נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 24 פברואר 2020, 09:16

אין ספק שהרבה יותר מעניין מה יקרה במדינות הגדולות...

אבל אני לא מסכים איתך לגבי עניין השאלות הקשות.
זה לא שהעיתונאים חשובים, כמו התשובות של סנדרס על זה, ונושאים אחרים שעליהם הוא מעולם לא נשאל שום שאלה קשה.
וכמובן שזה לא רק עיתונאים, זה יכול להיות גם בעימותים ביניהם. אם ישאלו אותו את השאלה הזו והוא יתחמק או יתחסד - אתה יודע... אפשר ללחוץ שוב ושוב עד יקבלו תשובה כנה יותר. לחפור עמוק יותר. כמו למשל פחות או יותר כל הדברים שאמר אחרי שחזר מרוסיה, בין היתר "תור ללחם זה בסדר, כי לפחות יש לחם" וכד'. הבן אדם קומוניסט שמתחבא מתחת לתחופשת החדשה שרכש בשם "סוציאל דמוקרט", אז שיסביר מדוע זנח את הקומוניזם, או מדוע הוא תמך בכל מועמד סוציאליסט בהיסטוריה, שבסוף כמובן הוביל את המדינה שלו לפשיטת רגל ו/או רצח עם.
הוא עדיין בעד הלאמות של אמצעי ייצור, שיסביר את ההבדל בשידור חי. ואחרי שיעשה זאת - לדעתי זה ישמש את הקמפיין של טראמפ, ובהחלט יכול לפגוע בו קשות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 פברואר 2020, 09:49

אף פוליטיקאי אמריקאי ברמות האלה (והרבה מתחת) לא יענה לאף עיתונאי ננוממטר מעבר למה שהוא רוצה לענות להם, לא משנה כמה הם ינסו לשחק אותה "קשים".
באופן כללי, עיתונאים צריכים לשאול מרואיינים שאלות הוגנות ורלוונטיות ואם הם לא רוצים לענות להם אז לעבור הלאה. הצקות, ירידות והתעלקויות של עיתונאים במטרה לערער את המרואין לא באמת משיגות כלום (למעט "כבוד" מזויף של קולגות) כי מרואיין "מעורער" לא פולט את האמת המוכמנת שלו אלא פולט את העצבים שלו על העיתונאי ובסיטואציה כזו אתה לא לומד שום דבר על העמדות שלו אלא רק על הדרך שבה הוא מגיב לבהמות.
אנחנו לא חיים בעידן שבו יש לעיתונות מונופול על העברת מידע לאזרחים ועיתונאות מהזן הזבלי/בהמי הזה רק מעמיקה את הבור שהם חופרים לעצמם. העיתונאים כבר היו צריכים להבין את זה מזמן ולחשב מסלול מחדש אבל הם לא, אפילו כשטראמפ משתמש בטמטום שלהם בתור פרופלור.
אתה הרי לא תשכנע את התומכים של בארני. אתה גם לא תשכנע את המתלבטים של בארני. אתה רק תשכנע את המשוכנעים ואותם כל דבר ישכנע, אפילו אם תטען שהוא בכלל עב"מ יזידי. כנ"ל לגבי טראמפ, ביבי, גנץ, יו ניים איט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 פברואר 2020, 10:52

נשאר חלוקים כאן. יש המון מתלבטים בקרב הדמוקרטים, שלא יצביעו לברני אם יחזור על ההצהרות שלו ש"יעלה מסים גם למעמד הביניים". באמת המון. פשוט צריך להזכיר להם עד כמה המפלגה הדמוקרטית הקצינה, אם אכן תבחר בו כמועמד שלה.
בעימות, טראמפ יילחץ על זה וסנדרס יגמגם, או יסתור הצהרות קודמות שלו, בנושא הזה ובהרבה נושאים אחרים, וזה יהיה חלק מהקמפיין המתחרה, שיציג את החסרונות הרבים שיש לברני. הוא באמת המטרה הכי קלה מאז... אולי אי פעם.

ואגב, הוא לא באמת עונה כמו פוליטיקאי הרבה פעמים, ומאבד את השלווה שלו כשלוחצים עליו. בוא נראה אם יצליח לשלוט בעצמו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 פברואר 2020, 11:02

אני מפנטז על עימות טראמפ - ברני, זאת תהיה טלביזיה מדהימה :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 פברואר 2020, 12:47

לסקין, בשביל להזכיר את זה יש את ביידן, את בלומברג ואת כל המועמדים האחרים. יש גם את טראמפ. עיתונאי שיזמין את ברני לראיון ואז יתחיל לשאול אותו שאלות לעומתיות במופגן ולגעור בו שהוא שקרן לא יתרום שום דבר לדילמה של המתלבטים. אולי הוא יגרום להם להרגיש אמפתיה לבן אדם שמותקף על ידי בהמות.
ברני עונה כמו ברני והוא עונה בדיוק את מה שהוא רוצה לענות. הוא מתעצבן ואין לו שום בעיה להפגין את זה כי זה מציג אותו כקורבן ואין דבר שמקדם מועמד פרוגרסיבי יותר מהתקרבנות. הקונספט של פוליטיקאי קפוא שמסתיר רגשות זה פאסה. הצביעות הזו כבר לא עובדת וחלק לא מבוטל מהמשיכה כלפי טראמפ וברני זה העובדה שהם לא מסתירים את הרגשות שלהם ולכן נתפסים כ"אותנטיים".
הציפייה שהתקשורת תקח חלק בקמפיין נגדו היא רעה. תקשורת שלוקחת חלק בקמפיין פוליטי היא תקשורת חולה. מחוקה. אני מסכים שהיא עושה את זה על ימין ועל שמאל אבל זה בדיוק מה שהפך אותה לחסרת רלוונטיות.

נדב, כל אחד ידבר לתומכים שלו תוך הטחת הרפש הכי מטונף שעלה לו וליועצים שלו על המועמד שממול. גם לקלינטון לא באמת היתה בעיה לעשות את זה אבל אני מסכים שלטראמפ ולברני הטינופת הזו יוצאת באופן טבעי יותר. מהותית, גם המסגרת הזו של עימותים היא מסגרת שאבד עליה הכלח. זה מד"ס ביוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 פברואר 2020, 13:02

omerkot כתב:נדב, כל אחד ידבר לתומכים שלו תוך הטחת הרפש הכי מטונף שעלה לו וליועצים שלו על המועמד שממול. גם לקלינטון לא באמת היתה בעיה לעשות את זה אבל אני מסכים שלטראמפ ולברני הטינופת הזו יוצאת באופן טבעי יותר. מהותית, גם המסגרת הזו של עימותים היא מסגרת שאבד עליה הכלח. זה מד"ס ביוב.

וזה מה שעושה את זה כל כך טוב! ג'רי ספרינגר בדרך לנשיאות ארה"ב, ראליטי במייטבו.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 09:37

נעשה הימורים על סיבוב רביעי? :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2020, 12:26

אני נכשלתי בסיבוב הקודם אז אני לא מהמר :|

אם ביבי מתחזק בבחירות האלה אז הוא ירכיב ממשלה צרה.
אם התוצאות יהיו דומות לעכשיו או שביבי יחלש אז היועמ"ש ובג"צ לא יאפשרו לו להרכיב ממשלה ואז יהיה יותר מעניין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 14:08

לפי איך שאני רואה את זה - בעיקר תלוי במצביעי ליברמן...
כי אם הם לא שינו עמדה - אני פשוט לא רואה את ביבי עם 61.

יש גם את הסיכוי הקלוש שהרבה מבוגרים נשארו בבית מחשש להדבקות או שפשוט נמאס להם, אבל לא נראה לי שזה המצב לפי מה שראיתי היום בקלפי.
ויש גם את הסיכוי שאחוז ההצבעה ביישובים ושכונות שנוטים יותר ימינה יעלה, אבל לגבי זה אני בספק.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 מרץ 2020, 15:02

כרגע, תכלס, הצבעה לליברמן == ''אני לא רוצה ממשלה, אלא עוד בחירות'', לדעתי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 מרץ 2020, 15:10

לטעמי ביבי הפעם מרכיב ממשלה. הסיכוי למהפך הוא קלוש.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2020, 15:14

ב2015 הוא לא היה צריך את ליברמן והמצביעים הנוספים של ליברמן הם מהשמאל.
בבחירות מועד א' הוא גם היה מאוד קרוב להרכבה של קואליציה. הפשלה של בנט חירבנה את האופציה הזו.
בחירות מועד ב' נטפו מאופורטוניזם מסריח של ביבי שלא אפשר מראית עין של הליך תקין ופיזר את הכנסת הרבה לפני שהמהלך התקין הוביל לבחירות. 180,000 אלף קולות אבדו לו (150,000 של כחלון ועוד 20,000 שלו עצמו)
על פניו, יש מצב שבבחירות מועד ג', המצביעים שלו יצאו שוב המבית. לתחושתי הסוביקטיבית, קמפיין הגוועלד בפעם הזו היה יותר אפקטיבי מהפעם הקודמת אבל אנחנו נראה בעוד כמה שעות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 15:19

Klayman כתב:כרגע, תכלס, הצבעה לליברמן == ''אני לא רוצה ממשלה, אלא עוד בחירות'', לדעתי.

זו לא דיעה אלא עובדה :)
כולם יודעים שלא ישב עם הערבים ולא ממש רוצה לשבת עם העבודה-מרץ-גשר, והוא לא רוצה לשבת עם ביבי, ולא עם החרדים... זה פשוט הצבעה לדובי-לא-לא. לא מסוגל להבין את הקטע.

בלינג - זה כנראה נכון, אבל אני לא חושב שלביבי יהיו 61, גם לא 59. לא מבין אנשים שבסבב הראשון או השני הצביעו משהו ועכשיו יצביעו אחרת. אבל הלוואי כי זה הסיכוי היחיד להפסיק עם השיט הזה. לא שאני סובל מאוד... יום חופש וכמעט ואין חוקים חדשים.
זה באמת כמו שעומר אומר - כנראה סיפור של אנשים שנשארו בבית.

בכנות, שהתוצאות של הסופר-טיוזדיי שיגיעו ביום רביעי בבוקר יותר מעניינות אותי :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2020, 15:57

רגע? הצבעה לכחול לבן ועבומר"צ היא לא נטו הצבעה לבחירות רביעיות? הרי לשתיים האלה אין סיכוי לשבת בממשלה שלא כוללת את הליכוד וצריך לעשן הרבה גראסיחואנה רפואית בשביל לדמיין ממשלת מיעוט של כחול לבן ועבומר"צ בתמיכה מבחוץ של המשותפת וליברמן.
זה לא עובד ככה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 16:06

omerkot כתב:רגע? הצבעה לכחול לבן ועבומר"צ היא לא נטו הצבעה לבחירות רביעיות? הרי לשתיים האלה אין סיכוי לשבת בממשלה שלא כוללת את הליכוד וצריך לעשן הרבה גראסיחואנה רפואית בשביל לדמיין ממשלת מיעוט של כחול לבן ועבומר"צ בתמיכה מבחוץ של המשותפת וליברמן.
זה לא עובד ככה.

בעיניי כן, סוג של...
אבל אין לי בעייה עם אנשים שמצביעים אידאולוגית לשמאל מתוך תקווה שתהיה "אופוזיציה חזקה"
(זאת אומרת, יש לי בעייה מסויימת עם זה - אבל אני בהחלט יכול להבין את ההגיון)

ויש אנשים שבאמת רוצים ממשלת אחדות של כחולבן + ליכוד, ללא חרדים. שזה גם בסדר, רק שבגלל ההתעקשות חסרת התקדים הזו של גנץ ושות' זה בחיים לא יקרה. ביבי לא הולך לשום מקום, והחוצפה של מפלגה לקבוע למפלגה אחרת מי יעמוד בראשה זה משהו.
אבל מן הסתם רוב ההצבעות לכחולבן זה בעיקר אנשי "רק-לא-ביבי", וזה כל מה שמניע אותם. ואותם אני באמת לא מבין. הרבה מהם אנשי שמאל מובהק שמוכנים לזרוק לפח את מרצ ושות' רק בשביל לראות את ביבי הולך הביתה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 02 מרץ 2020, 16:23

זה לא החוצפה של גנץ, כל המהות של כחול לבן היא רק לא ביבי, אין שום סיבה שגנץ יתפשר לשבת איתו. זאת תהיה בגידה בציבור הבוחרים שלו.
ליברמן חזר ואמר שהוא יכריע הפעם, ואני נוטה להאמין לו. ע״פ הסקרים המצב שלו מידרדר, ובבחירות רביעיות הוא יחטוף אפילו יותר, כך שיש לו תמריץ חזק להכריע הפעם. אז יש לו 2 אופציות: להכריע לטובת ממשלת מיעוט של גנץ - ואז הוא מפר את ההבטחה שלו לא לשבת עם הערבים מבחוץ. אפשרות שנייה היא לשבת עם ביבי, שגם פה הוא מפר התחייבות, אבל אני חושב שהאנטי-ערביות שלו חזקה יותר מהאנטי-ביביות שלו, שהפכה לעניין מרכזי אצלו רק בשנה האחרונה. אפשרות שלישית היא שבג״ץ ידיח את ביבי כראש ממשלת מעבר תחת משפט, ואז ליברמן יחבור לליכוד באופן טבעי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 מרץ 2020, 16:26

ביבי הולך להבחר וליברמן יתקפל וישב איתו כמו גדול, בסוף אחרי כל הסאגה הזאת נחזור לאותו מקום מעורער ולא יציב של ממשלמת ליכוד צרה אבל כרגע זה התסריט הכי טוב שביבי יכול לקוות לו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 16:31

חוצפה של גנץ, חוצפה של כחולבן... כך או כך - דרישה חצופה :)
ליברמן יותר אנטי-חרדים מאשר אנטי ביבי, לדעתי... אבל כבר ישב איתם ואני לא רואה אותו יושב בשמאל עם הערבים, גם אם הם "מבחוץ".
אני גם לא רואה גם את בג"ץ עושה את המהלך הזה מבלי שיחתכו לו ידיים ורגליים שנייה אחר כך, ואז יחזירו את ביבי.
בואו נקווה שליברמן יצא מהסרט שלו, ויחזור למקום הטבעי שלו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2020, 18:21

Laskin כתב:
omerkot כתב:רגע? הצבעה לכחול לבן ועבומר"צ היא לא נטו הצבעה לבחירות רביעיות? הרי לשתיים האלה אין סיכוי לשבת בממשלה שלא כוללת את הליכוד וצריך לעשן הרבה גראסיחואנה רפואית בשביל לדמיין ממשלת מיעוט של כחול לבן ועבומר"צ בתמיכה מבחוץ של המשותפת וליברמן.
זה לא עובד ככה.

בעיניי כן, סוג של...
אבל אין לי בעייה עם אנשים שמצביעים אידאולוגית לשמאל מתוך תקווה שתהיה "אופוזיציה חזקה"
(זאת אומרת, יש לי בעייה מסויימת עם זה - אבל אני בהחלט יכול להבין את ההגיון)

מתישהו היתה פה אופוזיציה חזקה? אי פעם? זו תקווה שמבוססת על מה בדיוק?
הצבעתי לליברמן מתוך הבנה שהוא יכול להיות ציר מאזן חרדים בממשלת ביבי או ציר מאזן שמאל קיצוני בממשלת גנץ ואם ביבי יוצא מהתמונה אז ליברמן הוא לא בעיה.
ליברמן עצמו מעניין לי את האיברים המוצנעים אבל ההגיון מאחור הבחירה סולידי יותר מאשר איזו תקוה סתומה לאופוזציה חזקה שרק תמשיך להפקיר את האינטרסים של מצביעי כחול לבן ועבומר"צ.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 18:29

תקווה לא חייבת להיות מבוססת, זה משהו רגשי.
או לפחות זה המצב עבור הרבה שמאלנים כרגע... או מצביעי ליברמן מהצד הימני-חילוני, למרות שפעמיים כבר בסבב הנכחי לא הסכים לשבת בממשלת ימין כגורם מאזן-חרדים :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 מרץ 2020, 19:38

מאוד הגיוני סה"כ...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2020, 20:06

Laskin כתב:תקווה לא חייבת להיות מבוססת, זה משהו רגשי.
או לפחות זה המצב עבור הרבה שמאלנים כרגע... או מצביעי ליברמן מהצד הימני-חילוני, למרות שפעמיים כבר בסבב הנכחי לא הסכים לשבת בממשלת ימין כגורם מאזן-חרדים :)

הזכרון קצר והבחירות מרובות.
בסבב הראשון הוא הרי הבטיח לבוחרים שלו שהוא ישב רק עם ביבי. זה היהי ביבי שהעדיף ללכת לבחירות נוספות ולא לנסות לגשר על הפערים בין ליברמן לחרדים מתוך הנחה שהריתוך מחודש של ההאמפטי דמפטי שענה לשם "הבית היהודי" יגרום לו לעבור את ה61 בלי ליברמן.
אנחנו בסבב השלישי הזה רק בגלל שביבי פישל בענק. למזלו (הדי הרגיל), האופוזיציה מולו מטומטמת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 20:22

אני זוכר דווקא שבסבב הראשון ליברמן עם איזה 5 מנדטים רצה תיק בלתי סביר, והשתן עלה לו לראש בסבב השני...

בכל אופן אני מאוד לא אופטימי לגבי הסבב הנכחי. נראה מה יהיה.
מתי מדגמים?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 02 מרץ 2020, 20:22

הוא לא הבטיח בסבב הראשון שישב רק עם ביבי, הוא היה מאוד עמום בנושא. לאחר שנתניהו קיבל את המנדט הוא נסע לחופשה בווינה, הציג לליכוד רשימה של 5 דרישות (שלא העלה מעולם כתנאים שהם בגדר יהרג ובל יעבור) ואמר שהוא לא מתכוון לנהל מו״מ עם נתניהו, לליכוד יש את הטלפון שלו וכל עוד הם לא מקבלים את כל 5 הדרישות - אין על מה לדבר. אדם שמתנהג בצורה כזאת הוא אדם שרוצה אך ורק בחירות חוזרות, לא כזה שמעוניין להתפשר ולהיכנס לממשלה. ומבחינתו הוא כנראה עשה בשכל באותה נקודת זמן - בסקרים הוא זינק ל-9-10 מנדטים ושמר על אותו הכוח גם בסבב השני כשדרש אחדות בכל מחיר. עכשיו הוא מתחיל להיחלש ובעקבות ההיחלשות מגיעה ההבנה שלו שדרושה הכרעה, לא שום דבר אחר. מה קרה לחוק הגיוס שהיה תנאי יהרג ובל יעבור לפני שנה? בחצי שנה האחרונה הוא לא מזכיר אותו אפילו במילה. אז בסבב הראשון התנאי היה חוק הגיוס, בסבב השני ממשלת אחדות, ובשלישי שני התנאים כבר ממש לא מעניינים אותו, כמו כל פוליטיקאי, הוא רק מנסה לצאת מהברוך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 22:22

מסכים עם אינטר לגמרי.

אז לפי תוצאות המדגם - וואו, העבודה-גשר-מרץ... רק 6 מנדטים. פאק. תענוג ;)
רק חסר מנדט אחד, ונסיים עם זה.
לא ייאמן אם על מנדט אחד נלך שוב לבחירות.

כנראה שככל שאנשים ראו את גנץ יותר ככה הם פחות אהבו אותו, או שבאמת פשוט ימנים יצאו מהבית שוב, מה שלא היה בסיבוב השני.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים