נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 מאי 2024, 14:05

יש את ה״דמות״ שאירלנד שלחו לאירוויזיון והתעורר דיון האם הוא בחור או בחורה במקור (לי נראה שהוא בן) וניסיתי לקבל מידע דרך הצ׳אט גיפיטי והוא אכל אפילפסיה. לא משנה איך ניסיתי לשאול. איזה עולם משונה.

עריכה: אה נזכר שמצאתי איזו ידיעה שהם :roll: עושים איזה טקס פגאני בזמן המחזור. אז אולי בכל זאת בחורה? כבר לא יודע אולי זה שקר כי אפשר למצוא מקומות באינטרנט שיטענו במצח נחושה שטרנס יכול לקבל מחזור אז הו דא פאק נווז
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 מאי 2024, 17:29

זה קצת פוגעני מצידך. באופן כללי, אני לא בטוח איך הדברים האלה עובדים אצל midgets...

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 11 מאי 2024, 21:32

omerkot כתב:
idan כתב:עומר, כמות החימושים בלבנון השנייה הייתה עצומה, לפי הערכות שמרניות אלביט מסוגלת לייצר בחודש את מה שצה״ל ירה שם ביום לחימה אחד. אז אני לא יודע מה יש לנו במחסני החירום וכמה הגדלנו את יכולת הייצור, אבל אין לי ספק שכלכלת חימושים זה שיקול רציני כאשר מרחפת סכנה של מלחמה רב-זירתית. אנחנו לא צריכים את האמריקאים בשביל רפיח, אבל תרחיש שבו הם מטילים עליך אמברגו נשק ומאותתים לכל השחקנים באיזור שישראל פגיעה, זה סיכון שכל הנהגה בישראל תחשוש לקחת. ובגלל זה, בין היתר, הם הצליחו לתקוע לנו מקלות בגלגלים. לפי פירסומים כבר הגיעו לכאן מאות משלוחי נשק מארה"ב אז אני מקווה שהזמן שקנינו לפחות עזר מהבחינה הזאת, אם כי עכשיו ברור לחלוטין שזו הייתה טעות לחכות.

וורסט קייס סנריו תמיד אפשר לשלוף טילי יריחו סטייל יום כיפור ולהכריח את האמריקאים לספק נשק:)

1. אתה תמיד מנהל כלכלת חימושים ולא היה יום אחד שבו לא ניהלת כזו מאז ה7 באוק׳.
2. יש לך הרבה סוגים של חימושים ואתה מתאים את אופי הפעילות לאופי החימושים. ככל שהאיום נהיה חמור יותר, אתה גם מכניס למערכה חימושים יותר ויותר אגרסיביים שלא עשית בהם שימוש עד עכשיו (פצצות מצרר, פצצות דלק אויר... לא חסר...). לא יהיו פצצות מדויקות? תירה פגזים לא מדויקים. זה בהחלט יכול לעלות בדם של חיילים (וגם בדם של עזתים) אבל אנחנו רחוקים ממקום שבו זה ישנה את האסטרטגיה. במחיר של 2,500 חללים היינו יכולנו לסיים כבר את העבודה, אנחנו רק מנסים לא להגיע לשם.
3. אנחנו קונים תחמושת ממדינות נוספות. אין לי מושג ממי בדיוק (אני יכול לנחש שמדובר בהודו, אזרביג׳אן ו/או ויאטנם כי אלה השותפות הבטחוניות שלנו היום ושלושתן לא משופעות מהמלחמה באוקראינה) אבל יש לנו תחמושת ממקורות נוספים.
4. בחוכמה שבדיעבד, ובהנתן מה שאנחנו יודעים מהתקשורת, זה לא היה נכון לחכות אבל אתה חיכית מתוך אמונה שתצליח בסופו של דבר לקבל תמיכה אמריקאית ואם לא היית מחכה והאמריקאים היו מטילים מגבלות זהות אז היינו מתלוננים שלא השתדלנו יותר. כרגע, בזכות ההמתנה הזו, ברור לכולם כאן שהאמריקאים לא היו כנים איתנו בדרישות שלהם.

שימוש בחימוש לא מדוייק אכן מביא לתוצאה מבצעית פחות טובה, ולהקטנת היכולת לסייע לכוחות על הקרקע. כמות הרוגים גבוהה יותר בקרב חיילים מביאה להחלשת כוח העמידה של הציבור, וכשזה קורה ישראל בדר"כ נכנעת. כאשר זה קיומי זה לא ממש משנה ואחרי ה 7 לאוקטובר זה הרגיש ככה, אבל הזמן עושה את שלו, החשודים הרגילים כבר דוחפים לסיים וזה רק ילך ויתגבר, בוודאי אחרי שגנצקרוט יעזבו את הממשלה. ולמרות שלפי כל הסקרים רוב העם בישראל בריא וחזק ומבין את הצורך בהכרעה ברורה, אי אפשר לדעת לאורך זמן. אם אין ברירה אז אין ברירה, אבל לא אידיאלי.

שימוש בפצצות טיפשות גם מביא לבזבוז של יותר תחמושת, ואם אתה מוגבל ביכולת שלך לייצר או לקנות תחמושת, זו בעיה. לא יודע בקשר לויטנאם, אבל במסגרת היחסים עם הודו ואזרבג'ייאן אנחנו בדר"כ אלה שמספקים את הנשק. האם הם יכולים לגמול לנו בשעת צורך? לפחות להודו בהחלט יש את היכולת. אין לי באמת מושג אבל זכור לי שקראתי משהו שגרמניה היא הספקית תחמושת השניה כי גדולה שלנו, ואם התחמושת שלנו מגיעה בעיקר ממדינות מערביות זה בעייתי יותר כי אלה בדר"כ הולכות אחרי ארה"ב שמתווה להם את הדרך, ואם ביידן מחליט שהוא יוצא איתנו ראש עד הסוף סביר להניח שכל המערב ילך איתו.

אבל אין לי ממש מחלוקת עם שום דבר שכתבת וזה הכל תרחישים שאני לא מאמין שנגיע אליהם. אני חושב שהוא מוגבל פוליטית בכמה שהוא יכול לפגוע בנו, אבל זה בעיקר לא משרת את האמריקאים שהדבר האחרון שהם רוצים זה שישראל תבעיר את המזה"ת, והם יודעים שאם הגב אל הקיר יש לנו את היכולת לעשות את זה, אז הם בכל מקרה קצת מסונדלים לעזור לנו במלחמה רב זירתית עם אירן והפרוקסיז שלה ולכן אין להם ממש סיבה להביא אותנו לכדי מצב שנותקף, שהרי הם כידוע ממש לא מעוניינים להתערבב במלחמה כזאת. אם כי אי אפשר להיות בטוח לגמרי אף פעם, לפעמים עושים טעויות בחישוב וממשל ביידן עד עכשיו מתנהל בחפיפיניקיות שלא הייתה מביישת שר ליכוד ממוצע.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 מאי 2024, 22:22

אני לא בטוח שגרמניה היא ספקית התחמושת השניה שלנו אחרי ארה״ב. היא בהחלט ספקית הציוד הצבאי השניה אחרי ארה״ב אבל זה בגלל צוללות וספינות, שהם מוכרים לנו עירומות ממערכות מבצעיות.

עשיתי קצת חיפושים בימים האחרונים בשביל לקבל מושג על מספרים.
על פניו, ארה״ב סילקה מפה בתחילת 2023 כ300,000 פגזים לטובת אוקראינה ועוד לפני ה7 באוקטובר, ישראל הזמינה מתע״ש עשרות אלפי יחידות כפיצוי.
כושר הייצור של תע״ש עמד לפני ה7 באוק׳ על כ250,000 פגזים בשנה (לא ברור אם מדובר רק על ארטילריה או גם טנקים) ועוד לפני חצי שנה נראה שהם עבדו על פתיחה של קווי ייצור לפצצות למטוסים (הסוג שביידן הפסיק למכור לנו לפני כמה ימים), בכלל זה פצצות של טון (היותר גדולות). עוד לפני כן היה פה ייצור עצמי של פצצות של טון למל״טים.
אנחנו גם יודעים שהתעשיות הבטחוניות עברו לעבודה ב3 משמרות כבר לפני 7 חודשים ופתחו/השמישו קווי ייצור נוספים.
יכול מאוד להיות שבנקודת הזמן הנוכחית אנחנו פחות תלוים מהם ממה שגם אני חשבתי.
https://www.defensenews.com/industry/20 ... rom-elbit/
https://www.army-technology.com/news/el ... r/?cf-view
https://www.israeldefense.co.il/node/57171
https://www.ynet.co.il/economy/article/yokra13721014

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 מאי 2024, 22:48

יכול להיות שהויכוח הזה יהיה לשווא כי סנטורים דמוקרטים ממדינות מתנדנדות יוצאים על ביידן ולא מעט פרשנים מעריכים שהוא יכנע ויחדש את האספקה לישראל.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 מאי 2024, 10:12

יש קבוצה של חברי קונגרס דמוקרטיים שמתבטאים בעניין הזה באופן רציף ותומכים בישראל לחלוטין אבל הם מוכרים.

אני חושב שהסיפור פה הוא שהיתה שם הערכה לא נכונה לגבי מידת הקיבעון הפוליטי של יהדות ארה״ב.
מה שהקפיץ את היהודים, לדעתי, היה הסיפור של האנטישמיות בקמפוסים, שפגע בהם ישירות והשתיקה הכמעט מוחלטת של בכירי המפלגה (ביידן והקבינט שלו, קמלה האריס, פלוסי ואפילו צ׳אק שומר) שנתפסה כפוליטית לחלוטין. הזירה הופקרה לרפובליקנים ששמחו להפגין מנהיגות בעניין. הראיון של ביידן בCNN היה בבחינת הקש ששבר את גב הגמל והרפובליקנים, שוב, שמחו לאכול אותו בלי מלח.
עכשיו הם נבהלו שם מהנכונות המסתמנת של יהודים ממש להצביע אקטיבית עבור טראמפ (זה לא רק מדינות מתנדנדות - בקצב הזה הם עוד עלולים לאבד את ניו-יורק), ביידן מגמגם שהוא בכלל לא התכוון לעצור את משלוחי הנשק לישראל אלא רק שישראל לא תשתמש בנשק של המשלוח הספיציפי הזה ברפיח (מה שנקרא mental gymnastics) ופראבדה (NYT), בכבודו ובעצמו, הוציא ביממה האחרונה מאמר מערכת שבו הוא תוקף בחריפות את ראשי האוניברסיטאות ובמילים אחרות דורש מהם לעשות אחורה פנה של 20 שנה (למה עכשיו? מה קרה היום שלא היה לפני שבוע או לפני חודש?)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2024, 10:40

טיפה חדשות טובות. לפני 5 ימים איראן שמה יהודי בן 20 באגף הוצאות להורג, היו אמורים להוציא אותו להורג מחר. הוא לווה כסף למוסלמי, המוסלמי סרב להחזיר את ההלוואה והם התחילו לריב. המוסלמי שלף עליו סכין, הוא הגן על עצמו והמוסלמי נהרג. היה קמפיין לחץ גדול של הקהילה החילונית האיראנית והיום החליטו לשחרר אותו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 מאי 2024, 11:55

לא לשחרר... דחו את ההוצאה להורג בחודש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2024, 12:09

Laskin כתב:לא לשחרר... דחו את ההוצאה להורג בחודש.

אה, באסה. במקור שאני ראיתי אמרו ששחררו אותו, אבל אני משער שגם דחיה של חודש זאת חדשה טובה. בתקווה הנושא יפתר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2024, 22:40

תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 20 מאי 2024, 12:52

תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מאי 2024, 20:52

9 שנים מאז MGS5, וכל מה שנקבל בעשור יהיה רימייק ל-3 :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2024, 09:48

כמו ראיסי, MGS מת. MGS5 הסביר את החור העלילתי הכי גדול בסדרה, כך שאלה אם הולכים לעשות MGS6 שממשיך את 4 או מתרחש במלחמת עולם שניה עם היחידה של בוס, אני לא רואה ממש מטרה למשחק חדש. בטח שלא בלי קוג'ימה. אם כבר הייתי זורם עם סוג של דמיון מחדש לגמרי של MG1, הוא נותן למי שעושה אותו כמעט דף חלק והוא כולל את venom snake מ-MGS5.

משחק הפנטזיה הוא שקוג'ימה יחזור לעשות את MGS5 מחדש. הוא עשה רק את פרק 1 מתוך 3, כך שיש כל כך הרבה תוכן חסר במשחק הזה שקבלנו בקושי חצי מהעלילה. יהיה מדהים לראות אותו עושה את המשחק מההתחלה ועד הסוף כמו שצריך, אבל אני בספק אם זה יקרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2024, 11:09

סוני צריכה לקנות את קונאמי רק בשביל זה :)
אבל קוג'ימה עובד על משחק שהוא יהיה בטח המשך רוחני של סדרת MGS עבורם, אז אולי נקבל בכל זאת את החוויה הזו, פשוט בלי סנייק זה יהיה קצת עצוב :/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2024, 14:28

Laskin כתב:סוני צריכה לקנות את קונאמי רק בשביל זה :)
אבל קוג'ימה עובד על משחק שהוא יהיה בטח המשך רוחני של סדרת MGS עבורם, אז אולי נקבל בכל זאת את החוויה הזו, פשוט בלי סנייק זה יהיה קצת עצוב :/

גם MGS3 ו-5 היו בלי סנייק, וטכנית גם MGS2 :)
אולי קונאמי מוכנה למכור רק ה-IP או את מחלקת משחקי הוידאו שלה בנפרד, אבל לקנות את קונאמי במלואה זה מאוד לא משתלם. הם שווים היום 10 מליארד מה שאומר שלרכוש אותם יעלה בכיף 13+ מליארד דולר. ולהתחשב בזה שרוב העסק שלהם זה מכונות פצ'נקו ומכוני בריאות, אין לסוני מה לעשות איתם יותר מדי. אבל אני בטוח שיהיה זול משמעותית פשוט לקנות את ה-IP.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2024, 16:58

בלי ספוילרים על 5!
וב-3 זה כן היה סנייק
ורק 90% מMGS2

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 מאי 2024, 17:32

רק נדב כנראה יכול לעשות לך ספוילרים.. אני בספק שמישהו כאן יודע, זוכר ומבין את העלילה כמוהו.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2024, 17:39

לא אמרתי שום ספויילר על 5, הוא מתרחש עוד לפני המשימה הראשונה של סנייק, זה ידוע שמשחקים שם את ביג בוס כמו ב-3 :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 מאי 2024, 17:47

MGS 5:
ספויילר: הצג
בחיי שאני עכשיו אוכל סרט אם היה שם טוויסט בסוף שלא משחקים את ביג בוס או שהמצאתי את זה אחרי ההודעה הקודמת כאן... איזה משחק מוזר, בייחוד למישהו כמוני ששיחק רק ב 4 ו5 :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2024, 18:32

Stick כתב:MGS 5:
בחיי שאני עכשיו אוכל סרט אם היה שם טוויסט בסוף שלא משחקים את ביג בוס או שהמצאתי את זה אחרי ההודעה הקודמת כאן... איזה משחק מוזר, בייחוד למישהו כמוני ששיחק רק ב 4 ו5 :).

כן אתה צודק, משחקים את ביג בוס/naked snake רק בground zero. במשחק המלא משחקים את החובש שיושב ליד ביג בוס במסוק בסוף ground zero, אף אחד חוץ ממילר לא יודע שביג בוס לא נראה ככה ועם הזמן הוא צובר מוניטין ומקבל את הכינוי venom snake. זה הטוויסט הגדול בסוף המשחק (או יותר נכון בסוף פרק 2 כי פרק 3 לא התממש לפני הפיטורין של קוג׳ימה).

זה היה סוג של מילוי חור ענקי בlore של מטאל גיר. (מכאן ספויילרים לmg ו-mg2, המשחקים הדו מימדיים שהגיעו לפני mgs1) בmg ביג בוס הוא המפעיל שלך ובסוף המשחק מגלים בטוויסט סוג ג׳ של שנות ה-80 שהוא... היה הרע כל הזמן! מטורף. סנייק כמובן הורג אותו. ב-mg2 הוא קם לתחיה אורח פלא וסנייק צריך להרוג אותו שוב. הטוויסט של הקימה לתחיה מעולם לא הוסבר, וזה היה מוזר במיוחד כי ביג בוס גם קבל אישיות שונה ואג׳נדה קצת יותר מתוחכמת.

הטוויסט של MGS5 מסביר את ההבדל בין ביג בוס של MG1 ו-2. ב-MG1 ונום סנייק הוא הנבל שסנייק הורג ובMG2 ביג בוס הוא הנבל שסנייק הורג. וכמובן שMGS3 מסביר למה ביג בוס פנה נגד הממסד האמריקאי ו-MGS4 מסיים את הסיפור שלו בסוג של היפול לטוויסט של MG1 - ״הוא היה הטוב כל הזמן!״.

אמרתי ללאסקין שלא משחקים את סנייק כי משחקים את ביג בוס ב-5 כמו ב-3, והטוויסט הוא משהו שמגלים רק בסיום המשחק :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2024, 21:41

אני כמובן יודע ומכיר את עלילת כל המשחקים והתכוונתי שלא יעשה ספוילר לאחרים :)
ושוב, לא אמרתי איזה סנייק… כל סנייק הוא סנייק ובלי זה אין MGS

הלוואי וקוג׳ימה יטריל במשחק שלו עם סוני ויביא איזה סנייק חדש ש״במקרה״ דומה להם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2024, 22:49

אני מתכחש ל-solidus snake.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin