נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

idan
Veteran

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי idan » 14 יוני 2021, 11:56

אני מניח שלמה שאתה מכנה המדיניות הישראלית להפרד ומשול אין שום קשר לעובדה שהפרטנר שלך תיכנן והוציא לפועל אינתיפאדה? כלומר לפני ניסיונות ההחלשה וההשחרה שאתה מתאר היינו במצב לוחמה גם מול הארגון מחבלים מהז'אנר שמועדף על השמאל הישראלי, אנחנו זוכרים את זה נכון? יעני זה אירוע די גדול בשביל פשוט למחוק אותו מציר הזמן ההיסטורי, אפילו אם עוסקים בתעמולה פוסט מודרנית. או שבשם הנרטיב הפיסכוטי הזה שבו כל החלטה של הפלסטינים היא תוצאה של יהודי שמשך בחוטים מאחורי הקלעים, מותר לטעון הכל? אפילו על השחיתות שלהם אתה מטיל אחריות על ישראל, שכנראה הינדסה את התודעה הפלסטינית לדמיין את החשבון בנק של סוהא עראפת והארמון של אבו מאזן.. אין סיכוי שכמו כל אוטוקרטיה ערבית במרחב גם השלטון הזה מושחת, לא לא, בוא לא נסחף עם תובנות רדיקליות. וכאשר התזה של מסירת שטחים מהסוג שכל השמאל תמך בה בזמן אמת שוב לא מניבה את התוצאות הרצויות, אנחנו נטען שהיה כאן ניסיון מתוחכם לחזק את הכוחות הג'יהאדיסטים. אמנם שרון, יעלון ומופז כיתרו את עראפת אבל הם גם חיסלו את יאסין אז זה שהם נלחמו בכולם ולא עשו את ההבחנות הרצויות בעיני האידיוטים השימושיים שלנו שמכורים לאויב המתוחכם יותר, עדיין לא אומר שהם פעלו בשביל להמליך את החמאס כחלק ממהלך אסטרטגי כולל שנמשך 30 שנה.

וחשבתי שכבר ביססנו שהניסיון לקשור חיסול כושל באחד מראשי החמאס לאסטרטגיה לחיזוקו הוא לא אינטילגנטי במקרה הטוב, אבל אם כבר לא מתביישים לטעון שטויות מהסוג הזה לפחות אפשר להעריך את הניסיון לשמור על מראית עין של עקביות והגיון פנימי, מטורלל ככל שיהיה - לחסל את משעל זה בשביל לחזק את החמאס ולחסל את יאסין זה גם בשביל לחזק את חמאס.. עכשיו הכל ברור.

אבל עזוב, בין לבין ממשלות ישראל תומכות חמאס לא הייתה איזה ממשלה או שניים שהייתה מוכנה לסחור בחלקי מולדת? כי אם כן המינמום המתבקש כאשר מבקשים לסנגר על תהליך שהוביל לאלפי הרוגים רק בשביל לשמור על הזיה משיחית של תהליך שלום מדומה שהמשטר הציוני לכאורה חיסל הוא, ובכן, להכיר בכך ולנסות להסביר לנו מדוע הכוחות הטובים מהצד הישראלי והפלסטיני לא הביאו את השלום המיוחל כאשר עלתה בידם ההזדמנות, יותר מפעם אחת.
אבל בהקשר הזה אני גם רוצה להציע תיאוריה, אולי הפלסטינים דוחים כל הסדר כי הם יודעים שבכל עשור שעובר השמאל משלים את המהפך הפוסט ציוני, את ההזדהות המוחלטת עם הנרטיב הפלסטיני והניכור העמוק לעמו וההיסטוריה שלו עצמו ומאמינים שכך יהיה אפשר להשיג יותר? ייתכן בהחלט. למה להסתפק בעשרים ומשהו אחוז משטחה של פלסטין ההיסטורית ולוותר על זכות השיבה והמאבק בישראל שמגדיר את זהותם, כאשר עוד עשר שנים גם השאריות של השמאל הציוני ז"ל יתקדמו עם הפרוגרס ויפעלו למסמס את המסגרת הלאומית-יהודית. וואלה השתכנעתי מעצמי, אולי אני אפילו יקרא לזה "עובדות".

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2021, 12:09

כן, אני בטוח שהפלסטינים אמרו לא להסכמים למניהם כי הם היו בטוחים שהם יקבלו את ארץ ישראל השלמה אם הם רק יחכו עוד קצת. בכל משא ומתן הפלסטינים הפכו אותו בכוונה לבלתי אפשרי, גם אם היית מציע להם את חיפה הם היו אומרים לא. כנראה שכשכל הכוח והקריירה הפוליטית של מי שמנהיג אותם מבוססת על הקונפליקט עם ישראל, על התמסכנות ועל הווית הקורבן - הוא לא בדיוק רוצה להקים מדינה כושלת ולשנות את הסטטוס הנוח. שלא נדבר על זה שבמצב הזה, שה"מדינה" בבלגן, קל הרבה יותר להפוך למליארדר מכסף שאתה גונב מהעם שלך.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 14 יוני 2021, 18:46

swym כתב:
InterAl כתב:כשדיברתי על אחוז מהתוצר/תקציב כתבתי אחוז מהתוצר/תקציב. כשדיברתי רק על תקציב הביטחון לא דיברתי על אחוז מהתוצר/תקציב אלא על שיעור העלייה בתקציב ביחס לשנים קודמות. לכן אין סתירה בדבריי, הבעיה היחידה היא בהבנת הנקרא שלך. הירידה בהוצאות הביטחון, בין אם כאחוז מהתוצר או כאחוז מהתקציב, היתה חדה ועקבית מאז אמצע שנות ה-80 - לכן באמת אין קשר לאוסלו. דווקא בשנת 1994 (שנה לאחר חתימת אוסלו א') היתה לראשונה מזה שנים עלייה באחוז ההוצאה הבטחונית מתקציב המדינה (קטנה אמנם, אבל עדיין עלייה). כנ"ל בזמן מלחמת אוסלו (2001-2003).

לגבי טיפוח חמאס, זה היה שמעון פרס (בתמיכת שמיר) שקבע את הסטנדרט לשחרור סיטוני ומופקר של מחבלים (עסקת ג'יבריל), שם, אגב, השתחרר לראשונה יאסין שלאחר מכן הקים את חמאס. אבל מי שבאמת טיפח אותו היה הסכם אוסלו. החמאס התחזק אקספוננציאלית רק כששטחי יו"ש ועזה עברו למרות רשות המחבלים של אש"ף הקרויה הרש"פ. מי שחיזק, טיפח ועודד את חמאס היה ערפאת, לא אף אחד אחר, מתוך מטרה להשתמש בו כארגון פרוקסי נגד ישראל - כלומר להפעיל טרור נגד ישראל בלי שאש"ף יואשם בדבר. כל הסיפורים שסיפרת פה הם חצאי אמיתות שהן בבחינת זנב שמכשכש בכלב. רק אוסלו וערפאת חיזקו וטיפחו את חמאס. הם האשמים מסדר ראשון. האשמים מסדר שני הם השמאל הישראלי השפל והפושע שיזם והוביל את ההסכמים האלה.

מה זה בדיוק "שיעור העליה" שאתה מכניס עכשיו? אתה עושה נגזרת שניה?
הרי כתבת קודם "בעקבות אוסלו גדל תקציב משרד הביטחון בעשרות אחוזים" וזה בפירוש לא נכון - לא רק כאחוז מההתוצר (ולאוסלו בהחלט היתה תרומה משמעותית לעלייה בתוצר) אלא גם במונחים אבסולוטים.
מעבר לזה יש לך גם טעות של קורלציה ונסיבתיות: מה שניפח בפועל את תקציב הביטחון באותן שנים זה הסכמי השכר המנופחים של 93 במגזר הציבורי, שהוחלו מן הסתם גם על הצבא: הם הטיסו את את עלויות השכר ליותר מחצי מהוצאת הביטחון הכוללת. באוסלו לעומת זאת היו עלויות חד פעמיות (כולל הוצאות תשתית לא בטחוניות, כמו סלילת כבישים חדשים), כשמצד שני התרומה ארוכת הטווח של הסכם אוסלו לתקציב היתה בדיוק הקטנת הסד"כ לביטחון שוטף - בפועל הדבר שעולה לנו הכי הרבה - וחיסכון של מיליארדים. אולי אם לא היתה מדיניות של טיפוח החמאס היינו יכולים לחסוך יותר.

וחוץ מזה, מה זה בדיוק "סטנדרט"? יש חוק יסוד לעלות שבויים שלא שמעתי עליו? עסקת ג'יבריל (שהיא בהחלט אחריות משותפת) לא היתה העסקה הראשונה או האחרונה שבה ישראל שחררה כמות בלתי פרופורציונלית של שבויים, ולא קבעה שום קריטריון קשיח. יותר מזה, היא לא היתה קשורה לשום אוסלו ולא לאש"פ והיתה בכלל תולדה של התבססות בבוץ הלבנוני. אז מה בדיוק הנקודה פה? לספק עוד דוגמא לממשלות ישראליות שמעדיפות לחימה וטיפוח ארגוני טרור על פני הסכמי שלום?

לעומת זאת, מאז הקמת הרשות עצמה, החמאס והפת"ח היו כל הזמן בסבבים של לחימה פנימית. ב-96 המנגנונים של הפת"ח כמעט והצליחו לקבור את חמאס, אבל אז נתניהו נתן להם את הפרס בדמות שחרור יאסין והמשיך לטפח את הארגון. החמאס התחיל כארגון פרוקסי של ישראל נגד ערפאת, לא להיפך, ולצערנו הוא המשיך להיות כזה גם אחרי שהבינו את מחיר הדמים שהוא גובה. אבל הגידול האקספוננציאלי בכח שלו הגיע בכלל בתחילת שנות ה-2000, שם התקבעה מדיניות ישראליות של הפרד ומשול כדי למנוע הסכמים נוספים - גם אם זה אומר שצריך למוטט את הרשות בעזה ולתת לחמאס להיכנס במקומה.
מאז הקמת הראשות ועד מותו של ערפאת החמאס היה עבורו עצם בלתי נתפסת בגרון, בעוד מבחינת ממשלת ישראל החמאס היה התירוץ התמידי להיכנס ברשות שכביכול לא מסוגלת לעשות סדר בעצמה - פלוס מלחמת הסברה שמנסה למכור שערפאת והחמאס הם אחוקים ולכן אסור להמשיך בתהליך שלום (וכמו כל HASBARA, עבדה בעיקר כלפי פנים בלשכנע את המשוכנעים). ישראל היתה מתה למצוא איזשהו שביב של אקדח מעשן שמחבר את ערפאת לחמאס באופן עקיף (וזה לא שלא ניסו) אבל הם פשוט היו מסוכסכים יותר משרה נתניהו ועוזרת בית.
האם טיפוח ארגון טרור כמו החמאס למטרות פוליטיות פנימיות וטרפוד הסכמים שמשמעותם ויתורים טריטוריאלים שווה כל כך הרבה ההרוגים? לצערי עבור חלק מהאנשים כנראה שכן, אבל אם כבר אז לפחות להודות בזה בפה מלא: החמאס הוקם, טופח ושגשג כי צריך שיהיה איום וצריך שיהיה תירוץ.

שיעור העלייה - גידול באחוזים. זה לא נכון לגבי מספרים אבסולוטיים? בוא נראה.

שנת 1992 - 17 מיליארד.
שנת 1994 - 20 מיליארד.
שנת 1995 - 25 מיליארד.
שנת 1996 - 27 מיליארד.
שנת 1997 - 30 מיליארד.
שנת 1998 - 32 מיליארד.
שנת 1999 - 34 מיליארד.

כלומר גידול של 100% בתקציב הביטחון בשבע שנות אוסלו.

לגבי שחרור מחבלים - זאת בדיוק הנקודה, אין קשר לאוסלו. שחרור סיטוני של מחבלים לא קשור לקיומה או אי קיומה של איזו מדיניות ישראלית סדורה לטיפוח חמאס. אלה היו פתרונות אד הוק שנועדו לכבות שריפות.

החמאס ואש"ף לא היו במצב לחימה פנימית בזמן מלחמת אוסלו. היו כמה חודשים שערפאת העמיד פנים שהוא רודף אותם לפני מלחמת אוסלו. בפועל נחשף אחרי חומת מגן שהוא זה שנתן להם (ולא רק להם, גם לג'יהאד האיסלאמי למשל) את הרוח הגבית להוציא פיגועים נגד ישראל.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יוני 2021, 17:25

omerkot כתב:ביבי נבעט ונושא הפוליטיקה הרשמי של ווקסלים?
צרצרים.

:?

אני מאוד שמח על ההתפתחות הזו, והייתי יותר שמח אם לפיד לא היה השותף של בנט, אני חושב שהייתי מעדיף אפילו את גנץ אפילו כמספר 2. שאלוהים יסלח לי אבל משהו בלפיד לא קונה אותי אף פעם, הוא משדר לי בורות של עם הארץ. מישהו מצליח לדמיין את לפיד מצליח לנהל שיחת טלפון רהוטה עם ביידן כשיגיע תורו? אני אשכרה חושש.

בעיקרון, אני מאושר לראות את ליברמן כשר האוצר אבל ככל שאני מנהל על זה דיון עם אנשים אני מבין כמה אני בעמדת מיעוט בארץ בנושא הזה LOL

אני בעיקר מקווה שלפיד לא יגרום לממשלה הזו לעשות טעויות פאטליות שיגרמו לפופלאריות של ביבי לעלות בחזרה, כמו מקרה אולמרט.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 יוני 2021, 18:30

אם יש משהו שלפיד יודע לעשות זה לדבר והוא רהוט מאוד גם באנגלית.
לזכותו גם יאמר שבתקופה האחרונה הוא התנהל חכם.
החשש שלי מלפיד הוא שמדובר בסוג של דמוי ביבי. הזמן יגיד.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יוני 2021, 18:44

omerkot כתב:אם יש משהו שלפיד יודע לעשות זה לדבר והוא רהוט מאוד גם באנגלית.

אני מקווה שהוא באמת רהוט כי זה מה שאני זוכר מהאנגלית של לפיד.
https://www.youtube.com/watch?v=oik-ysCPv7c

אני גם זוכר שלפיד ניסה לדבר ברוסית לדוברי רוסית בארץ בניסיון נואש לקושש קולות מהם, עכשיו לצערי אני לא דובר רוסית כי אז יכולתי לקרוא סופרים שאני מעריץ בשפת המקור שלהם, אבל מאנשים שאני מכיר שכן דוברי רוסית, הוא היה כל כך הזוי בזה וכל כך עילג שאני ממש חושש שזה יהיה ראש הממשלה שלנו.
https://www.youtube.com/watch?v=VVBr4Y1eRKU

עכשיו כשאתה מדבר על דמוי ביבי זה בכלל מלחיץ...

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 יוני 2021, 21:00

glass man כתב:

אני גם זוכר שלפיד ניסה לדבר ברוסית לדוברי רוסית בארץ בניסיון נואש לקושש קולות מהם, עכשיו לצערי אני לא דובר רוסית כי אז יכולתי לקרוא סופרים שאני מעריץ בשפת המקור שלהם, אבל מאנשים שאני מכיר שכן דוברי רוסית, הוא היה כל כך הזוי בזה וכל כך עילג שאני ממש חושש שזה יהיה ראש הממשלה שלנו.

זה להוציא דברים מהקשר... בסה"כ הוא עושה עבודה לא רעה בכלל באנגלית (טובה הרבה יותר מזו של אולמרט, שרון ורוב האחרים):
https://www.youtube.com/watch?v=Bn-OGw4ijYA

הקטע עם הרוסית הוא סוג של דאחקיה ואני לא אופתע עם כל האייטם הזה אצל גיא זוהר, יומיים לפני הבחירות, לא היה ממומן על ידי לפיד/כחול-לבן. הוא זכה לחשיפה של 5 דקות מלאות בזמן קריטי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יוני 2021, 21:51

omerkot כתב:
glass man כתב:

זה להוציא דברים מהקשר... בסה"כ הוא עושה עבודה לא רעה בכלל באנגלית (טובה הרבה יותר מזו של אולמרט, שרון ורוב האחרים):
https://www.youtube.com/watch?v=Bn-OGw4ijYA

הקטע עם הרוסית הוא סוג של דאחקיה ואני לא אופתע עם כל האייטם הזה אצל גיא זוהר, יומיים לפני הבחירות, לא היה ממומן על ידי לפיד/כחול-לבן. הוא זכה לחשיפה של 5 דקות מלאות בזמן קריטי.

האמת, באמת אנגלית לא רעה בכלל יש ללפיד, אבל ההייליט של הסרטון היה איזה טוב המראיין באנגלית אומר "יש עתיד" תותח על :)
מפריע לי בלפיד שהוא כל הזמן מדבר על התרעננות המערכת, על אי שחיתות שלטונית על דאגה לכל חלקי העם, ובכל זאת כל המהלכים שלו כשר אוצר חיזקו את העשירים והחלישו את החלשים. יש פער ענק בין מה שהוא אומר לבין מה שהוא עושה... או בקיצור כמו שאמרת דמוי ביבי...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 יוני 2021, 22:38

כן, גם מס היסף ומיסי הקנייה על מוצרי יוקרה שהוא הנהיג?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא הפוליטיקה הרשמיg

הודעהעל ידי glass man » 15 יוני 2021, 22:44

אוי אינטר אתה באמת משווה את המיסים העלובים האלה לכל הזריקת זין שלו על המעמד החלש? זה כל כך אינטריזם מצידך.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 יוני 2021, 12:27

לא יודע על מה אתה מדבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2021, 14:39

כמישהו שלא סובל את ביבי יותר מדי, אני לא חושב שהיה פה שר אוצר נורמאלי אחד חוץ ממנו בשני עשורים האחרונים. לעשות תחרות מי היה שר אוצר יותר מעפן זה קל, רובם היו מעפנים ופופוליסטים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יוני 2021, 16:40

כן רק שהקרדיט הזה מגיע לשרון ולא לביבי כי שרון הוא זה שנתן לביבי את השקט הבטחוני לבצע את הרפורמות הכלכליות שלו, ביבי היה גרוע עם מצב ביטחוני בקרשים ולכן הוא היה חייב לפצות על זה בהחלטות פופלסטיות, קל להיות שר אוצר תותח כשראש הממשלה שלך (שרון) הוא תותח שנותן שקט ביטחוני.

שאני אומר דאגה לחלשים אני לא אומר לתת קצבה עכשיו לכל מי שהחליט על דעת עצמו שהוא חי על המדינה, זה דאגה רק למי שצריך את המדינה, עצמאי שנדפק מהקורונה הוא לא פרזיט, בחור שנפצע במהלך שירות צבאי ולא יכול לעבוד, הוא לא פרזיט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2021, 16:56

glass man כתב:כן רק שהקרדיט הזה מגיע לשרון ולא לביבי כי שרון הוא זה שנתן לביבי את השקט הבטחוני לבצע את הרפורמות הכלכליות שלו, ביבי היה גרוע עם מצב ביטחוני בקרשים ולכן הוא היה חייב לפצות על זה בהחלטות פופלסטיות, קל להיות שר אוצר תותח כשראש הממשלה שלך (שרון) הוא תותח שנותן שקט ביטחוני.

שאני אומר דאגה לחלשים אני לא אומר לתת קצבה עכשיו לכל מי שהחליט על דעת עצמו שהוא חי על המדינה, זה דאגה רק למי שצריך את המדינה, עצמאי שנדפק מהקורונה הוא לא פרזיט, בחור שנפצע במהלך שירות צבאי ולא יכול לעבוד, הוא לא פרזיט.

המהלכים של ביבי בקנדנציה של 2003 דווקא לא היו "מרצי קהל". הקהל לא יודע מה טוב לו, הוא רק רוצה לשמוע את התקשורת אומרת שמהלך כלכלי מסויים הוא "חברתי" שזה שם קוד ל"מצטייר יפה אבל כולנו נהיה קצת יותר עניים בגללו". ביבי עשה מהלכים לא פופולרים, כמו התוכנית לאורך שנים של הורדת מס חברות שאולמרט המשיך ואפילו האיץ, שהם חלק לא קטן בחוסן הכלכלי של ישראל כיום. כמובן שכשהוא הפך לראש ממשלה הכל התהפך ב-180 מעלות, כולל רציחת תוכנית הורדת מס חברות שהוא עצמו קדם כשר אוצר בעקבות מחאת 2011, אבל כשר אוצר שלא חפש מנדטים הוא עשה עבודה נהדרת. בכלליות הוא אדם מאוד מוכשר, פשוט ברגע שהוא עומד בראש הוא מתחיל להתעסק בעיקר בפוליטיקה ופחות ברווחת המדינה. הלוואי והיינו יכולים להביא אותו כשר אוצר שוב, אבל זה לא יקרה יותר לעולם.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 יוני 2021, 17:44

אני חושב שכבר דיסקסנו את זה.
היה לו מאז הרבה יותר מדי זמן להוכיח שאין לו באמת קשר לפרטי התכנית ההיא. נדמה שהתפקיד היחיד שהוא מילא שם היה זה של פרזנטור.
הגב היה שרון, הפרטים היו מהדרג המקצועי (זליכה?) וביבי התנפל על הקרדיט כי שרון הרשה לו.

הכשרון היחיד שיש לביבי הוא כשרון משחק מוגזם, גרוטסקי ומלא בעצמו ואם זה מה שנחוץ אז כבר עדיף ליבא את איתי טיראן מברלין.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יוני 2021, 18:41

LOL חופשי עומר.

ולעולם אי אפשר לשכוח את הקלאסיקה של שרון על ביבי.
https://www.youtube.com/watch?v=rGhRm3mNxmk

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 יוני 2021, 11:31

Laskin כתב:ברור שזה מתקבל על הדעת ויש הרבה מאוד (מאוד) מקרים בהם הם אשמים גם ברצח, זה פשוט לא אמור להיות מקרה כזה, למשל ההגדרה של רצח מדרגה שלישית לא קשורה בשום צורה למקרה, והשופט היה אמור לפסול את זה על הסף, וזה בסיס מוצק מאוד לערעור, שיגיע.
ואתה ראית מה היה השבוע במיניאפוליס בכלל? היית מעודכן? נתחיל בזה שבתי הספר בהרבה מאוד מחוזות שם נסגרו מחשש להפרות סדר, ימים שלמים מראש כהכנה להשתוללויות הצפויות במידה ולא ימצא אשם, כל העסקים ברחובות הראשיים מיגנו את עצמם ואפילו נציגים דמוקרטים כמו מקסין ווטרס הסופר-גזענית שכבר קראה בעבר לאלימות אמרה שחייבים להיות "יותר חזיתיים" במידה וחבר המושבעים לא יעשה את המוטל עליו כפי שהיא חושבת. היו גם כמו שאמרתי נסיונות לברר מי הם חברי המושבעים (עבירה פלילית אבל לא הפריע לכמה גופי תקשורת לעסוק בשאלה הזו) והיה עד עבור ההגנה שהניחו לו ראש כרות של חזיר בחזית הבית (שאחר כך התברר שהוא כבר לא גר שם אבל העיקר הכוונה, אני מניח) והיו איומים מפורשים אחרים ונסיונות דוקסינג לעדים אחרים.
לא, כל זה בטח לא הרתיע את חבר המושבעים... כאילו, אני חלילה לא טוען שזה היה השיקול היחיד, אבל בחיאת... האווירה הייתה של זיכוי = אלימות קשה ביותר, בשכונות שלהם וממש כלפיהם ישירות.

בכל אופן סביר מאוד שיהיה ערעור ושיורידו את 2 הסעיפים הקשים (רצח מדרגה שנייה ושלישית). את סעיף הMANSLAUGHTER ישאירו והוא יישב איזה 4 שנים בכלא, זו ההערכה שלי.

אז למען סגירת המעגל: דרק שובין הורשע ב3 סעיפי אישום: רצח שלא בכוונה מדרגה שנייה, רצח מדרגה שלישית, והרג מדרגה שנייה. השופט קבע לו עונש של 22 וחצי שנות מאסר בפועל. העונש חורג מהגבול העליון שנקבע בחוק לעבירות. השופט נימק את חומרת העונש באכזריות וחוסר אנושיות שהפגין הנאשם בעת ביצוע הפשע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 יוני 2021, 14:37

כן, יש פה חתיכת ענישה חמורה, יהיה מעניין לראות מה יקרה בערעור

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 יוני 2021, 17:28

הליכוד עדיין לא מעכלים שהם באופוזציה תראו פה את דוד אמסלם לראש המליאה.

https://player.ice.co.il/jwplayer.html?autostart=1&bizvideoid=3215&site=ice&&jwsource=cl

ווואי אני לא יכול לנשום מרוב שהכנסת הזאת פשוט קורעת אותי מצחוק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 20:15

אז.... בנתיים.... מה דעתכם על בנט כראש הממשלה?

אני בנתיים מרוצה :) שיפור עם טוריקה שיפור עם ירדן... הבן אדם מרביץ עבודה בנתיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2021, 15:04

איזה "שיפור" יש ביחסים עם המדינות שציינת? אין כלום ושום דבר.
בינתיים אי אפשר ממש לשפוט כלום, כי יש רק דיבורים, אבל אם נתייחס רק להצהרות של השרים החדשים - אז רק ליברמן מדבר לעניין, וזה הפתיע אותי... בא נראה אם גם יגיעו המעשים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 יולי 2021, 15:13

דה ליברמן! אני תמיד אמרתי פה שהוא מלך.
נ.ב מלך ירדן פתאום הרבה יותר נחמד אלינו, וגם ארדואן, אבל עם ארדואן באמת אין לדעת.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 14 יולי 2021, 18:17

טורקיה ניסתה טקטית לחמם יחסים גם בתקופת הממשלה הקודמת, השיחה של הרצוג עם הנאצי הטורקי היא מהלך יזום של הטורקים, לא של בנט (ואני מקווה מאוד שהוא חכם מספיק בשביל לא לנגוס בפיתיון). ואם לתת לירדנים עוד מים כאשר המלך לא מוכן אפילו לתת פומבי לפגישה זה סימן לשיפור יחסים אז נו, מה נגיד, אני מציע לצרוך פחות תעמולה של הפראבדה שנקראית תקשורת ישראלית. אין שום שיפור ביחסים וגם לא יהיה, מדובר במונרכיה כושלת עם רוב פלסטיני שעוין אותנו והאינטרס המשותף עם השבט השליט יכול להסתכם רק ביחסים ביטחוניים שלירדנים יש אינטרס אפילו גדול יותר לשמור עליהם מאשר לנו. המלך יכול להיות ברוגז עם ביבי ושולם עם בנט, זה לא ישנה את העובדה הפשוטה הזאת.
האג'נדה השלטת במערכת הביטחון רואה בירדן נכס בטחוני שלא יסולא בפז במקום במה שהיא באמת - נכס ונטל המשולבים זה בזה ופיקציה שעתידה להיות המדינה הפלסטינית במוקדם או במאוחר, אבל אנחנו אף פעם לא אהבנו להסתכל לטווח הרחוק. עבדאללה מבין את זה ולכן הוא יכול לסחוט מבנט עוד מים בדיוק כמו שהוא סחט מביבי, גם בשיא המשבר ביחסים, שקשור בעיקר בפרוייקט תעלת המים שאין לו ממש כדאיות או היתכנות כלכלית מבחינת ישראל עד כמה שאני מבין ולכן עדיף שהם ישארו ממורמרים מאשר "יחממו" איתנו את היחסים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 יולי 2021, 22:34

כשאתה מחמם את היחסים עם מלך ירדן, אנחנו מקבלים עוד נקודות אצל ביידן שגם הוא מאוד מאוד מעוניין בעצמו לחמם את היחסים איתם, ועל הדרך חיזקת את הנורמליזציה עם מדינות ערב שביבי התחיל כי ירדן ממורמרים זה אף פעם לא טוב לנורמליזציה.באמת שאני לא מבין איך אפשר לראות בחימום היחסים איתם דבר שלילי.

השלום איתם תמיד יהיה שלום קר, זה לא חדש כמו שאמרת זו מדינה עם רוב פלסטיני הם לא יהיו פתאום הבסטי שלנו, אבל זה שהשלום גם ככה, קר לא אומר שצריך להקפיא אותו וביבי הקפיא אותו :)

ומה בדבר ליברמן, עידן? לא אמרת פה שהוא סתם כלומניק שלא עשה כלום אף פעם? :) אתה לא מרוצה קצת ממה שאתה רואה? :) ?
ואיפה אינטר, לכל השדים והרוחות?!?!!?!

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 יולי 2021, 00:36

ביידן לא מבקש לחמם את היחסים שלו עם ירדן חח, מדינה עניה שארה"ב מעניקה לה סיוע במליארדים כל שנה, הוא "מעודד" אותנו לעשות מחוות לבן ברית שלו שבין היתר רואה איתו עין בעין בנושא הפלסטיני. ככה זה מתחיל, אחרי זה יבקשו מחוות לאבו מאזן. ובזמן שעשינו שלום עם האמירויות, עוד מדינה שנותנת לירדנים לא מעט כסף, ועשינו כל מיני פגישות עם סעודיה מאחורי הקלעים, הירדנים בעיקר חששו שזה יפגע במעמד שלהם בכלל ובהר הבית בפרט והיו המדינה הערבית הקולנית ביותר נגד המהלכים האיזוריים של ממשל טראמפ. היחסים איתם לא משפיעים בשום צורה על היחסים עם האמירויות, הרי חתמנו על ההסכמים האלה בזמן המשבר עם ירדן.

אבל מילא, אני לא מבקר את בנט על עצם הפגישה או אפילו על המים, הוא טירון מידי ויש לו תמיכה ציבורית דלה מידי והוא ראש של ממשלה לא הומגנית במיוחד בשביל ללכת נגד הקונספציה של מערכת הביטחון והנשיא האמריקאי אחרי חודש בתפקיד, אני רק טוען שאין דבר כזה הקפאה ביחסים, זו פיקציה. מאחורי הקלעים ישראל עזרה למלך לשמור על השלטון, כל מיני משברים יזומים יותר ויזומים פחות בשנים האחרונות לא שינו את המציאות הבסיסית הזאת. היה לנו יחסים ביטחוניים בזמן ביבי ויהיו כאלה בזמן בנט ולא הרבה מעבר (אלא אם מנכ"ל ישע לשעבר יתהפך לחלוטין וימכור הכל) בין אם הוא "יחמם" את היחסים או לא, מהטעם הפשוט שזה נתפס כאינטרס חיוני לשני הצדדים. ומאחר ואין שום פוטנציאל לקשרים בנינו בכל תחום אחר חימום היחסים לכאורה הוא חסר כל משמעות מעשית (לפחות מבחינת ישראל), שטויות שמוכרים לכבשים כמוך:)

וכל הכבוד לליברמן שלוקח כמה מאות מליונים מהחרדים בשביל לכסות חלק מהדמי ביזבוזים של מנסור עבאס. אם אתה מרוצה, אני מרוצה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 6 אורחים