נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Stick
Veteran

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 28 מרץ 2019, 17:44

אני חושב שהאמת נמצאת די באמצע של שניכם.
זה די ברור שרוב מוחלט של הסרטים של סניידר כן נקטלו על ידי המבקרים, גם בזמן אמת. DOTD הוא המקרה החריג שאכן התקבל בצורה חיובית (וסימן אותו אז כבמאי צעיר ופוטנציאלי, אז זה שהוא "לא עשה סרט טוב מעולם" כבר לא נכון. במקרה הרע הוא בלון שהתפוצץ או פוטנציאל לא ממומש) וסרטים נוספים שלו כמו 300 או איש הפלדה נקטלו לגמרי בידי המבקרים.
אבל מה זה נקטלו לגמרי? הם לא קטסטרופה בעיני אף מבקר בזמנו ולא סרטים הזויים שלא ברור איך קרו, כמו שכן התייחסו בצדק או שלא לסאקר פאנץ וBvS, אבל אלו סרטים שאפשר להגיד שהמבקרים לא אהבו.
מצד שני, אלו שני סרטים שהקהל מאוד אהב. כמו שקיאו אמר 300 יצא בתקופה שכל הdude bro היה מגניב בטירוף בקהילות שלמות, ולא יהיה מוגזם להגיד שהייתה לו אפילו יד מסוימת ביצירת הטרנד הזה.
אמנם לא הקהילות היותר אלטיסטיות של מבקרי הקולנוע, שאצלם סרט צריך להיות או יצירת אומנות או חייב להיות מודע לעצמו וחסר יכולת להחזיק רגע דרמטי ורציני ליותר מדקה וחצי (*אהמ מארוול), אבל כן בקהילות כמו למשל הבייס של הגימרים שחיבקו בזמנו את הצבע החום-אפור ומשחקי גירס וCOD 4, דברים שגם היום התיישנו ונראים די פאטתיים.
גם איש הפלדה התקבל בצורה מעורבת אצל הקהל, אבל יותר בכיוון של כאלו שמאוד אהבו את האובר דה טופ שלו (כמוני) ולא ציפו ליותר מסיפור טפשי שמעביר מסצנת מטורפת אחת לשנייה, לכאלו שהזדעזעו שהסרט לא מצחיק או שבתים נהרסים או אני לא יודע מה..

סך הכל ההכרזה שהוא לא עשה בחייו סרט טוב היא לא נכונה, כי יש לו סרטים שזוכים לאהדת קהל גדולה ולמעמד קלט בקהלים ותקופות מסוימות.
אבל להגיד שמבקרים לא אוהבים אותו באופן עקבי זה כן נכון.
מה זה אומר? שהוא במאי נישתי שעובד ומכוון לסרטי זאנר ולקהל מסוימים, כאלו שקהילת המבקרים לא נמצאת בו, וזה בסדר.
הוא כנראה קפץ קצת גבוה מדי עם הנסיון לקחת זכיונות בגודל של גדולי גיבורי DC, בעולם שבו גיבורי על יצאו בדיוק ממעגל הזאנר למעגל הבידור להמונים. כי בידור להמונים זה לא מה שהוא עושה, סרטי זאנר וסרטי B זה מה שהוא עושה, וגם את זה הוא עושה לעיתים טוב יותר ולעיתים פחות. אבל לא עשה סרט טוב בחייו? קשה להתווכח עם ההצלחה שלה הוא כן זכה עם סרטים מסוימים, שכיוונו לקהל מסויים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מרץ 2019, 18:05

אני חושב שאחת הבעיות הכי גדולות של ה-DCU הייתה שמבקרים לא ידעו איך לבלוע את הסרטים של סניידר. הביקורות שלהם אולי צדקו במכלול הרעיוני, שהסרטים לא היו טובים, אבל הסיבות שהם ספקו היו לא נכונות. במקום לדבר על קו עלילה חסרי הגיון (למשל סופרמן ואפריקה שהוביל לחקירה בקונגרס) או עריכה אגרסיבית או אקט שלישי שהיה CGI פסט הם דברו על דברים לא רלוונטים בעליל כמו "קודר מדי" או "איפה ההומור" או "יותר מדי פאת'וס" או "סופרמן לא מחייך". כלומר במקום לבקר את האיכות של הסרט, הם בקרו את הכיוון הרעיוני שהסרט לקח וזאת טעות ענקית ולא המקום של המבקר. מבקר אמור לבקר את ההוצאה לפועל של חזון הבמאי, אם הוא עשה קומדיה המבקר צריך להגיד אם היא מצחיקה ואם הוא עשה דרמה הוא צריך להגיד אם היא דרמתית אבל זה לא מקומו של מבקר להגיד על דרמה שהיא הייתה צריכה להיות קומדיה. בעצם מבקרים בקרו את BVS כאילו הוא היה סרט מארוול והם לא הבינו למה הוא לא סרט מארוול במקום לבקר את הבעיות האמיתיות בסרט שפגעו בו.

זה מה שהוציא את ה-DCU מאיזון, הביקורות העקומות. אז מה התוצאה? בזמן אמת התוצאה הייתה סרטים נוראיים, WB בהסטריה ואש יורדת על ההפקות. עכשיו כשאנחנו כבר שלוש שנים מהביקורות של BVS אנחנו מקבלים סרטים שנבנו מאפס לביקורות של BVS אז הסרטים עשויים כמו שצריך והם לא קלאסטר-פאק נוראי, אבל הם פשוט סרטי מארוול. שזאם -> סרט מארוול. אקוואמן -> סרט מארוול. אז אולי BVS לא היה יצירת אומנות ואני יודע שיש אנשים ששונאים את איש הפלדה, אבל לפחות לסניידר היה חזון מסויים וחבל שלא נתנו לו להוציא אותו לפועל. אם זה לא עבד אז אחרי שהוא סיים מביאים איש חזון אחר. אבל עכשיו? יש לנו את מארוול שעושה סרטי מארוול, DC שעושה סרטי מארוול, סוני שנותנת למארוול לעשות לה את סרטי מארוול ו-FOX ששייכת למארוול כך שכל הסרטים שלהם גם יהיו סרטי מארוול. ממש נהדר, הכל אותו דבר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 מרץ 2019, 22:31

ראיתי us. עוד סרט אפרו אמריקאי גרוע שהמבקרים מהללים מסיבות גזעניות. חבל, דווקא get out היה לא רע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מרץ 2019, 22:35

InterAl כתב:ראיתי us. עוד סרט אפרו אמריקאי גרוע שהמבקרים מהללים מסיבות גזעניות. חבל, דווקא get out היה לא רע.

המממ, מעניין; ממש רציתי לראות אותו כי אני חושב שget out סרט נהדר. אז אתה אומר שהוא לא שומר על הרמה?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 מרץ 2019, 22:59

ממש לא לדעתי. סרט אימה גרוע ומיותר. מרגיש כמו הפנתר השחור של 2019. מבקרים עפו עליו (95% ברוטן, 81 ב-mc). גם 81% מההכנסות הן מארה"ב וכמעט כל הקאסט שחור. דעת הקהל לעומת זאת פושרת ביחס למבקרים וגם ביחס לקודם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מרץ 2019, 01:19

ממש מבאס מה שאתה אומר ויש מצב שדחית לי אותו לצפיה ביתית.
——————————————————
ובנושא אחר, אני רואה עכשיו את הסרטי mcu מההתחלה. למה? כי אני דביל. הגעתי כבר לנוקמים המקורי ואני חייב להגיד שחוץ מזה שהחצי הראשון של הסרט הזה הוא בבל״ת לא מעניין וחסר כל הגיון, הסרט סותר כל כך הרבה דברים שבאו מאוחר יותר לmcu וכמובן לא תוכננו מראש. בדיוק הגעתי עכשיו לקטע שבו פיורי מספר לנוקמים שהמפגש הראשון של האנושות ושילד עם חייזרים הייתה הביאה של תור לכדור הארץ בתור 1, שזה כמובן מבטל את כל הסרט קפטן מרוול שמתרחש כמעט 20 שנים קודם. כמות הסתירות שקיימת בסרט הזה לעומת מה שצפוי בעתיד של הmcu הוא אדיר, אפילו התוכנית המקורית של הנבל לא הגיונית בשום צורה. אומרים בפתיחה שמי שמארגן את התקיפה רוצה לכבוש את היקום (וזה ת׳אנוס שכמו שאנחנו יודעים בכלל רוצה להעלים חצי מהתושבים שלו, לא לכבוש אותו), ת׳אנוס נותן ללוקי אבן אינסוף (השרביט שמכילה את הmindstone) בכדי להשיג אבן אינסוף אחרת (הטסרקט שהוא הspace stone) ולמרות שלוקי משיג את הטסרקט 30 שניות לתוך הסרט הוא לא מביא אותו לת׳אנוס אלה משתמש בו בכדי להביא את הצ׳טארי לכדור הארץ תחת פקודתו של ת׳אנוס? מה? בקיצור, בלגן אחד גדול.

המסקנה שלי בנתיים הוא שאיירונמן 1 מחזיק לא רע ב2019, הענק הירוק סרט פשוט מזעזע, איירונמן 2 סביר מינוס ולא נוראי כמו שעושים ממנו וכנ״ל ת׳ור שהיה לגמרי בסדר גמור. קפטן אמריקה גם היה יותר סבבה ממה שזכרתי, החצי הראשון טוב משמעותית מהשני אבל גם השני בסדר כזה. בקיצור, סרטי קיץ טפשיים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 מרץ 2019, 11:44

InterAl כתב:ראיתי us. עוד סרט אפרו אמריקאי גרוע שהמבקרים מהללים מסיבות גזעניות. חבל, דווקא get out היה לא רע.

מה? באסה אני אמור לראות אותו השבוע, יש לי 1 פלוס 1 שחייב לנצל לפני שיפוג תוקף, לא היה לי משהו לראות בקולנוע וחשבתי שהנה סוף סוף משהו נחמד עם ציונים טובים ובז'אנר שחורג לשם שינוי מגיבורי על.

אין בו שום הנאה אפילו טראשית כזאת?

אין לי מה לראות :|

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 מרץ 2019, 12:45

יש את שזאם, לא? או שעוד לא התחיל?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 31 מרץ 2019, 13:44

bling כתב:

מה? באסה אני אמור לראות אותו השבוע, יש לי 1 פלוס 1 שחייב לנצל לפני שיפוג תוקף, לא היה לי משהו לראות בקולנוע וחשבתי שהנה סוף סוף משהו נחמד עם ציונים טובים ובז'אנר שחורג לשם שינוי מגיבורי על.

אין בו שום הנאה אפילו טראשית כזאת?

אין לי מה לראות :|

אני לא ממש נהנתי אבל גם לא מאוד סבלתי, סרט אימה די סטנדרטי ודבילי לטעמי. אבל אולי תחשוב אחרת ממני - לא הייתי מבטל במקומך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מרץ 2019, 17:46

Laskin כתב:יש את שזאם, לא? או שעוד לא התחיל?

הוא מגיע בסופ"ש הקרוב.

בלינג, מתי אתה הולך ל-US? יהיה נחמד לקבל עוד חוות דעת כי חשבתי ללכת עם האישה בשישי. אם באמת הוא סתם עוד סרט אימה סטנדרטי ולא ברמה של get out אז אני חושב שנלך לשזאם במקום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מרץ 2019, 22:40

אז מסתבר שגם קפטן בומרנג חוזר ליחידת המתאבדים מה שאומר שהם שומרים את מה שעבד וזורקים את מה שלא עבד (כולל סמית' שהוחלף באידריס אלבה).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אפריל 2019, 11:07

DrKeo כתב:שזאם בנתיים ירד ל-93% בזמן שקפטן מארוול תגיע למליארד עד שהסופ"ש מסתיים.

אז מסתבר שקפטן מארוול קצת האיטה ובסוף לא הגיעה למליארד בסופ"ש, אבל היא כן עומדת על 990 מליון כך שהיא תגיע למליארד השבוע. דאמבו לעומת זאת די נכשל בקופות יחסית לרימייק דיסני, הוא כנראה יסיים את הריצה שלו בקולנוע בסביבות ה300-400 מליון דולר כשסרטים כמו היפה והיחיה או ספר הג'ונגל עשו בערך מליארד דולר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 אפריל 2019, 12:12

DrKeo כתב:
Laskin כתב:יש את שזאם, לא? או שעוד לא התחיל?

הוא מגיע בסופ"ש הקרוב.

בלינג, מתי אתה הולך ל-US? יהיה נחמד לקבל עוד חוות דעת כי חשבתי ללכת עם האישה בשישי. אם באמת הוא סתם עוד סרט אימה סטנדרטי ולא ברמה של get out אז אני חושב שנלך לשזאם במקום.

מקווה כבר מחר לראות, אם לא מחר אז כבר לא יצא השבוע.

בלי קשר נשמע לי ששזאם הימור יותר בטוח, בטח גם עבור האשה :)

בקשר לדמבו, קצת עצוב על טים ברטון, הבנאדם גמור אם הוא לא יכול אפילו לקחת סיפור נוסחתי וידוע ולהוציא ממנו לפחות משהו נחמד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אפריל 2019, 12:34

האישה דווקא חובבת אימה ודם אז אולי US יותר בטוח :)

בנוגע לברטון, מצד אחד אתה צודק אבל מצד שני הוא עשה רק לפני כמה שנים את אליס שהכניס לדיסני מליארד דולר אז אולי יהיה לו עוד חסד.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 אפריל 2019, 13:21

אבל גם אליס היה גרוע קיאו, נשמע שאפילו יותר מדמבו.

מה הסרט הטוב באמת האחרון שהוא עשה?

זה כאילו ההיתדרדרות שלו ושל ג׳וני דפ, זוג החברים הנצחי, היא סימולטנית.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אפריל 2019, 13:29

וזה מעורר תהייה, כמה כבר קיימים במאים באמת גדולים שעובדים בקצב גבוה ולאורך מספר עשורים ומצליחים להיות רלוונטיים בכל אחד מהעשורים האלו?
כמובן שקיימים, אבל יש גם המון דוגמאות לבמאים מאוד גדולים (מאין ספור דוגמאות ישנות כמו אורסון וולס או קורוסאווה, דרך דוגמאות כמו סקורסזה או וודי אלן, כמובן ג'ורג' לוקאס שעליו אפשר לכתוב ספר שלם.. במאי כמו שפילברג שעומד כיום יותר על הקו הבינוני, ועוד המון המון המון.)

מצד שני אפשר גם להתעודד ולא לקבור אותו לגמרי, כי כמה מהדוגמאות שהבאתי (ועוד רבים) הוכיחו שבמאי מוצלח בהחלט יכול לעשות קאמבק ראוי אפילו אחרי עשור או שניים חלשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אפריל 2019, 13:57

נולן עובד כבר שני עשורים והוא שומר על רמה גבוהה מאוד, כנ"ל פינצ'ר שמתקרב עוד מעט לשלושה עשורים ואני בטוח שנצליח לחשוב על לא מעט במאים ששומרים על הרמה. בסוף לכולם יש את הסרטים המסריחים שלהם, אבל אני חושב שיש לא מעט במאים ששומרים על הרמה הכללית גבוהה, אפילו אם יש נפילות פה ושם. כמובן שיש גם את אלה שעושים שני סרטים מדהימים ואז הופכים למכונת MEH. האמת שאני לא זוכר סרט טים ברטון באמת טוב כבר שני עשורים אבל אולי הזיכרון שלי מטעה אותי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אפריל 2019, 14:04

ברור, אמרתי. זה לא שאין במאים כאלו, וגם כאלו עם איזה סרט אחד פחות מוצלח ברשימה שלהם (נניח טרנטינו) זה לא נחשב.
אני מדבר על כך שגם ברשימת הבמאים הגדולים והמשפיעים אי פעם, אולי 50% אם לא יותר (לא ספרתי.. אבל זה מרגיש לי ככה. יש המון) הם כאלה שיש להם איזו תקופה של עשור וצפונה שבה היה נראה שכל מה שהם נוגעים בו הופך לחרא.
וגם בתוך הקבוצה הזו, אחוז לא קטן הצליחו לייצר כמה קלאסיקות סופר נחשבות גם שנים אחרי שהוספדו.

אבל כן, אני לא אומר שלא קיימים בכלל במאים שהצליחו לשמור על רמה גבוה לאורך כל הקריירה.. אני רק מדבר בהקשר של ההספדה הנוכחית לברטון ברחבי האינטרנט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אפריל 2019, 14:39

הבעיה עם ברטון היא שהוא לא עשה סרט טוב שנים. זה לא שהוא נפל פעם או פעמיים, הוא כמעט לא עשהמ שהו טוב שנים. תסתכל למשל על השני עשורים האחרונים שלו:
סליפי הולו
כוכב הקופים
ביג פיש
צ'רלי וממלכת השוקולד
Corpse Bride
סוויני טוד
אליס
Dark Shadows
Frankenweenie
Big Eyes
Dumbo

כלומר זה לא שכולם מסריחים או משהו כזה, אבל מדובר ברצף כל כך ארוך של שני עשורים מלאים ב-MEH שקצת קשה להגיד שהבן אדם לא אבד את זה. אני לא חושב שדמבו הוא אנדקציה חדשה לטרנד אצל ברטון, הוא פשוט עוד סרט MEH ברצף סרטי MEH :)

ותשווה את זה למה שהבן אדם עשה בעשור וחצי לפני:
פי וויי
ביטלג'וס
בטמן
המספרים של אדוארד
בטמן חוזר
אד ווד
הפלישה ממאדים

אז בעצם היו לו 12 שנים של טרוף, 1984 עד 1996 יצאו לו קלסיקות אחת אחת. ואז, מ-1996 כשהוא יצא עם כוכב הקופים ב-1999 הוא כבר לא חזר לעצמו.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 01 אפריל 2019, 15:35

DrKeo כתב:הבעיה עם ברטון היא שהוא לא עשה סרט טוב שנים. זה לא שהוא נפל פעם או פעמיים, הוא כמעט לא עשהמ שהו טוב שנים. תסתכל למשל על השני עשורים האחרונים שלו:
סליפי הולו
כוכב הקופים
ביג פיש
צ'רלי וממלכת השוקולד
Corpse Bride
סוויני טוד
אליס
Dark Shadows
Frankenweenie
Big Eyes
Dumbo

כלומר זה לא שכולם מסריחים או משהו כזה, אבל מדובר ברצף כל כך ארוך של שני עשורים מלאים ב-MEH שקצת קשה להגיד שהבן אדם לא אבד את זה. אני לא חושב שדמבו הוא אנדקציה חדשה לטרנד אצל ברטון, הוא פשוט עוד סרט MEH ברצף סרטי MEH :)

פי וויי
ביטלג'וס
בטמן
המספרים של אדוארד
בטמן חוזר
אד ווד
הפלישה ממאדים

אז בעצם היו לו 12 שנים של טרוף, 1984 עד 1996 יצאו לו קלסיקות אחת אחת. ואז, מ-1996 כשהוא יצא עם כוכב הקופים ב-1999 הוא כבר לא חזר לעצמו.

בגדול, אי אפשר לצפות מאף אמן לשמור על מרץ נעוריו ולהיות בשיאו במשך קריירה שלמה. הדעיכה היא בלתי נמנעת ואפילו די מובנת. אצל ברטון, מעבר לדעיכה הטבעית, יש גם את עניין התפתחות הז'אנר: הסגנון האמנותי שהפך את הסרטים המוקדמים שלו למאוד מאוד יחודיים ומוצלחים יצא מ-ז-מ-ן מהאופנה. כמעט כל הסרטים המוצלחים שלו לא באמת שרדו את מבחן הזמן. גם בימינו הוא משקיע מאוד באסטתיקה על חשבון הרגש והעומק - רק שהיום זה הרבה יותר בולט.

ואחרי שכל זה נאמר - נדב אתה טועה לגמרי, כי שמת את Big Fish ברשימת הסרטים הגרועים שלו שברור לגמרי שזה הסרט הכי טוב שהוא אי פעם יצר -בהפרש עצום מהמקום השני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אפריל 2019, 15:53

erezronen כתב:
DrKeo כתב:הבעיה עם ברטון היא שהוא לא עשה סרט טוב שנים. זה לא שהוא נפל פעם או פעמיים, הוא כמעט לא עשהמ שהו טוב שנים. תסתכל למשל על השני עשורים האחרונים שלו:
סליפי הולו
כוכב הקופים
ביג פיש
צ'רלי וממלכת השוקולד
Corpse Bride
סוויני טוד
אליס
Dark Shadows
Frankenweenie
Big Eyes
Dumbo

פי וויי
ביטלג'וס
בטמן
המספרים של אדוארד
בטמן חוזר
אד ווד
הפלישה ממאדים

בגדול, אי אפשר לצפות מאף אמן לשמור על מרץ נעוריו ולהיות בשיאו במשך קריירה שלמה. הדעיכה היא בלתי נמנעת ואפילו די מובנת. אצל ברטון, מעבר לדעיכה הטבעית, יש גם את עניין התפתחות הז'אנר: הסגנון האמנותי שהפך את הסרטים המוקדמים שלו למאוד מאוד יחודיים ומוצלחים יצא מ-ז-מ-ן מהאופנה. כמעט כל הסרטים המוצלחים שלו לא באמת שרדו את מבחן הזמן. גם בימינו הוא משקיע מאוד באסטתיקה על חשבון הרגש והעומק - רק שהיום זה הרבה יותר בולט.

ואחרי שכל זה נאמר - נדב אתה טועה לגמרי, כי שמת את Big Fish ברשימת הסרטים הגרועים שלו שברור לגמרי שזה הסרט הכי טוב שהוא אי פעם יצר -בהפרש עצום מהמקום השני.

1) במאים אמורים להתפתח עם השנים כי הרמה של הקולנוע עולה עם הזמן. מקס הזועם באמצע שנות ה-80 היה ברמה אחרת לגמרי מהסטנדרט של היום ועדין ג'ורג' מילר הצליח לעשות 30 שנים אחרי ובמרומי גיל 70 יצירת אומנות שהיא ליגות מעל מה שהוא עשה בשנות ה80. מקס הזועם היה מעולה בשנות ה80 וב-2015 הוא היה אפילו יותר טוב. אם ג'ורג' מילר היה מוציא סרט ברמה של מקס הזועם 1-3 ב-2015 היו שורפים אותו חיי, הסטנדרטים השתנו. אבל ג'ורג' מילר הוציא סרט שפוצץ את כולם מהמים כי הוא התקדם כבמאי, טים ברטון כנראה תקוע במקום ולא מצליח להסתגל. הייתי אומר שטים ברטון הוא ההגדרה של במאי שמאבד את זה, התעשיה התקדמה סביבו והוא דורך במקום. שפעם הוא ידע לעשות סרטי קאלט והיום זה כבר לא הולך לו.
2) לא עשיתי רשימת סרטים טובים ורעים, עשיתי רשימה של ה20 שנים האחרונות שלו ומה שהוא עשה לפני זה. זאת רשימה סופר יבשה, לא החסרתי או הוספתי סרטים, האחת של ה-20 שנים האחרונות והשניה של ה12 שנים שבאו לפניהן. כן, גם אני אוהב את ביג פיש, אבל גם ביג פיש כבר בן 15 שנים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אפריל 2019, 16:22

אני מסכים איתך לגמרי בהסתכלות על ברטון, הוא במאי שאיכות יצירותיו בעשור הראשון לא מזכיר את איכות יצירותיו בשני העשורים הבאים, גם אם יש איזה יוצא מן הכלל פה או שם.
אני גם מסכים עם ארז אגב שברטון הוא דוגמה די מיוחדת לבמאי קלאסיקות שעקרונית כל הקלאסיקות שלו התיישנו לא טוב. חלק יותר וחלק פחות, ואי אפשר להתווכח עם ההצלחה והמעמד של הסרטים כשיצאו, אבל אכן סרטים כמו ביטלג'וס או המספריים לא ממש מחזיקים היום. אני אף מסכים שזה בגלל האופי הויזואלי שלו שעומד מעל האיכויות האחרות והוא זה שכבר לא מחזיק היום.

ובכל זאת לא עליו ספציפית דיברתי, אני מדבר יותר על הצפייה העקרונית מבמאים להיות או מאוד טובים או לא.
אני לא חושב שבאמת יש צורך להכנס עכשיו לרשימה מפורטת, הבאתי כמה דוגמאות מוקדם יותר אבל זה כלום, אתה מוזמן לחשוב על רשימת הבמאים הגדולים בהיסטוריה ולעשות את החשבון לבד. ולהמון אפשר לעשות בדיוק את אותה רשימת 'עשורים מוצלחים ועשורים לא מוצלחים'.
הנקודה שלי היא שבאמת נדיר יותר שבמאי נשאר בטופ תמיד (נניח כמו נולאן היום, שגם כן עובד רק 20 שנים בוא נזכור), מאשר למצוא כאלו שהקריירה שלהם נעה בין תקופות של קלאסיקות שנחקקות בהיסטוריה לבין תקופות בהן אכזה רודפת אכזבה וכל סרט נראה כמו אשפה עם במאי שאיבד כיוון.

ובנוסף, בוא נחכה לסוף הקריירה שלו כדי לשפוט את טיבה, רבים מהם נוטים לחזור לקאמבק לקראת סוף הקריירה. אולי ברטון לא יהיה מאותם 'המתקמבקים', וכרגע באמת קשה לראות את זה קורה, אבל לך תדע. אני רק מראה שזה די טבעי בקריירה שלמה של 'במאי על'.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אפריל 2019, 17:51

אף אחד לא אומר שהוא לא יחזור להיות במאי איכותי, אבל כרגע נראה שהוא ״אבד את זה״. מי יודע, אולי הוא יוציא משהו נהדר עוד 5 שנים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אפריל 2019, 19:44

ברור, אי אפשר לדעת והכל יכול להיות. כל מה שאמרתי בהודעה הראשונה זה שלא מדובר בעניין כל כך חסר תקדים, ואם כבר אז בסיפור די שכיח בהקשר של במאים שעובדים מספר עשורים. שם הייתה כנראה איזו חוסר הבנה וזה התגלגל טיפה יותר מדי :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אפריל 2019, 02:02

אחד הקאסטים הכי טובים שראיתי:

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים