נושא ההתערבויות 2.0

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא ההתערבויות 2.0

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2022, 19:00

bling כתב:אממ המון ביקורות ואנשים (כמו ג'ייסון מקוטאקו) מדברות על המשחק כאחד הגדולים אי פעם, כמשהו שידברו עליו ועל ההשפעה שלו על התעשייה עוד שנים, כהזלדה BOTW הנוכחי מבחינת החשיבות והגדולה שלו וכו'

כאילו, פידבקים משתפכים ברמות שאף אחד לא חזה.

רק רוצה לאמר שהרבה פעמים במקרים כאלה זו יכולה להיות מלכודת הייפ כלפי השחקנים, הציפיות שהם מקבלים מזה כל כך גבוהות שכל חיסרון מתעצם פי כמה בחווית המשחק שלהם כי הם באים בראש שזה הולדת ישו לכל הפחות אז איך זה שיש פה איזה אלמנט חלש או קטע פחות טוב?!

אם הם היו באים בראש נקי כמו המבקרים אז הם כן היו כנראה מרגישים ככה אבל עם כל הרעש ואחרי שהם כבר קראו על הדברים המדהימים שהוא כן עושה, כל זה יכול לפגוע משמעותית בהרגשה כשנתקלים בדברים הפחות משהו (ולכל משחק יש, כולל זלדה שכולנו קראנו על הדברים המדהימים שעשה ואז כשאנשים שיחקו וגילו שהמבוכים חלשים יחסית או שיש כמה בעיות עם מערכת הקרב צעקו שהמשחק overhyped כי הם לא כזה הופתעו מהבום שהמשחק עושה לעיצובי עולם פתוח אחרי כל הביקורות והפידבקים שכבר קראו מראש)

בקיצור עדיף בסיטואציות כאלה לנסות להרגיע את העניינים ולא לתת לכל הרעש לסחוף יותר מדי כדי לא להתאכזב :)

אני מבין למה אתה מתכוון, אבל הדברים ה"לא טובים" הם די ברורים מראש הביקורות די כנות לגבי זה שמרטין, לא עשה פה איזו מהפכה סיפורית זה עדיין משחק שהוא לוקה בחסר בתחום הזה (סליחה, סטיק אוהב אותך אבל תנסה להבין, את הכוונה זה לא איזה "רשומון" של קורוסאווה)

מנגד, שבא בן אדם כמו ג'ייסון שבו נגיד את האמת, הבן אדם לא רק "בעל ידע" בתעשייה יש לו גם טעם מעולה במשחקים הבן אדם מכיר לעומק כמעט כל קלאסיקה אפשרית ויודע לנתח אותה לעומק ככה שבן אדם כזה בא ואומר "זה פאקינג אחד המשחקים הכי טובים ששיחקתי בחיים שלי" יהיה לזה רושם הרבה יותר טוב מאיזה מבקר אלמוני מגיימספוט, לא ?

לא יודע איפה From יכולים להיכשל פה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2022, 19:04

להכשל הם כבר לא נכשלו. המשחק הזה יהיה ענק ברמת ההצלחה. אני כן חושב שברמה האינדיבידואלית בנאדם שמתפוצץ מהייפ אחרי כל הביקורות ההזויות והפידבקים יכול להתאכזב באופן יחסי אחרי שהוא ישחק בזה אם הוא יסחף עם זה יותר מדי. לא משהו אישי כלפי ER, אלא כלל אצבע שנכון לרוב המקרים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2022, 19:07

DrKeo כתב:
Laskin כתב:אוקיי אני חייב להמחיש כמה שזה לא לעניין להמשיך לעבוד עם MC
ההתערבות הגבילה לגירסת הפס5 כי שם זה מחולק ככה וכרגע יש שם 25 ביקורות.
בOC יש כרגע 90 ביקורות.
הממוצע כרגע גם זהה בשני האתרים ועומד על - 97 (!!!!)…

אין לי בעיה לעבוד פעם הבאה עם OC. אבל אם תחכה כמה שעות, זה יתיצב. למשל OC עדין עומד על 97 ביקורות אבל MC עלה ל-44.

Stick כתב:מסכנים גרילה, מה יהיה? פעם הורייזן יוצא צמוד לזלדה הכי מהפכני בשנים האחרונות, עכשיו אלדן רינג...

אולי גרילה צריכים להתחיל לעשות משחקים פחות ממוצעים :)
אני זוכר שלפני שזלדה BOTW אמרו שזאת טעות לצאת כל כך קרוב להורייזן.

וכן, ידעתי שהמרתי נמוך מדי ברגע שראיתי את השרשור הזה:

לא מבין, את כל הניסיון הזה של קליימן ושל לאסקין להעביר את ההתערבות לOC :)
הרי זה ברור שOC יתן עדיפות לאנשים כמו לאסקין שמהמרים הכי גבוה, ו יעניש אנשים כמוני וכמו עומר שהולכים על ציונים שפויים יותר!

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2022, 19:08

טוב, אני הולך על גרסאת הPC. קודם כל הגרסה הזו היא הגרסה שרוב המבקרים שראיתי שיחקו בה, ככה שזה לא שיש כאן פורט נוראי שמוחבא. יש קצת דיבורים על באגים ויזואלים נדירים פה ושם, או ירידת פריימים מסוימת אחרי כמה שעות רצופות, אבל אלו לא דברים שבאמת יפגעו בחווית המשחק שלי עד שיתוקנו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2022, 19:13

דווקא ראיתי הערה על בעיות טכניות בגרסת ה PC פה:

https://twitter.com/RPGSite/status/1496501077742657540

הייתי בודק את הנושא שוב

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2022, 19:18

bling כתב:להכשל הם כבר לא נכשלו. המשחק הזה יהיה ענק ברמת ההצלחה. אני כן חושב שברמה האינדיבידואלית בנאדם שמתפוצץ מהייפ אחרי כל הביקורות ההזויות והפידבקים יכול להתאכזב באופן יחסי אחרי שהוא ישחק בזה אם הוא יסחף עם זה יותר מדי. לא משהו אישי כלפי ER, אלא כלל אצבע שנכון לרוב המקרים.

אני מבין את זה, אני פשוט לא יודע איך בן אדם יכול להתאכזב מER אלא אם כן הוא מצפה למשהו לא הגיוני, שER יחזיר לו את האקסית/יחבק אותו בלילה וכו'.
זה משחק מחשב, ומי שבא עם הציפיות המתאימות שזה משחק מחשב, מקבל פה לפי הביקורות את המשחק עולם פתוח הכי חשוב מאז BOTW.

ובניגוד לפרופרוגנדה השקרית שאינטר מפמפם פה שזה עוד משחק "סולס" המבקרים חושבים דווקא את זה: Elden Ring is the real next step for souls-like standards. It is unlike anything FromSoftware has created before, displaying an uncanny world that will keep on wowing players even as they pile up more and more hours of gameplay. Elden Ring is, thus, a prime candidate to become the 2022 GOTY.

זה ממש לא נראה משחק למעריצים של FROM זה נראה משחק שכל הארדקור גיימר צריך לפחות לנסות במחיר ובזמן שנוחים לו :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 23 פברואר 2022, 19:28

Laskin כתב:חחח, מצחיק שכל פעם שיש עכשיו משחק ממש טוב אז ההודעות מסתיימות ב״_____ חייבים לקנות אותם!״ ;)

ואני קצת מתבאס על רמת הקושי, זה כנראה אומר שאני אמתין ואשחק בו על המחשב בעתיד, בשביל מודים במידת הצורך :)

או שאתה יכול פשוט להתשמש בפונקציה של הקו-אופ והזימונים שכבר קיימת במשחק ותמתן את רמת הקושי שלו.

אגב כל הביקורות שקראתי התעכבו על הנקודה שברגע שהם הגיעו לקיר מסוים שנראה בלתי עביר, הם הלכו לעשות משהו אחר וחזרו חזקים יותר וזה איפשר להם לעבור אותו וכו'. גם קראתי שקיים איזה מבוך טוטריאל אופציונלי שמלמד אותך את כל המכניקות (במשחקים קודמים הם היו מסתפקים בכמה הודעות על הרצפה), שקיימת מערכת צ'קפוינטס נדיבה, פאסט טרבל חופשי, האפשרות לברוח מאויביים קשים בעזרת ה mount שלך, פלישות רק בקו-אפ ויותר כלים ואופציות מאי פעם בשביל להתגבר על מכשולים ולהתקדם בעולם. עושה רושם שהם באמת עשו לא מעט בשביל שהוא יהיה נגיש יותר.

וראיתי מה ש IGN אמרו, אבל לפי הביקורת של הבן אדם שעושה את כל ה wiki למשחקים האלה, אלדן רינג קל יותר מדארק סולס וביותר ממובן אחד. כשחקן מנוסה הוא טוען שזה אפילו לא הפריע לו כי במשחק עולם פתוח גדול ועמוס בתוכן הוא חושב שזה הרבה יותר מתאים לזרימה של המשחק ומתוך שני היסודות המרכזיים של סולס הפוקוס המרכזי של אלדן רינג הוא הרבה יותר על האספקט של החקירה מאשר על זה של ההתמדה. אז אני לא יכול להתחייב שדווקא הוא צודק (למרות שאני סומך עליו יותר), אבל קח את זה בחשבון.

וסטיק, בקשר לגרסת ה PC אני דווקא שמעתי המלצה להעדיף את גרסת ה next gen של הקונסולות. נטען שיש בעיה עם הביצועים ויש חשד שזה קשור לאנטי צ'יט שקיים בגרסת המחשב. כמובן שיכול להיות שיתקנו את זה בפאץ DAY 1 שלמבקרים לא היה אבל כדאי לפחות לבדוק את העניין לפי שאתה מחליט.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2022, 19:49

כן, בערך דקה אחרי שאמרתי את זה נתקלתי בהרים של מבקרים שפתאום דווקא כן מתייחסים לבעיות ביצועים בPC.
DF אומרים שהם קיבלו בקשה מבנדאי (די סטנדרטית לטענתם) לחכות לDAY 1 פאץ' שיתקן ספציפית את הביצועים, לפני שהם מתייחסים לזה.

אני עדיין אמתין לראות אם נשפך על זה אור נוסף, אחליט מחר במעמד הפרה לואוד.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2022, 19:56

נראה מצב שלא קשה להחליט על מה ללכת. מי שרוצה לשחק ישר בהשקה- לקונסולות.
מי שיכול לחכות חודש חודשיים עד שגרסת הPC תהיה הכי טובה/לשחק ברולטה שאולי איזה מתכנת קדוש יתקן לFROM את הבעיות כמו שהיה לנו בהשקה של DS1 ...שישחק ברולטה.

סטיק, לך על הקונסולות אתה חם פה על המשחק הכי הרבה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2022, 20:21

אם הפס5 רצה חלק, אני פשוט אלך עליה. אני הולך לשחק במשחק הזה בשיגור, לא באיחור של חודשיים.

אגב סטיק :)
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2022, 20:25

המוח היהודי :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2022, 20:31

אגב, הוא גם אומר:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2022, 20:35

כן, אבל רוב הסיכויים שבמחשב הוא משחק בו ב-100fps+ ובקונסולות במקרה האופטימאלי ב-60. אני מחכה לניתוח של DF. אגב, FS בקשו מ-DF לחכות עם הניתוח עד ה-day one patch אז יש מצב שנקבל את הניתוח רק בשישי.

בכל מקרה אני אקנה ברגע שאני אראה ניתוח, אני לא רואה ממש מטרה בלקנות אותו לפני הזמן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 פברואר 2022, 20:38

רגע רגע רגע, אלו FS, לאיזה פורט PC בדיוק אתה מצפה? :)
הוא נעול על 60 בPC, לא יכול לעלות מעבר לזה, כמו כל המשחקים שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2022, 20:44

Stick כתב:רגע רגע רגע, אלו FS, לאיזה פורט PC בדיוק אתה מצפה? :)
הוא נעול על 60 בPC, לא יכול לעלות מעבר לזה, כמו כל המשחקים שלהם.

ראבק. נראה לי שהיתרון היחיד שיש לי בלקנות את גרסת המחשב היא g-sync. אם זה המקרה וגרסת המחשב היא לגמרי זהה לגרסת הפס5, אני בהחלט מעדיף לקנות אותו כרגע לפס5. אבל נחכה ונראה, עדין יש day one patch בדרך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 פברואר 2022, 13:49

טוב, אני חושב שאפשר לסגור את ההתערבות של אלדן רינג, גם אם הוא יורד ב-2 נקודות אני ניצחתי.
כולכם קטני אמונה ביכולות של FS!!! חחח...

לגבי הורייזון - באמת BIA ניצח כי זה ***משום מה*** לפי MC ולא OC, ויש בMC 115 ביקורות לעומת 140+ בOC...
DEATH - איבדת נקודה בגלל נדב! :P

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2022, 13:58

לול לאסקין תוותר, אתה לא תצליח להחזיר אותנו לחשכת ימי הביינים עם OC כמעט כולם בסדר עם ההפיכה כולם אוהבים את MC.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 פברואר 2022, 14:02

לא הייתה שום הפיכה, אנחנו רוצים לבצע אותה... למה להשתמש באתר שלוקח 40% פחות ציונים לממוצע שלו, במקרה של FW, או 70% פחות במקרה של ER?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2022, 14:06

כי יש מבקרים שפחות ראויים מאחרים. למה אני צריך שאיזה מבקר קולומביני שבחיים לא שמעתי עליו ישפיע לי על ההימור שלי רק כי OC מכלילים אותו?

חוץ מזה כמו שראינו עם סייברפאנק 2077 כשלמשחק יש כמה גרסאות ממש חארות, כל הציון שלו יורד בצורה שלא משקפת את איכותו האמיתית. סייברפאנק 2077 לא נראה מדהים, אבל הרבה יותר הוגן לתת לו 86 כמו MC מאשר את ה71 של OC.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 פברואר 2022, 14:27

זה בולשיט מוחלט... OC לא מחשיב "כל ביקורת" פשוט יש לו יותר ביקורות לשכלל, ועובדה - הציונים תמיד בהפרש של גג 2 נקודות בין MC לOC
פשוט OC נותן תשובה יותר ברורה לגבי מצב המשחק... וכמו שאמרתי - הוא לוקח את כל הגרסאות בחשבון, נניח ER - המצב במחשב שונה מהמצב בדור הקודם ושונה מהמצב בדור הנכחי - למה לעשות התערבות רק על גירסה ספציפית? הרי לא כולנו משחקים באותה הגירסה.

וסייברפאנק - מצב קיצון... סופר קיצון. אבל למה לקחת את גירסת הPS5 או המחשב, כשאף אחד כאן כמעט לא יכול היה להריץ אותה על המחשב ואף אחד לא היה יכול להשיג PS5 במשך חודשים ארוכים? עושים ממוצע, וזה באמת איך שהמשחק התקבל. הרי הוא לא התקבל כמו גירסת המחשב עם ממוצע 86, נכון? וגם לא סביב ה-60 של גירסת הPS4... אז ממוצע בהחלט משקף הרבה הרבה יותר טוב את מצב המשחק בשיגור.
כאילו, אתה באמת כתבת שזה הוגן יותר לתת לו 86? על מה מגיע להם את ה"פרס" הזה? הם הסתירו במכוון את המצב של המשחק על הקונסולות, זה חלק גדול מאוד מאיך שאנשים חווים את המשחק, למה לתת למשחק את הציון לפי הגירסה הטובה ביותר שלו בלבד, כשהאחרות פשוט זוועה? אם הן זוועה - שלא ישחררו אותן.

אגב, אני עכשיו רואה איזו הודעה ענקית הם שמו ליד הציון של סייברפאנק בOC, שהמשחק שוגר בצורה מאוד בעייתית בגרסאות האלה ושהכל נעשה בצורה מחושבת וערמומית מצד המפתחת/מפיצה, וכשלוחצים על ההודעה הכתומה הזו מגיעים לכאן:
https://opencritic.com/news/2000/they-k ... rs-anyway-
מקרה רמאות קלאסי, ואתה עדיין חושב שמה שמגיע להם זה הממוצע הטוב ביותר? די נו...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2022, 15:08

אין שום בעיה לעשות התערבות על גרסה ספציפית, זה כמו חוזה, התנאים נכתבו מראש ומי שרוצה משתתף. להגיד את האמת, אין לי מושג איך בכלל זה יותר טוב ש-OC מאחדים את הגרסאות. נניח גרסת ה-PC של אלדן רינג, איך אפשר לתת לה את אותו ציון כמו גרסת הפס5? בפס5 יש נפילות פריימים, שום דבר רציני מדי. גרסת ה-PC לעומת זאת היא די קטסטרופה בשביל גרסת PC. וגם אפשר לראות ב-MC שיש בינהן הפרש בציון.

אבל שוב, אין לי בעיה עם OC או MC, מצידי שנעשה את ההתערבות הבאה על OC אם זה יחסוך את החפירות שלך על זה :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2022, 15:26

אני ממש נגד זה יתן Buff להימורים הגבוהים של לאסקין אם ההימורים הם בOC אז אוטומטית מי שיתן ציון מטורף וגבוה קיבל יתרון להימור שלו כי ככה המערכת שלהם עובדת אם כל ארחי פרחי יכול לגרום לעלייה מטורפת ולא מוצדקת בציון, כמו שראינו עם הוריזן 2 שהרוויח לו נקודה בOC בחוסר צדק ופשע.

כאילו אני מניח, שאני יכול להמר לפי MC ואז לנפח את ההימור שלי בכוונה כלפי מעלה כדי להתאים למערכת המעוותת של OC אבל באסה.

ולאסקין אני האחרון שיגן על CDPR וסייברפאנק וגם תקפתי אותם אבל בוא המשחק עצמו לא מגיע לו להיות בציון קרוב ל60. 60 זה ציון שמשחק כמו duke nukem forever צריך לקבל ואתה יודע את זהב. למה לעשות לCDPR כזה עוול, שנגיד שהם הוציאו משהו ברמת הזוועה של ?duke nukem forever יש שם משחק סולידי בין כל האכזבות בסייברפאנק 2077 אני לא מאמין שאתה באמת מוכן להעניש אותם ברמה כזו שנגיד שהמשחק שלהם קרוב ל69 בציון שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2022, 15:50

בו גלאס, ההפרשים בין OC ל-MC הם בדרך כלל נקודה או שתיים. לפעמים זה סוטה ביותר, אבל זה לא שמשחק של 93 יקבל שם 76 או להפך.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2022, 16:04

כן ההפרשים נקודה או שתיים אבל עדיין OC הם כמו לאסקין המערכת שלהם גורמת לציון להיות כלפי מעלה בגלל שכל המבקרים עם ההייפ שנותנים 100 בהשקה מעלים את הציון. MC בצדק מדלל את המבקרים חסרי התועלת האלו. כמו שאלוהים התכוון שזה יהיה.

אז אם לאסקין הימר 89 כי יש לו נטייה לנפח את ההימורים שלו ואנחנו הימרנו 88 הוא תמיד ביתרון כי המערכת מעדיפה את צורת ההימור שלו.

אבל יאללה שיהיה אני זורם עם מה שמחלטים ואני אעלה להימורים שלי נקודה או 2 כל פעם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 פברואר 2022, 16:09

ממש לא כלפי מעלה, ואתה הבאת את סייברפאנק כרפרנס אז אין לי מושג על סמך מה אתה מבסס את זה, לפעמים זה נקודה למעלה, לפעמים למטה, ממש אין פה איזה קטע שזה תמיד או אפילו לרוב למעלה.

וכן, אולי לא מגיע לסייברפאנק 60, אבל גם לא 86… וזה בדיוק העניין - בOC זה איפהשהו באמצע, כמו שצריך.
נדב - מה ההבדל כבר בין גירסת המחשב לגירסת הפס5? והאם מישהו שם הוריד לו ציון בגלל המצב הטכני בכלל? די בטוח שלא. זה פשוט אותו משחק בתכלס, רק שבOC משכללים יותר דיעות לגביו.

עריכה:
בדקתי את botw - בOC הוא דווקא נקודה אחת פחות דווקא בOC, הוא פשוט משכלל 170+ ביקורות במקום 115, זה משמעותי ועובדה שזה הבדל של נקודה. למה שדעתם של 60 מבקרים לא תספר? פשוט תמונה פחות מושלמת לדעתי
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 28 פברואר 2022, 16:15, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 192 אורחים