נושא הצבא והביטחון הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הצבא והביטחון הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 27 נובמבר 2013, 21:48

ששון כתב:מה שהכי מפריע לי בטירונות זה ש-90% מהזמן לא עושים כלום חוץ מלעמוד בצורה שהמפקדת מחליטה.
ימים שלמים יכלו להדחס לשעה אחת בלי השטויות האלה. זה קשה נפשית לבזבז ימים שלמים על כלום.

ששון, המטרה העיקרית של הטירונות היא חינוכית ובחינוכית הכוונה זה לא שתלמדו לירות בנשק, לא שתלמדו לצעוד ולהצדיע ואפילו לא שתכירו את הדרגות בצה"ל.
המטרה בטירונות היא שתעברו משבר שבמהלכו אתם תבינו שאתם כלום ושאתם צריכים לסתום את הפה ולעשות מה שאומרים לכם. בשביל זה המחסור בשעות השינה, בשביל זה התיזוזים ובשביל זה כל שריפת הזמן האינסופית על כלום.
מה שאתה עובר זה לא מיוחד לכם וזה אפילו לא דברים שהמפקדת שלך החליטה על דעת עצמה אלא זה נעשה בכוונה תחילה, בצורה מתוכננת וזה ככה בדיוק כבר עשרות שנים... (אם זה לא משכנע אז קח בחשבון שכנראה שאני עברתי טירונות בערך כשאתה למדת לזחול וגם אז זה היה בדיוק ככה). אני אגיד לך יותר מזה, זה לא מיוחד לצה"ל וזה לא שונה בהרבה מטירונות בצבאות אחרים בעולם...

בקיצור, כמו שרשמתי לך כבר מקודם, קח את זה באיזי. זה מטומטם, זה מרגיז אבל זה עובר מהר ובדיעבד זה בעיקר נראה מגוכח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 דצמבר 2013, 08:05

אז.... בד' קוריאה מתחילים לשחרר שחקני סטארקראפט מקצועיים משירות חובה בצבא:
http://kotaku.com/starcraft-player-gets ... 1481485630
מתי לדעתכם שחקני אי-ספורטס יוכרו גם פה כ"אתלטים"?

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 12 דצמבר 2013, 20:28

Laskin כתב:אז.... בד' קוריאה מתחילים לשחרר שחקני סטארקראפט מקצועיים משירות חובה בצבא:

לא במילניה הקרובה, בייחוד כאשר ה-"אי ספורט" בארץ לא נחשב לספורט לאומי כמו שסטאר קראפט נחשב שם.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 דצמבר 2013, 14:10

פה גם ענפי ספורט "ממשיים" לא נחשבים אם אתה לא כדורגלן או כדורסלן לצערינו...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 12 דצמבר 2013, 17:55

Laskin כתב:אז.... בד' קוריאה מתחילים לשחרר שחקני סטארקראפט מקצועיים משירות חובה בצבא:

נראה שהוא מקבל תואר "גיימר מצטיין".
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 16 דצמבר 2013, 23:25

זה לא כיף שיש לך מילואים והוצאת ימי מחלה, אבל משרד הקישור תפוס 6 שעות ברצף ואף אחד אחר בבסיס לא זמין.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 דצמבר 2013, 00:38

Nucleus_Dawn כתב:זה לא כיף שיש לך מילואים והוצאת ימי מחלה, אבל משרד הקישור תפוס 6 שעות ברצף ואף אחד אחר בבסיס לא זמין.

אתה לא יכול להודיע בקצין העיר?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 דצמבר 2013, 01:53

omerkot כתב:אתה לא יכול להודיע בקצין העיר?

לא נראה לי...
לקח לי 6 שעות, אבל הצלחתי לתפוס מישהו. עכשיו רק צריך שהפקסים שלהם יעבדו :roll:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 20 דצמבר 2013, 20:45

bozeman כתב:פה גם ענפי ספורט "ממשיים" לא נחשבים אם אתה לא כדורגלן או כדורסלן לצערינו...

דווקא יצא לי להתקל בשחיין ורוכב אופניים שנחשבים לספורטאים מצטיינים ועושים 1 ל-30.
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 דצמבר 2013, 09:57

חבר שלי השיג ספורטאי מצטיין תחת שייט.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 15 ינואר 2014, 20:18

תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 15 ינואר 2014, 21:02

איזה קטע ראיתי אותו מצלם את זה. חפרתי באדמה כמה מטרים משם :)

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 23 ינואר 2014, 23:33

תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 20 אוגוסט 2014, 20:06

הגיע הזמן להחזיר את האשכול לקצת פעילות,עד היום נמאס כבר מהמצב של ההפצצות של החמאס במדינה, הלוואי שמוחמד דף ביחד עם החמאס יישרפו וימותו כבר! ושכל מדינת ישראל תוכל לחיות ברוגע ללא פחד.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 21 אוגוסט 2014, 01:20

אני מתלבט מאוד. אני לא יודע אם לנסות להתקבל למחשבים במודיעין, או ליחידת חי"ר כלשהיא. אני לא יודע מה להחליט - מה שיעזור לי בהמשך החיים, או מה שיאתגר אותי.
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 אוגוסט 2014, 10:28

ShiTDemoN כתב:אני מתלבט מאוד. אני לא יודע אם לנסות להתקבל למחשבים במודיעין, או ליחידת חי"ר כלשהיא. אני לא יודע מה להחליט - מה שיעזור לי בהמשך החיים, או מה שיאתגר אותי.

שניהם יעזרו לך בחיים, שניהם יאתגרו אותך ושניהם יתסכלו אותך... יש פה עניין של אופי ועניין של כישורים אבל זו לא צומת שתחסום בפניך משהו וזו גם לא צומת שתתן לך יתרון אדיר על פני אנשים שיבחרו אחרת.
תדבר עם כמה שיותר אנשים (ורצוי מהזן הביקורתי), תבין בדיוק מה מצפה לך בכל מקום ותבחר בהתאם.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 21 אוגוסט 2014, 14:54

ShiTDemoN כתב:אני מתלבט מאוד. אני לא יודע אם לנסות להתקבל למחשבים במודיעין, או ליחידת חי"ר כלשהיא. אני לא יודע מה להחליט - מה שיעזור לי בהמשך החיים, או מה שיאתגר אותי.

קודם כל למודיעין צריך לקבל מיונים ארוכים ולא פשוטים, ואם שלחת להם בקשה כמה שיותר מוקדם זה מעולה, עכשיו הקושי זה שהכמות המירבית שמלש"בים מקבלים זימונים לגאמ"א (מסלול מחשבים מפורסם במודיעין), זאת תהיה כמעט הכמות שאנשים לא יתקבלו סופית למסלול ואולי יקבלו תפקיד לא פחות חשוב במודיעין.
תצליח שם ממש ותתן להם רושם טוב ללא לחץ, אז יהיה לך סיכוי טוב תתקבל ;) .

לגבי קרבי אם כמובן יש לך פרופיל 97, אז יש לך סיכוי יותר גבוה לחי"ר, אם אתה רוצה להתקבל לחטיבת חי"ר כמו גולני/גבעתי/צנחנים/נח"ל/כפיר אז זה יהיה לך די קל, ואם אתה יותר רוצה יחידות מיוחדות/מובחרות ואתה מהסוג האנשים עם מוטיבציה שמתאמן הרבה לבד (יש לי שכן סוס שרץ ספרינטים ארוכים סביב העיר לבד) או בקבוצה שעולה כסף כמו אחריי ויובל עילם, אז תנסה לבקש ממיט"ב יום סיירות שכך תוכל לנסות להתקבל לכל מיני דברים שעלולים אותך כמו: מטכ"ל/שלדג, שייטת 13, חובלים וצוללות, כי גם אנשים שלא קיבלו זימונים כאלו אחרי שהיו ביום סיירות מקבלים זימונים ליחידות שקופות/סודיות או יחידות מובחרות אחרות כמו: מגלן, אגוז, עוקץ, דובדבן, ימ"ס ומדריך לוט"ר (לוחמה בטרור).

גם מה שעומר מציע זה שתשמע אנשים, במיוחד כאלו שמשרתים/שירתו במודיעין וקרבי (החבר'ה ממודיעין לא יספרו לך על עיסוקם מטעמי ביטחון מידע :( אבל יוכלו להגיד לך אם זה באמת מהנה :) ).

אז המון בהצלחה בעניין הצבא, ותזכור להשקיע לפני הצבא בלשלוח פקסים ולחפור למיט"ב עד שהם יביאו לך זימונים למה שאתה רוצה :) .

נזכרתי בעוד דבר אחד לגבי מודיעין, כאשר אתה מתמיין למסלול במודיעין, אתה מוקפא ע"י הקפאת מודיעין, שזה אומר שכל עוד אתה מתמיין למסלול או שאתה התקבלת סופית אליו, אתה לא תוכל לעשות שום מיון חיצוני חוץ ממודיעין, כך שאם אתה רוצה להתמיין לכל דבר אחר, אתה תצטרך להסיר מועמדות.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 אוגוסט 2014, 15:40

לאנשים במודיעין אין שום בעיה לספר על כל הדברים שהוא צריך לדעת ביחס לשירות...

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 21 אוגוסט 2014, 17:57

דעתי, ובלי שום זלזול בחי"רניקים, היא לך למודיעין. אני לא יודע על מה אתה מדבר (וגם אל תרחיב, אבטחת מידע בבקשה !) אבל אם זה תפקיד עם השפעה ישירה על פעילות מבצעית ולא איזשהו תפקיד כללי שפשוט תומך בחיל הספציפי, לך על זה.

מודיעין זה לא תחום זוהר במיוחד, לא מדברים על כלום, אין ווסאח, נשק, וסיכה בגודל של הראש שלך, אבל קח בחשבון שההשפעה שלך יכולה להיות הרבה יותר גדולה מאשר לוחם שיבלה את מרבית השירות שלו בשמירות ותורניות, ורק אם יהיה לו "מזל" יזכה להשתמש ביכולות ובאימונים שרכש.

שוב, אין זלזול, כל תפקיד כבודו במקומו.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים