נושא הספורט הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: נושא הספורט הרשמי

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 מאי 2013, 18:33

SHAPIRA500 כתב:אומרים שרוב הסיכויים ששניהם יהיו כשירים לשבת.

נו... אומרים הרבה דברים, על הרבה שחקנים. אי אפשר לראות את היער מרוב שמועות.
אני מניח שנחכה לשבת ונראה בעצמנו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 19 מאי 2013, 18:51

Nucleus_Dawn כתב:
חוץ ממנצ'סטר יונייטד, אני באמת לא רואה קבוצה שמסוגלת לעמוד כשווה מול באיירן, כאשר דורטמונד באמת היחידה שמסוגלת לנצח אותה (ולראיה, הם היחידים שניצחו אותם בליגת הגרמנית, העונה).

הפציעה של הולמס סופר בעייתית. עדין לא בטוח שהוא יפספס את המשחק (שחקנים עולים עם 8 זריקות, למשחקים כאלה), אבל זו מכה לא פשוטה.
לא שמעתי שגטצה בספק. מה קרה לו? אם הוא לא ישחק, זו גם מכה לא פשוטה.

גם אם שניהם יהיו כשירים לגמרי וישחקו, אני לא הייתי מהמר נגד באיירן.

מה מה קרה לג'צה?
דקה 41 נראה לי במשחק מול ריאל הוא נפצע, הוא בספק מאז
ואיך הגעתה לזה שרק יונטנד מסולגת מול באיירן מיינכן?
עם ההגנה של יונטנד באיירן תאנוס אותם

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 19 מאי 2013, 19:08

גם שנה שעברה באיירן היו פייבוריטים מול צ'לסי וגם ב2010 מול אינטר. אי אפשר לדעת. על הנייר אין שום קבוצה ששווה לבאיירן אבל גם ריאל גם מנצ'סטר וגם דורטמונד יכולות לתת להם פייט.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 מאי 2013, 19:16

Fanta כתב:מה מה קרה לג'צה?
דקה 41 נראה לי במשחק מול ריאל הוא נפצע, הוא בספק מאז
ואיך הגעתה לזה שרק יונטנד מסולגת מול באיירן מיינכן?
עם ההגנה של יונטנד באיירן תאנוס אותם

קודם כל, ההגנה של יונייטד בכלל לא רעה. ההפך (אי אפשר לקרוא להתקפה השלישית בטיבה באנגליה, גרועה). עם וידיץ' ופרדיננד כשירים, היא מהטובות באירופה. גם בלי וידיץ, יש את פיל ג'ונס שעושה עבודה מצוינת העונה. רפאל בעונה ממש מצוינת והוא כבר התחיל לממש את הפוטנציאל האדיר שלו. על אברה אין הרבה מה לאמר. הוא מתמודד בכבוד על עמדת המגן הימני הטוב בעולם והוא בכושר נהדר.

קצת יותר למעלה, יש את קאריק שעושה עבודה שחורה ומנהל את מרכז המגרש בצורה מעוררת כבוד והשילוב שלו עם קלברלי נראה יותר מרשים בכל יום שעובר. גם אם קלברלי לא משחק, יש את גיגס קשישה, שבגילו עדין עושה בית ספר לרוב המוחלט של הקשרים המרכזיים.
על ההתקפה לא אדבר, כי ברור לכל שהיא אחת הקטלניות והמסוכנות בעולם הכדורגל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 19 מאי 2013, 23:42

אני לא יודע על מה אתה מדבר, אני מסתכל עליהם ורואים שיש להם בעיה בהגנה
לא כמו ברצלונה, אבל יש להם בעיה, הם צריכים חיזוקים שם דחוף
פרגנסון היה בבעיה בעונה הזו עם הדבר הזה וכולם יודעים שזה פשוט ההתקפה המעולה ( RVP ) שהצילה אותו
רוצה אפשר לעבור על מהלך המשחקים כי ברצינות שיש להם בעיות, אין להם סיכוי מול באיירן, היחידות שיכולות להתחרות בבאיירן זה ריאל ודורטמונד לדעתי

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 מאי 2013, 00:51

Fanta כתב:אני לא יודע על מה אתה מדבר, אני מסתכל עליהם ורואים שיש להם בעיה בהגנה
לא כמו ברצלונה, אבל יש להם בעיה, הם צריכים חיזוקים שם דחוף
פרגנסון היה בבעיה בעונה הזו עם הדבר הזה וכולם יודעים שזה פשוט ההתקפה המעולה ( RVP ) שהצילה אותו
רוצה אפשר לעבור על מהלך המשחקים כי ברצינות שיש להם בעיות, אין להם סיכוי מול באיירן, היחידות שיכולות להתחרות בבאיירן זה ריאל ודורטמונד לדעתי

היו להם הגנות חזקות יותר בעבר ואני מסכים שאין להם מחליף ראוי לעמדת המגן השמאלי, אבל מכאן ועד למה שאתה מתאר, יש דרך ארוכה מאוד.
ההגנה של מנצ'סטר טובה מאוד. היא לא מצוינת, כמו זו של דורטמונד או באיירן, אבל היא בטח לא מחוררת והיא בטח לא כזאת שכל כך פשוט "לאנוס" אותה, כדבריך.

שכחתי להתייחס גם לשוער. דה-חאה הוא שוער צעיר, עם כמה בעיות (הגדולה שבהן היא כדורי הגובה), אבל הוא מוכשר באופן מדהים ובדברים שבהם הוא טוב, הוא ברמות הגבוהות באירופה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 20 מאי 2013, 01:29

אוקיי אולי קצת הגזמתי, אבל יש להם בעיה, אתה מודה בזה, אני מודה
אפילו פרגנסון הודה בזה בכמה פעמיים, היה איזה משחק שנראה לי הסתיים 4-3 ליונטנד ופרגנסון אמר שזה רק בגלל ההתקפה שלהם
הם חייבים לחשוב על שינוי, אחד מהרכשים העיקרים שלהם שנה הבאה צריך להיות לדעתי רכש הגנתי
דה חאה הוא מעולה, הוא צעיר וצובר נסיון, כולם יודעים את זה, אבל יש לו חתיכת עתיד,
יש משחקים כמו ראיל יונטנד בספרד שהוא פשוט מראה כמה הוא שייך לעתיד של הטופ

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 מאי 2013, 02:18

Fanta כתב:אוקיי אולי קצת הגזמתי, אבל יש להם בעיה, אתה מודה בזה, אני מודה
אפילו פרגנסון הודה בזה בכמה פעמיים, היה איזה משחק שנראה לי הסתיים 4-3 ליונטנד ופרגנסון אמר שזה רק בגלל ההתקפה שלהם
הם חייבים לחשוב על שינוי, אחד מהרכשים העיקרים שלהם שנה הבאה צריך להיות לדעתי רכש הגנתי
דה חאה הוא מעולה, הוא צעיר וצובר נסיון, כולם יודעים את זה, אבל יש לו חתיכת עתיד,
יש משחקים כמו ראיל יונטנד בספרד שהוא פשוט מראה כמה הוא שייך לעתיד של הטופ

לא אמרתי שיש להם את ההגנה הכי טובה באירופה. יש להם הגנה טובה. היא פשוט לא מצויינת ולכן לא עומדת בסטנדרטים של מועדון אדיר כמו מנצ'סטר יונייטד, שנמצא בטופ האירופאי כבר תקופה ארוכה. הם צריכים לסגור כמה חורים קטנים, אבל רובם נסגרים עם הזמן, כשהצעירים שפרגוסון הביא מתחילים להראות כמה הם מוצלחים (רפאל, פיל ג'ונס וגם סמולינג נהדרים ועשו קפיצה מרשימה ביכולת שלהם העונה ואפילו ג'וני אבנס השתפר העונה מאוד).

אני מסכים שצריך לעשות רכש הגנתי. שני שחקנים (בלם ומגן שמאלי) יספיקו כדי לסתום את כל החורים. צריך רק בלם ברמה גבוהה (מישהו בסגנון של האמלס, למשל) ומגן שמאלי שיהיה מחליף ראוי לרפאל.
הרכש הכי חשוב של מנצ'סטר צריך דווקא להיות במרכז השדה. הם חייבים קשר 50-50 טוב, שיהיה מחליף לגיגס קשישה (קלברלי כבר עשה קפיצה משמעותית ביכולת והמגמה הזאת רק תמשך, לדעתי), או אפילו כוכב ברמתו של מודריץ' (או מהאוטיניו מפורטוגל, שלדעתי יהיה אדיר). הם צריכים גם קשר קיצוני ברמה גבוהה. חזרה של כריסטיאנו תהייה חלום אדיר, אבל אני מניח שזה יקרה רק אחרי שהחוזה הנוכחי שלו יגיע לסופו.
בטווח היותר ארוך מהעונה הקרובה, הייתי חושב גם על קשר הגנתי טוב (ווידאל, אולי? אפשר רק לקוות), שיחליף את קאריק שמתקרב לגילאים קצת מתקדמים.

אם רוני יעזוב, אז כמובן שצריך גם חלוץ ברמה גבוהה. פלקאו יתאים, לדעתי, למרות שאף שחקן יחיד לא יצליח למלא את החלל של רוני.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 20 מאי 2013, 04:48

אני חושב שהם צריכים לנסות להחתים את מודריץ
למרות שעכשיו הוא יותר ויותר נכנס להרכב הפותח של ריאל, אני כן חושב שאפשר לגרום לו לחזור לאנגליה
על CR7 אין על מה לדבר, כן זה חלומי, אבל זה לא יקרה, אבל אני דיי בטוח שהוא ירצה לפרוש ביונטנד
פלקאו לא ילך ליוטנד... אולי וידאל יגיע... אבל רק אולי

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 מאי 2013, 10:54

ספויילר: הצג
omerkot כתב:שמע, יש פה בלבול בין אידיאולוגיה לבין מציאות וזה ניכר בכל דבר שאתה רושם כאן.
כמי שעיקר עיסוקו בחיים זה מחקר אקדמי, יש לי כנראה לא פחות מושג ממך במה זה מחקר אקדמי, מה אפשר להסיק ממנו ומה אי אפשר להסיק ממנו. זה נכון לגבי מדעים מדויקים (שזה תחום העיסוק שלי) וזה נכון פי כמה וכמה בכל מה שקשור למדעים לא ממש מדויקים (כמו ביולוגיה/רפואה) ולכן אתה יכול להביא לי גם הרבה יותר ממאה מחקרים ששאולי מרמזים על כל מני דברים רק שלחילופין ישנם לא פחות מחקרים שמרמזים על דברים אחרים/הפוכים פשוט משום שקל מאוד להטות אותם ולהראות כמעט את כל מה שאתה רוצה להראות.
אגוזי מקדמיה זה משהו שמגיע מאוסטרליה הנטושה. אין שום נסיון או ידע ארוך טווח שנוגע לצריכה אנושית של הדבר הזה כשלחילופין אנחנו יודעים שהוא רעיל ליונקים מסוימים. להגיד לאנשים שהם לא צריכים לאכול חלב ובמקום זה לצרוך מקדמיה זה פשוט מופקר. אני גם צריך כנראה לדכא אותך אבל אוכל הורג אותנו... כל אוכל הורג אותנו... גם זה מן החי וגם זה מן הצומח ואם נראה לך שבני אדם התפתחו אבולוציונית לצרוך מקדמיה ולא פרות ותרנגולות אז אני מציע שתלמד קצת אנטומיה.
לגבי עגל החלב, אתה יודע שזו דמגוגיה לטעון שמונעים ממנו חלב אם כדי שלי יהיה חלב לצרוך, אתה אפילו רושם שאתה יודע שזו דמגוגיה ועדיין אתה טוען את זה. אני אוכל פרות לשובע אבל עגלי חלב הוא מקרה קיצוני למדי ומעבר למסכנות של החיה, הבשר עצמו יקר נורא, אז לא, אני לא צורך עגלי חלב, אני לא חושב שההבדל בטעם מצדיק את התנאים והמחיר.
ראיתי את סרטי המשחתות ושמעתי את הדמגוגיה של היחימוביצ'ים. אין שום בעיה להתמודד עם סבל "בל יתואר" לחיות כשאתה מוציא מהמשוואה את ההתייפיפות המלאכותית שנחתה עלינו. אני לא חושב שחיות אוהבות ששוחטים אותם אבל החיות האלה מגודלות מלכתחילה בשביל להאכל. כחיות מבויתות, אין להם שום קיום אחר... אלה לא זנים שחיו או יכולים לחיות בטבע ואם אנשים יפסיקו לצרוך מוצרים מן החי, הזנים האלה פשוט הולכים להכחד. אז כן, מגדלים אותם בשביל לשחוט אותם, בשביל שלי יהיה אוכל מזין. אותו אוכל מזין שהזין את אבותיי באלפי השנים האחרונות בהם לא היתה להם גישה לאגוזי מקדמיה :roll:
בשר=סיגריות? באמת שלא הייתי צריך להגיע למשפט ההזוי הזה בשביל להגיד לך על ההתחלה שאתה לא מסוגל להבדיל בין מציאות לבין אידאולוגיה.

לכתוב פה שאפשר להטות כל מחקר לטובת מה שאתה מנסה להציג (כאילו כל החוקרים הם פעילי שיחרור חיות שיש להם סיבה להטות את הדברים) לא צריך לעניין אותי, אתה מוזמן לקרוא את המחקרים אחרי שאתה שומע את ה"שורה התחתונה שלהם" במקום כלשהו.

מה אתה נתפס על אגוזי מקדמיה תגיד לי? אני בכלל בחיים לא אקנה את זה כי זה יקר טילים. אם ב"גבינות " חשקה נפשך אתה יכול להכין אותם מכל אגוז. רצוי כמה שיותר שומני.

לפי מה החלטת שזה דמגוגיה? אין כל כך סיבה לא לתת לו חלב ובמקום לייצר בשבילו תחליף חלב ולהלעיט אותו באנטיביוטיקה. יתכן והחלב היה עוזר לו קצת לפתח את השריר שלו (אני בספק) אבל ככה או ככה הסיבה הראשית היא כי חלב שבוזבז עליו הוא חלב שניתן היה למכור לך ברווח הרבה יותר גבוהה. ואתה חושב שרוב העגלות מקבלות חלב? אם כן אתה טועה.
שורה תחתונה זה בכלל לא הנקודה היחידה... מה עם דלקות עטין כמעט קבועות בגלל הכמות ההזויה של החלב שהם מפיקות? מה עם רביצה בתוך חרא כמעט כל החיים שלהם? מה עם האכלה של תירס כל החיים שלהם (זה לא בריא להם)? מה עם הזרעה מלאכותית תמידית לשם הפקת חלב בלתי פוסקת? מה עם חליבה 12-14 שעות ביום? מה עם דאונרים שלא יכולות לקום כי כבר כמעט אין להם סידן בעצמות מרוב החליבה?

ואם פה הכל דמגוגיה אז ביצים אתה אוכל? גם שם זה יהיה דמגוגי מצידי לומר לך (במקרה שאתה צורך ביצים) שאתה שותף להתעללות הכי קשה (אולי לא הכי קשה, נראה לי זה שמור לחזירים אבל בטח חזירים אתה לא אוכל) שבני אדם מבצעים? רק בישראל 1000 תרנגולים מסכנים נזרקים בעודם בחיים לפח (או במקרה הטוב למטחנה שגורסת אותם חיים אבל ב0.25 שניות) ותרנגולות שכל חייהם נמצאים בתוך כלוב שאם הייתי מכניס אותך לכלוב בר השוואה לא היית יכול למתוח את הידיים שלך? לעולם! לעולם לא תוכל למתוח את הידיים ואתה עוד תהיה בכלוב הזה עם עוד בן אדם! ומה עם לחתוך חלק מהמקור כי עף להם הפקק מהצפיפות והם תוקפות אחת השניה אז במקום לתת יותר מקום נחתוך חלק מהמקור?

ברור לי שכל מה שאני אכתוב יפלו על אוזניים חירשות אבל אל תספר לי סיפורי סבתא על דמגוגיה בשקל.

נ.ב
והשיא... הם מגודלות בשביל מאכל! אם לא כך אז היו נכחדות מן העולם! חפש כמה כתבים מפי תומכי עבדות למיניהם מן העבר, הם השמיעו את אותם התירוצים. ואגב כן יש צורך בחיות לא למאכל, יש להם חשיבות (במיוחד פרות) למצב אדמה תקין.

לגבי בשר=סיגריות... אתה ההזוי. זה הכל עניין של סיכון, אם זה משהו שאתה לא מסכים איתו אז לא יודע מה לאמר לך כי זה מה שזה, X סיגריות מציבות אותך בY אחוזים של סיכון לחלות במחלה Z. אותו דבר כל מוצר אחר מן החי (לא שכל צמח הוא טוב בשבילך כן?), לא כי אין בזה משהו מזין וטוב אלא כי זה מגיע כחבילה שלמה עם נקודות אחרות בעייתיות נורא (לדוגמא כמעט 250 MG קולסטרול בביצה אחת כאשר המצב התקין הוא קולסטרול מתחת ל200 ועם זאת ממוצע האנשים שחוטפים התקף לב נמצא על סביבות 170 MG). בשורה התחתונה אתה אוכל צמחים רק שאתה אוכל אותם דרך הבשר של החייה ומאבד בדרך כמות הזויה של אלפי חומרים מזינים שקיימים אך ורק בצמחים.

והעובדה שאבות אבותייך קיבלו הזנה מחיות לא צריכה לעניין אותך. מה שמעניין הוא מה האפשרויות שלך ואין לך צורך בשעבוד של חיות (ואני רוצה לראות מישהו מוכן לשלם פי5 או פי 10 על אותו מוצר מן החי בשביל לספק לחייה חיים נאותים), אם היית זרוק באמצע שום מקום אז תאכל מה שאתה יכול (כבר אמרתי את זה, גם חרקים הם מזינים מאוד) אבל למזלנו זה לא המצב שלנו. שלא לדבר על כך שאם אתה היית אשכרה זה שצריך לשחוט חייה (וכמו יהודי טוב, עם סכין ומקרוב שיהיה לך את הכבוד לחייה, שבאמת תדע בתוככה מה החייה נתנה בשביל שיהיה לך אוכל, לא כמו גוי פחדן שעושה את זה עם רובה מרחוק או הולם בחייה ככה שהיא לא בהכרה כששוחטים אותה) היית עושה את זה רק במקרי קיצון. יכול להיות אבל שאתה מסוג האנשים שלא איכפת להם. אני מאמין שאתה לא כי אין הרבה כאלה באוכלוסיה.

עומר בחיאת אל תגיב, גם בנושאים מטופשים אני מתקשה לא להגיב אבל חיות חסרות ישע זה נקודה כואבת אצלי ואני לא מסוגל לא להיכנס לת'רד וכתוצאה מזה לא להגיב. אם אתה רוצה לקרוא את מה שכתבתי תקרא, אם זה נכנס לך מצד אחד ויוצא מהשניה אז שיהיה ואם לא וכן תחשוב קצת יותר על הנושא כי מדובר ביצורים חיים אז מה טוב. אני תועלתן ואין לי עניין בלהפוך אנשים לצמחונים. מוטב לי לשכנע אנשים לצרוך פחות. עולם שלם שצורך חצי מהכמות שהוא צורך כיום שווה ערך לחצי עולם צמחוני לחלוטין. הלוואי שתחשוב קצת יותר לעומק מה אתה היית עושה אם לא יכולת לשלם למישהו שיעשה את העבודה השחורה בשבילך.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2013, 12:06

swiss-the-engine כתב:
לכתוב פה שאפשר להטות כל מחקר לטובת מה שאתה מנסה להציג (כאילו כל החוקרים הם פעילי שיחרור חיות שיש להם סיבה להטות את הדברים) לא צריך לעניין אותי, אתה מוזמן לקרוא את המחקרים אחרי שאתה שומע את ה"שורה התחתונה שלהם" במקום כלשהו.

מה אתה נתפס על אגוזי מקדמיה תגיד לי? אני בכלל בחיים לא אקנה את זה כי זה יקר טילים. אם ב"גבינות " חשקה נפשך אתה יכול להכין אותם מכל אגוז. רצוי כמה שיותר שומני.

לפי מה החלטת שזה דמגוגיה? אין כל כך סיבה לא לתת לו חלב ובמקום לייצר בשבילו תחליף חלב ולהלעיט אותו באנטיביוטיקה. יתכן והחלב היה עוזר לו קצת לפתח את השריר שלו (אני בספק) אבל ככה או ככה הסיבה הראשית היא כי חלב שבוזבז עליו הוא חלב שניתן היה למכור לך ברווח הרבה יותר גבוהה. ואתה חושב שרוב העגלות מקבלות חלב? אם כן אתה טועה.
שורה תחתונה זה בכלל לא הנקודה היחידה... מה עם דלקות עטין כמעט קבועות בגלל הכמות ההזויה של החלב שהם מפיקות? מה עם רביצה בתוך חרא כמעט כל החיים שלהם? מה עם האכלה של תירס כל החיים שלהם (זה לא בריא להם)? מה עם הזרעה מלאכותית תמידית לשם הפקת חלב בלתי פוסקת? מה עם חליבה 12-14 שעות ביום? מה עם דאונרים שלא יכולות לקום כי כבר כמעט אין להם סידן בעצמות מרוב החליבה?

ואם פה הכל דמגוגיה אז ביצים אתה אוכל? גם שם זה יהיה דמגוגי מצידי לומר לך (במקרה שאתה צורך ביצים) שאתה שותף להתעללות הכי קשה (אולי לא הכי קשה, נראה לי זה שמור לחזירים אבל בטח חזירים אתה לא אוכל) שבני אדם מבצעים? רק בישראל 1000 תרנגולים מסכנים נזרקים בעודם בחיים לפח (או במקרה הטוב למטחנה שגורסת אותם חיים אבל ב0.25 שניות) ותרנגולות שכל חייהם נמצאים בתוך כלוב שאם הייתי מכניס אותך לכלוב בר השוואה לא היית יכול למתוח את הידיים שלך? לעולם! לעולם לא תוכל למתוח את הידיים ואתה עוד תהיה בכלוב הזה עם עוד בן אדם! ומה עם לחתוך חלק מהמקור כי עף להם הפקק מהצפיפות והם תוקפות אחת השניה אז במקום לתת יותר מקום נחתוך חלק מהמקור?

ברור לי שכל מה שאני אכתוב יפלו על אוזניים חירשות אבל אל תספר לי סיפורי סבתא על דמגוגיה בשקל.

נ.ב
והשיא... הם מגודלות בשביל מאכל! אם לא כך אז היו נכחדות מן העולם! חפש כמה כתבים מפי תומכי עבדות למיניהם מן העבר, הם השמיעו את אותם התירוצים. ואגב כן יש צורך בחיות לא למאכל, יש להם חשיבות (במיוחד פרות) למצב אדמה תקין.

לגבי בשר=סיגריות... אתה ההזוי. זה הכל עניין של סיכון, אם זה משהו שאתה לא מסכים איתו אז לא יודע מה לאמר לך כי זה מה שזה, X סיגריות מציבות אותך בY אחוזים של סיכון לחלות במחלה Z. אותו דבר כל מוצר אחר מן החי (לא שכל צמח הוא טוב בשבילך כן?), לא כי אין בזה משהו מזין וטוב אלא כי זה מגיע כחבילה שלמה עם נקודות אחרות בעייתיות נורא (לדוגמא כמעט 250 MG קולסטרול בביצה אחת כאשר המצב התקין הוא קולסטרול מתחת ל200 ועם זאת ממוצע האנשים שחוטפים התקף לב נמצא על סביבות 170 MG). בשורה התחתונה אתה אוכל צמחים רק שאתה אוכל אותם דרך הבשר של החייה ומאבד בדרך כמות הזויה של אלפי חומרים מזינים שקיימים אך ורק בצמחים.

והעובדה שאבות אבותייך קיבלו הזנה מחיות לא צריכה לעניין אותך. מה שמעניין הוא מה האפשרויות שלך ואין לך צורך בשעבוד של חיות (ואני רוצה לראות מישהו מוכן לשלם פי5 או פי 10 על אותו מוצר מן החי בשביל לספק לחייה חיים נאותים), אם היית זרוק באמצע שום מקום אז תאכל מה שאתה יכול (כבר אמרתי את זה, גם חרקים הם מזינים מאוד) אבל למזלנו זה לא המצב שלנו. שלא לדבר על כך שאם אתה היית אשכרה זה שצריך לשחוט חייה (וכמו יהודי טוב, עם סכין ומקרוב שיהיה לך את הכבוד לחייה, שבאמת תדע בתוככה מה החייה נתנה בשביל שיהיה לך אוכל, לא כמו גוי פחדן שעושה את זה עם רובה מרחוק או הולם בחייה ככה שהיא לא בהכרה כששוחטים אותה) היית עושה את זה רק במקרי קיצון. יכול להיות אבל שאתה מסוג האנשים שלא איכפת להם. אני מאמין שאתה לא כי אין הרבה כאלה באוכלוסיה.

עומר בחיאת אל תגיב, גם בנושאים מטופשים אני מתקשה לא להגיב אבל חיות חסרות ישע זה נקודה כואבת אצלי ואני לא מסוגל לא להיכנס לת'רד וכתוצאה מזה לא להגיב. אם אתה רוצה לקרוא את מה שכתבתי תקרא, אם זה נכנס לך מצד אחד ויוצא מהשניה אז שיהיה ואם לא וכן תחשוב קצת יותר על הנושא כי מדובר ביצורים חיים אז מה טוב. אני תועלתן ואין לי עניין בלהפוך אנשים לצמחונים. מוטב לי לשכנע אנשים לצרוך פחות. עולם שלם שצורך חצי מהכמות שהוא צורך כיום שווה ערך לחצי עולם צמחוני לחלוטין. הלוואי שתחשוב קצת יותר לעומק מה אתה היית עושה אם לא יכולת לשלם למישהו שיעשה את העבודה השחורה בשבילך.

להגיב ואז לבקש מהצד השני שלא להגיב לתגובה?
שוב, הטיעונים שלך נובעים מנסיונות לעקם את המציאות על מנת שתתאים לאידיאולוגיה שאתה טוען ביושר שהיא נקודה רגישה אצלך אבל כתוצאה מכך, הטיעונים האלה הם ברובם דמגוגיים... להשוות לעבדות זה וואחד דמגוגיה פושטית וגם בעניין הביצים, מדובר באחד המזונות הבריאים ואפילו חיוניים ביותר לבני אדם וטרור הכולסטרול בביצה שהומצא בשנות ה70 והופרך לחלוטין בשנים האחרונות רק מחזק את העניין (אתה שוכח שלבני אדם יש מערכת עיכול... כולסטרול בביצה מפורק כמעט לחלוטין במערכת העיכול וכמעט כלום ממנו לא חודר לדם וככלל, אחוז קטן מאוד מהכולסטרול שנמצא במזון חודר למערכת הדם. מה שדווקא גורם לכולסטרול מהזן שחוסם עורקים זה עודף פחמימות מעולם הצומח החביב עליך). בנוסף, ראית פעם יהודים וערבים ששוחטים בעלי חיים עם סכין מקרוב? קיבלת רושם שזה גורם להם לכבד את החיה ולשחוט חיות רק במקרה קיצון או שזה גורם להם למשהו שדומה יותר לאורגיה המונית שגורמת להם לשחוט עוד ועוד חיות?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 מאי 2013, 12:25

אתה רציני? אתה לא משעבד תרנגולות בשביל קרטון של 30 ביצים ב20 שקל? לחיות כל החיים בכלוב שאי אפשר לפרוס בוא כנפיים ביחד עם עוד תרנגולת מגיע מדאגה לרווחת התרנגולת נכון? גם לחתוך לה חלק מהמקור נובע מהמחשבה על רווחת החיה. כמובן שזה לא נגמר שם.

אני לא מנסה לעקם שום מציאות כי מההתחלה לא טענתי שהדברים הם עובדות מוצקות בדיוק כשם שסיגריות והסיכון לחלות בסרטן הריאות ולמות היא לא עובדה מוגמרת. זה עניין של סיכון, סיכון לא קטן בכלל אך עדיין סיכון ואני בטוח שלא תגן בחירוף נפש על מעשני הסיגריות שרק מזיינים להם במוח על כמה שהם פוגעים בבריאות של עצמם וממסים אותם מעבר לכל הגיון.

אם אתה חושב שפחמימות יחסמו לך את העורקים אז שיהיה לבריאות.

לגבי שחיטה לא, כי הם מפעל, והכל מופק בניתוק אחד מהשני, כמה שיותר מהיר וכמה שפחות פעולות ע"י אדם בודד. מה גם שכתבתי לך שיש אחוז מסויים מהאוכלוסיה שלא תהיה לו בעיה לשחוט. האחוז הזה קטן. הרשה לי לקבוע עובדה ולאמר שאף אחד מהפורום פה לא שייך לאחוז הזה וכל אחד שהיה שוחט פרה פעם אחת בחיים שלו לא היה נוגע בבשר פרה יותר בחיים או לפחות באופן נדיר.

ובכלל, נושא השחיטה של בעלי חיים היא לא הנקודה בכלל, מוטב להישחט ע"י בני אדם (חוץ מחלק ניכר מהאסייאתים שמאמינים שלענות בעל חיים יוצר בשר יותר רך). אין על כך עוררין. החייה יכולה להינות מחיים מופלאים בחסות בני אדם ולסבול כמה שעות ביום אחד ויחיד בחיים שלה. השעבוד הדוחה הוא מנת חלקם של מי שרוצה שיספקו לו באופן רציף ובמחיר זול את ההפרשות של החיות הללו.

זהו... אני עושה לעצמי באן מהת'רד הזה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2013, 12:38

swiss-the-engine כתב:זהו... אני עושה לעצמי באן מהת'רד הזה.

אין שום צורך לעשות לעצמך באן מהת'רד. ברור שאנחנו לא מסכימים וגם ברור שמיצינו. אפשר להמשיך לדבר על דברים אחרים 8-)

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 20 מאי 2013, 13:41

האמת שאני לומד למגן בספרות את על השחיטה ככה שהדיון על תרנגולות כאן קוסם לי.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2013, 13:59

SHAPIRA500 כתב:האמת שאני לומד למגן בספרות את על השחיטה ככה שהדיון על תרנגולות כאן קוסם לי.

שם לא שוחטים תרנגולות...
ציון נכשל!

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 20 מאי 2013, 14:01

omerkot כתב:שם לא שוחטים תרנגולות...
ציון נכשל!

ברור שלא אבל זה עדיין הזכיר לי. גאונים גדולים לעשות מגן בספרות יומיים אחרי בגרות במתמטיקה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 מאי 2013, 15:07

swiss-the-engine כתב:גיא אתה לא מעודכן אם אתה מעלה לי את מחקר סין. אם זה מעניין אותך אני בטוח שתמצא מספיק מקורות ושאתה לא צריך שאני אביא לך לינקים אבל אפשר להתחיל עם המחקרים הסופר מקיפים של בית הספר לבריאות הציבור של הרוורד.

מחקר סין הוא פשוט דוגמא טובה למשהו שהשתרש עמוק בשיח למרות שמה שדנים בו בפועל הוא בכלל לא מחקר אלא סתם ספר. אני בהחלט מסכים איתך שבית הספר לבריאות הציבור של הרווארד הוא מקור טוב ומאוזן, וזה אגב מה שהם מציינים שם ברושה התחתונה בסיכום שלהם:
http://www.hsph.harvard.edu/nutritionso ... ull-story/
Milk and dairy products are a convenient source of calcium for many people. They are also a good source of protein and are fortified with vitamins D and A... At moderate levels, though, consumption of calcium and dairy products has benefits beyond bone health, including possibly lowering the risk of high blood pressure and colon cancer.

swiss-the-engine כתב:חנן מה מיתמם? באמת אתה משווה חלב לכל אותם מוצרים שציינת? חלב יש לו מטרה ברורה של אמא שמנקיה את התינוק שלה. אני בטוח שלא היית אוכל עוגב גבינה מחלב אם של בני אדם ולא של כלבה.

לכל אוכל שאתה מכניס לפה יש מטרה ברורה שאינה קשורה למערכת העיכול שלך. זה שאתה יכול לאכול חסה או תפוח זה לא בגלל שהם נוצרו במטרה שתאכל אותם, אלא בגלל שהאבולוציה התאימה אותך לזה: אבל ה"מטרה" המקורית שלהם הרבה יותר מנותקת בפועל ממה שאנחנו עושים מאשר ה"מטרה" המקורית של החלב.
הסיבה שאנחנו צורכים ספציפית דווקא חלב של פרה היא בגלל זמינות, בריאות, ותפוקה מול עלות. בגובה של 3000 מטר באנדים כנראה שהיית צריך להסתפק בחלב של אלפקות.

swiss-the-engine כתב:קליימן מה שאתה אומר אפשר לומר על סיגריות. כמו שיש מעשנים שלא חולים ולא מפריע להם כלום ומחקרים לא מראים קורלציה של 100 אחוז בין עישון סיגריות (וגם כמה? 1? 2? חפיסה? 2 חפיסות?) אני יכול לייחס למחקרים שמראים על 30% סיכון מוגבר לחלות בסרטן השחלות לדוגמא.

אבל זה בדיוק ההבדל: במקרה של מחקרי עישון יש לא רק מחקרים שמראים קורלציה - אלא מחקרים שמראים בפועל סיבה ותוצאה: אתה יכול בתנאי מעבדה מבוקרים לראות את ההשפעה של חומרי סיגריות על תאים ורקמות, והם מסווגים בהתאם כחומרים מסרטנים. אין שום דבר כזה בהקשר של חלב.

swiss-the-engine כתב:בנוסף היה סקר לא מזמן דווקא בארץ במצא ש80% מהנבדקים היו רגישים ללקטוז...

רגישות נמוכה ללקטוז שאינה רגישות קלינית מאפשרת לאנשים לצרוך גם כוס או שתיים ביום בלי שום תופעת לוואי, בדיוק כמו שרגישות לכל דבר אחר משפיעה רק במינונים מסוימים ומעלה. בנוסף, גם לאנשים כאלו לא חובה להמליץ להימנע לחלוטין ממוצרי חלב כשהם יכולים פשוט לעבור למוצרי חלב דלים בלקטוז - ויש לא מעט כאלו.

swiss-the-engine כתב:חארטה, המחיר של חלב אינו מחיר ריאלי, זה מחיר מסובסד של הממשלה.

אכן חארטה, אבל בכיוון ההפוך: המחיר של החלב בישראל הוא לא ריאלי בגלל שהמחיר הזה מפוקח ומנוהל ע"י הממשלה כמו שאף שוק אחר בעולם המערבי לא מפוקח, וחסום לתחרות מחו"ל בגלל מכס חסר תקדים: מעל 50% לחלב, מעל 200% לשמנת. ביום שבו המדינה תפסיק להתערב, המחיר של רוב מוצרי החלב יצנח משמעותית והם יהפכו ליותר זמינים וזולים עבור האוכלוסיה.

swiss-the-engine כתב:אבל באמת... לא יודע למה בכלל צריך לנסות לדבר על בריאות, חלב זה אכזריות לשמה... כל טיפת חלב שאתם צורכים זה תינוק (עגל) מסכן שגנבו אותו מאמא (פרה) שלו וזרקו אותו לכלוב שבגודל של (במקרה הטוב) מטר על 2 מטר (בשביל שהמסכן לא יוכל לזוז יותרמ ידי אם בכלל, בשביל שלא יפתח שרירים כי אז הבשר שלו כמה שיותר רך) ומאכילים אותו סטייל סימילאק.

וכל קערה של פירות שאתה אוכל זה מאות אלפי פרפרים שהודברו למוות באמצעים כימיים וביולוגיים, וכל לחם מחיטה שאתה מכניס לפה נקצר בברוטאליות יחד עם ראשם של עשרות ארנבונים קטנים ומשאיר חפרפרות מסכנות מדממות לאיטן למוות בשדה הקצור אחרי שלא הספיקו להימלט מאימת להבי הטרקטור.
http://mada-duh.com/2012/08/30/is-veget ... burger521/
אבל אנחנו מדברים כאן על בריאות בנושא הספורט, נכון? הדיון המוסרי הוא לא רק דמגוגי אלא גם לא רלוונטי. אם כבר אתה חופר ונכנס לדמגוגיה - לפחות אל תסטה מהנושא.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 מאי 2013, 15:25

אני לא מתכוון להמשיך את הנושא איתך גיא. אתה מוזמן לחשוב מה שאתה רוצה, אני כעקרון אמרתי שיש לא מעט סיבות לחשוד בחלב (וגם באבוקדו לצורך העניין).

אני אגיב רק על נקודה אחת קטנה. זה ממש לא צריך לעניין אותך כמה פרפרים נהרגו בשביל סלט פירות שאני אוכל מכיוון שאתה בעצם אוכל אוכל שיצור אחר מייצר מהאוכל שהוא בעצמו אוכל ואין שום דרך בעולם הזה שאתה תשכנע אותי שבאורך קסם הקלוריות שהחייה צרכה והקלוריות שהיא מפרישה לך בחלב שאתה רוכש הוא זהה. ובכלל עצוב שאתה אדם כל כך חסר אמפתיה שאתה משווה לי עכשיו פרפרים לעגל או עגלב שמופרדים מאמם בכדי שיהיה לך חלב בסופר.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 מאי 2013, 16:18

swym כתב:אכן חארטה, אבל בכיוון ההפוך: המחיר של החלב בישראל הוא לא ריאלי בגלל שהמחיר הזה מפוקח ומנוהל ע"י הממשלה כמו שאף שוק אחר בעולם המערבי לא מפוקח, וחסום לתחרות מחו"ל בגלל מכס חסר תקדים: מעל 50% לחלב, מעל 200% לשמנת. ביום שבו המדינה תפסיק להתערב, המחיר של רוב מוצרי החלב יצנח משמעותית והם יהפכו ליותר זמינים וזולים עבור האוכלוסיה.

מכסים וגרוע באותה המידה - מכסות.

העובדה שעדין יש אנשים שמכריזים בגאון על כמה שהם חברתיים, בגלל שהם מגנים על מאות עבודות של חקלאים, על חשבון מליארדי שקלים, של מיליוני צרכנים, מפליאה אותי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2013, 18:03

ולעניין המחקרים במקרה קפץ לי בynet הקישור הרלוונטי הנ"ל:
http://mada-duh.com/2012/11/19/a34/

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 20 מאי 2013, 18:37

omerkot כתב:ולעניין המחקרים במקרה קפץ לי בynet הקישור הרלוונטי הנ"ל:
http://mada-duh.com/2012/11/19/a34/

היה מפחיד בהתחלה לקרוא את זה בתור עיראקי. :roll:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 21 מאי 2013, 01:24

הולמס כשיר, ג'צה עדין בספק
הערכה שלי, ג'צה לא ישחק, אולי ישחק בתור מחליף

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 21 מאי 2013, 01:25

SHAPIRA500 כתב:היה מפחיד בהתחלה לקרוא את זה בתור עיראקי. :roll:

אם שם משפחה כמו שלך בחיים לא הייתי חושב שאתה אחד כזה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 21 מאי 2013, 01:25

Fanta כתב:הולמס כשיר, ג'צה עדין בספק
הערכה שלי, ג'צה לא ישחק, אולי ישחק בתור מחליף

יש עוד כמה ימים עד אז. לא יפתיע אותו אם הוא יעלה, גם אם הוא לא יהיה כשיר לגמרי. הוא באמת חשוב מדי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 21 מאי 2013, 12:07

ענק פשוט, שבת טירוף.
תמונה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 97 אורחים