אבדו את ספטון היל וג'ימי ווקר אחרי ש-WB כפו עליהם לעשות משחק GAAS. אז אחרי שנוטידוג תשנה לגמרי את פניה, לך תדע אם המשחק GAAS יהיה הצלחה או כישלון. הרי כולנו יודעים מה קורה כשמשחק GAAS הופך לכישלון, כל המערכת עוברת זעזוע. מהלך שכזה יכל להביא לסוף של נוטידוג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2023, 16:31

הם יכולים להשאיר צוות של 20 אנשים להמשיך לעבוד על תוכן עבורו עד שיצא המשחק השלישי ולהוסיף אותו לשם בחינם, אם יתפוס ממש חזק - שיביאו לצד ג׳ לטפל בתחזוקה והעדכונים שלו. אם הבסיס שלו טוב ויש בו את ״מגע הקסם״ של נוטי דוג - אפשר גם כבר עכשיו להעביר לצד ג׳ לעשות זאת במקום ה-20 האלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2023, 17:47

Laskin כתב:הם יכולים להשאיר צוות של 20 אנשים להמשיך לעבוד על תוכן עבורו עד שיצא המשחק השלישי ולהוסיף אותו לשם בחינם, אם יתפוס ממש חזק - שיביאו לצד ג׳ לטפל בתחזוקה והעדכונים שלו. אם הבסיס שלו טוב ויש בו את ״מגע הקסם״ של נוטי דוג - אפשר גם כבר עכשיו להעביר לצד ג׳ לעשות זאת במקום ה-20 האלה.

משחק GAAS לא דורש 20 אנשים, הוא דורש צוות ענק. נוטידוג אומרים שהם צריכים את כל הסטודיו בכדי לפתח וגם אחרי זה בכדי לתמוך בו. הם יכולים לשים 100% מהסטודיו על המשחק ואחרי שהוא יוצא, לעשות צוות מצומצם לתמוך בו ולהרחיב אותו לאט לאט עד שיגיעו למאות. אבל איך שאתה לא מסתכל על זה הפרוייקט ישאב את הסטודיו לדור שלם ואולי יפרק אותו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 99 אורחים