נושא הצבא והביטחון הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: נושא הצבא והביטחון הרשמי

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 יוני 2013, 14:58

infected aviad כתב:אם מה שאנחנו מקבלים נחשב לטוב, באמת שאני לא רוצה לדעת מה הולך בבסיסי העורף.
אגב, לפחות בבא"ח, אגוז מקבלים בדיוק את אותו האוכל של שאר הגדודים בגולני.

בבא"ח, כולם נמצאים באימון. הלוחות משתנים, לפי הפעילות של היחידות.
כאשר אגוז נמצאים בקו, הם מקבלים יותר תקציב למזון, מאשר כל גדוד אחר של גולני שנמצא בקו.

מעבר לזה, אם אתה ביחידה לוחמת (עם לוח 4 או 5) ואתה מקבל אוכל לא טוב, לא מגוון או סתם לא מספיק אוכל, אז הבעיה היא לא בתקצוב של היחידה שלך, אלא אך ורק ברס"ר המטבח שלך (או במג"ד/סמג"ד שלך, שהחליטו לקחת לעצמם תלושי מזון שניתנים למטבחים של יחידות לוחמות ומשמשים לרכישה של פריטים שלא נמצאים בסל המזון הצבאי).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 08 יוני 2013, 15:41

Nucleus_Dawn כתב:
בבא"ח, כולם נמצאים באימון. הלוחות משתנים, לפי הפעילות של היחידות.
כאשר אגוז נמצאים בקו, הם מקבלים יותר תקציב למזון, מאשר כל גדוד אחר של גולני שנמצא בקו.

מעבר לזה, אם אתה ביחידה לוחמת (עם לוח 4 או 5) ואתה מקבל אוכל לא טוב, לא מגוון או סתם לא מספיק אוכל, אז הבעיה היא לא בתקצוב של היחידה שלך, אלא אך ורק ברס"ר המטבח שלך (או במג"ד/סמג"ד שלך, שהחליטו לקחת לעצמם תלושי מזון שניתנים למטבחים של יחידות לוחמות ומשמשים לרכישה של פריטים שלא נמצאים בסל המזון הצבאי).

אה אז זה מסביר את העניין עם אגוז.
בכל מקרה, באמת שמנו לב שביחס למה שמספרים חברים מיחידות אחרות\בסיסים אחרים שהיינו בהם, האוכל שלנו גרוע. כמו שרשמתי מקודם, זה מרגיש בעיקר ניהול כושל. עד שמביאים לנו חתיכת בשר קטנה (באמת קטנה, אני לא סתם אומר), למה היא חייבת להיות קרה? שלא לדבר על הפסטות שמביאים לנו.
אגב, לפי הלוח של היחידות הלוחמות, איך בדיוק אמורה להיות ארוחת הבוקר?
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 יוני 2013, 15:56

infected aviad כתב:אה אז זה מסביר את העניין עם אגוז.
בכל מקרה, באמת שמנו לב שביחס למה שמספרים חברים מיחידות אחרות\בסיסים אחרים שהיינו בהם, האוכל שלנו גרוע. כמו שרשמתי מקודם, זה מרגיש בעיקר ניהול כושל. עד שמביאים לנו חתיכת בשר קטנה (באמת קטנה, אני לא סתם אומר), למה היא חייבת להיות קרה? שלא לדבר על הפסטות שמביאים לנו.
אגב, לפי הלוח של היחידות הלוחמות, איך בדיוק אמורה להיות ארוחת הבוקר?

האמת שאני לא זוכר את הפקודות בנוגע לארוחות הבוקר.
איפה את המשרת?

אם האוכל באמת כזה נורא (ובשר קר בארוחת צהריים, זה נורא), תנסה למצוא איך ליצור קשר עם מרכז המזון. הם פשוט שולחים צוות שבודק את המצב בארוחות (בתיאום עם הרס"ר) ומעבירים שאלונים לכל מי שאוכל, לגבי איכות המזון.
הם גם מעלים הלאה בעיות של תקצוב חסר ודברים דומים, ככה שזה לא קטע שידפוק את רס"ר המטבח שלך, אלא דווקא יעזור לו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 08 יוני 2013, 16:54

Nucleus_Dawn כתב:
האמת שאני לא זוכר את הפקודות בנוגע לארוחות הבוקר.
איפה את המשרת?

אם האוכל באמת כזה נורא (ובשר קר בארוחת צהריים, זה נורא), תנסה למצוא איך ליצור קשר עם מרכז המזון. הם פשוט שולחים צוות שבודק את המצב בארוחות (בתיאום עם הרס"ר) ומעבירים שאלונים לכל מי שאוכל, לגבי איכות המזון.
הם גם מעלים הלאה בעיות של תקצוב חסר ודברים דומים, ככה שזה לא קטע שידפוק את רס"ר המטבח שלך, אלא דווקא יעזור לו.

התגייסתי לגולני בנובמבר :roll:
לא כל-כך אכפת לי מהעניין, גם ככה אני מסיים עוד שבועיים. סתם הנושא מעניין אותי. אגב, באמת התחילו לחקור אצלנו את האוכל אחרי ששתי פלוגות אצלנו התחילו לשלש בלי הפסקה.
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 יוני 2013, 18:39

infected aviad כתב:אם מה שאנחנו מקבלים נחשב לטוב, באמת שאני לא רוצה לדעת מה הולך בבסיסי העורף.
אגב, לפחות בבא"ח, אגוז מקבלים בדיוק את אותו האוכל של שאר הגדודים בגולני.

כמעט שלא הייתי אוכל בבסיס...
האוכל היה דוחה ברמות ואחת לכמה חודשים היו מגלים שמישהו שעבד במטבח היה חולה בצהבת ואז רצים לרדוף אחרי כל החיילים שאכלו באותו היום כדי לנסות ולראות איך מצילים אותם מסרטן בכבד...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 יוני 2013, 19:50

infected aviad כתב:התגייסתי לגולני בנובמבר :roll:
לא כל-כך אכפת לי מהעניין, גם ככה אני מסיים עוד שבועיים. סתם הנושא מעניין אותי. אגב, באמת התחילו לחקור אצלנו את האוכל אחרי ששתי פלוגות אצלנו התחילו לשלש בלי הפסקה.

בגולני האוכל גרוע? האמת שזה מפתיע אותי, כי ברמת החטיבה הם מנהלים את משק המזון בצורה מעוררת כבוד.
אגוז הוא גם דוגמא טובה במיוחד. זכה במטבח הטוב בצה"ל איזה 3 שנים ברציפות, או משהו כזה. יש להם רס"ר מטבח תותח, שבאמת אכפת לו מהחיילים.
בכל מקרה, תנסה לחפש טלפון של מחלקת השירות של מרכז מזון. התלונות לא נופלות בין הכיסאות. הם באמת באים ובודקים מה המצב במטבח ומביאים לשיפור.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 08 יוני 2013, 20:40

Nucleus_Dawn כתב:
בגולני האוכל גרוע? האמת שזה מפתיע אותי, כי ברמת החטיבה הם מנהלים את משק המזון בצורה מעוררת כבוד.
אגוז הוא גם דוגמא טובה במיוחד. זכה במטבח הטוב בצה"ל איזה 3 שנים ברציפות, או משהו כזה. יש להם רס"ר מטבח תותח, שבאמת אכפת לו מהחיילים.
בכל מקרה, תנסה לחפש טלפון של מחלקת השירות של מרכז מזון. התלונות לא נופלות בין הכיסאות. הם באמת באים ובודקים מה המצב במטבח ומביאים לשיפור.

אולי במקומות אחרים ששייכים לחטיבה, אבל בבא"ח ספציפית האוכל גרוע.
תמונה

תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2013, 01:48

אכלתי שבוע שעבר בשיבטה, לא תצליחו לשכנע אותי שאכלתם אוכל גרוע יותר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 09 יוני 2013, 21:51

אחח.... אגוז. אני עוד זוכר את אלתורי המטבח שכללו חצאי מלונים בחיתוך זיגזג שבתוך כל אחד מהם חצי מישמש בסירופ :)

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 12 יוני 2013, 08:22

מיינו אותי כלוחם בחילוץ והצלה בפיקוד העורף. מישהו יודע אם זה מקום מעניין וטוב?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 יוני 2013, 21:30

אין לי מושג אבל עובד איתי מישהו שעושה משהו כזה במילואים וטוען שהוא משמש כקנרית בזמן התקפת אב"כ.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 יוני 2013, 21:52

בכל דבר שהוא לא ברמת הגדוד האוכל בצבא הירוק הוא מחורבן. כשאני הייתי בגדוד היה לנו אוכל מדהים, היתה קונדטוריה שכל יום היתה מכינה לחמים טריים ועוגות, טילונים ומגנומים לקינוח בערב, תבשילים כגון בקר בדובדנים ועוד... הכל שאלה איפה אתה נמצא בצבא.

עומר, חכמולוג, אנשים שלא היו ג'ובניקים לא יכלו לבחור לא לאכול בחדר אוכל. איפה הייתי אוכל? בלבנון? בסוריה? אפילו שק"מ לא היה לנו לרוב (היתה מגיעה הספקה פעם בחודש ותוך שעתיים הכל מלבד פקקי אוזניים היה נגמר וגם את זה מתי שהוא משהו היה מנסה לאכול).

דרך אגב, אם כבר עינייננו סיפור מצחיק - בקריה יש חברה קבלנית שמספקת את המזון בחלק מחדרי האוכל. פעם אחת הגישו שם תבשיל שהיה לו טעם מוזר. בדיעבד גילו שאחד הפועלים הערבים בחברה הקבלנית (האוכל מוכן במפעל ורק מחומם בקריה) פשוט ידע שהסיר הספציפי הזה מגיע לצבא וחירבן בו. כמובן שהחיילים לא הבינו עד שהיה מאוחר מידי. יום למחרת הגישו תלונה ובמקום להפטר מחברה קבלנית שכזו הם עשו ארוחה טיפה יותר מושקעת לוועדת המזון ועד היום הם עובדים בקריה. פשוט נהדר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 יוני 2013, 22:36

Death_119 כתב:עומר, חכמולוג, אנשים שלא היו ג'ובניקים לא יכלו לבחור לא לאכול בחדר אוכל. איפה הייתי אוכל? בלבנון? בסוריה? אפילו שק"מ לא היה לנו לרוב (היתה מגיעה הספקה פעם בחודש ותוך שעתיים הכל מלבד פקקי אוזניים היה נגמר וגם את זה מתי שהוא משהו היה מנסה לאכול).

החומוס בדמשק די טוב אבל אני מניח שגם בצידון אפשר לאכול לא רע... מסעדות לבנוניות הם שם דבר בעולם.

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 12 יוני 2013, 15:45

Death_119 כתב:בכל דבר שהוא לא ברמת הגדוד האוכל בצבא הירוק הוא מחורבן. כשאני הייתי בגדוד היה לנו אוכל מדהים, היתה קונדטוריה שכל יום היתה מכינה לחמים טריים ועוגות, טילונים ומגנומים לקינוח בערב, תבשילים כגון בקר בדובדנים ועוד... הכל שאלה איפה אתה נמצא בצבא.

עומר, חכמולוג, אנשים שלא היו ג'ובניקים לא יכלו לבחור לא לאכול בחדר אוכל. איפה הייתי אוכל? בלבנון? בסוריה? אפילו שק"מ לא היה לנו לרוב (היתה מגיעה הספקה פעם בחודש ותוך שעתיים הכל מלבד פקקי אוזניים היה נגמר וגם את זה מתי שהוא משהו היה מנסה לאכול).

דרך אגב, אם כבר עינייננו סיפור מצחיק - בקריה יש חברה קבלנית שמספקת את המזון בחלק מחדרי האוכל. פעם אחת הגישו שם תבשיל שהיה לו טעם מוזר. בדיעבד גילו שאחד הפועלים הערבים בחברה הקבלנית (האוכל מוכן במפעל ורק מחומם בקריה) פשוט ידע שהסיר הספציפי הזה מגיע לצבא וחירבן בו. כמובן שהחיילים לא הבינו עד שהיה מאוחר מידי. יום למחרת הגישו תלונה ובמקום להפטר מחברה קבלנית שכזו הם עשו ארוחה טיפה יותר מושקעת לוועדת המזון ועד היום הם עובדים בקריה. פשוט נהדר.

איפה היית?
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 יוני 2013, 18:13

SHAPIRA500 כתב:איפה היית?

הייתי קצין תחזוקה בגדוד 405 (תותחנים).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 12 יוני 2013, 19:33

Death_119 כתב:הייתי קצין תחזוקה בגדוד 405 (תותחנים).

סיכוי גבוה שאלך לתותחנים אם לא ישלחו לי יותר זימונים, הבנתי שהחיל ממש איבד מהיוקרה שלו וזה החיל הכי נטחן בצבא. :cry:
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 יוני 2013, 21:14

SHAPIRA500 כתב:סיכוי גבוה שאלך לתותחנים אם לא ישלחו לי יותר זימונים, הבנתי שהחיל ממש איבד מהיוקרה שלו וזה החיל הכי נטחן בצבא. :cry:

מעולם לא הייתה לו יוקרה עד כמה שאני יודע. הקווים הם דווקא סבבה, קו כחול זה קו מדהים שהוא שקט לחלוטין לפעמים אפילו ליד מרכזי אוכלוסיה עם נוף משגע (ביליתי חצי שנה בלימן עם חוף ים פרטי ונהריה במרחק של חמש דקות). בשטחים זה קווים נחותים, תמיד תהיה פלוגת חי"ר שתעשה משימות בתוך הערים ותותחנים יעשו סיורים בצירים הלא מסוכנים ומשמרות במחסומים הגדולים והלא מסוכנים. אבל האנשים לרוב הם מאוד איכותיים ובכלל גדוד זו המסגרת הכי טובה שיש בצבא ותצא משם עם לא מעט חברים לכל החיים. לא הייתי מחליף בעד שום דבר את השלוש שנים שביליתי בגדוד בצבא. במילואים זה סיפור אחר :D.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 12 יוני 2013, 22:06

SHAPIRA500 כתב:סיכוי גבוה שאלך לתותחנים אם לא ישלחו לי יותר זימונים, הבנתי שהחיל ממש איבד מהיוקרה שלו וזה החיל הכי נטחן בצבא. :cry:

דווקא תותחנים חיל אחלה עם אנשים איכותיים, יש בו דברים איכותיים כמו: רוכב שמיים/יחידת זיק, מנתץ (MLRS), איכון ומורן/מיתר (נשק מונחה מדויק/"סיירת תותחנים").
אבל צריך הרבה מזל והרבה מוטיבציה להפגין בשביל הדברים השונים האלו שהזכרתי כי בדרך כלל המערך המפורסם והידוע שרוב התותחנים נמנעים ממנו זה מערך הקני (M-107), אז כדאי לבקש או שמקבלים מנילה+גיבוש למערכים השונים ונראה לי שגיבוש מורן/מיתר הוא ביחד עם רוכב שמיים.

הנה לינק לחיל התותחנים בויקיפדיה

הנה סרטון תדמית של מיטב על חיל התותחנים

אה ונזכרתי, לנופלי קורס טיס יש יתרון בלהתקבל לרוכב שמיים, אז כדאי מאוד לנצל את זה! ;)
תמונה
תמונה

treao
Minion

הודעהעל ידי treao » 13 יוני 2013, 00:06

אני מכיר את הסמל שהולך להיות שם.
it's not a lake it's an ocean

treao
Minion

הודעהעל ידי treao » 13 יוני 2013, 02:18

אגב הסיפור על הערבי והסיר. אני לא חושב שאוכל לאכול אוכל צבאי בחדר אוכל ever.
it's not a lake it's an ocean

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 14 יוני 2013, 11:29

DrKeo כתב:אכלתי שבוע שעבר בשיבטה, לא תצליחו לשכנע אותי שאכלתם אוכל גרוע יותר.

זה שאכלת אוכל ממש גרוע לא אומר שאוכל גרוע הוא לא גרוע :lol:
מיינו אותי כלוחם בחילוץ והצלה בפיקוד העורף. מישהו יודע אם זה מקום מעניין וטוב?

מזל טוב :D
אמממ, מה בדיוק אתה חפש בשביל לקבוע אם תפקיד הוא טוב?
תמונה

תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 21 יוני 2013, 09:09

טוב, מצטער על הדאבל פוסט, מקווה שתסלחו לי, אבל...
אתמול חזרתי ממסע כומתה! :D
תמונה

תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 יוני 2013, 11:38

סחתיין!
תמונה

My_T
Padawan

הודעהעל ידי My_T » 21 יוני 2013, 12:08

אביעד יא תותח!

בעניין אחר, מישהו מכיר אנשים שהיו בפסגות (אני מתעניין בתוכנה, אבל גם פיזיקה אפשרי) ושמע דעות על התוכנית?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 יוני 2013, 15:04

My_T כתב:אביעד יא תותח!

בעניין אחר, מישהו מכיר אנשים שהיו בפסגות (אני מתעניין בתוכנה, אבל גם פיזיקה אפשרי) ושמע דעות על התוכנית?

לא לחשוב אפילו בכיוון...
צה"ל זה מוסד חולה ומחליא שלוקח ילדים תמימים, מחתים אותם על מסמכים בלתי חוקיים בעליל (כל מעסיק אחר שהיה מחתים עובדים על מסמכים דומים היה נזרק ע"י בתי המשפט לכל הרוחות) שהמהות שלהם היא שעבוד לתקופה שירות ארוכה מאוד של 6 שנים בשכר מצחיק.
בתמורה לשעבוד הזה, במהלך הלימודים שלך אתה מקבל 8500 ש"ח בשנה + 5000 לפסגות.
בסוף הלימודים אתה נקלט במוסד החולני הזה ועל הגב שלך עושים הגרלה, שלך אין שום שליטה עליה והיא קובעת לאן תיזרק ואיך יראו החיים שלך בשנים שלאחר מכן. אם יהיה לך מזל אז תגיע למקום טוב עם אנשים טובים אבל אם לא יהיה לך מזל אתה תגיע למקום דוחה עם אנשים דוחים ותמצא את עצמך שוחה בקקי. לא כיף לשחות 6 שנים בקקי.

עכשיו צריך לשוות את זה לאלטרנטיבה של 3 שנות שירות שירות ולימודים דומים אחריהן. סיימת את התואר בממוצע 85 (שזה המינימום שנדרש בפסגות) ואתה יוצא לחפש עבודה. משכורת חודשית ממוצעת לבוגר טרי של חשמל/פיזיקה או הנדסת תוכנה (התארים של פסגות) היא כ19,000 ש"ח בחודש. מזה נשאר כ12,000 ש"ח נטו אחרי מס הכנסה ומני הפרשות נוספות.
לעומת זאת, שכר של עתודאי בצה"ל הוא כ1000 ש"ח בחובה וכ8000 ש"ח בקבע (משתנה מאוד בתלות בהרבה גורמים אבל זה בערך ממוצע). סתם חייל ג'ובניק מקבל בערך 500 ש"ח לחודש .

ולכן לסיכום:
עתודאי בפסגות - הכנסות של 54,000 במהלך התואר, 36,000 בחובה ו288,000 בקבע = 378,000 ש"ח (+שחיה אופציונאלית של 6 שנים בקקי)
שירות חובה ולימודים אחרי שירות - אין הכנסות במהלך התואר (בהנחה ולא עובד), 18,000 בחובה ו432,000 בשלוש שנות עבודה = 450,000 ש"ח (+חיים)

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים