נושא הספורט הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

נושא הספורט הרשמי

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 מאי 2013, 13:18

אין לנו אחד כזה ובעקבות החדשות העצומות מהבוקר, חשבתי שיש מקום לאחד.

אלכס פרגוסון, מאמן הכדורגל הגדול ביותר בכל הזמנים, הודיע היום שבסיום העונה הוא יפרוש מאימון.
בתור אוהד מנצ'סטר יונייטד, אני עדין קצת בשוק. אני מאוד עצוב, למרות שידעתי שהיום הזה אמור היה להגיע מתישהו.

עכשיו מתחילה בורסת השמות לגבי המחליף שלו. יש דיבורים על מוריניו (למרות שמועות על כך שהוא יאמן בצ'לסי בעונה הבאה), על גיגס וסולשייאר. שמות יותר סבירים הם מאמנה של אברטון, דיוויד מוייס, אותו פרגוסון מאוד מעריך. כמו כן, מאמן דורטמונד, יורגן קלופ הוזכר כמועמד אפשרי.

נראה שהכי סביר שהמאמן הבא יהיה דיוויד מוייס. אני לא יודע איך אני מרגיש לגבי זה, אבל מכיוון שנראה שהוא הבחירה של פרגוסון עצמו, האינסטינקט שלי הוא פשוט לסמוך עליו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הספורט הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2013, 13:32

ספורט זה אופיום להמונים!
:ugeek:

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 מאי 2013, 13:41

omerkot כתב:ספורט זה אופיום להמונים!
:ugeek:

סמים זה טוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 08 מאי 2013, 14:24

Nucleus_Dawn כתב:
סמים זה טוב.

תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2013, 14:27

Nucleus_Dawn כתב:
סמים זה טוב.

זה הולך טוב עם ספורט ופיצוציות.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 08 מאי 2013, 14:44

אני שוקל לצערי מעל ל-100 קילו, והאמת שהתחלתי ללכת לחדר כושר אבל בגלל שבאמצע היה לי את פולין הפסקתי ללכת... כדאי לחזור לזה?

ואני צריך גם לאכול טוב, והבעיה היא שאני לא יודע מה לאכול ומה לא...

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 08 מאי 2013, 16:03

GolanBerlin כתב:אני שוקל לצערי מעל ל-100 קילו, והאמת שהתחלתי ללכת לחדר כושר אבל בגלל שבאמצע היה לי את פולין הפסקתי ללכת... כדאי לחזור לזה?

ואני צריך גם לאכול טוב, והבעיה היא שאני לא יודע מה לאכול ומה לא...

אין פה חוכמות, פשוט תוסיף יותר ירקות תקצץ ובפחמימות ובמטוגנים. כמובן שכדאי לחזור לזה, אני עד לפני שנה גם לא הייתי עושה ספורט כלל ומאז שהתחלתי כל שבוע בו אני לא עושה ספורט אני מרגיש רע עם עצמי. ספורט זה דבר מצוין לשחרור לחצים ולשכוח מהכל לשעה. בחודש האחרון אני מקפיד פחות כל כושר ותזונה בגלל כל הבחינות אבל הולך מתי שאני יכול. אתה יכול להתחיל בהדרגה, אתה לא צריך לרוץ 10 ק"מ על ההתחלה, גם לא 2. תוכל להתחיל בהליכה ובסוף האימון כמה דקות ריצה ולבנות את זה לאט לאט. גם סקי זה טוב. תעזוב כוח בינתיים עדיף שתתמקד באירובי. אם תתמיד, התוצאות יהיו מדהימות במהירות שלהן. אני הורדתי עד עכשיו באיזור ה14 קילו מאז שהתחלתי עם ספורט, ולא ניסיתי בכלל להיכנס לדיאטה. עדיין יש לי עודף משקל אבל אני מרגיש הרבה יותר טוב עם עצמי. זה קשה אבל שווה. אין על הסיפוק שבסוף אימון מאומץ.

לגבי אלכס פרגוסון, חבל שהוא עוזב למרות שהבנאדם כבר באמת זקן. אני לא מאמין שהוא יפרוש מאימון לגמרי, לא יודע אם יחזור לאמן קבוצות בגודל של יונייטד אבל אני לא חושב שהוא יפרוש לגמרי. שיבוא למכבי. :D
יורגן קלופ כל הזמן אומר שהוא נשאר בדורטמונד ואני מאמין לו, למרות שהוא הפך את עצמו לאחד המאמנים הכי גדולים באירופה בשנתיים האחרונות ויכול מאד שכסף יקנה גם אותו. אני מעדיף שמוריניו יעבור לצ'לסי ולא ליונייטד.
שמעתי שקרלו אנצ'לוטי רוצה לעבור מפסז', זאת גם אפשרות. המנג'ר של אברטון הוא גם סקוטי וחבר של פרגוסון אז לך תדע, אבל לאמן כזאת קבוצה...
נערך לאחרונה על ידי SHAPIRA500 ב 08 מאי 2013, 16:12, נערך פעם 1 בסך הכל.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2013, 16:25

אני יכול להעיד על עצמי שאני ממש לא מסוגל לרוץ... כל פעם אני מנסה ואחרי כמה שבועות מתיאש כי בשבילי זה סבל צרוף.
לעומת זאת, אני כבר שנים הולך לחדר כושר 4-5 פעמים בשבוע ועושה תרגילי כח...
אני מכיר לא מעט אנשים שהם ההפך הגמור, מגיעים רק בשביל אירובי, מדי פעם מנסים תרגילי כח ולא יכולים לסבול את זה.

יש אנשים שמעדיפים חדר כושר, יש כאלה שמעדיפים ספורט תחרותי (כדורגל/כדורסל וכו), יש כאלה שאוהבים ריצות בפארקים ויש כאלה שאופנים זה הקטע שלהם. יש כאלה שלא מסוגלים להתאמן עם חברים וחייבים לבד ויש כאלה שלא מסוגלים להתאמן לבד אלא רק עם חברים.
העיקר זה למצוא סוף ספורט שאוהבים לעשות וקל להתמיד בו. כשאתה כבר מוצא אותו ועושה אותו אז אתה כבר לבד נהיה רגיש יותר למה שאתה אוכל ויש לך גם מוטיבציה לשנות הרגלים מבלי שהדבר הזה מרגיש כמו עול/בעיה.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 08 מאי 2013, 16:32

omerkot כתב:אני יכול להעיד על עצמי שאני ממש לא מסוגל לרוץ... כל פעם אני מנסה ואחרי כמה שבועות מתיאש כי בשבילי זה סבל צרוף.
לעומת זאת, אני כבר שנים הולך לחדר כושר 4-5 פעמים בשבוע ועושה תרגילי כח...
אני מכיר לא מעט אנשים שהם ההפך הגמור, מגיעים רק בשביל אירובי, מדי פעם מנסים תרגילי כח ולא יכולים לסבול את זה.

יש אנשים שמעדיפים חדר כושר, יש כאלה שמעדיפים ספורט תחרותי (כדורגל/כדורסל וכו), יש כאלה שאוהבים ריצות בפארקים ויש כאלה שאופנים זה הקטע שלהם. יש כאלה שלא מסוגלים להתאמן עם חברים וחייבים לבד ויש כאלה שלא מסוגלים להתאמן לבד אלא רק עם חברים.
העיקר זה למצוא סוף ספורט שאוהבים לעשות וקל להתמיד בו. כשאתה כבר מוצא אותו ועושה אותו אז אתה כבר לבד נהיה רגיש יותר למה שאתה אוכל ויש לך גם מוטיבציה לשנות הרגלים מבלי שהדבר הזה מרגיש כמו עול/בעיה.

אני ממש כמוך. ריצות הן ממש לא בשבילי. אבל אני הולך לחדר כושר ונהנה שם (עד כמה שזה נשמע מוזר).
לפני חדר הכושר, הייתי הולך ל-MMA. הייתי שם במשך שנתיים. זה באמת היה כיף - אימונים עד קצה היכולת, לקבל מכות וגם להחזיר, להרגיש את הסיפוק בכל פעם שעולים חגורה.
למי שלא יודע מה לעשות עם עצמו בתחום הספורט - ממליץ לכם ללכת לבדוק אומנויות לחימה (תחרותיות / מסורתיות).
לצערי נאלצתי לקחת הפסקה עם ה-MMA מכיוון שהיה פרוייקט אחר שמאוד רציתי ללכת אליו.
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
Eyal708
Padawan

הודעהעל ידי Eyal708 » 08 מאי 2013, 20:25

רגע זה פורום ספורט-כושר שאנשים עושים, או פורום ספורט בקטע של לדבר על אירועי ספורט ודברים כאלה?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2013, 20:45

Eyal708 כתב:רגע זה פורום ספורט-כושר שאנשים עושים, או פורום ספורט בקטע של לדבר על אירועי ספורט ודברים כאלה?

מה שבא לך... כל דבר שקשור בספורט נכנס בשרשור הזה, אפילו אם זו לא היתה כוונה המשורר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 מאי 2013, 20:49

omerkot כתב:מה שבא לך... כל דבר שקשור בספורט נכנס בשרשור הזה, אפילו אם זו לא היתה כוונה המשורר.

אכן כן.
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 08 מאי 2013, 21:18

הקרייה זה המקום הכי טוב להשמין בו, באמת, אני חושב שנהייתי בטטה מהרגע שדרכתי במקום הזה, העלתי 5 קילו מאז שהגעתי לשם. נו טוב, עדיין 75 קילו ל- 1.87 זה לא כל כך נורא...
עדיין אני עושה היום כל בוקר הליכה של 20 דקות בעלייה בשביל להגיע לטרמפיאדה בשביל לצאת מהיישוב שלי אז אני מאמין שזה לא כזה נורא. אפרופו ספורט, הייתי חייב ללכת שנה שעברה להשלים את המקצוע הכל כך מיותר הזה בשנה שעברה בבית הספר, אין דבר יותר מבאס מזה.

סמל אישי של המשתמש
FreakinMoney
Minion

הודעהעל ידי FreakinMoney » 08 מאי 2013, 21:30

לגבי פרגוסון, באמת בלתי נתפס, מעל 25 שנה הוא מאמן את יונייטד. מכה קשה לאוהדי הקבוצה אני מניח. לפי ה"טיימס" מוייס אכן יהיה מחליפו, כאשר פרגוסון נשאר בתפקיד ניהולי במועדון.
בתור אוהד צ'לסי, אני מקווה שמוריניו לא יהיה זה שיסיים בסוף בתור מאמנה של יונייטד.. ושישחררו הודעה רשמית בנוגעה להחתמתו בצ'לסי ;)

ואם כבר צ'לסי (והליגה האנגלית) - היום נערך אחד המשחקים המעניינים של העונה - צ'לסי - טוטנהאם בקרב ישיר על כרטיס לליגת האלופות. אני מצפה למשחק הזה כאילו היה גמר גביע.. טוטנהאם עם מספר שחקנים חסרים בראשם מוסא דמבלה, לצ'לסי חוזר הזאר שלא היה כשיר ביום ראשון. חייבים נצחון בשביל להבטיח כבר היום מקום בליגת האלופות.
PSN - JayJayDimaggio

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 08 מאי 2013, 21:42

SHAPIRA500 כתב:אין פה חוכמות, פשוט תוסיף יותר ירקות תקצץ ובפחמימות ובמטוגנים. כמובן שכדאי לחזור לזה, אני עד לפני שנה גם לא הייתי עושה ספורט כלל ומאז שהתחלתי כל שבוע בו אני לא עושה ספורט אני מרגיש רע עם עצמי. ספורט זה דבר מצוין לשחרור לחצים ולשכוח מהכל לשעה. בחודש האחרון אני מקפיד פחות כל כושר ותזונה בגלל כל הבחינות אבל הולך מתי שאני יכול. אתה יכול להתחיל בהדרגה, אתה לא צריך לרוץ 10 ק"מ על ההתחלה, גם לא 2. תוכל להתחיל בהליכה ובסוף האימון כמה דקות ריצה ולבנות את זה לאט לאט. גם סקי זה טוב. תעזוב כוח בינתיים עדיף שתתמקד באירובי. אם תתמיד, התוצאות יהיו מדהימות במהירות שלהן. אני הורדתי עד עכשיו באיזור ה14 קילו מאז שהתחלתי עם ספורט, ולא ניסיתי בכלל להיכנס לדיאטה. עדיין יש לי עודף משקל אבל אני מרגיש הרבה יותר טוב עם עצמי. זה קשה אבל שווה. אין על הסיפוק שבסוף אימון מאומץ.

אוקיי, ממש אבל ממש עודדת אותי בתגובה הזאת. תודה. :)

אני קודם רוצה לעבור את הבגרויות שיש לי על הראש, ואז אחזור לעסוק בכושר. כמה זמן ייקח לי לחזור למשקל נורמלי? שנה? פחות?

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 08 מאי 2013, 21:49

אני לא מאמין שמורניו יחתום ביונטנד
לא בגלל שאני לא רוצה, עלה רק בגלל שנראה לי שהעסקה עם צ'לסי כבר סגורה
למרות שבטוח מורניו ידע על זה שפרגנסון פורש ובגלל זה הוא מתנהג כמו איך שהוא מתנהג עכשיו בריאל כדי שיעיפו אותו והוא ילך ליונטנד
בכל מקרה, אני חושב שדיוויד יהיה המאמן הבא, גייגס יגיע מתשהו, אבל יש זמן, הוא צריך לפרוש, להכנס לצוות המקצועי וכו וכו

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 מאי 2013, 22:00

GolanBerlin כתב:
אוקיי, ממש אבל ממש עודדת אותי בתגובה הזאת. תודה. :)

אני קודם רוצה לעבור את הבגרויות שיש לי על הראש, ואז אחזור לעסוק בכושר. כמה זמן ייקח לי לחזור למשקל נורמלי? שנה? פחות?

זה לא משנה כמה זמן - אתה צריך לשנות גישה ולהבין שצריך לחיות בריא. זה לא רק בשביל קילו יותר או פחות, אלא דרך חיים. ברגע שתתחיל ותחשוב ככה, גם זה יבוא בקלות וגם לא תשבר בדרך (פשוט כי זה לא איזה מכה וגמרנו, אלא כי ככה תחיה).
במידה ותקפיד על תפריט נכון, תוכל לראות תוצאות טובות תוך כמה חודשים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 08 מאי 2013, 22:21

Fanta כתב:אני לא מאמין שמורניו יחתום ביונטנד
לא בגלל שאני לא רוצה, עלה רק בגלל שנראה לי שהעסקה עם צ'לסי כבר סגורה
למרות שבטוח מורניו ידע על זה שפרגנסון פורש ובגלל זה הוא מתנהג כמו איך שהוא מתנהג עכשיו בריאל כדי שיעיפו אותו והוא ילך ליונטנד
בכל מקרה, אני חושב שדיוויד יהיה המאמן הבא, גייגס יגיע מתשהו, אבל יש זמן, הוא צריך לפרוש, להכנס לצוות המקצועי וכו וכו

אני מאמין שיש סיכוי גבוה שגיגס יהיה ישר מאמן אם הוא יעבור לצד הניהולי, כמובן בהנחה שכולם יהיו תפוסים.אני מאמין שיחתימו את הבחור מאברטון. פרגי מקבל תפקיד בהנהלה ז הוא בטוח ימליץ עליו. אם גיגס יהיה מאמן אי אפשר לדעת מה יהיה, כמו שהיו כאן את נמני ואבוקסיס שהמינוי שלהם היה כישלון ועכשיו את בנאדו שמצליח מאד בחיפה. להבדיל אלף הבדלות כמובן.

וגולן, חנן צודק, החוכמה היא להופך את הספורט והתזונה לאורך חיים, זה לא קל. צריך הרבה כוח רצון ומוטיבציה אבל זה משתלם ברמות שאתה לא מבין בכלל. אני אומר שעדיף שתתחיל להכניס את זה להילוך גבוה אחרי הבחינות. בינתיים פשוט תנסה לאכול יותר בריא וגם זה יביא לתוצאות. האמת, חשוב טיפה יותר לאכול כמו שצריך מאשר לעשות ספורט.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 08 מאי 2013, 23:30

אני מאמין שכל שחקן צריך זמן בין פרישה מהמגרש למעבר לתפקיד מאמן
הצעדים שעושה זידאן בריאל מאוד יפים לדעתי, ובעתיד אני מאמין שהוא יהיה מאמן מעולה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 08 מאי 2013, 23:59

Fanta כתב:אני מאמין שכל שחקן צריך זמן בין פרישה מהמגרש למעבר לתפקיד מאמן
הצעדים שעושה זידאן בריאל מאוד יפים לדעתי, ובעתיד אני מאמין שהוא יהיה מאמן מעולה

אני גם לא תומך בזה כל כך, חייבים להשתפשף קצת לפני תחילת קרירית אימון, במיוחד במועדון ענק כמו יונייטד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 מאי 2013, 11:17

SHAPIRA500 כתב:אין פה חוכמות, פשוט תוסיף יותר ירקות תקצץ ובפחמימות ובמטוגנים. כמובן שכדאי לחזור לזה, אני עד לפני שנה גם לא הייתי עושה ספורט כלל ומאז שהתחלתי כל שבוע בו אני לא עושה ספורט אני מרגיש רע עם עצמי. ספורט זה דבר מצוין לשחרור לחצים ולשכוח מהכל לשעה. בחודש האחרון אני מקפיד פחות כל כושר ותזונה בגלל כל הבחינות אבל הולך מתי שאני יכול. אתה יכול להתחיל בהדרגה, אתה לא צריך לרוץ 10 ק"מ על ההתחלה, גם לא 2. תוכל להתחיל בהליכה ובסוף האימון כמה דקות ריצה ולבנות את זה לאט לאט. גם סקי זה טוב. תעזוב כוח בינתיים עדיף שתתמקד באירובי. אם תתמיד, התוצאות יהיו מדהימות במהירות שלהן. אני הורדתי עד עכשיו באיזור ה14 קילו מאז שהתחלתי עם ספורט, ולא ניסיתי בכלל להיכנס לדיאטה. עדיין יש לי עודף משקל אבל אני מרגיש הרבה יותר טוב עם עצמי. זה קשה אבל שווה. אין על הסיפוק שבסוף אימון מאומץ.

פחמימות זה מעולה. dont eat the hype.
שמן זה בסדר אבל לא למי שרוצה לרדת במשקל כי אין שובע מזה.
סיבים צריך הרבה, זה מסדיר עיכול, מעכב שיחרור סוכר בדם ועושה מעבר צואה לפחות מאומצת.
אירובי זה לא יעיל להורדת משקל ובפרט לגברים. לא שאני אומר שאי אפשר לרדת במשקל עם זה, זה יהיה מטופש לחלוטין לאמר דבר כזה אבל אירובי זה משהו ששורף כשאתה מבצע אותו ולעומת זאת שרירים שורפים תמידית ככה שיותר שרירים=יותר צריכת קלוריות יומית בין אם זה בזמן שינה, ישיבה, ריצה או משחק בקונסולה.
משקה שהוא לא מים זה הכי מיותר שיש.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 09 מאי 2013, 11:54

הנה משהו שיובל עילם אתמול פרסם בפייסבוק בקשר למוצרי חלב

בכללי גם צריך לעשות סוג של תוכנית כושר "קרבי" כמו שביובל עילם ועוד סוגים של מאמנים עושים.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 מאי 2013, 14:20

עדיף לא להכניס את הויכוח של חלב לפה... בכלל לא להכניס לפה ויכוח של מאכל שהמון אנשים אוהבים... הם נוטים להגן עליו ברמה דתית.

מה שרשמתי הם דברים שדי מקובלים על כל מי שיש לו שביב של מידע בתזונה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 09 מאי 2013, 14:24

swiss-the-engine כתב:
פחמימות זה מעולה. dont eat the hype.
שמן זה בסדר אבל לא למי שרוצה לרדת במשקל כי אין שובע מזה.
סיבים צריך הרבה, זה מסדיר עיכול, מעכב שיחרור סוכר בדם ועושה מעבר צואה לפחות מאומצת.
אירובי זה לא יעיל להורדת משקל ובפרט לגברים. לא שאני אומר שאי אפשר לרדת במשקל עם זה, זה יהיה מטופש לחלוטין לאמר דבר כזה אבל אירובי זה משהו ששורף כשאתה מבצע אותו ולעומת זאת שרירים שורפים תמידית ככה שיותר שרירים=יותר צריכת קלוריות יומית בין אם זה בזמן שינה, ישיבה, ריצה או משחק בקונסולה.
משקה שהוא לא מים זה הכי מיותר שיש.

לא אמרתי להפסיק עם פחמימות אבל צריך לקצץ. חשוב לאכול פחימימות אבל כדי לרדת במשקל אסור לאכול הרבה מהם. ואם אירובי לא יעיל לירידה במשקל אז מה כן?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 מאי 2013, 14:45

עזוב גל (אני זוכר נכון את השם כן?) פחמימות זה אחלה. באופן כללי רצוי פשוט לא לאכול שום דבר שעבור עיבוד. זה כולל לחם. כמובן שמיותר להשוות את העיבוד שבמבה עברה ולחם אבל באופן עקרוני מעובד=יותר סוכר, יותר שומן ובלי כל שאר הדברים הטובים שכולנו צריכים.

לגבי אירובי רשמתי, תרגילי כוח. כמה שיותר שרירים על העצמות שלך אתה תשרוף יותר שומן. אבל שוב! אני ממש לא אומר אל תרוץ, רק אומר שיותר יעיל לפתח שרירים. מה גם שאנשים שעושים אירובי לרוב עושים הרבה מימנו וזה לא הכי טוב למפרקים שלך אבל את זה תרגיש רק בגיל מאוחר.
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים