נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 16 ספטמבר 2013, 15:01

גם את רוב הסוגים של ההנדסה אתה לא ממש יכול ללמוד בבית. אני עוד יחסית עובד עם דברים זולים ועדיין ציוד המעבדה אצלנו הוא לרוב בעשרות רבות של אלפי דולרים למכשיר משומש...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 16 ספטמבר 2013, 16:33

הנחתי שהוא דיבר על הנדסת תוכנה/מחשבים כמו שאני הזכרתי קודם, אבל בכל מקרה הוא פסל הכל חוץ מהנדסה/מדעי המחשב.
וכן, מן הסתם את כל סוגי ההנדסות שמשלבות מעבדות (מביורפואית ועד לחשמל) כנראה שלא כל כך ניתן ללמוד בבית היום.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 16:46

Nucleus_Dawn כתב:
הוא לא אמר שהאקדמיה היא בית חרושת לשטיפת מוח. הוא אמר (על האוניברסיטה העברית) "יש בה מחלקות שעושות מחקר ברמה בינלאומית, ברמה של פרסי נובל, ויש לצדן דברים ירודים כל כך שפשוט מבלבלים לסטודנטים את המוח, ועוד מקבלים על כך שכר גבוה".
הוא גם אמר "רוב מדעי הרוח והחברה בישראל הם ברמה מאוד נמוכה".

כלומר, הוא בטח לא הכליל את האקדמיה כולה וסביר להניח שהוא צודק ויש גם מקומות מחורבנים ללמוד בהם בארץ ושאפילו מדובר ברוב המקומות (בכל זאת, לא חסרות מכללות למטרות רווח המנכ"לים שמעבירות תלמידים שלא הגיעו לאף שיעור ומחלקות סיכומים עם התשובות למבחנים).

אני לא בטוח שיש מרצה ברמה גבוהה באקדמיה העולמית, שאין לו ביקורת דומה, או שאינו רוצה להעלות את רמת הלימודים. סתם עשו מזה רעש בעיתונים בשקל, או הוציאו את הציטוטים שלו מהקשר, כדי לנסות להוכיח טענות משוללות יסוד.

כרגיל, אתה טועה. הנה הוידאו המלא, מתוזמן לרגע שהוא אומר את הדברים:
[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=hB2OVNSseBo#t=4900[/YouTube]
"האקדמיה בארץ היא בית חרושת לזבל שנקרא מחקר ולשטיפת מוח רדיקלית"

swym - בארץ מלמדים בעיקר תיאוריה קיינסיאנית. אם כבר מגיעים לאסכולת שיקגו ומילטון פרידמן, מציגים אותם בצורה נלעגת ובגלגולי עיניים. בטח באונ' ת"א שהיא מעוז השמאל הרדיקלי.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 ספטמבר 2013, 00:58

InterAl כתב:כרגיל, אתה טועה. הנה הוידאו המלא, מתוזמן לרגע שהוא אומר את הדברים:
[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=hB2OVNSseBo#t=4900[/YouTube]
"האקדמיה בארץ היא בית חרושת לזבל שנקרא מחקר ולשטיפת מוח רדיקלית"

swym - בארץ מלמדים בעיקר תיאוריה קיינסיאנית. אם כבר מגיעים לאסכולת שיקגו ומילטון פרידמן, מציגים אותם בצורה נלעגת ובגלגולי עיניים. בטח באונ' ת"א שהיא מעוז השמאל הרדיקלי.

חחחח איך אתה אומר שאני טועה ואז מצטט את מה שהוא באמת אמר ומראה שאני צודק?
הוא לא אמר שמדובר בבית חרושת לשטיפת מוח, אלא בית חרושת לזבל. טענה שונה לגמרי וכמו כל דבר אחר שאתה כותב, היא ללא הקשר ולכן עושה הרבה יותר רעש וצילצולים מאשר מה שנאמר במציאות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 17:02

וואו, הבנת הנקרא שלך בקנטים. בית חרושת לזבל ***ו*** (מילת חיבור, שים לב) לשטיפת מוח רדיקלית.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 ספטמבר 2013, 01:07

InterAl כתב:וואו, הבנת הנקרא שלך בקנטים. בית חרושת לזבל ***ו*** (מילת חיבור, שים לב) לשטיפת מוח רדיקלית.

תפסיק להוציא דברים מההקשר שלהם. הוא פתח את המשפט ב"חלק גדול מאוד", כך שההכללה שאתה החלטת ליצור היא מטעה ומוטעית.
שניה אחרי זה הוא אומר "יש תחומי מחקר מצוינים בישראל. יש מצוינות אקדמית אדירה".
זה שהוא אומר "ו" לא משנה את העובדה שמלכתחילה הציטוט שלך מוטעה והוא לא אמר את הדברים כפי שאתה החלטת להציג.

הוא באמת פרופסור מוערך ואדם אינטילגנטי מאוד. חבל שאתה עושה שימוש ציני ומכוער במה שהוא אומר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 17:13

Nucleus_Dawn כתב:
תפסיק להוציא דברים מההקשר שלהם. הוא פתח את המשפט ב"חלק גדול מאוד", כך שההכללה שאתה החלטת ליצור היא מטעה ומוטעית.
שניה אחרי זה הוא אומר "יש תחומי מחקר מצוינים בישראל. יש מצוינות אקדמית אדירה".
זה שהוא אומר "ו" לא משנה את העובדה שמלכתחילה הציטוט שלך מוטעה והוא לא אמר את הדברים כפי שאתה החלטת להציג.

הוא באמת פרופסור מוערך ואדם אינטילגנטי מאוד. חבל שאתה עושה שימוש ציני ומכוער במה שהוא אומר.

אתה כרגיל לא מנסה להקשיב/להבין שום דבר עד הסוף וממהר לרוץ ולהגן על השטויות שאתה כותב. הנה ציטוט יותר מלא:
"האקדמיה בארץ היא בית חרושת לזבל שנקרא מחקר ולשטיפת מוח רדיקלית, חסרת בסיס מדעי, שזה חלק אדיר. תראו, יש תחומי מחקר נהדרים בישראל ויש מצוינות אקדמית אדירה, אבל לצד זה יש בינוניות אדירה. ורוב מדעי הרוח והחברה בישראל הם ברמה מאוד נמוכה ולא עושים את האבחנה בין מחקר ומדע לבין אידאולוגיה ושטיפת מוח."

רוב, שים לב. אני יודע שצריך להדגיש לך הכל כי אחרת אתה ישר רץ לכתוב את השטות הבאה בלי לשים לב לכלום.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 ספטמבר 2013, 01:36

InterAl כתב:אתה כרגיל לא מנסה להקשיב/להבין שום דבר עד הסוף וממהר לרוץ ולהגן על השטויות שאתה כותב. הנה ציטוט יותר מלא:
"האקדמיה בארץ היא בית חרושת לזבל שנקרא מחקר ולשטיפת מוח רדיקלית, חסרת בסיס מדעי, שזה חלק אדיר. תראו, יש תחומי מחקר נהדרים בישראל ויש מצוינות אקדמית אדירה, אבל לצד זה יש בינוניות אדירה. ורוב מדעי הרוח והחברה בישראל הם ברמה מאוד נמוכה ולא עושים את האבחנה בין מחקר ומדע לבין אידאולוגיה ושטיפת מוח."

רוב, שים לב. אני יודע שצריך להדגיש לך הכל כי אחרת אתה ישר רץ לכתוב את השטות הבאה בלי לשים לב לכלום.

נו באמת :roll: ... מה הטעם בכלל להתווכח איתך?
לך חפש לך עוד חצאי ציטוטים שישכנעו אותך שאין צורך בלימודים אקדמאיים בכל תחום שמתחשק לך. אני משוכנע שלא תתן למה שאנשים באמת אומרים ולמציאות לשנות את דעתך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 ספטמבר 2013, 01:41

אהה... יופי. אז הוא מתייחס למחקר ואומר בדיוק את מה שאני טענתי, קרי שההטיה רלוונטית לתארים מקדמים.
תואר ראשון הוא תואר לימודי - הוא לא עוסק במחקר. תוכניות הלימודים מובנות ועוברות אישור מל"ג. זה שאח"כ אם אתה בוחר לעשות תואר מתקדם והולך לקבוצה בראשות מנחה דמיקולו כזה או אחר, תהיה שם גם הטיה לכיוונים שהמנחה מתעניין בהם, זה כבר עניין אחר אבל גם הוא לגיטימי לחלוטין. במקרה, אני מכיר את דיקאן הפקולטה למדעי הרוח בתל אביב עוד מהצבא ושמעתי אותו לא פעם מדבר על נושאים אקטואליים גם 16-17 שנה אחורה, בתקופה שמסביב ליישום של אוסלו. איש שמאל הוא לא.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 17:58

omerkot כתב:אהה... יופי. אז הוא מתייחס למחקר ואומר בדיוק את מה שאני טענתי, קרי שההטיה רלוונטית לתארים מקדמים.
תואר ראשון הוא תואר לימודי - הוא לא עוסק במחקר. תוכניות הלימודים מובנות ועוברות אישור מל"ג. זה שאח"כ אם אתה בוחר לעשות תואר מתקדם והולך לקבוצה בראשות מנחה דמיקולו כזה או אחר, תהיה שם גם הטיה לכיוונים שהמנחה מתעניין בהם, זה כבר עניין אחר אבל גם הוא לגיטימי לחלוטין. במקרה, אני מכיר את דיקאן הפקולטה למדעי הרוח בתל אביב עוד מהצבא ושמעתי אותו לא פעם מדבר על נושאים אקטואליים גם 16-17 שנה אחורה, בתקופה שמסביב ליישום של אוסלו. איש שמאל הוא לא.

אין דבר כזה "לימודי" נטו במקצועות הומניים. זה תמיד, אבל תמיד, מוטה לצד כלשהו. אולי פחות ממחקר, אבל עדיין. תסתכל על קורסי הבחירה באונ' ת"א. יש שם קורסים שלמים, כמעט כל סמסטר, שעוסקים במשנתו של מרקס, "עוולות העבר" שעוסקים בנכבה, ועוד כהנה וכהנה. גם בקורסי חובה שהם כאילו נייטרלים יש הטיות. אני יודע כי לקחתי כמה מהם בתור קורסי בחירה מחוץ לפקולטה כשלמדתי מדמ"ח. קורסים "ימניים" לא תמצא. ואתה מכיר גם את הסגל של מדעי הרוח/חברה? אנשים כמו שלמה זנד, יואב פלד, אמל ג'מאל (כולם אנשי שמאל קיצוניים ביותר) או שאר הסגל שאשכרה מעביר את הקורסים בתואר הראשון?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 ספטמבר 2013, 19:36

אגב, אתה יודע שיש עוד אוניברסיטאות ומחקר מחוץ לתל אביב?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 ספטמבר 2013, 04:08

ודיקאן הפקולטה הוא מזרחן שלא ממש משתייך למחנה ההוא. במקביל יש גם אוניברסיטה שלמה שמלכתחילה מוטה ימינה חזק ועוד איזו מכללה ימנית שנקראת היום אוניברסיטה למרות שהיא לא חלק ממדינת ישראל.
מעבר לזה, לי היה בתיכון מורה להיסטוריה ששייך לזן המתנחבלי ביותר והרגיש חובה לשטוף את מוחם של תלמידי בית ספרו (כולל הערבים) לשנאת בונדאים ושאר עוכרי ישראל. זה לא עבד על אף תיכוניסט... זה בטח לא עובד על סטודנטים למדעי הרוח.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 ספטמבר 2013, 20:25

(עומר, לא הייתי אומר מוטה ימינה חזק, זאת בכל זאת אוניברסיטה, ותאמין לי יש שם לא מעט מוטים גם לצד השני - גם באריאל אגב!)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 ספטמבר 2013, 23:17

swym כתב:הנחתי שהוא דיבר על הנדסת תוכנה/מחשבים כמו שאני הזכרתי קודם, אבל בכל מקרה הוא פסל הכל חוץ מהנדסה/מדעי המחשב.
וכן, מן הסתם את כל סוגי ההנדסות שמשלבות מעבדות (מביורפואית ועד לחשמל) כנראה שלא כל כך ניתן ללמוד בבית היום.

מחשבים זו התמחות של הנדסת חשמל, מדובר למעשה בעיקר בהבדל בקורסי בחירה. אי אפשר ללמוד את זה בבית, יש המון מעבדות. זה ממש לא "לתכנת". קורסי התכנות הם בערך שלושה לכל היותר (מבוא, מבנה נתונים ומערכות הפעלה) לא כולל מיקרו בקרים.

עומר, "מתנחבלי"? באמת? טוב שאתה לא קצת מגזים ומסית. מה קרה, שחכת יודונאצי?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 16 ספטמבר 2013, 23:24

omerkot כתב:ועוד איזו מכללה ימנית שנקראת היום אוניברסיטה למרות שהיא לא חלק ממדינת ישראל.

מה הקשר לאיפה היא נמצאת?
דודי, אני מבין שפיספסת יותר מדי פרקים :lol:
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 ספטמבר 2013, 23:31

infected aviad כתב:מה הקשר לאיפה היא נמצאת?
דודי, אני מבין שפיספסת יותר מדי פרקים :lol:

נראה ככה :D. בטח כבר סיפר שהוא סוכן של הלאום הערבי אני מניח :D.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2013, 23:43

omerkot כתב:ודיקאן הפקולטה הוא מזרחן שלא ממש משתייך למחנה ההוא. במקביל יש גם אוניברסיטה שלמה שמלכתחילה מוטה ימינה חזק ועוד איזו מכללה ימנית שנקראת היום אוניברסיטה למרות שהיא לא חלק ממדינת ישראל.
מעבר לזה, לי היה בתיכון מורה להיסטוריה ששייך לזן המתנחבלי ביותר והרגיש חובה לשטוף את מוחם של תלמידי בית ספרו (כולל הערבים) לשנאת בונדאים ושאר עוכרי ישראל. זה לא עבד על אף תיכוניסט... זה בטח לא עובד על סטודנטים למדעי הרוח.

כן, יש 10% ימנים והשאר שמאל קיצוני. לא שזה משנה, הטענה המקורית שלי היתה שהכל מוטה פוליטית - לא משנה לאיזה צד - ולכן לימודים הומניים באקדמיה לא שווים יריקה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 ספטמבר 2013, 23:50

יודונאצי? תסלח לי מאוד אבל אני לא הולך ומרים את החזה שלי בגאווה על זה שעזרתי למגה רוצח יהודים נאצי לחמוק מדין צדק. זה יודונאצי מהצורה הטהורה ביותר שלו ולא פלא שהוא גם נורא מחבב מתנחבלים.
חנן, איש סגל שמאלני حقيقي ومشرف - לא תדרוך רגלו באם כל השיקוצים הזו. זה כאילו שאיתי טיראן יופיע בהיכל החבלה של אריאל. או כאילו שלאיתי טיראן היה שכל.
אינטר - אני לא חושב ככה. גם אקדמאים אחרים כאן לא חושבים ככה אבל זה בסדר. זכותך. אל תלמד לימודים הומניים באקדמיה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 ספטמבר 2013, 00:10

omerkot כתב:יודונאצי? תסלח לי מאוד אבל אני לא הולך ומרים את החזה שלי בגאווה על זה שעזרתי למגה רוצח יהודים נאצי לחמוק מדין צדק.

מצטער לאכזב, אבל אין שום ראיות על כך שהוא רצח אפילו יהודי אחד.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 17 ספטמבר 2013, 00:32

omerkot כתב:יודונאצי? תסלח לי מאוד אבל אני לא הולך ומרים את החזה שלי בגאווה על זה שעזרתי למגה רוצח יהודים נאצי לחמוק מדין צדק. זה יודונאצי מהצורה הטהורה ביותר שלו ולא פלא שהוא גם נורא מחבב מתנחבלים.

גם אתה נפלת לפח השמאלני המפגר הזה? דמניוק לא באמת היה איוון האיום. כל אדם זכאי לעורך דין, זה כלל התרבות המערבית שאתה מעריץ המציאה, לא אני.

ואולי תפסיק עם ה"מתנחבלים" האלה? אתה פשוט דוחה אותי כל פעם מחדש. שאני אתחיל לקרוא לך שמאלנאצי עוכר ישראל? שאני אתחיל לבקש ממך לעבור לגור ברצועת עזה?

וברור שלימודים הומניים בישראל הם לא "רציניים" ו"אקדמאיים", והם בכלל "לימודי זבל", כי הרי מלמדים אותם אנשים ימנים. וכולנו יודעים שימנים הם ברברים, לא הומניים, אנטי-דמוקרטיים ונאצים באופן כללי. תמשיך, תמשיך עם התעמולה שלך. אנחנו (הימין) נמשיך לנצח בבחירות בכל מקרה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 ספטמבר 2013, 01:03

InterAl כתב:מצטער לאכזב, אבל אין שום ראיות על כך שהוא רצח אפילו יהודי אחד.

אתה לא מאכזב משום שאתה לחלוטין לא דובר אמת.
בבית המשפט המחוזי, זיהו אותו לא מעט קורבנות שלו מטרבלינקה וגם גרמני אחד מהSS כאיוון האיום והוא הורשע. במהלך הערעור לעליון, ברית המועצות התפרקה, החנויות היו ריקות ואנשים עמדו שם בתור ללחם והוד טינופותו נסע לו לברית המועצות והנפיץ מהתחת אוסף של עדויות כתובות, מאנשים שלכאורה טענו שלאיוון האיום מטרבלינקה היה שם משפחה אחר. אנחנו יכולים להתפלסף עד מחר אם ה"עדויות" האלה היו באמת עדויות ולא בדיות וגם אם כן, האם היתה בכלל משמעות במהלך המלחמה לשמות משפחה של אנשים (כשמסמכים זויפו על ימין ועל שמאל ואנשים כתבו את מה שבא להם) בודאי לאור העובדה שלא מעט קורבנות שלו זיהו אותו אישית, פנים מול פנים, כאותו איוון האיום אבל משום שנוצר ספק בית המשפט העליון זיכה אותו מחמת הספק תוך שהוא מדגיש שברור לחלוטין שהאליבי מבית היוצר של שפטליוק היה שקר.
אבל פה לא נגמרו הדברים. רוצח ההמונים כנראה לא הגיע לסיפוק בטרבלינקה, הוא המשיך עם סטייתו המטונפת גם בסוביבור, שם הוא היה שותף לרצח של 28,000+ יהודים. אני אומר את באופן החלטי לחלוטין משום שהוא הורשע על ידי בית המשפט בגרמניה בביצוע הטבח הזה. בנוסף, הוגש נגדו כתב אישום נוסף על רצח במחנה ריכוז שלישי אבל החרא התפגר לפני שזה התברר בבית משפט.

אני לא יודע איך השפטל שפל הזה, שמהווה עבורך דוגמא אישית, יכול לחיות עם עצמו אבל מבחינתי, הן בתור בן אדם והן בתור צאצא ישיר של אנשים שנטבחו בטרבלינקה, שפטל הוא התת של התת של הטינופת שהדעת יכולה לתפוס.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 17 ספטמבר 2013, 01:22

omerkot כתב:אתה לא מאכזב משום שאתה לחלוטין לא דובר אמת.
בבית המשפט המחוזי, זיהו אותו לא מעט קורבנות שלו מטרבלינקה וגם גרמני אחד מהSS כאיוון האיום והוא הורשע. במהלך הערעור לעליון, ברית המועצות התפרקה, החנויות היו ריקות ואנשים עמדו שם בתור ללחם והוד טינופותו נסע לו לברית המועצות והנפיץ מהתחת אוסף של עדויות כתובות, מאנשים שלכאורה טענו שלאיוון האיום מטרבלינקה היה שם משפחה אחר. אנחנו יכולים להתפלסף עד מחר אם ה"עדויות" האלה היו באמת עדויות ולא בדיות וגם אם כן, האם היתה בכלל משמעות במהלך המלחמה לשמות משפחה של אנשים (כשמסמכים זויפו על ימין ועל שמאל ואנשים כתבו את מה שבא להם) בודאי לאור העובדה שלא מעט קורבנות שלו זיהו אותו אישית, פנים מול פנים, כאותו איוון האיום אבל משום שנוצר ספק בית המשפט העליון זיכה אותו מחמת הספק תוך שהוא מדגיש שברור לחלוטין שהאליבי מבית היוצר של שפטליוק היה שקר.
אבל פה לא נגמרו הדברים. רוצח ההמונים כנראה לא הגיע לסיפוק בטרבלינקה, הוא המשיך עם סטייתו המטונפת גם בסוביבור, שם הוא היה שותף לרצח של 28,000+ יהודים. אני אומר את באופן החלטי לחלוטין משום שהוא הורשע על ידי בית המשפט בגרמניה בביצוע הטבח הזה. בנוסף, הוגש נגדו כתב אישום נוסף על רצח במחנה ריכוז שלישי אבל החרא התפגר לפני שזה התברר בבית משפט.

אני לא יודע איך השפטל שפל הזה, שמהווה עבורך דוגמא אישית, יכול לחיות עם עצמו אבל מבחינתי, הן בתור בן אדם והן בתור צאצא ישיר של אנשים שנטבחו בטרבלינקה, שפטל הוא התת של התת של הטינופת שהדעת יכולה לתפוס.

כרגיל אתה משקר. הוא אכן רצח יהודים, אך הוא איננו איוון האיום מטרבלינקה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 ספטמבר 2013, 06:51

גולן, לא הייתי מכריז דברים כאלו (שכמו שעומר אמר הוא זוכה "מחמת הספק" וכו' וכו) אבל התגובה של עומר יותר נוגעת לאינטר שכתב "מצטער לאכזב, אבל אין שום ראיות על כך שהוא רצח אפילו יהודי אחד." שזה פשוט לא נכון עובדתית. אפילו אם הוא לא היה "איוון האיום" הוא רצח הרבה הרבה מאוד יהודים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 ספטמבר 2013, 10:25

omerkot כתב:אתה לא מאכזב משום שאתה לחלוטין לא דובר אמת.

דבר ראשון, יש היום קונצנזוס שדמיאניוק לא היה איוון האיום. אפילו אפרים זורוף, צייד הנאצים הנודע ומהנלהבים במאשימים באותו משפט, מסכים היום ש"נפלה טעות בזיהוי" (כלשונו) ושדמיאניוק לא היה איוון האיום.
שנית, מדובר על 11 ניצולים (מתוך סה"כ 70 ששרדו את טרבלינקה) ש"זיהו" אותו בחלוף 35 שנה מהשואה ע"י זיהוי בתמונות. מסדר זיהוי בתמונות 35 שנה אחרי ביצוע הפשע אינו קביל באף משפט רגיל (שאינו ראווה) בשום מקום בעולם. בנוסף, כל העקרונות הבסיסיים של מסדר זיהוי הופרו בו בכוונת מכוון. התמונה של דמיאניוק היתה גדולה פי 2 מכל התמונות האחרונות. היא היתה ברורה וחדה, בעוד שהשאר קטנות ומטושטשות. דמיאניוק היה החשוד הצעיר ביותר מבין התמונות, בעוד שהשאר היו מבוגרים. הוא היה קירח, בעוד שהשאר עם שיער, וכו'. כל מסדר זיהוי פלילי "רגיל" אחר, שהיה מכיל אפילו עשירית מהליקויים של המסדר של דמיאניוק, היה מוביל לזיכוי מיידי של הנאשם.

בנוגע למסמכים שנמצאו בברה"מ והוצגו בערעור: מדובר על מסמכים רשמיים של הקג"ב, שהוכחו כאותנטיים בפני בית המשפט העליון (מאיפה הקביעה הנחרצת כל כך שלך שהם זויפו?), ומכילים עדויות של למעלה מ-30 וואכמנים ששירתו אישית עם איוון האיום בטרבלינקה. מלבד שם המשפחה השונה, התיאור הפיזי של איוון האיום היה שונה לחלוטין מהתיאור של דמיאניוק - אין שום דמיון בין השניים. תווי פנים שונים, מבנה גוף שונה, צלקות שהיו למרצ'נקו על הפנים ושלדמיאניוק אין, הוא היה מבוגר מדמיאניוק ב-10 שנים, הם התגוררו במרחק של למעלה מ-500 ק"מ אחד מהשני, דמיאניוק היה רווק, מרצ'נקו היה נשוי עם שלושה ילדים, וכו' וכו'.
הסיבה שבית המשפט העליון נימק את זיכויו כזיכוי "מחמת הספק", היתה כדי לשמור על כבודו של בית המשפט המחוזי ששלח אותו לגרדום ללא שום ראיות מהימנות בנוגע לזיהויו כאיוון האיום.

בנוגע למשפט בגרמניה על סוביבור - גם הוא היה משפט ראווה, הוא לא התנהל על בסיס שום חומר ראייתי חדש, והחומר שהוצג בו כבר היה בידי הפרקליטות הישראלית בזמן המשפט בארץ, והוחלט לא לעשות בו כל שימוש לאחר זיכויו של דמיאניוק בעליון. למה? כי גם התביעה ידעה שהוא לא שווה כלום ושאין סיכוי שהיא תצליח להפליל אותו על סוביבור לאחר שהיא נכשלה בטרבלינקה, כשבטרבלינקה הקייס שלהם היה חזק בהרבה. ואת זה לא אני אומר ולא שפטל אמר, אלא אמר היועץ המשפטי לממשלה דאז. בנוסף, לאחר שהגרמנים האשימו אותו על ביצוע רצח של 20,000+ בני אדם, הם שיחררו אותו מייד לחופשי. ממתי משחררים לחופשי רוצח המונים, שרצח למעלה מ-20000 בני אדם, רגע אחרי שהורשע?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 ספטמבר 2013, 10:47

היופי בסיפור הזה זה שהוא חושף את עומק הצביעות שלכם כי אם מי שהיה מייצג את הארכירוצח הזה היה מגיע מהשורות המשפטיות של הקרן החדשה, אתם הייתם הראשונים לקלס, לגדף, לטנף ולנגח אותו, את עורך הדין שלו, את בית המשפט העליון וכל המסביב אבל משום שעורך הדין שלו זה איזה יצור חובק מתנחבלים, אז פתאום רוצח המונים נאצי הופך להיות איזה סבא טרבלינקה חביב.
מרוב שבא לי להקיא, אני לא מצליח למצוא מילים שמתארות עד כמה עמוק הגועל שאני חש.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים