נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי Golan » 11 ספטמבר 2013, 14:29

Nucleus_Dawn כתב:
זה כיפכוף של כיף. זה פשוט לא הכרחי להצלחה ואתה משלם על זה בהרבה לחץ ולא כיף בדרך לתואר.

אוף, לא יודע... אבל ככה יש לך התחלת חיים בזמן מוקדם...

באיזה גיל לדעתך רצוי להוציא תואר ראשון?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 ספטמבר 2013, 15:04

החיים מתחילים כשאתה נולד ומסתיימים כשאתה מת.
אין שום התחלה של החיים כשאתה מסיים את התואר ובכלל, ילדים שעושים בגרות בגיל 12 ותואר בגיל 15, כנראה בגיל 20 מתחילים טיפולים פסיכיאטריים וכדורים שדי גומרים להם את החיים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 11 ספטמבר 2013, 15:52

GolanBerlin כתב:

הגיל הכי טוב, הוא הגיל שבו אתה מוכן. עדיף שזה לא יהיה לפני או אחרי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 11 ספטמבר 2013, 17:04

bozeman כתב:כן, תואר נחשב. אבל יהיה לך ממש קשה מאוד לעשות אותו ולהשלים תוך כדי הצבא (למעשה אני לא מאמין שתצליח להחזיק יותר משני קורסים בסמסטר) מה שאומר שאולי תרוויח שנה אחת (אחרי 3 שנות לימודים תוך כדי הצבא) אבל בסופו של יום זה לא יעזור לך יותר מדי, ויהיה עדיף שתלמד את זה בצורה מסודרת. (אלא אם כן אין לך נתונים לאוניברסיטה רגילה)

עוד פיצ'ר נחמד של הפתוחה זה שאתה יכול אחר כך לאפסן קורסים לתואר הראשון באוניברסיטאות אחרות ואז אתה ממשיך לאוניברסיטה בלי דרישות קבלה ועם פטור מהקורסים שעשית.
זה אמנם לא פשוט מאחר ואתה חייב מינימום של נקודות זכות כדי שיכירו בקורסים (לדעתי משהו כמו שני סמסטרים), ובמקביל האוניברסיטאות גם דורשות רף ציונים שנמצא מעל סתם ציון עובר, אבל זה בהחלט אפשרי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 ספטמבר 2013, 18:36

מידע, הרבה יותר קשה להתקבל ככה, וגם בד"כ מכירים פחות ממה שעשית ואז החיסכון בזמן הוא אולי סימסטר. כבר שווה לשפר בגרויות ופסיכומטרי ולהתחיל מהתחלה כמו שצריך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 11 ספטמבר 2013, 18:59

ממה שאני רואה פה http://www.openu.ac.il/afik/TAU_CS.html#a22 צריך ציון ממוצע 87 ומעלה בשנה הראשונה בפתוחה כדי לעבור לשנה שניה בתל אביב (מדעי המחשב).
השאלה אם זה יותר קל מפסיכומטרי...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 ספטמבר 2013, 19:30

ששון כתב:ממה שאני רואה פה http://www.openu.ac.il/afik/TAU_CS.html#a22 צריך ציון ממוצע 87 ומעלה בשנה הראשונה בפתוחה כדי לעבור לשנה שניה בתל אביב (מדעי המחשב).
השאלה אם זה יותר קל מפסיכומטרי...

קשה בערך פי 100 :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 11 ספטמבר 2013, 19:44

GolanBerlin כתב:

מצד שני, אתה חיית בשנים החיים היפות, הם לא. ככה שזה מתקזז.
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 12 ספטמבר 2013, 17:31

אגב פסיכומטרי. אחרי שניסיתי לעשות פסיכומטרי לבד לפני הצבא ולא ממש עבד וקיבלתי רק 580 (על מי אני עובד, לא היה לי ראש ממש בין בית ספר לצבא ללמוד הרבה לפסיכומטרי) אני עושה עכשיו אחרי שאני מסיים את הצבא קורס פסיכומטרי של מועד פברואר, מקווה ויודע שכאשר אני לומד בקבוצה מסודרת אני יותר מרוכז, ואני בא גם עם ראש פתוח שלא היה לי לפני הצבא אז אני ממש מקווה לקבל את הציון שאני צריך.

חוץ מזה, כרגע יש לי די הרבה התלבטויות אם להתחיל לימודים כבר באוקטובר הבא או להתחיל בשנה אחר כך, אני אשתחרר מאוד צעיר יחסית, בגיל 21 וחודש ולכן כרגע אני לא ממש לחוץ ולא בטוח אם לא כדאי לי לקחת שנה חופש של טיול או כל דבר אחר וישר להתחיל ללמוד, נו טוב, אולי טיפה זמן באזרחות יסדר לי קצת את העניינים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 ספטמבר 2013, 20:19

השאלה היא מה אתה רוצה ללמוד - אם אתה יודע, כנראה חבל לא להתחיל. אם לא, זה רעיון טוב לבדוק את זה כמו שצריך בשנה בין לבין. (אגב, יכול להיות שתחליט לבחור במקצוע שלא צריך דווקא לימודים אקדמיים)
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 12 ספטמבר 2013, 22:11

bozeman כתב:השאלה היא מה אתה רוצה ללמוד - אם אתה יודע, כנראה חבל לא להתחיל. אם לא, זה רעיון טוב לבדוק את זה כמו שצריך בשנה בין לבין. (אגב, יכול להיות שתחליט לבחור במקצוע שלא צריך דווקא לימודים אקדמיים)

אני מאוד רוצה ללמוד פיזיקה ומצד שני מאוד רוצה ללמוד מדעי המחשב, זה דבר שדי מטריד אותי עכשיו כי אני לא ממש סגור על מה אני רוצה יותר או מעדיף יותר. כרגע האופציה היא או ללמוד מדעי המחשב-פיזיקה (שקיים רק בטכניון) או אולי לרדת מזה כי זה לא פרקטי/ישים תוך כדי גם משיקולי מרחק וגם משיקולי כמות חומר שיש ללמוד. אני די מתחבט בזה ואני יודע שיכול להיות שבסוף אני אצטרך ללכת על אחד מהם לבד אם כי אני עדיין לא סגור מה אני רוצה יותר.
אני מעדיף לעשות כמה שיותר מהר את הפסיכומטרי רק בשביל שיהיו לי תנאי קבלה מתאימים למה שארצה ללמוד בעתיד.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 ספטמבר 2013, 23:12

אם תלמד רק פיזיקה לבד - זה פחות ישים לעבודה (ולכן תצטרך גם תואר מתקדם יותר) ולכן אם אתה לא רואה את עצמך יותר בתחום המחקרי, הייתי ממליץ לך על מדעי המחשב (לא סותם לקחת כמה קורסי פיזיקה בשביל הכיף)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 15 ספטמבר 2013, 15:07

תגידו, אפשרי לשלב מדעי המדינה וערבית?

אגב, אשמח לתשובות תשובות. "חפש בגוגל" מתחיל להימאס עליי. :lol:

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 15 ספטמבר 2013, 15:45

SgtDonowitz כתב:אני מאוד רוצה ללמוד פיזיקה ומצד שני מאוד רוצה ללמוד מדעי המחשב, זה דבר שדי מטריד אותי עכשיו כי אני לא ממש סגור על מה אני רוצה יותר או מעדיף יותר

נו, אז פשוט תלמד הנדסת מחשבים/תוכנה/שקרכלשהו :)
אתה מקבל שם את הרקע של לימודי הפיזיקה (לפחות באופן חלקי), יחד עם הפרקטיקה של לימודי מדעי המחשב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 08:47

אם זה לא בשביל הנדסה או מדמ״ח, אין טעם ללכת להוציא תואר. מיותר.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 ספטמבר 2013, 09:21

InterAl כתב:אם זה לא בשביל הנדסה או מדמ״ח, אין טעם ללכת להוציא תואר. מיותר.

אני מבין שבשבילך הרחבת אופקים זה לא משהו שנחשב...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 10:10

bozeman כתב:אני מבין שבשבילך הרחבת אופקים זה לא משהו שנחשב...

נחשב מאוד, אבל אין שום צורך במסגרת פורמלית בשביל זה. כמו שאיינשטיין אמר: It is a miracle that curiosity survives formal education.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 ספטמבר 2013, 10:18

InterAl כתב:נחשב מאוד, אבל אין שום צורך במסגרת פורמלית בשביל זה. כמו שאיינשטיין אמר: It is a miracle that curiosity survives formal education.

הפתגם יפה מאוד, אבל זה לא עומד במבחן המציאות. בסופו של יום, על מנת ללמוד בצורה מאוזנת, מקיפה, אובייקטיבית, יש צורך בהשכלה הפורמאלית שעומדת בסטנדרטים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 10:23

bozeman כתב:הפתגם יפה מאוד, אבל זה לא עומד במבחן המציאות. בסופו של יום, על מנת ללמוד בצורה מאוזנת, מקיפה, אובייקטיבית, יש צורך בהשכלה הפורמאלית שעומדת בסטנדרטים.

תלוי על איזה סוג של השכלה אתה מדבר. מקצועות ריאליים? מסכים איתך. מקצועות הומניים? ממש לא. אין שם באמת איזון או אובייקטיביות, זה הכל פוליטי ומוטה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 ספטמבר 2013, 10:40

InterAl כתב:תלוי על איזה סוג של השכלה אתה מדבר. מקצועות ריאליים? מסכים איתך. מקצועות הומניים? ממש לא. אין שם באמת איזון או אובייקטיביות, זה הכל פוליטי ומוטה.

זה אולי פוליטי ומוטה כשאתה מגיע לעשות תארים מתקדמים אבל בתואר הראשון זה הרבה הרבה פחות משמעותי והוא ודאי נותן בסיס ידע מסודר, עמוק עם עולם מונחים שלם והבנת תהליכים שאתה לא תקבל מקריאה סלקטיבית של הדברים שמוצאים חן בעיניך.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 ספטמבר 2013, 11:23

להוסיף על עומר, בסופו של יום, רוב (99%) האנשים לא מצליחים להעמיד לעצמם יעדים לעמוד וללמוד את ההיקף הנדרש של החומרים שצריך בשביל להבין וללמוד נושא. בנוסף, אני חולק עליך על כך שהכל מוטה, בסופו של יום דווקא בלימודים ממוסדים אתה נחשף לכל הדעות, בעוד שבקריאה סלקטיבית שלך אתה נחשף לרוב לחומרים המוטים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 12:05

זה לא רק אני אומר. פרופ' עומר מואב מהאונ' העברית אמר לפני שנה שהאקדמיה הישראלית היא בית חרושת לשטיפת מוח. וזה אחד הפרופ' לכלכלה היותר מוערכים בארץ. גם בתואר ראשון באת"א במדעי החברה/רוח דוחפים את מרקס לכל מקום. כל פעם שמציגים "גישות ביקורתיות" למיניהם במדעי החברה, כמעט תמיד מדובר על גישות מרקסיסטיות ושמאלניות למיניהן. נכון, לפעמים גם מציגים את הצד השני, אבל כמעט תמיד בנימה נלעגת ושלילית. נותנים לך לקרוא 10 מאמרים של הצד ה"נכון" ו-2 מאמרים של הצד הנגדי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 ספטמבר 2013, 20:33

האט ער געזאגט... המסקנה היחידה שאפשר להסיק מזה היא שרצוי לא לקחת אצלו קורס.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 16 ספטמבר 2013, 12:56

omerkot כתב:האט ער געזאגט... המסקנה היחידה שאפשר להסיק מזה היא שרצוי לא לקחת אצלו קורס.

הוא לא אמר שהאקדמיה היא בית חרושת לשטיפת מוח. הוא אמר (על האוניברסיטה העברית) "יש בה מחלקות שעושות מחקר ברמה בינלאומית, ברמה של פרסי נובל, ויש לצדן דברים ירודים כל כך שפשוט מבלבלים לסטודנטים את המוח, ועוד מקבלים על כך שכר גבוה".
הוא גם אמר "רוב מדעי הרוח והחברה בישראל הם ברמה מאוד נמוכה".

כלומר, הוא בטח לא הכליל את האקדמיה כולה וסביר להניח שהוא צודק ויש גם מקומות מחורבנים ללמוד בהם בארץ ושאפילו מדובר ברוב המקומות (בכל זאת, לא חסרות מכללות למטרות רווח המנכ"לים שמעבירות תלמידים שלא הגיעו לאף שיעור ומחלקות סיכומים עם התשובות למבחנים).

אני לא בטוח שיש מרצה ברמה גבוהה באקדמיה העולמית, שאין לו ביקורת דומה, או שאינו רוצה להעלות את רמת הלימודים. סתם עשו מזה רעש בעיתונים בשקל, או הוציאו את הציטוטים שלו מהקשר, כדי לנסות להוכיח טענות משוללות יסוד.
נערך לאחרונה על ידי Nucleus_Dawn ב 16 ספטמבר 2013, 23:56, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 16 ספטמבר 2013, 13:57

InterAl כתב:זה לא רק אני אומר. פרופ' עומר מואב מהאונ' העברית אמר לפני שנה שהאקדמיה הישראלית היא בית חרושת לשטיפת מוח. וזה אחד הפרופ' לכלכלה היותר מוערכים בארץ. גם בתואר ראשון באת"א במדעי החברה/רוח דוחפים את מרקס לכל מקום. כל פעם שמציגים "גישות ביקורתיות" למיניהם במדעי החברה, כמעט תמיד מדובר על גישות מרקסיסטיות ושמאלניות למיניהן. נכון, לפעמים גם מציגים את הצד השני, אבל כמעט תמיד בנימה נלעגת ושלילית. נותנים לך לקרוא 10 מאמרים של הצד ה"נכון" ו-2 מאמרים של הצד הנגדי.

למרות שאני מסכים עם חלק מהדברים שלו (דווקא הסרטון הזה מסומן כפרטי אז אין לי מושג מה הוא אומר שם), כדאי לזכור שעומר מואב מגיע מהתחום של כלכלה ומנהל עסקים, שם הצד ה"נכון" זה אסכולת שיקגו והקיצון הכי קרוב למרקסיסטי שתשמע עליו זה קיינס.

בכל מקרה, דווקא בתחומים המדעיים שאינם הנדסה ומדמ"ח יש טעם להוציא תואר: לתכנת אתה יכול ללמוד גם לבד בבית בלי שום אוניברסיטה ותואר רשמי, אבל בוא ונראה אותך לומד לסנתז רקמות ביולוגיות או חוקר תהליכים ביוכימייים בלי ציוד מעבדה של מאות אלפי שקלים ויותר.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים