נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי sharonbn » 30 מאי 2021, 13:15

אה נכון איך שכחתי. אצלך זה הכל היכרות אישית. הרי אתה מכיר גם פסיכיאטרים שמודים שהם לא מבינים מה הם עושים.
וואללה בשביל מה אני טורח כל פעם להביא עדויות לטענה שלי

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 30 מאי 2021, 13:32

sharonbn כתב:חנות הקומיקס הראשונה בישראל נפתחה ב 2003
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7 ... 7%96%D7%94
לפי המאמר הזה על הקומיקס בישראל
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7 ... 7%90%D7%9C
היו אמני קומיקס מוקדמים בישראל, כמו דודו גבע אבל הם לא צירו בכלל שום דבר קרוב לגיבורי על
גיבורי על נכנסו טיפין רק לקראת סוף שנות ה80
למשל אורי און https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7 ... 7%95%D7%9F
שכתוב עליו שלא זכה לפופולאריות רבה...

רק מציין שהיה אפשר לצרוך קומיקס בארץ הרבה לפני 2003: במעריב לנוער הייתה מצורפת כל שבוע חוברת קומיקס קטנה עם רצועות של באטמן, סופרמן וזבנג, למארוול הייתה שלוחה בארץ שנקראה "מארוול ישראל" שהייתה יכול לעשות מנוי לחוברות של אקסמן וספיידרמן בתרגום לעברית (ובמחיר מופקע), ואני בתור ילד החשבתי גם את טינטין ואסטריקס לגיבורי על :)
אז למי שחיפש היה הרבה מה לקרא לפני כמה עשורים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 מאי 2021, 13:43

sharonbn כתב:אה נכון איך שכחתי. אצלך זה הכל היכרות אישית. הרי אתה מכיר גם פסיכיאטרים שמודים שהם לא מבינים מה הם עושים.

מצחיק כמה דרמה אתה עושה כל פעם שמישהו לא מסכים איתך.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 מאי 2021, 13:56

אני גם בדעה של שרון שיש משהו סופר מטופש בכל העניין כשזה בני אדם אמיתיים. אצלי דווקא פעם ממש שנאתי סרטי קומיקס וככל שעבר הזמן יצא לי לראות כמה שנהנתי מהם.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 30 מאי 2021, 16:16

InterAl כתב:
sharonbn כתב:אה נכון איך שכחתי. אצלך זה הכל היכרות אישית. הרי אתה מכיר גם פסיכיאטרים שמודים שהם לא מבינים מה הם עושים.

מצחיק כמה דרמה אתה עושה כל פעם שמישהו לא מסכים איתך.

טענה לא נכונה בלשון המעטה.
לא רק שאני לא עושה דרמות, אלא שבכל דיון, גם איתך, אני משתדל להתייחס לגופו של ענין ולא לגופו של אדם.
אני משתדל מאד לא לגלוש לפסים אישיים ונצמד לנושא הדיון. אנחנו ניהלנו דיונים לאורך עמודים ולא היו שם דרמות.
לפעמים לא מצליח לי ויוצא לי טענה אישית, נכון. אני בכל זאת בן אדם, אבל זה בטח לא קורה "כל פעם".
גם זכור לי לפחות מקרה אחד שהתחיל במחלוקת ושוכנעתי שטעיתי והודיתי בזה.
זה היה כשטענתי שהסתה היתה רק בתעמולה של הימין ונתנו לי דוגמאות סותרות.
אני אשמח לשמוע אם אי פעם היה מקרה שהודית בטעות. אני באופן אישי לא ראיתי דוגמה כזו.

אבל אני מודה בטעות כשמביאים לי הוכחות סותרות. ככה אמור להתנהל דיון שיש כוונה לצדדים להוכיח את הטענה ולהגיע למסקנה.
אתה לא מעוניין בזה. אין לך כל צורך וכל ענין לשמוע טענה נגדית, להביא טיעונים ועדויות ולהגיע להסכמה.
משם נובעים טיעונים כמו "יש לי חברים שהם גיקים משנות ה70" .
זו לא טענה שבן אדם מביא לדיון. זה מקסימום קצה של חוט לחיפוש והבאת עדויות לסימוכין לטענה שלך.
אבל כאמור זה פשוט לא הדבר שאתה חותר אליו.

אז אל תתפלא שאני מתרגז שאתה מביא טיעון וסותם כל אפשרות לדיון נוסף. וזה לא הפעם הראשונה שאתה עושה את אותו טריק.

אבל אין לי ציפיות חו"ח שמשהו ישתנה בטקטיקה שלך.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 מאי 2021, 17:27

I rest my case

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 30 מאי 2021, 17:33

וואללה. באמת? החוסר מודעות שלך מרקיע שחקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 17:55

אני אישית לרעתי קומיקס הרבה לפני 2003, מן הסתם... לא צריך שייפתחו חנות ייעודית כדי למצוא את זה, זה קצת כמו להגיד שלא היו פה קונסולות של נינטנדו עד שפתחו פה חנות רשמית שלהם. היו קומיקס עם בחנויות ספרים וחנויות גיקים אחרות כמו פריק, אני הייתי חבר במועדון מאנגה בשנות התשעים, וכבר בשנות השמונים היו לי גם ספרי וחוברות קומיקס של אסטריקס וספיידרמן, אם כי רבים מהם באמת הגיעו מחו״ל... אז מה? יש פה תרבויות רבות שעשרות שנים נאלצו לסמוך על חו״ל :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 30 מאי 2021, 18:06

סתם מעניין אותי לדעת איך קנית קומיקס מחו"ל בשנות ה80. אינטרנט לא היה. ליצור קשר טלפוני עם החנות גם לא היה ריאלי (שיחות לחו"ל היו יקרות להחריד)
אה, וגם משלוחים מחו"ל היו עסק יקר. אז כנראה שהדרך היחידה היתה חברים/קרובי משפחה שנסעו לחו"ל?
אצלי במשפחה זה היה ענין נדיר למדי. אצלנו, כמו רוב עם ישראל, אנשים נסעו לחו"ל אחת לכמה שנים. קשה לבסס תחביב על תדירות כ"כ נמוכה של עדכונים
ואיך בכלל מתעדכנים מה קורה בתחום? אני מנסה להזכר בשנות ה80, חו"ל היה כמו פלנטה אחרת. לא היה שום ערוץ לקבלת חדשות ועדכונים בצורה שוטפת על שום דבר חוץ מעיתונים ותקשורת ממוסדת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2021, 18:12

כן, משפחה שנוסעת או חברים, מבקשים מהם את הכרך הבא... היה פה חרם ערבי, לא היו הרבה אופציות, היו גם דוכנים בתחנה מרכזית ובשווקים, היו כל מני קבוצות שמצאו אחד את השני בעיתונים והתחברו... היו כל מני דרכים, מוגבלות בהחלט, אבל אפילו היום זה מוגבל מאוד ביחס לרוב העולם המערבי.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2021, 13:22

sharonbn כתב:אני לא ממש יכול לשים את האצבע למה הסוגה לא מושכת אותי כלל. השעיית החוסר אמון לא עובדת אצלי כשאני רואה את הסרטים והכל נראה לי טיפשי וילדותי ולא אמין
יכול להיות שזה ענין תרבותי. כשאני הייתי ילד, לא היתה תרבות של גיבורי על ולא הכרנו אף אחת מהדמויות חוץ מסופרמן. גם קומיקס בכלל לא היה נפוץ מאד. אולי קצת טרזן ומערבונים. אני פשוט לא גדלתי על הדמויות והסיפורים האלה. כשהתחילו לצאת הסרטים בשנות ה90 כבר הייתי אדם מבוגר וזה לא עניין אותי.
דווקא את בלתי שביר כן אהבתי. אבל לא נראה לי שזה שייך לסוגה. (לא ראיתי את ההמשך שלו כנראה כי לא היה לי זמן או משהו)

ה"מהפך" לספיגת קומיקס הגיע לישראל לא דרך חוברות הקומיקס עצמן אלא דרך הטלוויזיה, הקולנוע והוידאו בסוף שנות ה-80 ותחילת ה-90 - עם סדרות כמו ספיידרמן, צבי הנינג'ה, אקסמן ובאטמן. זה אומר שגם מי שלא פתח חוברת קומיקס של זבנג או סופר שלומפר מימיו נחשף לתכני קומיקס וסופר גיבורים באופן עקיף.
ואם נשים את סרטי סופרמן המוקדמים בצד, בשנות ה-90 התחילו לצוץ גם סרטי קולנוע מבוססי קומיקס לקהל בוגר יותר (ו/או גותי ו/או אימואי יותר): באטמן, העורב, ספון, המסיכה, גברים בשחור ועוד שלל סרטים - שרוב האנשים בכלל לא ידעו שמבוססים על קומיקס.

ככה שבזכות כל אלו, אפילו הקהל הישראלי הגיע כשהוא כבר קצת יותר מודע ובשל לסרטים שסימנו את תחילת השתלטות הז'אנר על המסך הגדול בתחילת שנות ה-2000 - כמו בלייד או אקסמן או ספיידרמן. ומצד שני, גם מי שגדל על סרטי רובוקופ או שליחות קטלנית או משימה בלתי אפשרית (כולם כוללים סוג של סופר-גיבורים, פשוט לא כאלו שמבוססי קומיקס באופן ישיר) היה צריך להשעות הרבה מאד חוסר אמון בשביל להיכנס לאווירה... חליפת ספנדקס זה לא בדיוק הדבר הראשון שצריך לכבות בשבילו את המוח כשזה מגיע לסרטים האלו.

בסופו של דבר יש הרבה סרטי קומיקס מחורבנים כמו שיש הרבה סרטים מחורבנים באופן כללי, אבל מאז שנות ה-2000 יש כמה סרטי קומיקס פשוט מעולים גם בלי קשר לז'אנר, ומצדיקים לדעתי גם את הזמן האבוד של בנאדם מבוגר שלא גדל על קומיקס, ונאלץ למצוא את הסרטים הטובים בין כל סרטי הבררה שמסביב. זה תופס גם לסרטים "אפלים" ומקורקעים יותר (חלק מהאקסמן, באטמן של נולאן, ווטצ'מאן) וגם לסרטים שהם לגמרי over-the-top, אבל מגיעים מבמאים מצויינים וכוללים את כל מה שאפשר לקוות לקבל מבלוקבאסטר טוב במחלקות הסינמטוגרפיה, האפקטים והכתיבה (החצי הטוב של סרטי phase 3 של מארוול).
לי אישית קשה איך אפשר לדלג על כמה מהסרטים היותר טובים שיצאו אי פעם רק בגלל שהם בז'אנר מסוים - וזה לא משנה אם מדובר בסרטי קומיקס, מאפייה, דרמות תקופתיות, סרטי אנימציה, או כל דבר אחר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 31 מאי 2021, 15:21

sharonbn כתב:כן, שמעתי שהאביר האפל זה גיבורי על למבוגרים. זה עדיין לא שכנע אותי לצפות בסרטים.
אני גם לא שיחקתי באף אחד מהמשחקים שמבוססים על הדמויות/יקום.
אני לא ממש יכול לשים את האצבע למה הסוגה לא מושכת אותי כלל. השעיית החוסר אמון לא עובדת אצלי כשאני רואה את הסרטים והכל נראה לי טיפשי וילדותי ולא אמין
יכול להיות שזה ענין תרבותי. כשאני הייתי ילד, לא היתה תרבות של גיבורי על ולא הכרנו אף אחת מהדמויות חוץ מסופרמן. גם קומיקס בכלל לא היה נפוץ מאד. אולי קצת טרזן ומערבונים. אני פשוט לא גדלתי על הדמויות והסיפורים האלה. כשהתחילו לצאת הסרטים בשנות ה90 כבר הייתי אדם מבוגר וזה לא עניין אותי.
דווקא את בלתי שביר כן אהבתי. אבל לא נראה לי שזה שייך לסוגה. (לא ראיתי את ההמשך שלו כנראה כי לא היה לי זמן או משהו)

בכלל, ב20 שנים האחרונות אני רואה מעט מאד סרטי פעולה כי הם לא מספיק מעניינים בשבילי. טרנטינו הפסקתי לראות אחרי ספרות זולה. גם את הסרטי ג'יימס בונד האחרונים לא ראיתי (אני לא אוהב את הסרטים של דניאל קרייג) וגם משימה בלתי אפשרית ראיתי רק את הראשון, גם הסרטי פעולה של מאט דיימון ראיתי רק את הראשון ...

בעייני, כמובן, אין שום קשר בין סוגת גיבורי על ומשחקי מחשב. אני אוהב קשת רחבה של משחקי מחשב ומעולם לא הרגשתי מנותק או שחסר לי משהו בגלל שאני מתרחק מהעולמות האלה. לכולנו יש את הסוגות שלא אוהבים.

"במופלא ממך אל תדרוש ובמכוסה ממך אל תחקור, במה שהורשית התבונן, אין לך עסק בנסתרות"
חגיגה יג א

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 31 מאי 2021, 18:43

swym כתב:
sharonbn כתב:לי אישית קשה איך אפשר לדלג על כמה מהסרטים היותר טובים שיצאו אי פעם רק בגלל שהם בז'אנר מסוים - וזה לא משנה אם מדובר בסרטי קומיקס, מאפייה, דרמות תקופתיות, סרטי אנימציה, או כל דבר אחר.

לא קשה בכלל. ההגדרה "סרט טוב" היא לגמרי דבר אישי וגם לרוב שנוי במחלוקת.
לא חסרים בלוק באסטרים שנקטלו בביקורות ולהיפך, סרטים שהמבקרים נשפכים עליהם שבני אדם רגילים לא מסוגלים לראות עד הסוף.
למשל האחרון של נולאן, טנט: להגיד שהוא שנוי במחלוקת זה לשון המעטה. אפילו פה בפורום היו דיעות מנוגדות עליו.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2021, 20:38

sharonbn כתב:
swym כתב:לי אישית קשה איך אפשר לדלג על כמה מהסרטים היותר טובים שיצאו אי פעם רק בגלל שהם בז'אנר מסוים - וזה לא משנה אם מדובר בסרטי קומיקס, מאפייה, דרמות תקופתיות, סרטי אנימציה, או כל דבר אחר.

לא קשה בכלל. ההגדרה "סרט טוב" היא לגמרי דבר אישי וגם לרוב שנוי במחלוקת.
לא חסרים בלוק באסטרים שנקטלו בביקורות ולהיפך, סרטים שהמבקרים נשפכים עליהם שבני אדם רגילים לא מסוגלים לראות עד הסוף.
למשל האחרון של נולאן, טנט: להגיד שהוא שנוי במחלוקת זה לשון המעטה. אפילו פה בפורום היו דיעות מנוגדות עליו.

סרט טוב זה דבר אישי, אבל על הרבה מאד דברים יש סוג של קונצנזוס רחב, ולא של מבקרים 'מקצועיים':
לך למשל לIMDB, סנן שם סרטים שקיבלו 8 ומעלה מצד אחד ו-6 ומטה מצד שני, וסטטיסטית כנראה שגם אתה תגלה שגם אתה אהבת הרבה יותר מדגם מייצג של סרטי 8+ מאשר סרטי 6-. זה יהיה תקף לדעתי בכל קטגוריה שתבחר.

טנט למשל היה מן הסתם מצויין לדעתי - אבל בשום אופן לא סרט שהייתי ממליץ עליו לכל אחד, אלא רק למיטיבי לכת. וזה בניגוד נניח לטרילוגיית האביר האפל שהיא לדעתי צפיית חובה עבור כל אחד, כולל מי שלא אוהב סרטי קומיקס בשום צורה. ו
אם תבדוק את הנתון הזה בIMDB אתה תגלה שזה מתבטא מצויין בציון: טנט הוא כנראה הסרט הכי שנוי במחלוקת של נולאן וגם זה עם הציון הכי נמוך, בעוד הבאטמנים זכו לממוצע הרבה יותר גבוה (וספציפית האביר האפל נמצא באופן עקבי בטופ 5 של כל הסרטים בIMDB).

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 01 יוני 2021, 08:54

אוקי. בוא ננסה סרט עם קונצנזוס : מלאכים בשמי ברלין. יש לו 8 בימד"ב ו98% טריות.
חברים של אשתי נשבעו לנו שזה סרט מדהים, משנה תודעה, מעביר פרדיגמה, קובע סטנדרטים ומפחלץ מומיות.
ראית אותו? אני לא הצלחתי לסיים אותו. העינוי הפיסי של לשבת עד הסוף היה גדול מידי בשבילי.

עוד סרט פופולארי, יותר קרוב לנושא: אווטאר. 7.8 ימד"ב ו82% טריות. הספקטקל הכי ספקטקולארי של העשור הראשון של האלף.
לפי דעתי סרט מטומטם עם עלילה ברמה של סרטי דיסני לילדים. בעצם, למה להעליב את דיסני, יש להם כמה סרטים טובים.
ד"א, גם את הקודם של קמרון, טיטאניק לא ממש אהבתי. חצי דרמה רומנטית בנאלית למשרתות וחצי סרט אסונות בנאלי עם הרבה פירוטכניקה.
דווקא את זה שלפניו, מעמקים, ממש אהבתי.

עכשיו תגיד לי אתה, אתה הולך לסרטים לפי רשימות טופ? יכול להיות שיש סרטי דרמה רומנטית מעולים שאתה לא ראית ולא בא לך לראות כי הסוגה לא מעניינת אותך? יכול להיות שיש סרטי דרמה אלגוריים מעולים שאתה לא ראית ולא בא לך לראות כי הסוגה לא מעניינת אותך?

יכול בהחלט להיות שאני אוהב את האביר האפל כשאני אראה אותו. ויכול בהחלט להיות שאני אראה אותו מתישהוא אחרי כל ההמלצות החמות שקיבלתי פה. אבל באמת קשה להבין למה בשבילי זה לא ממש דחוף? אני לא מכיר את הסוגה, לא כ"כ אוהב סרטי פעולה ולא כ"כ בא לי להתעמק ולעבור על רשימות טופ כדי לבחור את סרטי גיבורי על הכי טובים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 יוני 2021, 16:48

בטח יש׳ך טעם מעניין תמליץ על כמה סרטים :)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יוני 2021, 02:14

מה לעזאזל הולך עם בורדרלנדס? איך הפרוייקט המעפן הזה השיג כזה קאסט? הנה קייט בלנשט שמצולמת על ידי ג׳ימי לי קרטיס:
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יוני 2021, 11:23

לא הבנתי, היא צלמת עכשיו? :) זה נראה צילום של PR לגמרי

אגב, קייט בלאנשט בת 52! מצד אחד ליהוק נוראי לדמות צעירה, ומצד שני מדהים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יוני 2021, 11:55

Laskin כתב:לא הבנתי, היא צלמת עכשיו? :) זה נראה צילום של PR לגמרי

אגב, קייט בלאנשט בת 52! מצד אחד ליהוק נוראי לדמות צעירה, ומצד שני מדהים.

מצידי תלהק את קייט בלאנשט לשחק ילד בת 11, אני זורם גם עם זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יוני 2021, 12:00

ברור, היא נהדרת... אבל מתישהו בחמש/עשר השנים הקרובות זה כבר יפסיק להיות הגיוני :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יוני 2021, 16:32

אם ברוס ווייליס עדין עושה סרטי אקשן..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יוני 2021, 17:40

כן... אבל כבר 20 שנה כמעט סרטי אקשן סוג ד׳ בהפקה סוג ל׳, היא מקבלת הפקות ענק בסרטים הכי חמים.
כל הכבוד לה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יוני 2021, 18:44

Laskin כתב:אגב, קייט בלאנשט בת 52! מצד אחד ליהוק נוראי לדמות צעירה, ומצד שני מדהים.

52 זה גיל ממש צעיר לאלפית

DrKeo כתב:מה לעזאזל הולך עם בורדרלנדס? איך הפרוייקט המעפן הזה השיג כזה קאסט?

זה די פשוט: אבי ארד.
יש מספיק שחקנים שמסתכלים ימינה ורואים את רוברט דאוני ג'וניור, מסתכלים ימינה ורואים את יו ג'קמן, ואז אומרים לעצמם "אם הבנאדם הזה הולך לעשות מסרטים מבוססי משחקים את מה שהוא עשה לסרטי קומיקס של מארוול, וואלה אולי שווה לי לשים על התפקיד הזה כמה ז'טונים".

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 02 יוני 2021, 19:58

אבי ארד אחראי במידה לא קטנה גם לקטסטרופות כמו ספיידרמן 3 וספיידרמן המופלא 2,ונום (עזבו שהוא היה הצלחה מסחרית,סרט מזעזע) והרשימה ארוכה...הוא קווין פייגי בשום צורה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יוני 2021, 20:58

אף אחד לא אמר שאבי ארד הוא חותמת איכות. .. הוא חותמת כסף. בדקת כמה בדיוק ספיידרמן 3 הכניס?

sharonbn כתב:אוקי. בוא ננסה סרט עם קונצנזוס : מלאכים בשמי ברלין. יש לו 8 בימד"ב ו98% טריות.
חברים של אשתי נשבעו לנו שזה סרט מדהים, משנה תודעה, מעביר פרדיגמה, קובע סטנדרטים ומפחלץ מומיות.
ראית אותו? אני לא הצלחתי לסיים אותו. העינוי הפיסי של לשבת עד הסוף היה גדול מידי בשבילי.

עוד סרט פופולארי, יותר קרוב לנושא: אווטאר. 7.8 ימד"ב ו82% טריות. הספקטקל הכי ספקטקולארי של העשור הראשון של האלף.
לפי דעתי סרט מטומטם עם עלילה ברמה של סרטי דיסני לילדים. בעצם, למה להעליב את דיסני, יש להם כמה סרטים טובים.
ד"א, גם את הקודם של קמרון, טיטאניק לא ממש אהבתי. חצי דרמה רומנטית בנאלית למשרתות וחצי סרט אסונות בנאלי עם הרבה פירוטכניקה.
דווקא את זה שלפניו, מעמקים, ממש אהבתי.

עכשיו תגיד לי אתה, אתה הולך לסרטים לפי רשימות טופ? יכול להיות שיש סרטי דרמה רומנטית מעולים שאתה לא ראית ולא בא לך לראות כי הסוגה לא מעניינת אותך? יכול להיות שיש סרטי דרמה אלגוריים מעולים שאתה לא ראית ולא בא לך לראות כי הסוגה לא מעניינת אותך?

יכול בהחלט להיות שאני אוהב את האביר האפל כשאני אראה אותו. ויכול בהחלט להיות שאני אראה אותו מתישהוא אחרי כל ההמלצות החמות שקיבלתי פה. אבל באמת קשה להבין למה בשבילי זה לא ממש דחוף? אני לא מכיר את הסוגה, לא כ"כ אוהב סרטי פעולה ולא כ"כ בא לי להתעמק ולעבור על רשימות טופ כדי לבחור את סרטי גיבורי על הכי טובים.

האמת היא ראיתי את מלאכים בשמי ברלין, אבל את אווטר לא סבלתי (אני חושב שזה נטו סרט הייפ מהתלת של אותה תקופה, ואולי הסרט הכי גרוע של ג'יימס קאמרון).

אבל שוב, מעבר להעדפות פרסונליות אני בהחלט בודק מידי פעם סרטים שהם לא הנישה/ז'אנר שלי, כשאחרים שאני סומך עליהם ממליצים לי עליהם בחום. אני מתבסס גם על המלצות "סרטים דומים" של IMDB כדי להעריך אם אוהב את הסרט, ובהחלט מסתכל על פרמטרים נוספים כמו מי הבמאי.
אני למשל ממש ממש לא מתחבר לסרטי biopic מוזיקליים, אבל כשממליצים לי לראות סרט על קווין שעשה בריאן סינגר? זה משנה את התמונה.

לפעמים זה אומר אכזבות, אבל מצד שני זה תורם גם להרחבת אופקים וגם בשביל למצוא סרטים נהדרים שלא הייתי נחשף אליהם בדרך אחרת. אני לא פוסל שום ז'אנר רק על בסיס הז'אנר, בטח כשיש קונצנזוס ענקי סביב סרט מסוים של "מתאים גם למי שלא בקטע".

ואגב: תמרור אזהרה שכן פיתחתי עם השנים זה דווקא כשציון המבקרים ה"מקצועיים" עולה משמעותית על ציון הIMDB. אני מוצא את עצמי הרבה יותר נהנה מסרטים של 7.5 שהמבקרים נתנו להם 50% מאשר סרטים של 8 שהמבקרים נתנו להם 95%.
מן הסתם גם זה כלל אצבע שלא תמיד תופס, אבל נניח מלאכים בשמי ברלין נופל במקרה בדיוק למשבצת הזו, אני לא רואה סרטים דומים שאהבתי בעמוד הימדב שלו, ואף אחד לא המליץ לי עליו - ככה שבהחלט אין לי בעיה לוותר עליו.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים