נושא הצבא והביטחון הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא הצבא והביטחון הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 23 יוני 2013, 19:31

swym כתב:נדמה לי שאפילו בפתוחה אי אפשר לאפסן קורסים ליותר מ-6 שנים ככה שתואר ב-8 שנים הוא לא באמת רלוונטי

7.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 יוני 2013, 23:03

אם כבר דיברתם כאן על משכורות התחלתיות בתחומי המחשוב השונים, מה אתם אומרים על תפקיד של מיישם SAP? ליתר דיוק, מיישם SAP BW. אם אתם יודעים משהו בכלל לגבי התחום הזה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 יוני 2013, 00:19

Shlomix כתב:אם כבר דיברתם כאן על משכורות התחלתיות בתחומי המחשוב השונים, מה אתם אומרים על תפקיד של מיישם SAP? ליתר דיוק, מיישם SAP BW. אם אתם יודעים משהו בכלל לגבי התחום הזה.

SAP זה DB... DB זה משעמם טילים.

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 28 יוני 2013, 15:49

אמממ יש לי שאלה:
לא ניראה לכם שעדיף אם כבר לפתוח נושא חדש בקשר לדיון שהתפתח פה? :)
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 יוני 2013, 02:14

infected aviad כתב:אמממ יש לי שאלה:
לא ניראה לכם שעדיף אם כבר לפתוח נושא חדש בקשר לדיון שהתפתח פה? :)

בהתחשב בזה שהדיון נגמר אז לא...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2013, 17:00

אתם שוכחים דבר אחד שלא קשור לכסף, כשאתה בצבא אתה עבד וכשאתה אזרח אתה אדם חופשי. אצלנו לדוגמה עתודאים היו באים פעם בחודש לעשות שבת שמירות בבסיס אם שלהם, כאזרח זה אפילו לא נתפס.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 29 יוני 2013, 17:12

טוב אז חתמתי על שנתיים וחצי נוספות של עבדות בשביל איזה קורס תכנות.
מרגיש קצת כמו למכור את הנשמה.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 16 יולי 2013, 14:49

ששון כתב:טוב אז חתמתי על שנתיים וחצי נוספות של עבדות בשביל איזה קורס תכנות.
מרגיש קצת כמו למכור את הנשמה.

אם אתה אוהב מחשבים ותכנות אז אל תדאג לגבי הקבע, לא מרגישים את הזמן אם אוהבים את זה.
אחי הבכור התחיל כתוכניתן בתקשוב ואחרי הקורס הוא שיבץ את עצמו במודיעין ועשה את ה-5 וחצי שנים בסבבה וגם עשה תואר ראשון במדעי המחשב בזמן שירותו, אז אם אתה עושה את הקורס הזה אתה יכול אחרי זה לשבץ את עצמך כמעט בכל מקום כולל תקשוב, אוויר, ים, זרוע היבשה ומודיעין.

שלשום הלכתי לאימון ראשון של יובל עילם וחזרתי עם מלא כאבים בגוף והרבה הנאה באותו הזמן, בריצה הקאתי והמדריך אמר לי שזה מראה שהתאמצתי אז אני הבנתי שביובל עילם הם מתחשבים באנשים עם קשיים ולא "רוצחים" אותם כל כך מהר, שווה לכל מי שרוצה להצליח בצבא/בחיים/בכושר.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 יולי 2013, 15:24

הקאה בזמן ריצה כנראה אומרת שהגעת לאימון אחרי שאכלת ארוחה גדולה.
הכאבים בגוף זה לא מפתיע ומאוד אופייני למתחילים. זה לא צריך להטריד אותך אלא אם כן זה לא עובר תוך שבוע/שבוע וחצי.
ההנאה זה בגלל האדרנלין והאנדורפינים במוח שגורמים לאנשים להתנהג כמו נרקומנים... הם גם משככים כאבים אבל הרמות שלהם יורדות תוך יומיים שלושה ואז הכאב מתגבר.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 16 יולי 2013, 23:41

הקאתי הרבה נוזלים/מים וממש קצת ברוקולי מארוחת צהריים כי כנראה שתיתי יותר מדי מים לפני ובזמן האימון וכנראה זאת הסיבה שהקאתי, אז לא נורא מתרגלים לזה.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 יולי 2013, 16:22

יכול להיות. אם זה לא חוזר על עצמו אז זה לא צריך להטריד אותך יותר מדי.
ברוקולי? לא פלא שהקאת...

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 16 יולי 2013, 16:35

Mandellla כתב:
אם אתה אוהב מחשבים ותכנות אז אל תדאג לגבי הקבע, לא מרגישים את הזמן אם אוהבים את זה.
אחי הבכור התחיל כתוכניתן בתקשוב ואחרי הקורס הוא שיבץ את עצמו במודיעין ועשה את ה-5 וחצי שנים בסבבה וגם עשה תואר ראשון במדעי המחשב בזמן שירותו, אז אם אתה עושה את הקורס הזה אתה יכול אחרי זה לשבץ את עצמך כמעט בכל מקום כולל תקשוב, אוויר, ים, זרוע היבשה ומודיעין.

שלשום הלכתי לאימון ראשון של יובל עילם וחזרתי עם מלא כאבים בגוף והרבה הנאה באותו הזמן, בריצה הקאתי והמדריך אמר לי שזה מראה שהתאמצתי אז אני הבנתי שביובל עילם הם מתחשבים באנשים עם קשיים ולא "רוצחים" אותם כל כך מהר, שווה לכל מי שרוצה להצליח בצבא/בחיים/בכושר.

קודם כל כל הכבוד על השאפתנות והעבודה הגופנית.
למרות שאני אישית חושב שהרבה מהאנשים שהולכים לקבוצות האלו הולכים סתם.
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 26 יולי 2013, 03:32

יש לי דילמה בקשר לשיבוץ, אולי מישהו פה מבין בזה קצת.
אני יכול או להיות תכניתן שש שנים ואז הם יכולים לשבץ אותי במה שבא להם כולל תפקידים שלא קשורים לתכנות, או שאני יכול להצטרף לצוות שבונה את האתרים לצבא שלוש שנים.
מצד אחד שלוש שנים עם .NET, מצד שני שש שנים בתפקיד לא ידוע...
אין לי מושג מה לבחור.

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 26 יולי 2013, 10:35

ששון כתב:יש לי דילמה בקשר לשיבוץ, אולי מישהו פה מבין בזה קצת.
אני יכול או להיות תכניתן שש שנים ואז הם יכולים לשבץ אותי במה שבא להם כולל תפקידים שלא קשורים לתכנות, או שאני יכול להצטרף לצוות שבונה את האתרים לצבא שלוש שנים.
מצד אחד שלוש שנים עם .NET, מצד שני שש שנים בתפקיד לא ידוע...
אין לי מושג מה לבחור.

באיזה חיל? ובכלל, אני ממש לא ממליץ על תוכניות ארוכות טווח. אין לך שום הבטחה ובעוד שלוש שנים האלו תוכל לעשות הרבה בחוץ.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 יולי 2013, 10:57

SgtDonowitz כתב:באיזה חיל? ובכלל, אני ממש לא ממליץ על תוכניות ארוכות טווח. אין לך שום הבטחה ובעוד שלוש שנים האלו תוכל לעשות הרבה בחוץ.

אני מסכים לחלוטין. אם יש לך אפשרות ודאית להתגייס לשלוש שנים ולעסוק בבניית אתרים אז זה נשמע לי עדיף פי מליון מקורס תכנות.

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 26 יולי 2013, 11:36

זה בחיל תקשוב.
עומר, מה הסיבה שאתה כל כך נגד הקורס?
אני חושב שאחריו אולי יכולה להיות לי הזדמנות לתכנת דברים רציניים יותר ויותר צבאיים,
לעומת בניית אתרים שכל ילד יכול ללמוד מהבית.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 יולי 2013, 22:20

ששון כתב:זה בחיל תקשוב.
עומר, מה הסיבה שאתה כל כך נגד הקורס?
אני חושב שאחריו אולי יכולה להיות לי הזדמנות לתכנת דברים רציניים יותר ויותר צבאיים,
לעומת בניית אתרים שכל ילד יכול ללמוד מהבית.

גם תכנות רגיל אפשר ללמוד מהבית. יותר מזה, אני בעצמי גויסתי לצבא על תקן של "ילד PC" שמגיע עם הידע הזה מהבית כשבממר"מ כינו חיילים כמוני "תוכניתנים שחורים".
החצי שנה קורס קקמייקה שהם עושים זה היה נחוץ בתקופה שבה אנשים תכנתו בקובול ואסמבלר. אין לזה שום שחר היום. זה נועד למכור איזה לוקש לחיילים שהצבא השקיע בהם קורס יקר של חצי שנה ולכן הם מסונדלים לצבא למשך פאקינג 6 שנים (אתה זוכר כשהיית בן 11?) כשגם אין לך שום ודאות שבסוף לא תיפול במקום שבו אתה גם תעשה בניית אתרים או תתחזק איזה מערכת VAX משנת תרפפ"ו (אין לי כח לדפדף אחורה אבל אני חושב שכבר דיברנו על כמה שהצבא זו מערכת חולה ומחליאה ושלא כדאי להיות שם שניה מעבר למינימום הדרוש).
אחרי הצבא אתה גם תגלה שכבר לא מדובר באיזה מקצוע לוהט חם סופר מבוקש. העבודה שחורה ויש אינסוף מתכנתים שם בחוץ שמתחרים על כל משרה. זה אומר שגם עם נסיון תכנותי מהצבא אתה תהיה חייב ללכת לעשות תואר אקדמי כי אחרת לא יהיה לך שום סיכוי להתקבל לעבודה נורמלית.

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 26 יולי 2013, 14:50

ואו עומר אתה ממש מנפץ מיתוסים.
גם אם הייתה לי בחירה בין איזה קורס ממס או ארמ לבין בניית אתרים הייתה אומר שהקורס פחות שווה?
כי כולם שם ממש מלאים בעצמם :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 יולי 2013, 23:03

ששון כתב:ואו עומר אתה ממש מנפץ מיתוסים.
גם אם הייתה לי בחירה בין איזה קורס ממס או ארמ לבין בניית אתרים הייתה אומר שהקורס פחות שווה?
כי כולם שם ממש מלאים בעצמם :)

תגדיר קורס שווה...
ממ"ס/אר"מ הם קורסים שלא שווים כלום כי הם מניחים שאתה מגיע עם הידע מהבית. הקורס עצמו קצר ואתה עושה בו יותר שמירות, כוננויות ומטבחים מאשר לימודי מחשבים.
משום שבניגוד לעבר, היום יש צורך לחתום בקורסים האלה שנה וחצי קבע (בדיחה מהלכת, חוצפה שאין כדוגמתה וניצול ציני של ילדים תמימים) ומשום שגם בתור בוגר קורס ממ"ס/אר"מ אתה יכול למצוא את עצמך בתפקידים מאוד לא משהו, אז כן, אם יש לך אפשרות ודאית לעסוק בפיתוח אתרים (שזה פיתוח לכל דבר, שלא נופל בשום אופן ממה שחלק מהבוגרים של הקורסים האלה עושים), אז אני בהחלט חושב שזה יהיה חכם בהרבה ללכת ולעשות פיתוח אתרים במשך שלוש שנים ולא קורס תכנות או ממ"ס/אר"מ/γ/δ/ε/ξ או אפילו დ.

Tamir
Padawan

הודעהעל ידי Tamir » 28 יולי 2013, 23:31

omerkot כתב:תגדיר קורס שווה...
ממ"ס/אר"מ הם קורסים שלא שווים כלום כי הם מניחים שאתה מגיע עם הידע מהבית. הקורס עצמו קצר ואתה עושה בו יותר שמירות, כוננויות ומטבחים מאשר לימודי מחשבים.
משום שבניגוד לעבר, היום יש צורך לחתום בקורסים האלה שנה וחצי קבע (בדיחה מהלכת, חוצפה שאין כדוגמתה וניצול ציני של ילדים תמימים) ומשום שגם בתור בוגר קורס ממ"ס/אר"מ אתה יכול למצוא את עצמך בתפקידים מאוד לא משהו, אז כן, אם יש לך אפשרות ודאית לעסוק בפיתוח אתרים (שזה פיתוח לכל דבר, שלא נופל בשום אופן ממה שחלק מהבוגרים של הקורסים האלה עושים), אז אני בהחלט חושב שזה יהיה חכם בהרבה ללכת ולעשות פיתוח אתרים במשך שלוש שנים ולא קורס תכנות או ממ"ס/אר"מ/γ/δ/ε/ξ או אפילו დ.

רק לתקן ולומר שהנקודה המודגשת כבר לא נכונה לשני הקורסים, העבירו אותם למתקן שיש בו אבט"שים ומטבח אזרחי. אגב עומר בתקופתך היה קבע?
ובניית אתרים יכול להיות לא רע... ותזכור שמקורס תכנות מגיעים לכל מקום ואי אפשר לדעת לאן תגיע.

אגב: מנקודת המבט שלי הקורסים האלה הם יותר 'חינוך' ללמידה עצמית (כלומר פשוט לא עוזרים לך כל כך ויש מקורות מידע מוגבלים) ובהמשך תוך כדי התפקיד לומדים הכי הרבה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 יולי 2013, 02:02

Tamir כתב:רק לתקן ולומר שהנקודה המודגשת כבר לא נכונה לשני הקורסים, העבירו אותם למתקן שיש בו אבט"שים ומטבח אזרחי. אגב עומר בתקופתך היה קבע?
ובניית אתרים יכול להיות לא רע... ותזכור שמקורס תכנות מגיעים לכל מקום ואי אפשר לדעת לאן תגיע.

אגב: מנקודת המבט שלי הקורסים האלה הם יותר 'חינוך' ללמידה עצמית (כלומר פשוט לא עוזרים לך כל כך ויש מקורות מידע מוגבלים) ובהמשך תוך כדי התפקיד לומדים הכי הרבה.

נשמע לי די חדש הקטע של הוצאת הקורסים מהבה"ד... מעניין איזה פוליטיקה מלוכלכת היתה מאחורה.
בתקופה שלי לא היה קבע וגם לא היתה סיכה. אחרי שנה/שנתיים, כשהופיעה הסיכה המכוערת, אני סירבתי לקנות אחת.
לעומת זאת, מי שיצא לקצונה נדרש לחתום שנתיים (טעות איומה שעשיתי) וגם זה היה רק מהמחזור השני שבעקבות זה סירב להוציא אנשים לקצונה. הקצינים מממ"ס א' חתמו שנה אחת בלבד.
יש משהו מאוד מטונף בהחתמה על קבע במסלולים האלה... לא רק שהיחידה לא משקיעה בחיילים האלה כלום שיכול להצדיק קבע, היא עוד נהנית מההשקעה האזרחית שלהם בעצמם ושל המוסדות האזרחיים בהם. יתר על כן, ההחתמה על שנה וחצי גובלת בסרחון מצחין במיוחד משום שהיא גם סוחטת את החיילים וגם נמנעת מלשלם להם תוספות שכר משמעותיות מאוד שהיו מגיעות להם לו היו חותמים על שנתיים קבע.

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 29 יולי 2013, 02:37

ממה שראיתי אין להם סיכה... אלה אם זה הדבר הזה שנראה כמו ענבים...
ואם כל כך סבלת והצבא זה חרא מה הסיבה שיצאת לקצונה?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 יולי 2013, 18:46

ששון כתב:ממה שראיתי אין להם סיכה... אלה אם זה הדבר הזה שנראה כמו ענבים...
ואם כל כך סבלת והצבא זה חרא מה הסיבה שיצאת לקצונה?

מניסיוני, הרבה יותר קל להבין עד כמה הצבא חרא, רק אחרי שיוצאים לקצונה והופכים לחלק מהמערכת המחורבנת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 יולי 2013, 11:55

בתור חייל פשוט נפלתי יחסית טוב ולא הייתי במערכת מספיק זמן בשביל להבין שזה היה פוקס זמני לחלוטין.
מעבר לזה כמובן ששחר צודק, בתור קצין אתה חשוף בצורה עמוקה הרבה יותר לאופן החולה שבו המערכת מתנהלת.

Tamir
Padawan

הודעהעל ידי Tamir » 29 יולי 2013, 19:08

omerkot כתב:נשמע לי די חדש הקטע של הוצאת הקורסים מהבה"ד... מעניין איזה פוליטיקה מלוכלכת היתה מאחורה.
בתקופה שלי לא היה קבע וגם לא היתה סיכה. אחרי שנה/שנתיים, כשהופיעה הסיכה המכוערת, אני סירבתי לקנות אחת.
לעומת זאת, מי שיצא לקצונה נדרש לחתום שנתיים (טעות איומה שעשיתי) וגם זה היה רק מהמחזור השני שבעקבות זה סירב להוציא אנשים לקצונה. הקצינים מממ"ס א' חתמו שנה אחת בלבד.
יש משהו מאוד מטונף בהחתמה על קבע במסלולים האלה... לא רק שהיחידה לא משקיעה בחיילים האלה כלום שיכול להצדיק קבע, היא עוד נהנית מההשקעה האזרחית שלהם בעצמם ושל המוסדות האזרחיים בהם. יתר על כן, ההחתמה על שנה וחצי גובלת בסרחון מצחין במיוחד משום שהיא גם סוחטת את החיילים וגם נמנעת מלשלם להם תוספות שכר משמעותיות מאוד שהיו מגיעות להם לו היו חותמים על שנתיים קבע.

בממ"ס היציאה מהבה"ד התחילה מהמחזור האחרון, פוקס שלי :D
אגב כיום יש תגמול ממש טוב אם משלימים לשנתיים קבע וזה ככה גם בעוד מספר מצומצם של קורסים במודיעין מהתחום (ברמה שלא שמעתי עליה במקומות אחרים בצבא חוץ מקומבינות/דרגות בכירות) ולא חייב קצונה בשביל ההשלמה הזאת. ולפי מה שהבנתי השכר בקבע יותר נמוך מממר"ם/עתודאים (בלי קשר לתגמול הזה).
לגבי הקבע, מה שדפוק זה שיש תפקידים שבהם הקורס+הסמכה/חפיפה לוקח משהו כמו שנה ועדיין לא מחתימים קבע, גם בנות שהתפקיד שלהם נטו יכול לקחת פחות משנה...

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים