אקטיבי או פסיבי?

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

אקטיבי או פסיבי?

הודעהעל ידי רונן » 01 מאי 2013, 20:03

לא, לא שואל איך אתם במיטה. אני תוהה לגבי טכנולוגיית תלת ממד בטלוויזיות (היה דיון על המלצה לרכוש טלוויזיה, למה נעלם?).

כדי ליהנות מתלת ממד במשחקים התומכים בכך, האם זה משנה אם התלת ממד הוא אקטיבי או פסיבי? כוונתי ברמת התמיכה.

אני שוקל ברצינות לשדרג בקרוב לטלוויזיית LED FULL HD, ב-40 אינץ' ותלת ממד. אני זוכר שבעבר נדב הציע לי להתרחק מטלוויזיות תלת ממד, אבל אולי זה פחות נכון כיום וההמלצה היא אחרת.

האם בעתיד הלא רחוק צפויות טלוויזיות תלת ממד אפילו יותר טובות? אולי בלי משקפיים? האם באופן כללי אתם מציעים לי להמתין מעט, לקראת טלוויזיות הרבה יותר טובות שצפויות לצאת?

אם בהחלטתכם למחוק את הדיון הזה, אז אודה שזה ייעשה רק לאחר שאקבל עזרה.

תודה.

רונן.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: אקטיבי או פסיבי?

הודעהעל ידי bozeman » 01 מאי 2013, 21:20

רונן - הוא לא נעלם, גולן שינה לו את הנושא כי הוא עכשיו שאול על קניית וויU. אל תפתח פארנויה שוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מאי 2013, 22:14

bozeman כתב:רונן - הוא לא נעלם, גולן שינה לו את הנושא כי הוא עכשיו שאול על קניית וויU. אל תפתח פארנויה שוב.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מאי 2013, 23:48

ולנושא - אקטבי בד"כ נראה שחור יותר וגם קצת יותר מציק לעניינים, אולם "נראה" טוב יותר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 02 מאי 2013, 00:30

פסיבי
ההבדל בין אקטיבי לפסיבי הוא לא כולכך גדול, אז נכון שפסיבי זה עד 720 ואקטיבי זה עד 1080, אבל עין אנושית לא יכולה להבדיל בין 720 ל1080
אני מליץ על הפסיבי כי הוא יותר זול בעלות המשקף, הטכנולוגיה היא בטלוזיה ולכן המשקפיים במקום סכומים של סביבות ה300 במקרה הטוב יעלו לך משהו כמו 30 שקל
ואפילו בקניון אילון הבנתי שמחלקים כאלו
ככה אתה יכול לפנק את עצמך בכיף ל6 זוגות למשפחה והחברים, במקום לחשוב מי יקבל את המשקף
בנוסף החומרים של המשקפיים העלו הם הרבה יותר קלים ונוחים ועם יפלו לך על הרצפה לא תצטרך לדאוג מנזק
אין ריצוד והשכחה בשונה מהאקטיבי, ככה שאתה לא צריך להיות בסנכרון
בתכלס כמו שאמרתי בנושא אחר, אני תמיד ממליץ לחכות לשנת מונדיאל, החברות מחפשות לעשות את המכה שהוא מביא
כה שאם אתה יכול לחכות שנה, חכה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 02 מאי 2013, 08:36

Fanta כתב:פסיבי
ההבדל בין אקטיבי לפסיבי הוא לא כולכך גדול, אז נכון שפסיבי זה עד 720 ואקטיבי זה עד 1080, אבל עין אנושית לא יכולה להבדיל בין 720 ל1080
אני מליץ על הפסיבי כי הוא יותר זול בעלות המשקף, הטכנולוגיה היא בטלוזיה ולכן המשקפיים במקום סכומים של סביבות ה300 במקרה הטוב יעלו לך משהו כמו 30 שקל
ואפילו בקניון אילון הבנתי שמחלקים כאלו
ככה אתה יכול לפנק את עצמך בכיף ל6 זוגות למשפחה והחברים, במקום לחשוב מי יקבל את המשקף
בנוסף החומרים של המשקפיים העלו הם הרבה יותר קלים ונוחים ועם יפלו לך על הרצפה לא תצטרך לדאוג מנזק
אין ריצוד והשכחה בשונה מהאקטיבי, ככה שאתה לא צריך להיות בסנכרון
בתכלס כמו שאמרתי בנושא אחר, אני תמיד ממליץ לחכות לשנת מונדיאל, החברות מחפשות לעשות את המכה שהוא מביא
כה שאם אתה יכול לחכות שנה, חכה

מה? אתה לא יכול להבדיל בין נ720P ל-1080P? ההבדל ניכר בגודל המסך ובמרחק הישיבה ממנו, עדיין לא יצא לי לראות סרט על מסך 40 אינצ' שלא הבדלתי וכל שכן במסך 55 אינצ'.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 02 מאי 2013, 09:53

חשבתי שאפתור כאן את הבלבול, ויצאתי יותר מבולבל.

כי האקטיבי מוצג כטוב יותר, מוסבר שמונע קווים שחורים.

ופה מציעים לי פסיבי.

תודה.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 02 מאי 2013, 09:57

מאיזה מרחק צפית בסרט על מסך 40 אינץ? ממרחק של בערך 2 מטר אתה צריך עין ביונית בשביל לראות את ההבדל ורוב האנשים צופים ממרחק של ~3 מטר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 02 מאי 2013, 11:02

רונן כתב:חשבתי שאפתור כאן את הבלבול, ויצאתי יותר מבולבל.

כי האקטיבי מוצג כטוב יותר, מוסבר שמונע קווים שחורים.

ופה מציעים לי פסיבי.

תודה.

הייתי אתמול במדיה גיים, מכיר? שאלתי אותם על זה. הם גם אמרו לי שפסיבי עדיף, מאותם טעמים שצוינו כאן. אותם טעמים בדיוק.

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 02 מאי 2013, 11:26

swiss-the-engine כתב:מאיזה מרחק צפית בסרט על מסך 40 אינץ? ממרחק של בערך 2 מטר אתה צריך עין ביונית בשביל לראות את ההבדל ורוב האנשים צופים ממרחק של ~3 מטר.

אני צופה בסביבות 2.5 מטר עד שלוש, אבל לרוב אני צופה ב-55 אינצ' שיש בסלון ושם ההבדל ניכר מאוד.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 02 מאי 2013, 11:41

כמובן שאפשר להבדיל בין 1080P ל-720P במסכים גדולים וממרחק קרוב, אבל צריך גם להיות הוגנים ולציין שזה לא המצב המדוייק בתלת פאסיבי. מה שתלת פאסיבי עושה בפועל זה לחלק את הקווים האופקיים של המסך לשניים: שורה אחת לעין ימין, שורה שניה לעין שמאל וחוזר חלילה. המשקפיים "מנתבות" את האור מהמסך כל שכל השורות שמיועדות לעין ימין יגיעו לעין זו, וכל התמונות שמיועדות לעין שמאל יגיעו לעין זו. מבחינה טכנית, יש פה אכן ירידה ברזולוציה. במקום 1920X1080 כל עין מקבלת רק 1920X540. מצד שני, כל עין גם מפצה על המידע האבוד של העין השניה, ובפועל התמונה ממש לא נראית כמו "חצי רזולוציה". היא כן נראית פחות חדה, במיוחד בתמונות עם הרבה פריטים חדשים, אבל בסופו של דבר זה נראה בסדר גמור, וכבר שמעתי על חוקרים שהגיעו למסקנה שבפועל "אובדן המידע" הוא כמעט אפסי מבחינה חושית. מהנסיון האישי שלי אני לא מסכים לגמרי עם המסקנה הזאת - אבל בהחלט יכול להעיד שגם עם פאסיבי התמונה חדה דיו.

היתרונות הנוספים של הפאסיבי כבר נאמרו כאן: משקפיים זולות מאוד וקלות מאוד שלא דורשות הטענה, וגם חוסמות הרבה פחות אור ככה שהתמונה נראית צבעונית הרבה יותר מבמסכים אקטיביים (כאן זה עניין של טעם - אבל לי למשל זה חשוב הרבה יותר מרזולוציה). בדגמים מסויימים של מסכים אקטיביים יכולה להיווצר תחושת ריצוד תחת תנאי תאורה מסויימים וזה לא נעים בכלל (אבל לשם ההגינות אפשר גם להמנע מזה ברגע שמכירים את המסך ויודעים מה טוב לו). באופן אישי לי יש מסך פאסיבי ואני נהנה ממנו מאוד.

עם כי, יש כאן איזו טענה משונה שחוזרת ולא ברור לי איך אף אחד לא תיקן: תלת-ממד זו כבר טכנולוגיה שנחשבת מתה. היא לא הצליחה לעשות את המהפכה שכולם חזו שהיא תעשה, וכעת נראה שהרבה מוותרים עליה: אין יותר מדי משחקים שיוצאים בתלת-ממד (וגם צריך לציין שבמשחקים הכמה מאיות שניה שלוקח לתמונה לעבד ולהציג את התלת יוצרת לאג שיכול להיות ממש מעצבן), וגם סרטי תלת הולכים ופוחתים על הזמן. יש מצב שעוד שנתיים-שלוש העניין הזה ייצא לגמרי מהמחזור ויישכח כלא היה. לי זה קצת עצוב כי אני ממש מחבב את העניין, אבל אני גם ריאליסטי ולא חושב שהכרחי לרכוש היום טלוויזית תלת בכל מקרה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 02 מאי 2013, 12:19

SgtDonowitz כתב:אני צופה בסביבות 2.5 מטר עד שלוש, אבל לרוב אני צופה ב-55 אינצ' שיש בסלון ושם ההבדל ניכר מאוד.

נו אז ברור... FANTA דיבר על טלוויזיית 40 אינץ כי זה מה שהבחור שואל לגביו. כמו ש55 אינץ מ2 וחצי שלוש מטר הוא מסך בגודל כזה שרואים הבדל ניכר, אני אפילו די בטוח שיראו הבדל בין 1920 ל2560.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 מאי 2013, 19:43

אני סוגשל ''עיוור תלת-מימד''. ניסיתי את ה 3DS, מסכי טלוויזיה שונים, ובטעות אחת שלא תחזור, סרט בקולנוע. כל פעם סבלתי מכאב ראש, כאבי עיניים והרגשה כללית רעה אח''כ. אני לא אבכה אם הטרנד יעלם כמו שבא :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 02 מאי 2013, 19:57

Klayman כתב:אני סוגשל ''עיוור תלת-מימד''. ניסיתי את ה 3DS, מסכי טלוויזיה שונים, ובטעות אחת שלא תחזור, סרט בקולנוע. כל פעם סבלתי מכאב ראש, כאבי עיניים והרגשה כללית רעה אח''כ. אני לא אבכה אם הטרנד יעלם כמו שבא :).

זה לא שאני לא מרגיש את זה, אני מרגיש את זה רק כאשר הסרט מאוד מדגיש את זה. אישית אני סובל מתלת מימד, אבל אין הרבה ברירות היום במיוחד כאשר בבתי הקולנוע לא נותנים אפשרות לראות סרטים ללא תלת מימד. (רק לאחרונה ראיתי את איירון מן שלא הייתה לו הקרנה שלא הייתה לו תלת מימד) אני דם מקווה שהטרנד הזה יחלוף כמה שיותר מהר, מעולם לא הבנתי את ההתלהבות הגדולה כל כך מזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 מאי 2013, 20:23

SgtDonowitz כתב:זה לא שאני לא מרגיש את זה, אני מרגיש את זה רק כאשר הסרט מאוד מדגיש את זה. אישית אני סובל מתלת מימד, אבל אין הרבה ברירות היום במיוחד כאשר בבתי הקולנוע לא נותנים אפשרות לראות סרטים ללא תלת מימד. (רק לאחרונה ראיתי את איירון מן שלא הייתה לו הקרנה שלא הייתה לו תלת מימד) אני דם מקווה שהטרנד הזה יחלוף כמה שיותר מהר, מעולם לא הבנתי את ההתלהבות הגדולה כל כך מזה.

כן אבל אני גם לא ממש רואה את האפקט יותר מדי.. רק פעם ב... וזאת אחת הסיבות שלא הייתי בקולנוע כבר הרבה זמן... אני לא מתכוון לעשות את זה לעצמי שוב.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מאי 2013, 20:33

זה סיפור די ידוע.
אחוז גדול מהאוכלוסיה בכלל לא רואה בתלת מימד ואחוז עוד יותר גדול סובל ממחלת ים במהלך הצפיה בסרטי תלת מימד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מאי 2013, 20:47

מבחינת תוכן, אקטיבי ופסיבי זהה, הם צורכים את אותו תוכן פשוט הטלביזיה מציגה אותם שונה.
מבחינת יתרונות וחסרונות, אקטיבי:
יתרונות:
  • מסוגל להציג רזולוציה מלאה של הטלביזיה, כלומר 1080P
חסרונות:
  • נטיה גדולה יותר לגרימת כאבי ראש
  • נוטה יותר לCROSS TALK (זה כשאתה רואה עם עין ימין טיפה מהתמונה של שמאל וההפך מה שגורם לזה שאתה רואה כמו סוג של שכפול של התמונה מודבק על התמונה המקורית כמו רוח רפאים)
  • משקפיים יקרים שדורשים הטענה

פסיבי:
יתרונות:
  • פחות נוטה לCROSS TALK
  • משקפיים עולים שקלים בודדים, אפילו המשקפיים תלת מימד שאתה מקבל בYES PLANET שנותנים לך לקחת הביתה יעבדו ולרוב תקבל לפחות 4 זוגות עם הטלביזיה
  • פחות נוטה לגרימת כאבי ראש

חסרונות:
  • תוכן תלת מימד יוצג אך ורק ברזולוציה שהיא בין 720P ל1080P (רוחב של 1080P וגובה של 720. כלומר דו מימד יוצג ב1080X1920 ותלת מימד יוצג ב720X1920)
  • העובדה שכל עין רואה רק כל שורה שניה של פקסלים, אם צופים בטלביזיה גדולה מקרוב זה יכול לגרום לך להבחין בפסים שחורים בטלביזיה.

עכשיו אתה צריך להחליט לבד מה יותר חשוב לך, אף אחד לא יכול להחליט בשבילך. אישית אני יותר אוהב פסיבי אבל זה לגמרי עניין של טעם אישי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 02 מאי 2013, 21:05

תודה, נדב, ארז וכולם, עזרתם מעט לעשות סדר.

קניתי עכשיו טלוויזיית פיליפס 42 אינץ' עם תלת ממד פסיבי. התכוונתי לקנות אקטיבי, אך בדיעבד הסתבר שזה פסיבי. כשאני קורא את הת'רד, אני מבין שזה די יצא לטובה.

שאלתי היא כזו: האם בטלוויזיה ברזולוציה 42 אינץ' ובישיבה של 2 מטר מהמסך, בעיית הפסים השחורים תיראה על גבי המסך?

ובמסך בגודל זה, בעיית הפחתת הרזולוציה תהיה פחות בולטת בתלת ממד פסיבי?

תודה!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מאי 2013, 21:11

רונן כתב:תודה, נדב, ארז וכולם, עזרתם מעט לעשות סדר.

קניתי עכשיו טלוויזיית פיליפס 42 אינץ' עם תלת ממד פסיבי. התכוונתי לקנות אקטיבי, אך בדיעבד הסתבר שזה פסיבי. כשאני קורא את הת'רד, אני מבין שזה די יצא לטובה.

שאלתי היא כזו: האם בטלוויזיה ברזולוציה 42 אינץ' ובישיבה של 2 מטר מהמסך, בעיית הפסים השחורים תיראה על גבי המסך?

ובמסך בגודל זה, בעיית הפחתת הרזולוציה תהיה פחות בולטת בתלת ממד פסיבי?

תודה!

אני לא חושב שזה יהיה לך בעייתי מדי, יש לי 55" פאסיבי (של LG, זה אותו פאנל של פיליפס, פיליפס קונים מLG את הפאנלים) ואני יושב פחות מ3 מטרים מהטלביזיה ואין לי ממש בעיות עם הפסים. תבדוק לבד, לא קבלת עדין את הטלביזיה? אתה לא צריך תוכן תלת מימד בשביל זה, ברגע שתשים את המשקפיים כבר תראה רזולוציה נמוכה יותר כי המשקפיים כבר גורמים לעין ימין שלך לראות את כל הפיקסלים הזוגיים ולעין שמאל שלך לראות את כל הפיקסלים האי זוגיים.

איזה דגם של פיליפס אגב?

אני רק אתן לך המלצה, Shadow of the colossus, הוא נראה פשוט מדהים בתלת מימד. הוא ו-TRIN 2 הם בהפרש ענק התוכן התלת מימדי הכי מרשים שראיתי וזה כולל המון משחקים וסרטים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 02 מאי 2013, 21:37

תודה רבה, נדב.

קניתי את הטלוויזיה, אך לא פתחתי את האריזה עד שאסיים את כל הבדיקות שלי ברשת, כדי שאוכל להתחרט.

אבל לפי תשובותיכם, אני יכול לפתוח את האריזה.

זו טלוויזיית פיליפס 4307. לא הייתי בטוח שאני קונה היום, אלא אם אמצא הצעה מעניינת מאוד, ומצאתי: 3,999 ש"ח במקום 4,700 ש"ח. המבצע נגמר היום.

יש בה 200 מגה הרץ (זה טוב?) ומעבד PushPixel, ועוד תכונות נחמדות ומעניינות. לטלוויזיית תלת ממד בגודל הזה, על כל יתר תכונותיה, אני חושב שהמחיר ממש טוב.

אני נפרד מטלוויזית LCD של LG, אפילו לא FULL HD. היא גם כן מעולה, קניתי אותה ביחד עם ה-PS3. אתן אותה לאחותי שיש לה טלוויזית VCR ישנה, ממש תשמח, מגיע לה :)

אגב, המשחקים של היום מנצלים את ה-FULL HD? אני יודע שלא כל המשחקים מנצלים זאת, אך אלה שמוצהר לגביהם שמנצלים זאת, הם אכן מנצלים זאת, או שרק הדור הבא יראה את ההבדל?
נערך לאחרונה על ידי רונן ב 02 מאי 2013, 21:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 02 מאי 2013, 21:38

רונן כתב:תודה רבה, נדב.

קניתי את הטלוויזיה, אך לא פתחתי את האריזה עד שאסיים את כל הבדיקות שלי ברשת, כדי שאוכל להתחרט.

אבל לפי תשובותיכם, אני יכול לפתוח את האריזה.

זו טלוויזיית פיליפס 4307. לא הייתי בטוח שאני קונה היום, אלא אם אמצא הצעה מעניינת מאוד, ומצאתי: 3,999 ש"ח במקום 4,700 ש"ח. המבצע נגמר היום.

יש בה 200 מגה הרץ (זה טוב?) ומעבד PushPixel, ועוד תכונות נחמדות ומעניינות. לטלוויזיית תלת ממד בגודל הזה, עם יתר תכונותיה, אני חושב שהמחיר ממש טוב.

לא יכולת לחכות, אה? :lol: תתחדש!!!

אני עדיין חושב שהיית צריך לחכות קצת בשביל הורדת מחירים ויציאת דגמים חדשים, אבל היי - זו הבחירה שלך. ספר לנו על הטלוויזיה כשתצפה בה.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 02 מאי 2013, 21:44

תמיד יצאו דגמים חדשים, גולן, אך המחיר יהיה גבוה בהתאם. יכולתי לנצל מחיר של טלוויזיה שרציתי, אני חושב שגם בדור הבא של המשחקים היא תספק אותי היטב, והטלוויזיה שלי בעיקר משרתת את צורכי הגיימינג שלי :)

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 02 מאי 2013, 21:45

רונן כתב:תמיד יצאו דגמים חדשים, גולן, אך המחיר יהיה גבוה בהתאם. יכולתי לנצל מחיר של טלוויזיה שרציתי, אני חושב שגם בדור הבא של המשחקים היא תספק אותי היטב, והטלוויזיה שלי בעיקר משרתת את צורכי הגיימינג שלי :)

אני פשוט חושב שיש מצב שה-PS4 תהיה עם טכנלוגיה חדשה יותר, אז כבר כדאי לי לחכות לטלוויזיות חדשות יותר שמתאימות.

יאללה, לך צלם לנו סרטון Uboxing מגרה.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 02 מאי 2013, 21:57

לא, סוני כבר הודיעה שה-PS4 לא תתמוך ברזולוציות יותר גבוהות.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 02 מאי 2013, 22:05

אה, כן?

וגם יש לי בעיה. הטלוויזיה הנוכחית שלי, 32 אינץ', מחוברת לקיר עם מעמד לקיר. אני מפחד שאם אקח טלוויזיה גדולה יותר, המעמד יהיה חלש מדי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים