נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Tamir
Padawan

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי Tamir » 20 פברואר 2016, 18:27

DrKeo כתב:כנראה שאמריקאיות בלונדיניות גדולות חזה לא מתעניינות באלגוריתמים.

חבל, זה היה פותח הרבה אופציות למשפטי פתיחה :)

האמת שזה נראה שאני די ממהר סתם. אני כנראה קצת מושפע מאנשים ביחידה שממהרים לסיים עם הלימודים ולצאת לעבוד כאילו יש להם משפחה לפרנס, ומזה שחלק מהשכבה שלי מתחילה ללמוד (חלק מהבנות כבר התחילו).

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 פברואר 2016, 18:42

תשמע, חשוב יותר לעשות את זה כמו שצריך ממהר. ואם תחכה תוכל גם להינות מהדרך, לא רק מהתוצאה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 פברואר 2016, 19:06

אם אתה מתכנן קריירה בתור מתכנת, תלמד רק מדמ"ח מורחב באוניברסיטה. רצוי בפתוחה, כי אז גם תוכל לעבוד במקביל, ואל תשכח שבהייטק מעריכים ניסיון הרבה יותר מתואר אקדמי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 פברואר 2016, 19:12

זה לא מדוייק, מעריכים תואר (למרות שבעיקר לראיונות) אבל אין ספק שנסיון (שאומר שיודעים מה עושים) בהחלט המוביל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 פברואר 2016, 08:49

Tamir כתב:בעיקר בפיתוח. השאלה אם להשקיע 3 שנים בתואר 'טהור' של מדעי המחשב ישפר אותי בפיתוח יותר מאשר עוד 3 שנות ניסיון (קשה לי להאמין).

לדעתי בהחלט כן, אלא אם כן אתה סוג של עילוי שבאמת אוהב להיכנס לעומק של דברים (ואז אתה כנראה יכול לעשות תואר בפתוחה בלי להתאמץ). רוב המפתחים שיצא לי לפגוש והגיעו רק מרקע צבאי של יחידה טכנולוגית, הגיעו עם מתודולוגיות וstate of mind לא מוצלחים בכלל.
מעבר לזה, בהייטק היותר הרדקורי לא יצא לי להיתקל במקומות שבכלל מקבלים "בוגרי 8200/ממר"מ/וואטאבר" ככה שלימודים מסודרים בהחלט יפתחו לך עוד דלתות בהמשך.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מרץ 2016, 10:09

בהצלחה לכל השבים לסמסטר האביב (שהתחיל בראשון, אבל רק היום אני נזכרתי בזה).

מקווה שעברו עליכם תקופת בחינות נוחה - אם לא - אנחנו פה גם כדי לתמוך :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מרץ 2016, 12:56

אני דווקא מיציתי... אני צריך לכתוב ולסיים אבל אין לי סבלנות :roll:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מרץ 2016, 13:01

omerkot כתב:אני דווקא מיציתי... אני צריך לכתוב ולסיים אבל אין לי סבלנות :roll:

פה אני בהחלט יכול להזדהות איתך. סה"כ סיימתי לאסוף את כול חומרי המחקר, ועכשיו זאת כתיבה וכתיבה... ואין חשק תמיד (בעיקר בגלל הויצר עכשיו) אבל אני נוהג שלא להעביר יום בלי משהו שקשור למחקר, בין אם זה לקרא מאמרים או כתיבת עובדות להמשך העבודה.

תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מרץ 2016, 17:47

bozeman כתב:
omerkot כתב:אני דווקא מיציתי... אני צריך לכתוב ולסיים אבל אין לי סבלנות :roll:

פה אני בהחלט יכול להזדהות איתך. סה"כ סיימתי לאסוף את כול חומרי המחקר, ועכשיו זאת כתיבה וכתיבה... ואין חשק תמיד (בעיקר בגלל הויצר עכשיו) אבל אני נוהג שלא להעביר יום בלי משהו שקשור למחקר, בין אם זה לקרא מאמרים או כתיבת עובדות להמשך העבודה.

תמונה

כן, כל מי שעושה תארים מתקדמים כנראה יכול להזדהות עם זה. עדיין, במקצועות הומאניים הכתיבה היא המהות בעוד שבמקצועות ריאליים הכתיבה של התיזה היא רק לצרכים בירוקרטיים... הדוקטורט שלי הוא דוקטורט מאמרים ככה שהמאמרים כבר נכתבו ופורסמו וגם פורמלית אושר לי לסיים על בסיס המאמרים האלה ככה שמה שנשאר לי זה למרוח כמה עשרות עמודים סביב המאמרים האלה ולזה ממש אין לי כח... :cry:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מרץ 2016, 17:49

אז נשמע שדפקו אותך :) כבר יכולת לכתוב דוקטורט רגיל וזהו, אם גם לכתוב מאמרים ואח"כ להוסיף עוד המון עמודים... אז מה הקטע?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2016, 14:49

דוקטורט רגיל עדיין מצריך כתיבה ארוכה יותר והמאמרים היו נכתבים בלי קשר כי בתחום שלנו אף אחד לא באמת מסתכל על עבודת הדוקטור ואנחנו נשפטים לפי המאמרים שפירסמנו והאימפקט שלהם. בנוסף זה גם מקל על השיפוט של העבודה כי בתכלס מי שקורא אותה באוניברסיטה לא בהכרח מבין בתת התחום הספציפי וההנחה היא שביקורת עמיתים של ז'ורנלים מקצועיים מספיקה בשביל להעריך שהעבודה היתה משמעותית.
אני גם לא נרשמתי ספציפית לדוקטורט במסלול של מאמרים, יש לי מאמרים אז אני יכול לסיים איתם ואם לא היו לי אז הייתי כותב את ה100-200 עמודים של העבודה המלאה ומסיים בנוהל הרגיל.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 מרץ 2016, 14:56

הבנתי - אתה סתם גאון שיכול להעשות הכל. רשמתי לפני. *קנאה* ביץ *קנאה*'.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2016, 17:34

קשה להגיד שהמאמרים שלי מוצלחים במיוחד או שהמחקר שלי היה מוצלח במיוחד... אני גם בכלל לא בטוח אם יש מקום שאתה, בתור ספק תוכניתן, ספק משפטן וספק היסטוריון, תקנא באנשים על בסיס ההשכלה הפורמלית שלהם...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 מרץ 2016, 18:13

זה שאני בספק זה נכון...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2016, 21:00

אבל אין ספק לגבי עומק ההשכלה

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 28 מרץ 2016, 17:38

לימודי מדעי המחשב בטכניון - כדאי או קשה מדי שלא לצורך?
ורק מוודא שוב: בשוק העבודה אין הבדל אמיתי בין תואר במדעי המחשב לבין הנדסת תוכנה, נכון?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מרץ 2016, 17:52

Shlomix כתב:לימודי מדעי המחשב בטכניון - כדאי או קשה מדי שלא לצורך?
ורק מוודא שוב: בשוק העבודה אין הבדל אמיתי בין תואר במדעי המחשב לבין הנדסת תוכנה, נכון?

לא תמצא יותר מדי הבדל בשוק, שכר התחלתי קצת יותר נמוך אבל האקסטרה שנה של הנסיון כנראה תפצה על זה. בנושא האם שווה את זה, אתה תהיה מצרך מבוקש בשוק (ממילא השוק בוער היום, גם בלי תואר אפשר למצא די בקלות היום עבודה) והרמת לימודים גבוהה. אני לא חושב שאתה צריך לחפש איפה ללמוד לפי כמה קל יהיה לך, אם אתה מסוגל לעמוד בזה והמצב שלך בחיים מאפשר אז למה לא ללכת לאחד המקומות הבאמת איכותיים כמו הטכניון? זה לא שבירושלים או ת"א יהיה לך חיים סופר קלים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 מרץ 2016, 18:24

כיום השוק "טוב" אי אפשר לדעת מה יהיה, אם אתה לומד בטופ - תמיד תהיה לך קדימות. בנוסף, הידע שמעניק הטכניון הוא רב ועצום - וזה אומר רקע גדול ורחב להרבה תחומים (שמצד אחד אתה "לא צריך אותם", אבל בהחלט יבנה אותך כאחד שיודע משהו). תוסיף לזה יכולת לדעת שאם סיימת שם אתה מוכן לכל מה שיתנו לך, וזאת סיבה לא רעה ללכת ללמוד שם.
אבל יש עוד שיקולים: איפה תגור, (והאם אתה באמת תתקבל :)), מה בדיוק אתה רוצה לעסוק בעתיד, וגישה כללית ללימודים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 מרץ 2016, 00:46

אני גם מסכים - לך למוסד הטוב ביותר שבא מבחינתך בחשבון.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 06 אפריל 2016, 17:17

Shlomix כתב:לימודי מדעי המחשב בטכניון - כדאי או קשה מדי שלא לצורך?

לא צריך ביחס למה? אם תלך לתל אביב, העברית או בן גוריון זה לא משנה. אבל בהחלט יש בעיה להתקבל בשתי העבודות הראשונה לרוב כשאתה לא באחת מארבעת אילו.
אין הבדל אמיתי בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב, מדובר בהמצאה של אוניברסיטאות בארץ (הנדסת תוכנה), התואר אפילו לא מוכר כתואר הנדסי על ידי מדינת ישראל (לא מופיעים בפנקס המהנדסים). בוגר הנדסת תוכנה עושה עוד פרויקט גמר ארוך יותר, לומד שני קורסים בפיסיקה, אחד בכימיה וזהו... אולי יהיו עוד קצת קורסי בחירה אחרים של תוכנה, גם לא בטוח. בכל מקרה לך על מדעי המחשב בלי לחשוב אפילו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אפריל 2016, 17:59

ממש לא קשה להתקבל לעבודות ראשונות כשאתה לא בא מהמוסדות האלה כל עוד יש לך ממוצע טוב ואתה טוב, לפחות לא באוירה של ה-5 שנים האחרונות. אבל מן הסתם שברור שאם יש לו הזדמנות ללכת למשהו ברמה של ת"א או הטכניון אז לקפוץ על על זה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 09 אפריל 2016, 00:06

DrKeo כתב:ממש לא קשה להתקבל לעבודות ראשונות כשאתה לא בא מהמוסדות האלה כל עוד יש לך ממוצע טוב ואתה טוב, לפחות לא באוירה של ה-5 שנים האחרונות. אבל מן הסתם שברור שאם יש לו הזדמנות ללכת למשהו ברמה של ת"א או הטכניון אז לקפוץ על על זה.

לא הייתי בכל חברה אפשרית, אבל אצלנו בהחלט לא מקבלים לראיונות מי שלא מגיע מהארבעה (או איזה ממוצע 100 מבר אילן), אלא אם יש לו ניסיון של כמה שנים. גם אהרון, אהרון טוען שהוא לא מקבל :). זה תלוי גם בהליך הניפוי של החברה, חברות כמו צ'קפוינט וHP שמזמנות לימי מיון המוניים שלא מצריכים השקעה של ראיונות ראשי צוותים לא יפלו, חברות שמשקיעות 7-8 ראיונות בכל מועמד עם כמות זהה של ראשי צוותים וזמן (גוגל, מייקרוסופט, אפל) יהיו הרבה פחות פתוחות.
http://www.calcalist.co.il/internet/art ... 91,00.html

זה קיים.
תמונה

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 09 אפריל 2016, 01:18

טוב, אז התקבלתי לטכניון, בהנחה שאעבור את מבחן הסיווג בפיזיקה.
אני רואה שבטכניון לומדים קורס פיזיקה למתקדמים. זה בכלל קשור לתואר במדעי המחשב? לא ראיתי שלומדים קורס פיזיקה כלשהו באוניברסיטאות האחרות, זה נראה לי די מיותר, ועל זה דיברתי כשהתכוונתי לקושי יתר על המידה.
אני בהחלט חושש מרמת הלימודים שם, גם אם המוסד עצמו די מפתה מבחינת הכלים והשם שהוא מעניק לאחר סיום התואר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 אפריל 2016, 11:16

הכלי היחיד שהמוסד מעניק זה השם הטוב שלו שמבוסס על הסינון הסלקטיבי של המועמדים וניפוי הסטודנטים.
לגבי הפיזיקה, זה נראה כמו קורס מסנן. מה שהם מלמדים שם לא נחוץ בשום צורה למדעי המחשב (מכניקה קלאסית בשילוב יחסות פרטית...) ועדיין, הנוכחות של קורס בודד בסילבוס היא לא שיקול בנוגע לבחירת המוסד. לכל מוסד יש את המוקשים שלו שצריך לעבור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 אפריל 2016, 20:03

Death_119 כתב:
DrKeo כתב:ממש לא קשה להתקבל לעבודות ראשונות כשאתה לא בא מהמוסדות האלה כל עוד יש לך ממוצע טוב ואתה טוב, לפחות לא באוירה של ה-5 שנים האחרונות. אבל מן הסתם שברור שאם יש לו הזדמנות ללכת למשהו ברמה של ת"א או הטכניון אז לקפוץ על על זה.

לא הייתי בכל חברה אפשרית, אבל אצלנו בהחלט לא מקבלים לראיונות מי שלא מגיע מהארבעה (או איזה ממוצע 100 מבר אילן), אלא אם יש לו ניסיון של כמה שנים. גם אהרון, אהרון טוען שהוא לא מקבל :). זה תלוי גם בהליך הניפוי של החברה, חברות כמו צ'קפוינט וHP שמזמנות לימי מיון המוניים שלא מצריכים השקעה של ראיונות ראשי צוותים לא יפלו, חברות שמשקיעות 7-8 ראיונות בכל מועמד עם כמות זהה של ראשי צוותים וזמן (גוגל, מייקרוסופט, אפל) יהיו הרבה פחות פתוחות.
http://www.calcalist.co.il/internet/art ... 91,00.html

זה קיים.

לא נכון, יש לי חברים מהבינתחומי גם בגוגל וגם במיקרוסופט. הסף של מיקרוסופט לקבלה לראיון מהבינתחומי הוא ממוצע 85, לא יודע אם יש להם סף אחר אם באים נניח מת״א.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים