נושא הקומיקס הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

MGS FREAK
Veteran

Re: נושא הקומיקס הרשמי

הודעהעל ידי MGS FREAK » 30 אוגוסט 2014, 22:56

DrKeo כתב:זה שראית את את שלושת הבטמנים לא אומר שאין לך מה לקרא את YEAR ONE, KILLING JOKE ואת KNIGHT FALL. כן, נאולן גנב מהם הרבה אבל הסיפור מאוד שונה. נאולן גנב בעיקר רעיונות וסצנות מסויימות. לדוגמה הסצנה עם השוטרים שנתקעים בביוב כשמפוצצים את הכניסה והם נתקעים בפנים נעשה בצורה שונה לגמרי ובמטרה שונה לגמרי בKNIGHT FALL ששם ביין מושך את הSWAT של המשטרה לבניין נטוש ומפוצץ אותו עם הSWAT בפנים בשביל להפטר מהיחידת SWAT של המשטרה. כן, קונספט דומה והכל אבל זה רק פיפס קטן בסיפור.

אני מבין מה אתה אומר, אני כנראה אקרא את YEAR ONE כי הוא ייחודי מספיק בפני עצמו.

ותגיד, סיפורים כמו KNIGHTFALL ו-HUSH שהם אוגדנים של כמה פרקים מסדרה גדולה בניגוד לסיפורים "שלמים" שאולי התפרסמו בתור פרקים (מה שנקרא limited series) כמו TDKR לדוגמא, לא מרגישים תלושים ? לקרוא בתיאור של הספר שהוא כולל את Batman #670-685 (לדוגמא) גורם לי להרגיש מאוד מנותק, כאילו שאני רואה כמה פרקים מתוך סדרת טלויזיה ארוכה.

כך הדבר, או שהסיפורים האלה שלמים, גמורים, ולא דורשים יותר מדי ידע ?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוגוסט 2014, 01:23

MGS FREAK כתב:
אני מבין מה אתה אומר, אני כנראה אקרא את YEAR ONE כי הוא ייחודי מספיק בפני עצמו.

ותגיד, סיפורים כמו KNIGHTFALL ו-HUSH שהם אוגדנים של כמה פרקים מסדרה גדולה בניגוד לסיפורים "שלמים" שאולי התפרסמו בתור פרקים (מה שנקרא limited series) כמו TDKR לדוגמא, לא מרגישים תלושים ? לקרוא בתיאור של הספר שהוא כולל את Batman #670-685 (לדוגמא) גורם לי להרגיש מאוד מנותק, כאילו שאני רואה כמה פרקים מתוך סדרת טלויזיה ארוכה.

כך הדבר, או שהסיפורים האלה שלמים, גמורים, ולא דורשים יותר מדי ידע ?

המידע הדרוש הוא כללי בטמני, לא ממש של הסדרה הספציפית הזאת. למשל KNIGHTFALL מספר סיפור נפרד לגמרי של נבל חדש שמגיע לעיר, ביין, שאף אחד לא מכיר או יודע מי הוא. הוא לגמרי עומד בפני עצמו, כנ"ל על HUSH. דווקא זה שבחרת YEAR ONE, לדעתי לפחות, הוא פחות טוב מהשניים האלה. למרות שהART בKNIGHTFALL לא בדיוק מרהיב בלשון המעטה :)

פשוט תתעלם מזה שזה "גליון X עד Y", זה באמת לא משנה. דווקא אם אחד מהם מרגיש קצת "הפילו אותי באמצע" זה DEATH IN THE FAMILY.
We're just normal men. We're just innocent men

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 31 אוגוסט 2014, 14:34

DrKeo כתב:המידע הדרוש הוא כללי בטמני, לא ממש של הסדרה הספציפית הזאת. למשל KNIGHTFALL מספר סיפור נפרד לגמרי של נבל חדש שמגיע לעיר, ביין, שאף אחד לא מכיר או יודע מי הוא. הוא לגמרי עומד בפני עצמו, כנ"ל על HUSH. דווקא זה שבחרת YEAR ONE, לדעתי לפחות, הוא פחות טוב מהשניים האלה. למרות שהART בKNIGHTFALL לא בדיוק מרהיב בלשון המעטה :)

פשוט תתעלם מזה שזה "גליון X עד Y", זה באמת לא משנה. דווקא אם אחד מהם מרגיש קצת "הפילו אותי באמצע" זה DEATH IN THE FAMILY.

התכוונתי שאני כנראה אקנה את YEAR ONE בכל מקרה, כי הוא עדיין עומד בפני עצמו גם בלי קשר לבאטמן מתחיל, והפאנבוי הפנימי שלי לא יתן לי להתעלם מסיפור שנחשב חובה. את KNIGHTFALL לעומת זאת... לא יודע... מה שגם הוא מפורסם בשלושה כרכים ענקיים.

בעיה נוספת שאני נתקל בה דווקא רלוונטית לסיפורים של העשור הנוכחי ופחות לאלה של שנות ה-80\אמצע 90 שרובם כבר הפכו לחלק מהמיתולוגיה של באטמן ולידע הכרחי (ובסיסי) היא שכבר איבדתי כיוון בקשר להמשכיות כך שאני לא יודע מה לקרוא. הסיפורים של גראנט מוריסון לדוגמא, Batman and Son, Batman Incorporated, Batman R.I.P, Batman The Black Glove...
כל הנ"ל עד כמה שהבנתי (ועוד כמה שאני לא זוכר) בעצם ממשיכים אחד את השני, ואת אירוע ה-Final Crisis.

TLDR, יש כל כך הרבה סיפורים, אירועי קרוסאובר, ו-Tie Ins בעשור האחרון של באטמן (ובכלל, זאת בעיה גדולה למי שמנסה להיכנס לקומיקס) שבגלל זה אני מעדיף סיפורי "מה אם ?" ודומיהם
מאשר, הקבלה טובה תהיה לקנות מארז DVD של חצי עונה שלישית של סדרה כלשהי שאומנם אתה שמעת על הדמויות ומכיר את האירועים המשפיעים, אבל לא ראית אף פרק קודם שלה.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 10 ספטמבר 2014, 14:29

תמונה

:lol:

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 10 ספטמבר 2014, 15:38

מישהו יכול להסביר לי על החליפה השחורה עם הסמל הכסוף של סופרמן?

תמונה
תמונה
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 10 ספטמבר 2014, 19:01

Mandellla כתב:מישהו יכול להסביר לי על החליפה השחורה עם הסמל הכסוף של סופרמן?

תמונה

זה סופרמן פריים (שהיה סופרבוי פריים, לא לבלבל עם סופרמן פריים של DC ONE MILLION)

במהלך אירועי SINESTRO CORPS WAR חיל הסינסטרו משחרר את סופרבוי פריים (שנקרא סופרמן עקב זכויות יוצרים או משהו) מהכלא של שומרי היקום ומצרפים אותו אליהם, שם הוא לובש את החליפה הזאת.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 ספטמבר 2014, 19:51

אם כבר סופרמן ובאטמן...

10408584_10152663074076840_7883455758198740319_n.jpg
10408584_10152663074076840_7883455758198740319_n.jpg (40.6 KiB) נצפה 8899 פעמים
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 14 ספטמבר 2014, 01:51

עוד חודש יוצאת עונה חדשה לחץ (Green Arrow) וגם סדרת ספין אוף, הפלאש!
סיימתי כבר את שתי העונות ואני לא יכול לחכות יותר, בסדרה תהיה דמות לא כל כך מוכרת ביקום דיסי,טד גרנט, הידוע בתור ויילדקט (לא שמעתי עליו כל כך אבל הוא נראה אדיר), ידוע בתור המתאגרף הכי טוב ביקום דיסי שלימד גיבורים כמו באטמן, בעל כוח של 9 נשמות שמחייות אותו כל פעם שהוא מת, וגם אחד ממייסדי ליגת הצדק ומורה רוחני לאנשיה.

הנה תמונה של ויילדקט עם בנו טומקט:

תמונה
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 16 ספטמבר 2014, 19:09

קניתי באנגליה את שלושת ספרי SAGA וסיימתי את כולם.
פשוט מאוד מדהים. אני כבר מת ש4 ייצא. איזה קומיקס משובח והוא עדין נוצר ברגעים אלו :)

אני לא רוצה להרוס יותר מידי, אז בקיצור אומר שמדובר על מלחמה גלקטית בלי נגמרת בין שני זנים ועל כמה אנשים שמושפעים ממנה בדרכים כאלה ואחרות.
מאוד מיוחד. אומנות נפלאה. מאוד מאוד NSFW.

קניתי גם את The Dark Knight Returns של פרנק מילר. כתיבה נהדרת. סגנון אמונותי מאוד מעניין. אחלה סיפור, בנתיים.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 17 ספטמבר 2014, 12:22

Nucleus_Dawn כתב:קניתי באנגליה את שלושת ספרי SAGA וסיימתי את כולם.
פשוט מאוד מדהים. אני כבר מת ש4 ייצא. איזה קומיקס משובח והוא עדין נוצר ברגעים אלו :)

אני לא רוצה להרוס יותר מידי, אז בקיצור אומר שמדובר על מלחמה גלקטית בלי נגמרת בין שני זנים ועל כמה אנשים שמושפעים ממנה בדרכים כאלה ואחרות.

קניתי גם את The Dark Knight Returns של פרנק מילר. כתיבה נהדרת. סגנון אמונותי מאוד מעניין. אחלה סיפור, בנתיים.

שמעתי על סאגה דברים טובים, אבל לא יודע עד כמה יתפוס אותי רומיאו ויוליה עם סוויץ' מד"ב-פנטזיה ותינוק בשביל לתבל את העסק. כמה התפתחות יש בעלילה ? עד כמה העולם מעניין ? איך האקשן ?

TDKR אכן פוצץ לי את המוח, כתיבה מדהימה וסוחפת, הורדתי ממנו את הידיים רק שהדמעות מרוב קריאה מאומצת הפריעו לי לראות :) . לאיזה קטע הגעת ?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 30 ספטמבר 2014, 11:47

הכריזו על גרסאות Absolute ל-Transmetropolitan ו- Y The Last Man.

אני מתעניין מאוד בטרנסמטרופוליטן, אבל אני מעריך שהוא יפורסם ב-3 כרכים (מקסימום שנכנס באבסולוט הוא באזור 20 גיליונות, לסדרה יש 60 ומשהו).
חבל שאין אומניבוס במקום, כי במחיר של אבסולוט אחד אני יכול לקנות את כל 10 האוגדנים של הסדרה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 11 אוקטובר 2014, 20:23

Nucleus_Dawn כתב:קניתי באנגליה את שלושת ספרי SAGA וסיימתי את כולם.

קראתי את האוגדן הראשון לפני שנתיים, כשהסדרה עוד היתה חדשה, ולא ממש התחברתי. זה היה בדיוק אחרי שהשלמתי את Y: The Last Man של ווהן, ולא הצליח למשוך אותי באותה הרמה.

על TDKR אין עוררין. הוא מעולה. :)

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 27 אוקטובר 2014, 18:10

למישהו יצא לקרוא את המאנגה של Ghost in The Shell ? אני מתלבט בינה לבין The Long Halloween (באטמן). כמובן ששניהם שונים לחלוטין, אבל אני אשמח לדעה.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 09 נובמבר 2014, 20:26

קיבלתי את האומניבוס של Planetary, סיימתי ביומיים את 800 עמודיו המכובדים.
שמעו, קומיקס מדהים. סיפור מעולה שהוא הומאז' אחד גדול לתרבות הפופולרית של המאה ה-20. כל פרק הוא סיפור קטן, ולאט לאט הכל מתחבר לתמונה גדולה ועשירה. ממליץ בחום.

עכשיו הגיע הזמן לקרוא את Batman Year One, ובימים הקרובים אמור להגיע אליי גם ארקהם אסיילום ו-Ghost in The Shell. נצלם את כולם.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 14 נובמבר 2014, 18:08

טוב, בכנות, YEAR ONE די אכזב אותי. אולי ציפיתי לסיפור בקנה המידה של TDKR, או שדווקא בגלל ש"באטמן מתחיל" הרחיב הרבה יותר על הסיבות, הפסיכולוגיה והאימונים של ברוס ביחס לספר והגורמים האלה קילקלו אותו בשבילי. מה שגם לדעתי הוא קצר מדי, הופתעתי שהוא נגמר ברגע שהפכתי את העמוד האחרון, מתמקד בגורדון הרבה יותר מאשר בבאטמן, והכתב המחובר עיכב אותי בניסיונות פיענוח ליותר מדי זמן עד (זאת כבר לא בעיה של האמריקאים שזרים דוברי עברית מתעניינים בסיפורים שלהם, סלחתי).

אני מפספס פה משהו ?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2014, 13:17

MGS FREAK כתב:טוב, בכנות, YEAR ONE די אכזב אותי. אולי ציפיתי לסיפור בקנה המידה של TDKR, או שדווקא בגלל ש"באטמן מתחיל" הרחיב הרבה יותר על הסיבות, הפסיכולוגיה והאימונים של ברוס ביחס לספר והגורמים האלה קילקלו אותו בשבילי. מה שגם לדעתי הוא קצר מדי, הופתעתי שהוא נגמר ברגע שהפכתי את העמוד האחרון, מתמקד בגורדון הרבה יותר מאשר בבאטמן, והכתב המחובר עיכב אותי בניסיונות פיענוח ליותר מדי זמן עד (זאת כבר לא בעיה של האמריקאים שזרים דוברי עברית מתעניינים בסיפורים שלהם, סלחתי).

אני מפספס פה משהו ?

אמרתי לך כבר בזמנו שYear one הוא לא סיפור משהו :\
We're just normal men. We're just innocent men

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 16 נובמבר 2014, 20:16

DrKeo כתב:אמרתי לך כבר בזמנו שYear one הוא לא סיפור משהו :\

צודק :(

מה שגם פלאנטרי, הוא קומיקס כל כך טוב, פשוט איכותי, מקצועי, פשוט לא הצלחתי לעזוב אותו. אז פחות או יותר כל מה שקוראים ישר אחריו יהיה פחות טוב, כמו לאכול עוגה מתוקה ואז להתפלא איך לא מרגישים את השלוש סוכר בתה.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 01 דצמבר 2014, 12:49

ציטוט נכון (ועצוב) מפי ניל גיימן על קומיקס שבדיוק מצאתי:
”The argument goes like this: Words are good. You can win the Nobel Prize for words. Pictures! Pictures are good. They hang in a museum. BUT, if you combine words and pictures you’re automatically doing something intended for children or sub-literates.”

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 15 דצמבר 2014, 18:11

מישהו מכיר אתרים טובים או מוכרים טובים באיביי שמוכרים קומיקס ? אני תמיד קונה ב-BOOKDEPOSITORY, אבל יש להם תנודות חדות במחירים בזמן האחרון, לדוגמה האומניבוס של The Invisibles שאני רוצה לקנות מתישהו עלה מ-430 ל-540 ₪. לא הגיוני.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 דצמבר 2014, 08:40

כבר המלצתי על http://www.midtowncomics.com/
הם שולחים לארץ, רק שים לב שמשלוח הוא כ-20$, אולם ניתן לכלול עד 10 חוברות במשלוח ככה, שהמחיר יכול להתחלק לחוברת זה סביר.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 17 דצמבר 2014, 19:03

bozeman כתב:כבר המלצתי על http://www.midtowncomics.com/
הם שולחים לארץ, רק שים לב שמשלוח הוא כ-20$, אולם ניתן לכלול עד 10 חוברות במשלוח ככה, שהמחיר יכול להתחלק לחוברת זה סביר.

תודה, אבל אני קונה רק אוגדנים, וגם לא מצאתי שם את מה שחיפשתי (The Ultimates 1 ו-2 )

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 דצמבר 2014, 20:10

בגדול הם שולחים אוגדנים והכל, רק אוגדן מבחינת משקל הוא כמו 4-5 חוברות.
בכל מקרה - מקווה שתמצא.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 12 ינואר 2015, 16:08

לכל חובבי המתים המהלכים, יש בהאמבל באנדל את פרקים 1-48 של הקומיקס בתשלום 18 דולר ומעלה (כמובן עם כמה קומיקסים אחרים, והכל דיגיטלי). זה 1000 עמודים, ובעותק פיזי המחיר הוא 193 שקלים (ב-Book Depository)

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 30 ינואר 2015, 10:55

יצא השבוע אומניבוס (ראשון מתוך שניים) שמכסה חצי מריצת הגרין לנטרן של ג'יאוף ג'ונס.

תמונה

איזה דבר מפלצתי ויפה.
לא, זאת לא תמונה שלי (לצערי).

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 20 אפריל 2015, 12:58

יאללה, תחיו את הנושא הזה, יש לו פוטנציאל.

באוקטובר יוצאות גרסאות דלוקס (כריכה קשה עם דפים גדולים יותר) של כמה קומיקסים שאני מחכה להם:

Sandman Overture, מיני סדרת פריקוול של (רק) 6 פרקים על הסנדמן. עם אומנות מדהימה של JH וויליאמס, לדוגמא:

תמונה

The Multiversity, סדרה של הגאון המטורף גראנט מוריסון שמורכבת מ-8 סיפורים נפרדים שכל אחד מהם מתרחש ביקום מקביל אחר של DC וכולם מחוברים בסיפור מסגרת. כל סיפור מצוייר בידי אומן שונה. אחד מהם נחשב לאחד הסיפורים הטובים של השנה בזכות מבנה מאוד ייחודי (הסיפור מתחיל מהסוף וחוזר אחורה ואפשר לקרוא אותו בכמה דרכים), PAX AMERICANA (צייר פרנק קוויטלי) והוא הומאז' ברור ל-WATCHMEN:

תמונה

בנוסף יוצאת גם גרסאת דלוקס של BATMAN:YEAR 100 שכבר יש לי בכריכה רכה אז לא אקנה, אבל בהחלט שווה את הדפים הגדולים:

תמונה

אומנות מאוד ייחודית, אבל לדעתי לסיפור היה המון פוטנציאל מבוזבז.

יוצאים עוד כמה ספרים באוקטובר, הנ"ל הם אלה ששמתי עליהם עין.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים