נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Baba Yaga
Warrior

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Baba Yaga » 19 נובמבר 2017, 20:03

במימדים הוא כבר עבר את שוורצנגר, אבל אתה צודק הוא פשוט מנצל את דקות התהילה שלו עד שימצאו את השרירן הבא ובינתיים חותם על כל הצעת ליהוק ללא שום בקרת איכות.
מה שכן, בסדרה בולרז של HBO הוא משחק לא רע בכלל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2017, 20:12

Laskin כתב:זה שינוי מבורך, נראה שהם למדו מהפעם הקודמת

זה לא משהו שהם למדו, זה לדעתי עריכה מאוד קיצונית. רואים מהטריילרים איך סרט "סניידרי" הפך לסרט הרבה יותר "נוקמי". אולי הבנת אותי הפוך, לא התכוונתי שחלקים גדולים מהסרט לא היו בטריילר, התכוונתי שחלקים גדולים מהטריילר לא היו בסרט, כלומר נחתכו בעריכה. אם עוקבים ממש קרוב אחרי הטריילרים, אפשר להבין שהסרט ממש שונה עם הזמן.

אביב, אולי תצא גרסה רחבה יותר אבל אני לא חושב שהיא תכלול את כל הסצנות הללו מאחר וחלקן מאוד קודרות ו-DC רוצים סרט שמח ולבבי שמשפריץ בדיחות מימין ומשמאל. דוגמה ממש טובה היא הסצנה של
ספויילר: הצג
וונדרוומן בבנק. בסרט היא זורקת את הפצצה לאויר והיא מתפוצצת בשמיים כשכולם שמחים ובטוחים, בטריילר היא מתפוצצת בתוך הבנק. זאת דוגמה ספציפית לשינוי קטן שכבר לא תראה איך הוא נגמר במקור.

מעבר לזה אתה יכול לראות סצנות שלמות שעברו מהלילה ליום (כשסופרמן קם לתחיה והוא מבולבל, בטריילר הסצנה הייתה בלילה), סצנות שהאוירה בהן שונתה (למשל האקט הסופי ברוסיה היה קודר וכחול ובסרט הוא היה בוהק ואדום. שלא נדבר על החליפה של סופרמן, בחיים שלי לא הייתי מסנוור מכחול ואדום כל כך בוהקים), סיפורי צד כבדים נחתכו (ספציפית סייבורג שלפי הטריילרים צלמו לו סצנות מקור שכוללות את אמא שלו, הוא משחק פוטבול בתיכון והרחבה על כל נושא התאונה והטרגדיה שלו) ולדעתי גם החליפה השחורה של סופרמן נחתכה מהסרט כי הנרי קאוול העלה באינסטגראם תמונה שלה שנה שעברה והיא לא הופיעה בסרט (יחד עם הסצנה שהוא מפתיע את אלפרד ליד האוטו שהוא מתקן). אני חושב שהסרט לא רק קוצץ באורך, הוא ממש שונה. אני בטוח ב-100% שסופרמן קם לתחיה בקו עלילה שונה לגמרי שכלל כמה וכמה סצנות שלו כסופרמן מרושע.

כלומר זה לא מקרה BVS שהסרט קוצר ואתה מקבל בDVD את הגרסה המאורכת (אבל עדין לא המקורית של ה-4 שעות) עם אקסטרה חצי שעה, זה מקרה יחידת המתאבדים שהסרט שונה מקצה לקצה רק שהפעם יש סרט קוהרנטי וחביב במקום קלאסטר פאק משמים כמו ביחידת המתאבדים.

BIA, מה שראית זה מה שמארוול מספקים ב90% מהסרטים שלהם, לטוב ולרע.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2017, 20:45

זה הסרט השלישי או רביעי ברצף שלהם שאתה אומר את זה (;
אולי פשוט נסכים שהעריכה בטריילרים לא משקפת את העריכה של הסרטים בהרבה מקרים וזהו? (:

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 19 נובמבר 2017, 21:20

האמת שכל מה שציינת פה לא היה מוכר לי כי נמנעתי מלצפות בכל הטריילרים חוץ מהראשון שלא יברח להם עוד מקרה דומסדיי.
ספויילר: הצג
אבל באמת שאלתי את עצמי בסרט איפה החליפה השחורה והזקן
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2017, 00:56

Laskin כתב:זה הסרט השלישי או רביעי ברצף שלהם שאתה אומר את זה (;
אולי פשוט נסכים שהעריכה בטריילרים לא משקפת את העריכה של הסרטים בהרבה מקרים וזהו? (:

בBVS הבעיה הייתה שסניידר חיי בסרט שהוא הולך לעשות 4 שעות מה שמן הסתם לא קרה. עובדתית הUNCUT הרבה יותר טוב ואם היית מקבל את הגרסה הארוכה יותר הוא היה אפילו יותר טוב אם מה שאומרים על הסצנות החסרות נכון. הוא היה סרט לא קוהרנטי. SS היה קלאסטרפאק טוטאלי כתגובה לBVS, רק כי דיוויד אייר הוא אדם סופר קודר ו-DC פחדו מקודר אחרי BVS. לפי מה שאני יודע WW יצא בדיוק כמו שעשו אותו, הם טוענים שכמעט כלום לא נשאר על רצפת חדר העריכה (כנל איש הפלדה) וליגת הצדק עבר RESHOOTS מאוד מסיבים ולפי הטריילרים רואים שחלקים ענקיים בו שונו וחלקים קיימים עברו שינויי טון.

וורנר צריכים פשוט להרגע, לתת לבמאים שלהם לעשות מה שהם רוצים לעשות כי הם שוכרים במאים נהדרים ואז אונסים להם את הסרטים באמצע ההליך. זה ממש מבאס כי זאת נבואה שמגשימה את עצמה: וורנר מתערבים, הסרט סובל מזה, הקהל מגיב לא טוב ולכן וורנר מתערבים שוב. מעגל קסמים ממש מבאס, ביחוד שהם היו צריכים להבין שWW היה סרט טוב לא כי הוא היה צבעוני אלה כי הם נתנו לבמאית לעשות את הסרט שהיא רצתה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 נובמבר 2017, 19:44

לא, סניידר הוא לא במאי נהדר. הוא חלק גדול מהבעיה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2017, 20:04

1) לא ברור לי מי אמר שסניידר נהדר, כלומר לא ברור למי הגבת.
2) יש לסניידר סרטים ממש טובים. ווטצ'מן גרסת הבמאי (ספציפית היא) הוא סרט פשוט מצויין, השני שליש הראשונים של איש הפלדה מעולים וגם לבטמן נגד סופרמן היה פוטנציאל אם היה לWB את האומץ להוציא סרט של 4 שעות או לחילופין היו מגבילים אותו מראש לשעתיים וחצי במקום לתת לו להתפרע עם 4 שעות ואז לחתוך לשעתיים וחצי תוכן שלא מתאים לשעתיים וחצי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 נובמבר 2017, 21:31

כתבת שוורנר שוכרים במאים נהדרים ואז אונסים אותם (מסוג הטענות החביבות עליך). מזה אפשר להסיק שהתכוונת גם לסניידר.

כן, ווצ'מן היה לא רע. אבל הוא היוצא מן הכלל. שאר הסרטים שלו פשוט פח, במיוחד BVS שהיה פשוט נורא, בלי קשר לכמה חתכו או לא חתכו. אפוקליפסה עכשיו היה סרט של 5.5 שעות שנחתך לשעתיים וחצי והוא עדיין יצירת מופת. זה לא קשור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2017, 21:56

InterAl כתב:כתבת שוורנר שוכרים במאים נהדרים ואז אונסים אותם (מסוג הטענות החביבות עליך). מזה אפשר להסיק שהתכוונת גם לסניידר.

כן, ווצ'מן היה לא רע. אבל הוא היוצא מן הכלל. שאר הסרטים שלו פשוט פח, במיוחד BVS שהיה פשוט נורא, בלי קשר לכמה חתכו או לא חתכו. אפוקליפסה עכשיו היה סרט של 5.5 שעות שנחתך לשעתיים וחצי והוא עדיין יצירת מופת. זה לא קשור.

פאטי ג'נקינס במאית מעולה, דיוויד אייר במאי מעולה וכן, גם סניידר במאי טוב עם סגנון מאוד מיוחד למרות שאני לא חושב שהוא ברמה של שניהם. וכן, התערבות של וורנר עשתה סלט מהסרטים הללו, זה לא "טיעון חביב" שלי, זאת עובדה. כשנאולן עושה סרט רע, תאשים את נאולן, כשאולפן שולט בסרט תאשים את האולפן.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 נובמבר 2017, 22:32

אתה צריך ללמוד להבדיל בין דעה לעובדה. לומר שוורנר הרסו את הסרטים זאת דעה, לא עובדה. לומר שגרסת ה-uncut של BVS היא עובדתית (!) טובה יותר, זה בכלל מגוחך. אמנם לא ראיתי אותה כי סבלתי כשראיתי את הסרט בקולנוע, אבל אני די בטוח שלא אסכים שהיא טובה יותר גם אם אצפה בה. עד היום כל גרסאות הבמאי/uncut שראיתי היו משמעותית פחות טובות מהגרסה הקולנועית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2017, 22:51

InterAl כתב:אתה צריך ללמוד להבדיל בין דעה לעובדה. לומר שוורנר הרסו את הסרטים זאת דעה, לא עובדה. לומר שגרסת ה-uncut של BVS היא עובדתית (!) טובה יותר, זה בכלל מגוחך. אמנם לא ראיתי אותה כי סבלתי כשראיתי את הסרט בקולנוע, אבל אני די בטוח שלא אסכים שהיא טובה יותר גם אם אצפה בה. עד היום כל גרסאות הבמאי/uncut שראיתי היו משמעותית פחות טובות מהגרסה הקולנועית.

אז לא ראית ואתה חווה דיעה, נראה לי שאתה צריך להבדיל בין דיעה לעובדה.

אין לי מושג איך הסרטים היו יוצאים אם וורנר לא היו נוגעים בהם. עובדתית וורנר התרסקו בכל הכוח על הבמאים הללו וגרמו לשינויים קיצוניים בסרטים, לא בגלל האיכות של הסרטים אלה בגלל גורמים חיצוניים כמו זמן ריצה ותלונות על "צבעוניות" או הומור. השינויים הקיצוניים בסרטים הפכו אותם ללא קוהרנטים ומבולגנים. זאת עובדה. העניין של הדיעה מגיע רק בהשוואה בין הגרסה המקורית לתוצר אחרי ההתערבות של וורנר ובגלל שאנחנו לא מכירים את הגרסה המקורית אנחנו לא באמת יכולים לדעת אם סרט היה טוב או לא בגרסה המקורית שלו. אני כן יכול לדעת שסרט מבולגן ולא קוהרנטי הוא סרט בעייתי, אז אני יוצא בהנחה המוטרפת שלפני שחתכו סרט כמו קצבים הוא כנראה היה קצת יותר קוהרנטי, ביחוד שהגרסה המורחבת עובדתית הופכת אותו לכזה.

אגב, אני יכול להפנות אותך ללא מעט גרסאות במאי שהן טובות פי כמה מהסרט המקורי, אפילו שניים של סניידר, ווצ'מן ובטמן נגד סופרמן. שני סרטים שהרוויחו המון מגרסת הבמאי שלהם.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 נובמבר 2017, 23:07

לא חוויתי דעה, קרא שוב מה שכתבתי. בנוגע לגרסאות במאי, אתה יכול להפנות, אבל אני כנראה לא אסכים בכל מקרה. ראיתי לא מעט גרסאות במאי של סרטים שאהבתי, ותמיד חשבתי שהגרסה הקולנועית טובה יותר. עריכה זה לא דבר סתמי ומיותר, זאת אמנות, וכשמוציאים סרט לקולנוע משתדלים להוציא את הגרסה הטובה ביותר שאפשר. וכן, זמן ריצה זה מאוד חשוב. אין שום סיבה שסרטים מהסוג הזה (ולטעמי סרטים בכלל) יהיו מעבר ל-120-150 דקות. מניסיוני, סרטים שחורגים מהטווח הזה יוצאים נפסדים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2017, 00:03

InterAl כתב:לא חוויתי דעה, קרא שוב מה שכתבתי. בנוגע לגרסאות במאי, אתה יכול להפנות, אבל אני כנראה לא אסכים בכל מקרה. ראיתי לא מעט גרסאות במאי של סרטים שאהבתי, ותמיד חשבתי שהגרסה הקולנועית טובה יותר. עריכה זה לא דבר סתמי ומיותר, זאת אמנות, וכשמוציאים סרט לקולנוע משתדלים להוציא את הגרסה הטובה ביותר שאפשר. וכן, זמן ריצה זה מאוד חשוב. אין שום סיבה שסרטים מהסוג הזה (ולטעמי סרטים בכלל) יהיו מעבר ל-120-150 דקות. מניסיוני, סרטים שחורגים מהטווח הזה יוצאים נפסדים.

התנצלות מראש, זה רנט ארוך.

גרסאות במאי יכולות להיות נהדרות ויכולות להרוס סרט. בשני המקרים של סניידר, ווטצ'מן ו-BVS, מדובר בגרסאות שמשפרות את הסרט משמעותית. כן, זאת דיעה שלי, אבל אם תחטט טיפה תגלה שזה קונצנזוס מאוד רחב ואני בטוח שכמה אנשים פה יוכלו להעיד בנושא. אני לגמרי מסכים שיש גרסאות במאי שלא משפיעות על איכות הסרט או גורעות ממנו, ג'ורג' לוקאס ידוע בהתעסקויות המיותרות שלו ואני יכול להעיד אישית שגרסת הבמאי של דוני דארקו פשוט משמידה את הסרט כי חלקים שהיו מסתוריים ונתנו לצופה להבין לבד נדחפים לגרון בסצנה סופר מיותרת שהופכת מסתורין לבנאליות. רוב גרסאות הבמאי מוסיפות סצנה או שתיים, לפעמים משנות קלות סצנות קיימות, אבל במקרה של BVS מדובר בחצי שעה שלמה ששזורה לתוך הסרט, לא סתם ווקי CGI שעובר מול המצלמה במלחמת הכוכבים.

בנושא העריכה, גם כאן אני מסכים. אבל זה לא בדיוק המקרה כאן. בליגת הצדק, BVS ויחידת המתאבדים נראה שהבמאים רצו לקחת כיוון מסויים והאולפנים היו לגמרי איתם ואז כשסיימו לצלם את הסרטים האולפן עשה 180. אני בטוח שאתה מבין שיש כאן בעיה למרות שסרטים נעשים בחדר העריכה. תסריט נכתב, אוסף של סצנות צולמו והציפיה הייתה ליצור סרט מסויים ואז פתאם וורנר התהפכו בגלל תגובה לסרט כזה או או אחר. זה בעייתי מאוד וכשיש סרט כמו BVS שמשלב כמה וכמה קוי עלילה מקבילים שבסוף קורסים אחד לתוך השני, זה באמת קשה לבנות סרט קוהרנטי בלי לעשות צילומים מחדש מאוד נרחבים. חתכו בעלילה של לקס בגרסת הקולנוע, אז הקטע של האסירים שבטמן מתייג לא היה ברור. חתכו בעלילת אפריקה, אז כל הקו עלילה של לואיס ליין לא היה ברור. חתכו בסצנת סנאט, אז פתאום סופרמן הופך לדושבאג במקום להיות נשמה טובה וכך הלאה. זה פגע בסרט בצורה קשה, אוסף עלילות מבולגנות כי לא קבלת מספיק מהן אבל בו בזמן אי אפשר לחתוך אף אחת מהן החוצה כי הן שזורות אחת בשניה.

ליגת הצדק זה מקרה אחר, בגלל שמדובר באוסף עלילות מופרדות ועלילה אחת ראשית, סניידר/ווידון יכלו לעשות קיצוצים ענקיים ועדין לשמור על סרט קוהרנטי. למשל הטריילרים הראו שהיה סיפור מקור לפלאש וסיפור מקור לסייבורג, אני בטוח שלחתוך אותם חסך להם דקות ארוכות מהסרט. אז אתה מכיר אותם קצת פחות, הסרט הופך לקצת יותר שטחי, אבל העלילה לא הופכת לבלגן. בשילוב עם תקציב מאוד גבוה לצילומים מחדש, הם הצליחו ליצור סרט שמרגיש כאילו הוא תוכנן מראש להיות כזה.

הקאט הראשון של BVS היה 4 שעות. זה זמן ריצה הגיוני? ממש לא, לא ברור לי איך WB זרמו עם זה בהתחלה ובטח לא ברור לי למה סניידר והצוות שלו בכלל הפיקו משהו כזה. אז כן, זה לגמרי אשמת סניידר שהוא ביים סרט של 4 שעות וציפה שWB ישחררו אותו לקולנוע בצפיה לעשות מליארד דולר. אבל אי אפשר להכחיש, לפחות אחרי שרואים איך גרסת הבמאי שפרה את הסרט משמעותית, שכנראה היה שם משהו לא רע בכלל באורך של 4 שעות.

כשBVS יצא היו כלפיו 100 תלונות, רובן נוגעות לעלילה או הצורה שבה הדמויות מוצגות. הסצנה באפריקה הייתה מוזרה והובילה לקו עלילה של לואיס שהיה לא ברור, לקס נשמע כמו ברברן רנדומאלי, בטמן נראה כמו רשע רצחני, סופרמן היה אפתי ולא ידע מה זה להציל בן אדם וכך הלאה. בנוסף לכל אלה היו גם תלונות טון, למשל שהסרט קודר מדי או שיש יותר מדי פאתוס ומעט מדי שיחות אמיתיות בין דמויות. מה שמעניין הוא שכשיצאה גרסת הבמאי המון תלונות נפתרו, פתאום היה ברור למה בטמן רצחני ושהוא נדחף מעבר לקצה ולא שזה פשוט הבטמן של הDCEU. פתאום סופרמן הציל אנשים והראה אנושיות כי הסצנות הללו נחתכו מהסרט. פתאום הקו עלילה של לואיס הפך להגיוני, החלקים שעשו אותו הגיוני נחתכו בגרסה המקורית וכך הלאה.

BVS לא היה הופך להיות סרט של מארוול עם צחוקים וציפורים מצייצות אם היו נותנים לסניידר להוציא את המפלצת 4 שעות שלו, אבל כן היית מקבל דמויות עם מניע ברור, מוגדרות הייטב ועלילה קוהרנטית לאורך הסרט. אתה בטח שואל על מה אני מתבסס, התשובה היא שאני מתבסס על שני דברים - הראשון הוא שגרסת הבמאי שפרה את כל התחומים שציינתי כי היא החזירה חלקים חסרים בפאזל ואני משער שאם נכניס עוד חלקים חסרים בעיות אחרות יפתרו; השני הוא שתלונות על הסרט עובדתית נפתרו בסצנות חסרות שסניידר והכותבים דברו עליהן אבל מעולם לא ראינו אותם.

בכל מקרה, הנקודה שלי היא ש-WB אישרו BVS ארוך בצורה מוגזמת ואז אחרי שכל הצילומים הסתיימו ולא היו יותר צילומים נוספים הם כפו מנדט של 2.5 שעות שזה 1.5 שעות פחות מהקאט המקורי. זה פגע בBVS. אני לא יודע איך היה הCUT של 4 שעות, אבל אני כן יודע שכל סצנה שהוסיפו לסרט מאז היציאה הקולנועית רק שפרה אותו כי הבעיה העיקרית של הסרט הייתה סצנות חתוכות, חוסר ברקמה מחברת ומניעים של דמויות שנעלמו אבל פתאום חזרו בסצנות חסרות.

אבל אתה יודע מה, קאט של 4 שעות זה פשוט לא הגיוני אז אני לא יכול באמת להאשים את WB בזה, סך הכל היו עשרות אנשים בדרך שהיו אמורים לעצור את הפרוייקט ולעשות חושבים כולל סניידר עצמו והוא לא עשה את זה. איזה בר דעת היה חושב להוציא סרט של 4 שעות שאמור להיות סרט מליארד דולר? אני מאשים את WB במשהו אחר, הסטריה טוטאלית אחרי שBVS יצא. ברגע שהוא יצא, הם לקחו את כל הביקורות הלא נכונות ורצו לסרטים שלהם שנמצאים כבר בצילומים וכפו עליהם מנדטים בלתי אפשריים. אתה לא יכול לקחת את יחידת המתאבדים, סרט סופר קודר (על פי הטריילר הראשון והבמאי, ראית פעם סרט של דיוויד אייר?) ולהפוך אותו לסרט מארוול. WB פשוט לקחו CUT של אייר, CUT של חברת טריילרים ועשו בינהם מישמאש על פי הקטעים שהקהל הכי אהב. הסרט הזה נראה בדיוק ככה, כמו קלאסטרפאק עריכתי.

עכשיו עם ליגת הצדק הם עשו משהו דומה, פשוט הפעם היה להם מספיק זמן והסרט היה מספיק חשוב כדי שהם יביאו במאי חדש ויעשו RESHOOTS. אז קבלת בעיות שנבעו מהמנדטים שלהם (זמן ריצה סופר קצר ביחס למקור, CGI רע בחלקים שצולמו לפני כמה שבועות ולפעמים עיצוב שנראה מגוחך כי החליפות, התאורה והסטים נבנו ללוק סניידרי קודר ופתאום מריצים עליהם פילטרים של לוני טונס) אבל יש לך סרט קוהרנטי אבל שטחי וקצת סתמי. אני בטוח שליגת הצדק הבא יהיה הרבה יותר טוב, הפעם הם ידעו מהיום הראשון מה הם רוצים לעשות. אבל אתה לא יכול להכחיש שלעשות 180 על פרוייקט שכבר צולם כנראה יצור את המפלצת של פרנקנשטיין.

אני יודע שאני נשמע כמו תקליט שבור, שאני אומר את זה על כל סרט DC חוץ מאשר WW מאז BVS, אבל יש לזה סיבה. BVS הכניס אותם לפאניקה ושלושה סרטים היו כבר בהפקה מלאה כשהם נכנסו לפאניקה, יחידת המתאבדים, WW וליגת הצדק. WW פגע בדיוק איפה שהם רצו ממילא, סרט של שעתיים וקצת, יחסית צבעוני, חיובי ועם הומור אז הוא לא ננגע חוץ מאשר חיזוק פלאטת הצבעים. יחידת המתאבדים וליגת הצדק? הם כבר עברו שינוי עמוק, ההבדל העיקרי בינהם הוא שליגת הצדק רק התחיל צילומים שבועיים אחרי שיצא BVS בזמן שיחידת המתאבדים כבר היה עם CUT ראשון מוכן. אז יחידת המתאבדים הפך לקלאסטרפאק, הרי אתה לא יכול לשנות סרט 180 מעלות ארבעה חודשים לפני שהוא יצא. לעומת זאת ליגת הצדק יכל לעבור שינויים יותר מהיסוד והוא גם היה חשוב מספיק כדי לקבל RESHOOTS בעשרות מליונים. מכאן והלאה, הסרטים לפחות יהיו מה שהבמאי שלהם התכוון שהם יהיו ומיום ראשון הוא ידע למה הוא נכנס (כלומר משהו צבעוני, מצחיק, חיובי וקצר יחסית).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2017, 00:49

רק בנושא ה4 שעות, אני לא מכיר את הסיפור על תכנון מקורי ל4 שעות סרט ככה שאני לא יודע עד כמה הם היו בכיוון הזה בצורה רצינית, אבל אפשר לציין ש"שיבת המלך" הוא סרט של 3 שעות ו20 דקות בגרסה הקולנועית שלו, ולא מפחות מ4 שעות ו2 דקות בגרסאת הבמאי. לא בהכרח דבר טוב, אבל "שיבת המלך" היה סרט של מילארד דולר הרבה לפני שמישהו חשב שגיבורי על יכולים לעשות מיליארד דולר, ככה שזה לא חסר תקדים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2017, 02:05

Stick כתב:רק בנושא ה4 שעות, אני לא מכיר את הסיפור על תכנון מקורי ל4 שעות סרט ככה שאני לא יודע עד כמה הם היו בכיוון הזה בצורה רצינית, אבל אפשר לציין ש"שיבת המלך" הוא סרט של 3 שעות ו20 דקות בגרסה הקולנועית שלו, ולא מפחות מ4 שעות ו2 דקות בגרסאת הבמאי. לא בהכרח דבר טוב, אבל "שיבת המלך" היה סרט של מילארד דולר הרבה לפני שמישהו חשב שגיבורי על יכולים לעשות מיליארד דולר, ככה שזה לא חסר תקדים.

ועדין מהלך מפחיד לאולפן. היום זה לא 2003, כל שלושה שבועות יוצא סרט יחסית גדול וצריך להביא מכה כמה שיותר גדולה בשלושה שבועות האלה אחרת אתה בבעיה. שר הטבעות יצא בתקופה שלא היה אף בלוקבאסטר בין ספטמבר למאי והסרטים של הסדרה יצאו כולם בדצמבר. היום יש לך כל נובמבר סרט מארוול, כל דצמבר מלחמת הכוכבים וכך הלאה. אין כבר דבר כזה קולנוע פנוי למשך חודשים. מן הסתם יש חריגים, אבל בכלליות סרט סופר ארוך זה סיכון גדול. מצד אחד אני יכול להבין את WB והפחד מסרט של 3+ שעות, מצד שני הייתי מת לראות את המגה סרט הזה.

אבל כמו שאמרתי בפוסט הארוך מדי שאף אחד לא באמת יקרא, ליצור אפוס של 4 שעות זאת טעות מכל הסובבים את הפרוייקט, מהאולפן ועד הבמאי והכותב. הבעיה העיקרית שלי היא לא מה שוורנר עשו לBVS, זה מובן, הבעיה העיקרית שלי היא ההסטריה הטוטאלית שעוטפת את האולפן הזה מאז שיצא BVS. בנוסף אני גם מאוכזב מהעיתונאים המבקרים שהצביעו על כל הדברים הלא נכונים. מבאס אותי שמה שדרשו זה בדיחות וצבעוניות במקום סיפור קוהרנטי, מניעים ברורים לדמויות ועומק. אלה הקולות שWB שמעו ואלה התיקונים שהם עשו בסרטים שלהם ובסופו של דבר יצא שהם מישרים קו עם מארוול במקום לעשות משהו משלהם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2017, 08:50

היי, אני קראתי את הפוסט הארוך מדי. אבל גם ראיתי את גרסאת הבמא של "שיבת המלך" ככה ש.. :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2017, 10:39

זה הפוסט 4 שעות שלי ואף אולפן לא אפס אותי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 נובמבר 2017, 13:27

על סמך מה אתה טוען שסניידר תכנן סרט של 4 שעות? זה שהוא צילם 4 שעות? אין קשר. היו סרטים רבים שקוצצו אפילו יותר, ועדיין יצאו מעולים (הבאתי קודם את אפוקליפסה כדוגמה). אני חושב שזה ברור שסניידר לא באמת תכנן להוציא סרט של 4 שעות לקולנוע. אבל בסופו של דבר אתה חוזר בך ולא מאשים את וורנר בנושא, אז בסדר. בנוגע ליחידת המתאבדים וליגת הצדק, אין לי מושג כי לא צפיתי בהם. אתה טוען שוורנר נכנסו להיסטריה והרסו אותם. אולי. לא סיפקת ראיות לכך, אז אני חושב שמדובר בספקולציה שלך ותו לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2017, 15:36

InterAl כתב:על סמך מה אתה טוען שסניידר תכנן סרט של 4 שעות? זה שהוא צילם 4 שעות? אין קשר. היו סרטים רבים שקוצצו אפילו יותר, ועדיין יצאו מעולים (הבאתי קודם את אפוקליפסה כדוגמה). אני חושב שזה ברור שסניידר לא באמת תכנן להוציא סרט של 4 שעות לקולנוע. אבל בסופו של דבר אתה חוזר בך ולא מאשים את וורנר בנושא, אז בסדר. בנוגע ליחידת המתאבדים וליגת הצדק, אין לי מושג כי לא צפיתי בהם. אתה טוען שוורנר נכנסו להיסטריה והרסו אותם. אולי. לא סיפקת ראיות לכך, אז אני חושב שמדובר בספקולציה שלך ותו לא.

Batman v Superman: Dawn of Justice editor, David Brenner, has revealed that the first cut of Zack Snyder's film was around four hours long.

הקאט המקורי היה 4 שעות, הextended cut הוא 3 והקולנועי שעתיים וחצי. בנושא יחידת המתאבדים ולגת הצדק, מדובר בעובדות אבל זה סיפר פאזלי שדורש להביא לכאן המון מקורות שכבר היו וסופרו בנושא הזה בשנה האחרונה כך שאין לי באמת כוח על אייפון להתחיל להביא עשרה ציטוטים ומקורות אבל אני משער שכל מי שעקב כאן אחרי יחידת המתאבדים וליגת הצדק מכיר את כל הסיפורים. ספציפית על ליגת הצדק אתה יכול לראות קוי עלילה שלמים בטריילרים שלא נמצאים בסרט או סצנות שבסרט נראות ויזואלית אחרת לגמרי אחרי השינויים שהם עשו.

להגיד את האמת, אני לא מבין את הדיון הזה עד הסוף. לא ראית את יחידת המתאבדים, לא ראית את ליגת הצדק ולא ראית את הגרסה המורחבת של bvs אז אני מרגיש קצת כאילו אני מדבר אל עצמי. גם הדוגמה החוזרת של אפוקליפסה עכשיו נחמדה אבל להביא את אחד הסרטים הכי נדירים בהסטוריה כדוגמה, זה לא ממש עובד. גם לתת לשחקן הראשי שלך לברבר נאומים מאולטרים זהקטסטרופה 99% מהזמן וברנדו עושה את זה כמו מלך באפוקליפסה. ברק בבקבוק זה לא ממש מעיד על הכלל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 נובמבר 2017, 18:39

גם אם הקאט המקורי היה 4 שעות, ברור שהוא לא תכנן שהקאט הסופי יהיה בסדר גודל הזה. לגבי יחידת המתאבדים וליגת הצדק - כן, אולי וורנר הרסו אותם. או שאולי הם הצילו אותם מאסון גדול אפילו יותר, מי יודע? אני רק יודע שלא ראיתי גרסת במאי שהעדפתי על הגרסה הקולנועית, ואני בספק שצפייה ב-BVS uncut היתה משנה את דעתי, כי זה סרט שמלכתחילה שנאתי (ואתה מלכתחילה אהבת). וצפייה ביחידת המתאבדים או בליגת הצדק בטח לא קשורה לעניין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2017, 20:55

InterAl כתב:גם אם הקאט המקורי היה 4 שעות, ברור שהוא לא תכנן שהקאט הסופי יהיה בסדר גודל הזה. לגבי יחידת המתאבדים וליגת הצדק - כן, אולי וורנר הרסו אותם. או שאולי הם הצילו אותם מאסון גדול אפילו יותר, מי יודע? אני רק יודע שלא ראיתי גרסת במאי שהעדפתי על הגרסה הקולנועית, ואני בספק שצפייה ב-BVS uncut היתה משנה את דעתי, כי זה סרט שמלכתחילה שנאתי (ואתה מלכתחילה אהבת). וצפייה ביחידת המתאבדים או בליגת הצדק בטח לא קשורה לעניין.

להגיד שגרסאות במאי לא יכולות לשפר סרט, זה פשוט לא נכון. יש המון סרטים שידועים בגרסאות הבמאי שלהם, לדוגמה בליידראנר המקורי פשוט לא צפי היום בגלל הקריינות של האריסון פורד שהייתה מנדט של האולפנים כי הם פחדו שאנשים לא יבינו את הסרט. רק ההסרה של הקריינות וההוספה של הסצנת חד קרן עשתה את הסרט אווירתי יותר, פחות צ'יזי והכניסה את כל האלמנט של "האם הוא רפלקנט או בן אדם". יש המון סרטים שגרסאות במאי שפרו אותם לאין שיעור.

כן, גרסת הבמאי לא תהפוך שונא BVS לאוהב BVS, אבל היא כן משפרת את הסרט משמעותית. סופרמן דמות שונה בגרסת הבמאי, קטעים חסרי הגיון הופכים להיות הגיוניים והתוכנית של לקס לות'ר מסובכת יותר והגיונית יותר מבגרסה הקולנועית. תקרא קצת על הגרסת במאי של BVS (יותר נכון הגרסה המאורכת, זאת לא גרסת הבמאי), אתה תראה שיש קונסנזוס מאוד רחב על כך שהיא משפרת את הסרט משמעותית. אישית אני חושב שהיא כל כך משפרת את הסרט שלא בטוח שהיה כזה בלגן סביבו כשהוא יצא אם הוא היה יוצא בגרסה הזאת.

בנושא ליגת הצדק ויחידת המתאבדים, אין לי מושג מה הם היו לפני (כלומר אני כן יודע שהם היו יותר רציניים וקודרים, פחות "מארווליים" ואני גם יודע על קטעים שהיו בהם ולא היו בגרסה הסופית אבל מן הסתם אני לא יכול להעיד לאיכות שלהם), אבל אני כן יודע שאני מעדיף סרט שהוא החזון של הבמאי והתסריטאי מאשר סרט שבאמצע שלו האולפן קבע מנדטים ששינו אותו משמעותית כי המבקרים לא אהבו ש-BVS היה סרט קודר והאולפן רצה סרט מארוול. מי יודע, אולי המקור היה נוראי, אבל לפחות הוא היה מה שהבמאים רצו ליצור ואז היינו יכולים להגיד שדיוויד אייר או זאק סניידר / ג'וס ווידן נכשלו. אני לא חושב שבחיים דיוויד אייר היה מסוגל לעשות קלאסטר פאק כמו יחידת המתאבדים, להתחשב בסרטים הקודמים שלו.

הבעיה העיקרית שלי היא ש"רציני וקודר" לא מעיד על איכות, רק על ז'אנר. כלומר הבעיות של סניידר ואייר לא היו (כנראה) האיכות של התוצרים שלהם אלה שהם היו קודרים ורציניים ו-WB רצו להפוך את היקום לפרחוני ומשעשע. הטון של הסרט זה הטריגר למנדטים של WB והטון הוא תגובה ישירה לביקורות על BVS. אם WB היו מתערבים כי הם לא חושבים שהסרטים עומדים בסטנדרט שלהם זה משהו אחד, אבל לצלם סרט עד סופו ואז להפוך אותו ב-180 בגלל זה? לא לעניין.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2017, 21:39

אני חושב שאתה קצת מפספס את הבעיה של הסרטים האלו.
סרטי מארוול הם סרטים מאוד טיפשיים, אבל אין עוררין שהם מנסים להיות כיפיים, קצביים, ופשוט בלי יומרות לחשיבות עצמית מיוחדת.
סרטי דיסי הם טיפשיים, לפחות לא פחות, רק שהם בעלי חשיבות עצמית מטורפת.
הבעיה היא לא "קודר", לאף אחד לא הייתה בעיה כשהאביר האפל היה "קודר". הבעיה היא לקחת סרט שהוא גם טיפשי, גם לא אומר כלום, וגם מלא (אבל מלא) בחשיבות עצמית. האביר האפל גם "קודר", גם בו יש לא מעט חשיבות עצמית, אבל ראה זה פלא הוא גם סרט חכם שמדבר על הרבה יותר מאמא בעלת אותו שם. עד כמה שאני זוכר האביר האפל די הצליח עם הקהל, ככה שכנראה "קודר" היא לא בעיה כזאת גדולה. (אגב, בגלל זה אני חושב שעלייתו זכור הרבה פחות, הוא הצליח בגלל ההייפ העצום שלו אבל בנינו במבחן הזמן הוא לא כל כך עומד. הוא גם כן סרט עם המון חשיבות שפשוט לא באמת אומר משהו).

הצד השני הוא שגם סרטי מארוול לא כאלה טובים, רוב המכריע של המבקרים לכמעט כל הסרטים של מארוול (מינוס שומרי הגלקסיה והנוקמים הראשונים, גם חייל החורף שהוא בעיניי נוראי ואין לי מושג מאיפה קיבל את התשבוחות האלו, אבל הוא היוצא דופן) מסכימים שמדובר בסרטים בינוניים שהם נהנו מהם, זה פשוט האלגוריתם של עגבניות רקובות שמתאים בדיוק, אבל בדיוק לסרטים האלו שמאדיר אותם להרבה יותר ממה שהם.
אני לדוגמה לא מאוד אוהב את הזאנר בכלל, ויותר מזה גם "איש הפלדה" הוא בעיניי מהיותר טובים בזאנר הזה, וגם bvs לדעתי נגיד נמצא יחד עם ממוצע מארוול (יחידת המתאבדים לעומת זאת הוא כנראה בתחתית של התחתית) אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמארוול מצליחים במה שהם מנסים ודיסי לא, ובסופו של דבר כשאתה יוצא מסרט בינוני וטיפשי אתה מעדיף לצאת מסרט בינוני וטיפשי שנהנתה בו ולא מסרט בינוני וטיפשי שבטוח שהוא לא טיפשי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 נובמבר 2017, 00:21

DrKeo כתב:
InterAl כתב:גם אם הקאט המקורי היה 4 שעות, ברור שהוא לא תכנן שהקאט הסופי יהיה בסדר גודל הזה. לגבי יחידת המתאבדים וליגת הצדק - כן, אולי וורנר הרסו אותם. או שאולי הם הצילו אותם מאסון גדול אפילו יותר, מי יודע? אני רק יודע שלא ראיתי גרסת במאי שהעדפתי על הגרסה הקולנועית, ואני בספק שצפייה ב-BVS uncut היתה משנה את דעתי, כי זה סרט שמלכתחילה שנאתי (ואתה מלכתחילה אהבת). וצפייה ביחידת המתאבדים או בליגת הצדק בטח לא קשורה לעניין.

להגיד שגרסאות במאי לא יכולות לשפר סרט, זה פשוט לא נכון. יש המון סרטים שידועים בגרסאות הבמאי שלהם, לדוגמה בליידראנר המקורי פשוט לא צפי היום בגלל הקריינות של האריסון פורד שהייתה מנדט של האולפנים כי הם פחדו שאנשים לא יבינו את הסרט. רק ההסרה של הקריינות וההוספה של הסצנת חד קרן עשתה את הסרט אווירתי יותר, פחות צ'יזי והכניסה את כל האלמנט של "האם הוא רפלקנט או בן אדם". יש המון סרטים שגרסאות במאי שפרו אותם לאין שיעור.

כן, גרסת הבמאי לא תהפוך שונא BVS לאוהב BVS, אבל היא כן משפרת את הסרט משמעותית. סופרמן דמות שונה בגרסת הבמאי, קטעים חסרי הגיון הופכים להיות הגיוניים והתוכנית של לקס לות'ר מסובכת יותר והגיונית יותר מבגרסה הקולנועית. תקרא קצת על הגרסת במאי של BVS (יותר נכון הגרסה המאורכת, זאת לא גרסת הבמאי), אתה תראה שיש קונסנזוס מאוד רחב על כך שהיא משפרת את הסרט משמעותית. אישית אני חושב שהיא כל כך משפרת את הסרט שלא בטוח שהיה כזה בלגן סביבו כשהוא יצא אם הוא היה יוצא בגרסה הזאת.

בנושא ליגת הצדק ויחידת המתאבדים, אין לי מושג מה הם היו לפני (כלומר אני כן יודע שהם היו יותר רציניים וקודרים, פחות "מארווליים" ואני גם יודע על קטעים שהיו בהם ולא היו בגרסה הסופית אבל מן הסתם אני לא יכול להעיד לאיכות שלהם), אבל אני כן יודע שאני מעדיף סרט שהוא החזון של הבמאי והתסריטאי מאשר סרט שבאמצע שלו האולפן קבע מנדטים ששינו אותו משמעותית כי המבקרים לא אהבו ש-BVS היה סרט קודר והאולפן רצה סרט מארוול. מי יודע, אולי המקור היה נוראי, אבל לפחות הוא היה מה שהבמאים רצו ליצור ואז היינו יכולים להגיד שדיוויד אייר או זאק סניידר / ג'וס ווידן נכשלו. אני לא חושב שבחיים דיוויד אייר היה מסוגל לעשות קלאסטר פאק כמו יחידת המתאבדים, להתחשב בסרטים הקודמים שלו.

הבעיה העיקרית שלי היא ש"רציני וקודר" לא מעיד על איכות, רק על ז'אנר. כלומר הבעיות של סניידר ואייר לא היו (כנראה) האיכות של התוצרים שלהם אלה שהם היו קודרים ורציניים ו-WB רצו להפוך את היקום לפרחוני ומשעשע. הטון של הסרט זה הטריגר למנדטים של WB והטון הוא תגובה ישירה לביקורות על BVS. אם WB היו מתערבים כי הם לא חושבים שהסרטים עומדים בסטנדרט שלהם זה משהו אחד, אבל לצלם סרט עד סופו ואז להפוך אותו ב-180 בגלל זה? לא לעניין.

לדעתי הגרסה הטובה ביותר של בלייד ראנר היא הגרסה הקולנועית. הסוף שלה מספק יותר, בעוד שגרסת הבמאי מסתיימת בחטף ובצורה מתסכלת. השאלה האם דקארד הוא רפליקנט או לא היא חסרת חשיבות לדעתי, וגם בספר זה די non issue. אז כן, גם פה אני לא מסכים בנוגע לעליונות גרסת הבמאי, למרות שהיא נחשבת בד"כ לחובה בקרב מעריצים.

ולדעתי BVS הוא סרט שעשוי רע מהמון בחינות. לראות גרסה ארוכה יותר שלו היתה רק גורמת לי לסבול יותר. אז כן, אני שמח שוורנר חתכו אותו "כמו קצבים", כי עוד כמה סצינות שמחדדות את המוטיבים של באטמן לא היו משנות את דעתי עליו יותר מדי.

לגבי SS, אני לא יודע למה אתה כ"כ תופס מדייויד אייר. אישית, לא סבלתי את fury וחשבתי שהוא סרט נוראי. לפני זה הוא עשה סרט בשם sabotage שנקטל בביקורות וגם בקרב הצופים, אפילו יותר מ-SS. היו לו עוד כמה פלופים לא קטנים מחיפוש קצר ברשת. מצד שני, אין ספק שהוא עשה גם כמה סרטים טובים, כמו training day שאהבתי (למרות שהוא לא ביים, רק כתב). סה"כ נראה שהוא די hit or miss, כך שהפלופ של SS לא אמור להפתיע יותר מדי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 נובמבר 2017, 02:41

Stick כתב:אני חושב שאתה קצת מפספס את הבעיה של הסרטים האלו.
סרטי מארוול הם סרטים מאוד טיפשיים, אבל אין עוררין שהם מנסים להיות כיפיים, קצביים, ופשוט בלי יומרות לחשיבות עצמית מיוחדת.
הבעיה היא לא "קודר", לאף אחד לא הייתה בעיה כשהאביר האפל היה "קודר". הבעיה היא לקחת סרט שהוא גם טיפשי, גם לא אומר כלום, וגם מלא (אבל מלא) בחשיבות עצמית. האביר האפל גם "קודר", גם בו יש לא מעט חשיבות עצמית, אבל ראה זה פלא הוא גם סרט חכם שמדבר על הרבה יותר מאמא בעלת אותו שם. עד כמה שאני זוכר האביר האפל די הצליח עם הקהל, ככה שכנראה "קודר" היא לא בעיה כזאת גדולה. (אגב, בגלל זה אני חושב שעלייתו זכור הרבה פחות, הוא הצליח בגלל ההייפ העצום שלו אבל בנינו במבחן הזמן הוא לא כל כך עומד. הוא גם כן סרט עם המון חשיבות שפשוט לא באמת אומר משהו).

הצד השני הוא שגם סרטי מארוול לא כאלה טובים, רוב המכריע של המבקרים לכמעט כל הסרטים של מארוול (מינוס שומרי הגלקסיה והנוקמים הראשונים, גם חייל החורף שהוא בעיניי נוראי ואין לי מושג מאיפה קיבל את התשבוחות האלו, אבל הוא היוצא דופן) מסכימים שמדובר בסרטים בינוניים שהם נהנו מהם, זה פשוט האלגוריתם של עגבניות רקובות שמתאים בדיוק, אבל בדיוק לסרטים האלו שמאדיר אותם להרבה יותר ממה שהם.
אני לדוגמה לא מאוד אוהב את הזאנר בכלל, ויותר מזה גם "איש הפלדה" הוא בעיניי מהיותר טובים בזאנר הזה, וגם bvs לדעתי נגיד נמצא יחד עם ממוצע מארוול (יחידת המתאבדים לעומת זאת הוא כנראה בתחתית של התחתית) אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמארוול מצליחים במה שהם מנסים ודיסי לא, ובסופו של דבר כשאתה יוצא מסרט בינוני וטיפשי אתה מעדיף לצאת מסרט בינוני וטיפשי שנהנתה בו ולא מסרט בינוני וטיפשי שבטוח שהוא לא טיפשי.

אני לא באמת מסכים עם מה שאתה אומר. BVS מדבר על הרבה דברים, הקונספט של אלוהים, שנאת זרים, טרור ובכלליות המון THEMES של ארה"ב פוסט 9/11. אפשר להרים טענה די בקלות שבטמן מיצג את הגישה של ארה"ב פוסט 9/11. יש הבדל מאוד גדול בין לא לאהוב סרט ללקרא לו שטחי ואני במיוחד לא אוהב כשאנשים נטפלים לסצנת מרת'ה. אני לא סובל את מלהולנד דרייב, אבל אני לא חושב שהוא שטחי (לא שאני טוען שBVS הוא מלהולנד דרייב). הדוגמה של האביר האפל קודר וגם BVS קודר דווקא מדגישה את העניין. הבמקרים קוטלים את BVS על זה שהוא קודר ונכון שאם הוא היה פסטיבל בדיחות מצחיקות צבעוני אז הוא היה מקבל ביקורות יותר טובות, אבל אפשר להגיד את זה על כל סרט קולנוע שמבקרים לא אהבו. הסרט גרוע? תצחיק אותם פעם ב-6 דקות ותעשה פיצוץ פעם ב-10 ולפחות הם נהנו קצת. אם תדביק לכל דבר סוכר הוא יהיה טעים יותר, אבל זה לא אומר שתקלת את הבעיות של הסרט, רק הסחת את הדעת מהם. כלומר במקום להצביע על הבעיות של הסרט, שרובן נובעות מבעיות עריכה, המבקרים לא הבינו למה לא הדביקו עליו עוד סוכר; הרי זה סרט קומיקס, לא? אז איפה הבדיחות והצבעים העזים? אני חושב שזה עצלני.

אי אפשר לעשות סרט קולנוע עם כובד אמיתי ובו בזמן שהוא יהיה מלא בבדיחות על ימין ועל שמאל ואני חושב שת'ור דוגמה מושלמת לאיך הסרט זורק לאשפה כל דרמה או עומק בשביל להפציץ בבדיחה שחותרת תחת הקטע העצוב, הרי חס ושלום שדור ה-ADD לא יקבל בדיחה כמעט 40 שניות שלמות. כלומר אם זה הכיוון שWB יקחו, תקבל בינוניות חביבה לכל היותר, לעולם לא תקבל עוד לוגן או אביר אפל. המבקרים הדגישו עד מוות את הקטע של האפלה בסרט, כאילו זה מרכז הבעיות שלו אבל כיוון צבעוני ובדיחתי רק יכל להמתיק את מה שלא בסדר בו. דווקא האביר האפל או לוגן מדגישים את זה, סרטי קומיקס הם במייטבם כשהם קודרים ומנסים לתקל בעיות אמיתיות. אם DC ילכו בכיוון מארוול לא תקבל כאלה יותר.

וזאת הבעיה הגדולה שלי עם הכיוון החדש של WB, להמתיק את הסרטים בהומור, פיצוצים וצבעוניות רק ישים פלסטר. הכיוון המקורי שלהם הוא לדעתי הנכון, לקחת במאים ולתת להם להביע את הקול שלהם. פלאש יכול להיות סרט ששולפים בו בדיחה כל 30 שניות, וונדרוומן יכול להיות סרט סופר חיובי על אהבה או לא יודע מה, אבל בטמן או סייבורג? לא באמת, הם הצריכים סרטים קודרים ורציניים. אני חושב שזה היופי ברוסטר גדול של דמויות, כל אחת יכולה לקחת כיוון שונה לגמרי ולעשות את הפורטפוליו מגוון ומעניין במקום להיות אותו סרט שוב ושוב 17 פעמים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 נובמבר 2017, 10:33

DrKeo כתב:
Stick כתב:אני חושב שאתה קצת מפספס את הבעיה של הסרטים האלו.

אני לא באמת מסכים עם מה שאתה אומר. BVS מדבר על הרבה דברים, הקונספט של אלוהים, שנאת זרים, טרור ובכלליות המון THEMES של ארה"ב פוסט 9/11. אפשר להרים טענה די בקלות שבטמן מיצג את הגישה של ארה"ב פוסט 9/11. יש הבדל מאוד גדול בין לא לאהוב סרט ללקרא לו שטחי ואני במיוחד לא אוהב כשאנשים נטפלים לסצנת מרת'ה. אני לא סובל את מלהולנד דרייב, אבל אני לא חושב שהוא שטחי (לא שאני טוען שBVS הוא מלהולנד דרייב). הדוגמה של האביר האפל קודר וגם BVS קודר דווקא מדגישה את העניין. הבמקרים קוטלים את BVS על זה שהוא קודר ונכון שאם הוא היה פסטיבל בדיחות מצחיקות צבעוני אז הוא היה מקבל ביקורות יותר טובות, אבל אפשר להגיד את זה על כל סרט קולנוע שמבקרים לא אהבו. הסרט גרוע? תצחיק אותם פעם ב-6 דקות ותעשה פיצוץ פעם ב-10 ולפחות הם נהנו קצת. אם תדביק לכל דבר סוכר הוא יהיה טעים יותר, אבל זה לא אומר שתקלת את הבעיות של הסרט, רק הסחת את הדעת מהם. כלומר במקום להצביע על הבעיות של הסרט, שרובן נובעות מבעיות עריכה, המבקרים לא הבינו למה לא הדביקו עליו עוד סוכר; הרי זה סרט קומיקס, לא? אז איפה הבדיחות והצבעים העזים? אני חושב שזה עצלני.

אי אפשר לעשות סרט קולנוע עם כובד אמיתי ובו בזמן שהוא יהיה מלא בבדיחות על ימין ועל שמאל ואני חושב שת'ור דוגמה מושלמת לאיך הסרט זורק לאשפה כל דרמה או עומק בשביל להפציץ בבדיחה שחותרת תחת הקטע העצוב, הרי חס ושלום שדור ה-ADD לא יקבל בדיחה כמעט 40 שניות שלמות. כלומר אם זה הכיוון שWB יקחו, תקבל בינוניות חביבה לכל היותר, לעולם לא תקבל עוד לוגן או אביר אפל. המבקרים הדגישו עד מוות את הקטע של האפלה בסרט, כאילו זה מרכז הבעיות שלו אבל כיוון צבעוני ובדיחתי רק יכל להמתיק את מה שלא בסדר בו. דווקא האביר האפל או לוגן מדגישים את זה, סרטי קומיקס הם במייטבם כשהם קודרים ומנסים לתקל בעיות אמיתיות. אם DC ילכו בכיוון מארוול לא תקבל כאלה יותר.

וזאת הבעיה הגדולה שלי עם הכיוון החדש של WB, להמתיק את הסרטים בהומור, פיצוצים וצבעוניות רק ישים פלסטר. הכיוון המקורי שלהם הוא לדעתי הנכון, לקחת במאים ולתת להם להביע את הקול שלהם. פלאש יכול להיות סרט ששולפים בו בדיחה כל 30 שניות, וונדרוומן יכול להיות סרט סופר חיובי על אהבה או לא יודע מה, אבל בטמן או סייבורג? לא באמת, הם הצריכים סרטים קודרים ורציניים. אני חושב שזה היופי ברוסטר גדול של דמויות, כל אחת יכולה לקחת כיוון שונה לגמרי ולעשות את הפורטפוליו מגוון ומעניין במקום להיות אותו סרט שוב ושוב 17 פעמים.

יש פה כמה נקודות אז אני אנסה להתייחס לכולן בנפרד:

- אתה לא צריך להסביר לי שסרטי מארוול הם בעיתיים כי תאמין לי שאני ממש לא מתחבר אליהם, אבל בכל זאת הם עובדים כנוסחה. מה זה להצחיק כל 6 דקות ולהדביק פיצוץ כל 10 ואז כל המבקרים שלא אוהבים את הסרט לפחות יהנו? זו בדיוק הנוסחה. לא סתם אומרים שכל סרטי מארוול הם אותו הדבר (יוצאי הדופן באיכותם הם הנוקמים הראשון שבאמת היה אירוע מיוחד בזמנו, שומרי הגלקסיה הראשון שהיה סופר מרענן וחייל החורף ששוב, לטעמי שבר את הנוסחה לרעה אבל איכשהו מאוד אהבו אותו. תקן אותי אם יש עוד כי לא צפיתי בכולם), כל סרטי מארוול הם אותו דבר וכל הביקורות עליהם הם אותו דבר בדיוק בגלל זה. מארוול עושים סרטים בינוניים והם יודעים את זה אבל הם עלו על נוסחאת הקסם שמאפשרת להם לעשות סרטים בינוניים שפורחים בשיטה של עגבניות רקובות ופונים לקהל עצום של אנשים שהם לא חובבי קולנוע במשרה מלאה.

-לגבי BVS, שלא תבין לא נכון, אני מאוד מעריך את DC על כך שהם מנסים (או ניסו) לעשות משהו שונה. אתה צריך להבין שאני לא בא בטענות על כך שהסרט לא צבעוני או לא מצחיק אלא על כך שהוא פשוט לא מאוד טוב. סרט יכול לנסות להגיד משהו, הוא יכול לשים את היסודות אבל זה לחלוטין לא אומר שהוא יצליח להגיד את מה שהוא מנסה להגיד, או שהוא יעשה את זה בצורה טובה. "האביר האפל" הוא דוגמה מצויינת כי הוא דוגמה לסרט שניסה והצליח לעשות את מה שהוא ניסה. שניהם מכוונים לנושאים "קודרים" ולכן שניהם סרטים קודרים, אבל ה"קודרים" הזה הוא לא המאפיין שלהם, המאפיין הוא הנסיון להגיד משהו.
עכשיו שוב, אני מעריך את DC על הנסיון ואני אשמח שהם ימשיכו ככה כי בסוף אולי זה יצליח (אני לא מפסיד על זה כסף ואין לי שום רגש לדמויות האלו ככה שמבחינתי שיעברו לידי גם עוד 20 סרטים גרועים אם בסוף יהיה אחד מעניין), אבל כרגע זה לא. מארוול פשוט לא מעניינים כי הסיכוי שהם יוציאו בטעות משהו מיוחד הוא אפסי, הם פשוט לא מנסים.
ובכל זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שBVS פשוט לא עובד, גם אם הוא יותר מעניין (והוא יוצר מעניין) מכל סרט מארוול. מה זה להטפל לסצינת מרת'ה? עזוב את זה שמדובר בביצוע נוראי, זה הפתרון של הסרט! אם נסתכל על זה רק ברמה התסריטית, מה אנחנו צריכים להבין מהסרט? אתה אומר שאתה הבנת שבאטמן הוא אמריקה שאחרי הטראומה מפחדת מהשונה ומנסה להעלים אותו? אז מה הפתרון, בסוף כולנו בני אדם (דרך המוטיב שלכולנו יש אמא) וצריך לסלוח לכולם? מה עם העובדה שיש שם מחבלים שאומרים בפה מלא שהם רוצים לחסל את השטן הגדול..? אבל רגע, אמרת את זה ואני דווקא רואה דימוי הפוך, סופרמן הוא אמריקה ובאטמן הוא העם שנדרס מהאימפריה ומחפשת נקמה לא צודקת. הרי אמריקה היא ממש לא האנדרדוג בסיפור הזה ובדיוק כמו סופרמן, היא יכולה להשמיד את המזרח התיכון בחצי שעה אבל היא כן בוחרת לעשות "עבודה קשה" ולייצר הפרדה בין טוב לרע. ואם ככה אז מה הפעם הפתרון של הסרט אומר? ומה אומר כל השליש האחרון (שהוא משמעותית נוראי יותר מכל מה שבא לפניו)?

מה שאני מנסה להגיד זה שזה לא משנה, אלו שאלות שלא עולות מסרטי מארוול פשוט כי הוא לא מסנה להגיד כלום. סרט מארוול הוא סרט בינוני שמצחיק כל 6 דקות וזורק פיצוץ כל 10 ואנשים נהנהים וכותבים סבבה והעגבניות טריות וכולם שוכחים מחר. BVS הוא סרט שמנסה אבל לא מצליח, וזו הנקודה שלי. הרבה יותר קשה לאהוב סרט עם יומרות שהוא, מה לעשות, סרט טיפשי שפשוט לא מצליח לעמוד בנעליים הגדולות שהוא תפר לעצמו, מאשר לאהוב סרט קליל שאומר לך "לא צחקת מהבדיחה הזאת? אל תדאג יש עוד אחד עוד חצי דקה".
נערך לאחרונה על ידי Stick ב 22 נובמבר 2017, 10:46, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים