נושא הקומיקס הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הקומיקס הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 00:13

Nucleus_Dawn כתב:
לא. אם היוצרים חושבים שזה משרת את הסיפור ואת הדמות, זה לא פריקי. זה שינוי שהם החליטו לעשות, כי לדעתם זה יהפוך את מה שהם יוצרים ליותר טוב. בעולם הקומיקס זה עוד יותר מקובל, כי ריבוטים לדמויות יש על ימין ועל השמאל. יש גם קומיקס שבו וולברין הוא יפני במאה ה17. בדיוק כמו השינוי של ת'ור, זה משרת את הסיפור. בדיוק כמו השינוי של אייסמן, זה משרת את הסיפור.

בדיוק כמו שקן לוין אמר. בדיוק! קודם בונים דמות. אחרי זה עושים אותה יהודיה/אישה/שחורה/לבנה/סטרייטית, לפי מה שהכי מתאים, למה שהוא רוצה לספר איתה. זה בדיוק מה שקרה עם הדמות של אייסמן (חשפו את הנטייה המינית שלו בקומיקס ה40 בסדרה!). זה בדיוק מה שקרה עם ת'ור החדשה. זה בדיוק מה שקרה עם מיילס מורלס. זה בדיוק מה שקרה עם קמאלה קהאן.
העניין הוא שהתנגדות יש אך ורק כאשר הדמות לא גבר לבן וסטרייט. זה שורש הבעיה. היו אינספור שינויים לאינספור דמויות בעבר. רק כאשר השינוי היה מגבר לבן וסטרייט לכל דבר אחר, קם קול צעקה נגד. רק אז זה מרגיש מאולץ ולא מתאים ולא משרת את הסיפור. זה סימפטום של בעיה הרבה יותר רחבה. באופן אירוני, זו בעיה שחלק מהפתרון שלה, הם אותם שינויים.
ההפך המוחלט ממה שקן לוין אמר, זה שצריך להתייחס לכל דמות לא לבנה, כמשהו חריג. שצריך להניח מלכתחילה שמדובר בגבר לבן וסטרייט ואם מחליטים לשנות משהו מאלו, חייבים להצדיק את זה באלף דרכים שונות. זה ההפך המוחלט מדרך נכונה לבנות דמות. הראייה הכי טובה לכך, היא העבודה של קן לוין. באינפיניט היו דמויות שחורות ודמויות סיניות, שאם הן היו כל דבר אחר, הסיפור היה משתנה ולא היו מועברים הרעיונות שהיוצרים רצו להעביר. זה לא שונה במאומה שהנטייה המינית של אייסמן היא חלק מהסיפור שהיוצר רצה להעביר.

סליחה? יש לך דוגמה לדמות אישה/גיי/שחור/אסייתי שהפך לגבר לבן ולא הייתה צעקה? רק עכשיו ליהקו את סקרלט ג׳והנסון בתור הסוכנת בghost in the shell ועפו עצומות על ימין ועל שמאל להעיף אותה כי היא לא אסייתית ובדיוק אותו דבר קרה עם אוואטר והקאסט הלבן שלו. אז יש לך דוגמה לדמות מיעוטים שהפכה ללבנה גברית והעולם שתק או שמח?

אייסמן הפך לגיי כי מארוול רצתה דמות גיי. לא כי זה קידם את הסיפור, לא כי היה יצר אומנותי. מארוול רצתה דמות גיי אז לקחו דמות רנדומאלית והפכו אותה לגיי בשני פאנלים כתובים נורא.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 01:40

DrKeo כתב:סליחה? יש לך דוגמה לדמות אישה/גיי/שחור/אסייתי שהפך לגבר לבן ולא הייתה צעקה? רק עכשיו ליהקו את סקרלט ג׳והנסון בתור הסוכנת בghost in the shell ועפו עצומות על ימין ועל שמאל להעיף אותה כי היא לא אסייתית ובדיוק אותו דבר קרה עם אוואטר והקאסט הלבן שלו. אז יש לך דוגמה לדמות מיעוטים שהפכה ללבנה גברית והעולם שתק או שמח?

אייסמן הפך לגיי כי מארוול רצתה דמות גיי. לא כי זה קידם את הסיפור, לא כי היה יצר אומנותי. מארוול רצתה דמות גיי אז לקחו דמות רנדומאלית והפכו אותה לגיי בשני פאנלים כתובים נורא.

נו באמת, מה שמאחורי העצומות האלו, הוא בדיוק הבעיה שעליה אני מדבר. ברירת המחדל היא תמיד לבן, לכל דמות. הסברתי לך את זה עוד בתחילת הדיון וכמובן שזה ברור לך, גם בלי שאני אסביר.
כשיש פחות דמות של גבר לבן וסטרייט, אז המצב השתנה ממש טיפה לטובה. כשיש דמות לבנה נוספת, שהיתה קודם לא לבנה, האפליה וההדרה הכבר חזקות יותר מידי, רק מתחזקות.
הרי ההתנגדות למקרים האלו נעוצה בדיוק בעקרונות שעליהם אני מדבר. לא מנסים להחביא אותה מאחורי תירוצים שקריים של "אבל זה לא מתאים לדמות וזה הורס את הסיפור".
לעומת זאת, כשהשינוי הוא סתם במראה של הדמות, בבנות הזוג שלה ואפילו בסיפור המקור שלה, אין קול צעקה. אין מעריצים שבוכים על זה שזה לא מתאים וסתם רנדומלי וסתם תרגיל שיווקי.

אייסמן הפך לגיי, כי הכותב של הקומיקס רצה לגעת בכל נושא ההשארות בארון והחשש של הומוסקסואלים להיות מי שהם. נקודה. זו הגירסא של הכותב.
אם אתה רוצה לטעון אחרת, תביא הוכחות. הניסיון הזה לבטל חופש אומנותי של יוצר, רק בגלל שהוא בחר משהו שלא נכנס להגדרה הצרה והרעילה של ברירת המחדל, זו סתם עוד דרך לתרץ עמדות גזעניות וחשוכות ותו לא.

יש הרבה יותר משני פאנלים שעוסקים ביציאה שלו מהארון ובהשלכות שלה ולמען האמת, הם כתובים אחלה לגמרי. אתה פשוט נחשפת אך ורק לאיזו בדיחה אגבית שהופיעה לא מעט לאחר מכן. מספיקות כל התגובות שראיתי מאנשים שכתבו ליוצר הקומיקס, על איך שסצינת ה"הוצאה מהארון" כל כך דומה למה שקרה להם בחיים האמיתיים, כדי להבין שזה כתוב היטב.
אגב, זה גם סיפור שמתאים באופן מושלם למסרים הקלאסיים של אקס מן (שנולד בתקופה של מאבק חברתי וכתגובה לו). הם אפילו מדברים על כך שאייסמן האחר (הסיפור מבוסס על כך שגירסאות צעירות של הXMEN המקוריים נעו בזמן לעתיד וכך הם מתחילים את הסיפור שלהם מחדש, בתקופה מודרנית יותר) לא היה הומוסקסואל ושזה כנראה הגיע מכמה שקשה להיות גם הומוסקסואל וגם מוטנט - שתי קבוצות שמופלות לרעה וסובלות משנאה. זה מאוד מתאים לסיפור של XMEN וחד משמעית, הופך אותו למעניין יותר.

הטענה של "החלטה צינית של אנשי שיווק" לא מבוססת על כלום. בטח ובטח בעולם שבו אנשי שיווק הם אלו שאומרים "לא. קומיקסים זה לבנים. אף בן לא ירצה בת חזקה בסיפור", או "לא. קומיקסים זה לבנים. בנים יחשבו שהומואים זה מגעיל ויפסיקו לקנות את הקומיקסים האלה" וכן הלאה. דמויות מגוונות מצליחות להגיע לדפי הקומיקס, או למסכי הטלויזיה, למרות לחץ של אנשי שיווק ולא בזכותו.
הטענה של "כתיבה גרועה" לא נכונה, כמו גם הטענה על תהליך יצירתי לא מוצלח. סתם הנחות שלא מבוססות על דבר.
הטענה של "שינו דמות שהרבה אנשים אוהבים" מגוחכת, כי זה קומיקס וזה קרה כבר עשרות פעמים, לאותה דמות.
באמת שאין טענה אחת טובה נגד זה, מעבר ל"זה לא מרגיש לי נחמד" ואפילו ההרגשה הזאת מבוססת על הנחות יסוד מוטעות.

השורה התחתונה נותרה זהה. ההחלטה מבוססת על החלטות יצירתיות של כותב הקומיקס. היא עושה שינוי חיובי אצל הקוראים של הקומיקס. היא לא פוגעת באיש. היא משפרת את הקומיקס.
אין שום צד שלילי להחלטה הזאת. לא בעולם האמיתי, לפחות.

הכותב של הקומיקס מסכם את זה היטב:
“There are thousands if not millions of stories of people who, for many different reasons, felt the need to hide their sexuality. The X-Men, with the conceit of time travel, give us a fascinating platform in which to examine such personal journeys. This is just the first little chapter of a much larger story that will be told.”
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2015, 10:31

Nucleus_Dawn כתב:קודם בונים דמות. אחרי זה עושים אותה יהודיה/אישה/שחורה/לבנה/סטרייטית, לפי מה שהכי מתאים, למה שהוא רוצה לספר איתה. זה בדיוק מה שקרה עם הדמות של אייסמן (חשפו את הנטייה המינית שלו בקומיקס ה40 בסדרה!). זה בדיוק מה שקרה עם ת'ור החדשה. זה בדיוק מה שקרה עם מיילס מורלס. זה בדיוק מה שקרה עם קמאלה קהאן.
העניין הוא שהתנגדות יש אך ורק כאשר הדמות לא גבר לבן וסטרייט. זה שורש הבעיה.

קודם בונים דמות, נכון. אבל פה לא "בנו דמות" אלא שינו דמות קיימת. את זה - אני לא אוהב. זה נחמד אם עושים איזה גראפיק נובל ביקום מקביל או בעתיד, אבל כשממשיכים דמות ופתאום מחליטים שהיא X - זה מיותר, ואם זה "באופנה" אז זה גם מרגיש מאולץ.
מה לגבי טרנסג'נדרים? אולי יעשו שBEAST לובש בגדי נשים ומתאפר. למה לא? מה הבעייה?
לדעתי יש בעייה. וגם אם יעשו את STORM מוסלמית, כמו בדוגמא הקודמת, וגם אם יעשו את מגנטו חסידי, למרות שהוא כבר יהודי. כי זה לא מתאים, זה לא קשור, זה... סתם.
בדיוק באותה מידה, אני לא אוהב אם BLACK PANTHER או STORM יהיו פתאום לבנים.

זה שיש גזענים ששונאים את זה מסיבות אחרות - ברור... אבל אתה לא מדבר עכשיו עם אנשים חשוכים, אז רד מזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2015, 10:36

אגב, הערת צד לגבי אקס-מן ספציפית:
כל הסיפור שם בעצם מדבר על "לקבל את השונה" והם גם ככה "שונים" כמוטאנטים, כל הקטע הוא שצריך להשליך את זה בעצמנו על כל שוני בחברה שלנו.
אקס מן זו מטאפורה אחת גדולה, ואני חושב שאם היוצר רצה לעשות קומיקס על "לקבל את השונה" הוא היה צריך לחזור אחורה ל1963 ולהמציא קומיקס שנקרא "אקס-מן"...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 12:21

מגנטו הוא דוגמה מעולה כי הוא לא יהודי כדי שתהיה דמות יהודית, הוא יהודי כי הסיפור מקור שלו שזור בניסויים בשואה וכל הORIGIN STORY שלו בנוי על זה. דוגמה מושלמת לגיוון אתני לא כפוי או מאולץ אלה באמת עשוי כמו שצריך.

אם היו עושים איזה קו עלילה על מכשפת שמסובבת לכל הגברים את הראש ואף אחד לא מצליח לעצור אותה ואייסמן עמיד אליה ובסוף מגלים שזה בגלל שהוא הומוסקסואל אז זה יכל להיות חביב. אם היו בונים סיפור שלם על איך האקסמן הם תמיד מנודים כי הם שונים ולשזור את זה עם בובי שהוא סובל מאותה בעיה בתוך הקבוצה של האקסמן המנודים כי הוא שונה אז גם זה קו מענייןץ. אבל סתם ככה לזרוק את זה על דמות בת 50 שנים כי "פוליטיקלי קורקט" זה מריח מסריח. זה לא עניין של גזענות, זה לא עניין של חושך, זה עניין של שינוי חומר אהוב (דבר שמעריצים שונאים) רק בשביל יח"ץ או פוליטיקלי קורקטנס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2015, 13:01

+7

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 13:12

Laskin כתב:
קודם בונים דמות, נכון. אבל פה לא "בנו דמות" אלא שינו דמות קיימת. את זה - אני לא אוהב. זה נחמד אם עושים איזה גראפיק נובל ביקום מקביל או בעתיד, אבל כשממשיכים דמות ופתאום מחליטים שהיא X - זה מיותר, ואם זה "באופנה" אז זה גם מרגיש מאולץ.
מה לגבי טרנסג'נדרים? אולי יעשו שBEAST לובש בגדי נשים ומתאפר. למה לא? מה הבעייה?
לדעתי יש בעייה. וגם אם יעשו את STORM מוסלמית, כמו בדוגמא הקודמת, וגם אם יעשו את מגנטו חסידי, למרות שהוא כבר יהודי. כי זה לא מתאים, זה לא קשור, זה... סתם.
בדיוק באותה מידה, אני לא אוהב אם BLACK PANTHER או STORM יהיו פתאום לבנים.

זה שיש גזענים ששונאים את זה מסיבות אחרות - ברור... אבל אתה לא מדבר עכשיו עם אנשים חשוכים, אז רד מזה.

נופ. לא ממשיכים דמות קיימת. אחת מהתאוריות לגבי הXMEN האלו, היא שהם מקו זמן מקביל ולא האקס מן המקוריים. הנטייה המינית של אייסמן משחקת על זה, גם כן (בדיוק כמו שאתם דורשים - שיהיה לזה נגיעה לסיפור). זה ריבוט לXMEN. כמו כל ריבוט אחר, המשמעות היא שיהיו שינויים.

מצטער. לא מצאתי אף סיב להאמין שזה לא עשה משהו מעבר ללשפר את הסיפור, או שזה לא נובע מהחלטה יצירתית של הכותב.
אם אתם רוצים להתלות על זה, תאלצו למצוא לכך עדות כלשהי, כי בנתיים הגירסא היחידה שראיתי היא של הכותב, שמראה בבירור כמה מחשבה היתה מאחורי העניין ושבקרוב העניין הזה יתקשר גם לאחד הטוויסטים המרכזיים של הגירסא החדשה הזו של XMEN.

נדב, מגנטו הוא באמת דוגמה מעולה. הוא גם דוגמה מעולה לכך שהטענה של לאסקין על כך שאין מקום "לערבב" מאבקים של אוכלוסיות שונות מהעולם האמיתי לא מחזיקה מים. למעשה, זה חלק מהDNA של הקומיקס הזה. זה הוסיף לו במקרה של מגנטו וזה מוסיף לו היום, במקרה של אייסמן.

ושוב - זה לא נעשה בשביל לחץ, או בשביל נכונות פוליטית. זה נעשה בגלל שהכותב רוצה לגעת בנושא הזה. אם תראו לי איזה פרוטוקול של פגישה שבה כמה אנשי שיווק אומרים לכותב "חובה עליך לעשות דמות וותיקה הומוסקסואלית. לא אכפת לנו אם זה יפגע בסיפור. רק שיהיה הומוסקסואל, כי זה אחלה פרסום", אאמין לתאוריית הקונספירציה הזאת. עד אז, אאמין לכותב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 18:11

בטמן הוא כבר לא ברוס וויין.

לא אוהב את זה. מרגיש מאולץ. לא קשור לסיפור. אני לא מבין למה לשנות דמות שכל כך הרבה אנשים אוהבים. פשוט להתעלם מכל ההיסטוריה שלה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 18:43

Nucleus_Dawn כתב:בטמן הוא כבר לא ברוס וויין.

לא אוהב את זה. מרגיש מאולץ. לא קשור לסיפור. אני לא מבין למה לשנות דמות שכל כך הרבה אנשים אוהבים. פשוט להתעלם מכל ההיסטוריה שלה.

זאת בערך כבר פעם שלישית שתפקיד בטמן עובר למישהו אחר זמנית ואז חוזר להיות בטמן. הדמות לא משתנה, היקום לא זז לשום מקום. אגב גם אני לא משתגע על הדברים האלה, כל מני רובין מחליף את בטמן וכדומה, לא אוהב את הכיווני עלילה האלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2015, 18:45

זה מתחיל לחזור על עצמו, אז אני מפסיק כי אתה שוב מכניס לי מלים בפה שאין שום קשר בין מה שכתבתי אליהם:
"מגנטו הוא באמת דוגמה מעולה. הוא גם דוגמה מעולה לכך שהטענה של לאסקין על כך שאין מקום "לערבב" מאבקים של אוכלוסיות שונות מהעולם האמיתי לא מחזיקה מים. למעשה, זה חלק מהDNA של הקומיקס הזה."
אני כתבתי פחות או יותר את ההפך - שאקס-מן הוא לגמרי מדבר על השונה, אבל בסאב טקסט.
וכן, מגנטו יהודי אבל זה חלק מהעבר שלו, הוא לא פתאום יצא מהארון היהודי ואמר "אההה חבר'ה... אני יהודי" רק כדי להכניס לשם גיוון בכח. זה חלק מהORIGIN STORY שלו, חלק בלתי נפרד מהדמות מתחילת הדרך.

אתה תאמין לכותב, אני אאמין שזה מרגיש סתם לזרוק לשם משהו כדי לעשות באז. זה עבד יופי.

ובאמת באטמן עבר כמה פעמים, גם לרובין וגם לאחרים בעתיד.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 מאי 2015, 18:50

אני חייב לשאול - מי מכם עוקב את אחרי קומיקסים היום?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 19:00

Klayman כתב:אני חייב לשאול - מי מכם עוקב את אחרי קומיקסים היום?

אני חושב שכולנו עוקבים אחרי חדשות באתרים גדולים וברגע ששומעים על סיפור ממש גדול ואיכותי אולי מנסים לקרא אותו. כולנו יודעים שקפטן אמריקה מת והחליף אותו באקי רוג'רס, אני פשוט לא יודע אם מישהו מאיתנו אשכרה קרא את זה :)

אז סבבה, ג'ים גורדון הוא בטמן עכשיו. עוד חצי שנה בטמן יחזור וג'ים גורדון יחזור להיות המפקח.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 מאי 2015, 19:11

לא התכוונתי שזה ישמע מתנשא או משהו.. באמת מעניין אותי. :)
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 04 מאי 2015, 19:13

Nucleus_Dawn כתב:בטמן הוא כבר לא ברוס וויין.

נו באמת, מה אתה משווה.

היו לו מחליפים בעבר. אחרי שביין שבר לו את הגב אז ז'אן פול ואלי (עזראל, אם אני לא טועה) החליף אותו תקופה מסויימת. וגם דיק גרייסון.

אני בטוח שגם זה יהיה אירוע זמני.

בקשר למי עוקב אחרי קומיקס, אני מתעדכן באתרי חדשות על מה קורה ומה יוצא אבל אני לא קראתי וגם כנראה לא אקרא אף סדרה רצה, רק אוגדנים אם אני אתעניין בהם.
יש כל כך הרבה בלאגן עם כמה סדרות לאותה דמות, קרוס אוברים ואירועים שאני אפילו לא חושב לנסות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 19:15

הקרוס אוברים הם הכי נוראיים. מתחילים סיפור בבטמן 334, ממשיכים אותו ב"בטמן ורובין" 132, אז בבטגירל 25 ואז חוזרים שוב לבטמן. בקיצור, זה קטסטרופה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 19:35

התגובות הכי צפויות אי פעם. איזה תרוצים חלשים. הרי גם היו כבר שינויים וריבוטים לדמות של אייסמן, כולל בכל הנוגע להעדפות שלו של בנות זוג. רק עכשיו זה מפריע. אף אחד לא יחשוב להתלונן על זה שדמות מסוימת הטרוסקסואלית וזה נעשה רק בגלל שרוב האנשים כאלה וזה יעזור למכור יותר עותקים. לאף אחד זה לא מרגיש סתמי ולא אותנטי אז.

לאסקין, לא הכנסתי לך דבר לפה. זה שהוא יהודי לא היה חלק מהסאבטקסט מעולם. זה היה חלק מהדרך של הכותבים לגשר בין המצב של המוטנטים בעולם הקומיקס ומצבים של אפליה ורדיפה בעולם האמיתי ולספר עוד עומק ועניין בדמות. אחד לאחד מה שנעשה עכשיו עם אייסמן :)
רואים שלא קראת פאנל אחד מהקומיקס הזה. לא פלא שאתה חושב שזה איזה פרט סתמי, שסתם הכניסו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מאי 2015, 11:28

Nucleus_Dawn כתב:התגובות הכי צפויות אי פעם. איזה תרוצים חלשים. הרי גם היו כבר שינויים וריבוטים לדמות של אייסמן, כולל בכל הנוגע להעדפות שלו של בנות זוג. רק עכשיו זה מפריע. אף אחד לא יחשוב להתלונן על זה שדמות מסוימת הטרוסקסואלית וזה נעשה רק בגלל שרוב האנשים כאלה וזה יעזור למכור יותר עותקים. לאף אחד זה לא מרגיש סתמי ולא אותנטי אז.

לאסקין, לא הכנסתי לך דבר לפה. זה שהוא יהודי לא היה חלק מהסאבטקסט מעולם. זה היה חלק מהדרך של הכותבים לגשר בין המצב של המוטנטים בעולם הקומיקס ומצבים של אפליה ורדיפה בעולם האמיתי ולספר עוד עומק ועניין בדמות. אחד לאחד מה שנעשה עכשיו עם אייסמן :)
רואים שלא קראת פאנל אחד מהקומיקס הזה. לא פלא שאתה חושב שזה איזה פרט סתמי, שסתם הכניסו.

למה שיפריע לי שיצרו במקור את אייסמן סטרייט או הומו? ככה יצרו אותו, זאת הדמות. כאן סתם זרקו משהו רנדומאלי על דמות בת עשרות שנים בלי שיש לזה משמעות לסיפור או לדמות, זה בלי בשר. אני לא מבין מה הזוית שאתה מנסה לקחת כאן, שאנחנו הומופובים שונאי נשים ואנשים בצבעים שהם לא לבן?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 מאי 2015, 12:42

DrKeo כתב:למה שיפריע לי שיצרו במקור את אייסמן סטרייט או הומו? ככה יצרו אותו, זאת הדמות. כאן סתם זרקו משהו רנדומאלי על דמות בת עשרות שנים בלי שיש לזה משמעות לסיפור או לדמות, זה בלי בשר. אני לא מבין מה הזוית שאתה מנסה לקחת כאן, שאנחנו הומופובים שונאי נשים ואנשים בצבעים שהם לא לבן?

לא משנה כמה פעמים תחזור על שקר, זה לא יהפוך אותו לנכון.
יש לזה משמעות לסיפור ולדמות. זה עם לא מעט בשר.

התירוץ הזה ללמה השינוי הזה לא טוב, מבוסס על הנחה שגויה. כלומר, טרם העליתם טענה אחת לעניין, פרט ל"זה לא מרגיש לי נעים".
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מאי 2015, 14:50

העלנו מספיק טענות, אבל למען האמת זה קצת כמו לדבר לקיר ^_^
אגב, אתה קראת את כל הסיפור הזה? מאיפה לך המשמעות לסיפור ולדמות? בא תשתף אותנו בכמה בשר יש לזה. אולי זה ישנה את דעתי...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 מאי 2015, 15:19

Laskin כתב:העלנו מספיק טענות, אבל למען האמת זה קצת כמו לדבר לקיר ^_^
אגב, אתה קראת את כל הסיפור הזה? מאיפה לך המשמעות לסיפור ולדמות? בא תשתף אותנו בכמה בשר יש לזה. אולי זה ישנה את דעתי...

קראתי חלקים מהסיפור, שזה הרבה יותר מכולכם ביחד :)

אני יודע שהנגיעה בעניין מעניינת, כתובה היטב ונוגעת בחוויה שעוברים רבים בעולם האמיתי ולא מקבלת מספיק חשיפה במדיה הפופולארית.
אני יודע שהכותב בעצמו אמר שזו סוגייה שהוא רצה לגעת בה, כי היא מעניינת אותו והוא גם רצה להשתמש בסיטואציה הזאת, כדי לחבר את הXMEN לעולם האמיתי, כפי שנעשה תמיד בסיפורי XMEN, במהלך השנים.
אני יודע שכבר בvol 40 הדמויות מדברות על ההבדל בין אייסמן המבוגר ואייסמן הצעיר והעובדה שאייסמן חיי כהטרוסקסואל ולא גילה על זהותו המינית לאיש. הדמויות גם מנסות להבין מה הסיבה שהוא החביא את הפן הזה בזהות שלו. הנגיעה בסוגיה הזאת נעשית בצורה מעניינת, לא שטחית וכפי שמגוון קוראים כתבו, אותנטית מאוד לחוויות שלהם.
אני גם יודע שכמה וכמה תאוריות של קוראים התפתחו בעקבות התגלית הזאת ואנשים מנסים להבין מה הזהות האמיתית של חברי הXMEN הצעירים ושהכותב כבר אמר לכמה מהם שהם טועים ושבקומיקס שייצא בקרוב, יתגלה טוויסט בעלילה שהזהות המינית של אייסמן היא אחד הרמזים עבורו.

כמובן שכל זה לא ישכנע אתכם. אני יודע את זה, בגלל שכל מה שכתוב בהודעה הזאת, נכתב כמה וכמה פעמים בהודעות קודמות. ברור מאוד שלא באמת מעניין אתכם אם זה נעשה טוב או לא, או אם יש לעניין חשיבות לסיפור. גם ברור מאוד שאתם לא מחפשים בנרות אחר הצדקות, במקרה שהדמות לא הומוסקסואלית. אף אחד לא צריך להגן על דמות הטרוסקסואלית, אבל ברגע שמישהו כותב דמות הומוסקסואלית, פתאום הוא חייב להגיש תזה שמסבירה למה הוא עשה את הבחירה הזאת.
זה באמת כמו לדבר לקיר. אתם ממשיכים לחזור על אותן טענות לא מבוססות וחסרות כל היגיון, שנובעות אך ורק מאיזו התנגדות מיידית לכל דבר שנראה לכם כמו נכונות פוליטית.

ההתנגדות לזה שדמות מסוימת היא הומוסקסואלית, בגלל שבאיזה גירסא אחרת היא לא, מגוחכת כמו ההתנגדות שדמות כלשהי יודעת לעוף, למרות שבגירסא אחרת, הם רק קפצו ממש גבוה.
בשורה התחתונה, אם למישהו לא נעים שמשהו משתנה בדמות כשעושים לה ריבוט, הוא צריך להתרחק מקומיקסים. זה משהו שקורה שם המון כבר עשרות שנים. סתם במקרה (ולשמחתינו) אנחנו חיים בתקופה שבה לא מפטרים אותך במקרה ואתה מעיז להתייחס להומוסקסואליות כמשהו שקיים, אז חלק מהשינויים נעשים גם בתחום הזה.
כשעושים את השינוי הזה, התקשורת כותבת על זה. התקשורת גם כתבה המון כותרות על השחקן השחור הראשון בליגות ספורט אמריקאיות, אבל היום זה כבר לא סיפור, כי זה לא חדש. כשזה יפסיק להיות לא סיפור לכתוב דמות הומוסקסואלית, עדין יכתבו דמויות הומוסקסואליות (וכנראה הרבה יותר מהן), אבל התקשורת תפסיק לעשות מזה כותרות ומעריצים שלא נוח להם עם שינוי, יפסיקו לנסות להמציא קונספירציות ומזימות שנמצאות מאחורי ההחלטה ליצור את אותן הדמויות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מאי 2015, 15:28

Nucleus_Dawn כתב:
לא משנה כמה פעמים תחזור על שקר, זה לא יהפוך אותו לנכון.
יש לזה משמעות לסיפור ולדמות. זה עם לא מעט בשר.

התירוץ הזה ללמה השינוי הזה לא טוב, מבוסס על הנחה שגויה. כלומר, טרם העליתם טענה אחת לעניין, פרט ל"זה לא מרגיש לי נעים".

במיוחד בשבילך, ישבתי וקראתי את הגליון הזה מתחילתו ועד סופו. איך אתה יכול להגיד בכלל משהו על זה שזה קשור לעלילה? כלומר באמת, הסיפור רץ, יש קפיצה הצידה לג'ין גריי ובובי, היא אומרת לו שהוא גיי כי היא קוראת לו את המחשבות, הוא מכחיש, הם מתווכחים קצת ומדברים על איך יכול להיות שהגרסה הבוגרת שלו סטרייטית והוא גיי וזהו, חוזרים לסיפור. איך זה אנטגראלי לסיפור? איך זה לא רנדומאלי לגמרי?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 מאי 2015, 15:33

DrKeo כתב:במיוחד בשבילך, ישבתי וקראתי את הגליון הזה. איך אתה יכול להגיד בכלל משהו על זה שזה קשור לעלילה? כלומר באמת, הסיפור רץ, יש קפיצה הצידה לג'ין גריי ובובי, היא אומרת לו שהוא גיי כי היא קוראת לו את המחשבות, הוא מכחיש, הם מתווכחים קצת ומדברים על איך יכול להיות שהגרסה הבוגרת שלו סטרייטית והוא גיי וזהו, חוזרים לסיפור. איך זה אנטגראלי לסיפור? איך זה לא רנדומאלי לגמרי?

אני לא הולך להסביר את זה בפעם האלף. תקרא את מה שכבר כתבתי שוב ושוב ושוב.
אם אתה לא רוצה להבין, אתה לא תבין. עם זה אין לי מה לעשות.

לא טוב לך שינוי של דמויות? אל תקרא סדרות קומיקס. זה קרה המוני פעמים בעשרות השנים האחרונות וזה הולך להמשיך לקרות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מאי 2015, 15:39

Nucleus_Dawn כתב:
אני לא הולך להסביר את זה בפעם האלף. תקרא את מה שכבר כתבתי שוב ושוב ושוב.
אם אתה לא רוצה להבין, אתה לא תבין. עם זה אין לי מה לעשות.

לא טוב לך שינוי של דמויות? אל תקרא סדרות קומיקס. זה קרה המוני פעמים בעשרות השנים האחרונות וזה הולך להמשיך לקרות.

1) כל הקו "אני גיי" לא קשור לסיפור, לא משפיע על הסיפור ולא שזור טוב בסיפור. זה חיתוך לבובי וג'ין גריי שפותחים שיחה על זה שהוא קרא לפרופסור באקדמיה "כוסית" ואחרי 3 עמודים כאילו זה מעולם לא קרה. כלומר זה סופר מאולץ
2) אני בחיים לא הייתי קורא את הקומיקס הזה, אני מדבר בכלליות. כלומר קראתי אותו אבל רק כי טענת שאני טועה, אבל אחרי שקראתי ראיתי שאני צודק וזה כן קוריוז צד
3) אין לי בעיה שינוי של דמות, לרוב עושים את זה עם סיבה עלילתית. כאן לא רק שהם לא מחפשים או מעוניינים לתת לזה ערך, הם יוצרים חור עלילתי בכך שהם אומרים "איך יכול להיות שבובי הצעיר גיי אבל בובי המבוגר שפגשנו בעתיד סטרייט?" והתשובה היא "אמממ... לא יודע". כלומר לא רק שזה לא תורם לסיפור, זה מוריד ממנו.

בקיצור, אם הייתי מעריץ של הסדרה היה מבאס אותי שזורקים קוריוזים כאלה על דמויות שאני אוהב. אני לא אז וואללה, ממש לא אכפת לי.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 מאי 2015, 16:02

DrKeo כתב:1) כל הקו "אני גיי" לא קשור לסיפור, לא משפיע על הסיפור ולא שזור טוב בסיפור. זה חיתוך לבובי וג'ין גריי שפותחים שיחה על זה שהוא קרא לפרופסור באקדמיה "כוסית" ואחרי 3 עמודים כאילו זה מעולם לא קרה. כלומר זה סופר מאולץ
2) אני בחיים לא הייתי קורא את הקומיקס הזה, אני מדבר בכלליות. כלומר קראתי אותו אבל רק כי טענת שאני טועה, אבל אחרי שקראתי ראיתי שאני צודק וזה כן קוריוז צד
3) אין לי בעיה שינוי של דמות, לרוב עושים את זה עם סיבה עלילתית. כאן לא רק שהם לא מחפשים או מעוניינים לתת לזה ערך, הם יוצרים חור עלילתי בכך שהם אומרים "איך יכול להיות שבובי הצעיר גיי אבל בובי המבוגר שפגשנו בעתיד סטרייט?" והתשובה היא "אמממ... לא יודע". כלומר לא רק שזה לא תורם לסיפור, זה מוריד ממנו.

בקיצור, אם הייתי מעריץ של הסדרה היה מבאס אותי שזורקים קוריוזים כאלה על דמויות שאני אוהב. אני לא אז וואללה, ממש לא אכפת לי.

1) לא נכון. כבר הסברתי איך זה מתקשר לסיפור ולכל נושא המסע בזמן. זה גם יותר מרבע מהעמודים. אפשר להגיד באותה המידה שכל שאר הסיפור לא קשור לסיפור. אחרי ששת העמודים שנוגעים בזה, יש חמש וחצי שנוגעים למערכת יחסים של שתי דמויות אחרות. במקרה, מדובר בדמות נקבה ודמות זכר, אז אף אחד לא מתלונן על זה שזה לא קשור לסיפור בשום צורה.
2) ברור לי שבחיים לא היית קורא את הקומיקס הזה. גם ברור לי שפחות או יותר כל מי שמתלונן על השינוי הזה, לא קורא את הקומיקס הזה. ככה זה תמיד. אלו שקופצים ומתלוננים על פגיעה באותנטיות האומנותית הם אלו שלא אכפת להם מהקומיקס כלל ואלו שבין אם היה השינוי הזה ובין אם לאו, לא היו נהנים מהקומיקס הזה.
אם היו דורשים כתב הגנה מפורט גם לכל דמות סטרייטית ולבנה, היתה טיפת עקביות בטענות. כרגע, אין.
3) יש מספיק סיבות עלילתיות. העובדה היא שאתה דורש הרבה יותר הגנה לשינוי הספציפי הזה, מכל שינוי אחר, או מאורע אחר.
חד משמעית, זה משפר את הסיפור והופך אותו למעניין יותר. זה יוצר קונפליקט מעניין ונוגע בסוגייה מעניינת. זה גם מוסיף רובד לדמות ומלמד משהו על המצוקה שלה. ככה זה. יש רגעים קטנים, שמלמדים אותנו עוד על דמויות, בין מאורעות שמקדמים את העלילה. זו דרך מקובלת ושכיחה להכיר לנו דמויות שונות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מאי 2015, 16:30

Nucleus_Dawn כתב:
1) לא נכון. כבר הסברתי איך זה מתקשר לסיפור ולכל נושא המסע בזמן. זה גם יותר מרבע מהעמודים. אפשר להגיד באותה המידה שכל שאר הסיפור לא קשור לסיפור. אחרי ששת העמודים שנוגעים בזה, יש חמש וחצי שנוגעים למערכת יחסים של שתי דמויות אחרות. במקרה, מדובר בדמות נקבה ודמות זכר, אז אף אחד לא מתלונן על זה שזה לא קשור לסיפור בשום צורה.
2) ברור לי שבחיים לא היית קורא את הקומיקס הזה. גם ברור לי שפחות או יותר כל מי שמתלונן על השינוי הזה, לא קורא את הקומיקס הזה. ככה זה תמיד. אלו שקופצים ומתלוננים על פגיעה באותנטיות האומנותית הם אלו שלא אכפת להם מהקומיקס כלל ואלו שבין אם היה השינוי הזה ובין אם לאו, לא היו נהנים מהקומיקס הזה.
אם היו דורשים כתב הגנה מפורט גם לכל דמות סטרייטית ולבנה, היתה טיפת עקביות בטענות. כרגע, אין.
3) יש מספיק סיבות עלילתיות. העובדה היא שאתה דורש הרבה יותר הגנה לשינוי הספציפי הזה, מכל שינוי אחר, או מאורע אחר.
חד משמעית, זה משפר את הסיפור והופך אותו למעניין יותר. זה יוצר קונפליקט מעניין ונוגע בסוגייה מעניינת. זה גם מוסיף רובד לדמות ומלמד משהו על המצוקה שלה. ככה זה. יש רגעים קטנים, שמלמדים אותנו עוד על דמויות, בין מאורעות שמקדמים את העלילה. זו דרך מקובלת ושכיחה להכיר לנו דמויות שונות.

1) אה? מה הקשר הסצנה אחרת עם איינג'ל? אמרתי כבר מקודם, כשמשנים דמות רק כדי לשנות אותה, לא כי זה יש חשיבות לסיפור אלה רק בשביל פוליטיקלי קורקטנס זה טפשי לדעתי
2) אין לי באמת יותר מדי עניין על האם בובי הוא סטרייט או גיי, אני גם לא ממש סובל את הקומיקס הזה אז אני כנראה לעולם לא אקרא אותו. אני מדבר על הקונספט, מצידי שיהפכו את כל האקסמן לטראנסג'נדרים ויגלו שSTORM הייתה כל הזמן גבר עם פאה
3) אפשר להשתמש בזה כדי ליצור עומק, לא עשו את זה. הם עשו את זה בשביל הBUZZ התקשורתי וואללה, זה עבד יופי. באותה מידה יכלו לקחת דמות הצידה, היא תגיד שהיא בעצם מוסלמית ואז חוזרים חזרה לסיפור הראשי. יופי, הדמות מוסלמית, זה לא משרת משהו או רלוונטי למשהו, אבל הם השיגו את הכתבה שלהם בCNN וב-IGN כדי שהגליון ימכור טוב.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים