נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 פברואר 2014, 14:53

Nucleus_Dawn כתב:
אז תדאג שבעלה לעתיד יהיה מהנדס תוכנה, או עו"ד מצליח. זה יאזן את העניינים יופי :D

הסיכוי להיות עו"ד מצליח שואף לאפס במדינת עורכי הדין שלנו :) מהנדס תוכנה זה דווקא סבבה וזה האמת מה שהתחלתי כבר זמן מה בפתוחה בתקווה להוציא ציון טוב ולהמשיך בטכניון.
אבל כסף זה חפיף ודווקא עבודה בחינוך יש לה את הPERKS שלה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 07 פברואר 2014, 03:55

Mandellla כתב:הערב הייתי באוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק לתערוכת בוגרים בתחום משחקי מחשב.
התרשמתי מאוד מהיכולות של הבוגרים, במיוחד מהסיבה שהם יצרו את המשחקים שלהם תוך שנה עם לימודים אינטנסיבים.
הייתה גם הרצאה עם שני אנשים בשם גולדי וניר מירצקי שנתנו סקירה על תעשיית משחקי המחשב ובמיוחד בארץ.
השאלה היא האם מישהו כאן יודע על מקומות נוספים ללימודי עיצוב/פיתוח משחקי מחשב במקומות נוספים מומלצים והאם מישהו כאן למד/לומד במסלול של האוניברסיטה הפתוחה?

מלבד התוכנית שנדב הזכיר (והיא בעצם במסגרת תואר שלם במדעי המחשב) יש מסלול עיצוב משחקים בבצלאל, ויש אחד בשנקר שנחשב היום פופולארי:
http://ext.shenkar.ac.il/new/?page_id=383
פעם היה גם בבית ברל מסלול דו שנתי ללימודי תעודה אבל הוא נסגר. מקומות אחרים כמו אקדמי-טכנולוגי חולון, ויצו חיפה ואחרים גם מציעים מסלולים שלפעמים נוטים לטרנד כזה או אחר (פעם זה "פיתוח משחקים ואינטראקטיב בפלאש" ופעם זה "פיתוח אפליקציות ומשחקים למובייל".
לא יודע אם מירצקי או גולדי הזכירו את זה, אבל בעמותה (GameIS) מנסים לקדם השנה יחד עם המוסדות האקדמיים השונים גם מלגות למצטיינים, והתמחות בתעשייה המקומית הצומחת.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 פברואר 2014, 13:30

swiss-the-engine כתב:למה חינוך? גם התואר הראשון קשור? אני שואל כי חברה שלי לומדת אדריכלות וגם חינוך וככל שהזמן עובר היא יותר ויותר שונאת אדריכלות :) והמצב התעסוקתי/סטז/מבחן סופי/משכורת לא מזהירים.

התואר הראשון ממש לא קשור. פשוט נסחפתי לתוך העולם הזה (למרות שהוא בכלל לא קשור למה שאני עושה ביומיום)..
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 09 פברואר 2014, 18:43

רציתי לשתף אתכם בדילמה,
יש קורס שקיבלתי בו 72, ציון די נחמד אבל ציפיתי ליותר..
אז בדקתי את הטופס תשובות (לא מראים את הבחינה) וראיתי את התשובות שעניתי.

אז המצב היה כזה שבמבחן שעניתי ב4 שאלות עם תשובות נכונות ואז לאחר סיום המבחן
החלטתי לבדוק את התשובות והשאלות של המבחן והתחלתי לשנות פה ושם. בסוף התשובות ששניתי שהיו ב4 שאלות שציינתי למעלה
הן היו כן נכונות מהתחלה ולמעשה הלכו לי 12 נקודות...

זה תסכל אותי כי מדובר בקורס יחסית קשה ואם לא הייתי בודק את המבחן הייתי מקבל 84 פלוס מינוס.

אז אני מתלבט אם לערער ולתת איזה תירוץ למה התחרטתי על התשובות ושיניתי כי הייתי בלחץ וכאלה..
לפי מה שראיתי בפורום הזה יש פה כמה מתרגלים שאולי יגידו לי אם לערער.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 פברואר 2014, 19:14

אין לך מה לערער על מקרה כזה, זה לא יהיה קביל, סתם חבל. (והמתרגל/מרצה ממש לא יהיה סימפטי שאתה מנסה לבזבז לו את הזמן על דבר כזה) ככה זה מבחן אמריקאי, זה חלק מהמבחן...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 פברואר 2014, 20:05

זה אכן קצת חסר טעם... העובדה ששינית את התשובות מעידה על זה שלא ממש ידעת את החומר... אם המתרגל יהיה נחמד הוא ידחה אותך בצורה עדינה ומנומסת ויספר לך שזה לא ציון רע בקורס כל כך קשה. אם הוא יהיה מתרגל לא נחמד אז הוא יזרוק אותך לכל הרוחות.

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 10 פברואר 2014, 04:34

זה היה מבחן עם שאלות פתוחות ושאלות עם מספר תשובות וצריך לסמן מה שנכון (ואם לא סימנת נכון אז עדיין יורד ניקוד)
מילא אם זה היה מבחן אמריקאי או שאלות פתוחות אבל מבחן עם שאלה שצריך לסמן מה נכון זה סתם מבלבל ואני אישית לא אוהב דברים כאלה
בגלל שהם מבלבלים בעיקר בבדיקה חוזרת, אם זה היה מבחן שהוא כולו עם שאלות פתוחות אז הייתי מרגיש שיש לי בהחלט את המקום להפגין את הידע שאני יודע באמת.

אז בכל מקרה נראה לי שאוותר על זה.. תודה שמנעתם ממני את הפדיחה. אני שנה שלישית בתואר וקצת ביאס אותי לראות את הממוצע יורד בגלל הציון.
אני אלך אולי מחר מחרתיים לבדוק את הבחינה במדור בחינות ונראה מה יהיה..

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 פברואר 2014, 05:06

אם זה מועד א - תמיד יש מועד ב...
בכל מקרה, זה בדיוק העניין של מבחן, זה המבנה שלו וככה צריך להתמודד, אני מסכים שיש כאלו שיגדו שמבנה מסויים עלול לא לשקף באמת את החומר שהסטודנט יודע, מצד שני, דווקא בד"כ מרצים יודעים מה הם כותבים וזה רק הצד השני של התרס שפחות מכיר לעומק את החומר חושב שהוא יודע, כשבפועל הוא לא...
לסיכום - תהיה מרוצה שיש לך ציון עובר :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 פברואר 2014, 22:19

אגב, לעניין הפדיחה, עזוב אותך מפדיחה.
אין אצלנו בתרבות בעיות של הלבנת פנים וגם אם תפנה למרצה/מתרגל והם יזרקו אותך מהמדרגות... אז מה? מה קרה? מקסימום הם לא יעלו לך את הציון.

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 10 פברואר 2014, 08:22

כשאני אומר פדיחה אני מתכוון שאני כבר מכיר את המתרגלת, היא גם המדריכה שלי במעבדות ויצרתי איתה קשר די טוב.
בסוף הסמסטר היא סיפרה לי ולעוד כמה אנשים שהיא כותבת את המבחן שעליו סיפרתי אז ניסיתי להוציא פרטים על המבחן, היא אמרה למשל שכדאי ללמוד יותר על נושא מסוים ולהזניח נושא אחר.
היא אכן צדקה אבל נפלתי בגלל הבדיקה חוזרת שבה נלחצתי ושיניתי תשובות.. חשבתי שאם ארמוז לה מי אני אז אולי היא תקלוט מי אני ותתחשב בי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 פברואר 2014, 10:08

אז עוד יותר לא כדאי לך, הסיכוי שהיא תחליט לשנות שונה לגמרי מלתת לך כיוון מה ללמוד. (למעשה זה שהיא ממש תיתן לך ציון שלא מגיע לך, ללא קשר לתשובות שלך, אם ידעו מזה היא תקבל בראש) ומה שיקרה זה שהיא תחזיק ממך הרבה פחות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 15 פברואר 2014, 23:48

מחר מתחיל סמסטר ב׳, בהצלחה לכל מי שלומד/מלמד (אני סוף סוף מתחיל:)!
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 פברואר 2014, 18:40

ושבוע אח"כ באוניברסיטה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 פברואר 2014, 20:43

bozeman כתב:ושבוע אח"כ באוניברסיטה

זה תלוי במוסד. אנחנו התחלנו היום...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 פברואר 2014, 14:17

omerkot כתב:זה תלוי במוסד. אנחנו התחלנו היום...

קלאסיק "הא-הא"... :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 16 פברואר 2014, 20:14

bozeman כתב:ושבוע אח"כ באוניברסיטה

הכוונה הייתה לאוניברסיטה :roll:
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 פברואר 2014, 21:31

הבנתי כבר, וכמו שאמרתי - אני נהנה משבוע חופש נוסף :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 מרץ 2014, 15:06

התקבלתי למדעי המחשב, בעברית.

היום אני משלם את המקדמה ומתחיל בסידורים ובבדיקת מלגות. אני מנסה להשיג מלגת אימפקט, ואם לא אקבל אותה, די בטוח שאקבל את מלגת מפעל הפיס (10 אלף בשנה, ל3 שנים, לעומת 14 אלף בשנה ל4 שנים, של אימפקט).
בנוסף, אני בודק לגבי תוכנית עתידים לתעשייה. אני זכאי להשתתף בתוכנית, בגלל מקום המגורים שלי וזה אומר שאני יכול לקבל סיוע בשכר הלימוד, מלגת קיום (על בסיס מצב סוציו אקונומי), מחשב נייד (אני מניח שמחורבן, אבל גם משהו), התנסות מקצועית, חניכה אישית וסיוע בהשמה.
התוכנית משתפת פעולה עם כמה עשרות חברות במשק, כולל אדוויס, IDT, רפאל, תעשייה אווירית, אינטל ועוד כמה וכמה חברות גדולות יותר ופחות.
הבעיה העיקרית עם התוכנית, היא התנאים שלה. אני צריך להתחייב לסעיפים הבאים:
- התנסות מקצועית בחברה המאמצת בהיקף של לפחות יום בשבוע, במהלך הלימודים.
- המשך עבודה בחברה המאמצת עד 3 שנים מסיום הלימודים (בהתאם לדרישות החברה ולמשך שנות האימוץ).
- עמידה בהצלחה בתנאים האקדמיים שמציב מסלול הלימודים (התנאי הסביר היחיד, פחות או יותר).
- פעילות חברתית תורמת לקהילה (הם לא מגדירים מהן הפעילויות, או כמה זמן צריך להתנדב).
- מחויבות וקשר עם העמותה ולקיחת חלק בפעולותיה.

מישהו מבעלי הניסיון כאן מכיר את התוכנית?
הדרישה לעבודה של 3 שנים לפחות בחברה מאמצת, בהתאם לתנאים שהיא מגדירה נראית לי כמו פתח לכפייה לעבוד בתנאים מחורבנים, יותר מכל דבר אחר. הסעיף הזה במיוחד מדאיג אותי מאוד.
קשה לי להאמין שהגיוני להתחייב לעבוד 3 שנים אחרי הלימודים, בחברה שאני לא מכיר, בתפקיד שאיני יודע מהו ובתנאים שמוגדרים ע"י החברה ואין לי שמץ של אפשרות לשנותם במו"מ. כמובן שיכול להיות שאפול על חברה ממש נחמדה, שיתנו לי את המשכורת הממוצעת לכל מי שבדיוק סיים תואר ראשון ואת התנאים המקובלים, אבל איכשהו, אני לא מאמין שזה יקרה.

חוץ מהתוכנית הזו ושתי המלגות שהזכרתי, למישהו יש המלצה לעוד מלגות?
הייתי תומך לחימה וקצין בצבא, אז זה מקל עליי בחלק מהמלגות, אבל לא מצאתי בחיפושים שלי משהו נוסף.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 מרץ 2014, 18:23

קודם כל מזל טוב ובהצלחה!
אני לא מכיר מלגות לתואר ראשון... מה שכן, התנאים שאתה מתאר פה הם big no no וצריך וואחד חוצפה לדרוש אותם עבור הסכום המגוכח שהם נותנים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 מרץ 2014, 18:51

מזל טוב והרבה בהצלחה.
שמחנו להכיר אותך ונתראה עוד כמה שנים... :twisted:

סתם, אני מניח שתוכל להגיח פה מדי פעם לדכן...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 מרץ 2014, 20:00

omerkot כתב:קודם כל מזל טוב ובהצלחה!
אני לא מכיר מלגות לתואר ראשון... מה שכן, התנאים שאתה מתאר פה הם big no no וצריך וואחד חוצפה לדרוש אותם עבור הסכום המגוכח שהם נותנים.

רוב תודות :)
זה גם הרושם שלי. אפילו אם זה היה מלגה מלאה+מלגת מחייה מכובדת, זה נראה לי קצת מוגזם לדרוש שאעבוד 3 שנים בחברה, לפי התנאים שאותה חברה תכתיב.

תודה רבה, חנן. יש עוד כמה חודשים טובים עד שאעבור לירושלים ואתחיל ללמוד. אני מניח שכל זמן חופשי שיהיה לי לגיימינג, אעדיף להשקיע בלשחק ופחות בלדבר על הנושא, אז אם אהיה פה, בטח אהיה רוח רפאים שסתם עוקבת אחרי מה שקורא מידי פעם.
אני מניח שבשנה השנה/שלישית גם כבר יהיה לי קצת יותר זמן חופשי, אז לא תספיקו להתגעגע (לא שזו היתה סכנה...).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 09 מרץ 2014, 21:18

המון בהצלחה!

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 מרץ 2014, 06:11

Trouble כתב:המון בהצלחה!

תודה תודה :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
4shachar
Minion

הודעהעל ידי 4shachar » 10 מרץ 2014, 08:01

קיבלתי את ציון הפסיכומטרי לפני כמה ימים ויש לי מספיק בשביל להתקבל למדעי המחשב באונברסיטאות המובילות. עכשיו אני מתלבט בין הטכניון לתל אביב, ההורים מעדיפים את הטכניון כי יש לו שם עולמי,
אבל אני מעדיף את תל אביב כי אני כנראה אצטרך לגור בקרבת האוניברסיטה ואני מעדיף בתל אביב מאשר בחיפה. איך אוניברסיטאת תל אביב מבחינת יוקרת הבוגרים וביקוש העבודה בישראל ומחוץ לישראל לעומת הטכניון?
ועוד שאלה- יש יתרונות ללמידת הנדסת תוכנה על פני מדעי המחשב?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 מרץ 2014, 12:40

Nucleus_Dawn כתב:
תודה תודה :)

כל הכבוד חביבי! המון הצלחה ותתכונן לקור הירושלמי בחורף :P :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 22 אורחים