נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 10:39

עד היום, נתניהו לא לקח אחריות על ההתקפה באופן פומבי. צמד המילים "אני אחראי" לא יצאו מהפה שלו לאוזני הציבור.
ה"הצהרה הדרמטית" שבאה באופן כ"כ חריג בערב שבת כללה אפס חדשות והיתה לא יותר מאוסף הצהרות פטריוטיות.
יום לפני כן קמה ממשלת אחדות והיתה מ"ע משותפת עם שר הביטחון וגנץ, אז למה בערב שבת נתניהו עולה לשידור לבד? בשביל מה? איפה הצידוק לחילול שבת?
היחיד בממשלה שדיבר על לקיחת אחריות היה שר החינוך קיש ביום חמישי שעבר. מאז הוא כבר עבר לשלב הפקת מסקנות והטיל אחריות גם על מי שהורה על ההתנתקות.

אני מאמין שנתניהו עסוק בלאחוז בקרנות המזבח וביום שאחרי לפחות באותה מידה שהוא מתעסק בלנהל את הלחימה ואת הארץ.
אני מאמין שהוא הינדס את הפגישה כך שהוא לא יצטרך לעמוד מול זעם וכאב שלא מצטלמים טוב או לענות על שאלות קשות שאין לו תשובות.
מי שחושב שנתניהו מוכן להגיע לפגישות שהוא לא יודע איך הם יתפתחו מסרב להפנים איך הבן אדם הזה מתנהל כבר שנים. אנחנו רואים את זה בהתנהלות שלו מול התקשורת הישראלית - זו הטקטיקה שלו כבר שנים.
אני גם מאמין שהוא חושב שהוא לא אמור להתפטר ומתכנן שהאחריות למחדל תיפול על הדרג הצבאי (שכבר לקח אחריות) ועל שר הביטחון, המל"ל, הממשלה הקודמת, אריאל שרון, הקיצר כולם חוץ ממנו.
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 16 אוקטובר 2023, 10:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוקטובר 2023, 10:45

אבי דיכטר כבר אמר אתמול בטפשותו באחד הראיונות שלא רק שיש להם מלחמה לנהל, יש להם עוד 3 שנים אחרי זה לבנות מחדש - יעני אנחנו לא מתכוונים להתפטר. אולי יהיו כאלה שיתפטרו, אני כל כך בספק אם ביבי יהיה אחד מהם. אין מצב שהוא יתפטר. הכי עצוב הוא שביבי מוביל את המדינה כמעט בלעדית מההתנתקות ועד היום אז אפילו אין לו על מי לזרוק את האשמה, ועדין הוא יזרוק אותה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 אוקטובר 2023, 10:47

swiss-the-engine כתב:וואיי גלאס אני נגנב שיש עוד אנשים שמזלזלים באויבים שלנו ובכוונות שלהם שנאמרות בריש גלי.

בין רוצים להשמיד אותנו בתאוריה למסוגלים להוציא את זה לפועל הפער עצום. כמובן שאם לא תחסל את חמאס (שהיא זרוע צבאית מבצעת של אירן לא פחות) ולא תנחית על החיזבאללה מכה אנושה, ולא תחדש את ההרתעה של כל המזרח התיכון כלפינו
אז זה עניין של זמן אז שיתאגדו נגדנו כל שונאנו ויחשבו שהנה שעת הכושר שלהם להוציא את התוכניות הנאציות שלהם לפועל. בכל זאת עימות ישיר עם ישראל יעלה לאירן הרבה יותר ממה שמשערים אם ישראל תלך all in על מלחמה באירן אל תמעיט בגודל האבידות והנזקים שיהיו להם,הם ילקקו את הפצעים עשורים קדימה והם יודעים את זה.

המטרה שלהם היא לנסות לקבוע לישראל את סדר היום ולהראות שווים לנו בכוחם ודרך זה להראות כמו "המושיעה של העולם המוסלמי" היחידה שיכולה לעמוד ראש בראש עם ישראל אלה לא דברים שאנחנו יכולים להשלים איתם כמובן, אף אחד לא יגיד לנו איפה לתקוף מתי לתקוף וכמה לתקוף בטח לא האירנים ולכן צריך להרתיע אותם ביד קשה, אבל זה לעולם לא יגיע למצב שהם איום קיומי עלינו לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 אוקטובר 2023, 10:49

אני לא חושב שיש היום הרבה אנשים שחושבים שביבי לא צריך ללכת לתמיד אחרי המלחמה. יש הרבה דיונים האם זה נכון שזה יקרה עכשיו באמצע המלחמה.
ובכל מקרה צריכים ללכת עם ביבי גם כל מי שמסביבו. צריכים ללכת גם כל אלו שיצרו את, והיו שותפים ל-, למצב הזה מהממשלה וממפלגות אחרות. (כן, גנץ, אייזנקוט וכל השאר) והפקידות ומפקדים שונים (במטכ"ל...) - שידוד מערכות שלם.
הנקודה שאולי צריך לזכור שאם גם ידחקו את ביבי לפינה (ורק אותו) אז מה האינטרס שלו יהיה לעשות את זה *ולא* לאחוז בקרנות המזבח? אולי גישה של "עכשיו מלחמה" - ממשלת חירום מורכבת מכולם - ניהול מלחמה = "שקט כלפי הממשלה" - ואח"כ... אח"כ עריפת כל הראשים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוקטובר 2023, 10:52

bozeman כתב:ואח"כ... אח"כ עריפת כל הראשים.

בחירת מילים בעייתית..

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 11:00

ד"א גם גולדה לא לקחה אחריות ולא התפטרה בסוף מלחמת יוה"כ. המערך ניצח בבחירות שנערכו חודשיים אחרי המלחמה והיא הקימה ממשלה חדשה. היא אולצה להקים את ועדת אגרנט ואח"כ להתפטר בעקבות המחאה הציבורית וההפגנות.
בגין ורבין היו הבודדים שלקחו אחריות פומבית על החלטותיהם. בגין התפטר בגלל שלא יכל לשאת את עול האחריות על החללים במלחמת לבנון הראשונה. מהבחינה הזו איפה הוא ואיפה נתניהו.רבין לקח אחריות פומבית על כשלון ניסיון החילוץ של נחשון וקסמן, אפילו שההערכה היא שהכשל היה מבצעי. אני יודע שחטיפת חיל בודד אינה שקולה לאסון הנוכחי, ואני גם בטוח וכולכם יודעים את זה שנתניהו לא היה עושה כמו רבין במקרה דומה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 אוקטובר 2023, 11:01

DrKeo כתב:
bozeman כתב:ואח"כ... אח"כ עריפת כל הראשים.

בחירת מילים בעייתית..

pun intended
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 אוקטובר 2023, 11:02

sharonbn כתב:ד"א גם גולדה לא לקחה אחריות ולא התפטרה בסוף מלחמת יוה"כ. המערך ניצח בבחירות שנערכו חודשיים אחרי המלחמה והיא הקימה ממשלה חדשה. היא אולצה להקים את ועדת אגרנט ואח"כ להתפטר בעקבות המחאה הציבורית וההפגנות.
בגין ורבין היו הבודדים שלקחו אחריות פומבית על החלטותיהם. בגין התפטר בגלל שלא יכל לשאת את עול האחריות על החללים במלחמת לבנון הראשונה. מהבחינה הזו איפה הוא ואיפה נתניהו.רבין לקח אחריות פומבית על כשלון ניסיון החילוץ של נחשון וקסמן, אפילו שההערכה היא שהכשל היה מבצעי. אני יודע שחטיפת חיל בודד אינה שקולה לאסון הנוכחי, ואני גם בטוח וכולכם יודעים את זה שנתניהו לא היה עושה כמו רבין במקרה דומה.

אני לא מוטרד ממנו - הוא לא יוכל להמשיך. לא מהציבור, לא משאר חברי הממשלה ולא מהליכוד. דווקא בגלל זה - זאת בעיה לרצות לעשות את זה הרגע. לא בשבילו, בשבילנו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 11:04

bozeman כתב:אני לא חושב שיש היום הרבה אנשים שחושבים שביבי לא צריך ללכת לתמיד אחרי המלחמה. יש הרבה דיונים האם זה נכון שזה יקרה עכשיו באמצע המלחמה.
ובכל מקרה צריכים ללכת עם ביבי גם כל מי שמסביבו. צריכים ללכת גם כל אלו שיצרו את, והיו שותפים ל-, למצב הזה מהממשלה וממפלגות אחרות. (כן, גנץ, אייזנקוט וכל השאר) והפקידות ומפקדים שונים (במטכ"ל...) - שידוד מערכות שלם.

נתניהו הוא זה שלקח את ההחלטה האסטרטגית לחזק את חמאס ע"ח הרש"פ. נתניהו הוא רוה"מ הכמעט בלעדי ב15 שנה האחרונות. רוב השותפים שלו לממשלה הנוכחית נמצאים במשרותיהם פעם ראשונה. אז כן. בהחלט יש לו אחריות הרבה הרבה יותר גדולה מהם.
ואני מסכים לחלוטין שכולם בממלשה הזו חייבים לפרוש מיד או מיד בסיום המלחמה.
bozeman כתב:הנקודה שאולי צריך לזכור שאם גם ידחקו את ביבי לפינה (ורק אותו) אז מה האינטרס שלו יהיה לעשות את זה *ולא* לאחוז בקרנות המזבח?

ענית בעצמך, נתניהו מונע מהאינטרס של קידום ושימור עצמי.
כל מנהיג חייב להכיר מתי אינטרס שימור עצמי מנוגד לקידום המטרה שלשמה קיבלת תפקיד. זה נכון לכל מנהיג. גם ליזם שהקים חברה והופך למנכ"ל של תאגיד למשל.
לקיחת אחחריות זה חלק מהגדרת התפקיד של מנהיג

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 11:13

bozeman כתב:
sharonbn כתב:ד"א גם גולדה לא לקחה אחריות ולא התפטרה בסוף מלחמת יוה"כ. המערך ניצח בבחירות שנערכו חודשיים אחרי המלחמה והיא הקימה ממשלה חדשה. היא אולצה להקים את ועדת אגרנט ואח"כ להתפטר בעקבות המחאה הציבורית וההפגנות.

אני לא מוטרד ממנו - הוא לא יוכל להמשיך. לא מהציבור, לא משאר חברי הממשלה ולא מהליכוד. דווקא בגלל זה - זאת בעיה לרצות לעשות את זה הרגע. לא בשבילו, בשבילנו.

דרישה לקחת אחריות לא אומרת באופן אוטומטי שצריך להתפטר מיידית. גם רבין לא התפטר בעקבות כשלון המבצע לחילוץ וקסמן.
המינימום שאפשר וצריך לצפות מנתניהו עכשיו הוא לבוא לעם ולומר "אני לוקח אחריות". רק להגיד את המשפט הזה מוכיח מנהיגות וגם מוכיח שאתה לא עובד עכשיו מתוך אינטרס שימור עצמי. המשפט הזה לבד היה נותן לנתניהו אשראי מהעם להמשיך להנהיג בזמן המלחמה. נתניהו לא מוכן אפילו לומר את המשפט הזה מכיוון שהוא חושש שיבואו איתו חשבון בסוף המלחמה. הוא עסוק עכשיו, בין היתר, בלבנות את התדמית שלו כמגן ישראל נגד הערבים הרשעים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 אוקטובר 2023, 11:18

sharonbn כתב:עד היום, נתניהו לא לקח אחריות על ההתקפה באופן פומבי. צמד המילים "אני אחראי" לא יצאו מהפה שלו לאוזני הציבור.
ה"הצהרה הדרמטית" שבאה באופן כ"כ חריג בערב שבת כללה אפס חדשות והיתה לא יותר מאוסף הצהרות פטריוטיות.
יום לפני כן קמה ממשלת אחדות והיתה מ"ע משותפת עם שר הביטחון וגנץ, אז למה בערב שבת נתניהו עולה לשידור לבד? בשביל מה? איפה הצידוק לחילול שבת?
היחיד בממשלה שדיבר על לקיחת אחריות היה שר החינוך קיש ביום חמישי שעבר. מאז הוא כבר עבר לשלב הפקת מסקנות והטיל אחריות גם על מי שהורה על ההתנתקות.

אני מאמין שנתניהו עסוק בלאחוז בקרנות המזבח וביום שאחרי לפחות באותה מידה שהוא מתעסק בלנהל את הלחימה ואת הארץ.
אני מאמין שהוא הינדס את הפגישה כך שהוא לא יצטרך לעמוד מול זעם וכאב שלא מצטלמים טוב או לענות על שאלות קשות שאין לו תשובות.
מי שחושב שנתניהו מוכן להגיע לפגישות שהוא לא יודע איך הם יתפתחו מסרב להפנים איך הבן אדם הזה מתנהל כבר שנים. אנחנו רואים את זה בהתנהלות שלו מול התקשורת הישראלית - זו הטקטיקה שלו כבר שנים.
אני גם מאמין שהוא חושב שהוא לא אמור להתפטר ומתכנן שהאחריות למחדל תיפול על הדרג הצבאי (שכבר לקח אחריות) ועל שר הביטחון, המל"ל, הממשלה הקודמת, אריאל שרון, הקיצר כולם חוץ ממנו.

אני דווקא הפעם מסכים עם הרבה ממה שכתבת כאן, אבל זה לא קשור לעניין ה"מסתנן" שנכנס לדיון של המשפחות, ורק על זה הגבתי.

לגבי אם יתפטר או לא - אני דווקא מעריך שכן, הסיכוי היחיד שלו לא לעשות זאת יהיה נצחון מוחץ של החמאס במינימום בלתי נתפס של כוחותנו, פלוס החזרת כל החטופים ללא פגע, ולדעתי זו אפשרות בלתי קיימת, וגם זה לא יהיה מספיק האמת... אולי נצחון מול איראן, עם אפס טילים שלהם שיפלו פה.
כל תוצאה נמוכה מהפנטזיה הפראית הזו - לא תהיה מספיקה גם עבור מצביעיו האובססיבים, למעט הקיצונים שבקיצונים שבהם, כמובן.

אגב, הוא לא היחיד. גם הרמטכ"ל, ראשי המודיעין וכל מי שאחראי על פיקוד הדרום בערך - יאלצו להתפטר ביום שאחרי. גם אם "היום שאחרי" יהיה כמה חודשים אחרי.
וכמו שבוזמן כתב עכשיו אחריי - גם אלו שפחדו לכבוש את עזה או למגר את החמאס לחלוטין, לפניו, כי "יהיו מאות חיילים מתים". צריך לדלל פה את כל מי שאי פעם הייתה לו נגיעה ברפיסות מול ארגון הטרור הזה, ב-18 (או 16?) השנים האחרונות.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 16 אוקטובר 2023, 11:26, נערך 3 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 אוקטובר 2023, 11:20

אני לא רק חושב שכל אלו בממשלה הזאת צריכים ללכת, אלא גם בממשלות הקודמות וכל מי שקידם את הקונספציות האלו ושבוי בהם. ולא, טיעון של "עכשיו שינינו את דרכנו" לא תופס פה יותר. וזה כולל את גנץ ואיזנקוט שהיו פה רמטכלים (וגם בממשלות...) וליברמן "אחסל את הנייה תוך 48 שעות" ושנתיים שר הבטחון, ויאיר לפיד (ובנט) ושאר האחרים. ויחד איתם המפקדים הבכירים אלפי הפיקוד, ראשי אמ"ן, שב"כ וכו'. כן שידוד מערכות שלם עם תפיסה חדשה. עם אנשים שילמדו אסטרטגיות ולא רק יקבלו קונספציה שאין לערער עליה.

sharonbn כתב:
bozeman כתב:
bozeman כתב:הנקודה שאולי צריך לזכור שאם גם ידחקו את ביבי לפינה (ורק אותו) אז מה האינטרס שלו יהיה לעשות את זה *ולא* לאחוז בקרנות המזבח?

כל מנהיג חייב להכיר מתי אינטרס שימור עצמי מנוגד לקידום המטרה שלשמה קיבלת תפקיד. זה נכון לכל מנהיג. גם ליזם שהקים חברה והופך למנכ"ל של תאגיד למשל.

שוב - הנקודה היא מנקודת המבט שלנו, האזרחים. אם מראש אתה אומר לביבי "זה לא מעניין אותנו, אנחנו הולכים לסיים איתך כאן ועכשיו ולמחוק כל דבר שנגעת בו עד עכשיו" - השארת לו רק ברירה אחת - שימור עצמי. (או מה שהוא תופס כשימור עצמי). ואפילו אם הוא יתפתר מחר - זה בהחלט יכול מחיר שאתה לא רוצה לשלם עכשיו. (מצטער, אני לא מאלו שחושב שלא יהיו לכך השלכות שליליות גם)
אבל אם אתה משאיר לו אופציה להתנהל בצורה שיכולה להיות יחד *עם אחרים* (בממשלחת חירום ואחדות) - לא לצאת שחור משחור - יש סיכוי טוב שהוא לא יבחר רק במה שטוב *רק* לו. ו
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 אוקטובר 2023, 11:25

ברור שאסור שביבי יתפטר עכשיו ההשלכות על המוראל והפאניקה בעם יהיו היסטריות ואנשים יראו בזה סימן שאנחנו באמת לא יכולים להתמודד עם המצב.
ברור שביבי לא יקח גם אחריות, הוא גם לא יודה לעולם שהוא זה שהביא את הקונספציה של "תשלם כסף לחמאס ואז הם יהפכו לאנשים נורמטיבים" כי ככה חושבים כלכלנים מהסוג שלו. והקהל המזרחי הקשה שלו גם כן לעולם לא יודה שהוא אשם. אבל זה לא משנה כי בשביל רוב העם כמו שנאמר הוא צריך ללכת. פשוט שזה לא יקרה עכשיו שזה יכול לעשות נזק היסטרי למורל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוקטובר 2023, 11:35

הנה תרחיש אפשרי (לא שאני אומר שהוא יקרה, אבל אפשרי). נמצאים בעזה כמה חודשים או אולי אפילו שנה+, מצליחים לעשות שם סוג של חומת מגן והסדר באזור עזה משתנה לסטטוס קוו חדש, לא שאני יודע מה הוא. עוברת שנה, חותמים על הסכם שלם עם סעודיה. בשנתיים הבאות המשבר הכלכלי לאט לאט עובר מהעולם, כתוצאה הריבית יורדת, הדולר יורד ביחס לשקל, יש שקט בעזה וכל כמה חודשים יש חדשה על עוד מדינה שחתמה על הסכם נורמליזציה עם ישראל כי אחרי סעודיה יבוא המבול.

לאנשים יש זיכרון קצר, המהפכה המשפטית מרגישה רחוקה 30 שנים מאיתנו, ויש מצב שביבי יגיע לבחירות 2026 עם ערימות של הסכמי שלום, עזה רגועה ומצב כלכלי מאושש. הוא לא יתפטר, אני לא רואה אותו אפילו שוקל את זה, ואם זה יהיה המצב ב-2026 אז בסוף הוא גם יבחר מחדש. ובמהלך הקמפיין הוא ישלח את אחת מהבדיחות שיש בליכוד כמו אמסלם לאולפנים והוא יכנה את משפחות הקורבנות באולפנים ובמחאות שמאלנים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 אוקטובר 2023, 11:42

שימו לב שפורסמו הבהרות לפגישת המשפחות - ומתברר שהן אכן משפחות של חטופים ונעדרים ואת האמירה הקשה אכן אמר אבא של חטופה (שפשוט לא רוצה להחשף). אז לא חייבים ישר תיאוריות קונספירציה.

DrKeo כתב:הנה תרחיש אפשרי (לא שאני אומר שהוא יקרה, אבל אפשרי). נמצאים בעזה כמה חודשים או אולי אפילו שנה+, מצליחים לעשות שם סוג של חומת מגן והסדר באזור עזה משתנה לסטטוס קוו חדש, לא שאני יודע מה הוא. עוברת שנה, חותמים על הסכם שלם עם סעודיה. בשנתיים הבאות המשבר הכלכלי לאט לאט עובר מהעולם, כתוצאה הריבית יורדת, הדולר יורד ביחס לשקל, יש שקט בעזה וכל כמה חודשים יש חדשה על עוד מדינה שחתמה על הסכם נורמליזציה עם ישראל כי אחרי סעודיה יבוא המבול.

לאנשים יש זיכרון קצר, המהפכה המשפטית מרגישה רחוקה 30 שנים מאיתנו, ויש מצב שביבי יגיע לבחירות 2026 עם ערימות של הסכמי שלום, עזה רגועה ומצב כלכלי מאושש. הוא לא יתפטר, אני לא רואה אותו אפילו שוקל את זה, ואם זה יהיה המצב ב-2026 אז בסוף הוא גם יבחר מחדש ובקמפיין ישלח את אחת הבדיחות ליכוד שלו כמו עמסלם לאולפנים והוא יכנה את משפחות הקורבנות באולפנים ובמחאות שמאלנים.

הוא לא יוכל להמשיך וכך גם הממשלה. אני לא רואה איך אין בחירות מייד אחרי המלחמה. ואם הממשלה הזאת תנסה לשמר את עצמה - גם רוב התומכים שלה כבר לא יתנו לה. היום לנתניהו אין תמיכה לא בימין ולא בשמאל. למעשה רק חיבוק דוב של השמאל יכול לדחוף את הימין לתמוך בו. מחאה חדשה שתתנהל על הרפורמה המשפטית שוב, או סתם תקיפה אישית רק של נתניהו (או בקציר תנסה להיות רק על מדיניות ימין) היא זאת שתחזיק את נתניהו על כסאוץ מחאה של "קחו אחריות" תצליח (ושוב - מכולם. רמטכלים שהיו 4 שנים כל אחד פה בכל השנים האחרונות צריכים ללכת באותה מידה.)
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 אוקטובר 2023, 11:48

עניין המשפחה ה"מסתננת" היה נראה לי ברור, השאלה אם "יהדהדו" את האמת וההבהרה כמו את הקונספירציות, או שאת זה משום מה ישתיקו.

ואני מסכים - אם לא יהיו בחירות גג 4 חודשים לאחר המלחמה אני אהיה מופתע מאוד, וכך גם אם ביבי יישאר בפוליטיקה.
"זכרון קצר" זה נכון לכל דבר בערך מלבד פאקינג טבח+מחדל הכי גדול אי פעם במדינה, וזה בדיוק מה שהיה שם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 אוקטובר 2023, 11:53

אני לא רואה את ביבי מתפטר בחיים. יש סיכוי לא רע שתתפרק לו הממשלה ביום שאחרי המלחמה, אבל מיוזמתו? אנחנו מדברים על אותו ביבי?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 11:55

bozeman כתב:אני לא רק חושב שכל אלו בממשלה הזאת צריכים ללכת, אלא גם בממשלות הקודמות וכל מי שקידם את הקונספציות האלו ושבוי בהם. ולא, טיעון של "עכשיו שינינו את דרכנו" לא תופס פה יותר. וזה כולל את גנץ ואיזנקוט שהיו פה רמטכלים (וגם בממשלות...) וליברמן "אחסל את הנייה תוך 48 שעות" ושנתיים שר הבטחון, ויאיר לפיד (ובנט) ושאר האחרים. ויחד איתם המפקדים הבכירים אלפי הפיקוד, ראשי אמ"ן, שב"כ וכו'. כן שידוד מערכות שלם עם תפיסה חדשה. עם אנשים שילמדו אסטרטגיות ולא רק יקבלו קונספציה שאין לערער עליה.

sharonbn כתב:
bozeman כתב:

שוב - הנקודה היא מנקודת המבט שלנו, האזרחים. אם מראש אתה אומר לביבי "זה לא מעניין אותנו, אנחנו הולכים לסיים איתך כאן ועכשיו ולמחוק כל דבר שנגעת בו עד עכשיו" - השארת לו רק ברירה אחת - שימור עצמי. (או מה שהוא תופס כשימור עצמי). ואפילו אם הוא יתפתר מחר - זה בהחלט יכול מחיר שאתה לא רוצה לשלם עכשיו. (מצטער, אני לא מאלו שחושב שלא יהיו לכך השלכות שליליות גם)
אבל אם אתה משאיר לו אופציה להתנהל בצורה שיכולה להיות יחד *עם אחרים* (בממשלחת חירום ואחדות) - לא לצאת שחור משחור - יש סיכוי טוב שהוא לא יבחר רק במה שטוב *רק* לו. ו

כבר עניתי על זה. כשאתה חוזר לפה והיו כמה פוסטים חדשים, תקרא את כולם לפני שאתה עונה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 אוקטובר 2023, 11:57

לא ענית על *זה* - אחרת לא הייתי כותב את מה שכתבתי.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 אוקטובר 2023, 12:00

סטיק - מקרי קיצון מובילים לתרחישי קיצון..
בכל מקרה גם אם יתפטר מיוזמתו יגידו שזה בגלל שלא השאירו לו ברירה, ואולי זה יהיה נכון, כך או כך אני כן חושב שאנחנו נראה נאום התפטרות בשידור חי, מהר מאוד אחרי המלחמה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוקטובר 2023, 12:15

כמו שסטיק אמר, רק אם גורם בתוך הממשלה יגרום לנפילה שלה ביבי ילך. אם ה-64 שלו ישארו יציבים, הממשלה הזאת תשלים 4 שנים ואלוהים יודע מה יהיה בבחירות 2026. אבל כן, ברור לגמרי שחייבות להיות בחירות 2024, רק עצוב לי שגנץ יהנה מההפקר.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 12:26

bozeman כתב:לא ענית על *זה* - אחרת לא הייתי כותב את מה שכתבתי.

עניתי שדרישה לקחת אחריות אין פירושה דרישה להתפטרות מיידית.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 12:47

אתמול בערב שר האוצר סמוטריץ' לקח אחריות פומבית:

שר האוצר בצלאל סמוטריץ אמר הערב כי הוא "לוקח אחריות על מה שהיה ואחריות על מה שיהיה". לדבריו, "אנחנו עוברים תקופה קשה. הטבח שהיכה בכל אזרחי ישראל היה המחריד שידענו. אכזריות כזו בלתי נתפסת שהעולם לא ראה מאז השואה". סמוטריץ הוסיף: "צריך להודות ביושר שנכשלנו, הנהגת המדינה ומערכת הביטחון, נכשלנו בשמירה על ביטחון אזרחינו. לא הצלחנו לממש את החוזה הלא כתוב בין מדינה לאזרחיה, החוזה הראשון במעלה. חוזה שנכתב בדם וכעת הוא מוכתם בדם".

עוד לא ברור מה קורה בכל הנוגע לכספים שהובטחו למפלגות החרדיות כחלק מההסכמים הקואליציוניים:

קיש פנה אל שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', בבקשה להסיט כספים קואליציוניים מהחינוך החרדי לסיוע למערכת החינוך בעוטף עזה, ונענה בשלילה. ככל הידוע, סמוטריץ' הבהיר לקיש שיסיר דאגה מלבו, יהיה מספיק תקציב למערכת החינוך בעוטף עזה, ולא צריך לשם כך לפגוע חלילה בכספים הקואליציוניים לחרדים. בתגובה, הודיע קיש כי הוא מתכוון להקפיא את הכספים הקואליציוניים בכל מקרה — ובפועל לבצע הסטה שלהם, למרות התנגדות שר האוצר, באמצעות אי־יישום של הכספים.
סמוטריץ' הכחיש בזעם את הידיעה הזו, וכינה אותה שקר מוחלט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוקטובר 2023, 12:48

סמוטריץ' הולך לכניס אותנו לגירעון ענק, הוא אמר את זה במפורש בועדת הכספים היום. שקל לא יצא מה-13 מליארד של החרדים, כלומר אולי שקל כמחווה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 אוקטובר 2023, 12:53

ידיעה מהיום:

הדרג המקצועי במשרד האוצר המליץ לשר האוצר, בצלאל סמוטריץ', לעצור את כל הכספים הקואליציוניים ולייעד את הסכומים המוקצים להם למטרות הקשורות במלחמה. השר סמוטריץ' טרם קיבל את ההמלצה, וביקש מהדרגים המקצועיים הצעות נוספות למימון עלויות המלחמה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים