נושא ההתערבויות 2.0

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא ההתערבויות 2.0

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2022, 11:05

Laskin כתב:1. אין "מצב ענקי" בפס5 שהוא מוחק שמירות, זה מצב מאוד מאוד קטן וקרה לאולי 20 אנשים שלך תדע איך הם שומרים על הקונסולה שלהם.
לסקיירים וגם לוויצ'ר 3 היו בעיות טכניות ענקיות גם כן, פי אלף יותר באגים... הבעיות הטכניות של אלדן רינג הן ממש לא אישו במשחק הזה על הפס5.

2. תן לי דוגמאות לכל היוטיוברים בני 19 שמחשיבים את הביקורות שלהם בOC. אתה סתם מקשקש, שוב... ההפרש בין OC לבין MC הוא סה"כ 20 ביקורות! זהו, OC מחשיבים סה"כ 20 יותר דיעות, במקרה הזה, כשמאחדים את שלושת הגרסאות שפיצלו בMC.
קדימה, אני ממתין.
אגב, חלק מהמבקרים הכי גדולים בתעשייה הביאו ביקורות כשהיו בערך בני 19.

3. וואו, הבאת פה דיעה של איזו מפתחת שתמיד "חוטפת על הראש" ציוני 70 +/- בMC, כמה מפתיע שהם פחות מחשיבים אותם. אתה אשכרה מגיע למסקנות שלך בעקבות ציטוט אחד של מפתח אחד שלא אוהבים את המשחקים שלו כל כך? נפלא.
בכל אופן זה ממש לא רלוונטי מה המפתחים חושבים, הקהל בהחלט מסתכל על זה ובהרבה מקרים נמנע מלרכוש משחקים בהשקה, אם הם מתקבלים פחות טוב אצל המבקרים, וממהרים לרכוש משחקים שמצליחים.

4. מן הסתם לMC יש יותר ותק אז מתייחסים אליו יותר, זה כמו שמתייחסים בסרטים לROTTEN... OC נפתח רק לפני 6 שנים וצבר תאוצה ב-3 השנים האחרונות, MC קיים כבר 21 שנים! אבל הם תקועים מאחור, הם עובדים לאט הרבה יותר מOC ומחשיבים פחות אתרים שבהחלט יש להם טראפיק ושדעתם נחשבת (וממש לא כל בלוגר או יוטיובר, אתה פשוט ממציא שטויות כי זה נח לטיעון שלך), הם לא ממציאים ציונים מהתחת שלהם לביקורות ללא ציון... הם דינוזאור, צריך להתקדם.

עד לפני שנתיים אף אחד לא שם את הממוצע של OC ב"פוסטרים" כאלה, היום כמעט כולם שמים, כי הפופולריות של האתר הזה גדלה ואנשים הפסיקו להסתכל על MC כי זה נותן תמונה פחות שלמה מאשר OC:

בכל אופן עדיין לא הבנתי.... אלדן רינג הוא משחק של 7.7 או לא? מה יותר משקף את ה"אמת" לגביו? המבקרים או הצדיקים שלך?
מעניין שבכל פעם שאני מביא לך דוגמא אתה תברח ל"הוא מקרה מיוחד" :P

לול לאסקין, אתה אשכרה עושה פה Victim blaming לאלפים שנמחקה להם השמירה, מקטין את מספרם לעשרות ואז גם מפזר להם מלח על הפצעים, שהם לא שומרים
על מוצר שהם התאמצו כל כך להשיג במחסור.

2. אתה אשכרה מאתגר אותי להוכיח את הוניליות של מבקרי OC, טוב שלא ביקשת ממני להוכיח שהעישון מזיק לבריאות. בערב יהיה לי פנאי להוכיח לך את זה.
יש מבקרים שאני מעריך ומוקיר את דעתם מאוד כמו Jeff Gerstmann על היושר והכנות שלו וההבנה הענקית שלו בתחום Simon Parkin, כנל Jeremy Parish וכן ג'ייסון שרייר, .כולם מיצגים בעיני את מה שמבקר רציני צריך להיות הכרה עמוקה עם הקלאסיקות הארדקורים עד העצמות ולא מלקקים את התחת לאף אחד (עזוב פוליטיקה)
ומי שלא מכיר את פארקין, הוא אחד הכותבים הכי טובים של Edge ויורוגיימר ויש לו כמה וכמה מאמרים מעלפים ומאלפים בתחום.

אצלי בעולם אידיאלי רק למבקרים כאלה היתה רשות להשפיע על דעה של משחקים, וMC הרבה יותר קרוב לאידילזציה הזו.
הבולשיט הזו ש"אין דעה ששווה יותר וכולן שווות" זה מה שגורם למדיום הזה לא להילקח באותה רצינות כמו ספרים וסרטים, מבקר צריך להיבחן על הידע שלו בשביל להיות שווה יריקה, וMC הרבה יותר קרוב לאידליזציה הזו.

3. המבקרים יודעים איזה מבקר שווה ואיזה לא ולמי להקשיב ולמי לא, זה לא הוותק ושמרנות. בוא נשמור את הויכוח הזה לעוד 10 שנים ונראה אם OC הגיע לחשיבות הזו שאתה מדבר עליה.

לדעתי האישית אלדן רינג הוא לא משחק של 7.7 אבל הוא לא משחק של 97. הוא משחק של 90 לדעתי. אבל אני לא יכול לבוא בשום תלונה לשחקני PC שליטרלי לא יכולים לשחק אותו ולהנות ממנו הם לא פחות גיימרים ממני וממך לא מגיע להם להרגיש כמו "הבן החורג" בתעשייה וFROM צריכים לקבל ass whooping רציני על זה ועכשיו הם באים על עונשם, טחנות הצדק פועלות לאט אבל הן פועלות פעם הבאה From ילמדו לא לזלזל ככה בקהל שלהם. אני גם לא יכול לבוא בתלונות לשחקני PS5 שנפגעו ויצא להם החשק לשחק...

לאסקין אם היתה נמחקת לך השמירה ואיתה עשרות שעות של התקדמות אתה היית פורש בזעם די לשחק אותה :)
חזור למעלה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2022, 11:17

אתה מציב פה איש קש ותוקף אותו, ובנוסף גם משקר שאני זה שטענתי את הטיעונים המומצאים שלך. אני לא אומר שכל דיעה רנדומלית צריכה להחשב. אנחנו מדברים פה על 15% יותר ביקורות במקרה של אלדן רינג, זה הכל. 20 ביקורות יותר, כולם מאתרים עם הרבה כניסות, שהרבה אנשים מחשיבים כדיעה רלוונטית.
OC לא מחשיבים כל בלוגר או כל יוטיובר, אתה זה שהמצאת שזה מה שהם עושים - אז עכשיו תבוא ותוכיח, שאתה לא שלפת את עניין ה"כל יוטיובר בן 19" מהתחת שלך. אם לא - אז תגיד שאתה סתם המצאת ותמשיך הלאה, ואל תדבר בפעם הבאה על KAZZ שלא מודה בטעויות, או עושה זאת פעם אחת... תעשה זאת בעצמך.

לא הבנתי איך "לדעתך" מגיע לאלדן רינג 90. אתה שיחקת בו? כמה זמן? מי אמר שלדעתך הוא לא יהיה זוועה? או מושלם? אתה חייב לשחק כדי לחוות דיעה.
בכל אופן הטענה שלך הייתה שביקורות הגולשים הרבה יותר מייצגים את האמת, אבל שוב ושוב אני מביא לך דוגמאות שזה רחוק ממה שאתה חושב, אז רד מהעץ ותודה בטעות... אנשים ראו שהוא לא ממש משחק בשבילם והם הלכו ונתנו לו 0/10 כדי להוריד לו ציון, ואין לך אפילו דרך לדעת אם הם באמת שיחקו בו, ביקורות גולשים זו הדרך הכי גרועה ופרוצה לדעת מה האיכות של המשחק, באקלים הנכחי של האינטרנט.

תוכיח גם שיש "אלפי" אנשים שנמחקה להם השמירה. אתה סתם ממציא נתונים. כל הזמן.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2022, 11:54

רגע רגע לאסקין, אז עכשיו אתה תוקף את האמינות שלי כי היא לא מתאימה לך ? :) אני קניתי את אלדן רינג כמה שעות לפני ההשקה וזה כתוב בפורום ושיחקתי בו וגם זה כתוב בפורום, אתה רוצה סקרין שוט של הגיימפלי שלי שיהיה כתוב לך שם "גלאס" על הmain character ? תקבל אם בא לך אבל זה הזוי שאני צריך להוכיח דבר כזה :)
ה90 זו דעתי האישית בלבד אחרי כמה שעות.

לגבי זה שOC מביאים כל בן יוטובר בן 19 ממש לא שלפתי את זה מהתחת שלי, זה הדעה של הרבה מאוד אנשים תסתכל על דברים שנדב כתב על OC בעמוד הקודם. ואנחנו מייצגים את הרוב.

ולהשוות אותי לקאז... אני מחבב את קאז ואין לי דבר וחצי דבר נגדו אבל כל ילד יודע שקאז חורץ גורלות על משחקים שהוא לא שיחק בהם מעולם. אניכמעט אף פעם לא עושה את זה. וכשאני כבר כן עושה את זה, אני עושה את זה על משחקים כמו "הוריזן 2" שהם כל כך זהים לקודמים שלהם לדעת כל המבקרים, שזה ברור שהדעה שלי על "הוריזן 1" מייצגת גם את דעתי על "הוריזן 2" כי הם פאקינג אותו דבר.

לא לחינם נדב ואחרים מתארים את מערכת הטיפוס של "הוריזן 2" כחרא, ויש אנשים בERA שכתבו הודעות שלמות על זה שהם אשכרה מתחמקים מהטיפוס ומהשחייה בהוריזן 2 מרוב שהתוספות האלה איומות ורק גורעות מהמשחק, ואני לא קאז, אני יכול אשכרה להביא לינק לפוסטים בERA של עשרות האנשים שכתבו את זה. אז אם 99.9% מהעם הגיימרי (חוץ ממך לאסקין) לא מהלל את התוספות של "הוריז 2" זה עוד יותר מוכיח הוא שקול לקודם בהכל ולכן הדעה שלי על "הוריזן 1" תקפה גם להוריזן 2 כי זה פאקינג אותו משחק עם שינויים מינורים.

גם לא ברור לי למה אתה חושב שאין לי זכות להביע דעה על "הוריזן 1" אם פרשתי אחרי כמה שעות. הסתובבתי בעולם, הרגתי מספר מכובד מאוד של מכונות ועשיתי לבל אפ רציני, שנתן לי להרגיש היטב את מערכת הקרב ולעמוד על טיבה,עשיתי משימות נגד בני אנוש, שנתנו לי לעמוד על טיבה של מערכת ההתגנבות השבורה וחסרת הכייף והאתגר והסתובבתי שעות בעולם, כדי להבין שהוא סה'כ עולם של בובות שעווה מפלסטיק.

ולראייה נדב, לא דיבר פה על איזושהי אנטרקטיביות מרשימה בהמשך, אז המשחק הזבלוני הזה נשאר כשהיה :)
אני לא ממציא נתונים אף פעם, אתה פשוט אוהב לקחת את האמת הטהורה ולתת לה את הספין הלאסקיני המוכר :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2022, 14:04

שוב ושוב בהודעה האחרונה שלך אתה מצטט את נדב או ״אנשים בERA״ כ״הוכחות״ שלך לגבי דברים…

״לא שלפתי מהתחת, זו דיעה של הרבה אנשים״
אם יש או אין שם יוטיוברים בני 19 - זה לא עניין דיעה, אלא משהו שניתן לברר, האם ביררת זאת אי פעם בעצמך? האם אי פעם נתקלת שם בביקורת כזו? או שאתה פשוט סומך על החבר׳ה הסופר אמינים שם, באותה המידה שאתה סומך עליהם כשהם אומרים שישראל מבצעת רצח עם וסוחרת באיברים של תושבי עזה…?
אגב גם זו ״הדיעה של הרוב״, אתה לא מוכיח שום דבר עם משפטים כאלה.

אין כמעט שום בן אדם רציני שיגיד שהורייזון 2 הוא לא קפיצה אדירה מהראשון. כן, תוכל למצוא פה ושם מישהו ממורמר או מאוכזב וזה נכון לגבי כל משחק בהסטוריה. הדיעה הרווחת היא בדיוק הפוכה ממה שאתה מביא כאן - שהמשחק מביא שיפורים רבים. ואני להפך ממך משחק בו ורואה את זה. בדיוק הקשבתי לפודקאסט היום ושמעתי את כריס ריי גאן מדבר על השיפור המאסיבי… אתה פשוט מחליט לפעמיים ש״זה הרוב חושבים ככה״ שכבר סיכמנו שזה לא טיעון והופך את זה ל״עובדה״.

לגבי אלדן רינג - כמה שעות שיחקת שכבר הבאת לו את הציון 9.0? והאם אתה תסמוך על מבקר שנתן ציון כלשהו על סמך השעות שאתה שמת עליו?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2022, 17:30

זה תלוי מי הבן אדם שנתן את הביקורת.. אם זה מישהו כמו שרייר או פארקין או Parish שאני פשוט יודע שאני והם מעריצים את אותם יוצרים ואותם משחקים... אז כן אם הם יגידו לי אפילו תוך 6 שעות שמשחק אחד הוא GOAT בשבילם אני אלך לפחות לנסומאת אותו כי אני יודע שהידע שלהם שווה לשלי... אם אני יודע שהידע שלי או הטעם שלי טובים משל המבקר,אז אני לא אוכל לקבל אותו ומן הסתם קשה להרשים אותי כי אני דוחה כל מה שנחות ואוהב רק את הטוב ביותר וסטנדרטים כמו שלי הם לא נפוצים במדיום הזה.

אתה אוהב את הורייזן 1 אז לא יהיה להם קשה לשכנע אותך :) אני בניגוד אליך רואה אותו בתור המוצר הנחות שהוא.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 מרץ 2022, 21:18

לאסקין, אתה מדבר עם מישהו שחושב שלפרום מגיע בעיטה בתחת אבל לבת'סדה הוא נותן פס. אין בעיה להוציא מוצר שבור אם החומרה חלשה מספיק.

אני מדמיין תואם-גלאס לפני 20 שנה ממציא לו שדים לגבי MC ומטיף לזכות Gamerankings.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2022, 21:29

ביום שFrom יוכלו להגיע לנעל של בטסדה, גם הם יהיו זכאים לפס. From הם חובבנים ולא מלימטר מעבר לזה, שכל תהילתם היא על זה שהם מצאו את הנישה שלהם ומאז חולבים אותה באובססביות כמו גבר עם Oneitis למזלם גם למעריצים שלהם יש oneitis למשחקים שלהם.

לא שFROM לא נהדרים בגיימפלי, כמו כל היפנים אני משבח אותם על זה תמיד על הגיימפלי עצמו כי הם מלוטשים, אבל איפה הם ואיפה בטסדה אפילו לא באותה מערכת שמש.

ולפני 20 שנה הייתי הרבה יותר מאושר, לפני 20 שנה לא הייתי יכול לקבל באן מטורניר בגלל דעה פוליטית. הזוי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 מרץ 2022, 22:24

אף אחד לא זכאי לפס עבור לקויות טכניות בולטות. בטסדה שלך יותר זמן בעסקי משחקי AAA והם עדיין ממשיכים להוציא משחקים במצב טכני רע.
אני רק מדמיין איך היית מתבטא על FROM אם הם היו אלה שמוציאים את FO76.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2022, 22:37

FO76 משחק מעולה, יותר מרוב המשחקים שFROM עשו בחיים שלהם, תאמין לי, אני שיחקתי בFO76 וברוב המשחקים של FROM, מאז DS אם הזיכרון שלי לא מטעה אותי החמצתי רק את DS3 וDS2 בקטלוג העדכני שלהם.

מתי שיחקת בFO76 קאז? עזוב את זה, מתי שיחקת במשהו שהוא לא קנדי קראש, קאז? מהפוסטים שלך עולה תמונה די עגומה שמאז TLOU2 לא שיחקת בשום משחק רציני, בטח שלא FO76.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2022, 06:57

לFO76 יש ממוצע של 52, אבל בטח תעדיף ללכת על ביקורות הגולשים, אז הוא משחק של…… 2.8. הצדיקים של MC בפעולה ;)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 מרץ 2022, 08:07

Laskin כתב:לFO76 יש ממוצע של 52, אבל בטח תעדיף ללכת על ביקורות הגולשים, אז הוא משחק של…… 2.8. הצדיקים של MC בפעולה ;)

לול לאסקין, אתה לא רציני שאתה כותב את זה.

אתה מוזמן לראות את פפ14 והציונים שלו בהשקה השניה.
https://www.metacritic.com/game/playsta ... alm-reborn

וכיום https://www.metacritic.com/game/pc/fina ... -endwalker

אני יודע שאתה לא מצליח לעכל את הקונספט שמשחקים והמונייטין שלהם זה דבר שמשתנה עם הזמן אחרת לא היית ננעל על ממוצע מבקרים שקופא בזמן.
אבל זה ככה המשחקים משתנים עם הזמן וככה גם הדעות עליהם. ה2.8 זה מה שהצדיקים נתנו שהגיע למשחק לקבל את זה בהשקה שלו היום זה לא תקף, ושבטסדה יעשו השקה מחדש אתה תאכל חנות שלמה של כובעים.שתראה הן את ממוצע המבקרים והן את ממוצע הגולשים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2022, 09:50

FAIL!
זה לא אותו משחק, הבאת פה ציון של המשחק עצמו, לעומת ההרחבה (הרביעית, שיצאה לפני כמה חודשים) בלבד. תפוחים ותפוזים.
ואגב, הציון של המשחק משתנה על הזמן ולא קופא בהשקה, כל הזמן יש עוד ועוד ביקורות שמשנות את זה כי להפך ממבקרים - החוסרים יכולים לבוא גם אחרי 10 שנים ולהוריד או להעלות אל הממוצע, בהתאם לאיך שהמשחק התפתח במקרה של ff14. זה עוד יותר מובהק במשחקי MMO וGAAS שפתאום מוסיפים או משנים דברים והשחקנים מרוצים או מאוכזבים.

בכל אופן זה לא קשור לFO76 שהוא משחק סופר כושל, עם ממוצע 2.8… מהנמוכים בהסטוריית במשחקים. אבל היי, זה המדד שאתה רוצה שנלך לפיו, ושוב, בפעם האלף - ״במקרה״ הפעם זה שוב לא רלוונטי הא? מעניין…

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 מרץ 2022, 12:14

Laskin כתב:FAIL!
זה לא אותו משחק, הבאת פה ציון של המשחק עצמו, לעומת ההרחבה (הרביעית, שיצאה לפני כמה חודשים) בלבד. תפוחים ותפוזים.
ואגב, הציון של המשחק משתנה על הזמן ולא קופא בהשקה, כל הזמן יש עוד ועוד ביקורות שמשנות את זה כי להפך ממבקרים - החוסרים יכולים לבוא גם אחרי 10 שנים ולהוריד או להעלות אל הממוצע, בהתאם לאיך שהמשחק התפתח במקרה של ff14. זה עוד יותר מובהק במשחקי MMO וGAAS שפתאום מוסיפים או משנים דברים והשחקנים מרוצים או מאוכזבים.

בכל אופן זה לא קשור לFO76 שהוא משחק סופר כושל, עם ממוצע 2.8… מהנמוכים בהסטוריית במשחקים. אבל היי, זה המדד שאתה רוצה שנלך לפיו, ושוב, בפעם האלף - ״במקרה״ הפעם זה שוב לא רלוונטי הא? מעניין…

איך זה לא קשור, אללה ירחמו, לאסקין FO76 זה GAAS הוא מתפתח כל הזמן הוא הרבה יותר טוב ממה שהוא היה.

בוא נגיע לשורש הויכוח רגע, כדי שנוכל להניח לזה ולהמשיך בחיינו.

שורש הויכוח הוא שאתה לא סובל את ביקורת הגולשים של MC ואתה מנסה כל הזמן לזלזל בהם.

זכותך, כן ? גם אני מזלזל בביקורות שאתה הולך על פי הן אז זה הוגן.

אבל אתה לא מבין מאיפה אני בא עם ביקורות הגולשים בMC.

כולם בMC הם הארדקור והם באלפים, דעת הרוב תמיד עולה על דעה של 100 מבקרים, אם הרוב הוא משכיל, ובעל ידע בתחום הספציפי שאותו הוא מבקר, והגיימרים של MC עונים לקריטריון הזה. איך אני יודע שהם הארדקורס? מהתוכן ומזה שרק אנשים כמונו מבקרים באתר הזה כבר עשורים. לא נולדתי אתמול וגם לא שלשום, אני יודע מי מבקר שם.

אתה חושב שהמבקרים הם איזה unicorns אגדיים, שדעתם טובה ונחשבת מדעה של אלפי גיימרי הארדקורס? לבריאות. אני מעדיף את חוכמת הרוב במקרה הזה. בתפיסה
שלי הרוב קובע וחוכמת ההמונים עולה על איזה 100 מבקרים מוכשרים ככל שיהיו.

כמובן בתנאי שהגיימרים הם איכותים ולא הזבל שהבאת באתר ההוא.

זהו, אפשר לסגור את הפרק הזה בחיינו אני מניח :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2022, 14:39

אם הוא באמת יותר טוב אז הצדיקים שלך היו מוחקים את הביקורת הרעה ומוסיפים ביקורת טובה, מאזנים את זה, משהו... אבל זה לא קרה כי המשחק נשאר פח, והצדיקים שלך לא יטרחו לעשות כלום כי אין להם שום סיבה להיות ישרים.
אם דעת הרוב תמיד עולה על המבקרים - אז הציון 2.8 משקף נאמנה יותר את האיכות של המשחק. אבל בכל דוגמא שאני מביא לך אתה מביא לי תירוצים למה במקרה דווקא במשחק הזה ה לא נכון...

אני חושב שהמבקרים המקצועיים הם מדד טוב יותר מכמה סיבות, אבל בעיקר כי אני בוודאות יודע שהם שיחקו במשחק, ולא נותנים ביקורת על עיוור או בגלל פאנבויז או בגלל שבא להם להוריד/להעלות לו ציון סתם ככה, כי הם ילדים בני 10, מה שבהחלט וללא ספק קורה, באלפים לפעמים, בביקורות הגולשים. אתה סתם החלטת שהם הארדקור, למה? יש לך סימוכין לכך שהם הארדקור ולא בכלל הודים שמקבלים כסף מחברה מתחרה כדי שיורידו ציון? כי הנה - לך תתמודד עם הטיעון שהם הודים שמקבלים כסף... אתה לא יכול, נכון? כי המצאתי. כמו שאתה המצאת שהם הארדקור.
גם מאחר והם צריכים לעמוד מול ביקורת אחר כך - אני יכול לדעת שהם לא יתנו למשחק עם כמה בעיות 0/100, כפי שקורה מלא בMC.

אני עדיין ממתין לאתר אחד שלדעתך הוא "זבל" שOC מחשיבים וMC לא. אבל זה לא יגיע, אתה בחיים לא תנסה לגבות את עצמך אפילו, מספיק ששמעת מ"אנשים".

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 מרץ 2022, 14:46

ביקורות גולשים זה הדבר הכי ראנדומלי בעולם. אני בטוח שאפשר למצוא דוגמאות שבאמת מייצגות את דעת הקהל, אבל בדרך כלל כשמחק או סרט/סדרה מקבלים המון ביקורות, זה אנשים שאו מאוד אוהבים או מאוד שונאים מחוץ לכל פרופורציה את המוצר.
אני לא יודע איך אפשר לקחת את הדברים האלו ברצינות...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מרץ 2022, 15:14

Stick כתב:ביקורות גולשים זה הדבר הכי ראנדומלי בעולם. אני בטוח שאפשר למצוא דוגמאות שבאמת מייצגות את דעת הקהל, אבל בדרך כלל כשמחק או סרט/סדרה מקבלים המון ביקורות, זה אנשים שאו מאוד אוהבים או מאוד שונאים מחוץ לכל פרופורציה את המוצר.
אני לא יודע איך אפשר לקחת את הדברים האלו ברצינות...

חוץ מאשר בסטים, שם הן מחוברות לרכישה של המשחק וזה מצמצם משמעותית את רמת הבולשיט. ועדין גם שם יש review bombing.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2022, 15:21

כן, מצמצם זו מילת המפתח… עדיין תמצא שם כמו שאמרת הפצצות ועדיין תמצא שם ביקורות של 0/100 למשחקים ממש מעולים, בגלל סיבות-לא-סיבות, או משהו סופר נקודתי כמו מישו שלא עבד לו מוד או שלא הצליח להפעיל שוטר ממבט ראשון עם ההגה שלו, או משהו פוליטי/חברתי שהם לא אהבו.
לכן ככלל אי אפשר באמת לסמוך על ביקורות גולשים כמו ביקורות מבקרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מרץ 2022, 15:29

Laskin כתב:כן, מצמצם זו מילת המפתח… עדיין תמצא שם כמו שאמרת הפצצות ועדיין תמצא שם ביקורות של 0/100 למשחקים ממש מעולים, בגלל סיבות-לא-סיבות, או משהו סופר נקודתי כמו מישו שלא עבד לו מוד או שלא הצליח להפעיל שוטר ממבט ראשון עם ההגה שלו, או משהו פוליטי/חברתי שהם לא אהבו.
לכן ככלל אי אפשר באמת לסמוך על ביקורות גולשים כמו ביקורות מבקרים.

זה כמעט לא קורה, כי יש כל כך הרבה ביקורות בסטים. אני גם מרגיש שביקורות סטים לרוב פוגעות בטעם שלי יותר מביקורות של MC, איכשהו הייפ לא משפיע על ביקורות סטים וכל המשחקים האלה שמקבלים 9 אבל לא מגיע להם 9 או המשחקים שמקבלים 7 אבל הם בעצם פנינה שאיכשהו המבקרים פספסו כן מקבלים בסטים 9+. למשל outer wilds עם 95% בסטים ו-86% ב-OC. אני מוצא ביקורות סטים של משחקי שלא עברו review bombing, שזה רובם, ממש מדוייקות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2022, 15:42

כן, אני מסכים שמתוך כל ביקורות הגולשים - בסטים זה הכי טוב, אבל זה עדיין לא מתקרב לרצינות שאפשר לקחת מבקרים.
בנוסף, טעיתי וזה בכלל לא ציונים היום, פשוט נותנים מומלץ או לא מומלץ, זה קצת שונה ולעשות מזה ממוצע זה פחות רציני.
אם ״המלצתי״ יכול להיות שלדעתי זה משחק של 70, או 80, או 98, הם לא יכולים לדעת. יש אנשים שעבורם משחק של 60 הוא עדיין מומלץ, ויש כאלה שמשחק של 75 זה לא מומלץ במחיר שהוא מופיע, זה משהו אחר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מרץ 2022, 15:44

Laskin כתב:כן, אני מסכים שמתוך כל ביקורות הגולשים - בסטים זה הכי טוב, אבל זה עדיין לא מתקרב לרצינות שאפשר לקחת מבקרים.
בנוסף, טעיתי וזה בכלל לא ציונים היום, פשוט נותנים מומלץ או לא מומלץ, זה קצת שונה ולעשות מזה ממוצע זה פחות רציני.

לא יודע אם לקרא לזה רציני או לא רציני, אני רק יודע שהתוצאה הסופית מרגישה יותר טוב ברוב המקרים מהממוצע של OC או MC. לדעתי, בגלל שיש שם עשרות אלפי ביקורות אם לא מאות אלפים לכל משחק, בגלל שכל אדיוט באינטרנט נדבק למשהו שמעצבן אותו ועושה thumbs down ובו הזמן רוב האנשים שנהנים פשוט נותנים thumbs up, במספרים גדולים זה יוצר ממוצע שמשקף לא רע בכלל את איכות המשחק כשכל אלמנט קטן במשחק משוקף בשכלול ציון בגלל קטנוניות של אחוז מסויים (וקטן) מהיוזרים. נגיד משחק עם בעיות ביצועים שמבקרים יחליקו לו בהחלט יחטוף בביקורות סטים. משחק שלא תומך טוב בעכבר ומקלדת כן יחטוף כמות מסויימת של שליליים וזה יזיז את הציון שלו קלות. בסוף הכל מתמצע לציון מאוד מיצג, לפחות לדעתי.

אני גם ממש מרוצה מזה שיש ל-RDR2 ממוצע 87% בסטים, הוא מאוד מיצג לדעתי. משחק עם רמת השקעה מטורפת, ובו בזמן משמים למדי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2022, 16:57

כן אבל אם אני רוצה לדעת מה איכותו של משחק מולטיפלטפורם ואני מתכנן לרכוש אותו לקונסולה, או אם אני משחק משחקים גם ככה עם בקר ולא מקלדת ועכבר - מה אכפת לי מהתמיכה של עכבר ומקלדת? זה מעיד על איכות המשחק? אתה מבין, זו למשל סיבה שהיא לא סיבה… יש משחקים שממש דורשים ומתחננים ממך כשאתה מפעיל אותם לשחק בהם עם בקר ולא עם עכבר, אפילו אם יש תמיכה, אז אם מישהו מתעקש בכל זאת לשחק עם עכבר ומקלדת, משהו שהמשחק לא נבנה ממש סביבו, ומביא לו thumbs down - זו לא ״אשמתו״?

אני מסכים שבמשחקים עם מאות אלפי מבקרים זה הרבה פעמים מייצג נאמנה יותר אבל זה מאוד מאוד תלוי… RDR2 למשל הוא דוגמא מצויינת - זה משחק שמעט מאוד בני עשרה יהנו ממנו, אני יודע שלדעתך זה יותר מייצג אבל זה משחק סופר כבד, ואני מאמין שיש יותר בני 15-25 שכותבים ביקורות מאשר קהל מבוגר יותר, שבסבירות גבוהה מאוד יתחבר אליו יותר מהצעירים יותר.

לסיכום - סטים מצויין במקרים רבים, בטל יותר מכל ביקורת גולשים אחרת, אבל עדיין יהיו לך משחקים מאוד שנויים במחלוקת ללא כל ״צדק״, והכוונה לדברים שלא באמת מעידים על איכותו של המשחק, אלא ענייני תמיכה איזוטריים ו/או פוליטיקה, ולכן ככלל אני חושב שזה מדד הרבה פחות טוב, כי לך תדע היום על איזה שטות עושים הפצצה…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מרץ 2022, 18:17

Laskin כתב:כן אבל אם אני רוצה לדעת מה איכותו של משחק מולטיפלטפורם ואני מתכנן לרכוש אותו לקונסולה, או אם אני משחק משחקים גם ככה עם בקר ולא מקלדת ועכבר - מה אכפת לי מהתמיכה של עכבר ומקלדת? זה מעיד על איכות המשחק? אתה מבין, זו למשל סיבה שהיא לא סיבה… יש משחקים שממש דורשים ומתחננים ממך כשאתה מפעיל אותם לשחק בהם עם בקר ולא עם עכבר, אפילו אם יש תמיכה, אז אם מישהו מתעקש בכל זאת לשחק עם עכבר ומקלדת, משהו שהמשחק לא נבנה ממש סביבו, ומביא לו thumbs down - זו לא ״אשמתו״?

אני מסכים שבמשחקים עם מאות אלפי מבקרים זה הרבה פעמים מייצג נאמנה יותר אבל זה מאוד מאוד תלוי… RDR2 למשל הוא דוגמא מצויינת - זה משחק שמעט מאוד בני עשרה יהנו ממנו, אני יודע שלדעתך זה יותר מייצג אבל זה משחק סופר כבד, ואני מאמין שיש יותר בני 15-25 שכותבים ביקורות מאשר קהל מבוגר יותר, שבסבירות גבוהה מאוד יתחבר אליו יותר מהצעירים יותר.

לסיכום - סטים מצויין במקרים רבים, בטל יותר מכל ביקורת גולשים אחרת, אבל עדיין יהיו לך משחקים מאוד שנויים במחלוקת ללא כל ״צדק״, והכוונה לדברים שלא באמת מעידים על איכותו של המשחק, אלא ענייני תמיכה איזוטריים ו/או פוליטיקה, ולכן ככלל אני חושב שזה מדד הרבה פחות טוב, כי לך תדע היום על איזה שטות עושים הפצצה…

אני מסכים ב-100% שהמשחקים שעברו הפצצה הם לא רלוונטים בעליל. מצד שני מדובר בחופן קטן כל שנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2022, 18:19

ועם זאת אלו בדרך כלל המשחקים הכי גדולים עם ההייפ הכי גדול… משמע המשחקים שאנחנו מהמרים עליהם ;)
גם אם לא ממש הפצצה אז פשוט יציאה מפרופורציות, עניינים רגעיים/נקודתיים וכו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מרץ 2022, 18:24

Laskin כתב:ועם זאת אלו בדרך כלל המשחקים הכי גדולים עם ההייפ הכי גדול… משמע המשחקים שאנחנו מהמרים עליהם ;)

לא הייתי אומר, לרוב מדובר דווקא במשחקים שאנחנו לא מדברים עליהם כמעט בכלל כמו BFV וגם זה כי המשחק שוגר שבור לגמרי. כלומר, ביקורות שחקנים נמוכות כי המשחק שבור זה לגמרי לגיטימי.

אתה סתם מפריז בתופעה, מאוד נדיר שיש משחק גדול ואיכותי שסובל מציון נמוך בגלל review bombing לא מוצדק בסטים.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 מרץ 2022, 11:29

glass man כתב:מתי שיחקת בFO76 קאז? עזוב את זה, מתי שיחקת במשהו שהוא לא קנדי קראש, קאז? מהפוסטים שלך עולה תמונה די עגומה שמאז TLOU2 לא שיחקת בשום משחק רציני, בטח שלא FO76.

ממתי צריך לשחק במשחק כלשהו כדי להיות ער לעובדה שהמצב הטכני שלו גרוע? אפשר לצפות בסרטונים של שחקנים ובניתוח של DF.
בת'סדה מוציאה משחקים שבורים ואתה מחליק להם את זה.

glass man כתב:כולם בMC הם הארדקור והם באלפים, דעת הרוב תמיד עולה על דעה של 100 מבקרים, אם הרוב הוא משכיל, ובעל ידע בתחום הספציפי שאותו הוא מבקר, והגיימרים של MC עונים לקריטריון הזה. איך אני יודע שהם הארדקורס? מהתוכן ומזה שרק אנשים כמונו מבקרים באתר הזה כבר עשורים. לא נולדתי אתמול וגם לא שלשום, אני יודע מי מבקר שם.

:lol: :lol:
איין לך מושג מי שם ואין לך מה מושג אפילו אם יש להם את המשחק. אל תתבלבל בין ביקורות גולשים לבין ביקורות שחקנים.

Laskin כתב:ועם זאת אלו בדרך כלל המשחקים הכי גדולים עם ההייפ הכי גדול… משמע המשחקים שאנחנו מהמרים עליהם ;)

Steam מאפשת לך בקלות לבודד 'הפצצות' ולקרוא את הביקורות רק מהתקופה הזו כדי שתעשה את החישובים שלך.
למשל, לך תסתכל על הגרף של Witcher 3 ותראה 1600 ביקורות שליליות היומיים בגלל ההחלטה של CDPR להפסיק את מכירת המשחק ברוסיה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 101 אורחים